Autor Wątek:  Przygoda z SOKistami  (Przeczytany 45267 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Preki

  • Wiadomości: 309
  • My name's not Shane, kid!
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 42
Odp: Przygoda z SOKistami
« Odpowiedź #90 dnia: 06 Lutego 2009, 20:45:44 »
Co ta fotka SM31 wnosi do tematu?
Życie to nie gra... to symulator.

Offline iwan

  • Administrator
  • Wiadomości: 596
    • Zobacz profil
    • Fotki na TWB
  • Otrzymane polubienia: 30
Odp: Przygoda z SOKistami
« Odpowiedź #91 dnia: 07 Lutego 2009, 12:15:46 »
Fakt, czytają różni ludzie, ale to czy powie S......, bo omało co go nie przejechałem, nie ma związku z tym co na forum ludzie piszą, lecz z realnego zdarzenia/zdarzeń.

Pytalem kilku znajomych mechanikow i zaden nie przypominal sobie sytuacji, w ktorej hamowal, czy mial jakies nieprzyjemne przejscia przez fociste... Uwazam wiec, ze takie przypadki zdarzaja sie sporadycznie i nie nalezy tworzyc takiej wizji, jaka przedstawiaja nam nasi koledzy powyzej.

I jeszcze taki obrazek:
http://rail.phototrans.eu/14,18306,0.html
Przeczytajcie opis i komenty do tego zdjecia...
« Ostatnia zmiana: 07 Lutego 2009, 12:22:00 wysłana przez iwan »
/Krzysztof Waszkiewicz/ <iwan@eu07.pl> http://www.eu07.pl
tel: +48667841589
********* Non sunt multiplicanda entia sine necessitate *********

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3926
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 279
Odp: Przygoda z SOKistami
« Odpowiedź #92 dnia: 07 Lutego 2009, 12:26:08 »
No to zdanie:
Cytuj
...bo omało co go nie przejechałem...
nie ma racji bytu.
Cytuj
Pytalem kilku znajomych mechanikow i zaden nie przypominal sobie sytuacji, w ktorej hamowal, czy mial jakies nieprzyjemne przejscia przez fociste...
Ale, żeby być sprawiedliwym, to kilku mechaników za mała próbka :)

Jak jest, tego nie wiem, ale wydaje mi się, iż raczej nie MK powodują zdarzenia na torach, tylko kierowcy lub wandale- bo o tych drugich ciągle słyszę.



   &laquo; Dodano: 01 Stycznia 1970, 00:59:59 &raquo;
Co do tego zdjęcia, nie wiem, czy był chory psychicznie, czy miał zły dzień, bo żona mu nie dała, czy miał uraz do MK, bo coś MK mu zrobili.
Jedno jest pewne: nie lubił w tym momencie MK, dlaczego, nie wiem :)
« Ostatnia zmiana: 07 Lutego 2009, 13:19:57 wysłana przez Mariusz1970 »

Offline Preki

  • Wiadomości: 309
  • My name's not Shane, kid!
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 42
Odp: Przygoda z SOKistami
« Odpowiedź #93 dnia: 07 Lutego 2009, 18:30:51 »
Bardzo prawdopodobne, że zapomniał, iż żyjemy od AD 1990 w demokratycznym państwie. Panowie SOK z Łukowa tak samo, kiedyś czekałem na pociąg do Siedlec, i mnie... spisali. Przepraszam, ja miałem ważny bilet na pociąg, ale...
Życie to nie gra... to symulator.

Offline Sm 42 driver

  • Wiadomości: 320
  • Trasopisarz
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 70
Odp: Przygoda z SOKistami
« Odpowiedź #94 dnia: 07 Lutego 2009, 18:38:50 »
Panowie SOK z Łukowa tak samo, kiedyś czekałem na pociąg do Siedlec, i mnie... spisali.
No chyba za samo czekanie na pociąg Cię nie spisali ;] Fotografowałeś?

Offline Preki

  • Wiadomości: 309
  • My name's not Shane, kid!
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 42
Odp: Przygoda z SOKistami
« Odpowiedź #95 dnia: 08 Lutego 2009, 17:45:34 »
Tak, byka na oporowym przy peronie 1, i fotografowałem Z PERONU, jakby były jakieś wątpliwości.
Życie to nie gra... to symulator.

Offline Arni556

  • Wiadomości: 26
  • W kabinie Flirta Kolei Mazowieckich
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Przygoda z SOKistami
« Odpowiedź #96 dnia: 08 Lutego 2009, 17:52:30 »
W Czeremsze jest tak samo... za samo wyjecie aparatu juz nas spisuja

Offline Mihau

  • Wiadomości: 1696
  • Grafika - brak ciągnie z procka
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Przygoda z SOKistami
« Odpowiedź #97 dnia: 08 Lutego 2009, 17:55:27 »
A niech spisują, dajcie im spokój. Spiszą Was kilka razy, zobaczą że nic złego nie robicie i zapamiętają Was jako porządnych MK. Proste.
Strażak-ratownik, kierowca OSP Susz

Offline fuji8

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1155
    • Zobacz profil
    • smk Jaworzyna Śląska
  • Otrzymane polubienia: 767
Odp: Przygoda z SOKistami
« Odpowiedź #98 dnia: 28 Lutego 2009, 19:44:03 »
A niech spisują, dajcie im spokój. Spiszą Was kilka razy, zobaczą że nic złego nie robicie i zapamiętają Was jako porządnych MK. Proste.
w to akurat wątpię bo ja zwykły szary obywatel,miłośnik kolei,prawie mnie zabrali na komisariat.Poprostu,robiłem zdjęcia,przestrzegałem zasad bezpieczeństwa,patrze a tu Sokiści idą i się pytają co ja tu robię no to im odpowiadam że robię zdjęcia bo interesuje się koleją no i jeden z sokistów mówi do mnie żebym pokazał legitymację(akurat przy sobie nie miałem bo mi gdzieś się zgubiła)no i odpowiadam że teraz nie mam no i mnie (naszczęście)spisali i powiedzieli że jak coś zrobię typu: rozwalę coś to biorą mnie na komisariat:(. I nie mówcie że Sokiści to mili panowie którzy zwiedzają perony i machają do każdego wariata który podepnie się pod tory:)
"Rzeczy niemożliwe wykonujemy natychmiast, cuda zajmują nam nieco więcej czasu"

Offline Quark-t

  • Administrator
  • Wiadomości: 3590
  • Automaty liczą...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 47
Odp: Przygoda z SOKistami
« Odpowiedź #99 dnia: 28 Lutego 2009, 19:51:38 »
w to akurat wątpię bo ja zwykły szary obywatel,miłośnik kolei,prawie mnie zabrali na komisariat (...) spisali i powiedzieli że jak coś zrobię typu: rozwalę coś to biorą mnie na komisariat:(. (...)
Znaczy się prawie coś rozwaliłeś? Bo inaczej, to nie widzę znamion gnębienia. Nie wygonili Cię, nie zabrali aparatu, a to, że poinformowali Cię, ze jak coś przeskrobiesz to spotka Cię kara, to moim zdaniem żadna tragedia. Od tego są.

P.S. Popraw błędy w poprzednim poście, bo inaczej ja Ciebie wyślę na komisariat do Szeryfa :D
Pozdrawiam, dr inż. Quark-t

Offline fuji8

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1155
    • Zobacz profil
    • smk Jaworzyna Śląska
  • Otrzymane polubienia: 767
Odp: Przygoda z SOKistami
« Odpowiedź #100 dnia: 28 Lutego 2009, 19:59:56 »
A skąd.Fociłem se pociągi i peron,ale nic takiego nie zrobiłem.

"Se" to sobie zaraz poprawisz jak i poprzednią wiadomość oraz .

A co do wiadomości - chyba nie zrozumiałeś, że mogli Cię spisać i nie ma w tym nic dziwnego/szkodliwego.

Quark-t
« Ostatnia zmiana: 28 Lutego 2009, 20:36:41 wysłana przez Quark-t »
"Rzeczy niemożliwe wykonujemy natychmiast, cuda zajmują nam nieco więcej czasu"

Offline Mutopompka

  • Wiadomości: 1155
  • Na IRC-u SPRĘŻAREK vel. tyqtyqtyq
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Przygoda z SOKistami
« Odpowiedź #101 dnia: 28 Lutego 2009, 21:54:34 »
Czytając Wasze wypowiedzi dochodzi się do wniosku, iż sokiści to chamy, zbóje i wszystko co najgorsze. Ale nikt z Was nie pomyśli, iż przebywając na terenie PKP to właśnie PKP odpowiada za Wasze bezpieczeństwo. To przebywając na terenie PKP narażeni jesteście na zagrożenia wynikające z infrastruktury kolejowej (np. poślizgnięcie, wpadnięcie pod nadjeżdżający pociąg, itp). Tu piszę o najgorszych z możliwych scenariuszy.

A z innej strony. Jak zareagujecie, gdy pod Wasz dom przyjedzie ktokolwiek i zacznie focić Waszą chatę? Pozwolicie na to? Będziecie biernie na to patrzeć? Nie sądzę.

Także sokiści spełniają swoją pracę, czyli pilnują to tu, to tam. To, że spiszą Was podczas focenia infrastruktury to normalna sprawa. Więc nie rozumiem "wpieniania się", że Oni robią źle.
Zdarza się, oczywicie, że SOK-ista to cham i gbur, ale zdajcie sobie sprawę z tego, że takie między innymi mają zadanie, czyli pilnowanie ładu i porządku wokół infrastruktury kolejowej.

Sigman

  • Gość
Odp: Przygoda z SOKistami
« Odpowiedź #102 dnia: 01 Marca 2009, 01:22:03 »
Zdarza się, oczywicie, że SOK-ista to cham i gbur

Zdarza się niemal zawsze.
I zawsze każą pokazywać, co mam w plecaku. Nawet, kiedy jestem na peronie i nic nie robię. To już jest czyste chamstwo. A w plecaku mam zeszyty, gdyż zahaczam o dworzec wracając z uczelni.

Offline Charlie89

  • Wiadomości: 669
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Przygoda z SOKistami
« Odpowiedź #103 dnia: 01 Marca 2009, 09:00:29 »
No to dla równowagi powiem że wśród SOKistów są również MK i dobrze o tym wiecie:P Osobiście znam jednego pana który para się tym jakże szlachetnym hobby i dzięki temu w regionie mk mają trochę spokoju;)
Z miasta gdzie początek swój bierze Warta a kończy się CMK :)

Offline tomeqp

  • Wiadomości: 63
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Przygoda z SOKistami
« Odpowiedź #104 dnia: 01 Marca 2009, 12:27:35 »
I zawsze każą pokazywać, co mam w plecaku.
Z tego co mi wiadomo, to bez nakazu nie mają prawa, również nauczyciel w szkole nie ma prawa żądać pokazania zawartości plecaka. Jeśli jestem w błędzie, to mnie poprawcie, ale tak czytałem i słyszałem.
A co do SOKistów: Mam stałe miejsce, z którego focę, w którym nikt mi nic nie zrobi. Jest to szczere pole przy szlaku. Nawet jakby ktoś (nie wiem kto, tam nie ma nikogo w promieniu ponad 500m, chyba że jakiś rolnik pracuje) wezwał SOK (SOKistów też w Sławnie nie ma ;]) to nie mają najmniejszych szans na dojazd ze względu na teren - mokre, bagniste pole, trawa po pas, przejście nie szersze niż 1m, to zasypany rów. Jedynie latem jest tam twarda ziemia. Można powiedzieć że w tym miejscu czuje się całkowicie bezpieczny i mogę focić ile chcę i co chcę. Ja nie podróżuję po całej Polsce, więc prawie nigdy nie focę z dworca, tylko na szlaku. Chociaż przyznam, że raz byłem w mieście, to wpadłem na dworzec z nadzieją na foty, ale słyszałem, jak panowie z WM15 gadają na mnie za plecami, to poszedłem, ponieważ nie zamierzam z nimi gadać, bo i tak się nie dogadam.
Pozdrawiam

Offline bumer

  • Wiadomości: 448
  • Only PKP Classic
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 197
Odp: Przygoda z SOKistami
« Odpowiedź #105 dnia: 01 Marca 2009, 12:35:02 »
 Zapraszam do Legnicy na dworzec do robienia zdjęć. Legnica jest bardzo ciekawym punktem kolejowym do robienia dobrych zdjęć o tej tematyce.
 Rozmawiałem kiedyś z SOK-istami na stacji czy można robić zdjęcia. Otrzymałem odpowiedź, że mogę robić śmiało zdjęcia tylko żebym nie latał po torach. W porządku, od marca zeszłego roku robię dużo zdjęć na legnickim dworcu. Jakiś miesiąc temu przyjechali do Legnicy jacyś MK, prawdopodobnie przyjechali uwiecznić Skodę z Wawelem. Tamci MK latali z peronów na peron po torach, chodzili po międzytorzu. I jak tu SOK ma nie zareagować ? Robiłem zdjęcia w różnych miastach na dworcach, w tym Wrocław Główny, Białystok, Warszawa Wschodnia, Centralna, Zachodnia, Skierniewice, Gdańsk Główny, Święta Katarzyna. Też nie było w tych miastach problemu z robieniem zdjęć i nikt się nie przyczepił.
SU46-048 SU46-037 ST43-189 ST43-242 EN57-1146 EN57-837 EP07-330 RES 619-8

Offline uetam

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2641
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
Odp: Przygoda z SOKistami
« Odpowiedź #106 dnia: 01 Marca 2009, 13:25:10 »
Po WG mozesz sobie chodzic wzdluz i wszerz i focic. W 99/100 przypadków nikt Cie nawet nie zaczepi

Offline fuji8

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1155
    • Zobacz profil
    • smk Jaworzyna Śląska
  • Otrzymane polubienia: 767
Odp: Przygoda z SOKistami
« Odpowiedź #107 dnia: 01 Marca 2009, 14:02:49 »
No ale ja się dziwię ponieważ na stacji można robić zdjęcia,ja się najbardziej boję tych z nastawni w Jaworzynie, bo się patrzą krzywo jak robisz zdjęcia.
« Ostatnia zmiana: 01 Marca 2009, 14:17:27 wysłana przez fuji8 »
"Rzeczy niemożliwe wykonujemy natychmiast, cuda zajmują nam nieco więcej czasu"

Sigman

  • Gość
Odp: Przygoda z SOKistami
« Odpowiedź #108 dnia: 01 Marca 2009, 14:22:03 »
No to dla równowagi powiem że wśród SOKistów są również MK i dobrze o tym wiecie:P Osobiście znam jednego pana który para się tym jakże szlachetnym hobby i dzięki temu w regionie mk mają trochę spokoju;)

Nie mogę w to uwierzyć. Ja spotykałem tylko takich, którzy nie mogą sobie wyobrazić, że można być miłośnikiem kolei. Ich małe móżdżki nie mogą tego pojąć. Tacy właśnie są w Lublinie.

Offline pol102

  • Wiadomości: 959
  • Geoinformatyk kolejowy
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 35
Odp: Przygoda z SOKistami
« Odpowiedź #109 dnia: 01 Marca 2009, 14:55:42 »
W Lesznie wmawiali mi dobre 20 minut, że przez tory przeszedłem... w tym samym czasie "kapturowcy" przeszli przez 20 torów jak by byli poza przepisami  :D

Offline Charlie89

  • Wiadomości: 669
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Przygoda z SOKistami
« Odpowiedź #110 dnia: 01 Marca 2009, 17:44:43 »
Nie mogę w to uwierzyć. Ja spotykałem tylko takich, którzy nie mogą sobie wyobrazić, że można być miłośnikiem kolei. Ich małe móżdżki nie mogą tego pojąć. Tacy właśnie są w Lublinie.

Tak, tak:) Ten pan oprócz iż jest MK także foci:) Oby takich rodzynków było więcej!
Z miasta gdzie początek swój bierze Warta a kończy się CMK :)

Offline fuji8

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1155
    • Zobacz profil
    • smk Jaworzyna Śląska
  • Otrzymane polubienia: 767
Odp: Przygoda z SOKistami
« Odpowiedź #111 dnia: 01 Marca 2009, 19:30:07 »
Nie mogę w to uwierzyć. Ja spotykałem tylko takich, którzy nie mogą sobie wyobrazić, że można być miłośnikiem kolei. Ich małe móżdżki nie mogą tego pojąć. Tacy właśnie są w Lublinie.

Tak, tak:) Ten pan oprócz iż jest MK także foci:) Oby takich rodzynków było więcej!
A o kim mowa :D
"Rzeczy niemożliwe wykonujemy natychmiast, cuda zajmują nam nieco więcej czasu"

Offline hunter

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1126
    • Zobacz profil
    • kolej.banda.pl
  • Otrzymane polubienia: 5
Odp: Przygoda z SOKistami
« Odpowiedź #112 dnia: 02 Marca 2009, 14:07:31 »
Po WG mozesz sobie chodzic wzdluz i wszerz i focic. W 99/100 przypadków nikt Cie nawet nie zaczepi
Dokladnie. Ewentualnie jakas kamizelka i jest ok. Mietki myslaly ze pracowalem w PLK :>
Z pozdrowieniami,
Grzegorz Durbajło

http://www.kolej.banda.pl/ - moje kolejowe zdjęcia.

Offline _KAT_

  • Wiadomości: 425
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Przygoda z SOKistami
« Odpowiedź #113 dnia: 02 Marca 2009, 15:24:51 »
o HansieKlossie z GMFK :P