Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - Waldi 1978

Strony: [1]
1
Bieżące kolejowe / Pierwszy autonomiczny pociąg towarowy
« dnia: 13 Lipca 2018, 18:58:57 »
Autonomiczny pociąg z ładunkiem 28 000 tom rudy żelaza odbył swój pierwszy samodzielny kurs z kopalni w Tom Prince do Port of Cape Lambert. Licząca 280 kilometrów trasa wiodła przez Zachodnią Australię.
Skład AutoHaul, opracowany przez górniczego giganta Rio Tinto, jest kontrolowany przez znajdujące się 1500 kilometrów dalej Centrum Operacyjne w Perth. Pociąg był sterowany przez pokładowe komputery, a nadzór nad rejsem sprawowało Perth. Inżynier Lido Costa, odpowiedzialny za rozwój AutoHaul, wyjaśnia, że ten największy robot na świecie przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa i produktywności. Jak mówi Costa, pociąg prowadzony przez człowieka zatrzymałby się po drodze około trzykrotnie, co oznaczałoby godzinne opóźnienie. Dla firmy wydobywczej to olbrzymia oszczędność, gdyż transport kolejowy jest niezbędny w prowadzonych przez nią operacjach. Jeśli zapobiegniemy niepotrzebnym przestojom, cała sieć kolejowa będzie sprawniej działała, co z kolei pozwoli na przetransportowanie większej ilości rudy i jej bardziej efektywne dostarczanie klientom, stwierdza Lido.
Główną korzyścią jest poprawa bezpieczeństwa. Dzięki temu możemy wyeliminować konieczność wożenia maszynistów na łączną odległość 1,5 miliona kilometrów rocznie. Transport taki związany jest z koniecznością zapewnienia odpowiedniej rotacji zmian. Ponadto w autonomicznym pociągu komputery dbają o to, by skład nie przekraczał limitów prędkości, upewniają się, że nie wjedzie on w inny pociąg, ani że inny pociąg nie wjedzie w niego, pilnują, by nic nie zakłócało przejazdów przez skrzyżowania z drogami lądowymi, mówi inżynier.
Pierwszy system w pełni autonomicznego transportu kolejowego rozpocznie rutynową pracę jeszcze w bieżącym roku.
Prace nad autonomicznym transportem towarowym nabierają coraz większego rozpędu. W kopalniach Rio Tinto już pracują autonomiczne ciężarówki, a w przyszłej dekadzie na oceanach pojawią się pierwsze autonomiczne statki handlowe.
http://kopalniawiedzy.pl/autonomiczny-pociag-AutoHaul-Rio-Tinto,28492
Całkowite oddanie ''lejcy'' automatowi? jakoś mnie to  nie przekonuje że może być to takie bezpieczne.

2
Witam. Mam u mnie drobny problem z tym przełącznikiem. Podczas jego używania nie wiem jak to opisać dokładnie słowem pisanym, ''odlatuje'' ze swojego miejsca w prawą stronę kabiny po kolejnym kliknięciu wraca na swoja pozycje. Nie wiem czy to jest problem  u mnie czy błąd.Jak będziecie mieli chwile to z góry dziękuje za pomoc.
http://eu07.pl/userfiles/24471/priv-EP-001.jpg

3
Od dłuższego czasu u mnie występuje ten problem. Sprawdzałem na różnych exe od 481 po C++.
W paczce 16 i 17 jest tak samo.
Jak będziecie mieli chwile czasu proszę o podpowiedz .Dodam jeszcze że wyświetlacz w ET22-2000 działa prawidłowo.
System XP SP3
Karta  Club3D Radeon X1950XT
I pytanie czy sterownik karty ma wpływ na ową anomalie?Bo tego nie sprawdzałem.

4
Trasy / Mam problem z paczką linia61 Regio
« dnia: 01 Grudnia 2016, 20:16:24 »
Dziś zrobiłem 3 podejście do tej trasy.Zmieniłem pociąg na EP-09-018 i 3 wagony tak zwane potocznie ''piętrowe''.Dojechałem do Herbów Starych (rozkład przewijał się na zielono)  dociągając do W-4 jak pisze w scenariuszu ale nie dostaje pozwolenia na jazdę ani od kierownika pociągu ani z semaforu (wieczne czerwone).
Myślałem że robię coś nie tak to wgrałem od nowa dając prowadzić AI aby zobaczyć co żle zrobiłem ale AI tez został w tym miejscu co ja.
Proszę o pomoc.
Przepraszam za mało fachowy język ale na co dzień  jestem  tylko pasażerem. 

5
Bocznica / ET-42. Nie działający prędkościomierz
« dnia: 02 Listopada 2016, 16:32:26 »
Witam nie wiem czy to tylko u mnie jest z tym problem?Nie zależnie od prędkości jaką jedziemy prędkościomierz pokazuje wartość 0 km/h.
A w lokomotywie  ET-41 brak ''strzałki'' na tarczy  pokazującej z jakim ciśnieniem hamujemy.

Odpowiedź na pytanie nr 1 znajduje się w pliku informacyjnym, zapoznaj się również z TYM wątkiem. Tymczasem Bocznica. | @macius5991

Strony: [1]