Autor Wątek:  Koleje Śląskie  (Przeczytany 84799 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Patrykos

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: Koleje Śląskie startują od 1 Października.
« Odpowiedź #60 dnia: 26 Września 2011, 19:24:52 »
Władze województwa wycofują się z planów przejęcia wszystkich linii kolejowych w regionie. Szkoda, bo to oznacza, że już niedługo czekają nas drastyczne cięcia w rozkładzie jazdy - pisze Tomasz Głogowski.

Więcej... http://gliwice.gazeta.pl/gazetagliwice/1,95519,10355967,Marszalek_przeprosil_sie_z_kolejarzami__Beda_ciecia__.html#ixzz1Z52sRxrA
« Ostatnia zmiana: 26 Września 2011, 19:50:03 wysłana przez Patrykos »
Pozdrawiam, Patryk
https://www.facebook.com/WarsztatPatrykosa
Węgrom gratulujemy Ikarusa.

Offline misiel86

  • Wiadomości: 24
  • Sekcja drużyn trakcyjnych Kędzierzyn-Koźle
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Koleje Śląskie startują od 1 Października.
« Odpowiedź #61 dnia: 27 Września 2011, 10:17:34 »
Jeśli chodzi o PR-y to maszyniści tracą pracę na lini Częstochowa - Gliwice (obiegu służb). Opole oddaje od 1 października obsługę linii Częstochowa - Opole w całości Katowicom (sekcja Częstochowa).

Offline Charlie89

  • Wiadomości: 669
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Z miasta gdzie początek swój bierze Warta a kończy się CMK :)

Offline niemiec

  • Wiadomości: 160
  • Główny nierob
    • Zobacz profil
    • Moje zdjęcia
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Koleje Śląskie startują od 1 Października.
« Odpowiedź #63 dnia: 29 Września 2011, 21:44:46 »
Nie rozumiem tego honorowania biletów. Jeżeli kupię bilet z Pszczyny np. do Zawiercia, to będzie on honorowany czy nie? Z tego, co rozumiem, w drugą stronę dostane już zwyczajnie bilet PR nawet w kasach/pociągach KŚ.

Offline Charlie89

  • Wiadomości: 669
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Koleje Śląskie startują od 1 Października.
« Odpowiedź #64 dnia: 18 Października 2011, 20:53:22 »
Wczoraj jadąc Elfem na lapku wykryło mi sieć bezprzewodową, co prawda zabezpieczona ale była :D Więc jednak KŚ chyba coś robią w kierunki WiFi w swoich pociągach :)
Z miasta gdzie początek swój bierze Warta a kończy się CMK :)

Offline Quark-t

  • Administrator
  • Wiadomości: 3590
  • Automaty liczą...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 47
Odp: Koleje Śląskie startują od 1 Października.
« Odpowiedź #65 dnia: 18 Października 2011, 21:07:40 »
Pytanie gdzie :) Teraz prawie każdy ma wifi w domu/pracy i nie jest problem złapać coś takiego. Najpierw niech poprawią system informacji pasażerskiej, a potem dopiero fifirifi. Odgrywanie "dziękujemy za skorzystanie z usług spółki Przewozy Regionalne" brzmi co najmniej kuriozalnie. Nie mówiąc o tym, że system wciąż się gubi i ze Świętochłowic ostatnio się Katowice zrobiły.
Pozdrawiam, dr inż. Quark-t

Offline Charlie89

  • Wiadomości: 669
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Koleje Śląskie startują od 1 Października.
« Odpowiedź #66 dnia: 19 Października 2011, 00:16:18 »
Pytanie gdzie :) Teraz prawie każdy ma wifi w domu/pracy i nie jest problem złapać coś takiego. Najpierw niech poprawią system informacji pasażerskiej, a potem dopiero fifirifi. Odgrywanie "dziękujemy za skorzystanie z usług spółki Przewozy Regionalne" brzmi co najmniej kuriozalnie. Nie mówiąc o tym, że system wciąż się gubi i ze Świętochłowic ostatnio się Katowice zrobiły.

Od Będzina do Zawiercia :) System informacji jest oparty na GPSie i jest trochę nieudolny. Chociaż zauważyłem że najczęściej gubi się zawiesza rano a w godzinach popołudniowych na całej trasie elegancko gra ;)
Z miasta gdzie początek swój bierze Warta a kończy się CMK :)

Offline Szociu

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 828
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 54
Odp: Koleje Śląskie startują od 1 Października.
« Odpowiedź #67 dnia: 22 Października 2011, 15:42:14 »
Koleje Śląskie szukają lokomotyw
Cytuj
Koleje Śląskie ogłosiły przetarg na dostawę w formie najmu dwóch lokomotyw elektrycznych. Szacunkowa wartość zamówienia (bez VAT) wynosi 1 990 000 złotych. Przedmiotem zamówienia jest najem dwóch lokomotyw elektrycznych od dnia ich przekazania do dnia 31 marca 2012 r., wraz z wykonaniem usług dodatkowych, bezpośrednio związanych z eksploatacją pojazdów, w tym szkolenie przedstawicieli zamawiającego oraz świadczenie usługi bieżącej konserwacji pojazdów w okresie najmu.
Oferty można składać do 30 listopada. Tego samego dnia nastąpi ich otwarcie. Jedynym kryterium oceny jest najniższa cena.

Źródło: Rynek Kolejowy

Czyżby planowali uruchomić więcej połączeń wagonowych, że 2 Traxx'y już im nie wystarczą?
Pozdrawiam.
Piotrek

Offline Charlie89

  • Wiadomości: 669
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Koleje Śląskie startują od 1 Października.
« Odpowiedź #68 dnia: 22 Października 2011, 17:21:38 »
Raczej chodzi o formalności, nie było przetargu na TRAXy przecież
Z miasta gdzie początek swój bierze Warta a kończy się CMK :)

Offline Cesky Kretek

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1712
  • Trust no one.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 159
Odp: Koleje Śląskie startują od 1 Października.
« Odpowiedź #69 dnia: 23 Października 2011, 15:13:24 »
W czwartek, około godziny 13 na dworcu w Katowicach (peron 3) zaczepili mnie panowie, którzy chcieli przeprowadzić wywiad na temat Kolei Śląskich. Nie była to żadna telewizja, a jedynie 'wysłannicy' urzędu marszałkowskiego z zadaniem zbadania opinii o przewoźniku - czy to dobrze że taka spółka powstała, jak ocenia się komfort podróży itp.. Byłem tylko przejazdem więc nie wiem czy będzie jeszcze jakaś okazja do wyrażenia swojego zdania.

Offline REWIZOR

  • Administrator
  • Wiadomości: 3679
    • Zobacz profil
    • www.eu07.pl
  • Otrzymane polubienia: 28
Odp: Koleje Śląskie startują od 1 Października.
« Odpowiedź #70 dnia: 25 Października 2011, 12:29:24 »
Szukali statystów do filmu :)
&feature=uploademail
« Ostatnia zmiana: 26 Października 2011, 14:44:07 wysłana przez REWIZOR »
Pozdrawiam

Offline Cesky Kretek

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1712
  • Trust no one.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 159
Odp: Koleje Śląskie startują od 1 Października.
« Odpowiedź #71 dnia: 25 Października 2011, 13:30:24 »
Nie miałem przyjemności podróżować Kolejami Śląskimi więc podziękowałem za wywiad. Czy ktoś ma wiedzę, jaką strategię obiera spółka? Czy będą to tylko przewozy po woj. śląskim, czy można liczyć na inne kursy - np. Częstochowa - Łódź, Katowice - Kraków itp.?

Offline Quark-t

  • Administrator
  • Wiadomości: 3590
  • Automaty liczą...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 47
Odp: Koleje Śląskie startują od 1 Października.
« Odpowiedź #72 dnia: 25 Października 2011, 13:31:35 »
Najpierw niech przejmą całość ruchu regionalnego.
Pozdrawiam, dr inż. Quark-t

Offline Charlie89

  • Wiadomości: 669
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Koleje Śląskie startują od 1 Października.
« Odpowiedź #73 dnia: 25 Października 2011, 16:59:37 »
Niech te młode konduktorki się wezmą za sprawdzanie biletów bo jak jeżdżę codziennie od pierwszego dnia kursowania spółki to sprawdzali mi bilety może 4-5 razy...
Z miasta gdzie początek swój bierze Warta a kończy się CMK :)

Offline przem710

  • Wiadomości: 600
  • Tczew miasto kolejarzy :)
    • Zobacz profil
    • ForumKolejowe.pl
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Koleje Śląskie startują od 1 Października.
« Odpowiedź #74 dnia: 27 Października 2011, 06:49:29 »
http://katowice.gazeta.pl/katowice/1,72739,10537140,Promocja_dla_nieuczciwych_pasazerow_.html

Nawet jak Cię złapią to dużo nie stracisz. Trzeba przyznać że bardzo dziwna promocja.

Offline Charlie89

  • Wiadomości: 669
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Koleje Śląskie startują od 1 Października.
« Odpowiedź #75 dnia: 29 Października 2011, 10:25:15 »
No to teraz bardziej chyba opłacać mi się będzie jeździć bez miesięcznego. Dopiero po 5 mandatach zwróci mi się miesięczny :D

EDIT:
Dziś jadąc Elfem nr 9 czuć jeszcze było w nim zapach "nowości" :)
« Ostatnia zmiana: 08 Listopada 2011, 16:39:29 wysłana przez Charlie89 »
Z miasta gdzie początek swój bierze Warta a kończy się CMK :)

Offline MaciejM

  • Wiadomości: 4095
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1231
Odp: Koleje Śląskie startują od 1 Października.
« Odpowiedź #76 dnia: 08 Listopada 2011, 16:45:08 »
Heh, ten "charakterystyczny"? Z kolei w warszawskich już tego raczej nie ma lub nie zwracam uwagi. Co do tych mandatów... dziwna rzecz. Rozumiem, gdyby często sprawdzali te bilety, to by się coś szybko zwróciło, bo pasażerowie ze strachu kupiliby bilety. A jak tutaj relacjonujecie, że rzadko kiedy ktoś pofatyguje się aby sprawdzić... Dziwna polityka. Kto sprawdza bilety? Kierownik pociągu czy jakaś zewnętrzna firma?
PKP Intercity Zakład Centralny w Warszawie

14 lat z MaSzyną!

Offline Mikołaj Kobryński

  • Wiadomości: 79
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Koleje Śląskie startują od 1 Października.
« Odpowiedź #77 dnia: 08 Listopada 2011, 17:44:58 »
Najpierw niech przejmą całość ruchu regionalnego.

Dokładnie. A czy ktoś mógłby mi powiedzieć, jakie prędkości panują na trasie Częstochowa-Gliwice? Według znanego portalu kolej.one.pl szlakowe wynoszą 90-120 na Częstochowa-Katowice i 60-100 na Katowice-Gliwice, ale gdy zobaczyłem filmik na YouTube, elf pędził jakieś 20-30 km/h, a więc dane się zdezaktualizowały. Dlatego mam dwa pytanie: jakie są prędkości na poszczególnych odcinkach? I jeszcze jedno - czy jest możliwość modernizacji całej trasy do 160 km/h bez prostowania łuków?

Offline Charlie89

  • Wiadomości: 669
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Koleje Śląskie startują od 1 Października.
« Odpowiedź #78 dnia: 08 Listopada 2011, 18:48:48 »
Kto sprawdza bilety? Kierownik pociągu czy jakaś zewnętrzna firma?
Drużyna sprawdza.

Co więcej załoga jest młoda, miała i wyrozumiała, często gęsto sprzedają bilety na stacjach z kasami bez prowizji co się chwali! Aczkolwiek od listopada jakoś częściej zaczęli sprawdzać, już prawie codziennie trzepią (kupiłem miesięczny:D)  No i nie spotkałem się jeszcze z buractwem ze strony drużyny konduktorskiej jakie czasami zionęło w pociągach PR:)
Z miasta gdzie początek swój bierze Warta a kończy się CMK :)

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9224
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 743
Odp: Koleje Śląskie startują od 1 Października.
« Odpowiedź #79 dnia: 08 Listopada 2011, 18:57:00 »
@Charlie89 co dokładnie masz na myśli używając zwrotu buractwo w stosunku do drużyny konduktorskiej PR?
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline Charlie89

  • Wiadomości: 669
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Koleje Śląskie startują od 1 Października.
« Odpowiedź #80 dnia: 08 Listopada 2011, 19:31:02 »
To mam na myśli że zdarzali się panowie i czasami (o zgrozo) panie, które swoją prace traktowały jak najgorszą z możliwych na tym świecie. Odzywki typu "czego chciał" na przywitanie, przy kontroli biletów "bilet!" zamiast czegoś w stylu "poproszę bilet do kontroli" czy chociażby "kontrola biletów".
Niektórzy konduktorzy zazwyczaj ci starsi wiekiem byli tak ubrani jak by spali w swoim mundurze i poszli w nim do pracy. Zimą z wielką łaską włączali ogrzewanie dopiero jak ludzie do służbówki się dobijali. No i kiedy w czasie "kryzysu taborowego" w jednej jednostce jechało pasażerów na spokojnie trzy jednostki, oczywiście służbówka była zamknięta na amen a kierownik i tak siedział u mechanika w kabinie - taką sytuacje miałem kilka razy zeszłej zimy. Choć nie można powiedzieć jednoznacznie czy w KŚ nie było by inaczej bo w ich taborze miejsce służbowe to tylko 2 fotele ;)

Od 2,5 roku jeżdżę codziennie i widzę co się dzieje. Jak napisałem wyżej to buractwo występowało na szczęście tylko czasami, choć i tak za dużo. Po zmianie przewoźnika widzę na razie na swojej relacji same plusy, przyjdzie zima i ostatecznie zweryfikuje:)
Z miasta gdzie początek swój bierze Warta a kończy się CMK :)

Offline maacius

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 595
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Koleje Śląskie startują od 1 Października.
« Odpowiedź #81 dnia: 08 Listopada 2011, 19:53:16 »
Po zmianie przewoźnika widzę na razie na swojej relacji same plusy, przyjdzie zima i ostatecznie zweryfikuje:)
Jak jest w ciągu ostatnich kilkunastu dni z opóźnieniami i awaryjnością ELFów? Wiem, że na początku KŚie się notorycznie spóźniały a ELFy co chwilę miały jakieś potknięcia.

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9224
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 743
Odp: Koleje Śląskie startują od 1 Października.
« Odpowiedź #82 dnia: 08 Listopada 2011, 19:59:33 »
To mam na myśli że zdarzali się panowie i czasami (o zgrozo) panie, które swoją prace traktowały jak najgorszą z możliwych na tym świecie. Odzywki typu "czego chciał" na przywitanie, przy kontroli biletów "bilet!" zamiast czegoś w stylu "poproszę bilet do kontroli" czy chociażby "kontrola biletów".
Niektórzy konduktorzy zazwyczaj ci starsi wiekiem byli tak ubrani jak by spali w swoim mundurze i poszli w nim do pracy. Zimą z wielką łaską włączali ogrzewanie dopiero jak ludzie do służbówki się dobijali.
Dzięki, teraz już rozumiem w czym rzecz. Szczerze to nie jeżdżę zbyt często pociągiem więc nie bardzo się orientuje jak to bywa z tą kontrolą, ale za to komunikacją miejską poruszam się prawie dzień w dzień i ludzie są różni, dlatego biorę na to poprawkę. Przeważnie z tego co zauważyłem  panowie kontrolerzy nie mówią dzień dobry, tylko bilecik jest lub przyświeci swoim identyfikatorem i powie bilet poproszę heh. Ogrzewanie w zimie to też z tym bywa różnie w sumie zależy od zachcianek kierującego.
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline Charlie89

  • Wiadomości: 669
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Koleje Śląskie startują od 1 Października.
« Odpowiedź #83 dnia: 08 Listopada 2011, 20:02:27 »
Jak jest w ciągu ostatnich kilkunastu dni z opóźnieniami i awaryjnością ELFów? Wiem, że na początku KŚie się notorycznie spóźniały a ELFy co chwilę miały jakieś potknięcia.

Z dnia na dzień jest coraz lepiej, na początku października zdarzyło się parę razy że Elf na stacji albo pod semaforem stanął i czekaliśmy 10 min aż go zrestartują :) 2 tygodnie wstecz opóźnienia wynikały głównie z prac na torach w Ząbkowicach, Łazach no i remoncie peronów w Zawierciu, przez co czasami stało się pod semaforem z 10 min i czekało na swoją kolej.
Z miasta gdzie początek swój bierze Warta a kończy się CMK :)

Offline jedrzej02

  • Wiadomości: 13
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Koleje Śląskie startują od 1 Października.
« Odpowiedź #84 dnia: 09 Listopada 2011, 13:29:02 »
Faktycznie przez pierwsze dni pracy Koleji Kolei Śląskich zdarzały się wpadki (tzn organizacyjne. )
- nieczytelny rozkład jazdy,
- opóźnienia pociągów (co w większości przypadków nie wynikało z winy kolei Śląskich),
- brak kontroli biletów (co nie wszystkim przeszkadzało).
Ogólnie mam wrażenie że pasażerowie są zadowoleni z jakości jaką prezentują Koleje Śląskie: nowoczesny tabor (chyba o to nam chodziło); regularny rozkład jazdy (jednak jeszcze moim zdaniem jest poważny problem z połączeniami porannymi, czteroczłonowe elfy są trochę za małe na poranny szczyt wiec przydało by się w przyszłości pomyśleć o zwiększeniu „długości składu”); obsługa pociągu faktycznie prezentuje się o niebo lepiej od PR. Teraz jednak jest ważne jak spółka (marszałek) chce dalej funkcjonować???? Tego chyba nikt nie wie. Czy przejmować dalsze połączenia, jakim taborem ewentualnie obsługiwać te linie? Czy zostać przy stanie faktycznym?

Nieco uczytelniłem. Proszę o przywiązywanie większej wagi do pisowni.
ABu
« Ostatnia zmiana: 09 Listopada 2011, 15:04:31 wysłana przez ABu »

Offline DRE

  • Wiadomości: 63
  • D29-131
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Koleje Śląskie startują od 1 Października.
« Odpowiedź #85 dnia: 09 Listopada 2011, 16:00:46 »
Moim zdaniem Koleje Śląskie to dobre rozwiązanie dla regionu. Przewozy zawsze miały problem z taborem, obsługą pociągu itd. W Kolejach Śląskich czegoś takiego nie ma. Zakupili nowe elfy, gdzie Przewozy próbują modernizować stary tabor. Co prawda, nie możemy oceniać spółki dopóki nie wykaże się na większym terenie, niż Gliwice-Częstochowa, bądź pociągi do Wisły.
Jestem za tym, aby Koleje Śląskie przejęły większość ruchu w regionie, bądź cały ruch. Tylko stan taboru nie powinien ulec zmianie.

Brak sprawdzania biletu dość mocno mnie irytuje. Wydaję pieniądze i co? Na kolejnej stacji wsiada pan, który biletu nie kupi, bo wie, że nikt go nie sprawdzi. Więc dlaczego ja mam płacić za bilet?

Przestawiłem ogonek na właściwe miejsce.
Kamils
« Ostatnia zmiana: 09 Listopada 2011, 19:04:11 wysłana przez kamils »

Offline Quark-t

  • Administrator
  • Wiadomości: 3590
  • Automaty liczą...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 47
Odp: Koleje Śląskie startują od 1 Października.
« Odpowiedź #86 dnia: 09 Listopada 2011, 22:54:49 »
Kontrole nieco się już poprawiły. W ciągu ostatnich dni nie spotkałem jeszcze obsady mniej niż trzyosobowej - jeden konduktor siedzi z przodu i sprzedaje bilety, dwóch gania po składzie (dziś słyszałem rozmowę jak się dzielili kto od czoła do połowy, kto od połowy do końca). Oczywiście wszyscy też mają terminale do biletów. Pożyjemy, zobaczymy...
Więc dlaczego ja mam płacić za bilet?
Bo uczciwość i honor ma większą wartość niż cwaniactwo? O tym, że to Twój obowiązek nawet nie powinienem pisać...
Pozdrawiam, dr inż. Quark-t

Offline mechatronik

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2416
  • Kierownik sekcji napraw lokomotyw
    • Zobacz profil
    • Filmy kolejowe
  • Otrzymane polubienia: 172
Odp: Koleje Śląskie startują od 1 Października.
« Odpowiedź #87 dnia: 09 Listopada 2011, 23:17:49 »
Takie pytanie mam odnośnie KŚ a dokładniej ich rozkładu jazdy. Ktoś się orientuje czy połączenia pociągów KŚ są w jakikolwiek sposób skomunikowane z pociągami innych przewoźników lub czy godziny odjazdów/przyjazdów pokrywają się z faktycznym zapotrzebowaniem pasażerów? Pytam bo rozmawiałem z kolegą, który pracuje w ARRIVIE w Toruniu. Zapytałem go czemu pociągi ARRIVY są tak kiepsko skomunikowane z innymi i dlaczego odjeżdżają o godzinach, które nie są dla pasażerów optymalne. W odpowiedzi uzyskałem dość ciekawe wytłumaczenie. Otóż pociągi nie mogą służyć pasażerom. Jeśli jeździłby w tych godzinach w, których ludzie faktycznie potrzebują to ich obłożenie byłoby spore. Co ciekawe przewoźnikowi to się nie opłaci. Im mniej osób jeździ pociągami tym mają większe dofinansowanie połączenia ( bodajże z Urzędu Marszałkowskiego) i to się bardziej przewoźnikowi opłaca… Jak dla mnie to po prostu cyrk na kółkach i rzecz totalnie absurdalna…
Autoryzacja: M62, M62Ko, M62M, BR231, BR232, BR233 060DA, TEM2, S200, t448p, SM42, SM30, SM03, SA105, SA108, SA132, SA134
EU07 (4E, 303E), ET21 (3E/1, 3E/1M), ET22, 111Ed, E4MSU, ES64F4, E186, E189, E140, E181, E182, E183, ET40, EN57, EN57AKW, EN76

Offline jedrzej02

  • Wiadomości: 13
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Koleje Śląskie startują od 1 Października.
« Odpowiedź #88 dnia: 10 Listopada 2011, 23:47:53 »
Co do skomunikowania połączeń Kolei Śląskich (Gliwice- Częstochowa) wątpię aby był taki zamiar w rozkładzie. Większy nacisk położono na to aby jeździły regularnie co 30min, wiec przy takiej częstotliwości jazdy raczej nie ma potrzeby komunikowania połączeń.

Offline JONIN_EZT

  • Wiadomości: 918
  • Dalej student. Linia 202 maker
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Koleje Śląskie startują od 1 Października.
« Odpowiedź #89 dnia: 10 Listopada 2011, 23:59:00 »
To co @Mechatronik napisałeś to naprawdę przyprawia o ból głowy. Jeżeli naprawdę się tak dzieje, że istnieją tylko dla dotacji to bez kitu jest totalnym absurdem na wysoką skalę. Nie wiem czy źle myślę, ale jak spółka by była idealnie skomunikowana (albo bliżej idealnej) to by już był argument dlaczego ludzie wybieraliby Arrivę a nie jakieś lokalne PKSy czy inny środek transportu. SKM Warszawa zyskuje na pasażerach i też dostaje dotacje na modernizacje i nowe składy. W takim wypadku Arrivę też by dotowali na dodatkową poprawę stanu i byłoby jeszcze lepiej, a może i w przyszłości na łatwiejsze wygranie przetargu na obsługę połączenia (mimo, że to na zasadzie kto da mniej ten ma, co też jest w dużej mierze głupie) ale przynajmniej Arriva by była przewodnia a nie PRy.
Linia 202
Układ torowy (tory główne) - 100%
Układ torowy (reszta) - 15%