Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - UAZownik

Strony: [1]
1
Rainsted / Rainsted nie pobiera wszystkich map
« dnia: 07 Sierpnia 2014, 19:59:42 »
Mam mały problem. Utworzyłem nowy plik RSF w Rainsted (jego środek osadziłem w miejscowości Wojtal na Pomorzu). Od razu zacząłem pobierać mapy, i ku mojemu zdziwieniu nic nie mogę pobrać. Geoportal działa u mnie poprawnie. Stwierdziłem że może zrobiłem gdzieś błąd, więc utworzyłem dla testu nowy RSF, tym razem wycentrowany w Chojnicach. W tym pliku pobieranie map działało bez zarzutu. Sprawdziłem też w istniejących już sceneriach, wszędzie ta opcja działa i prawidłowo się wszystko pobiera. W zakładce wyświetlanie wybrałem poprzednią trasę Wojtal, ponowiłem próby ściągania - nie działa. Wygenerowałem kolejny plik, i znowu osadziłem go w Wojtalu, jednak kawałek dalej niż poprzedni. Oczywiście powtórka z rozrywki - znowu map nie pobiera. Próbowałem oddalić się od tego miejsca i ściągnąć mapę - też nie działa...

Wychodzi więc na to że jakimś cudem Rainsted nie chce pobrać map z tej miejscowości. Tylko dlaczego?

2
Bocznica / Wydzielone z: Modele do wykorzystania podczas tworzenia tras
« dnia: 25 Października 2012, 08:05:26 »
Raczej bym ostrożnie podchodził do takich legend, coś nie chce mi się wierzyć ze zamkną tam ruch pasażerski - ograniczenie liczby pociągów na niej było już dość drastyczne. Z tego co widzę, to linia jest jednak rentowna, zawsze trochę ludzi w tych szynobusach jest, powietrze nie jeździ. PLK miała ponoć całą 359 zamknąć/oddać samorządom przy okazji tej domniemanej wielkiej rzezi D29, może stąd te pogłoski.

Taki mały off...

Bocznica.
Rozi

3
Pomoc doraźna / Dźwiękowe błędy
« dnia: 30 Września 2012, 13:59:40 »
Od pewnego czasu zauważam w maszynie dziwne zachowywanie się różnych dźwięków, najczęściej odgłosów silników. Otóż dla przykładu: odpalam scenerie Linia61+l144 Towarowy 1, wszystko pięknie ładnie, aż do spotkania EU07-15XX na sąsiednim torze. Dźwięk jej silników jakby się zapisał i przez cały czas trwania sesji był odgrywany bez jakichkolwiek zmian.... Nie pomagało wychodzenie z symulatora, oddalenie się na drugi koniec mapy i inne tricki. Jak na złość dzieje się to dość często też na innych sceneriach, ale w większości przypadków pomaga lot na drugi koniec mapy, jednak czasem i to nie pomaga...

Czy jest to jakiś błąd, którego trzeba szukać u mnie, czy to jakaś znana maszynowa czkawka? Jest jakaś recepta jak no naprawić?

4
Pomoc doraźna / Konwersja .t3d do .e3d
« dnia: 01 Lipca 2012, 18:48:51 »
Mam pytanie: czy da się przekonwertować stare modele w formacie .t3d do nowego, binarnego? Są do tego jakies programy konwertujące, czy może trzeba to zrobić za pomocą 3DMaxa? Chciałbym sobie wgrać do maszyny stary model, np. ST43, wiem że już jest troszke przeterminowany, ale brakuje mi tego loka. Czy może ma potrzeby konwertowania i w starym formacie ruszy? W maszynowych technicznych sprawach jestem wciąż zielony, więc proszę o wyrozumiałość :)

Pzdr UAZownik

5
Pomoc doraźna / Niemozliwość odpalenia Maszyny...
« dnia: 08 Sierpnia 2011, 14:22:20 »
Mam problem. Włączam Maszynę, ale zamiast okna gry, pojawia się fragment pulpitu w bardzo niskiej rozdzielczości. Komp przestaje reagować, wszystko działa (np. przychodzą wiadomości na GG), ale brak jakiejkolwiek interakcji... Dzieje się tak niezależnie od wersji symka i wybranej trasy. Czy da się to naprawić?

Wersja: obojętnie jaka wersja (na wszystkich ten problem występuje)
Trasa: wszystkie trasy, każdy tabor
- Nie modyfikowałem nic, symki świeżo ściągnięte.
Windows XP, co do podzespołów, to nie orientuję się w nich.

6
Bocznica / Niemozliwość włączenia maszyny....
« dnia: 08 Sierpnia 2011, 14:11:31 »
Mam problem. Włączam Maszynę, ale zamiast okna gry, pojawia się fragment pulpitu w bardzo niskiej rozdzielczości. Komp przestaje reagować, wszystko działa (np. przychodzą wiadomości na GG), ale brak jakiejkolwiek interakcji... Dzieje się tak niezależnie od wersji symka. Czy da się to naprawić?

Zapoznaj się z poradnikiem jak prosić o pomoc i sformułuj swoje pytanie ponownie.

Bocznica
libertyn89

7
Czy ten wzór sprawdzi się, gdy chcemy podmienić pojazd którym chcemy jechać? Np.: w manewrowo2 zamieniamy SM03 na SM42? Podmieniłem według powyższego wzoru SM03 na 42 i w start.exe nie mogę wybrać podmienionego loka. wpis wygląda tak:
node -1 0 SM42-174 dynamic PKP\SM42 sm42-174 sm42Ddumb  headdriver 3 0 enddynamic
endtrainset

Zapoznaj się z regulaminem. Odkopałeś temat w którym ostatnia wiadomość napisano w 2007 r. Bocznica.
Krzysiek626

8
Bocznica / Dużo pytań od UAZownika
« dnia: 09 Lutego 2010, 11:31:57 »
Witam. Jestem tu nowy. Jestem z PTT. Na tym forum jestem trochę zagubiony. Mam następujące pytania:
-Czy po wybraniu sesji i składów Start.exe można podczas symulacji zmienić skład?;
-Jak zainstalować mapę, by działała?
-Jak ustawić tabor na mapie, żeby można było nim sterować?

Jeśli wątek tu nie pasuje proszę go przenieść. Liczę na odpowiedź.

Strony: [1]