Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Joozeph

Strony: [1] 2
1
Właśnie zacząłem podłączanie swojego i chce to zrobić jako drabinka rezystorowa do PINu analogowego w ATmega. Zależy czy masz oryginalny nastawnik. Ja mam i użyję jak narazie 6 styczniów (do  6 pozycji). Zależność nastawnika kierunkowego i pozycji „najprzód 1” i „naprzód 2” - będę uaktualniał. Na tej samej zasadzie czyli drabince rezystorowej.

2
Cześć
W związku z kolejnym projektem - stary projekt idzie pod młotek. Mam na sprzedaż mój pulpit siódemki wraz z elektroniką. Tanio nie będzie, zaś jest to kawał dobrej roboty. Zainteresowanych zapraszam na PW.

3
Na warsztacie / Odp: Kaliska - sceneria do pobrania w pierwszym poście!
« dnia: 14 Września 2023, 12:04:59 »
Kaliska - jeden z lepszych projektów w MaSzynie; moim skromnym zdaniem - powinien znaleźć się w paczce. Sam bardzo bym chciał pomóc w jej udoskonaleniu, chociażby poprzez jej udekorowanie, bo miejscami jest nieco pustynna. Za dwa miesiące będę w stanie zaoferować pomoc z wyżej wspomnianego zakresu.
Długość trasy sprawia, że można się pobawić, potencjał jest, choćby w kawałku linii 131 (Działoszyn - ZWK), cały projekt przy zmyślnym scenariuszu będzie po prostu petardą :)

4
Na warsztacie / Odp: [HIT] Bieszczady/Galicja WIP - do pobrania
« dnia: 19 Sierpnia 2023, 18:08:28 »
Przejechałem siódemką po pętli grybowskiej, wrażenia super, jednak wystąpił u mnie dość irytujący problem, który został już poruszony w tym wątku, jednak brak na niego odpowiedzi. Jest nim znikająca podsypka i podkłady przy pojeździe lub kamerze w promieniu około 30-40m. Dzieje się tak również na innych sceneriach.

5
Na warsztacie / Odp: [HIT] Bieszczady/Galicja WIP - do pobrania
« dnia: 16 Sierpnia 2023, 21:46:29 »
Cześć
Jak wygląda obecnie sprawa z odcinkami zelektryfikowanymi na "Bieszczadach"? Da już się trochę polatać? Jest to pustynia czy juz na takich odcinkach uświadczę dekoracje? Pytam ponieważ paczka jest duża a będąc w posiadaniu pulpitu siódemki - chciałbym go wykorzystać do zabawy na Waszym projekcie. Pytam o aktualną paczkę. Proszę nie traktować mojej wiadomości jako pytania "A kiedy?, A zrobicie?" :)

Pozdrawiam

6
Cześć,
W moim projekcie jakiś czas temu nastąpił moment przesiadki na Arduino. Generalnie wszystko jest w porządku. Prawie wszystko, ponieważ MaSzyna wyłącza się podczas uruchamiania tylko i wyłącznie na moim komputerze. Na innych działa wszystko elegancko. Próbowaliśmy już chyba wszystkiego: Zainstalowaliśmy starszą wersję MaSzyny, zainstalowaliśmy MaSzynę manualnie, sformatowaliśmy dysk, próbowaliśmy zmieniać częstotliwości odświeżania, porty COM i nic nie pomogło.
Objawy problemu:
Po wpisaniu do pliku ini linijki odpowiedzialnej za komunikację, MaSzyna ładuje scenariusz a przy samym końcu wyrzuca do pulpitu. Po usunięciu linijki - wszystko działa.
Mój fragment wpisu:
uart COM6 115200 0.01 0.01
Dodam, iż MVD Serial Port działa poprawnie. Mogę przetestować pulpit za pomocą jego.
Załączam log i błędy.
Problem występuje tylko i wyłącznie na moim urządzeniu, dodatkowo, dziwi mnie fakt ten, ponieważ MaSzyna zawsze tam chodziła bez problemów (wcześniej z Pokeys).

Specyfikacja PCta:
I5 2400
GeForce 1050Ti 4gb
500gb ssd
8gb RAM
Windows 10 64bit

Piszę tu ponieważ w pomocy doraźnej nie otrzymaliśmy odpowiedzi na nasz problem. Być może tu go znajdziemy.

7
Takie zbieractwo mam już za sobą. Jedynie interesuje mnie cały pulpit lub jego obudowa. Resztę części mam. Mimo to - dzięki za odpowiedź.

8
Czy namiary na nich dostępne ogólnie w internetach będą skutecznym sposobem na podjęcie tematu - przekonamy się gdyż jutro do nich napiszę. Chyba, że ktoś ma sprawdzone źródło i formacji z tegoż zakładu.
Jeżeli tak - bardzo proszę o informację.

9
Dziękuję za odpowiedzi. Na chwilę obecną napisałem do Złomexu z Krakowa i czekam na odpowiedź. Planuję na dniach uderzyć do PKP Cargo w Poznaniu bo tam stoi większość odstawionych siódemek, które raczej już nie będą miały robionych napraw. Co do Olmetu - tu jestem w miarę na bieżąco i wiem, że nie złomują ani jamników ani siódemek na obecną chwilę.
Generalnie to ciężki temat i jak widzę - nic się nie zmieniło poza tym, że jak kiedyś się dało "za flaszkę", tak teraz nawet za dobre pieniądze nie chcą rozmawiać :/

10
Cześć
Temat poruszany tu miliard razy jednak z uwagi na dynamikę w poniżej opisanej kwestii - chcę zasięgnąć porady na dzień 26.01.
W związku z gruntowną modernizacją mojego pulpitu siódemy zadecydowałem, że albo będzie to żywcem "wyjęta" kabina z siódemki, albo nie ma sensu się w to bawić. Zatem szukam osób które realnie są mi w stanie pomóc w pozyskaniu oryginalnego pulpitu (całej skrzynki) oraz innych komponentów. Jak obecnie wygląda sytuacja z możliwością wejścia w posiadanie takiego klamota?
Z góry dzięki za odpowiedź, jednakże z całym szacunkiem - porady typu: Ciężki temat... Lub Nie da się... Znam.
Jeżeli ktoś z Was ma możliwość i wiedzę aby pomóc - proszę o wiadomość. Odwdzięczę się bynajmniej nie za przysłowiowe Bógzapłać :)

Gdy uda mi się skompletować oryginalne części - prawdopodobnie będę się pozbywał swojej skrzynki i gratów a wygląda to w miarę ładnie. O tym będzie w późniejszym terminie :)

11
Heja
Wracam z problemem niedziałających PWMów i tym samym dwóch nieczynnych manometrów. Pomyślałem i wpadł mi do głowy pewien pomysł, jak rozwiązać problem.
MaSzyna wysyła informacje zwrotne zgodnie z tym co wybierzemy w Starterze; klawiatura, Pokeys, port COM itd. Gdyby w pliku konfiguracyjnym wpisać dwie wartości zamiast jednej istnieje szansa, że program obsłuży dwa kontrolery (Pokeys i Arduino). Tyle teorii.
W praktyce chcę zastosować w Arduino krótki kod do obsługi PWMów (sterowanie manometrami; przewód główny i zbiornik główny). Czy ktoś z obecnych tu zechciałby podzielić się fragmentem odpowiedzialnym za wysterowanie obrotomierzy z polonezów? Chciałbym na szybko zobaczyć czy mój tok rozumowania jest poprawny. Dziękuję

Co do problemu, który zgłaszałem ja i @Pitek - polegającego na niedziałającym kranie hamulca zespolonego w wersji 22.03 i wyższej - wgrałem starszą wersję startera z MaSzyny 21.04 i niestety problem pozostał. Reszta działa bez zarzutów. Trzeba by zgłosić takowy problem oficjalnie w odpowiednim wątku.

12
Jak masz Joozeph pulpit pod ręką i patent od matek123 by zadziałał, to daj znać, bo ja do swojego muszę specjalną wycieczkę robić by sprawdzić :/
A tak w zasadzie popykał by coś na nowej wersji i nowych szlakach, scenariuszach, bo reszta objeżdżona 10x :D
Pitek, pulpit stoi pod nosem ale ostatnio czasu nie mam żeby się nawet do niego zbliżyć. :)
Na weekendzie sprawdzę rozwiązanie - a przynajmniej mam taką nadzieję. Rezultatami się podzielę tutaj.

13
Pitek, czytałem wiadomość ale skoro wywołany zostałem tu - postanowiłem odpowiedzieć publicznie, może innym się przyda. Niestety nie doszedłem do tego jeszcze ale jestem prawie pewien, że problem leży w nowej funkcji jaką jest ustawianie czułości kranu hamulca zasadniczego z poziomu startera. Będę próbował obejść to wywalając całkowicie tą opcję z pomocą znajomego programisty bo ni w ząb nie zrobię tego sam. Reszta - tak jak pisał mac310 - pozostała bez zmian. Jedyne wpisy jakich dokonałem to te kalibracyjne w eu07.ini
Pokombinowałem z tym również ale bezskutecznie. Wersja MaSzyny 21.04 - działa bez zarzutu. 22.03 i wyżej - nie i wszystko wskazuje właśnie na tą nowinkę jaką jest możliwość dostosowania czułości.

14
Mam do Was pytanie. Gdzie zajrzeć i co zrobić żeby symulator obsługiwał na raz dwa mikrokontrolery?
Pokeys i Arduino. Obecnie mam dwa w użytku, jednak Arduino, jego program i falownik są zależne od PoKeysa a to oznacza że symulator komunikuje się z tylko jednym mikrokontrolerem. Zresztą, nie da się w starterze wybrać większej ilości urządzeń jak jedno.

15
Cześć
Kilka zdań o tym co w moim projekcie obecnie się dzieje. Trwa migracja na Arduino, obecnie jedynie hasler jest sterowany osobnym programem. Ze znajomym znaleźliśmy pierwszy lepszy projekt falownika i długo się nie zastanawiając - wykonaliśmy go. Jak się okazało po przemierzeniu jego parametrów - bardziej nadawałby się do zasilania betoniarki niż silniczka od haslera... Jak tylko uda nam się opracować do niego (falownika) stosowne schematy i dokumentację - udostępnię je tutaj. Nadmienię, że koszty jakie ponieśliśmy budując falownik (wraz z wydrukowaniem płytki PCB) to około 150zł.
Jestem w trakcie nauki Arduino tak więc pulpit jeszcze funkcjonuje na Pokeys. Niestety ostatnio doprowadziłem do niefortunnego zwarcia kabla od podświetlenia z potencjometrem wlutowanym w manometr, który wystawał poza jego obudowę. Szlag trafił mi dwa PWMy. Drażni to niestety, że dwa mierniki nie działają. Jeżeli ktoś ma na zbyciu Pokeysa 57u to przygarnę. Jeżeli ktoś ma pomysł jak zastąpić te dwa martwe PWMy lub jak je naprawić - proszę o poradę. Niestety, przemierzyłem oba piny i wychodzi na to, że są uszkodzone. Taka mała przestroga dla Was - co by ktoś nie popełnił mojego błędu - zabezpieczajcie takie rozwiązania nawet jeżeli miały być zastosowane tymczasowo bo licho nie śpi, chwila nieuwagi i cyk po sterowniku :)

16
Albo zrobic bufor przyjal-wydal. Wydal oczywiscie dostosowany do komputera. Mozna polsrodek i zastosowac gdzies tu podany pomysl z krancowkami i kombinacja klawiszy dla symka.
To właśnie ja zrobiłem na skrajnych pozycjach dodatkowe zabezpieczenie w postaci krańcówek sprowadzających nastawnik do zera lub na 43 pozycję. To, czy takie rozwiązanie połączy się z enkoderem czy z krańcówkami (jak w moim przypadku) - nie ma znaczenia. Na pewno pomoże w kwestii zgubionych pozycji.
Od pół roku kręcę moim nastawnikiem dość śmiało co również widać na filmie i wbrew oczekiwaniom wcale tak nie jest, że mechaniczne rozwiązanie w postaci krańcówek jest dużo gorsze niż enkodery. Działa mi to elegancko, kosztowało mniej niż dobre piwko, jest wytrzymałe i banalnie proste. Jedyny warunek to bardzo precyzyjne wykonanie zębatki oraz spasowanie z mechanizmem. To jest połowa sukcesu w tym rozwiązaniu :)

Mała aktualizacja:
Po zainstalowaniu najnowszej MaSzyny mój pulpit w miarę dobrze dogaduje się z najnowszym exe. W miarę... bo jest problem, z którym sobie nie mogę dać rady. Kran hamulca fv4a nie reaguje. FD1 działa elegancko. Po przestawieniu FV4a nie dzieje się nic poza delikatnym syczeniem powietrza (jakaś informacja o przestawieniu kranu hamulca jest przez symulator odbierana). Może ktoś z kolegów posiadających pulpity oparte o Pokeys zmierzył się z problemem? Jedyną zmianą jaką dokonałem to wpis kalibracyjny od @mac310 umieszczany w eu07.ini. Dotychczas pulpit współpracował z MaSzyną 21.04 bez najmniejszych kłopotów. Z obecną wersją też nie widzę innych problemów poza wyżej opisanym.

17
Cześć, w końcu udało mi się przysiąść i złożyć jakiś sensowny filmik - prezentację mojego projektu. Jest również parę nowości... Dodane zostały pewne smaczki wizualne jak np. blendy słoneczne. Z kwestii technicznych - uruchomiłem haslera, uporządkowałem działanie kontrolek, ożywiłem nastawnik kierunkowy. Na koniec pobawiłem się dźwiękami i finalnie nie ma już ich podwojonych przez program i realny pulpit. Pomysłów na przyszłość jest cała masa :)
Oryginalna kolumna dalej zostaje w sferze marzeń, ja dalej takowej poszukuję.




18
Cześć, w moim projekcie przyszedł czas na ożywienie haslera. Ustrojstwo już zagadało przy pomocy falownika i odpowiedniego programu w Arduino. Cóż, działa... Jednakże mój falownik to byk na silniki 300v i z całą pewnością nie potrzebuję go aż tak wielkiego. Czy ma ktoś schemat falownika, który bardziej będzie pasował do zasilania haslera? Może ktoś robił to właśnie pod RT9 i ma schemat? Z góry dziękuję.

19
Cześć,
Poniżej wrzucam krótki filmik z pierwszej jazdy liniowej. Jak widać na obecną chwilę pozostałe kwestie do ogarnięcia to: hasler, usprawnienie funkcjonowania kontrolek oraz nastawnik jazdy (chodzi mi tu o sposób podłączenia. Obecnie działa on na przełącznikach krańcowych - 4 krańcówki na koło nastawnika jazdy i dwie krańcówki na nastawnik bocznikowania. Rozwiązanie bardzo dobrze zdaje egzamin jako tymczasowe, jednak chciałbym mieć coś precyzyjniejszego. Coś, czyli enkodery.)
    Myślę intensywnie nad podłączeniem haslera rt9. Ze znajomym wymyśliliśmy rozwiązanie polegające na zastąpieniu oryginalnego silnika Haslera na silniczek krokowy i połączeniu go z mechanizmem za pomocą linki elastycznej. Pozwoliłoby to uniknąć pchania do projektu kolejnego zasilacza i falownika. Czy ktoś może takie rozwiązanie zastosował i mógłby się do tego odnieść? Jak z wykonaniem tego oraz kalibracją całości?
     Na zakończenie, odnosząc się do całości mojego projektu; mac310, szczególne podziękowania kieruję do Ciebie, bez twojej pomocy nie doprowadziłbym projektu do obecnego stanu. :)

20
Joozeph - widzisz, podsunąłeś mi teraz dobry pomysł. Za każdym razem jak szybciej kołem przekręcę, to gubi mi którąś pozycję na nastawniku jazdy i wtedy muszę zbijać ręcznie z klawiatury. Powodów pewnie jest kilka. Pierwszy to błąd, że nie pociągnąłem pręta do samej podstawy (drobna krzywizna), drugi to że tarcza do transoptora szczelinowego nie jest wykonana precyzyjnie (malowane na przeźroczystym plastiku po płycie CD).
Przerabianie całego nastawnika jeszcze raz do samego dołu by pręt nie miał odchyłu, nie chce mi się :D Ale faktycznie może dodam przy zerowej pozycji krańcówkę, która mimo szybkiego przekręcenia, zbije pozycje do 0. Jeszcze mam plan wydrukować tarczę na drukarce 3D, wtedy będę miał pewność, że gdzieś mi ręka nie poszła przy malowaniu :D
Pitek, ja drukowałem tarczę na drukarce 3d, miałem ich chyba z 6 rodzajów różniących się od siebie szerokością szczelin. Zębatki wycinałem laserowo, jest to kawał żelastwa jednak zabiegi te gwarantują dokładność. Nie wiedzieć czemu nawet na gotowym czujniku od mac310 nie chciały mi te enkodery działać. Cały czas brak informacji na jednym z kanałów. Stąd to rozwiązanie u mnie. Jest ono tymczasowe bo mam zamiar w końcu uruchomić te nieszczęsne enkodery.
       Zmieniając temat, mam problem z kontrolkami. Ciekawa sprawa. Zauważyłem pewną zależność, że jeżeli w danym momencie świeci się mniej niż 2 kontrolki, sterowanie nawet z poziomu Pokeys jest niemożliwe i tak jakby zablokowane. Powoduje to problem objawiający się w taki sposób, że nie mogę sterować lampką WSa, nie da się jej zgasić. Podobnie z lamką ogrzewania. Przykładowo: Kiedy załączę ogrzewanie i wysoki rozruch - po wyłączeniu WSa kontrolka zgaśnie. Kiedy świeci się WS i styczniki a np zahamuję co spowoduje zgaśnięcie kontrolki styczników ot tak zaświecą mi się kontrolki od nadmiarowego silników oraz przetwornicy i ogrzewania. Podłączałem i rozłączałem te kontrolki po kilka razy i nie mam pomysłu co tam się dzieje. Ktoś ma jakiś pomysł?

21
YouBy - super robota, podziwiam, szczególnie iż takie projekty są swego rodzaju nowością. Trzymam kciuki za dalszy rozwój pulpitu.

      W moim siódemkowym pulpicie sporo się zmieniło, udało się poskładać nastawnik, podłączyć kontrolki i parę innych rzeczy. Co do nastawnika - podłączyłem go za pomocą przełączników krańcowych, efekt przerósł moje oczekiwania bo działa to bardzo dobrze. Dodatkowo dorzuciłem dwa przełączniki odpowiedzialne za skrajne pozycje w razie jakby krańcówki nie wyrobiły i zgubiły pozycję. Całość projektu uzupełniłem o mały „uprzyjemniacz” w postaci ściany bocznej i czołowej. Docelowo podejdą tu większe ekrany ale obecnie brak na to funduszy.

22
Cześć.
Trochę czasu minęło od ostatniej aktualizacji zmian w moim projekcie, niestety brak czasu skutecznie mi uniemożliwił jakiekolwiek aktywności w internatach. Nie zmienia to faktu iż prace idą do przodu. Na ten moment większość już działa. Główną zmianą jaka zaszła to pojawienie się kolumny nastawników. Robię ją od podstaw jednak nie jest ona niczym nowym na tym forum. Opiera się konstrukcyjnie na już prezentowanych tu projektach. Szczególnie pomocnym okazał się wątek opisujący budowę kolumny z drewna. Sam z tego właśnie materiału tworzę swoją. Wleciały tabliczki, radiotelefon… kosmetyka. W planach jest jeszcze jeden dość istotny aspekt wizualny ale o nim może kiedy indziej.
Brakuje mi jeszcze dosłownie kilku elementów. Poszukuję klucza nastawnika kierunkowego wraz z bazą, dźwigni bocznikowania oraz elementu wskazującego spod koła nastawnika jazdy.

23
Mała prezentacja postępów w moim projekcie.
Cała skrzynka znalazła w końcu swoja finalną wersję. Skłoniłem się ku opcji podzielenia tego na moduły. Pulpit składa się z 4 modułów (foto 3 z nich w załącznikach, czwartym jest górna półka pulpitu, do której zostaną zamocowane panele z miernikami i przełącznikami), zaletą tego rozwiązania jest spora mobilność pulpitu. Było to dla mnie ważne bo nie zamierzam tego bez końca trzymać dla siebie, liczę na to, że uda się to udostępnić innym. Z innych rzeczy, które zrobiłem to podłączyłem przyciski i przełączniki. Również ożywione zostały mierniki elektryczne, zaś manometry są w trakcie przeróbki. Powoli jakoś to się do przodu posuwa. Tyle nowinek, teraz ogłoszenia.
Szukam w dalszym ciągu manipulatora radia (Radmor 3366), tarcz i pokręteł od przełączników pakietowych (tych okrągłych, na poziomym pulpicie siódemki, same przełączniki posiadam).
Jeżeli ktoś chce się pozbyć jakichś drobiazgów typu zasłonki PKP, rozkazy, półki na rozkład jazdy itp. - przygarnę.

24
Dziękuję pięknie, wszystko teraz jest jasne.

25
Z innej beczki, czy ktoś może podpowiedzieć jak przystosować mierniki elektryczne do obsługi PoKeysa? Ponoć trzeba wymienić rezystor, żeby działało tylko pytanie na jaki...
Wyrzucasz cała elektronikę i przewody od cewki ustroju podpinasz szeregowo przez potencjometr 10K do odpowiedniego pinu PWM. Ustawiasz maksimum w sofcie od PoKeys i kręcisz potencjometrem aż ustawisz wskazówkę na pożądaną wartość. Nie będzie to maksimum skali po kąt jest za mały ale wystarczający do użytecznego zakresu. Później albo zostawiasz taki potencjometr (ja tak mam) albo odczutujesz z niego ustawioną wartość i zamieniasz na jakiś dokładny rezystor np. 1% (miałem tak gdy działałem z PoKeys). Na koniec potrzeba zrobić kalibrację bo ustrój z obrotomierza nie jest liniowy. Zobacz moje opisy na https://baur.pl/manometry/ oraz na https://baur.pl/arduino-przejmuje-kontrole/ może coś to pomoże.
Twoja strona jest bardzo pomocna, zaglądam tam systematycznie. Co do manometrów, które uruchamiamy na obrotomierzach - dzięki Ci za dokładną instrukcję. Pewnie bym doszedł w końcu co tam zrobić bo mniej więcej już wiedziałem jak to trzeba podłączyć. Moje pytanie dotyczyło mierników elektrycznych tj. amperomierzy i woltomierza WN. Jak tam się sprawa ma? W Twojej dokumentacji jest wzmianka o podłączeniu ich bezpośrednio pod PoKeys po wymianie rezystora wewnętrznego jednak brak wskazanego konkretnego rezystora. Jest tam jakaś zależność?

26
Polecam wszystkie te hebelki, przyciski, przełączniki jak masz możliwość wrzucić do myjki ultra dźwiękowej, bo z doświadczenia wiem że z stykami staroużytecznymi różnie bywa, oczywiście fajnie powycinane to masz.
Czyszczenie styków tych wszystkich przełączników i przycisków jest w planie bo wydaje mi się to konieczne patrząc na ich obecny stan. Wątpię, że myjką ultradźwiękową bo po prostu nie ma możliwości użycia jej. Powinno wystarczyć czyszczenie domowymi metodami.

Z innej beczki, czy ktoś może podpowiedzieć jak przystosować mierniki elektryczne do obsługi PoKeysa? Ponoć trzeba wymienić rezystor, żeby działało tylko pytanie na jaki...

27
Cześć.
Tak, wiem. Pisałem że wstawię moje schematy pulpitu siódemki jednak za dużo się działo by to jakoś sensownie przygotować do pokazania szerszemu gronu osób. Za to dziś trochę więcej o moim projekcie. Po długich bojach z firmami udało mi się wyciąć blachy. Tu bazowałem na wcześniej udostępnionych i przewijających się w tym wątku plikach 3D. Na foto widać jak wyszło. Moim zdaniem jest bardzo dobrze. Szkielet pulpitu już w części poskręcany jednak co chwila jakiś nowy koncept mi przychodzi do głowy, także na finalną wersję trzeba będzie poczekać. Głównym zamysłem jest, aby pulpit był w miarę możliwości mobilny i projektując "skrzynkę" głównie to biorę pod uwagę. Tu niestety w wielu miejscach podobieństwo do oryginalnego pulpitu musi ustąpić - z uwagi na konstrukcję.
Myślę, że do końca miesiąca uda mi się to poskładać w całość, wyszlifować, zaszpachlować i pomalować. Taki jest plan a co wyjedzie z tego - nie wiem. Czas pokaże.
Teraz słów kilka o elektronice. Zakupiłem Arduino Mega i chciałbym na tej platformie oprzeć swój projekt, szybko jednak zdałem sobie sprawę, że nie ma to sensu w moim wydaniu. Musiałbym drutować, kombinować i bazować na już napisanym kodzie, którego nie rozumiem. Siłą rzeczy pulpit stanie na Pokeys 57U. Przynajmniej do czasu, aż nie nauczę się obsługiwać Arduino. Na tą chwilę tak mają się postępy prac w moim projekcie.
Jeśli ktoś chce się pozbyć PoKeysa - chętnie przygarnę. Również może komuś zalegają obrotomierze z Borewicza - odkupię. Jeśli ktoś chce - schematy tej całej skrzynki mam i mogę podesłać prywatnie. Kilka zdjęć z obecnego stanu prac:

28
Znalazłem co chciałem. Pod koniec tygodnia udostępnię moje schematy razem z wymiarami "skrzynki" pulpitu siódemki. Muszę je jeszcze trochę uporządkować, żeby były bardziej czytelne i zrozumiałe :).

29
Ja tu o wymiarach, projektach i koncepcjach pulpitu a zapomniałem o najważniejszym; oczywiście chodziło mi o wymiary pulpitu siódemki. Precyzując dokładniej - pulpit i jego wymiary z typu 303e. @RUDEK, patrząc na moje nieprecyzyjne pytanie - pomogłeś, dziękuję :). Mimo wszystko nadal poszukuję, teraz już konkretnej rzeczy.

30
Cześć,
Chciałbym zacząć w maju składać pulpit siódemki w całość. Wzoruję się na konkretnej maszynie - siódemce o numerze 501. Myśląc nad koncepcją, jaką mógłbym zrealizować, najpewniej całą "skrzynię" będę składał z płyt wiórowych. Przeglądając temat natrafiłem na podobnie wykonane pulpity. Jeśli ktoś chciałby podzielić się wymiarami lub ewentualnie swoimi schematami - chętnie przyjmę :). Niestety wszystkich wymiarów w DTRce nie ma a ja obecnie nie mam możliwości pomierzenia sobie tego co potrzebuję na lokomotywie.
Z góry dziękuję.

Nie edytuj wiadomości, jeśli ktoś na nią już odpisał.
matek123

Strony: [1] 2