Autor Wątek:  Współpraca nowych EXE z PoKeys55 i PoKeys56  (Przeczytany 19393 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline djuzi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 144
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Współpraca nowych EXE z PoKeys55 i PoKeys56
« dnia: 21 Lipca 2012, 11:44:31 »
1. Chciałbym się upewnić, czy nowe EXE współpracują z PoKeys55, czy współpracują z PoKeys56?
2. Czy obsługują mierniki elektryczne?
3. Czy planowana jest obsługa manometrów?
4. Kto dobrze orientuje się w temacie PoKeys przy budowie pulpitu do Maszyny?

Offline Ra

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 6301
  • Ostatni gasi światło...
    • Zobacz profil
    • Instalator+Starter+Edytor
  • Otrzymane polubienia: 330
Odp: Współpraca nowych EXE z PoKeys55 i PoKeys56
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Lipca 2012, 11:51:36 »
1. Testowane było z PoKeys55, z PoKeys56 też powinno działać, bo różnice w urządzeniu są niewielkie.
2. Aktualnie testowo wyprowadzony jest jeden amperomierz na któreś z wyjść analogowych (sygnał PWM, 100%==1024A).
3. Można wyprowadzić jako PWM (jest łącznie 6 takich wyjść, być może można kolejne utworzyć programowo).
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ Ra

Polecam: kręgarz Wojciech Walczak, projekt masarni

Offline djuzi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 144
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Współpraca nowych EXE z PoKeys55 i PoKeys56
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Lipca 2012, 11:53:55 »
Dzięki Ra za odpowiedź, informacje bardzo pomocne. Rozumiem, że wejście analogowe wykrywa rezystancję potencjometru i na tej podstawie ustala odchylenie kranu maszynisty?

Offline Niebugoclaw

  • Wiadomości: 1222
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 10
Odp: Współpraca nowych EXE z PoKeys55 i PoKeys56
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Lipca 2012, 12:02:57 »
Ponieważ jestem zielony w temacie PoKeys, a bardzo mnie zainteresował, bowiem ja myślałem jedynie o sterowaniu za pomocą PLC. Czy ktoś mógłby omówić w skrócie zasadę jego działania?

Offline djuzi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 144
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Współpraca nowych EXE z PoKeys55 i PoKeys56
« Odpowiedź #4 dnia: 21 Lipca 2012, 12:11:01 »
Niebugoclaw: Na stronie Rainsted umieszczona jest taka oto informacja typu "rozpiska" co do czego podłączyć. W pierwszej kolejności należałoby mieć ten kontroler. W przeliczeniu na polską walutę to koszt nieco ponad 200 zł/szt. Dostępny w sklepie producenta i sklepie dilera. Do kontrolera jest dołączone oprogramowanie pozwalające zdefiniować co na którym pinie ma być. Nie wiem dokładnie, co już działa w najnowszym EXE, to już pytanie do ekspertów.
« Ostatnia zmiana: 21 Lipca 2012, 12:13:28 wysłana przez djuzi »

Offline Ra

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 6301
  • Ostatni gasi światło...
    • Zobacz profil
    • Instalator+Starter+Edytor
  • Otrzymane polubienia: 330
Odp: Współpraca nowych EXE z PoKeys55 i PoKeys56
« Odpowiedź #5 dnia: 21 Lipca 2012, 22:21:51 »
Rozumiem, że wejście analogowe wykrywa rezystancję potencjometru i na tej podstawie ustala odchylenie kranu maszynisty?
Dokładniej to mierzy napięcie na suwaku potencjometru włączonego między 0V a +3.3V. Wejście to testowałem tylko na oprogramowaniu producenta. Aby podłączyć potencjometr pod kran potrzebne są zaawansowane przeróbki sterowania kranem (obecnego kran ma tylko kilka możliwych połozeń - jest to określone tabelką w CHK). Być może w SPKS da się to zrobić. W każdym bądź razie proste nie będzie i może wymagać zmiany we wszystkich CHK lokomotyw. Ewentualnie da się mapować potencjometr na te kilka pozycji, ale będzie to mocna prowizorka.
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ Ra

Polecam: kręgarz Wojciech Walczak, projekt masarni

Offline djuzi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 144
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Współpraca nowych EXE z PoKeys55 i PoKeys56
« Odpowiedź #6 dnia: 30 Lipca 2012, 19:26:34 »
No dobra. PoKeys56U podłączony, skonfigurowany wg instrukcji stąd, w eu07.ini feedbackmode 4. EU07.exe v.355 uruchomione, ale brak reakcji symulatora na jakąkolwiek zmianę stanu pinów w PoKeys... Czego nie zrobiłem a powinienem?
« Ostatnia zmiana: 30 Lipca 2012, 19:28:07 wysłana przez djuzi »

Offline Ra

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 6301
  • Ostatni gasi światło...
    • Zobacz profil
    • Instalator+Starter+Edytor
  • Otrzymane polubienia: 330
Odp: Współpraca nowych EXE z PoKeys55 i PoKeys56
« Odpowiedź #7 dnia: 30 Lipca 2012, 20:07:01 »
Obecnie wyprowadzone są stany 11 kontrolek (wg opisu) oraz jednego amperomierza (PWM na pinie 17). Żadne wejścia z układu nie są odczytywane, ponieważ sterowanie lokomotywą jest w kodzie na sztywno powiązane z klawiaturą. Jedyną możliwością sterowania jest obecnie skonfigurowanie wejść jako rozszerzenie klawiatury. Mi najlepiej wychodziło przez makra.
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ Ra

Polecam: kręgarz Wojciech Walczak, projekt masarni

Offline djuzi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 144
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Współpraca nowych EXE z PoKeys55 i PoKeys56
« Odpowiedź #8 dnia: 30 Lipca 2012, 20:38:54 »
To troszkę zmienia postać rzeczy :) W każdym razie kontrolki zapala, z PWMem jeszcze będę walczył.
Natomiast jak wejście analogowe od hamulca można ręcznie zmapować - też makrem?

Offline Ra

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 6301
  • Ostatni gasi światło...
    • Zobacz profil
    • Instalator+Starter+Edytor
  • Otrzymane polubienia: 330
Odp: Współpraca nowych EXE z PoKeys55 i PoKeys56
« Odpowiedź #9 dnia: 30 Lipca 2012, 21:42:42 »
Dopóki się kodu obsługi kabiny nie odklei od sprawdzania klawiatury, to nie da się sterować bezpośrednio z PoKeys. Nie wiem, czy jest możliwość konwersji wejścia analogowego na przedziały z przypisanymi klawiszami, wyzwalanymi w momencie gdy odczytana wartość analogowa znajdzie się w przedziale.

Poza tym pozycje hamulca w Symulatorze mają wartości dyskretne (kilka pozycji). Kolega youBy zaproponował, by odczytaną wartość analogową zaokrąglić do całkowitego numeru pozycji. Pozostaje jeszcze kwestia kalibracji, bo zakres obrotu potencjometru jest inny niż rączki hamulca, a raczej nie ma sensu kalibrować tego dodatkowymi obwodami. No i czy przyjąć zero jako hamowanie nagłe, czy jako pozycję odcięcia?
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ Ra

Polecam: kręgarz Wojciech Walczak, projekt masarni

Offline djuzi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 144
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Współpraca nowych EXE z PoKeys55 i PoKeys56
« Odpowiedź #10 dnia: 31 Lipca 2012, 09:24:28 »
Generalnie u mnie pojawił się też dylemat różnych typów pojazdów. Mam kran FVEL6 od EN57, który ma przecież inne "kąty" odchylenia rączki. Podobnie pojawia się dylemat z lampkami i przełącznikami. W różnych pojazdach różnie to jest - w EN57 mamy napięcie na nastawniku hamulca, sygnalizator wyłączonej przetwornicy - może powinny być różne wersje tego przypisania kontrolek dla różnych pojazdów? I tak przecież budując pulpit robimy go pod konkretny typ pojazdu, a szkoda, żeby część kontrolek czy przełączników była nieaktywna. O ile w tej chwili sterując klawiaturą "da się coś zrobić" z przełącznikami (dzięki makrom PoKeys), to z kontrolkami i wejściami analogowymi może być kłopot.
Poza tym walczyłem trochę z wyjściem PWM na pinie 17, ale niestety nie zmienia wartości nic a nic, mimo zmian wskazań amperomierza w symulatorze. Może to wyjście trzeba dodatkowo jakoś przestawić?

Offline mechatronik

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2416
  • Kierownik sekcji napraw lokomotyw
    • Zobacz profil
    • Filmy kolejowe
  • Otrzymane polubienia: 172
Odp: Współpraca nowych EXE z PoKeys55 i PoKeys56
« Odpowiedź #11 dnia: 31 Lipca 2012, 11:36:58 »
Poza tym walczyłem trochę z wyjściem PWM na pinie 17, ale niestety nie zmienia wartości nic a nic, mimo zmian wskazań amperomierza w symulatorze. Może to wyjście trzeba dodatkowo jakoś przestawić?
A na jakiej podstawie stwierdzasz, że nie zmienia wartości? Weź podłącz oscyloskop i wtedy zobacz. Metodą prób i błędów idzie to ogarnąć -
Autoryzacja: M62, M62Ko, M62M, BR231, BR232, BR233 060DA, TEM2, S200, t448p, SM42, SM30, SM03, SA105, SA108, SA132, SA134
EU07 (4E, 303E), ET21 (3E/1, 3E/1M), ET22, 111Ed, E4MSU, ES64F4, E186, E189, E140, E181, E182, E183, ET40, EN57, EN57AKW, EN76

Offline djuzi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 144
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Współpraca nowych EXE z PoKeys55 i PoKeys56
« Odpowiedź #12 dnia: 31 Lipca 2012, 13:16:54 »
Na takiej, że ręcznie sterując wartością przez konfigurator PoKeys mam różnicę we wskazaniach na mierniku.

Offline Niebugoclaw

  • Wiadomości: 1222
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 10
Odp: Współpraca nowych EXE z PoKeys55 i PoKeys56
« Odpowiedź #13 dnia: 31 Lipca 2012, 13:24:30 »
Dopóki się kodu obsługi kabiny nie odklei od sprawdzania klawiatury, to nie da się sterować bezpośrednio z PoKeys.
Czy są/będą w tym temacie prowadzone prace mające na celu możliwość sterowania wejściami przez PoKeys? Zastanawiam się nad zakupem tego cuda, ale nie wiem czy jest sens, bardziej mi zależy na sterowaniu, jak na wyjściach.

Offline Ra

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 6301
  • Ostatni gasi światło...
    • Zobacz profil
    • Instalator+Starter+Edytor
  • Otrzymane polubienia: 330
Odp: Współpraca nowych EXE z PoKeys55 i PoKeys56
« Odpowiedź #14 dnia: 31 Lipca 2012, 13:41:04 »
Też nie wiem, czy jest sens, moim zdaniem można to zrobić znacznie taniej i bardziej dostosować do potrzeb. Ja najchętniej bym zaprogramował kabinę jako schemat w LD, wtedy można by wybrać wejście, czy ma być klawiatura, czy pulpit. Obecny kod sterowania z klawiatury to prowizorka i nawet jakby to przerobić, to nie będzie realizować wielu zależności. PoKeys jest w zasadzie do testów, jak ktoś ma ambicję zrobić na tym pulpit, to zrobi.
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ Ra

Polecam: kręgarz Wojciech Walczak, projekt masarni

Offline djuzi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 144
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Współpraca nowych EXE z PoKeys55 i PoKeys56
« Odpowiedź #15 dnia: 01 Sierpnia 2012, 13:14:35 »
Myślę, że PoKeys nie jest zły. Gdyby faktycznie funkcjonował odczyt bezpośredni stanów i dla różnych pojazdów byłoby przypisanie kontrolek to spełniłoby to swoje zadanie. Czy taniej można? Pewnie tak, ale dużo kombinacji i wiedzy by było potrzebne. A tutaj kupujesz, podłączasz i chodzi...

Offline Niebugoclaw

  • Wiadomości: 1222
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 10
Odp: Współpraca nowych EXE z PoKeys55 i PoKeys56
« Odpowiedź #16 dnia: 01 Sierpnia 2012, 13:17:47 »
Tylko pytanie co ma zrobić, żeby wejścia również działały przez PoKeys-a. Proszę wybaczyć moją niewiedzę w tym temacie, jednak muszę jakoś kombinować, żeby wyszło jak najlepiej (-taniej). PLC to chyba za droga zabawka.
« Ostatnia zmiana: 01 Sierpnia 2012, 13:18:49 wysłana przez Niebugoclaw »

Offline djuzi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 144
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Współpraca nowych EXE z PoKeys55 i PoKeys56
« Odpowiedź #17 dnia: 01 Sierpnia 2012, 13:23:12 »
W chwili obecnej podłączyć sobie przełączniki pod PoKeys, a wejścia skonfigurować jako makra dla klawiatury. Tam można ustawić odpowiednią kombinację klawiszy przy danym stanie przełącznika. Dzięki temu wszystko to, co z klawiatury - możesz obsłużyć poprzez PoKeys przełącznikami z Twojego pulpitu. Do tego wyjścia, które działają - lampki kontrolek zapalają się zgodnie z rozpiską. Do wyjść możesz potrzebować kilku tanich elementów elektronicznych, jeśli chcesz sterować prawdziwymi żarówkami (np. transoptorów i przekaźników). Gdy w eu07.exe zostanie zaprogramowany bezpośredni odczyt stanów przełączników PoKeys - konfigurujesz sobie w programiku PoKeys wejścia jeszcze raz jako wejścia cyfrowe... i chyba tyle.
« Ostatnia zmiana: 01 Sierpnia 2012, 13:28:26 wysłana przez djuzi »

Offline Niebugoclaw

  • Wiadomości: 1222
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 10
Odp: Współpraca nowych EXE z PoKeys55 i PoKeys56
« Odpowiedź #18 dnia: 01 Sierpnia 2012, 13:31:32 »
jeśli chcesz sterować prawdziwymi żarówkami (np. transoptorów i przekaźników).
Dzięki za odp., to akurat wiem ;) Nie rozumiem jeszcze zasady działania tych makr, ale jak kupię płytkę i zmontuję całość to się pomyśli ;)

Offline djuzi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 144
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Współpraca nowych EXE z PoKeys55 i PoKeys56
« Odpowiedź #19 dnia: 01 Sierpnia 2012, 13:37:54 »
Makra to ogólnie ustawienie wejścia w  konfiguratorze PoKeys. Nie ma tam nic trudnego, myślę, że załapiesz bardzo szybko. Zaznaczasz typ wejścia jako Triggered input, a potem w Key mapping sobie ustawiasz jakie klawisze ma "wciskać" jak się załączy dane wejście PoKeys.
« Ostatnia zmiana: 01 Sierpnia 2012, 13:39:07 wysłana przez djuzi »

Offline mac310

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 518
    • Zobacz profil
    • Moim Okiem...
  • Otrzymane polubienia: 73
Odp: Współpraca nowych EXE z PoKeys55 i PoKeys56
« Odpowiedź #20 dnia: 04 Maja 2013, 00:16:08 »
Ja myślę, że dla nieelektroników PoKeys jest bardzo wygodny. Ja się nim bawię jakiś czas i w zasadzie wszystko mogę poustawiać. Mam jednak dylemat co do tych nastawników, które mają więcej pozycji przestawianych wielokrotnym naciśnięciem jednego z dwóch klawiszy. Gdyby tak można było inaczej to taki np. nawrotnik mógłbym podłączyć do zwykłego trójpozycyjnego przełącznika jaki używa się w gniazdach siłowych (lewo-0-prawo). Teraz to mogę zrobić makro z podwójnym kliknięciem d lub r przestawiając tym samym nawrotnik w skrajne pozycje. Niestety nie wiem jakie makro wróciłoby nawrotnik w pozycję neutralną, bo to niestety zależy w jakiej aktualnie się znajduje :(
Ma ktoś pomysł na to?

  Dodano: 04 Maja 2013, 00:26:28
Jak się pomyśli to się i wymyśli ;)
Zamiast kombinować z makrami wziąłem "Triggered input" i pod jedną pozycję przełącznika ustawiłem Key down na "d" a Key up na "r", na drugą odwrotnie, więc dzięki temu wchodzenie na pozycję przełącza nawrotnik tam gdzie trzeba a wychodzenie wraca na pozycję neutralną. Trójpozycyjny przełącznik zadziała tu jak dwa przełączniki stabilne przełączane jedną dźwignią. Pozycja środkowa pozostanie niepodłączona.
Sam sobie odpowiedziałem bo może jakiś zwolennik PoKeys skorzysta przy okazji ;)

  Dodano: 06 Maja 2013, 00:13:33
Niby rozwiązanie dobre w koncepcji, ale w realizacji jakoś nie do końca się sprawdza. Nie zawsze MaSzyna reaguje na wysyłany sygnał. Raz włączy, a raz nie włączy. Zrobiłem manewr z Triggered Input npdla przełączania świateł, załączania i wyłączania przetwornicy, sprężarki czy obsługi pantografów i niestety czasem przełącza, a czasem nie przełącza. Zdarza się, że słychać jakby przełączał ale hebelek w MaSzynie nie zmienia położenia i poza kliknięciem nic się nie dzieje. Czyżby MaSzyna nie odbierała czasami tych kodów klawiaturowych wysyłanych przez PoKeys?
Szybkie przełaczanie nastawnika jakoś nie robi problemu, podobnie z przyciskami typu czuwak, a z przełącznikami coś szwankuje.
Ma ktoś taki efekt?
« Ostatnia zmiana: 06 Maja 2013, 00:13:33 wysłana przez mac310 »
Historia budowy pulpitu lokomotywy serii EU07.

Offline djstach07

  • Wiadomości: 16
    • Zobacz profil
    • Foty:D
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Współpraca nowych EXE z PoKeys55 i PoKeys56
« Odpowiedź #21 dnia: 16 Czerwca 2013, 16:03:32 »
Mam pytanie co do podłączenia PoKeys55 z pulpitem, jak to wszystko podłączyć pod te piny,  który kabel gdzie bo nie jestem w tym mocny. Czy ktoś już próbował, był prosił o pomoc w tym zagadnieniu co z czym i do czego.

Reg. zakazy 10.
Po znakach interpunkcyjnych stawiamy spacje.
Proszę poprawić.
Benek
« Ostatnia zmiana: 16 Czerwca 2013, 16:26:07 wysłana przez djstach07 »

Offline Ra

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 6301
  • Ostatni gasi światło...
    • Zobacz profil
    • Instalator+Starter+Edytor
  • Otrzymane polubienia: 330
Odp: Współpraca nowych EXE z PoKeys55 i PoKeys56
« Odpowiedź #22 dnia: 16 Czerwca 2013, 16:39:05 »
Jak nie jesteś mocny, to sobie odpuść, bo daleko temu do bycia gotowym rozwiązaniem, które wystarczy tylko skopiować.
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ Ra

Polecam: kręgarz Wojciech Walczak, projekt masarni

Offline Niebugoclaw

  • Wiadomości: 1222
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 10
Odp: Współpraca nowych EXE z PoKeys55 i PoKeys56
« Odpowiedź #23 dnia: 19 Czerwca 2013, 11:14:02 »
Mam pytanie, ile mniej więcej czekaliście na wysyłkę płytki od producenta?

Offline djstach07

  • Wiadomości: 16
    • Zobacz profil
    • Foty:D
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Współpraca nowych EXE z PoKeys55 i PoKeys56
« Odpowiedź #24 dnia: 21 Czerwca 2013, 18:26:29 »
Jak ja składałem zamówienia w http://shop.kristech.pl/p/38/193/pokeys55-t-usb-moduly.html to na drugi dzień miałem paczkę.

Offline djuzi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 144
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Współpraca nowych EXE z PoKeys55 i PoKeys56
« Odpowiedź #25 dnia: 22 Czerwca 2013, 15:04:18 »
Nadmienię jeszcze, że w chwili obecnej Maszyna obsługuje jedynie wyjścia PoKeys. Wejścia każdy twórca pulpitu organizuje sobie sam. Tutaj jest pole do popisu dla własnej inwencji. Można porobić uzależnienia na tranzystorach, przekaźnikach, a nawet podłączyć elementy taboru z szaf NN/WN. Wszystko zależy od tego co mamy i co potrafimy. Ten chwilowy brak bezpośredniej obsługi wejść nie jest jakimś strasznym problemem. Wszystko można tak rozpracować, że będzie działało, tyle, że trzeba pamiętać, że przy uruchamianiu pozycje poszczególnych aparatów podłączonych pod wejścia  PoKeys (oprócz kranów maszynisty) muszą być w takim samym położeniu/stanie jak w Maszynie.
Jeśli ktoś będzie miał jakieś pytania lub wątpliwości to chętnie się podzielę doświadczeniem.

Offline Niebugoclaw

  • Wiadomości: 1222
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 10
Odp: Współpraca nowych EXE z PoKeys55 i PoKeys56
« Odpowiedź #26 dnia: 26 Czerwca 2013, 00:13:17 »
Jak ja składałem zamówienia w http://shop.kristech.pl/p/38/193/pokeys55-t-usb-moduly.html to na drugi dzień miałem paczkę.
A ktoś kupował od producenta z niemieckiej strony? Bo z tego co widzę, tam jest taniej. Tylko pytanie ile trzeba by czekać, by ją z "Reichu" przerzucili, bo niestety, ale tą płytkę potrzebuję "na wczoraj" :P.

Offline djuzi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 144
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Współpraca nowych EXE z PoKeys55 i PoKeys56
« Odpowiedź #27 dnia: 26 Czerwca 2013, 10:06:45 »
Jeśli na wczoraj to zamów w PL, nieważne koszty. Ja zamawiałem bezpośrednio u producenta (Słowenia) i doszło po niecałym tygodniu.

Offline Niebugoclaw

  • Wiadomości: 1222
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 10
Odp: Współpraca nowych EXE z PoKeys55 i PoKeys56
« Odpowiedź #28 dnia: 26 Czerwca 2013, 10:12:51 »
Dzięki, właśnie zamówiłem u polskiego dostawcy, zobaczymy, kiedy dojdzie.

  Dodano: 26 Czerwca 2013, 18:31:46
Jeszcze jedno pytanko, czy istnieje możliwość, aby dwa niezależnie działające PoKeys-y były podpięte do jednego komputera? Po prostu zakłądając czysto teoretycznie, że na jednej płytce zabrakłoby pinów :)
« Ostatnia zmiana: 27 Czerwca 2013, 21:52:40 wysłana przez Niebugoclaw »

Offline djuzi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 144
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Współpraca nowych EXE z PoKeys55 i PoKeys56
« Odpowiedź #29 dnia: 01 Lipca 2013, 23:23:06 »
Tak, można 2 płytki podłączyć i obie będą działać. Mają takie coś jak PoExtBus, albo po prostu podłączysz sobie każdą do osobnego gniazda USB. Nie wiem jednak jak Maszyna będzie je wykrywać w chwili obecnej, ale jeśli inaczej rozwiążesz sterowanie, tak że jedna płytka będzie obsługiwana przez EXE Maszyny, a druga będzie "udawała klawiaturę", to pewnie zaskutkuje :)