Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Wojtek M

Strony: [1]
1
Rainsted / Odp: Brak składów w Windows 10
« dnia: 20 Stycznia 2019, 22:18:21 »
Wywal jeszcze dynamic/textures.ini i wtedy zresetuj rainsted. Jak nic nie pomoże, to popatrzyłbym na prawa dostępu rainsteda do katalogu symulatora. Może system/antywirus blokuje mu wygenerowanie listy taboru, skoro instalator mu się nie podoba.

2
Rainsted / Odp: Brak składów w Windows 10
« dnia: 20 Stycznia 2019, 21:33:51 »
Zacytuję dyskusję z Ra, o której mowa. http://bugtracker.rainsted.com/view.php?id=207
Cytuj
Ostatnio przesiadłem się na jednym z laptopów z Windowsa 8.1 na Windows 10. I tak jak na Windowsie 8.1 starter Rainsted działał bez problemu to na Windows 10 po wybraniu w starterze scenerii nie wyświetlają się żadne składy, ale gdy wejdę w pliki symka i uruchomię eu07.exe, czyli bezpośrednio scenariusz toru doświadczalnego to działa on bez zarzutu.

Po przejściu z Windows 8.1 (w którym już zaznaczam, że nie było żadnych problemów) na Windows 10, w Rainsted po wybraniu scenerii nie wyświetlają się żadne składy, lecz gdy się wejdzie w pliki symulatora i uruchomi eu07.exe, czyli bezpośrednio scenariusz "toru doświadczalnego" to wszystko działa Czy to oznacza, że starter nie jest do końca kompatybilny z Windows 10?
Cytuj
Podejrzewam jakiś błąd w pliku RAINSTED.INI. Prosiłbym o załączenie go, abym mógł sprawdzić u siebie, a potem usunięcie albo przesunięcie w inne miejsce na dysku. Po takiej operacji powinien się wygenerować nowy RAINSTED.INI. W przeszłości takie rozwiązanie pomogło w paru sytuacjach, ale nie miałem okazji się temu przyjrzeć (badanie tego nie miało wysokiego priorytetu).

Co do Windows 10, to nie dysponuję komputerem z tym systemem i wolę sobie nie fundować zmian, które ewentualnie narobią mi problemów.
Cytuj
Już dołączyłem RAINSTED.INI. Metoda pomogła, dzięki wielkie.
Cytuj
Hm, nie widzę nic niezwykłego w tym pliku. Zapisała się informacja o instalacji tekstury:

[INSTALLED]
ep07-1023_dds_2.r_i=100

oraz jest coś, czego znaczenia nie pamiętam:

[textures.txt]
dynamic\PKP\Lxd2.v01\textures.txt=1
dynamic\PKP\Villach_v01\textures.txt=1
dynamic\PKP\T448p_v01\textures.txt=1
dynamic\pkp\et22_v2\textures.txt=1
dynamic\pkp\1xxa_v1\textures.txt=1
dynamic\pkp\303e_v1\textures.txt=1
dynamic\cd\810_v1\textures.txt=1

U mnie z tym plikiem INI Rainsted działa normalnie, czyli zagadka pozostaje.

Strony: [1]