Ankieta

Czy jesteś za tworzeniem i ozywianiem historycznych pojazdów w Maszynie?

Tak.
Nie.
NIe mam zdania / jest mi to obojętne.

Autor Wątek:  Epkowe Lokomotywy i kabiny.  (Przeczytany 104950 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline MuNiO

  • Wiadomości: 444
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Kabiny do lokomotyw SM15 i SM25.
« Odpowiedź #60 dnia: 14 Listopada 2009, 23:36:22 »
EP08_015

2 uwagi :

- Gaśnice w tamtym okresie były całe szare i dłuższe

- Radio nie pochodzi z tego okresu (produkcja od 82 roku)

Offline EP08_015

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4339
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 312
Odp: Kabiny do lokomotyw SM15 i SM25.
« Odpowiedź #61 dnia: 14 Listopada 2009, 23:38:56 »
Radia jeszcze nie dawalem. a gasnice nie ma sprawy zrobie szare :)

NIe latwo robić coś z niczego, ale lubię takie wyzwania. Moze nastepny zabytek czyli Ls60? Jak skoncze sm15 to zapewne następna bedzie wlasnie Ls-ka.

Ponizej przedstawiam jedyne materiały, jakie były mi udostępnione.
« Ostatnia zmiana: 15 Listopada 2009, 13:14:26 wysłana przez EP08_015 »
Koniec tworczosci unoffowej i prywatnej.
http://chomikuj.pl/EP08-015

Offline MKaczy

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 485
  • ^Służbowe BMW^
    • Zobacz profil
    • http://zyciekolei.blox.pl/html
  • Otrzymane polubienia: 53
Odp: Kabiny do lokomotyw SM15 i SM25.
« Odpowiedź #62 dnia: 15 Listopada 2009, 03:40:20 »
Witam.
  Witam w szczególności kolegę Epka, do którego kieruję owy post. Na początku pragnę nadmienić iż nie chcę tutaj czegoś wypominać, żądać lub coś podobnego. Zastrzegam również, iż owy post może odbiec od głównego celu ów tematu.

Przecież SM15 i SM25 są już od dawna wycofane z eksploatacji... A co do egzemplarzy w Muzeum Kolejnictwa: Nawet przez okna nie da się zrobić zdjęcia gdyż są pomalowane farbą (prawdopodobnie dlatego, że w środku nic nie ma).
   Zastawiam się mój drogi Epku, czy jest sens pracować nad kabinami do takich modeli, które są już, można by powiedzieć, historyczne. Próbuję zrozumieć jakiś cel, w Twojej ciężkiej pracy, ale nie mogę. Niektóre Twoje modele które zrobiłeś są już dawno wycofane z eksploatacji, ciężko wówczas stworzyć taki model jesli patrzeć na jego odzwierciedlenie rzeczywistość. Nie zrobisz kabiny na podstawie fototekstur, bo:
- Ciężko dostać się do takiej kabiny;
- Wiekoszość jest w opłakanym stanie;.
      Kabiny o którym mowa w owym temacie, prezentują się jak by na co dzień służyły nam na kolei, a chyba tak nie jest. Epku, nie szkoda Ci czasu na tworzenie czegoś, co już minęło? Masz chłopie naprawdę talent do tego co robisz. Kiedyś prosiłem o kabinę  do lok. Class66, mówiłeś "dajcie plany, fotki...", no ja nie mam takiej możliwości, ale gdy byś zaczął temat, podobnie jak ten, to z wiekszą łatwością ludzie by foty natrzaskali.... Podobnie jest z innymi modelami, np EU43. Epek, Twój talent się marnuje na takich modelach, bo tego już nie ma, a w naszym Symulatorku chyba nie chodzi o muzeum:) Propozycja moja jest taka, byś kolejny swój model przemyślał, bo robić fuul-wypas kabinę lub model, czegoś co juz nie funkcjonuje można by daleko porównywać do wykonania fikcyjnej tekstury, co wiadomo jak na to reaguje społeczność symkowa.
      Pierwszy odważyłem się napisać o tym, lecz jest jeszce kilka osób które są podobnego zdania. Włodku, bardzo Cię proszę, bys nie odbierał tego postu, jako ataku na Ciebie, lub w jakikolwiek inny negatywny sposób. Oczywscie jeśli masz ochotę na pracę nad takimi modelami, mi, ani nikomu innemu nić do tego, ale chyba dobrze wiesz że z większą chęcią ludzie używają czegoś, co jest aktualne :)

Jeśli uraziłem Cię tym postem, Przepraszam. Cel był inny ;)
Pozdrawiam
Michał.
"Wsiąść do pociągu... towarowego..." :)
Maszynista - PKP Cargo CTOE-Szczecinek - ET22, 201EK, EU06, EU07, ET41, ET42, SM42, ST44-ko, SM42-6dg, ST48-Da

Offline tusik

  • Wiadomości: 23
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Kabiny do lokomotyw SM15 i SM25.
« Odpowiedź #63 dnia: 15 Listopada 2009, 03:56:56 »
Ja myślę że kolega Włodzimierz wykonał kawał dobrej roboty pracując nad wspomnianymi modelami. Uważam, że "wskrzeszanie" tych pojazdów w MaSZynie jest wskazane, a nawet konieczne! Tutaj mogą żyć, a nie tylko stać w muzeach, bądź w krzakach, na bocznicach. Te modele mają walory zarówno dydaktyczne jak i historyczno-pamiątkowe. Osobiście cieszę się, że ktoś podejmuje się takich prac bo dzięki temu możemy stworzyć w Maszynie kolej o jakiej zawsze marzyliśmy, kolej na której nadal funkcjonuje sprzęt zapomniany, zniszczony, zezłomowany etc. Pozdrawiam i życzę sukcesów w pracy.

Offline MichałŁ

  • Wiadomości: 1179
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 37
Odp: Kabiny do lokomotyw SM15 i SM25.
« Odpowiedź #64 dnia: 15 Listopada 2009, 08:23:18 »
Co to SM15 to można wykorzystać materiały z TGM3 (nie TGM3A). Co do SM25 Czy nie była ona wzorowana na radzieckiej lokomotywie TGM23?
Co do odtwarzania historycznych lokomotyw też jestem za bardzo lubię oglądać stare maszyny w ruchu (dlatego nie lubię wszelkich muzeów), albo zobaczyć jak to by było jak by Polska miała trochę inną sytuacja po wojnie. np. chciałbym zobaczyć lokomotywę st47 której nigdy nie zrobiono bo ZSRR w zamian dawał nam sporo gagarinów.

Offline Patrykos

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: Kabiny do lokomotyw SM15 i SM25.
« Odpowiedź #65 dnia: 15 Listopada 2009, 09:24:37 »
Ja myślę że kolega Włodzimierz wykonał kawał dobrej roboty pracując nad wspomnianymi modelami. Uważam, że "wskrzeszanie" tych pojazdów w MaSZynie jest wskazane, a nawet konieczne! Tutaj mogą żyć, a nie tylko stać w muzeach, bądź w krzakach, na bocznicach. Te modele mają walory zarówno dydaktyczne jak i historyczno-pamiątkowe. Osobiście cieszę się, że ktoś podejmuje się takich prac bo dzięki temu możemy stworzyć w Maszynie kolej o jakiej zawsze marzyliśmy, kolej na której nadal funkcjonuje sprzęt zapomniany, zniszczony, zezłomowany etc. Pozdrawiam i życzę sukcesów w pracy.
Zgadza sie, w dodatku wykonanie obecnie 'fikcyjnej' tekstury nie wiaze sie z paintem. Moim zdaniem, jesli ktos bedzie mial zachete, aby zrobic scenerie z lat eksploatacji tych maszyn, to na pewno siegnie po modele Epka.
Pozdrawiam, Patryk
https://www.facebook.com/WarsztatPatrykosa
Węgrom gratulujemy Ikarusa.

Offline Loui

  • Wiadomości: 238
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 5
Odp: Kabiny do lokomotyw SM15 i SM25.
« Odpowiedź #66 dnia: 15 Listopada 2009, 11:30:15 »
I ja tu dorzucę swój głos do tej dyskusji. Jednym z elementów który przyciąga mnie do symka, jest właśnie to że można się przejechać historycznym taborem. Taborem którego nikt nigdy nie będzie miał szansy zobaczyć na szlaku. Dzięki pracy EPka oraz innych którzy przyczyniają się do powstawania historycznych modeli, ożywa coś co dawno odeszło. Wiem że nigdy nie będę miał szansy przejechać się taką np. EP01 w realu ponieważ ona fizycznie nie istnieje. Ale dzięki symkowi mam chociaż namiastkę jazdy tą lokomotywą. Wirtualną bo wirtualną ale zawsze to coś. Nie odżegnujmy się  rękami i nogami od historii jak to robi nasze "kochane" PKP. Dajmy historii drugie życie.
Koleje Mazowieckie
Sekcja Warszawa Grochów
Maszynista

Offline MKaczy

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 485
  • ^Służbowe BMW^
    • Zobacz profil
    • http://zyciekolei.blox.pl/html
  • Otrzymane polubienia: 53
Odp: Kabiny do lokomotyw SM15 i SM25.
« Odpowiedź #67 dnia: 15 Listopada 2009, 12:47:07 »
Witam.
 No cóż, więc tylko ja mam inne spojrzenie na symulator. Ale może to i dobrze. Jesli Admini uzna że to za konieczne, to proszę wydzielić posty które odbiegły od tematu, i na bocznice.

Epek, pozostaje mi jeszcze raz Ciebie szczerze Przeprosić :)
"Wsiąść do pociągu... towarowego..." :)
Maszynista - PKP Cargo CTOE-Szczecinek - ET22, 201EK, EU06, EU07, ET41, ET42, SM42, ST44-ko, SM42-6dg, ST48-Da

Offline Mihau

  • Wiadomości: 1696
  • Grafika - brak ciągnie z procka
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Kabiny do lokomotyw SM15 i SM25.
« Odpowiedź #68 dnia: 15 Listopada 2009, 13:25:22 »
Witam.
 No cóż, więc tylko ja mam inne spojrzenie na symulator.
Nie no powoli, ja też jestem za tym żeby do MaSzyny tworzyć nowy tabor. PIC kupił Taurusy, KMy Flirty, a my nadal stoimy w miejscu z siódemkami i kiblami:D
Nie neguje w tym momencie żadnego z twórców taboru, ale chyba trzeba iść z biegiem czasu.
Obserwuje dyskusje i widzę, że podejście do tego tematu zależy od pokolenia(chyba). Starsi którzy pamiętają historyczne lokomotywy jeżdżące na planowych pociągach, dziś niejednokrotnie gnijące gdzieś na bocznicach albo stojące zabite dechami w skansenach chcieli by je wskrzesić i przypomnieć sobie jak to było w młodości, mimo iż w tym wypadku to tylko wirtual.
Odnosząc się do młodego pokolenia miłośników siódemek, EPok, kibli, "MEGA RP1" oni chcą w jakiś sposób oderwać się od tego co można spotkać codziennie na naszych szlakach. Wszak Taurus czy wspomniany przez Kaczego Class66 nie jest obiektem często spotykanym na naszych szlakach.
I tak oto z niewielkim kacem wypowiedziałem te nie zawsze zrozumiałe słowa.
Pozdrawiam Mihau
Strażak-ratownik, kierowca OSP Susz

Offline EP08_015

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4339
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 312
Odp: Kabiny do lokomotyw SM15 i SM25.
« Odpowiedź #69 dnia: 15 Listopada 2009, 13:40:05 »
A ja proszę adminów i modów o nie usuwanie tych postów. Mkaczy ma całkowitą rację. Tabor, ktory ja robię oraz kabiny do nich juz nie funkcjonuje. pewne egzemplaże zostały unieruchomione jeszcze zanim wielu z Was przyszło na świat. Teraz kilka słów o tym, dlaczego to robię. Cofam się o wiele lat wstecz, kiedy to w symku mieliśmy jedynie eu07 et22,41 i sn61. Pewnego dnia pojawił się kolega Oli_eu (obecnie CT), który wykonał pierwszy model historyczny Ep01. Za nim pojawiła się EP02 i EL200. Ja od zawsze wrecz uwielbiałem historyczne pojazdy elektryczne. Pojawienie się owych pojazdów wywołało we mnie pragnienie pojeżdżenia innymi. Moimi ulubionymi były eu04 oraz eu20. Jako że nikt nie chciał ich nigdy wykonać, postanowiłem odpalić 3dmaxa i pouczyć się. Poznałem wtedy kolegę ZT_Poznania, któryuzyczył mi kilku lekcji i podzielił się wiedzą i doświadczeniem, a jako model ćwiczebny był ET40. Zt_Poznan pozwolił mi na nim udoskonalać i poznawac tajniki 3dmaxa. W koncu nie stworzyłem a tylko wykonczyłem model Et40, dodając modyfikacje jednopatykowe. Powstala druga wersja Et40 oraz Ep40-41, na ktorej mi najbardziej zalezalo w tamtym czasie. Nastepnym modelem cwiczebnym była hybryda kolegi Queued. Niby nie Eu04 i niby nie EU20. Z tego modelu powstały już właściwe EU04 oraz Eu20. Zalezalo mi na ich skonczeniu. Do modelu kolega Q dolaczyl napoczety model kabiny.
Dzis w symku mamy zarowno 04 jak i 20.

To wszystko sklonilo mnie do ozywiania huistorii naszego polskiego kolejnictwa. Kiedys jeszcze jako dziciak lubilem patrzec na zdjecia historycznych pojazdow, po czym zamykalem oczy i widzialem caly sklad pociagu, zlozonego ze wspolczesnych wagonow, ale prowadzonego niczym innym jak zabytkowym taborem elektrycznym.

Dziś moje marzenie tamtych lat spelnilo się, gdyż mam mozliwosc sam wlasnorecznie wskrzeszac do zycia tamte pojazdy, uruchamiac je podczepiac pod sklad i wyruszac w trase. Robienie tych pojazdow jak i tworzenie do nich kabin, jest dla mnie osobistą przyjemnością. Robię to głównie da siebie i tych wszystkich, ktorym tabor historyczny jest rownie bliski jak mi. Ponadto gdyby nie tamten tabor tamtych minionych lat, nie mielibyście tego co jest teraz na polskich szlakach. Tamtej minionej epoce nalezy się szacunek i uznanie, chodz tyle mozemy zrobić czyli pamietać. Ponadto jesli ja tego nie wymodeluje, to czy zrobi to ktos inny? Mkaczy, prawdziwe talenty to > Pekap,Profeta,Sakorius i inni, a ja? to amatorszczyzna, mimo to,to co robię sprawia mi osobistą radość z ozywiania historii.

To na tyle. Nie czuję się urazony ani zniechęcony. Proponuję nawet temat osobny do takiej dyskusji.
Dodałem aankietę,  ciekaw jestem Waszego zdania.
« Ostatnia zmiana: 15 Listopada 2009, 14:06:50 wysłana przez EP08_015 »
Koniec tworczosci unoffowej i prywatnej.
http://chomikuj.pl/EP08-015

Offline Dolmio89

  • Wiadomości: 1185
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: Kabiny do lokomotyw SM15 i SM25.
« Odpowiedź #70 dnia: 15 Listopada 2009, 14:17:13 »
Ja całkowicie zgadzam się ze zdaniem EP08_015. Czas płynie nieubłaganie, coraz trudniej odszukać materiały potrzebne do stworzenia tych modeli, a i pamięć ludzka z czasem staje się zawodna. Za kilka lat stworzenie tych modeli będzie już zupełnie niemożliwe, a wszelkich Taurusów i Flirtów będzie coraz więcej, więc z nimi nie ma tego problemu.

Administracje uprasza się o nieczytanie poniższego fragmentu ;P
Wracając do tematu historii, to jestem gotowy przehandlować Paczkę całościową za ładny model Tkt48 lub Ty2 (choć z tego ci się orientuje obecny symek nie pozwala na animacje działania wiązarów).

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3926
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 279
Odp: Kabiny do lokomotyw SM15 i SM25.
« Odpowiedź #71 dnia: 15 Listopada 2009, 14:42:49 »
A mnie to jest prawie obojętne. Prawie, bo aby nie zagubić po drodze, to z czego przede wszystkim MaSzyna zdobywa przewagę nad innymi symulatorami, a mianowicie fizyka. Jeśli z jakiegoś względu, nie można będzie zaimplementować fizyki, czy to stary czy super nowy model lokomotywy, to jako AI lub dekoracja ok, ale żeby jeździć w kabinie, to już nie za bardzo mi się to widzi.

Offline EP08_015

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4339
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 312
Odp: Kabiny do lokomotyw SM15 i SM25.
« Odpowiedź #72 dnia: 15 Listopada 2009, 15:06:35 »
Mozna na to spojzec inaczej, jak bedzie model i kabina, to moze kogoś natchnie i fizyke zrobi. Kiedys nie było sm42 ani su45, tzn byly jako dumby. Az w koncu wyszedl DP1 a juz nie dlugo DP2. Moze kiedyś YB zrobi przekladnie hydrauliczną w exeku, to i fizyka na te loki będzie.
Koniec tworczosci unoffowej i prywatnej.
http://chomikuj.pl/EP08-015

Offline EU07-457

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1475
  • dyrektor lokomotywy
    • Zobacz profil
    • Paweł Telega - fotografia kolejowa
  • Otrzymane polubienia: 5
Odp: Kabiny do lokomotyw SM15 i SM25.
« Odpowiedź #73 dnia: 15 Listopada 2009, 15:16:42 »
Ja odpowiem "tak, ale...". Nie chcę marudzić, bo wyobrażam sobie ile to wszystko pochłania czasu. Mariuszu, podzielam Twoje zdanie - bez w miarę realnej fizyki nawet najbardziej wypasionym modelem będzie się jeździć średnio (akurat dla mnie liczy się bardziej realizm jazdy niż super wymodelowane detale). Oprócz fizyki problemem stają się dźwięki. Chyba jest to nawet problem bardziej złożony od fizyki. Osobiście nie wyobrażam sobie jeżdżenie EL100 z dźwiękami np. od siódemki. Mimo wszystko jestem za wskrzeszaniem nieistniejącego taboru.

Offline powerpack

  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Kabiny do lokomotyw SM15 i SM25.
« Odpowiedź #74 dnia: 15 Listopada 2009, 16:15:28 »
Cześć na rosyjskiej stronie [http://railroadsim.net/ru] w dodatkach do Trainz'a jest dostępna lokomotywa TGM3-1010... ciach
I co w zwiazku z tym proponujesz?
Link i info podałem w celach poglądowych żeby autor mógł obejrzeć i ocenić kabinę w wersji stworzonej przez kolegów z Rosji.
« Ostatnia zmiana: 15 Listopada 2009, 16:26:27 wysłana przez powerpack »

Offline Szopa

  • Wiadomości: 228
  • Miłośnik kolei z Wrocławia
    • Zobacz profil
    • Moja galeria zdjęciowa
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Kabiny do lokomotyw SM15 i SM25.
« Odpowiedź #75 dnia: 15 Listopada 2009, 16:33:49 »
Wg. mnie nie ma sensu tworzenia modeli oraz kabin do pojazdów dawno wycofanych z eksploatacji ponieważ nie ma gdzie tym jeździć (ja osobiście nigdy nie jeździłem w Maszynie np. EP01). Bardziej przydałyby się (w moim odczuciu) modele lokomotyw, które obecnie można spotkać na polskich torach (np. popularne wśród prywatnych przewoźników szestokolaki lub jak już tu wspominano Class 66). Oczywiście nie chcę autorowi nic narzucać (zawsze chętnie służę różnymi materiałami pomocnymi do wykonywania modeli lub kabin) ale aby można było pojeździć zabytkowym taborem w Maszynie przydałaby się trasa odwzorowująca klimat kolei dawnych lat.
www.gagarin.kolej.org.pl -moja galeria zdjęciowa
www.youtube.com/user/gagarinpl -moja galeria filmowa
Pozdrawiam!

Offline EP08_015

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4339
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 312
Odp: Kabiny do lokomotyw SM15 i SM25.
« Odpowiedź #76 dnia: 15 Listopada 2009, 16:56:05 »
NIe ma sprawy mogę to robić dla siebie. Mimo wszystko dziękuję za wyrazanie opini.
Koniec tworczosci unoffowej i prywatnej.
http://chomikuj.pl/EP08-015

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3926
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 279
Odp: Kabiny do lokomotyw SM15 i SM25.
« Odpowiedź #77 dnia: 15 Listopada 2009, 17:01:40 »
Mozna na to spojzec inaczej, jak bedzie model i kabina, to moze kogoś natchnie i fizyke zrobi. Kiedys nie było sm42 ani su45, tzn byly jako dumby. Az w koncu wyszedl DP1 a juz nie dlugo DP2. Moze kiedyś YB zrobi przekladnie hydrauliczną w exeku, to i fizyka na te loki będzie.
Po części rację masz, ale póki co tego nie ma. Są  jednak różnice pomiędzy tym co Ty tworzysz, a wspomnianymi przez Ciebie SM42 i SU45. Te dwie ostatnie nadal są użytkowane, a to z kolei spowodowało duży nacisk społeczny, aby do tego celu powstały fizyki. Tutaj raczej szanse są mniejsze.
Trzeba ocenić realne szanse, popytaj kogo trzeba, itd.
Poprzednim postem chciałem tylko zwrócić uwagę, aby przede wszystkim pamiętać o pryncypiach symkowych.
« Ostatnia zmiana: 15 Listopada 2009, 17:27:25 wysłana przez Mariusz1970 »

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Kabiny do lokomotyw SM15 i SM25.
« Odpowiedź #78 dnia: 15 Listopada 2009, 17:04:20 »
Włodek, popatrz na ankietę a kometarze zostaw. Od dawna czekam na EW90 lub 91. Mam świra na punkcie tego EZTa. Modele można wstawiać jako dekoracje, jeszcze parę lat będziemy spotykać je na szlakach w postaci ruin. Nie widzę powodu zapomnieć o nich w symku.

Offline puma2091

  • Wiadomości: 463
  • ...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Kabiny do lokomotyw SM15 i SM25.
« Odpowiedź #79 dnia: 15 Listopada 2009, 17:16:54 »
Epek rób te kabiny dalej. Tyle pracy w to włożyłeś i chcesz modele porzucić? Kto niebędzie ich chciał ten sobie ich nie ściągnie i nie wstawi do danej sceneri ale są i takie trasy gdzie sm15 czy sm25 powinny się znaleźć np.: całkowo '95. Więc nieprzejmuj się komentarzami tylko dokończ to co zacząłeś.

Offline MarcinMK

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 131
  • Pozdro dla EU07-188 i EU07-088 w kabine 1026km :D
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Kabiny do lokomotyw SM15 i SM25.
« Odpowiedź #80 dnia: 15 Listopada 2009, 17:18:22 »
Epek rób te kabiny dalej. Tyle pracy w to włożyłeś i chcesz modele porzucić? Kto niebędzie ich chciał ten sobie ich nie ściągnie i nie wstawi do danej sceneri ale są i takie trasy gdzie sm15 czy sm25 powinny się znaleźć np.: całkowo '95. Więc nieprzejmuj się komentarzami tylko dokończ to co zacząłeś.

Popieram stanowczo.
Będę przestrzegał regulaminu, będę przestrzegał regulaminu, będę przestrzegał regulaminu, jak nie będę to się z Wami pożegnam

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3926
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 279
Odp: Kabiny do lokomotyw SM15 i SM25.
« Odpowiedź #81 dnia: 15 Listopada 2009, 17:42:03 »
Cytuj
Kto niebędzie ich chciał ten sobie ich nie ściągnie i nie wstawi do danej sceneri
No to nie jest tak do końca. Nie wiem gdzie przebiega ta granica, do której jeszcze to obowiązuje bez dodatkowych warunków samo w sobie, a od której już nie. Gdyby rozszerzyć to co napisałeś, to można odnieść to do np. tekstur paintowych i tak samo twierdzić, czy jeśli chodzi o inne rzeczy. Jednak po coś ktosie postanowlili zrobić test dodaków i oceniać co można co nie, czyli kontrola jakości pod różnymi względami i tym samym kwalifikacja co się nadaje do Maszyny, a co już nie.
Jeśli mamy wszystko i wszystkich równo trakatować, to traktujmy. Sam argument, że ktoś ma bzika na jakimś punkcie, to trochę wydaje mi się mało.
Jeszcze raz powtórzę, że nie mam nic przeciwko dekoracjom czy AI bez znośnej fizyki.
« Ostatnia zmiana: 15 Listopada 2009, 17:57:44 wysłana przez Mariusz1970 »

Offline EP08_015

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4339
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 312
Odp: Kabiny do lokomotyw SM15 i SM25.
« Odpowiedź #82 dnia: 15 Listopada 2009, 18:46:28 »
W zasadzie to Całkowo jest scenerią  uniwersalna. Sygnalizacja ksztaltowo-swietlna idealna do tego taboru. Na upartego mozna pokusic sie o przerobke calkowa na potrzeby starego taboru, tzn wywalic semki swietlne i tylko mechaniczne wstawic, tarcze manewrowe tez no i tarcze zaporowe mechaniczne i to wsio.
Koniec tworczosci unoffowej i prywatnej.
http://chomikuj.pl/EP08-015

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Kabiny do lokomotyw SM15 i SM25.
« Odpowiedź #83 dnia: 15 Listopada 2009, 18:48:51 »
Cytuj
Sam argument, że ktoś ma bzika na jakimś punkcie, to trochę wydaje mi się mało.
Najpierw był bzik, później MaSzyna. Nie lekceważ tego.

Offline piotrek0804

  • Wiadomości: 182
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 21
Odp: Kabiny do lokomotyw SM15 i SM25.
« Odpowiedź #84 dnia: 15 Listopada 2009, 18:49:47 »
W sumie, to wszystkie scenerie można bez problemu przerobić na "stary klimat", powstawiać semafory kształtowe itd, a po powywalać, że tak powiem "elementy współczesne" czyli np. sieć trakcyjną (5 sekund w starterze @Ra).

Offline EP08_015

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4339
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 312
Odp: Kabiny do lokomotyw SM15 i SM25.
« Odpowiedź #85 dnia: 15 Listopada 2009, 18:51:36 »
Cytuj
Jeszcze raz powtórzę, że nie mam nic przeciwko dekoracjom czy AI bez znośnej fizyki.

No i dlatego fizyki DUMB pozostaną. Wyglada na to ze nie ma sensu publikować kabin ani nnawet dawac na testy, bo i tak ich nie przejda z racji zlych fizyk.

Postep prac nad kabinami 99,99%.
Koniec tworczosci unoffowej i prywatnej.
http://chomikuj.pl/EP08-015

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3926
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 279
Odp: Kabiny do lokomotyw SM15 i SM25.
« Odpowiedź #86 dnia: 15 Listopada 2009, 18:52:32 »
Krzysiek, napisałem słowo sam, a to tu kluczowe.
I skąd to przypuszczenie o moim lekceważeniu.
Niczego nie lekceważe.

Offline Ra

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 6308
  • Ostatni gasi światło...
    • Zobacz profil
    • Instalator+Starter+Edytor
  • Otrzymane polubienia: 337
Odp: Kabiny do lokomotyw SM15 i SM25.
« Odpowiedź #87 dnia: 15 Listopada 2009, 19:17:27 »
Ja najbardziej się cieszyłem z modelu Ma090. Czekam jeszcze, aż ktoś VT63/SAx zrobi. Nie wiem, czemu akurat tak.

Sieć trakcyjna nie jest wcale elementem współczesnym, lokomotywy elektryczne jeździły już w XIX wieku, zanim rozwinęła się trakcja spalinowa.
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ Ra

Polecam: kręgarz Wojciech Walczak, projekt masarni

Offline EP08_015

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4339
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 312
Odp: Kabiny do lokomotyw SM15 i SM25.
« Odpowiedź #88 dnia: 15 Listopada 2009, 20:15:58 »
Ostatnie 2 screny z renderow. Teraz mozna już tym smigac.
Koniec tworczosci unoffowej i prywatnej.
http://chomikuj.pl/EP08-015

Offline Dolmio89

  • Wiadomości: 1185
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: Kabiny do lokomotyw SM15 i SM25.
« Odpowiedź #89 dnia: 15 Listopada 2009, 20:25:51 »
Co do historycznych scenerii to mam prawie gotową małą stacje rozrządową z sygnalizacją mechaniczną, idealne "środowisko naturalne" dla wszelkich starych manewrówek. Jak tylko uporam się ze sprawą paczki to wrócę do tego projektu, właściwie to brakuje mi tylko historycznych budynków, skończę otoczenie, napisze eventy i można się bawić w manewry.