Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - Bochi

Strony: [1]
1
Tabor kolejowy / Komputery pokładowe i sterowanie
« dnia: 05 Lutego 2017, 20:22:11 »
Cześć wszystkim,

Interesuje mnie bardzo kwestia nowszych pojazdów i ich sterowania, ale także wszystkich aspektów "komputerowych" na ich pokładzie. Wiem, że na pokładzie każdego pojazdu jest co najmniej jeden komputer, ale wie może ktoś np. w jakim języku jest jego oprogramowanie? To jest PLC czy może jeszcze coś innego? Podobnie kwestie dręczą mnie odnośnie falowników i innego oprzyrządowania. Może jest tutaj ktoś, kto coś wie na ten temat? ;)

2
Bieżące kolejowe / Jakie studia dla kolei?
« dnia: 17 Października 2015, 19:20:27 »
Witam wszystkich użytkowników!

Na wstępie chciałbym przeprosić jeśli podobny temat pojawił się na forum. Chcę spytać o pracę na kolei, ale tym razem nie o pracę maszynisty.

W tym roku akademickim zacząłem studia na AGH. Od długiego czasu interesuję się koleją, w szczególności taborem(także tramwajowym)- jego budową, działaniem itd, ogólnie jego podłożem "inżynieryjnym". Zawsze chciałem pracować jako konstruktor pojazdów szynowych albo coś w ten deseń. Chciałem iść na mechanikę i budowę maszyn, ale słyszałem że perspektywy po niej są kiepskie... jest mi trochę wstyd, bo się przestraszyłem i poszedłem na informatykę, która też mnie w jakimś stopniu interesuje. W zasadzie od początku strasznie mnie to męczy i mam ochotę się przenieść, ale też szukam możliwości powiązania informatyki z koleją a w szczególności z taborem. Myślę też o otwarciu drugiego kierunku pod koniec studiów(np. elektrotechnika czy automatyka albo mechanika)- czy takie połączenie dwóch kierunków byłoby dobre?

Wiem, że są tutaj osoby z branży, dlatego chciałbym zapytać: czy po informatyce można pracować "na kolei"? Czy lepiej przenieść się na np elektrotechnikę i co można po niej robić? Bardzo chciałbym związać się z koleją, w szczególności z taborem, a boję się że po tych studiach nie będę miał takiej możliwości.

Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam.

Strony: [1]