Autor Wątek:  Kiedy sokista może wystawić mandat  (Przeczytany 38750 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Piotrek

  • Wiadomości: 888
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Kiedy sokista może wystawić mandat
« Odpowiedź #60 dnia: 09 Sierpnia 2009, 18:17:23 »
Co do aspektu psychiki tego MK zgadzam sie, natomiast nie wydaja mi sie zeby nagle hamowanie mialo jakis wplyw na uratowanie zycia samobojcy.

Ale może uratować dupę kierowcy, który nagle wjedzie na przejazd, bo dostaje "gratis" np. 3 sekundy na opuszczenie przejazdu.

Offline Karko

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 15
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Kiedy sokista może wystawić mandat
« Odpowiedź #61 dnia: 09 Sierpnia 2009, 18:44:02 »
Darth Luk -> zgadzam się z Tobą w pełni, mimo,że zdaje sobie sprawę z tej jak to powiedziałeś "mrocznej strony zawodu".
MonczanSP32 -> nic nie wyliczałem, biorę to na logikę. Nie wiem,może w Twojej miejscowości nie ma problemu dresiarstwa ale w moim mieście jest i to poważny, zdarza się naprawdę dużo pobić, napaści, nieraz ze skutkiem śmiertelnym.

A tak OT do prawie wszystkich-> tak się czepiacie tego,że wogóle wchodziliśmy na loka itd a teraz szczerze, każdy z was zawsze ma pozwolenie "odgórne" na wejście itd? Nigdy nie skorzystaliście z zaproszenia mecha?

Pozdrawiam

Offline Doktor M

  • Wiadomości: 83
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Kiedy sokista może wystawić mandat
« Odpowiedź #62 dnia: 09 Sierpnia 2009, 21:13:25 »
Jeszcze tylko słowo w kwestii dopuszczenia MK "za nastawnik": art. 65 ust. 1 ustawy z dnia 28 marca 2003 r. o transporcie kolejowym stanowi, że kto prowadzi pojazd kolejowy lub wykonuje pracę na stanowisku bezpośrednio związanym z prowadzeniem i bezpieczeństwem ruchu kolejowego, nie posiadając wymaganych do tego kwalifikacji, lub dopuszcza do wykonywania czynności związanych z prowadzeniem i bezpieczeństwem ruchu kolejowego osobę, która takich kwalifikacji nie posiada, podlega karze grzywny. Funkcjonariusz SOK mógłby więc, w sytuacji zastania w kabinie lokomotywy osoby nieupoważnionej, nie tylko ukarać grzywną w drodze mandatu karnego MK, ale i mechanika. Pomijając większe lub mniejsze ryzyko spowodowania wypadku przez MK prowadzącego pociąg (niezależnie od jego wieku), mechanik ryzykuje nie tylko grzywnę (od 20 do 5000 zł - art. 24 par. 1 kodeksu wykroczeń). Taka sytuacja bowiem mogłaby być uznana przez pracodawcę owego mechanika jako ciężkie naruszenie obowiazków pracowniczych i być podstawą do rozwiązania z nim stosunku pracy w trybie art. 52 k.p. (zwolnienia dyscyplinarnego). Jeszcze poważniejsze konsekwencje byłyby, gdyby rzeczywiście w wyniku wpuszczenia osoby niepowołanej za nastawnik doszło do poważnego zagrożenia bezpieczeństwa - to już podpada pod przepisy kodeksu karnego i, mówiąc kolokwialnie, pachnie kryminałem...
Reasumując, nawet gdyby mechanik dał się namówić, albo nawet sam zaproponował poprowadzenie loka, warto pomyśleć na jakie ryzyko naraziłoby go to.
« Ostatnia zmiana: 09 Sierpnia 2009, 21:19:36 wysłana przez Doktor M »

Offline Dolmio89

  • Wiadomości: 1185
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: Kiedy sokista może wystawić mandat
« Odpowiedź #63 dnia: 09 Sierpnia 2009, 21:15:57 »
Ale to było w czasie postoju, więc chyba nie wykonywał żadnych "czynności związanych z prowadzeniem i bezpieczeństwem ruchu kolejowego".

Offline Darth Luk

  • Wiadomości: 367
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Kiedy sokista może wystawić mandat
« Odpowiedź #64 dnia: 09 Sierpnia 2009, 21:18:17 »
nic nie wyliczałem, biorę to na logikę. Nie wiem,może w Twojej miejscowości nie ma problemu dresiarstwa ale w moim mieście jest i to poważny, zdarza się naprawdę dużo pobić, napaści, nieraz ze skutkiem śmiertelnym.

Histeryzujesz bo wg statystyk Policji w Krakowie, w tym mieście doszło tylko do dwudziestu pięciu zabójstw w tym roku, co jest dość mała liczbą na tak duże miasto i to posiadające owianą złą sławą Nową Hutę, więc wątpię, że u Ciebie jest gorzej.

Żródło: http://www.malopolska.policja.gov.pl/statystyki/rok2009.php
Zapraszam na Mgławicę Mocy http://mglawicamocy.pl

Monczan_SP32

  • Gość
Odp: Kiedy sokista może wystawić mandat
« Odpowiedź #65 dnia: 09 Sierpnia 2009, 21:18:55 »
MonczanSP32 -> nic nie wyliczałem, biorę to na logikę. Nie wiem,może w Twojej miejscowości nie ma problemu dresiarstwa ale w moim mieście jest i to poważny, zdarza się naprawdę dużo pobić, napaści, nieraz ze skutkiem śmiertelnym.
To bardzo pokrętna logika. Jak sam widzisz, problem dresiarstwa może być różny zależnie od miejsca. Bez podparcia się twardymi argumentami ta Twoja "logika" opiera się na subiektywnych i względnych przekonaniach, które w Twoich oczach są bezwzględne i zawsze prawdziwe.

Offline El Mecánico

  • Wiadomości: 1067
  • Dawniej El Driver
    • Zobacz profil
    • Stowarzyszenie POLARIS - OPP
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Kiedy sokista może wystawić mandat
« Odpowiedź #66 dnia: 09 Sierpnia 2009, 21:19:03 »
Wykonywał. Patrzy, czy mu coś na czoło nie leci, w razie czego radio-stop. Ale do tego nie można się pierdołami zajmować, bo można nie zauważyć.
www.polaris.org.pl
www.ciemneniebo.pl
MaSzyna_LD w trakcie tworzenia...

Offline Karko

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 15
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Kiedy sokista może wystawić mandat
« Odpowiedź #67 dnia: 09 Sierpnia 2009, 21:25:17 »
Co do problemu dresiarstwa w JG-> owszem nie zawsze jest to pobicie ze skutkiem śmiertelnym, ale polecam amatorom adrenalinki pójść po 2-3 miejscach "złej sławy". Emocje gwarantowane i utrata zębów i telefonu też.
MonczanSP32-> zauważ ze cały czas mówimy o moim mieście, więc wybacz wiem lepiej jak tu jest bo 21 lat prawie już tu mieszkam.

Offline Doktor M

  • Wiadomości: 83
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Kiedy sokista może wystawić mandat
« Odpowiedź #68 dnia: 09 Sierpnia 2009, 21:30:16 »
Ale to było w czasie postoju, więc chyba nie wykonywał żadnych "czynności związanych z prowadzeniem i bezpieczeństwem ruchu kolejowego".
Wprost przeciwnie. Jak najbardziej dotyczy to również sytuacji w czasie postoju. Pojęcia "ruch kolejowy" nie należy zawężać wyłacznie do pojazdów kolejowych znajdujących się w ruchu. Obejmuje ono bowiem całokształt działań związanych z poruszaniem się pojazdów kolejowych. Postoje na stacjach też.

Offline Dolmio89

  • Wiadomości: 1185
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: Kiedy sokista może wystawić mandat
« Odpowiedź #69 dnia: 09 Sierpnia 2009, 21:34:54 »
W cytowanym fragmencie było napisane:
Cytuj
dopuszcza do wykonywania czynności związanych z prowadzeniem i bezpieczeństwem ruchu kolejowego osobę, która takich kwalifikacji nie posiada
Samo wpuszczenie do kabiny to jeszcze nie jest dopuszczenie do jakichś czynności, co innego gdyby np. posadził go za nastawnik i pozwolił manewrować.

Monczan_SP32

  • Gość
Odp: Kiedy sokista może wystawić mandat
« Odpowiedź #70 dnia: 09 Sierpnia 2009, 21:41:03 »
MonczanSP32-> zauważ ze cały czas mówimy o moim mieście, więc wybacz wiem lepiej jak tu jest bo 21 lat prawie już tu mieszkam.
No i czym mi się jeszcze pochwalisz? A może zamiast tego przeczytasz ze zrozumieniem, że to tak naprawdę nic nie znaczy? Możesz i 40 lat tam mieszkać, mieć dresów tyle co moje miasto nie widziało, a ja nadal zapytam: I co z tego?

Offline buczo

  • Wiadomości: 311
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Kiedy sokista może wystawić mandat
« Odpowiedź #71 dnia: 09 Sierpnia 2009, 21:45:02 »
co innego gdyby np. posadził go za nastawnik i pozwolił manewrować.
&NR=1 :)
Gdy zbudzi nas dźwięk potłuczonego szkła....

Offline puma2091

  • Wiadomości: 463
  • ...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Kiedy sokista może wystawić mandat
« Odpowiedź #72 dnia: 09 Sierpnia 2009, 21:50:14 »
Na tym filmiku najprawdopodobniej dostał pozwolenie.

Offline libertyn89

  • Wiadomości: 2002
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Kiedy sokista może wystawić mandat
« Odpowiedź #73 dnia: 09 Sierpnia 2009, 21:53:38 »
No to chyba oczywiste, ze nie sterroryzowal maszynisty i usiadl za kolem ;)
Pozdrawiam, Karol

Offline mechatronik

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2416
  • Kierownik sekcji napraw lokomotyw
    • Zobacz profil
    • Filmy kolejowe
  • Otrzymane polubienia: 172
Odp: Kiedy sokista może wystawić mandat
« Odpowiedź #74 dnia: 09 Sierpnia 2009, 22:00:04 »
Mnie tylko zastanawia jedno. Skoro było pozwolenie to czemu nie podadzą pełnego numeru maszyny oraz nazwy pociągu?
Ja przynajmniej nie widzę sensu takiego działania jeśli wszystko było ok.
Autoryzacja: M62, M62Ko, M62M, BR231, BR232, BR233 060DA, TEM2, S200, t448p, SM42, SM30, SM03, SA105, SA108, SA132, SA134
EU07 (4E, 303E), ET21 (3E/1, 3E/1M), ET22, 111Ed, E4MSU, ES64F4, E186, E189, E140, E181, E182, E183, ET40, EN57, EN57AKW, EN76

Offline REWIZOR

  • Administrator
  • Wiadomości: 3679
    • Zobacz profil
    • www.eu07.pl
  • Otrzymane polubienia: 28
Odp: Kiedy sokista może wystawić mandat
« Odpowiedź #75 dnia: 09 Sierpnia 2009, 22:02:02 »
Tak, pozwolenie na prowadzenie pociągu pośpiesznego przez dziecko...
Pozdrawiam

Offline Dolmio89

  • Wiadomości: 1185
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: Kiedy sokista może wystawić mandat
« Odpowiedź #76 dnia: 09 Sierpnia 2009, 22:06:23 »
Czy można w ogóle dostać pozwolenie na prowadzenie pociągu? Znajomi mieli pozwolenie na przejazd w kabinie, ale chyba nie istnieje coś takiego jak pozwolenie na prowadzenie pociągu.

Offline buczo

  • Wiadomości: 311
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Kiedy sokista może wystawić mandat
« Odpowiedź #77 dnia: 09 Sierpnia 2009, 22:06:51 »
Jak to dziecko miało pozwolenie na prowadzenie tego loka w pokazanej "charakterystyce" to ja jestem Książe Monaco...
Gdy zbudzi nas dźwięk potłuczonego szkła....

Offline puma2091

  • Wiadomości: 463
  • ...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Kiedy sokista może wystawić mandat
« Odpowiedź #78 dnia: 09 Sierpnia 2009, 22:08:04 »
Zanim stał mechu i mógł w każdej chwili zainterweniować
Cytuj
Skoro było pozwolenie to czemu nie podadzą pełnego numeru maszyny oraz nazwy pociągu?
Spójrz na filmy podobne niema tylko nazwy pociągu. EP07-388

Offline Karko

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 15
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Kiedy sokista może wystawić mandat
« Odpowiedź #79 dnia: 09 Sierpnia 2009, 22:16:29 »
Jako hmm odpowiedź na wszystkie posty na temat pozwolenia itd zacytuje znajomego mechanika "przepisy przepisami, człowiekiem też trzeba być" i to na tyle w tym temacie, bo od niektórych to tutaj lekko trąca hipokryzja.

Pozdrawiam i zdrowia życze.

Offline REWIZOR

  • Administrator
  • Wiadomości: 3679
    • Zobacz profil
    • www.eu07.pl
  • Otrzymane polubienia: 28
Odp: Kiedy sokista może wystawić mandat
« Odpowiedź #80 dnia: 09 Sierpnia 2009, 22:17:04 »
Zanim stał mechu i mógł w każdej chwili zainterweniować
Tłumaczę to sobie brakiem wyobraźni i doświadczenia.
Pozdrawiam

Offline puma2091

  • Wiadomości: 463
  • ...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Kiedy sokista może wystawić mandat
« Odpowiedź #81 dnia: 09 Sierpnia 2009, 22:23:08 »
Hmmm jeżeli kogoś mogłem tutaj obrazić to w takim razie przepraszam, a więc dlaczego siedzi on za nastawnikiem? Z woli miłego maszynisty?

Monczan_SP32

  • Gość
Odp: Kiedy sokista może wystawić mandat
« Odpowiedź #82 dnia: 09 Sierpnia 2009, 22:25:08 »
Tak jak oglądałem filmik, gdzie pozwolono prowadzić osobie z przykurczem mięśni dłoni, tak, że nie potrafiła obsłużyć nastawnika jedną ręką, a hamulca drugą trzymać w pogotowiu. Ogólnie ciężko szło mu przekręcanie nastawnika.  Nic nie mam do inwalidów, ale trochę samokrytyki by się tamtemu gościowi przydało...

Ps. proponuję to wydzielić do nowego wątku i nadać tytuł - Kogo nie chcielibyście widzieć prowadzącego pociąg, którym jedziecie.

Offline REWIZOR

  • Administrator
  • Wiadomości: 3679
    • Zobacz profil
    • www.eu07.pl
  • Otrzymane polubienia: 28
Odp: Kiedy sokista może wystawić mandat
« Odpowiedź #83 dnia: 09 Sierpnia 2009, 22:27:42 »
... dlaczego siedzi on za nastawnikiem? Z woli miłego maszynisty?
Tak i nie przekonasz mnie, że jest inaczej.
Pozdrawiam

Offline Mihau

  • Wiadomości: 1696
  • Grafika - brak ciągnie z procka
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Kiedy sokista może wystawić mandat
« Odpowiedź #84 dnia: 09 Sierpnia 2009, 22:28:00 »
W ogóle kto dziecku daje prowadzić pociąg?? I jeszcze ten pacan wystawia filmik na yt... Jak widzę jak on tym kranem miesza to aż strach o pasażerów...
Strażak-ratownik, kierowca OSP Susz

Offline AtapiCl

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4426
    • Zobacz profil
    • O warszawskiej części linii kolejowej nr 7 Warszawa – Lublin i nie tylko ;)
  • Otrzymane polubienia: 212
Odp: Kiedy sokista może wystawić mandat
« Odpowiedź #85 dnia: 09 Sierpnia 2009, 22:30:50 »
Po pierwsze - z tym filmikiem chodziło o przykład typka, któremu mechanik pozwolił zasiąść za kieratem (przykład, gdzie SOKista może ukarać mechanika).
Po drugie - nie, on nie ma zezwolenia 'z góry',
Po trzecie:
Cytuj
Jako hmm odpowiedź na wszystkie posty na temat pozwolenia itd zacytuje znajomego mechanika "przepisy przepisami, człowiekiem też trzeba być" i to na tyle w tym temacie, bo od niektórych to tutaj lekko trąca hipokryzja.

...

Offline puma2091

  • Wiadomości: 463
  • ...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Kiedy sokista może wystawić mandat
« Odpowiedź #86 dnia: 09 Sierpnia 2009, 22:35:53 »
Rewizorze oczywiście nie przekonam cie że jest inaczej bo niema innej możliwości.

Offline REWIZOR

  • Administrator
  • Wiadomości: 3679
    • Zobacz profil
    • www.eu07.pl
  • Otrzymane polubienia: 28
Odp: Kiedy sokista może wystawić mandat
« Odpowiedź #87 dnia: 09 Sierpnia 2009, 22:39:37 »
Nie ma, nie ma, nikt nigdy w firmie takiego pozwolenia nie wydał i nie wyda, to jest po prostu niemożliwe.


Tymczasem zamykam.
Pozdrawiam