Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - WojTTek

Strony: [1]
1
Bieżące Symulatorowe / Przeciwko pstrokaciźnie
« dnia: 10 Września 2012, 21:26:41 »
Obserwując screeny zamieszczane na forum czy też dziwaczne niektóre zestawienia składów w Rainsted'zie dochodzę do wniosku że spora część użytkowników MaSzyny ustawia sobie skład dowolnie "pod kolor wg uznania". Przykład:
http://eu07.pl/forum/index.php?action=dlattach;topic=14630.0;attach=53867;image
Tu autor chciał się chyba zrealizować albo włączył funkcję losuj tekstury która nie zawsze okazuje się trafna. Taki skład jak na obrazku to kpina. Takich przykładów jest więcej kiedy np. ST45 pomyka z wagonami 152A PICu, czy EU07 w barwach IC prowadzi pociąg towarowy. Owszem odzwierciedlając sytuację awaryjną, kiedy pierwsza lokomotywa w zasięgu ma obowiązek ściągnąć ze szlaku zdefektowany pociąg, można coś takiego zestawić, ale nie w sytuacjach normalnych.

Sam wielokrotnie przerabiam na własny użytek składy w wielu sceneriach tak aby odzwierciedlić sobie w symku skład jaki widziałem w rzeczywistości ale niektóre składy mnie po prostu przerażają, jak dla dzieci które bawią się kolejką nie dobierając ani epok ani zarządów ani rodzajów pojazdów.

A napisałem te słowa dlatego że temat Galeria screenów ma wyłączoną możliwość komentowania a niektóre zachowania użytkowników symulatora wbijają w podłogę. Symulator dąży do coraz większego realizmu, natomiast niestety są wśród nas ludzie którzy lubią sobie pośmigać takim składem jak na obrazku. Nie mam zastrzeżeń co do prywatnego zestawiania składów jednak upublicznienie na forum pstrokacizny to już lekka przesada.
Przepraszam ale nie wytrzymałem.

2
Symulator / Rainsted - sugestie
« dnia: 09 Sierpnia 2012, 20:40:22 »
Chciałbym przekazać kilka moich spostrzeżeń i pomysłów co do obsługi Rainsted'u.
Pierwsza rzecz: zakładka Składy, kiedy mam ochotę zmienić sobie jakiś nietrafiony domyślny skład na scenerii na jakikolwiek EZT, szynobus lub lokomotywę dwuczłonową a także wagon Bhp trzeba osobno "przeciągać" ich pojedyncze modele. Czy jest taka możliwość aby wstawianie pojazdu odbywało się "od razu" i bez sprzęgania go ? Dla mnie nie jest to wielki problem gdyż przyzwyczaiłem się i nie mam problemów z obsługą Rainsted, jednak taka opcja kiedy wybieram od razu ET41 to w składzie pojawiają sie modele A i B odpowiednio połączone, tak samo z EZT, byłaby znacznie wygodniejsza i prostsza w obsłudze.
Druga sprawa: Wagony osobowe oświetlone w nocy są w tej samej podgrupie co nieoświetlone. Sugerowałbym skutecznie rozdzielić te dwa typy wagonów (choć to i tak 111A/112A lub bohun) osobną podgrupą np. jako wagony oświetlone. Uprościło by to edycję składów choćby na linii 053 kiedy potrzebne są właśnie wagony oświetlone.
Wiem że są inne priorytety, przede wszystkim exe, ale mam nadzieje że moje propozycje zostaną uwzględnione.
Pozdrawiam

3
Tabor kolejowy / Problemy z nowym taborem ?
« dnia: 31 Stycznia 2012, 18:04:02 »
Witam,
w ostatnim czasie pojawiło się bardzo dużo bardzo ciekawych modernizacji EZT a ostatnio także lokomotyw (EU07A). Newag i Pesa a także ZNLE produkują nowe pojazdy i tu nasuwa mi się pewne pytanie:
Jaki element pojazdu a w zasadzie układu napędowego jest najbardziej awaryjny w pojazdach z silnikami asynchronicznymi ?
Co jakiś czas słychać że nowy skład Pesy lub Newagu zatamował ruch bo coś się popsuło. Ciekawi mnie właśnie co jest najbardziej awaryjne w pojazdach polskiej produkcji z napędem asynchronicznym.

4
Bocznica / Uacs_i_Ucs_pack.rar
« dnia: 11 Grudnia 2008, 16:30:35 »
Minimalny czas testów do dnia 2008-12-18 16:30.
Jeśli nie zostaną zgłoszone błędy, automatyczna akceptacja w dniu 2008-12-25 16:30.

Plik http://eu07.pl/userfiles/4669/Uacs_i_Ucs_pack.rar

   Date      Time    Attr         Size   Compressed  Name
------------------- ----- ------------ ------------  ------------------------
2008-12-11 16:29:05 ....A        22016         2722  Uacs i Ucs pack.doc
------------------- ----- ------------ ------------  ------------------------
                                 22016         2722  1 files, 0 folders


Wiadomość wygenerowana automatycznie
 Zaśmiecanie forum. Tym razem to już przesadziłeś. Robisz z nas idiotów ?

REWIZOR

5
Poszukuję, chcę zrobić / Cement
« dnia: 05 Listopada 2008, 20:59:45 »
Witam,
Od dłuższego czasu możemy zestawiać składy w MaSzynie z wagonów "gruszek", wagonów do przewozu cementu i zboża.
O ile odele raczej są dobre (tak mówie bo się nie znam) jednakże jedna tekstura na jeden typ wagonu, kóry lubi być stadny jak np. Uacs już nie za bardzo.
Tutaj kieruję swoją prośbę do ludzi którzy potrafią tworzyć tekstury na te dość charakterystyczne wagony oraz kogoś kto by w warunkach warsztatowych wymienił wózek w wagonie 408Se (Uacs) 25tn na 1XTa gdyż ten drugi jest bardziej typowy dla tych wagonów. Dziś zrobiłem kilkadziesiąt zdjęć na tekstury (pogoda sprzyjała).
Tak więć celem tego wątku jest aby w symulatorze na podstawie znanych nam modeli (206s, 408s, Ucs,Uacs) przerobić je oraz uzbroić w nowe tekstury. Toteż poszukuję wykonawców tego dzieła.
Pozdrawiam
PS w sprawie konkretów proszę o email lub PW.

6
Trasy / Bałtyk .scn
« dnia: 04 Kwietnia 2008, 20:50:25 »
Witam,
otworzyłem ten wątek aby nie zaśmiecać i tak już obładowanego wątku głównego o tej scenerii. Pytam o misję w tej scenerii otóż:|
ET41 ok
EN57 ok
EU07 to jakiś podsył jest, luzak ? dlaczego wjeżdża na tor gdzie już stoi EP08 ??
SM31 rozumiem że jakieś manewry ?
Przepraszam jeśli czegoś nie doczytałem. Sceneria jest bardzo ładna ale składy i misje jakieś takie ubogie.

7
Tabor / EU07 Model Barta
« dnia: 14 Marca 2008, 16:24:45 »
Witam,
jestem w  tym szacownym gronie nowy więc proszę o wyrozumiałość i pomoc.
Przechodząc do tematu:
Czy ktoś z Was ma archiwum (mógłby przesłać, wrzucić) z modelem EU07 i pochodnym autorstwa Barta ?
Pobrałem EU07 v2 jednak to nie to.
Z góry dziękuję za pomoc.

Strony: [1]