Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Bochi

Strony: [1]
1
Tabor kolejowy / Komputery pokładowe i sterowanie
« dnia: 05 Lutego 2017, 20:22:11 »
Cześć wszystkim,

Interesuje mnie bardzo kwestia nowszych pojazdów i ich sterowania, ale także wszystkich aspektów "komputerowych" na ich pokładzie. Wiem, że na pokładzie każdego pojazdu jest co najmniej jeden komputer, ale wie może ktoś np. w jakim języku jest jego oprogramowanie? To jest PLC czy może jeszcze coś innego? Podobnie kwestie dręczą mnie odnośnie falowników i innego oprzyrządowania. Może jest tutaj ktoś, kto coś wie na ten temat? ;)

2
Na warsztacie / Odp: Odp: Exe - konwersja na C++
« dnia: 03 Lutego 2017, 20:20:37 »
Hej, jestem tu nowy i jeśli to niewłaściwy wątek to przepraszam, ale znam C++11, ObjectPascal i chciałbym dać jakiś wkład w symulator. Chciałbym spytać, czy mogę w jakiś sposób pomóc, a jeśli nie tu, to czy są jakieś "drobniejsze" prace w których mógłbym się przydać. Zależy mi przede wszystkim na nauce. Dzięki :)

3
Bieżące kolejowe / Odp: Jakie studia dla kolei?
« dnia: 21 Października 2015, 07:27:12 »
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi, zobaczę jak wszystko się rozwinie. Temat do zamknięcia.

Zamykam.
Benek

4
Bieżące kolejowe / Odp: Jakie studia dla kolei?
« dnia: 20 Października 2015, 18:44:50 »
O EC-E słyszałem :)

W zasadzie co do uczelni to chyba dużo zależy od wydziału, kierunku itd. Na PK byłem na Mechanicznym, w zasadzie w IPSz i pytałem o możliwość konstruktora pojazdów szynowych, ale oferowano mi pójście na transport. Od transportu znacznie wolałbym Mechanikę i Budowę Maszyn, bo jest to kierunek bardziej "inżynierski"(chyba, jeśli się mylę proszę poprawić :D). Z tego co wiem, na PK kiedyś była specjalizacja pojazdów szynowych na Mechanice, wiem że jest chyba Zakład Trakcji Elektrycznej(coś w ten deseń). Mój krewny skończył budownictwo na WILu ze specjalizacją dróg kolejowych i bardzo dobrze na tym wyszedł(mimo że lekko nie miał). A co do "niepotrzebnych przedmiotów", to chyba na każdych studiach takie są :D

Prawda jest jednak taka, że już sam nie wiem co robić ;/ Z jednej strony fascynuje mnie elektrotechnika pod względem napędów, mechaniką pod względem np. wózków, a z drugiej wiem że informatyka to dobry kierunek i trochę boję się z niego ruszać. Tym bardziej boli fakt, że wszędzie się teraz mówi jakie są braki w kadrach inżynierskich na kolei(nie wiem ile w tym prawdy), mają być tworzone nowe kierunki  i człowiek ma ochotę rzucić to wszystko i iść właśnie tam.

5
Bieżące kolejowe / Odp: Jakie studia dla kolei?
« dnia: 18 Października 2015, 14:53:01 »
Dziękuję za odpowiedzi :)

PESA jest trochę za daleko. Znacie jakieś inne firmy niż Newag, Pesa czy ZNTKi zajmujące się taborem szynowym?

@dymus, tak się składa, że jesteśmy na tym samym wydziale :D

6
Bieżące kolejowe / Jakie studia dla kolei?
« dnia: 17 Października 2015, 19:20:27 »
Witam wszystkich użytkowników!

Na wstępie chciałbym przeprosić jeśli podobny temat pojawił się na forum. Chcę spytać o pracę na kolei, ale tym razem nie o pracę maszynisty.

W tym roku akademickim zacząłem studia na AGH. Od długiego czasu interesuję się koleją, w szczególności taborem(także tramwajowym)- jego budową, działaniem itd, ogólnie jego podłożem "inżynieryjnym". Zawsze chciałem pracować jako konstruktor pojazdów szynowych albo coś w ten deseń. Chciałem iść na mechanikę i budowę maszyn, ale słyszałem że perspektywy po niej są kiepskie... jest mi trochę wstyd, bo się przestraszyłem i poszedłem na informatykę, która też mnie w jakimś stopniu interesuje. W zasadzie od początku strasznie mnie to męczy i mam ochotę się przenieść, ale też szukam możliwości powiązania informatyki z koleją a w szczególności z taborem. Myślę też o otwarciu drugiego kierunku pod koniec studiów(np. elektrotechnika czy automatyka albo mechanika)- czy takie połączenie dwóch kierunków byłoby dobre?

Wiem, że są tutaj osoby z branży, dlatego chciałbym zapytać: czy po informatyce można pracować "na kolei"? Czy lepiej przenieść się na np elektrotechnikę i co można po niej robić? Bardzo chciałbym związać się z koleją, w szczególności z taborem, a boję się że po tych studiach nie będę miał takiej możliwości.

Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam.

Strony: [1]