Autor Wątek:  Dziwne nagrania.  (Przeczytany 58269 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline BLAcKboY

  • Wiadomości: 440
  • Trydencki monarchista
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Dziwne nagrania.
« Odpowiedź #180 dnia: 18 Lutego 2009, 10:45:26 »
Cytuj
A moze byl sprawnym manipulatorem, /piarowcem/ itd?
Cieśla z małej wiochy? I kilku rybaków. PRowcy samouki?

Cytuj
Ty tworzysz nowy byt. Boga nie ma - to jest prostsze rozwiazanie.
Dlaczego traktować Boga jako byt oddzielny -> dodatkowy, komplikujący, zbędny?
A może spojrzeć szerzej. Rzeczywistość z Bogiem. Rzeczywistość bez Boga.

Cytuj
Czyli niewiara jest wiara - lol :)
Oczywiście. Jakie masz dowody na nie istnienie Boga? Genialny stolarz, ludzka potrzeba komplikowania sobie życia, ok, ale twardy dowód? Musisz wierzyć w to co robisz.

Cytuj
My jestesmy po to, zeby dobrze przezyc swoje zycie i przekazac nasze geny nastepnym pokoleniom.
Dlaczego?
My personal favourites: 2TE10, 240 and 750
Fan mjuzjk 1
Fan mjuzjk 2

Offline iwan

  • Administrator
  • Wiadomości: 596
    • Zobacz profil
    • Fotki na TWB
  • Otrzymane polubienia: 30
Odp: Dziwne nagrania.
« Odpowiedź #181 dnia: 18 Lutego 2009, 12:34:28 »
Cieśla z małej wiochy? I kilku rybaków. PRowcy samouki?

A co w tym dziwnego? Ciesla z malej wiochy nie mogl byc inteligentny?

Cytuj
Dlaczego traktować Boga jako byt oddzielny -> dodatkowy, komplikujący, zbędny?
A może spojrzeć szerzej. Rzeczywistość z Bogiem. Rzeczywistość bez Boga.

No i ta rzeczywistosc bez boga Cie przeraza? Dlaczego? Myslisz, ze czlowiek, ktory nie wierzy nie ma moralnosci? Czy moze naiwnie uwazasz, ze tylko religia powstrzymuje nas od zezwierzecenia?

Cytuj
Oczywiście. Jakie masz dowody na nie istnienie Boga? Genialny stolarz, ludzka potrzeba komplikowania sobie życia, ok, ale twardy dowód? Musisz wierzyć w to co robisz.

Nie musze miec dowodow na to, ze czegos nie ma. Ciezar dowodu lezy po twojej stronie. Na tym wlasnie polega cala mistyfikacja. Ja Ci powiem, ze sa krasnoludki, a Ty udowodnij, ze ich nie ma.

Cytuj
Dlaczego?

Dobrze zyc - zeby nam bylo dobrze. Przekazac geny - zeby gatunek przetrwal (a dodatkowo niektorzy wyciagaja argument pt. kto ci szklanke z woda na starosc poda). Proste.
/Krzysztof Waszkiewicz/ <iwan@eu07.pl> http://www.eu07.pl
tel: +48667841589
********* Non sunt multiplicanda entia sine necessitate *********

Offline BLAcKboY

  • Wiadomości: 440
  • Trydencki monarchista
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Dziwne nagrania.
« Odpowiedź #182 dnia: 18 Lutego 2009, 13:16:35 »
Cytuj
A co w tym dziwnego? Ciesla z malej wiochy nie mogl byc inteligentny?
Inteligentny to on może być, tylko skąd u niego pomysł na stworzenie własnej religii? Pojedź do wioski Pasztunów, albo Himba i porozmawiaj z nimi o czymś innym niż pogoda, czy wypasł owiec, czy bydła. Nie dasz rady. Tak samo cieśla z wiochy, bez wykształcenia nie wpadnie na pomysł aby stworzyć nowy system religijny.

Cytuj
Myslisz, ze czlowiek, ktory nie wierzy nie ma moralnosci?
Chcesz powiedzieć, że obecny zsekularyzowany świat jest moralny?! Brak moralności nie jest moralnością. Prawo nie zastępuje moralności.
My personal favourites: 2TE10, 240 and 750
Fan mjuzjk 1
Fan mjuzjk 2

Offline intel

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 42
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Dziwne nagrania.
« Odpowiedź #183 dnia: 18 Lutego 2009, 14:27:31 »
Ja tutaj widze kilka twarzy...

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Odp: Dziwne nagrania.
« Odpowiedź #184 dnia: 18 Lutego 2009, 14:29:38 »
nam Polakom się też chyba nie zdarzyło, aby objawił się Mahomet.
Otóż amerykańscy naukowcy dowiedli, że grupa chłopów z plemienia polskiego udała się na początku VII wieku do Medyny celem odwiedzenia syna wnuka kuzynki ich prababci :D
Kwestia tego, że prorocy mają bardzo rzadkie skłonności do objawiania się innym.

Nie musze miec dowodow na to, ze czegos nie ma. Ciezar dowodu lezy po twojej stronie. Na tym wlasnie polega cala mistyfikacja. Ja Ci powiem, ze sa krasnoludki, a Ty udowodnij, ze ich nie ma.
Później przedstawię konkretne nazwisko filozofa nauki, który twierdził, że coś jest prawidłową tezą, jesli nie zostanie obalone. Tak więc krasnoludki mogą sobie być :]

Taka uwaga na marginesie: potwierdzający dowód na istnienie Boga będzie ostatecznym upadkiem wiary.
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline Dozer

  • Wiadomości: 209
  • TEM2-277
    • Zobacz profil
    • Kolejowa Galeria Dozera
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Dziwne nagrania.
« Odpowiedź #185 dnia: 18 Lutego 2009, 14:31:15 »
Tak samo cieśla z wiochy, bez wykształcenia nie wpadnie na pomysł aby stworzyć nowy system religijny.
Może nie cieśla, ale spójrz na Mahometa. Wykształcenia to on też nie miał, a jednak musiał mieć wystarczającą charyzmę, że porwał lud za sobą, pewnie tak jak Jezus. Jezus mógł nawet wierzyć w to, że jest synem bożym, przejdź się do szpitala dla wariatów, pełno tam Napoleonów, Hitlerów, nawet Jezusów. Wtedy może akurat uznał, że jest synem bożym.
Cytuj
Chcesz powiedzieć, że obecny zsekularyzowany świat jest moralny?! Brak moralności nie jest moralnością. Prawo nie zastępuje moralności.
O czym Ty mówisz? Gdyby na świecie nie było moralności, wszyscy by się pozabijali. Nie powtarzaj za niektórymi, że dzisiejszy swiat pozbawiony jest moralności.
Galeria kolejowa mojego autorstwa:
http://www.dozer.kolej.org.pl/

Monczan_SP32

  • Gość
Odp: Dziwne nagrania.
« Odpowiedź #186 dnia: 18 Lutego 2009, 15:09:47 »
Cytuj
A co w tym dziwnego? Ciesla z malej wiochy nie mogl byc inteligentny?
Inteligentny to on może być, tylko skąd u niego pomysł na stworzenie własnej religii? Pojedź do wioski Pasztunów, albo Himba i porozmawiaj z nimi o czymś innym niż pogoda, czy wypasł owiec, czy bydła. Nie dasz rady. Tak samo cieśla z wiochy, bez wykształcenia nie wpadnie na pomysł aby stworzyć nowy system religijny.
Tutaj nie mogę nie przyznać iwanowi racji... Genialne jednostki nie muszą rodzić się w wielkich miastach, ponadto, zdarza się to na tyle rzadko, że mógłbyś, BLAcKboY, trafić na niewłaściwą wioskę pasztunów po prostu. Inna sprawa, że w większości koczowniczych wiosek jakby taki jeden zamiast pomagać w życiu współkoczowników, zaczął prorokować i tak dalej, to by go reszta ubiła ze złości, i nieprzydatności praktycznej takiej jednostki ;]
Cytuj
Myslisz, ze czlowiek, ktory nie wierzy nie ma moralnosci?
Chcesz powiedzieć, że obecny zsekularyzowany świat jest moralny?! Brak moralności nie jest moralnością. Prawo nie zastępuje moralności.
Znów punkt dla iwana.
BLAcKboY, zgodnie z wiarą chrześcijańską, zakładanie u danego człowieka istnienia wady, zamiast próbować dostrzec zalety, jest niewłaściwe. Przypomnij sobie, że dla Jezusa z Nazaretu wszyscy byli na swój sposób dobrymi ludźmi. Idąc dalej, jest też napisane w Piśmie, że kto będzie żył dobrze (miłosierdzie dla bliźniego, dobre uczynki itp.), a nie uwierzy, to nie otrzyma zbawienia. No i co z tego? Iwanowi zbawienie do niczego nie jest potrzebne, bo w to nie wierzy. Nie przeszkadzało by to mu przecież np. pomóc staruszce przez ulicę przejść.*

Co do prawa. Nie tylko Biblia istnieje na świecie. Koran, i inne księgi zasad były od wieków inspiracją dla tworzących akty prawne, z pewnością to przenikało sporą grupę ludzi stanowiących prawo. Dlatego można powiedzieć, że prawo wyznacza nam moralność nie tylko samo w sobie, ale i w związku z religiami.

*Przepraszam, iwan, jeżeli zirytuje Cię taka forma wypowiedzi o Tobie.

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3925
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 277
Odp: Dziwne nagrania.
« Odpowiedź #187 dnia: 18 Lutego 2009, 15:39:42 »
Cytuj
Otóż amerykańscy naukowcy dowiedli, że grupa chłopów z plemienia polskiego udała się na początku VII wieku do Medyny celem odwiedzenia syna wnuka kuzynki ich prababci :D
Kwestia tego, że prorocy mają bardzo rzadkie skłonności do objawiania się innym.
Widzę, że dobrze znasz proroków, skoro wiesz jakie mają skłonności. Tam wiesz, zaproś ich do mnie, jakieś driny czy browarky załatwię i myślę, że z garamżerką też nie będzie problemu.
W ogóle nie chodziło mi o częstość ani o tylko proroków np. tam Fatima itp.

Offline BLAcKboY

  • Wiadomości: 440
  • Trydencki monarchista
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Dziwne nagrania.
« Odpowiedź #188 dnia: 18 Lutego 2009, 17:44:02 »
Mahomet prowadzał karawany. Jeździł od Pesji, po Syrię, od Pontu, po pd brzegi Półwyspu Arabskiego. Później miał bogatą żonę i kupę czasu na czytanie. No i na końcu poszedł medytować do groty znanej z objawień.

Cytat: Monczan_SP32
Inna sprawa, że w większości koczowniczych wiosek jakby taki jeden zamiast pomagać w życiu współkoczowników, zaczął prorokować i tak dalej, to by go reszta ubiła ze złości, i nieprzydatności praktycznej takiej jednostki
Nie w większości, tylko wszędzie tak jest. Ktoś się wybija przed szereg, to zgnoić go.
Te Jezus, jaki tam z ciebie Syn Boży. Ty zwykły stolarz jesteś.

Cytat: Monczan_SP32
Idąc dalej, jest też napisane w Piśmie, że kto będzie żył dobrze (miłosierdzie dla bliźniego, dobre uczynki itp.), a nie uwierzy, to nie otrzyma zbawienia.
Czyli Mariusz1970 jednak się nie załapie?

Nie wydaje wam się że świat staje do góry nogami?
My personal favourites: 2TE10, 240 and 750
Fan mjuzjk 1
Fan mjuzjk 2

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3925
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 277
Odp: Dziwne nagrania.
« Odpowiedź #189 dnia: 18 Lutego 2009, 17:53:24 »
Cytuj
Czyli Mariusz1970 jednak się nie załapie?
Ty o mnie się nie martw, ja sobie radę dam...:) ,martw się o siebie, bo wczoraj rozmawiałem z przybocznym Boga i zapytał mnie, co na tym forum eu07 Blackboy wypisuje za bzdury. Na koniec powiedział mi, że jak się nie poprawi, to oj, oj ;)
« Ostatnia zmiana: 18 Lutego 2009, 18:00:11 wysłana przez Mariusz1970 »

Offline BLAcKboY

  • Wiadomości: 440
  • Trydencki monarchista
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Dziwne nagrania.
« Odpowiedź #190 dnia: 18 Lutego 2009, 17:56:05 »
Nie nie martwię się o Ciebie, martwię się o siebie. Miałem już nie udzielać się w tem wątku... a udzielam się.
Dobra teraz halt.
My personal favourites: 2TE10, 240 and 750
Fan mjuzjk 1
Fan mjuzjk 2

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3925
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 277
Odp: Dziwne nagrania.
« Odpowiedź #191 dnia: 18 Lutego 2009, 18:09:41 »
Cytuj
Nie wydaje wam się że świat staje do góry nogami?
Istnieją 2 przeciwstawne poglądy:
1)Człowiek długo-falowo, jest taki sam, ani lepszy, ani gorszy. Zmieniają się tylko jego możliwości i sposoby działania
2)Że jesteśmy coraz gorsi. Co prawda żyje nam się lepiej, przyjemniej, ale to taki hotel klasy lux nad przepaścią

Która jest prawdziwa, wybierz sam, ja nie wiem.

Offline Dozer

  • Wiadomości: 209
  • TEM2-277
    • Zobacz profil
    • Kolejowa Galeria Dozera
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Dziwne nagrania.
« Odpowiedź #192 dnia: 18 Lutego 2009, 18:11:54 »
Później miał bogatą żonę i kupę czasu na czytanie.
Co do wykształcenia Mahometa, muzułmanie do dziś twierdzą, że w momencie swoich objawień był analfabetą.
Galeria kolejowa mojego autorstwa:
http://www.dozer.kolej.org.pl/