Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Piotr93

Strony: 1 ... 5 6 [7]
181
Bocznica / Odp: Metro bałtyckie
« dnia: 05 Kwietnia 2017, 14:46:36 »
To chyba Metrem Warszawskim nie jeździłeś.

182
Jak zrobisz to beda napewno. Powodzenia.

183
Wyjde przed szereg.
http://eu07.pl/userfiles/23403/priv-Myslenice.rar
Masz MZD, ktore kiedys prosil Winger. Sceneria i scenariusze dzialaja, bledy wyeliminowane, usuniete przechylki.

184
Na warsztacie / Odp: Odp: Exe - konwersja na C++
« dnia: 15 Marca 2017, 19:01:52 »
OK, w dzisiejszym uaktualnieniu mamy skonczone w 95% przenosiny paneli UI. Ostatnie 5% to dodatkowa tabelka w trybie debug dla traxxa itp. Czy ktos tych danych potrzebuje/uzywa?
Aha, i mamy drobna zmiane w nazwie pliku exe, bo po skompilowaniu wersji 64 bit jakos trzeba je bylo odroznic :P

(wersja 64bit wymaga troche innych bibliotek, wrzuce paczke do watku zbiorczego za moment)

185
Na warsztacie / Odp: Odp: Exe - konwersja na C++
« dnia: 16 Lutego 2017, 20:20:15 »
Powiedzcie mi, czy w ekranach Pythona było coś zmieniane? Mam ekran w EN57AKŁ i na exe c++ nie wyświetla niektórych rzeczy. Więcej w załącznikach (tam gdzie jest to całe pole EZT1 to stare exe, a tam gdzie nie ma nic to C++)

186
Inne niekolejowe / Odp: Zażyjmy świeżego powietrza
« dnia: 27 Stycznia 2017, 18:37:00 »
Witajcie, od ostatniego wpisu w paszporcie pojawiły się u mnie 3 kolejne stemple ukraińskie, ale schemat podróży był w zasadzie taki sam - Medyka, Szegini, Mościska, sklepy i powrót. Nic wartego opowiadania.

Za to ostatnio byłem w Szklarskiej Porębie więc przy okazji przejechałem się czeskim szynobusem do miejscowości Tanvald (przystanek Tanvald Zastavka). Przyjechałem pociągiem TLK Uznam/Sudety (Warszawa Wschodnia – Szklarska Poręba Górna). Tamte rejony zasypane są śniegiem o tej porze, z pociągu wysiadło mnóstwo narciarzy. Do pociągu CD jest trochę czasu, można sobie pooglądać piękną stację w Szklarskiej Porębie.
Na stacji obecna jest kasa biletowa Kolei Dolnośląskich. Sprzedaje również bilety na pociągi CD więc jest to kasa oznaczona jako kasa międzynarodowa. Poniżej skan biletu – Tam/Powrót w relacji Szklarska Poręba Górna – Tanvald.


Koleje Czeskie uruchamiają 9 par pociągów dziennie w relacji Szklarska Poręba Górna – Liberec. Pociągi odjeżdżają w godzinach: 8, 9, 10, 11, 12, 14, 16, 18, 20, zawsze 29 minut po pełnej godzinie. Widać tutaj dostosowanie oferty do potrzeb pasażerów – godzinny takt poranny dostosowany jest do narciarzy, po drodze pociąg mija kilka tras narciarskich.
Pojazdy to zmodernizowane szynobusy, kursujące w zestawieniu po dwie sztuki. W pociągu dostępne są toalety, pociąg przystosowany jest do obsługi osób niepełnosprawnych, komfort jazdy jest wysoki. Prędkości na linii nie są duże – maksymalnie to 50-70 km/h, ponadto jest wiele ograniczeń do 20 czy 15 km/h. Pociąg powoli wspina się oraz pokonuje ciasne łuki na linii. Pozwala to nacieszyć się widokami przykrytych śniegiem Karkonoszy.

Z racji ograniczonej ilości czasu udałem się do miejscowości Tanvald (przystanek Tanvald Zastavka), około 1h04m jazdy od Szklarskiej Poręby Górnej.
Tego dnia temperatura wynosiła około 0 stopni C. Co prawda śnieg trzymał się, jednakże mocne słońce wszystko topiło. W całej miejscowości widoczne były potężne sople wiszące z dachów i rynien wraz ze znakami ostrzegawczymi.


Jako entuzjasta budynków o charakterze sakralnym nie mogłem sobie odmówić zobaczenia lokalnego kościoła – kościół św. Franciszka z Asyżu. Niestety – drzwi wejściowe zamknięte. Wieża zegarowa co 15 minut biła w dzwony.


Jako entuzjasta napojów alkoholowych zakupiłem lokalne wyroby browarnicze, ponadto zaopatrzyłem się w jakieś czekolady Made in Česko.

Podsumowując – linią warto się przejechać ze względu na piękne widoki urokliwej trasy położonej wśród gór. Dobra oferta pociągów pozwala też jednego dnia pojechać ze Szklarskiej Poręby do Liberca, tam spędzić kilka godzin i wrócić pociągiem na powrotny pociąg IC do Wrocławia / Gdyni / Warszawy/Poznania.187
Na warsztacie / Odp: Odp: Exe - konwersja na C++
« dnia: 13 Stycznia 2017, 18:58:10 »
Też tak myślałem, że to tylko tyle i szybko pójdzie ;)

A w załączniku prezent poświąteczny. Wprost z kompilatora, zagrzało mi procek ;)

188
Symulator / Odp: Różne mariuszowe narzędzia
« dnia: 03 Grudnia 2016, 17:42:17 »
Poprawka do edytora scenerii (plik tory_semafory_przejazdy.xls w pakiecie tools.rar). Poprawka dotyczyła zmiany odliczania maksymalnego czasu przy wstawianiu drzew, domków, ludzików na danym obszarze. Aktualizacja w pierwszym poście.
Taki tam krotki filmik o zalesianiu:

189
Na warsztacie / Projekt TEM2
« dnia: 25 Marca 2012, 19:20:42 »
Witam wszystkich bardzo serdecznie!

Powróciłem na forum. Mam nadzieję, że tym razem już zostanę na stałe. A powróciłem dlatego, iż wiele osób prosiło mnie, abym opublikował tutaj swoje modele TEM2. Po prostu żeby były, powiedzmy, "oficjalne" i mogły być dodane do najnowszej paczki całościowej. Zgodziłem się, ponieważ widziałem, jak posiadacze moich modeli byli tutaj traktowani. Zatem teraz będzie można już normalnie porozmawiać na tym forum o moich modelach i to ulepszonych w stosunku do ostatniej wersji!

Obecnie modele są przystosowywane do obecnych standardów.

Najważniejsze zmiany:

- Nowe koła (zrobione przez youBy)
- Nowe wężyki hamulcowe (zrobione przez Szoguna i CTL-a)
- Poprawiona budka maszynisty w TEM2U
- Nowe tekstury ścian w kabinach
- Kilka detali dodanych w kabinach
- Nowe szafki w kabinie TEM2 (w końcu takie, jakie powinny być)
- Turbosprężarka niedziałająca na jałowych obrotach (w końcu jest stosowna zmiana w exe)

Oraz kilka innych, drobnych poprawek.

Poniżej kilka screenów obrazujących modele:

Strony: 1 ... 5 6 [7]