Autor Wątek:  Koleje Śląskie  (Przeczytany 85073 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline gajor911

  • Wiadomości: 90
    • Zobacz profil
    • Kanał YT
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Koleje Śląskie startują od 1 Października.
« Odpowiedź #30 dnia: 22 Września 2011, 19:17:37 »
Zapewne na tych większych stacjach typu Częstochowa, Zawiercie, itd. ustawią kontenery, bądź automaty biletowe.

Offline Szociu

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 828
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 54
Odp: Koleje Śląskie startują od 1 Października.
« Odpowiedź #31 dnia: 22 Września 2011, 20:57:40 »
Zamieszczam listę stacji, na których będą znajdować się kasy biletowe Kolei Śląskich (prawdopodobnie większość w kontenerach):
Cytuj
-Gliwice
-Zabrze
-Chorzów Batory
-Katowice
-Sosnowiec Główny
-Będzin Miasto
-Dąbrowa Górnicza
-Łazy
-Zawiercie
-Myszków
-Poraj
-Częstochowa Osobowa.
Można to wyczytać z przetargu na dostawę mebli do kas KŚ, które mają zostać dostarczone na w.w. stacje do końca września.
W rozkładzie internetowym pojawiły się już pociągi spółki KŚ, nic się prawie nie zmieniło poza końcówkami godzinowymi i skróceniem niektórych pociągów Gliwice - Zawiercie do Dąbrowy Górniczej Ząbkowic i Łaz. Doszły także 2 pociągi weekendowe: "Stożek" rel. Częstochowa - Wisła - Sosnowiec (odstawienie jednostki na prawie 3 godzinny postój w S-cu) i "Wisełka" rel. Sosnowiec - Wisła - Częstochowa. Z rozkładu wynika, że część pociągów (szczególnie przyspieszone Katowice - Częstochowa) będzie obsługiwana taborem innym niż Flirty i Elfy, gdyż przy EN75 i EN76 pisze: "tylko 2 kl., w pociągu wagon dla niepełnosprawnych, przewóz rowerów", zaś przy niektórych kursach jest tylko: "2 kl.", więc może rzeczywiście wynajęli wagony ze Słowacji? A może mowa o jednostkach EN57 SKM Trójmiasto, które były wypożyczane do Warszawy (część w oryginalnych barwach zółto-niebieskich, jedynie z naklejką SKM Warszawa).
EDIT: Info z ostatniej chwili, jednak chyba to prawda z wagonami od Kolei Słowackich, gdyż jeden z pociągów przyspieszonych rel. Katowice - Częstochowa wydłużono do Chorzowa Batorego, prawdopodobnie ze względu na brak możliwości oblotu składu w Katowicach w godzinach szczytu.
« Ostatnia zmiana: 22 Września 2011, 21:21:51 wysłana przez Szociu »
Pozdrawiam.
Piotrek

Offline niemiec

  • Wiadomości: 160
  • Główny nierob
    • Zobacz profil
    • Moje zdjęcia
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Koleje Śląskie startują od 1 Października.
« Odpowiedź #32 dnia: 22 Września 2011, 21:27:27 »
Wagony słowackie, a lokomotywa? Cargowskie Byki?

Offline Szociu

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 828
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 54
Odp: Koleje Śląskie startują od 1 Października.
« Odpowiedź #33 dnia: 22 Września 2011, 21:43:08 »
W komentarzach pod jednym z artykułów o KŚ czytałem, że Cargo odmówiło wypożyczenia ET22. Widać tutaj nieporadność KŚ, że muszą sprowadzać tabor zza granicy (i to pewnie nie będzie tabor I kategorii).
« Ostatnia zmiana: 22 Września 2011, 21:48:41 wysłana przez Szociu »
Pozdrawiam.
Piotrek

Offline Charlie89

  • Wiadomości: 669
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Koleje Śląskie startują od 1 Października.
« Odpowiedź #34 dnia: 22 Września 2011, 22:50:46 »
W komentarzach pod jednym z artykułów o KŚ czytałem, że Cargo odmówiło wypożyczenia ET22. Widać tutaj nieporadność KŚ, że muszą sprowadzać tabor zza granicy (i to pewnie nie będzie tabor I kategorii).
To ciekawe skąd mieli wyczarować tabor, co z tego że dziesiątki kibli i wagonów stoi po krzakach całej Polski skoro przewoźnicy są psami ogrodnika i wolą żeby niszczały na swoim niż zarabiały na nich u innego przewoźnika...

W Zawierciu na pewno kasa będzie w kontenerze, przynajmniej do wiosny :D
Z miasta gdzie początek swój bierze Warta a kończy się CMK :)

Offline darek71wrc

  • Wiadomości: 1364
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 25
Odp: Koleje Śląskie startują od 1 Października.
« Odpowiedź #35 dnia: 22 Września 2011, 22:58:45 »
Może ten tabor, co stoi po krzakach czeka na rewizję i naprawy? i dlatego nie można go używać.

Offline Charlie89

  • Wiadomości: 669
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Koleje Śląskie startują od 1 Października.
« Odpowiedź #36 dnia: 22 Września 2011, 23:11:55 »
No tak stoi na rewizje i naprawy... od 10 lat. Ja nie mówię o używaniu na gotowo, tylko kupieniu/wzięciu w leasing i remoncie.
Z miasta gdzie początek swój bierze Warta a kończy się CMK :)

Offline darek71wrc

  • Wiadomości: 1364
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 25
Odp: Koleje Śląskie startują od 1 Października.
« Odpowiedź #37 dnia: 22 Września 2011, 23:24:12 »
Już był nie tak dawno taki przypadek na dolnym śląsku, że wagony wyremontowali i co? A no to, że wagony stoją nówki gdzieś pod Legnicą, bo jeden wagon nie miał papierów a drugi był niby skasowany na złom.

Offline Charlie89

  • Wiadomości: 669
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Koleje Śląskie startują od 1 Października.
« Odpowiedź #38 dnia: 22 Września 2011, 23:52:34 »
A to już tylko i wyłącznie problem urzędasów, którzy to przygotowywali...
Z miasta gdzie początek swój bierze Warta a kończy się CMK :)

Offline Quark-t

  • Administrator
  • Wiadomości: 3590
  • Automaty liczą...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 47
Odp: Koleje Śląskie startują od 1 Października.
« Odpowiedź #39 dnia: 22 Września 2011, 23:56:05 »
A taryfy liniowej jak nie było tak nie ma. Chyba napiszę mejla do BOKu. Choć może coś na konferencji jutrzejszej powiedzą.
Pozdrawiam, dr inż. Quark-t

Offline Charlie89

  • Wiadomości: 669
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Koleje Śląskie startują od 1 Października.
« Odpowiedź #40 dnia: 23 Września 2011, 14:35:25 »
http://www.rynek-kolejowy.pl/27429/Traxxy_i_slowackie_wagony_w_Kolejach_Slaskich.htm

A jednak będą słowackie wagony i honorowanie biletów ;)
Z miasta gdzie początek swój bierze Warta a kończy się CMK :)

Offline KormaK

  • Wiadomości: 152
  • pizzapizzapizza
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 5
Odp: Koleje Śląskie startują od 1 Października.
« Odpowiedź #41 dnia: 23 Września 2011, 14:55:57 »
Cytuj
Nie chciał jednak zdradzić, od jakiego przewoźnika będą pochodziły lokomotywy.
Wątpię, że Traxxy będą od KM - przecież niedawno stracili wszystkie EU07, które teraz są w Cargo. Może Lotosowskie, czyli ex. PRki. Czas pokaże. No i wagony będą czeskie, a nie słowackie (jak pisze w tytule teraz).
everybody lies

Offline szogun

  • Wiadomości: 5631
  • Nie matura a chęć szczera zrobi z Ciebie oficera!
    • Zobacz profil
    • szogun Studio
  • Otrzymane polubienia: 566
Odp: Koleje Śląskie startują od 1 Października.
« Odpowiedź #42 dnia: 23 Września 2011, 16:59:11 »
EU07, które teraz są w Cargo
One były i w Cargo.
Skoro kot robi MIAU czyli miauczy, to dlaczego pies szczeka a nie hauka?
Informacje o trwających pracach -> facebook.com/szogunstudio

Offline Charlie89

  • Wiadomości: 669
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Koleje Śląskie startują od 1 Października.
« Odpowiedź #43 dnia: 23 Września 2011, 17:45:57 »
Wg. Mnie na 99% to będą Lotosowskie Traxxy :)
Z miasta gdzie początek swój bierze Warta a kończy się CMK :)

Offline Patrykos

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: Koleje Śląskie startują od 1 Października.
« Odpowiedź #44 dnia: 24 Września 2011, 10:44:37 »
Wg. Mnie na 99% to będą Lotosowskie Traxxy :)
A to czemu?
Pozdrawiam, Patryk
https://www.facebook.com/WarsztatPatrykosa
Węgrom gratulujemy Ikarusa.

Offline jedrzej02

  • Wiadomości: 13
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Koleje Śląskie startują od 1 Października.
« Odpowiedź #45 dnia: 25 Września 2011, 21:27:15 »
zacznę od tego że jestem zwolennikiem powołania kolei  Śląskich ale moim zdaniem jest kilka rzeczy które mnie niepokoją:
1. rozkład- np. ten który jest powieszony  w Dąbrowie Górniczej Gołonóg jest napisany takim maczkiem że z trudnością idzie sie z niego czegoś  dowiedzieć
2. Z wypowiedzi Marszalka  można sie dowiedzieć że w pociągu będzie obsada licząca około 3 osoby (nie licząc maszynisty) zastanawiam sie po co (moim zdaniem najlepszym modelem jest ten który jest w SKM trójmiasto kierownik pociągu+maszynista.  sprawdzaniem biletów zajmuję się "ekipa osiłków z którymi nikt nie dyskutuje"
3. Co do wybrania trasy na której będzie kursować  Kolej Śląska jest dla mnie zrozumiała pod warunkiem ze stopniowo będzie powiększana  liczba linii kursowania Kolei  Śląskich, ale przy tym nie można  zapominać o tym ze kolej to nie tylko wygodny tabor i mila obsługa ale także przystanki i linie kolejowe. Marszałek  powinien także zając się przejmowaniem z miastami przystanków i ich modernizacje a co do linii kolejowej, myślę ze przydało by się przejmowanie linii od PLK lub lobowanie na rzecz ich modernizacji


Offline Paczkuś

  • Wiadomości: 433
  • Mój nick się odmienia przez przypadki.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Koleje Śląskie startują od 1 Października.
« Odpowiedź #46 dnia: 25 Września 2011, 21:35:08 »
"ekipa osiłków z którymi nikt nie dyskutuje"
Skoro tak mówisz to widocznie tak jest. Tylko czy to będą goście z zewnętrznej firmy(tak jak w MPK w wielu miastach)? Jeśli tak to kiepsko. Często tacy ludzie bez właściwego przeszkolenia robią więcej szkód niż zysku.
Solo oración!

Offline jedrzej02

  • Wiadomości: 13
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Koleje Śląskie startują od 1 Października.
« Odpowiedź #47 dnia: 25 Września 2011, 21:47:10 »
Oczywiście takie rozwiązanie może być kłopotliwe, ale tu taj właśnie jest rola władz kolei śląskich aby takich ludzi odpowiednio przeszkolisz  (dla mnie jest to obniżenie kosztów). Często bywam Trójmieście i nigdy nie widziałem  aby kontrolerzy zachowywali sie w sposób nie odpowiedni. Uważam że warto brać wzorce z takich miejsc jak SKM

Proszę poprawić błędy w tej i poprzedniej Twojej wiadomości w tym wątku. Potem proszę o powiadomienie mnie o tym przez PW. Zwracaj więcej uwagi na pisownię.
Quark-t
« Ostatnia zmiana: 26 Września 2011, 08:05:23 wysłana przez Quark-t »

Offline MaciejM

  • Wiadomości: 4095
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1232
Odp: Koleje Śląskie startują od 1 Października.
« Odpowiedź #48 dnia: 25 Września 2011, 22:45:56 »
Z kolei w Kolejach Mazowieckich "osiłkowie" są tylko na niektórych relacjach, na innych sprawdzają kierownicy pociągu. Przykładowo często-gęsto między Warszawą Ochotą a Warszawą Zachodnią wsiadają. Już kilka razy mnie sprawdzali, Ba! Już nawet poznaję ich z twarzy :) Z kolei na linii Otwockiej (Warszawa - Otwock) nigdy nie spotkałem osoby z zewnątrz. Zawsze bilety sprawdza kierownik pociągu. Ale to taka dygresja tylko.
PKP Intercity Zakład Centralny w Warszawie

14 lat z MaSzyną!

Offline Charlie89

  • Wiadomości: 669
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Koleje Śląskie startują od 1 Października.
« Odpowiedź #49 dnia: 25 Września 2011, 22:55:11 »
Cytat: jedrzej02
3. Co do wybrania trasy na której będzie kursować  Kolej Śląska jest dla mnie zrozumiała pod warunkiem ze stopniowo będzie powiększana  liczba linii kursowania Kolei  Śląskich

Będzie od nowego rozkładu za kwartał

Cytat: jedrzej02
Marszałek  powinien także zając się przejmowaniem z miastami przystanków i ich modernizacje a co do linii kolejowej, myślę ze przydało by się przejmowanie linii od PLK lub lobowanie na rzecz ich modernizacji

Taa? I co jeszcze? Kawa i ciasteczko w każdym składzie? Kasy ledwie starcza na utrzymanie przewoźnika a tobie się jeszcze modernizacja przystanków z kabzy śląskiego marzy... PLK zaś ma swoje klocki w postaci dużych albo historycznych dworców i nie będzie sobie na razie truła życia przystankami. Poza tym wg niektórych projektów po 2014 ma ruszyć modernizacja szlaku od Zawiercia do Gliwic więc pewnie wtedy i za przystanki się wezmą o ile to w ogóle wypali.

Po "wg" nie ma kropki.
Quark-t
« Ostatnia zmiana: 26 Września 2011, 08:07:59 wysłana przez Quark-t »
Z miasta gdzie początek swój bierze Warta a kończy się CMK :)

Offline Quark-t

  • Administrator
  • Wiadomości: 3590
  • Automaty liczą...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 47
Odp: Koleje Śląskie startują od 1 Października.
« Odpowiedź #50 dnia: 26 Września 2011, 08:12:15 »
PLK zaś ma swoje klocki w postaci dużych albo historycznych dworców i nie będzie sobie na razie truła życia przystankami.
A nie jest tak, że p.o. są PLK a dworce innej spółki (PKP Dworce czy coś w ten deseń)? Ale zgadzam się, że idea wciskania UM jeszcze przystanków jest za bardzo naciągnięta. Zwłaszcza, że za stan faktyczny często nie odpowiada zarządca ale młodzież, która urządza sobie na nich sale treningowe, bary i inne centra rozrywki. Co z tego, że marszałek by przejął, jak po tygodniu od remontu będzie tak samo jak było?
Pozdrawiam, dr inż. Quark-t

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9227
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 748
Odp: Koleje Śląskie startują od 1 Października.
« Odpowiedź #51 dnia: 26 Września 2011, 10:53:44 »
Zaraz zaraz Panowie, bo ja się już szczerze powiedziawszy pogubiłem w tym temacie. To jak to jest w końcu z tym taborem tego KŚ? Pytam się, bo wczoraj z rana przed robotą słuchałem radia i mówili, że tabor będzie się składał z elfów. A wy tu piszecie, że owszem elfy są, ale i nie tylko. Więc jak to w końcu jest? Proszę o konkretną odpowiedź, która rozwieje wszelkie wątpliwości. Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: 26 Września 2011, 11:01:09 wysłana przez Sawi »
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline REWIZOR

  • Administrator
  • Wiadomości: 3679
    • Zobacz profil
    • www.eu07.pl
  • Otrzymane polubienia: 28
Odp: Koleje Śląskie startują od 1 Października.
« Odpowiedź #52 dnia: 26 Września 2011, 11:03:01 »
Policz ilość Elfów, ilość Flirtów, zobacz jaką uruchamiają ilość pociągów i zobaczysz, że mają zbyt mało taboru aby całość obsłużyć :)
Pozdrawiam

Offline Quark-t

  • Administrator
  • Wiadomości: 3590
  • Automaty liczą...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 47
Odp: Koleje Śląskie startują od 1 Października.
« Odpowiedź #53 dnia: 26 Września 2011, 11:11:07 »
http://www.kolejeslaskie.com/aktualnosc,37,koleje-slaskie-na-torach-od-pazdziernika.html
Cytuj
Połączenia będą obsługiwane przez tabor złożony z ośmiu  elektrycznych zespołów trakcyjnych (EZT) ELF, trzy EZT typu FLIRT, dwa typu EN57KM oraz dwa składy złożone z wagonów przedziałowych drugiej klasy i lokomotywy elektrycznej.
oraz:
http://www.kolejeslaskie.com/aktualnosc,35,koleje-slaskie-rozstrzygnely-przetarg-na-dostawe-pieciu-zmodernizowanych-ezt..html
Cytuj
Po zrealizowaniu zamówienia spółka Koleje Śląskie będzie dysponowała taborem złożonym z dziewięciu elektrycznych zespołów trakcyjnych EN76 tzw. Elf, czterech pojazdów EN75 typu Flirt, dwóch autobusów szynowych typu 212M oraz z pięciu zmodernizowanych EZT.
Pozdrawiam, dr inż. Quark-t

Offline jedrzej02

  • Wiadomości: 13
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Koleje Śląskie startują od 1 Października.
« Odpowiedź #54 dnia: 26 Września 2011, 11:39:41 »
Co do przejmowania dworców, oczywiście macie racie nie wszystko naraz ale stopniowo można by taki projekt wdrożyć, tzn. marszałek razem z miastami przejmował by dworce, uważam że koleje śląskie nie powinny działać  tylko nie na zasadzie nowego przewoźnika, ale także wpływać na pobudzenie kolei na Śląsku. Nawet jeżeli na tych dworczykach miały by być miejsca gdzie młodzież urządza sale treningowe itp, nie widzę problemu. Na razie jest coraz gorzej wiec uważam ze warto szukać nowych rozwiązań które spowodują poprawę sytuacji .

Offline Quark-t

  • Administrator
  • Wiadomości: 3590
  • Automaty liczą...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 47
Odp: Koleje Śląskie startują od 1 Października.
« Odpowiedź #55 dnia: 26 Września 2011, 12:05:57 »
Nawet jeżeli na tych dworczykach miały by być miejsca gdzie młodzież urządza sale treningowe itp, nie widzę problemu.
Chyba nie zrozumiałeś sarkazmu - "sale treningowe" = sprawdzanie czy są w stanie wybić szybę, zniszczyć rozkład, podpalić ławki etc. "Barów" chyba tłumaczyć nie muszę. Nadal nie widzisz problemu? :)
Pozdrawiam, dr inż. Quark-t

Offline jedrzej02

  • Wiadomości: 13
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Koleje Śląskie startują od 1 Października.
« Odpowiedź #56 dnia: 26 Września 2011, 12:21:04 »
Jak tak uważasz, to jestem za tym że by kolej zwinąć, w końcu mamy świetne drogi

P.S Właśnie problem widzę, wiec uważam że warto myśleć nad rozwojem kolei i inwestować w nią. Oczywiście zawsze można powiedzieć że wszystko zaraz zostanie zniszone. Niech będzie przykładem dla ciebie stary dworzec w Katowicach w Rujnę popadł dla tego ze młodzież się na nim przetrenowała czy kolej zapomniała go raz na rok porządnie umyć ??

Offline Quark-t

  • Administrator
  • Wiadomości: 3590
  • Automaty liczą...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 47
Odp: Koleje Śląskie startują od 1 Października.
« Odpowiedź #57 dnia: 26 Września 2011, 13:12:16 »
Chwilkę, pisałeś o przystankach to nie wskakuj nagle do katowickiego dworca. Zwróć uwagę, że przejęcie przez UM przystanków i stacji nie jest jedynym słusznym rozwiązaniem. Co to zmieni? Tak samo wątpię w to, czy zmiana szyldu z PR na KŚ ozdrowi nagle z dnia na dzień sytuację transportową w aglomeracji. Jak przyjdzie styczeń i znów spadnie deszcz, potem złapie mróz i trakcja zostanie oblodzona tak jak dwa lata temu, to pociągi nie pojadą bez względu na właściciela. Jedyne, co może się zmienić, to szybkość podejmowania decyzji, aby w takim wypadku pociągi innych spółek zabierały pasażerów, lub robiły to swoje własne. Tak, piszę to z doświadczenia, gdyż miałem okazję stać 2,5h na mrozie i czekać na osobowy, podczas gdy minęły nas opóźnione przyspieszone, jadące na odstęp. Pierwszy - rozumiem. Drugi - w środku tylko kierpoć i mechanik. Tak trudno było powiedzieć, że ma zbierać ludzi? Następna jednostka jadąca jako osobowy pękała w szwach. A może tabor się ma mniej psuć? W piątek w Będzinie zepsuł się ni z tego, ni z owego kibelek. Po 10 minutach grzebania przez mechanika w silnikowym pojechaliśmy dalej. A rok temu w Katowicach FLIRT złapał +15, bo mechanik musiał restartować cały komputer pokładowy, bo ktoś zapchał toaletę. Inna rzecz - przez długi czas jazda z Sosnowca do Katowic Szopienic odbywała się na rozkaz. A zatem w Sosnowcu przymusowy dłuższy postój w związku z dyktowaniem rozkazu. Uważasz, że KŚ jako produktu UM to dotyczyć nie będzie? Ludzi na prawdę nie interesuje kto jest właścicielem. Chcą, aby o godzinie podanej w rozkładzie otworzyły się przed nimi drzwi w taborze, w środku nie było warunków bydlęcych oraz aby o godzinie podanej w rozkładzie mogli stanąć na peronie swojej stacji docelowej. A nazywać się to może "Wólka Wielka Transport".
Nie jestem ani przeciwnikiem kolei jako takiej, ani PR, ani KŚ. Przeciwnikiem jestem ludzi, którzy tym wszystkim "zarządzają" niczym zabawką a nie myślą, że są na służbie u ludności (tak, minister tak jak ministrant - z łac. 'ministrare' - służyć). A UM nie jest lekarstwem na całe zło. Zresztą, w PKP ma udziały Skarb Państwa, i czy coś to zmienia?

I jeszcze jedno - dworzec w Będzinie Miasto jest własnością miasta. Efekt - jest kasa PR, będzie KŚ, trwa remont. W budynku siedziba straży miejskiej. Niby dowód na to, że warto i "dasię". Ale nie uchroniło to przed powybijaniem szyb od strony peronów.
« Ostatnia zmiana: 26 Września 2011, 13:18:34 wysłana przez Quark-t »
Pozdrawiam, dr inż. Quark-t

Offline jedrzej02

  • Wiadomości: 13
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Koleje Śląskie startują od 1 Października.
« Odpowiedź #58 dnia: 26 Września 2011, 14:03:51 »
Oczywiście masz wiele racji w tym co piszesz. Na kolei panuje od zawsze problem z utrzymaniem odpowiedniej jakości czy to z utrzymaniem taboru  lub podejmowanie decyzji w sytuacjach awaryjnych (miałem nie raz „ciekawe” doświadczenia związane z podróżowaniem koleją, łącznie z noclegiem na dworcu w Lublinie z powodu opóźnieniem pociągi TLK i brakiem połączenia IR do Chełma). Co do KS, nie mówię że jest to lek na całe zło ale PR na Śląsku pokazało na co je stać, wiec uważam że KS ma szanse dla tego że działa jedynie w naszym regionie i będzie łatwiej w przyszłości  dopasowywać potrzemy do naszych wymagań. Myślę ze czas pokaże jak KS ma zamiar walczyć o pasażera, a jeżeli KS będzie powtarzać  błędy PR wtedy pasażerowie zaczną dalej uciekać od kolei a Marszałek znajdzie się w nieciekawym położeniu, wiec myślę ze każdemu zależy aby KS się rozwijała

Offline MasterYoda

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 839
  • Mistrz ściemy, Pan Andrzej.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 71
Odp: Koleje Śląskie startują od 1 Października.
« Odpowiedź #59 dnia: 26 Września 2011, 19:23:31 »
Ja nie mieszkam na Śląsku więc zbyt często z usług nowego przewoźnika korzystać nie będę. Jednak mnie zastanawia jak można być takim bezmyślnym... Marszałek ma pod sobą PR. W jakim są stanie? Niech każdy sobie odpowie sam. Marszałek nie ma pieniędzy żeby zapewnić odpowiedni stan taboru a co za tym idzie śwadczonych usług. To po co on jeszcze powołuje kolejnego przewoźnika? Myśli że tak będzie łatwiej? Taniej? Nie sądze. Pieniądze na nowe automaty biletowe itp. A pewnie Szanownemu Panu Marszałkowi przyśni się żeby tabor nowego przewoźnika był w oryginalnym malowaniu. ZERO jakiegokolwiek sensu i DOBREGO!!! pomysłu.
Panie Darku, my też możemy prosić?