Autor Wątek:  Całkowo - CTL  (Przeczytany 70530 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Benek

  • Moderator
  • Wiadomości: 4504
  • fb.com/benek.maszyna
    • Zobacz profil
    • Moja strona o MaSzynie
  • Otrzymane polubienia: 17
Całkowo - CTL
« dnia: 05 Lutego 2011, 23:03:06 »
Ogólnie nie piszę o swoich scenariuszach... ale co tam, może ktoś to przeczyta. Ponoć trzeba się dobrze zareklamować, by sprzedać produkt :)

Po tym jak napisałem Całkowo-Orlen i dostałem kilka pozytywnych opinii, wiedziałem już, że muszę wrócić do tej scenerii. Jest ona bowiem bardzo dobra jakościowo, a przede wszystkim bardzo wydajna. Ponieważ  będzie nowy ST44, to wiem, że wielu z Was, nie licząc słomianych zapałów, będzie cieszyć się tą lokomotywą. Właśnie dla tych ludzi tworzę nowy scenariusz. Udało mi się dowiedzieć, że pojawi się tekstura Gagarina w barwach CTL-u, toteż już jest jasne skąd taka nazwa scenariusza. W przeciwieństwie do Całkowa-Orlen, będę umieszczał tutaj poszczególne, ukończone etapy. Na razie nawet nie zdążyłem wyjechać z Macierzewa, ba, nawet nie napisałem jeszcze manewrów na tej stacji.
Scenariusz na pewno nie wyjdzie w lutym, dodatkowo, publikacja nastąpi dopiero wtedy, gdy wyjdzie nowy Gagarin.

Początkowo wygląda to tak: stoimy sobie luzakiem na bocznym torze. Wciskamy SHIFT+1 i czekamy aż przyjedzie skład Orlenu z pustymi węglarkami i beczkami... Dalej... a co Wam będę pisał, jak napiszę to przedstawię pomysł oraz podeślę kolejne screeny. Generalnie wyjazd z Macierzewa już mam nakreślony. Wyjechałbym dziś, ale trzeba poszukać dźwięków, a to zajmuje.

Na razie nie będę zamykał wątku. W razie bardzo ciekawego pomysłu można coś tam skrobnąć, zasugerować, ale nie chcę widzieć 50 postów zrób to, zrób tamto, bo wątek straci przejrzystość.

Offline szogun

  • Wiadomości: 5627
  • Nie matura a chęć szczera zrobi z Ciebie oficera!
    • Zobacz profil
    • szogun Studio
  • Otrzymane polubienia: 552
Odp: Całkowo - CTL
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Lutego 2011, 18:05:36 »
Zaproponowałem @Benkowi, wstawienie wraku loka gdzieś na trasie. Okroiłem model SU45, a wygląda to tak.
Skoro kot robi MIAU czyli miauczy, to dlaczego pies szczeka a nie hauka?
Informacje o trwających pracach -> facebook.com/szogunstudio

Offline Niebugoclaw

  • Wiadomości: 1222
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 10
Odp: Całkowo - CTL
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Lutego 2011, 18:21:52 »
Może lepiej by stał na torze bocznym na jakimś przystanku/stacji cały zarośnięty krzakami? :)

Offline muri

  • Wiadomości: 627
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 5
Odp: Całkowo - CTL
« Odpowiedź #3 dnia: 06 Lutego 2011, 18:53:01 »
Tak bez wózków to trochę bez sensu... co ona jest, maglev jakiś? Jak już mają być takie akcje, to wstaw jej wózki od jakiegoś wagonu - coś jak tutaj: http://eu07.pl/forum/index.php/topic,11904.msg116490.html#msg116490
Dziwnie wygląda też to, że złodziej/wandal który urwał lampę zostawił po sobie ładnie wyszpachlowaną na równo blachę ;)

Offline szogun

  • Wiadomości: 5627
  • Nie matura a chęć szczera zrobi z Ciebie oficera!
    • Zobacz profil
    • szogun Studio
  • Otrzymane polubienia: 552
Odp: Całkowo - CTL
« Odpowiedź #4 dnia: 06 Lutego 2011, 18:54:30 »
Lok leżący gdzieś w rowie, obrośnięty trawą nie będzie kompletny raczej, nie?
Skoro kot robi MIAU czyli miauczy, to dlaczego pies szczeka a nie hauka?
Informacje o trwających pracach -> facebook.com/szogunstudio

Offline Patrykos

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: Całkowo - CTL
« Odpowiedź #5 dnia: 06 Lutego 2011, 18:58:22 »
A widziałeś takiego? ST44-854 po wypadku w Izbicy co prawda ileś tam leżał, ale nie obrósł trawą. To autobusy mają skłonność do stania gdzieś w polu czy w krzakach, ale nie lokomotywy.
Pozdrawiam, Patryk
https://www.facebook.com/WarsztatPatrykosa
Węgrom gratulujemy Ikarusa.

Offline muri

  • Wiadomości: 627
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 5
Odp: Całkowo - CTL
« Odpowiedź #6 dnia: 06 Lutego 2011, 18:59:08 »
Szogun, mi się wydaje że loki raczej tak same z siebie nie leżą po rowach... Jak już gdzieś stoją złomy, to na zapomnianych i porośniętych krzakami bocznicach, ale tak żeby samo pudło luzem? To chociaż zakop to głębiej w grunt, bo teraz to wygląda jakby latał

Offline szogun

  • Wiadomości: 5627
  • Nie matura a chęć szczera zrobi z Ciebie oficera!
    • Zobacz profil
    • szogun Studio
  • Otrzymane polubienia: 552
Odp: Całkowo - CTL
« Odpowiedź #7 dnia: 06 Lutego 2011, 19:00:11 »
Zakładałem że miałby to być jakiś lok po wypadku, bo postawić na bocznicy to można w każdej chwili.
W krótki czasie po wypadku?
Raczej leżący już trochę...
Skoro kot robi MIAU czyli miauczy, to dlaczego pies szczeka a nie hauka?
Informacje o trwających pracach -> facebook.com/szogunstudio

Offline Patrykos

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: Całkowo - CTL
« Odpowiedź #8 dnia: 06 Lutego 2011, 19:00:49 »
W krótkim czasie po wypadku? Jeśli nie, to raczej taka sytuacja jest niemożliwa.
« Ostatnia zmiana: 06 Lutego 2011, 19:06:54 wysłana przez REWIZOR »
Pozdrawiam, Patryk
https://www.facebook.com/WarsztatPatrykosa
Węgrom gratulujemy Ikarusa.

Offline Exe

  • Wiadomości: 581
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: Całkowo - CTL
« Odpowiedź #9 dnia: 06 Lutego 2011, 19:02:51 »
Ten pomysł z SU45 jest dobry, ale można by od niego coś dodać np. oddalone o parę metrów wózki z ośkami, oraz ludzi, którzy majstrują przy tej SU45.
Maszynista Stażysta - PKP Cargo Północny Zakład Spółki, Sekcja Przewozów i Eksploatacji Bydgoszcz

Offline Benek

  • Moderator
  • Wiadomości: 4504
  • fb.com/benek.maszyna
    • Zobacz profil
    • Moja strona o MaSzynie
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Całkowo - CTL
« Odpowiedź #10 dnia: 06 Lutego 2011, 19:05:51 »
Ja proponuję znaleźć w internecie zdjęcie lokomotywy stojącej w krzakach, a nie rozważać co i jak. Czekam na taką fotografię. Myślę, że Szogun będzie w stanie dostosować taki model. Także następny post proszę bardziej konkretny.

Offline muri

  • Wiadomości: 627
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 5
Odp: Całkowo - CTL
« Odpowiedź #11 dnia: 06 Lutego 2011, 19:10:58 »
Myślę, że coś takiego nie ma odzwierciedlenia w rzeczywistości. Jeżeli był wypadek i lok leży obok miejsca wypadku, to należałoby konsekwentnie dołożyć trochę wykolejonych wagonów itp. Nie jest raczej możliwe, żeby taki lok leżał "dłuższy czas" i obrastał trawą, tylko się go ściąga dźwigiem i wiezie na żyletki.
Jak ma być bez wózków i w stanie ogólnej demolki, to chyba lepiej położyć ją na boku (coś jak tutaj:
- slideshow z wypadku ST44-854). A jeżeli nie na boku, to jakim cudem wózki by wypadły spod spodu (<- to chyba coś nie po polsku)? + do przemyślenia temat z tą lampą...
Ogólnie pomysł na urozmaicenie scenerii fajny, ale trzeba by to dopracować, bo tak na szybciora, to bez sensu moim zdaniem...

[OT]
Chciałbym z tego miejsca zaprotestować przeciwko takim praktykom, jak miała tutaj miejsce przed chwilą, a mianowicie:
1. user1 pisze coś,
2. user2 odpisuje coś,
3. user1 zamiast napisać odpowiedź poniżej posta usera2, modyfikuje swojego oryginalnego posta (zamieszcza w nim odpowiedź).
Moim zdaniem wprowadza to zamieszanie...
[/OT]

Pisz staranniej.
Rozi
« Ostatnia zmiana: 06 Lutego 2011, 20:01:26 wysłana przez Rozi »

Offline szogun

  • Wiadomości: 5627
  • Nie matura a chęć szczera zrobi z Ciebie oficera!
    • Zobacz profil
    • szogun Studio
  • Otrzymane polubienia: 552
Odp: Całkowo - CTL
« Odpowiedź #12 dnia: 06 Lutego 2011, 19:17:50 »
Nie jest raczej możliwe, żeby taki lok leżał "dłuższy czas" i obrastał trawą, tylko się go ściąga dźwigiem i wiezie na żyletki.
Dziwne, bo tutaj http://www.youtube.com/watch?v=yhkMFrTfFzA jechałem do Kołobrzegu i wracałem po dwóch tygodniach, a ta siódema wciąż leżała, i z tego co wiem szybko się to nie zmieniło.
Skoro kot robi MIAU czyli miauczy, to dlaczego pies szczeka a nie hauka?
Informacje o trwających pracach -> facebook.com/szogunstudio

Offline Benek

  • Moderator
  • Wiadomości: 4504
  • fb.com/benek.maszyna
    • Zobacz profil
    • Moja strona o MaSzynie
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Całkowo - CTL
« Odpowiedź #13 dnia: 06 Lutego 2011, 19:24:46 »
Dobrze. Dowód jest. Temat uważam za zamknięty. Może i to rzadki widok, ale się zdarza.
Nie zamykam wątku, choć już to miałem zrobić. Kolejny post będzie zgłaszany do moderatorów, jeśli będzie dotyczył omawianej sprawy. Jak najbardziej można zgłaszać inne propozycje. Tyle, że mają być konkretne. Przykład od Szoguna wg mnie jest dobry i tego oczekuję.
« Ostatnia zmiana: 06 Lutego 2011, 19:30:48 wysłana przez Benek »

Offline bartek7434453

  • Wiadomości: 23
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Całkowo - CTL
« Odpowiedź #14 dnia: 07 Lutego 2011, 14:32:45 »
Ja wpadłem na taki pomysł, lecz nie wiem czy będzie on dobry. Chodzi o to, żeby przez jakiś kawałek trasy zrobić taką większą trawę na torach.

Stawiaj kropki, przecinki. To zdanie podzieliłem na dwie części, gdyż nie było zbyt dobrze zbudowane stylistycznie.
Rozi

Mniejszego obrazka się nie dało? To nie wątek o tapetach kolejowych.
Quark-t
« Ostatnia zmiana: 07 Lutego 2011, 18:19:19 wysłana przez Rozi »
MaSzyna EU07

Offline surgeon

  • Wiadomości: 659
  • Zmierzły, opryskliwy, czepialski i mądrala :D
    • Zobacz profil
    • SCN
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Całkowo - CTL
« Odpowiedź #15 dnia: 07 Lutego 2011, 14:36:40 »
Świetny pomysł! A jak zamierzasz go zrealizować?
Ra: Ostatnio dochodzę do wniosku, że cybernetycznie to kura ma podobne skomplikowanie, co obecne komputery. A jest tańsza, zdrowsza, a jak się zepsuje, to wywalić na kompost można.

Offline bartek7434453

  • Wiadomości: 23
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Całkowo - CTL
« Odpowiedź #16 dnia: 07 Lutego 2011, 14:42:36 »
Przedstawiłem ten pomysł, ale dla tego, kto mógł by zrealizować lub tego, który miał by chęć, bo ja raczej tego nie zrobię, za małe doświadczenie.

Przecinki, przecinki, przecinki.
Rozi
« Ostatnia zmiana: 07 Lutego 2011, 18:20:16 wysłana przez Rozi »
MaSzyna EU07

Offline Benek

  • Moderator
  • Wiadomości: 4504
  • fb.com/benek.maszyna
    • Zobacz profil
    • Moja strona o MaSzynie
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Całkowo - CTL
« Odpowiedź #17 dnia: 07 Lutego 2011, 16:06:42 »
Jestem przerażony, że nie rozróżniasz słów (i nie tylko Ty): sceneria i scenariusz. Na swojej stronie nawet specjalnie to podkreśliłem, ale nawet nie liczę na to, że tam zajrzałeś:
Cytuj
...na pewno fajna sceneria będzie z tym CTL.
Sceneria to już jest. Nie zamierzam jej modyfikować, gdyż jest to czasochłonne, itp.
W pierwszym poście napisałem:
Cytuj
Ogólnie nie piszę o swoich scenariuszach...
Dlatego można się domyśleć, że czekam na propozycje dotyczącą scenariusza. Co prawda Szogun podrzucił pomysł z modyfikacją terenu, trudno otrzymać efekt wstawienia wraku, używając tylko eventów. Jednak on podał rozwiązanie, pokazał jak do tego dojść. Wstawienie to nie problem.
...bo ja raczej tego nie zrobię, za małe doświadczenie. 
To może spróbuj się czegoś nauczyć. Poszukaj na forum, tam wszystko jest napisane. A jak nie czujesz się na siłach to zawsze możesz iść zrobić zdjęcia na modele infrastruktury kolejowej.

Offline trus

  • Wiadomości: 119
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
Odp: Całkowo - CTL
« Odpowiedź #18 dnia: 08 Lutego 2011, 21:49:05 »
Wiem, że jest to uzależnione od posiadanych nagrań, ale chętnie bym widział w nowym scenariuszu, np. wyjazd ze stacji na rozkaz S, albo rozkaz O i jakieś roboty na szlaku, lub podmycie, wyboczenie toru.

Offline Benek

  • Moderator
  • Wiadomości: 4504
  • fb.com/benek.maszyna
    • Zobacz profil
    • Moja strona o MaSzynie
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Całkowo - CTL
« Odpowiedź #19 dnia: 08 Lutego 2011, 21:56:49 »
Co do robót, to może być problem, bo to linia jednotorowa. Chyba, że masz na myśli jakieś wykopki, ale to trzeba by zrobić model koparki (zdjęcia). Co do wyjazdu na rozkaz, takie coś jest zastosowane w moim scenariuszu, który jest już na testach, toteż nie chcę robić co chwilę tego samego. Na pewno ten scenariusz będzie zawierał zdarzenia prawdopodobieństwa - co jest nowością (nie licząc tego, który jest na testach).
« Ostatnia zmiana: 08 Lutego 2011, 22:02:16 wysłana przez Benek »

Offline Ra

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 6301
  • Ostatni gasi światło...
    • Zobacz profil
    • Instalator+Starter+Edytor
  • Otrzymane polubienia: 330
Odp: Całkowo - CTL
« Odpowiedź #20 dnia: 08 Lutego 2011, 22:09:40 »
Nie wiem, na ile to jest realne pod względem dostępności odpowiednich modeli, ale chciałbym zobaczyć manewry na sygnały Rm. Problemów z nadmiarową animacją na nowym EXE już nie powinno być.
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ Ra

Polecam: kręgarz Wojciech Walczak, projekt masarni

Offline adsim

  • Moderator
  • Wiadomości: 3934
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 12
Odp: Całkowo - CTL
« Odpowiedź #21 dnia: 08 Lutego 2011, 22:11:14 »
Nie taką znowu nowością, radio stop na L61 również załącza się losowo :P.
@Ra, sygnały gwizdkiem na pewno były na jakiejś starszej scenerii, chyba Mazury, czy coś. Chyba, że chodzi Ci o ludka machającego chorągiewką, bo takiego czegoś to nie ma :).
(: ɯɐıʍɐɹpzod

Offline REWIZOR

  • Administrator
  • Wiadomości: 3679
    • Zobacz profil
    • www.eu07.pl
  • Otrzymane polubienia: 28
Odp: Całkowo - CTL
« Odpowiedź #22 dnia: 08 Lutego 2011, 22:11:53 »
Koparkę ma @bohun, poproście udostępni, występowała w niedokończonej scenerii Morskie Oko (bardzo żałuję, że upadł projekt).
Pozdrawiam

Offline Benek

  • Moderator
  • Wiadomości: 4504
  • fb.com/benek.maszyna
    • Zobacz profil
    • Moja strona o MaSzynie
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Całkowo - CTL
« Odpowiedź #23 dnia: 08 Lutego 2011, 22:16:43 »
Nie taką znowu nowością, radio stop na L61 również załącza się losowo :P.
To prawda. Chodziło mi, że na tak dużą, zauważalną skalę zastosowałem te eventy. Nie wiem czy ktoś zwrócił uwagę na losowość tego radiostopu :)

Nie wiem, na ile to jest realne pod względem dostępności odpowiednich modeli, ale chciałbym zobaczyć manewry na sygnały Rm.
A wykombinujesz model? Chętnie to zrobię. I tak przewidziałem manewry na tym scenariuszu.

Offline WSK

  • Wiadomości: 340
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Całkowo - CTL
« Odpowiedź #24 dnia: 18 Lutego 2011, 12:39:36 »
Kolejne urozmaicenie, które będzie wykorzystane w misji Benka.

Nagrywane 'na szybko' i do tego w kiepskiej jakości.
Rozważamy również nad czymś takim: http://galeria.kolejowa.net/albums/userpics/10001/IMG_01294.jpg
...

Offline Cesky Kretek

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1712
  • Trust no one.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 159
Odp: Całkowo - CTL
« Odpowiedź #25 dnia: 18 Lutego 2011, 12:58:28 »
Mam pytanie - może nie związane bezpośrednio z tą scenerią, ale można pomyśleć nad tym i dodać jako kolejne urozmaicenie - czy istnieje możliwość zrobić 'mrugającą' rzecz? Tj. mam na myśli przykładowo maszty, kominy, które są oświetlone, i nocą można je zobaczyć jako mrugające wysokie obiekty:
. Jest to do wykonania? W sceneriach nocnych będzie to świetny i realistyczny widok.

Pozdrawiam.

Offline Benek

  • Moderator
  • Wiadomości: 4504
  • fb.com/benek.maszyna
    • Zobacz profil
    • Moja strona o MaSzynie
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Całkowo - CTL
« Odpowiedź #26 dnia: 18 Lutego 2011, 13:01:45 »
Jak najbardziej. Spójrz na migające lampy na semaforach i znasz już odpowiedź.

Offline adsim

  • Moderator
  • Wiadomości: 3934
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 12
Odp: Całkowo - CTL
« Odpowiedź #27 dnia: 18 Lutego 2011, 13:19:58 »
Lub np. na migające awaryjne w Golfie na przejeździe w Herbach Starych :). Tylko na takich masztach wydaje mi się, że z mniejszą częstotliwością powinno mrugać, lub palić się na stałe.
(: ɯɐıʍɐɹpzod

Offline Benek

  • Moderator
  • Wiadomości: 4504
  • fb.com/benek.maszyna
    • Zobacz profil
    • Moja strona o MaSzynie
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Całkowo - CTL
« Odpowiedź #28 dnia: 18 Lutego 2011, 13:27:10 »
Nie zgodzę się. Zmienny strumień jest bardziej zauważalny dla oka niż stały. Czyli to co miga, bardziej przyciąga naszą uwagę. Oczywiście chodzi o pilotów.

Offline AtapiCl

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4426
    • Zobacz profil
    • O warszawskiej części linii kolejowej nr 7 Warszawa – Lublin i nie tylko ;)
  • Otrzymane polubienia: 212
Odp: Całkowo - CTL
« Odpowiedź #29 dnia: 18 Lutego 2011, 13:35:03 »
@adsim ma rację, tutaj nie można zastosować po prostu parametru '2' w light, ponieważ to miga zbyt często. Trzeba by było zapętlić jakieś eventy gaszące i zapalające taką latarnię z odpowiednio dobranym czasem.