Ankieta

Jaka jest Twoja opinia nt. wulgaryzmów w nagraniach radiowych i plakatów z "panienkami" w kabinach?

Jestem pełnoletni. Wulgaryzmy i panienki mają bezwzględnie być.
42 (16.5%)
Jestem niepełnoletni. Wulgaryzmy i panienki mają bezwzględnie być.
12 (4.7%)
Jestem pełnoletni. Wulgaryzmy i panienki powinny być, ale jak nie będzie, też dobrze.
46 (18.1%)
Jestem niepełnoletni. Wulgaryzmy i panienki powinny być, ale jak nie będzie, też dobrze.
16 (6.3%)
Jestem pełnoletni. Wulgaryzmów i panienek nie powinno być lub wydzielone do osobnej paczki "+18"
39 (15.4%)
Jestem niepełnoletni. Wulgaryzmów i panienek nie powinno być lub wydzielone do osobnej paczki "+18"
8 (3.1%)
Jestem pełnoletni. Jest mi to obojętne.
67 (26.4%)
Jestem niepełnoletni. Jest mi to obojętne.
24 (9.4%)

Głosów w sumie: 254

Głosowanie skończone: 17 Czerwca 2012, 12:18:28

Autor Wątek:  Wulgaryzmy w radiu i panienki w kabinach  (Przeczytany 63150 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Cesky Kretek

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1712
  • Trust no one.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 159
Odp: Wulgaryzmy w radiu i panienki w kabinach
« Odpowiedź #90 dnia: 30 Maja 2012, 00:38:23 »
Najlepszym wyjściem była podmiana tego pliku dźwiękowego od którego się wszystko zaczęło (radio37.wav) bez wrzucania go do testów. Ogromna część osób by tego nawet nie zauważyła, bo naprawdę są ważniejsze rzeczy w symulatorze niż jedna 'k*wa'. A jakby ktoś pytał, to powiedzieć że taka była decyzja administracji - zwłaszcza, że nie ma demokracji.

A tak mamy debatę o jedno słowo i kilka plików .jpg, która po raz kolejny zaostrza sytuację na forum, znowu powstają spięcia między userami, a to już nie raz prowadziło do sprzeczek, które nie służyły MaSzynie.

PS.: A skoro już chciano zapytać o zdanie ludzi nie będących administratorami - trzeba było zrobić ankietę między użytkownikami odpowiedzialnymi za PC11. I dalej się upieram że +18PACK jest bezsensowny.

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Wulgaryzmy w radiu i panienki w kabinach
« Odpowiedź #91 dnia: 30 Maja 2012, 07:06:30 »
@Quark-t, masz pełne moje poparcie w temacie zawartości PC.
Cytuj
Gotów jestem w każdej chwili złożyć funkcje administracyjne.
Nie widzę takiej potrzeby.

Offline Patrykos

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: Wulgaryzmy w radiu i panienki w kabinach
« Odpowiedź #92 dnia: 30 Maja 2012, 07:52:31 »
- "urwy" wylatują z dźwięków, oryginały do +18pack
- plakaty zostają, poza SM42-1200 (wydzielony do +18pack)
- gazetki "Playboy" do podmiany (oryginały do +18pack)
- kwestia paczek papierosów nierozstrzygnięta (było poruszone w wątku)- do przeanalizowania zgodnie z zapisami tzw. ustawy antynikotynowej.
A ma ktoś rozsądne argumenty najlepiej poparte przez „Pan European Game Information” żeby to było +18?

A jeżeli komuś nie podobają się moje poczynania - proszę o informację. Gotów jestem w każdej chwili złożyć funkcje administracyjne.
Znowu niepotrzebna spina, po co składać takie deklaracje?
« Ostatnia zmiana: 30 Maja 2012, 07:54:16 wysłana przez Patrykos »
Pozdrawiam, Patryk
https://www.facebook.com/WarsztatPatrykosa
Węgrom gratulujemy Ikarusa.

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9224
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 743
Odp: Wulgaryzmy w radiu i panienki w kabinach
« Odpowiedź #93 dnia: 30 Maja 2012, 08:08:06 »
Ja powiem tak na początku byłem przeciwny by te wulgaryzmy wyleciały, bo uważałem, że takie epitety na kolei to norma. Jednak przemyślałem ponownie tę kwestię i jestem za tym co zaproponował @Abu:
Jeśli jednak pojawi się uzasadniona potrzeba użycia brzydkiego słowa (choćby dla podkreślenia powagi sytuacji) nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zamiast "pipkania" lub wyciszania wprowadzić na część słowa szum, który jest przecież całkiem naturalnym zjawiskiem. Wtedy i wilk będzie syty, i owca cała.
Moim zdaniem to dobry pomysł i jest jak najbardziej do przyjęcia, gdyż nie raz na nagraniach słuchać takowy szum. Jeśli nie będzie szło czegoś takiego zrobić lub okaże się to bardzo czasochłonne, to dla spokoju usuńmy wulgaryzmy. Aczkolwiek bardziej skłaniam się ku propozycji @Abu.


  Dodano: 30 Maja 2012, 08:33:16
Forum jednak musi trzymać jakiś poziom zrozumiałem to czytając wszystkie wypowiedzi w tym wątku. Wiem, że dziś dzieci przeklinają na prawo i lewo niezależnie od wieku, to zjawisko coraz bardziej powszechne niestety. Sam o tym wcześniej wspominałem, ale to iż one tak postępują nie oznacza, że musi być to przyjęta jakaś norma dla nas. Rodzi się pytanie, więc po co to zmieniać skoro świata i tak nie zmienimy? Świata nie zmienimy to prawda, ale możemy dać dobry przykład. I właśnie takie zaszumienie nagrań jest bardzo dobrym pomysłem i przykładem dla każdej grupy wiekowej. Szum w radiu jest naturalna sprawą, więc i wyjdzie to bardzo naturalnie. Propozycja ta bardzo mi przypasowała nie ukrywam. Nie możemy iść za nurtem. Wiem, że świat w którym obecnie przyszło nam żyć jest coraz bardziej zepsuty i nieczuły i to co kiedyś raziło dziś jest normą, jednak nie zapominajmy o jednym dajmy dobry przykład.

  Dodano: 30 Maja 2012, 08:39:42
PS.: A skoro już chciano zapytać o zdanie ludzi nie będących administratorami - trzeba było zrobić ankietę między użytkownikami odpowiedzialnymi za PC11.
Wygodne spojrzenie. Najlepiej wszystko zwalić na ludzi, którzy brali udział przy składaniu paczki. Tak odbieram te Twoje słowa.
« Ostatnia zmiana: 30 Maja 2012, 08:39:42 wysłana przez Sawi »
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline Quark-t

  • Administrator
  • Wiadomości: 3590
  • Automaty liczą...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 47
Odp: Wulgaryzmy w radiu i panienki w kabinach
« Odpowiedź #94 dnia: 30 Maja 2012, 09:27:36 »
@Krzysiek626 - dziękuję.

A ma ktoś rozsądne argumenty najlepiej poparte przez „Pan European Game Information” żeby to było +18?
A musisz łapać za słówka? Prezentuję ideę wydzielenia tego do osobnej paczki a nie jej nazwę. Równie dobrze może się to nazywać "paczka pełnej realności", "paczka dźwięków z wulgaryzmami" czy "kot w worku". Dyskutujemy nad ideą wydzielenia treści a nie nad nazwą archiwum, w jakim się one pojawią.

A jeżeli komuś nie podobają się moje poczynania - proszę o informację. Gotów jestem w każdej chwili złożyć funkcje administracyjne.
Znowu niepotrzebna spina, po co składać takie deklaracje?
[/quote]
Żadna spina. Skoro działam w środowisku, które prezentuje odmienne od moich poglądy, to nie środowisko się myli tylko ja. A zatem jestem gotowy na jego opuszczenie, by nie wprowadzać niepotrzebnych "spin". "Jeżeli wpadłeś między wrony, musisz krakać jak i one". Przykro mi, potrafię tylko ćwierkać ;]

Odnośnie zaszumień - jakiekolwiek pozbycie się niewłaściwych treści uważam za stosowne. Przy czym dla mnie zaszumienie niczym nie różni się od ich fizycznego usunięcia (i tak nie słychać, i tak nie słychać), a chcący słyszeć i tak będą protestować.
Pozdrawiam, dr inż. Quark-t

Offline Patrykos

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: Wulgaryzmy w radiu i panienki w kabinach
« Odpowiedź #95 dnia: 30 Maja 2012, 09:32:23 »
A musisz łapać za słówka? Prezentuję ideę wydzielenia tego do osobnej paczki a nie jej nazwę. Równie dobrze może się to nazywać "paczka pełnej realności", "paczka dźwięków z wulgaryzmami" czy "kot w worku". Dyskutujemy nad ideą wydzielenia treści a nie nad nazwą archiwum, w jakim się one pojawią.
No chyba jest różnica pomiędzy +12 i +18? Jeśli dążymy do tego, żeby nagraniami trzymać odpowiedni poziom to należy też prowadzić ich selekcję i przyjmować tylko te, które zawierają w sobie ściśle sprecyzowane w instrukcjach formułki bo „musimy trzymać poziom”. ;]

BTW
Robimy szopkę jakby w każdym nagraniu była garść „k**w” i innych wyzwisk. Niektórzy są już skłonni nastawiać pierś aby tylko ich pomysł przeszedł. Naprawdę czy jest to potrzebne? Czy trzeba z każdej nieścisłości robić problem? Jak już wspomniałem SPKS też będzie zawierał treści, które będą niezgodne z przepisami i co, będziemy cenzurować linijki w charakterystykach? Albo je może zamażemy albo rozmyjemy?
« Ostatnia zmiana: 30 Maja 2012, 09:37:28 wysłana przez Patrykos »
Pozdrawiam, Patryk
https://www.facebook.com/WarsztatPatrykosa
Węgrom gratulujemy Ikarusa.

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9224
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 743
Odp: Wulgaryzmy w radiu i panienki w kabinach
« Odpowiedź #96 dnia: 30 Maja 2012, 09:35:07 »
Odnośnie zaszumień - jakiekolwiek pozbycie się niewłaściwych treści uważam za stosowne. Przy czym dla mnie zaszumienie niczym nie różni się od ich fizycznego usunięcia (i tak nie słychać, i tak nie słychać), a chcący słyszeć i tak będą protestować.
No tak nie do końca, to samo, bo jednak mimo wszystko szum w radiu według mnie jest bardziej rzeczywisty niż całkowite usunięcie epitetów z nagrań. Dlatego nie ukrywam ta propozycja bardzo mi się spodobała.
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline Quark-t

  • Administrator
  • Wiadomości: 3590
  • Automaty liczą...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 47
Odp: Wulgaryzmy w radiu i panienki w kabinach
« Odpowiedź #97 dnia: 30 Maja 2012, 09:53:35 »
@Patrykos - jak dla mnie, to nadal nie widzisz istoty sprawy. Nie ma analogii między wulgaryzmami w radiu a stanem fizycznym taboru odbiegającym od norm. Fizyka to nie etyka. Proste. Odnośnie wywołanego SPKS'u i wykresów, które przedstawiłeś - wychodzi, że Symulator nie jest symulatorem. I tu jest zagrożenie realizmu, a nie w obecności/braku wulgaryzmów.
 
No chyba jest różnica pomiędzy +12 i +18?
A widzisz różnicę między opisem "Paczka +18" a "Paczka zawierają dźwięki ze słyszalnymi wulgaryzmami"?

Robimy szopkę jakby w każdym nagraniu była garść „k**w” i innych wyzwisk. Niektórzy są już skłonni nastawiać pierś aby tylko ich pomysł przeszedł. Naprawdę czy jest to potrzebne? Czy trzeba z każdej nieścisłości robić problem? Jak już wspomniałem SPKS też będzie zawierał treści, które będą niezgodne z przepisami i co, będziemy cenzurować linijki w charakterystykach? Albo je może zamażemy albo rozmyjemy?
Jeżeli chodzi o wulgaryzmy, to będę stał na straży czystości języka i "nadstawiał pierś". Dziwi mnie to, że również swoje piersi nadstawiają osoby w obronie wulgaryzmów. Odnośnie SPKS - powtarzam, co napisałem wyżej. Charakterystyki nie są nieetyczne, a rozmawiamy tu o etyce a nie fizyce.

No tak nie do końca, to samo, bo jednak mimo wszystko szum w radiu według mnie jest bardziej rzeczywisty niż całkowite usunięcie epitetów z nagrań. Dlatego nie ukrywam ta propozycja bardzo mi się spodobała.
Ja też nie mam nic przeciwko, ale ktoś zaraz podniesie głos "dlaczego zaszumiać, skoro są wyraźnie słyszalne. To nie jest realizm".
Pozdrawiam, dr inż. Quark-t

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9224
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 743
Odp: Wulgaryzmy w radiu i panienki w kabinach
« Odpowiedź #98 dnia: 30 Maja 2012, 10:14:30 »
W skrócie parafrazując dotychczas nasze wszystkie wypowiedzi w tym temacie można rzec krótko" jeszcze się taki nie urodził, co by wszystkim dogodził". Zawsze się pojawiają zwolennicy i przeciwnicy jakiegoś pomysłu. Tak było jest i będzie, bo każdy z nas jest inny, więc i do całkowitej jednomyślności tu nie dojdziemy. Na to szans nie widzę.
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline Cesky Kretek

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1712
  • Trust no one.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 159
Odp: Wulgaryzmy w radiu i panienki w kabinach
« Odpowiedź #99 dnia: 30 Maja 2012, 12:49:45 »
PS.: A skoro już chciano zapytać o zdanie ludzi nie będących administratorami - trzeba było zrobić ankietę między użytkownikami odpowiedzialnymi za PC11.
Wygodne spojrzenie. Najlepiej wszystko zwalić na ludzi, którzy brali udział przy składaniu paczki. Tak odbieram te Twoje słowa.
Nie rozumiem czemu to jest 'wygodne spojrzenie'. Źle to odbierasz. Przecież nie mówię o 'zwalaniu', tylko podjęciu decyzji. Jest debata między wami, wy ustalacie czy to ma być czy nie, a użytkownicy w tej kwestii nie mają nic do gadania.

Offline Patrykos

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: Wulgaryzmy w radiu i panienki w kabinach
« Odpowiedź #100 dnia: 30 Maja 2012, 13:57:39 »
A widzisz różnicę między opisem "Paczka +18" a "Paczka zawierają dźwięki ze słyszalnymi wulgaryzmami"?
Oczywiście. Ja tylko prosiłem o wyjaśnienie dlaczego +18 a nie +12.

Jeżeli chodzi o wulgaryzmy, to będę stał na straży czystości języka i "nadstawiał pierś". Dziwi mnie to, że również swoje piersi nadstawiają osoby w obronie wulgaryzmów. Odnośnie SPKS - powtarzam, co napisałem wyżej. Charakterystyki nie są nieetyczne, a rozmawiamy tu o etyce a nie fizyce.
Słusznie, że będziesz stał na straży czystości języka tak jak staje każdy użytkownik tego forum. Dziwi nas również to, że jeden wulgar w jednym nagraniu stał się problemem istnienia całej paczki, tak jakby się świat zawalił. Zawsze do PREZENTACJI można zastosować cenzurę. Tego nikt nie zabrania. Ja również nadstawiam pierś za tam, żeby wulgaryzmów było jak najmniej, ale nadstawiam też pierś nad pracą autorską. Przez tyle lat na pewnej teksturze eaosa mieliście ładnie napisane (męski członek na H) i nikomu to nie przeszkadzało.
Pozdrawiam, Patryk
https://www.facebook.com/WarsztatPatrykosa
Węgrom gratulujemy Ikarusa.

Offline hunter

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1126
    • Zobacz profil
    • kolej.banda.pl
  • Otrzymane polubienia: 5
Odp: Wulgaryzmy w radiu i panienki w kabinach
« Odpowiedź #101 dnia: 30 Maja 2012, 14:04:21 »
Patrzac obiektywnie, wulgaryzmow nie powinno byc (sa chyba dwa sposrod wszystkich nagran), a jesli zostana usuniete, to bez tworzenia dodatkowej paczki - narobi to tylko balaganu i zamieszania organizacyjnego. Szczerze, czy jest sens skladac osobna paczke dla dwoch nagran? Mi jest to obojetne, czy wulgaryzmy sa, czy ich nie ma - nie przesadzajmy, od uslyszenia jednej "urwy" sposrod wielu, wielu nagran czlowiek nie umiera... tak samo, jak i bez uslyszenia.
« Ostatnia zmiana: 30 Maja 2012, 14:06:23 wysłana przez hunter »
Z pozdrowieniami,
Grzegorz Durbajło

http://www.kolej.banda.pl/ - moje kolejowe zdjęcia.

Offline Patrykos

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: Wulgaryzmy w radiu i panienki w kabinach
« Odpowiedź #102 dnia: 30 Maja 2012, 14:07:07 »
Mi jest to obojetne, czy wulgaryzmy sa, czy ich nie ma - nie przesadzajmy, od uslyszenia jednej "urwy" sposrod wielu, wielu nagran czlowiek nie umiera... tak samo, jak i bez uslyszenia.
Dokładnie. Poza tym ****ę (dlaczego cenzuruje na-słu-chu-ję?) radia już chyba 2-3 lata i może ze dwa-trzy razy słyszałem wiązankę. Nie ma co przesadzać. Najlepiej takich nagrań w ogóle nie stosować.

Już nie cenzuruje. Zbyt ogólna formuła była.
Quark-t
« Ostatnia zmiana: 30 Maja 2012, 14:20:56 wysłana przez Quark-t »
Pozdrawiam, Patryk
https://www.facebook.com/WarsztatPatrykosa
Węgrom gratulujemy Ikarusa.

Offline Quark-t

  • Administrator
  • Wiadomości: 3590
  • Automaty liczą...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 47
Odp: Wulgaryzmy w radiu i panienki w kabinach
« Odpowiedź #103 dnia: 30 Maja 2012, 14:16:22 »
A widzisz różnicę między opisem "Paczka +18" a "Paczka zawierają dźwięki ze słyszalnymi wulgaryzmami"?
Oczywiście. Ja tylko prosiłem o wyjaśnienie dlaczego +18 a nie +12.
Bo użyłem skrótu myślowego. A że uważam, iż wulgaryzmy nie są +12 tylko +18, to też tak napisałem.

Cytuj
Słusznie, że będziesz stał na straży czystości języka tak jak staje każdy użytkownik tego forum. Dziwi nas również to, że jeden wulgar w jednym nagraniu
Cztery w trzech nagraniach (wg obecnego mojego stanu wiedzy).
Cytuj
stał się problemem istnienia całej paczki, tak jakby się świat zawalił.
Nie całej, a stworzenia wersji bez i z wulgaryzmami.
Cytuj
Zawsze do PREZENTACJI można zastosować cenzurę. Tego nikt nie zabrania.
Tu nie chodzi o prezentację, a o Użytkowników małoletnich.
Cytuj
Ja również nadstawiam pierś za tam, żeby wulgaryzmów było jak najmniej, ale nadstawiam też pierś nad pracą autorską. Przez tyle lat na pewnej teksturze eaosa mieliście ładnie napisane (męski członek na H) i nikomu to nie przeszkadzało.
A jesteś w stanie mi pokazać informację na Forum o tym, że coś takiego istnieje? Co do pracy autorskiej - nikt jej tutaj nie deprecjonuje. Tyle, że nie można sobie pozwalać na wszystko jak leci w imię realizmu i pracy autorskiej, bo jest coś takiego jak etyka. Nikt tutaj nie wywali modeli lokomotyw, scenerii, scenariuszy tylko dlatego, że są w nich nieodpowiednie treści. Jedyne o co się rozchodzi, to przygotowanie ich wersji alternatywnych. Słusznie powiedziano tutaj, że jakby sprawa została zrobiona cichaczem, to nikt by się nie zorientował. Popełniłem błąd zakładając tę dyskusję. Tak jak powiedział @Winger - nie ma demokracji. Czyli symulator ma powstawać wg widzimisię kilku osób. Chciałem, aby wszyscy byli w tym względzie równouprawnieni. Widać, nie warto.

od uslyszenia jednej "urwy" sposrod wielu, wielu nagran czlowiek nie umiera... tak samo, jak i bez uslyszenia.
To teraz mi wytłumacz skąd tyle głosów, że "MUSZĄ BYĆ"?

Poza tym ****ę (dlaczego cenzuruje na-słu-chu-ję?) radia już chyba 2-3 lata i może ze dwa-trzy razy słyszałem wiązankę. Nie ma co przesadzać. Najlepiej takich nagrań w ogóle nie stosować.
Pytanie jak wyżej. I w końcu jak - są nieodłącznym elementem komunikacji radiowej, czy są tak sporadyczne, że można przyjąć iż ich nie ma?
Pozdrawiam, dr inż. Quark-t

Offline Patrykos

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: Wulgaryzmy w radiu i panienki w kabinach
« Odpowiedź #104 dnia: 30 Maja 2012, 14:22:50 »
Pytanie jak wyżej. I w końcu jak - są nieodłącznym elementem komunikacji radiowej, czy są tak sporadyczne, że można przyjąć iż ich nie ma?
Tak, można przyjąć iż ich nie ma, nie robić problemów i nie stawać w obronie osób poniżej 12 roku życia.
Chciałem, aby wszyscy byli w tym względzie równouprawnieni. Widać, nie warto.
Szkoda, że tylko w tym.
Tu nie chodzi o prezentację, a o Użytkowników małoletnich.
Więc skoro myślisz o użytkownikach małoletnich, spraw aby była wersja -12 i byłoby w niej sterowanie strzałkami(mówię zupełnie poważnie i nie przesadzam).
Bo użyłem skrótu myślowego. A że uważam, iż wulgaryzmy nie są +12 tylko +18, to też tak napisałem.
A ja uważam, że symek powinien być najlepiej +24 bo prowadzenie pociągu to odpowiedzialna rzecz. Wpadamy w paranoje, Quark-t. Szkoda, że tam gdzie chcesz odwołujesz się do jakichś dokumentów, a jak Ci pokazałem, że te treści które są obecnie mogą być +12 to jakoś się wymigujesz. ;-)
Pozdrawiam, Patryk
https://www.facebook.com/WarsztatPatrykosa
Węgrom gratulujemy Ikarusa.

Offline Benek

  • Moderator
  • Wiadomości: 4504
  • fb.com/benek.maszyna
    • Zobacz profil
    • Moja strona o MaSzynie
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Wulgaryzmy w radiu i panienki w kabinach
« Odpowiedź #105 dnia: 30 Maja 2012, 14:24:38 »
Tyle, że nie można sobie pozwalać na wszystko jak leci w imię realizmu i pracy autorskiej, bo jest coś takiego jak etyka.
Panowie, spokojnie. Przecież można dawać innym swoje dodatki, niekonieczne na tym forum. Wilk syty i owca cała.

Offline Patrykos

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: Wulgaryzmy w radiu i panienki w kabinach
« Odpowiedź #106 dnia: 30 Maja 2012, 14:26:25 »
Panowie, spokojnie. Przecież można dawać innym swoje dodatki, niekonieczne na tym forum. Wilk syty i owca cała.
Otóż to.
Pozdrawiam, Patryk
https://www.facebook.com/WarsztatPatrykosa
Węgrom gratulujemy Ikarusa.

Offline hunter

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1126
    • Zobacz profil
    • kolej.banda.pl
  • Otrzymane polubienia: 5
Odp: Wulgaryzmy w radiu i panienki w kabinach
« Odpowiedź #107 dnia: 30 Maja 2012, 15:20:42 »
To teraz mi wytłumacz skąd tyle głosów, że "MUSZĄ BYĆ"?
Z polskiej mentalnosci.. ewentualnie z niepowaznego potraktowania ankiety, bardziej stawiam na to pierwsze..
Z pozdrowieniami,
Grzegorz Durbajło

http://www.kolej.banda.pl/ - moje kolejowe zdjęcia.

Offline adsim

  • Moderator
  • Wiadomości: 3934
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 12
Odp: Wulgaryzmy w radiu i panienki w kabinach
« Odpowiedź #108 dnia: 30 Maja 2012, 15:45:18 »
Po przeczytaniu, co piszecie, jestem za opcją zaszumienia wulgaryzmów (nie wycinania ich w całości) i nie bawienia się w paczki 18+.
(: ɯɐıʍɐɹpzod

Offline pol102

  • Wiadomości: 959
  • Geoinformatyk kolejowy
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 35
Odp: Wulgaryzmy w radiu i panienki w kabinach
« Odpowiedź #109 dnia: 30 Maja 2012, 15:46:08 »
Bez owijania w bawełnę, dla mnie muszą być. Spędzam w pociągach 12 godzin tygodniowo i przynajmniej raz dziennie słyszę ę, która przypomina, że to kolej a nie piknik. Jeśli coś istnieje (zwłaszcza na manewrach) to dlaczego mamy się tego wyzbywać w imię rzekomej walki o język ojczysty? Swego czasu, któryś z profesorów zajmujących się językiem polskim podjął ten temat i wyszło na to, że nie każda  jest taka sama. Wiele zależy od kontekstu. Ewentualnie i zarazem najprościej jest dodać w opisie misji "+18".

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9224
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 743
Odp: Wulgaryzmy w radiu i panienki w kabinach
« Odpowiedź #110 dnia: 30 Maja 2012, 16:14:05 »
Nie rozumiem czemu to jest 'wygodne spojrzenie'. Źle to odbierasz. Przecież nie mówię o 'zwalaniu', tylko podjęciu decyzji. Jest debata między wami, wy ustalacie czy to ma być czy nie, a użytkownicy w tej kwestii nie mają nic do gadania.
Tak to odbierałem, ale wyjaśniłeś i jest luz. Nie taka zamknięta debata nie jest dobrym wyjściem, bo potem w razie wu będą pretensje do tych osób, że czemu tak a nie inaczej. Potem gadka, że coś robione za plecami i że nie liczą się kompletnie z użytkownikami. Za takie coś to ja podziękuje.
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline hunter

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1126
    • Zobacz profil
    • kolej.banda.pl
  • Otrzymane polubienia: 5
Odp: Wulgaryzmy w radiu i panienki w kabinach
« Odpowiedź #111 dnia: 30 Maja 2012, 16:58:05 »
Po przeczytaniu, co piszecie, jestem za opcją zaszumienia wulgaryzmów (nie wycinania ich w całości) i nie bawienia się w paczki 18+.
Lepiej wyciac, bo bez sensu bedzie sytuacja, gdy slyszymy maszyniste bardzo dobrze, stojacego przykladowo kolo nas i cos znikad zakloca.
Z pozdrowieniami,
Grzegorz Durbajło

http://www.kolej.banda.pl/ - moje kolejowe zdjęcia.

Offline Cesky Kretek

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1712
  • Trust no one.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 159
Odp: Wulgaryzmy w radiu i panienki w kabinach
« Odpowiedź #112 dnia: 30 Maja 2012, 17:02:11 »
Nie rozumiem czemu to jest 'wygodne spojrzenie'. Źle to odbierasz. Przecież nie mówię o 'zwalaniu', tylko podjęciu decyzji. Jest debata między wami, wy ustalacie czy to ma być czy nie, a użytkownicy w tej kwestii nie mają nic do gadania.
Tak to odbierałem, ale wyjaśniłeś i jest luz. Nie taka zamknięta debata nie jest dobrym wyjściem, bo potem w razie wu będą pretensje do tych osób, że czemu tak a nie inaczej. Potem gadka, że coś robione za plecami i że nie liczą się kompletnie z użytkownikami. Za takie coś to ja podziękuje.
Nikt by do was nie miał pretensji. Przez okres tworzenia PC podejmujecie wiele decyzji, które powodują, że paczka wygląda tak a nie inaczej. Nikt nie robi afery, że paczka jest DDS a nie TGA (sam preferuję TGA ale szanuję decyzję waszego zespołu i liczę się z tym, że to wy rozdajecie karty ;) ). Użytkownicy mają do was zaufanie i jeśli sami byście zdecydowali ocenzurować .wav'y w SP1, to wyglądałoby to tak:

User: Dlaczego zniknęły przekleństwa z radia?
Mod/Admin/BT/Dev/WPC: Bo tak zdecydowano, że trzeba brać pod uwagę wszystkich użytkowników MaSzyny. Nie podlega to dyskusji. Jeśli ktoś chce mieć k*rwy na radiu, to niech korzysta z plików .wav z PC11.
User: Ok, ok.


A tak, podjęło się temat, zaczęły się wywody o głupotę. Jedni chcą mieć, inni nie. W SP1 ocenzurujcie, a kto będzie chciał mieć wersję hard, nie podmieni plików. Proste rozwiązanie. Bez potrzeby wydawania poprawek, paczek itp..

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9224
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 743
Odp: Wulgaryzmy w radiu i panienki w kabinach
« Odpowiedź #113 dnia: 30 Maja 2012, 17:11:03 »
@Cesky fajnie się to czyta i miło by było jakby to tak wyglądało. Jednak życie pokazuje, że często gęsto bywa inaczej. Wolę dmuchać na zimne, niż fest mocno się poparzyć.
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline Quark-t

  • Administrator
  • Wiadomości: 3590
  • Automaty liczą...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 47
Odp: Wulgaryzmy w radiu i panienki w kabinach
« Odpowiedź #114 dnia: 30 Maja 2012, 18:14:23 »
Pytanie jak wyżej. I w końcu jak - są nieodłącznym elementem komunikacji radiowej, czy są tak sporadyczne, że można przyjąć iż ich nie ma?
Tak, można przyjąć iż ich nie ma, nie robić problemów i nie stawać w obronie osób poniżej 12 roku życia.
Zatem skąd te wszystkie głosy o ich koniecznej obecności?
Cytuj
Chciałem, aby wszyscy byli w tym względzie równouprawnieni. Widać, nie warto.
Szkoda, że tylko w tym.
Skoro zarzucasz mi nierówne traktowanie kogokolwiek w czymkolwiek, to bardzo proszę o dowody.
Cytuj
Tu nie chodzi o prezentację, a o Użytkowników małoletnich.
Więc skoro myślisz o użytkownikach małoletnich, spraw aby była wersja -12 i byłoby w niej sterowanie strzałkami(mówię zupełnie poważnie i nie przesadzam).
Czyli mam rozumieć, że obecny sposób sterowania w symulatorze jest nieetyczny?

Cytuj
Bo użyłem skrótu myślowego. A że uważam, iż wulgaryzmy nie są +12 tylko +18, to też tak napisałem.
A ja uważam, że symek powinien być najlepiej +24 bo prowadzenie pociągu to odpowiedzialna rzecz. Wpadamy w paranoje, Quark-t. Szkoda, że tam gdzie chcesz odwołujesz się do jakichś dokumentów, a jak Ci pokazałem, że te treści które są obecnie mogą być +12 to jakoś się wymigujesz. ;-)
A najlepiej, jakby prawo używania symka mieli tylko maszyniści, i tylko na pojazdach, na które mają dopuszczenie, tak? Zgadzam się, takie myślenie to paranoja. Pokazałeś, że treści mogą być +12. A ja pytam - widziałeś takie oznaczenie przy paczce? Widziałeś gdzieś ustalenia tutaj dolnej granic wieku? Bo z tego co wiem, symulator ma być bez limitów, dla wszystkich. Nie ma sprawy. Wrzucamy symbol +12, może być nawet i +7. Dyskusja się toczy o tym, aby nie musieć tego stosować wcale.

Panowie, spokojnie. Przecież można dawać innym swoje dodatki, niekonieczne na tym forum. Wilk syty i owca cała.
Otóż to.
Otóż to. Dał przykład @Sigman, że nie jest to wcale ani straszne, ani niewykonalne, ani nie ma z tym związanych konsekwencji.

@CSM - a wg mnie byłoby tak:
User: Dlaczego zniknęły przekleństwa z radia?
Mod/Admin/BT/Dev/WPC: Bo tak zdecydowano, że trzeba brać pod uwagę wszystkich użytkowników MaSzyny. Nie podlega to dyskusji. Jeśli ktoś chce mieć k*rwy na radiu, to niech korzysta z plików .wav z PC11.
User: Znowu robicie coś za plecami userów. Robicie sobie zabawkę i zmieniacie elementy wg własnego widzimisię (..).

Itd., i kolejne żale na innym forum jak to tutaj źle traktują miłośników bluzgów.

Tak, to wszystko nie ma sensu. Nie ma sensu też kontynuowane tego wątku. I tak zrobione będzie wg ustaleń końcowych odpowiednich osób, szarym użytkownikom nic do tego. Społeczność MaSzyny też nie ma racji bytu, bo kolejne osoby informują o działalności na własną rękę. Dla mnie ten wątek się wyczerpał, ale go nie zamykam, by nie być posądzonym odbieranie wolności wypowiedzi. Uprzedzam jednak, że z powodu dzisiejszych wydarzeń w moim życiu prywatnym prawdopodobnie nie będę w stanie w najbliższym czasie logować się na Forum i uczestniczyć w jego życiu, w tym przeglądać ten wątek. Wszelkie sprawy prywatne proszę o kierowanie przez e-mail i cierpliwość, bo mogę nie odpisywać od razu.
Pozdrawiam, dr inż. Quark-t

Offline Patrykos

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: Wulgaryzmy w radiu i panienki w kabinach
« Odpowiedź #115 dnia: 30 Maja 2012, 18:18:30 »
Skoro zarzucasz mi nierówne traktowanie kogokolwiek w czymkolwiek, to bardzo proszę o dowody.
Tobie nie zarzucam nic. Ale przy okazji innej sprawy jasno mnie poinformowano o tym, że na forum nie ma demokracji i decyzja administratora w tej sprawie jest niepodważalna. Szczerze zdziwiła mnie taka postawa ale pogodziłem się z tym i stwierdziłem, że to walka z wiatrakami.
« Ostatnia zmiana: 30 Maja 2012, 18:22:02 wysłana przez Patrykos »
Pozdrawiam, Patryk
https://www.facebook.com/WarsztatPatrykosa
Węgrom gratulujemy Ikarusa.

Offline muri

  • Wiadomości: 627
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 5
Odp: Wulgaryzmy w radiu i panienki w kabinach
« Odpowiedź #116 dnia: 30 Maja 2012, 20:07:07 »
Po przeczytaniu, co piszecie, jestem za opcją zaszumienia wulgaryzmów (nie wycinania ich w całości) i nie bawienia się w paczki 18+.
Proponuję dodać taką opcję do ankiety - chętnie zmieniłbym na nią swój głos.

Offline Cesky Kretek

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1712
  • Trust no one.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 159
Odp: Wulgaryzmy w radiu i panienki w kabinach
« Odpowiedź #117 dnia: 30 Maja 2012, 20:08:49 »
@CSM - a wg mnie byłoby tak:
User: Dlaczego zniknęły przekleństwa z radia?
Mod/Admin/BT/Dev/WPC: Bo tak zdecydowano, że trzeba brać pod uwagę wszystkich użytkowników MaSzyny. Nie podlega to dyskusji. Jeśli ktoś chce mieć k*rwy na radiu, to niech korzysta z plików .wav z PC11.
User: Znowu robicie coś za plecami userów. Robicie sobie zabawkę i zmieniacie elementy wg własnego widzimisię (..).

Itd., i kolejne żale na innym forum jak to tutaj źle traktują miłośników bluzgów.

Tak, to wszystko nie ma sensu. Nie ma sensu też kontynuowane tego wątku.(...)
To trzeba było wydać ocenzurowany plik .wav jako unoffa - wtedy każdy by go chciał za wszelką cenę mieć. :)
Taki żart dla rozładowania atmosfery. ;)

Offline Winger

  • Administrator
  • Wiadomości: 1466
    • Zobacz profil
    • http://www.winger.eu07.pl
  • Otrzymane polubienia: 25
Odp: Wulgaryzmy w radiu i panienki w kabinach
« Odpowiedź #118 dnia: 30 Maja 2012, 20:11:11 »
Ale przy okazji innej sprawy jasno mnie poinformowano o tym, że na forum nie ma demokracji i decyzja administratora w tej sprawie jest niepodważalna. Szczerze zdziwiła mnie taka postawa ale pogodziłem się z tym i stwierdziłem, że to walka z wiatrakami.

Hola hola. Odnosiłem się do forum i regulaminu, który to zawsze będzie zależał od administracji, bo z całym szacunkiem dla userów, ale nie dopuszczę do sytuacji gdy jestem przymuszony do zmiany w regulaminie tylko dlatego że 'większa grupa userów tak chce'. I myślę że odniosłem się wyraźnie - cytując fragment wypowiedzi nawiązujący do regulaminu jak i pisząc wyraźnie o forum.
Nie ma to nic wspólnego z zasadami tworzenia/akceptowania/wydawania paczek i dodatków do MaSzyny.
Pozdrawiam,
Winger

Offline ryba825

  • Wiadomości: 83
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Wulgaryzmy w radiu i panienki w kabinach
« Odpowiedź #119 dnia: 30 Maja 2012, 20:54:40 »
Ględzicie i ględzicie. Jeśli będziecie chcieć wulgaryzmy, to pobierzecie sobie paczkę "audio+18" z hierarchią plików (chyba najlepszy wariant), rozpakujecie i tyle (myślę, że człowiek, który 6 wiosen skończył, potrafi to zrobić bezbłędnie w krótkim czasie). Mimo iż troszkę więcej wiosen niż półtorej tuzina mam, to karcę za wulgaryzmy osoby mi bliskie, szczególnie gdy dzieci (oczywiście nie moje jeszcze) są blisko. Poziom nauczania co roku w szkołach spada (szczególnie widać to na maturze), więc chociaż niech MaSzyna się nie przyczynia do utrwalania wulgaryzmów w młodych.