Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - WojTTek

Strony: [1] 2
1
Infrastruktura kolejowa / Odp: Zasilanie elektryczne kolei w różnych krajach
« dnia: 11 Października 2012, 20:25:02 »
Bardzo ciekawa mapa. Kiedyś szukałem takiej mapki, jednak poza kilkoma z rozstawem szyn nic nie znalazłem. Ogólnodostępne info jest dość ubogie jeśli chodzi o trakcję elektryczną krajów europy. Szczególnie ciekawe na mapie jest zasilanie w krajach dawnego ZSRR gdzie jak widać jest to bardzo zróżnicowane ciekawe czym było to podyktowane.
Może ktoś z znawców tematu odpowie na pytanie:
Od lat 30tych XX wieku Polska bazując na technologii Wlk. Brytanii przyjęła zasilanie 3kV DC obowiązujące do dziś. Kiedy i dlaczego w GB zmieniono zasilanie na 25 kV 50 Hz ?

2
Bieżące Symulatorowe / Odp: Przeciwko pstrokaciźnie
« dnia: 11 Września 2012, 12:47:42 »
Nie rozumiem do końca przesłania Twoich słów, oczekujesz od załogi devs wyłączenia edycji składów w starterze, żeby nikt nie mógł "pstrokacić"? Każdy ma swój gust i wyobraźnię, Symulator MaSzyna jest programem darmowym i każdy korzysta z niego po swojemu. Natomiast gusta userów podczas wyboru i umieszczania screenów do galerii to już jest całkowicie inna kwestia.

1. Nie oczekuje wyłączenia edycji składów w Rainsted. Nadinterpretujesz.
2. Gust gustem, napisałem że jak ktoś ma ochotę niech sobie zestawia co chce i z czym chce, tylko po co się tym chwalić na forum ? W domu do własnej "zabawy" ok ale na forum już nie bardzo no chyba że w Rotfl.
3.
Cytat: Tolein
Choć prawdą jest zdecydowanie, że na fanpage'u MaSzyny na fb powinny być realistyczne rzeczy, tak mi się zdaje, wpływa to na wizerunek symulatora jako symulatora w jakimś stopniu.
I tego się trzymajmy, właśnie o to mi chodzi. To jest właśnie różnica między symulatorem a grą.

3
Bieżące Symulatorowe / Odp: Przeciwko pstrokaciźnie
« dnia: 11 Września 2012, 11:51:59 »
Nie przesadzajmy. Symulator (jeszcze) nie jest na tym etapie aby zestawiać wagony wg. relacji, stacji macierzystej, daty rewizji itd. Chodzi o to aby zestawić taki skład jak mamy spore prawdopodobieństwo zobaczyć w rzeczywistości.
Co do M62 Rail Polska, on ma zdaje się teksturę gdy był w służbie Orlenu, prawda ?
Natomiast wagony oliwkowe np. Bhp: u mnie na pomorzu pomykają takie na Hel chociażby, a Bh oliwkowa to wszyscy wiedzą gdzie i dlaczego z czajnikami jeździ. Natomiast wagony lat '80 z ostatnich publikacji mogą być uzupełnieniem dla Całkowa z SN61 z tamtych lat lub każdej innej scenerii w której utrzymane będą historyczne składy.
@Szycha441 Wariacje wariacjami ale wyobraź sobie gdyby Szogun pospawał ED72 jako wariację, albo ISDR i Bohun zrobili l61+144 jako wariację ? Wariacja ok, ale na własny użytek lub do osobistej zabawy, zabawy nie symulacji.

4
Bieżące Symulatorowe / Przeciwko pstrokaciźnie
« dnia: 10 Września 2012, 21:26:41 »
Obserwując screeny zamieszczane na forum czy też dziwaczne niektóre zestawienia składów w Rainsted'zie dochodzę do wniosku że spora część użytkowników MaSzyny ustawia sobie skład dowolnie "pod kolor wg uznania". Przykład:
http://eu07.pl/forum/index.php?action=dlattach;topic=14630.0;attach=53867;image
Tu autor chciał się chyba zrealizować albo włączył funkcję losuj tekstury która nie zawsze okazuje się trafna. Taki skład jak na obrazku to kpina. Takich przykładów jest więcej kiedy np. ST45 pomyka z wagonami 152A PICu, czy EU07 w barwach IC prowadzi pociąg towarowy. Owszem odzwierciedlając sytuację awaryjną, kiedy pierwsza lokomotywa w zasięgu ma obowiązek ściągnąć ze szlaku zdefektowany pociąg, można coś takiego zestawić, ale nie w sytuacjach normalnych.

Sam wielokrotnie przerabiam na własny użytek składy w wielu sceneriach tak aby odzwierciedlić sobie w symku skład jaki widziałem w rzeczywistości ale niektóre składy mnie po prostu przerażają, jak dla dzieci które bawią się kolejką nie dobierając ani epok ani zarządów ani rodzajów pojazdów.

A napisałem te słowa dlatego że temat Galeria screenów ma wyłączoną możliwość komentowania a niektóre zachowania użytkowników symulatora wbijają w podłogę. Symulator dąży do coraz większego realizmu, natomiast niestety są wśród nas ludzie którzy lubią sobie pośmigać takim składem jak na obrazku. Nie mam zastrzeżeń co do prywatnego zestawiania składów jednak upublicznienie na forum pstrokacizny to już lekka przesada.
Przepraszam ale nie wytrzymałem.

5
Na warsztacie / Odp: Fabryka wagonów
« dnia: 02 Września 2012, 16:27:57 »

6
Na warsztacie / Odp: Fabryka wagonów
« dnia: 01 Września 2012, 21:36:57 »
@7play4game niezłe tempo prac, dobrze bo brakuje w symku nowych cystern. Swego czasu zrobiłem zdjęcia na tekstury wagonu Zagkks typu 451R lub 454R być może zainteresujesz się tym materiałem:
http://eu07.pl/forum/index.php/topic,7953.msg176834.html#msg176834
Jeżeli pozwolisz zasugerowałbym zrobienie także wagonu/ów nieco bardziej "popularnych" 452R Zas, 430S Tads, 206Se Ucs/Ugpps.
Powodzenia w pracach

7
Na warsztacie / Odp: Fabryka wagonów specjalnych
« dnia: 25 Sierpnia 2012, 18:44:08 »
Wagon ciekawy lecz rzadko spotykany, tego typu było na PKP podobno 10 sztuk, tego co brakuje w symku to przede wszystkim wagony cysterny oraz zbiornikowe 430S Tads, 206Se Ucs/Ugpps, samowyładowcze talboty i inne.
Powodzenia w pracach.

8
http://www.transportszynowy.pl/lokemodernizacje.php
Autor w/w strony zajmował się (wg. info na stronie) projektami modernizacji, więc raczej jest w stanie pomóc.
Cytuj
W lokomotywach ET22-12xx [...] Projekt i kompletna dokumentacja konstrukcyjna pulpitów są mojego autorstwa.

9
Na warsztacie / Odp: Odświeżanie scenerii Moczniki (Moczniki_v2)
« dnia: 10 Sierpnia 2012, 21:38:55 »
Nie róbmy OT, miałem na myśli sklejenie obu scenerii w jedną wykonując odcinek łączący Moczniki z Alakowicami o parametrach i charakterze jak na obu tych trasach, bez wydziwiania, choć może to przedsięwzięcie na Moczniki v3 ?
Podrzuciłem pomysł, teraz wszystko w rękach autora :)

10
Symulator / Rainsted - sugestie
« dnia: 09 Sierpnia 2012, 20:40:22 »
Chciałbym przekazać kilka moich spostrzeżeń i pomysłów co do obsługi Rainsted'u.
Pierwsza rzecz: zakładka Składy, kiedy mam ochotę zmienić sobie jakiś nietrafiony domyślny skład na scenerii na jakikolwiek EZT, szynobus lub lokomotywę dwuczłonową a także wagon Bhp trzeba osobno "przeciągać" ich pojedyncze modele. Czy jest taka możliwość aby wstawianie pojazdu odbywało się "od razu" i bez sprzęgania go ? Dla mnie nie jest to wielki problem gdyż przyzwyczaiłem się i nie mam problemów z obsługą Rainsted, jednak taka opcja kiedy wybieram od razu ET41 to w składzie pojawiają sie modele A i B odpowiednio połączone, tak samo z EZT, byłaby znacznie wygodniejsza i prostsza w obsłudze.
Druga sprawa: Wagony osobowe oświetlone w nocy są w tej samej podgrupie co nieoświetlone. Sugerowałbym skutecznie rozdzielić te dwa typy wagonów (choć to i tak 111A/112A lub bohun) osobną podgrupą np. jako wagony oświetlone. Uprościło by to edycję składów choćby na linii 053 kiedy potrzebne są właśnie wagony oświetlone.
Wiem że są inne priorytety, przede wszystkim exe, ale mam nadzieje że moje propozycje zostaną uwzględnione.
Pozdrawiam

11
Na warsztacie / Odp: Odświeżanie scenerii Moczniki (Moczniki_v2)
« dnia: 09 Sierpnia 2012, 19:45:26 »
@macius5991 robisz cuda z tych niegdyś "pustynnych" Moczników :)
Pierwsza sprawa: czy będą zmieniane nazwy stacji/p.o./scenerii ? Umówmy się Moczniki to taka śmierdząca nazwa i mało poważna jak inne stacje na tej trasie a tymczasem sceneria Moczniki v2 może stać się jedną z "flagowych" scenerii symulatora.
Przykładowo nowa nazwa Maciejewice: od autora, lub inne byle bardziej strawialne od tych fizjologicznych nazw.
Druga sprawa: czy jest możliwość połączenia magistrali z Moczników z linią magistralną Bałtyku ? Czy projekt połączenia obu scenerii ma sens ? Rozbudowałoby to obie scenerie i wreszcie magistrala Alakowice-Bałtyk została by wykorzystana. Uzyskalibyśmy wtedy dość długą i ciekawą trasę wprost na pociągi IC/Ex/TLK/Posp.
To tylko luźna sugestia, życzę powodzenia w pracach.

12
Na warsztacie / Odp: Passenger Pack No.3
« dnia: 04 Lutego 2012, 23:16:26 »
Zapewniam, nie raz jeździłem jako pasażer w tych jednostkach i dźwięki przy rozruchu są zupełnie inne niż przy zwykłym EN57. Nie jest to piszczenie falowników na asynchronicznych kiblach, choppery pracują trochę inaczej jednak różnica co do EN57 jest kolosalna, rozruch płynny, brak szarpnięcia jak w EN57, nie znam się w teorii chk. ale nie wiem czy symulator ogarnie rozruch impulsowy/chopperowy.

13
Na warsztacie / Odp: Passenger Pack No.3
« dnia: 04 Lutego 2012, 22:10:23 »
EN57 zmodernizowane dla SKM mają rozruch chopperowy (stare silniki prądu stałego, przekształtnik DC/DC). Trzeba dodać elementy rezystorów hamowania (?) na dachu wagonu silnikowego. Ogólnie jednostka ok, trochę dziwnie wyglądają gniazda sterowania wielokrotnego. Koledzy z 3miasta zabierzcie głos, szkoda by praca Cesky'ego i Szoguna poszła na marne.
Co do chk. może być zgrzyt, nie wiem jak symulator "widzi" rozruch chopperowy. Cztery jednostki EN57 zostały zmodernizowane w Mińsku, nie mylmy ich z SPOT'ami ani z asynchronami bo jest to coś pomiędzy.

14
Tabor kolejowy / Odp: Problemy z nowym taborem ?
« dnia: 02 Lutego 2012, 17:20:15 »
Dzięki za odpowiedzi. Zaciekawiło mnie stwierdzenie chińska elektronika :)
Nawiązując jeszcze do tematu, lokomotywy i EZT z Newagu - SM42-12xx, 311D, 15D, 19WE, czy te pojazdy nie stwarzają większych problemów w eksploatacji, czy może ktoś pokusi się o porównanie PESy i NEWAGu pod względem jakości pojazdów i modernizacji.

15
Bieżące kolejowe / Odp: Modelarstwo kartonowe.
« dnia: 31 Stycznia 2012, 19:17:03 »
To ciekawe że modele kartonowe zawierają też niektóre lokomotywy które co prawda istniały w rzeczywistości ale dowiadujemy się o nich czytając ofertę:
Sprzedam model kartonowy parowozu Tkp30.
Słyszał ktoś o Tkp30 ? Przedwojenny polski tendrzak 4 osie wiązane tyle się da wyciągnąć z znaku serii, może ktoś się orientuje ile było i kto produkował te parowozy ?

16
Tabor kolejowy / Odp: Problemy z nowym taborem ?
« dnia: 31 Stycznia 2012, 18:50:37 »
Interesują mnie właśnie tzw. choroby wieku dziecięcego. Interesuje mnie ten temat od strony elektrycznej - zawodowo :) Pytam bo może są na tym forum osoby które znają ten temat trochę głębiej, może ktoś wie co w nowym taborze jest zawodne czy aparatura czy wykonastwo czy "wyżyłowanie" byle jak najtaniej.
Inny problem to "sianie" wyższych harmonicznych i zakłóceń do sieci, podobno Dragon ZNLE Gliwice nieźle "sieje", gdzieś widziałem obszerne badania nt. zakłóceń pochodzących z Husarza, temat ciekawy zwłaszcza że nasi producenci nie mają większego doświadczenia w stosowaniu rozruchu impulsowego, dopiero ostatnie kilka lat to pojazdy z prawdziwego zdarzenia.

17
Tabor kolejowy / Problemy z nowym taborem ?
« dnia: 31 Stycznia 2012, 18:04:02 »
Witam,
w ostatnim czasie pojawiło się bardzo dużo bardzo ciekawych modernizacji EZT a ostatnio także lokomotyw (EU07A). Newag i Pesa a także ZNLE produkują nowe pojazdy i tu nasuwa mi się pewne pytanie:
Jaki element pojazdu a w zasadzie układu napędowego jest najbardziej awaryjny w pojazdach z silnikami asynchronicznymi ?
Co jakiś czas słychać że nowy skład Pesy lub Newagu zatamował ruch bo coś się popsuło. Ciekawi mnie właśnie co jest najbardziej awaryjne w pojazdach polskiej produkcji z napędem asynchronicznym.

18
Tabor kolejowy / Odp: Zmodernizowane EU07 dla PKP IC
« dnia: 25 Stycznia 2012, 16:24:48 »
Ci co jeżdżą IR to raczej inny przedział cenowy niż IC/EC, klienci PR przyzwyczajeni są do jeżdżenia taborem 40/30 letnim o założeniach sięgających lat powojennych lub nawet przedwojny (EW51 a EN57) natomiast IC nie może sobie na to pozwolić, nie ten standard i nie ta cena na bilecie :).
Jestem ciekaw jak technicznie wypadnie EU07A, nie mamy większego doświadczenia pod względem napędów falownik/silnik asynchroniczny, ciekawe co pokażą prowadzone już testy.
Pozdrawiam.

19
Tabor kolejowy / Odp: Zmodernizowane EU07 dla PKP IC
« dnia: 25 Stycznia 2012, 16:08:38 »
Cytat: @oelka za forumtt.pl
W czasopismie Design News, w numerze styczniowym, na stronie 43 (pdf), zamieszczono artykul autorstwa Macieja Turkowskiego z rysunkami wspolautorstwa Wiktora Jarawki. Proponujacy pewne zmiany w kolorystyce lokomotyw EP09. [...]
Szkoda że ZNTK Oleśnica nie wzięła pod uwagę stylistyki lokomotywy. Potencjalny pasażer może się zastanowić że "takim g... jeździmy jak to wygląda". EU07A przeznaczona do obsługi poc. Vmax=160km/h powinna się pozytywnie wyróżniać a nie straszyć. Oczywiście mówię tu o układzie żaluzji który podyktowany jest zupełnie nową aparaturą i jej wymaganiami, jednak można było zrobić to lepiej. Falowniki oraz przetwornice statyczne wymagają chłodzenia, zwłaszcza trakcyjne a układ żaluzji jest dopasowany do ich rozmieszczenia, jednak jedna wspólna żaluzja przez całą długość lokomotywy (pół atrapa, pół żaluzja) załatwiła by sprawę. Nad takim wizualnym podejściem jest ten artykuł sprzed prawie 5 lat.
Miejmy nadzieje że przede wszystkim technicznie sprawdzi się ta lokomotywa, jest to prototyp jest szansa że następne będą bardziej dopracowane, nawet może i "ładniejsze".

20
Na warsztacie / Odp: ZNTK Gniezno, sekcja @szogun - nowości do PC
« dnia: 01 Stycznia 2012, 13:41:56 »
Materiał na teksturę - ok. Chodzi mi bardziej o to że przy takiej ilości dużych okien może warto by było rozmyć jakimś programem to co widać w oknie.

21
Na warsztacie / Odp: ZNTK Gniezno, sekcja @szogun - nowości do PC
« dnia: 30 Grudnia 2011, 00:14:54 »
Fajnie że powstaje (powstał) model wózka motorowego, tamten WM15 denerwował na L053. Model kolegi @Szoguna będzie znacznie ciekawszy, i wreszcie będzie się nadawał do postawienia na odcinku robót torowych.
Mam tylko jedno pytanie jako nowicjusz:
Dlaczego tekstura czoła i boków (zaznaczam że chodzi mi o przestrzeń widoczną w oknach) jest tak ostra ? Czy dałoby się jakoś rozmyć czy ukryć te "twarde" kontury ? Rozumiem, wszystkie lokomotywy nawet w przypadku SM42 i SM42-12xx mają tekstury zwykłe i tego co za szybami, realne ze zdjęć. Natomiast pojazd tak mały i tak "oszklony" jak ów drezynka ma zbyt ostre kanty tego co widzimy przez szybę w oknach. @Szogun czy nie da rady jakoś "zamglić" tych szyb i kantów drugiego boku/czoła ? Nie mówię o El16 ASF z pierwszych wersji symulatora, gdzie nie było szyb a było wnętrze, mówię tylko czy nie da rady troszeczkę zamglić przejrzystości szyby na teksturze tak by ukryć "drugą stronę".
P.S. Jeżeli tak ma być i jest ten model wykonany (i tekstura) zgodnie z obowiązującymi normami to poproszę na bocznicę.
Pozdrawiam i powodzenia w pracy nad modelem :)

22
Tabor kolejowy / Odp: Zdjęcia taboru na tekstury.
« dnia: 18 Sierpnia 2010, 11:37:25 »
Witam,
na serwerze leży materiał pod wagon cysterne Zagkks. Materiał jest podzielony na 3 części.
Linki:
http://eu07.pl/userfiles/4669/foto-zagkks.7z
http://eu07.pl/userfiles/4669/foto-zakks_cz2.7z
http://eu07.pl/userfiles/4669/foto-zagkks_cz3.7z
Pozdrawiam

Przenoszę z "Pomoc w tworzeniu" do bardziej odpowiedniego wątku.
/ Żuk

23
Bocznica / Uacs_i_Ucs_pack.rar
« dnia: 11 Grudnia 2008, 16:30:35 »
Minimalny czas testów do dnia 2008-12-18 16:30.
Jeśli nie zostaną zgłoszone błędy, automatyczna akceptacja w dniu 2008-12-25 16:30.

Plik http://eu07.pl/userfiles/4669/Uacs_i_Ucs_pack.rar

   Date      Time    Attr         Size   Compressed  Name
------------------- ----- ------------ ------------  ------------------------
2008-12-11 16:29:05 ....A        22016         2722  Uacs i Ucs pack.doc
------------------- ----- ------------ ------------  ------------------------
                                 22016         2722  1 files, 0 folders


Wiadomość wygenerowana automatycznie
 Zaśmiecanie forum. Tym razem to już przesadziłeś. Robisz z nas idiotów ?

REWIZOR

24
Poszukuję, chcę zrobić / Odp: Cement
« dnia: 06 Listopada 2008, 17:42:47 »
Nie rozumiem mamy boom budowlany a do budowy wagonów do przewozu cementu chętnych nie ma ;)
Uporządkowałem zdjęcia na tekstury - w osobnych folderach osobne nr. wagonów a tego wszystkiego:
160 zdjęć
19 wagonów
460 MB
Jest tego dużo dlatego wrzucanie na imageshacka to raczej nie najlepszy pomysł. Przed nami długi weekend, wszystkich zainteresowanych "PROJEKTem CEMENT '08" proszę o kontakt.
PS Przepraszam za post pod postem.

25
Poszukuję, chcę zrobić / Cement
« dnia: 05 Listopada 2008, 20:59:45 »
Witam,
Od dłuższego czasu możemy zestawiać składy w MaSzynie z wagonów "gruszek", wagonów do przewozu cementu i zboża.
O ile odele raczej są dobre (tak mówie bo się nie znam) jednakże jedna tekstura na jeden typ wagonu, kóry lubi być stadny jak np. Uacs już nie za bardzo.
Tutaj kieruję swoją prośbę do ludzi którzy potrafią tworzyć tekstury na te dość charakterystyczne wagony oraz kogoś kto by w warunkach warsztatowych wymienił wózek w wagonie 408Se (Uacs) 25tn na 1XTa gdyż ten drugi jest bardziej typowy dla tych wagonów. Dziś zrobiłem kilkadziesiąt zdjęć na tekstury (pogoda sprzyjała).
Tak więć celem tego wątku jest aby w symulatorze na podstawie znanych nam modeli (206s, 408s, Ucs,Uacs) przerobić je oraz uzbroić w nowe tekstury. Toteż poszukuję wykonawców tego dzieła.
Pozdrawiam
PS w sprawie konkretów proszę o email lub PW.

26
Publikacje / Odp: "CCCP Pack" by youBy & Sigman
« dnia: 15 Maja 2008, 20:39:49 »
Witam,
CCCP pack REWELACJA !
Teraz czekam na M62-2006 z lotosu ;)
Czy nie macie lekkiego wrażenia że gagar z ORYGINALNYMI czyli ruskimi zwykłymi małymi, nie obudowanymi reflektorami, ma je poprostu za małe ? Myślę o światłach "białych"  .'.  Czy ten garnuszek, o kubeczek w zasadzie nie jest troszeczkę za mały ?
ale może to tylko moje subiektywne wrażenie.
Pozdrawiam i nie przeszkadzam w produkcji kolejnych rewelacyjnych modeli i tekstur lokomotyw i wagonów.

27
Trasy / Odp: Bałtyk .scn
« dnia: 06 Kwietnia 2008, 15:57:33 »
pobrałem SDR18, oraz grzebałem trochę w archiwach i pobrałem jeszcze raz drawinów i teraz błąd wyskakuje inny:
event1 "grabówek_lachy_toh_sem_distinfo does not exist  oraz
event1 "grabówek_lachy_toa_sem_distinfo does not exist
Dziękuję wszystkim za pomoc i porady.

28
Trasy / Odp: Bałtyk .scn
« dnia: 06 Kwietnia 2008, 09:44:28 »
Witam,
dziękuję wszystkim za pomoc. Mój plik scn nie zawierał takiej notatki. Odbyłem na Bałtyku 3  misje:
towarową, z EU07 i EP08  oraz EN57.
Wrażenia:
wyjeżdżam z Alakowic, sporo domków potem mosty, widoki naprawdę dobre, później stacja w Bałtyku i chciało się jechać dalej po tej dwutorówce ale niestety pojechaliśmy jednotorową.
ogólnie widoki, sceneria, domki super, szkoda jednak że trasa dwutorowa nie została rozwinięta.

ATSW pobrałem EP05 i EP09 i czy ktoś mógłby by mi polecić jakąś trasę na której można spokojnie rozwinąć powyżej 120 ?
Mam trasę Drawinowo ale na kilku już Exe-kach (kursa, dizelpack, 699) wywala błąd abnormal program termination czy coś takiego.

29
Trasy / Bałtyk .scn
« dnia: 04 Kwietnia 2008, 20:50:25 »
Witam,
otworzyłem ten wątek aby nie zaśmiecać i tak już obładowanego wątku głównego o tej scenerii. Pytam o misję w tej scenerii otóż:|
ET41 ok
EN57 ok
EU07 to jakiś podsył jest, luzak ? dlaczego wjeżdża na tor gdzie już stoi EP08 ??
SM31 rozumiem że jakieś manewry ?
Przepraszam jeśli czegoś nie doczytałem. Sceneria jest bardzo ładna ale składy i misje jakieś takie ubogie.

30
Tabor / Odp: EU07 Model Barta
« dnia: 14 Marca 2008, 22:55:47 »
Dziękuję za archiwum.
OK, rozgryzłem to połączyłem kabinę z EU07 v2 z modelem Barta, tylko jest ale:
zauważyłem błędy w ampero/woltomierzach (wskazówki kręcą się jak dla licznika okrągłego, w EU07 są jedynie takie przesuwane w górę i w dół), brak reakcji modelu nastawnika (nie kręci się). Jak temu zaradzić ?
Załączam obrazek, który opowie więcej niż 100 słów:


Strony: [1] 2