Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Pendolino

Strony: [1] 2 3 ... 7
1
Bieżące kolejowe / Odp: Wagon oderwał się od ruszającego pociągu
« dnia: 04 Października 2013, 15:02:39 »
Może nastąpiło tu zjawisko "przeładowania" przewodu głównego (możliwe że użyłem złych pojęć ;) )? Miałem raz taką sytuację w maszynie gdy ostatni wagon nie chciał odhamować i w rzeczywistości pewnie też by się zerwał sprzęg. Swoją drogą komentarze pod artykułem poprawiły mi humor, ludzie tworzą niezłe spiskowe teorie dziejów ;)

2
Bocznica / Linia 053 - służba 1 - dopracowanie eventów.
« dnia: 15 Sierpnia 2013, 13:34:25 »
Chcę poruszyć kwestię dopracowania "radiowych" eventów. Pociągi pasażerskie prowadzę dość dynamicznie i zdarza mi się, oczywiście przestrzegając wszelkich ograniczeń prędkości, dojechać na stację gdzie jest postój handlowy 2-3 minuty przed planowym czasem przyjazdu. Mimo to kierowniczka nadaje przez radio odjazd po planowych 2 minutach postoju (bez względu na to że przyjechałem za wcześnie) co w rzeczywistości mogło by kosztować ją rachunek na taksówkę dla pasażera który woli dotrzeć do pociągu na ostatnią chwilę. Jeśli jest taka możliwość, przydało by się zabezpieczyć przedwczesne wykonanie eventu.

Było, niedawno o tym pisaliśmy. Poszukaj na forum.
Benek

3
A tutaj "fala" z lubelskiego Ikarusa:Było to kręcone podczas ostatniego dnia kursów liniowych dnia 16.06.2012

4
Bieżące kolejowe / Odp: Wykolejenie w Szczekocinach
« dnia: 05 Marca 2012, 14:23:04 »
Według mnie, jak i pewnie sporej części innych MK i kolejarzy, sygnał zastępczy to chleb powszedni, tak samo jak jazda od 10 lat na rozkaz na odcinku Warszawa Rembertów - Zielonka. Sz ani jazda na rozkaz, to przynajmniej dla mnie  nic nie zwykłego, nie przejmuję się tym, bo i tak nie mógłbym nic zrobić w razie czego.

5
Trasy / Odp: Wykolejenie lokomotywy na exe291.
« dnia: 26 Lutego 2012, 17:25:44 »
Odgrzebując temat, czy jest wersja linii 053 ze zlikwidowanymi tego typu kwiatkami / poprawione exe291* Bo nie wiem czy w takim razie zabrać się za robienie bajerów na misji CTL do exe291.


* Niepotrzebne skreślić

6
Ja się wybieram.

7
Trasy / Odp: Wykolejenie lokomotywy na exe291.
« dnia: 31 Stycznia 2012, 22:28:44 »
Tor z którego wyjeżdżam i następny tor na którego styku wykolejam się "świecą się" w podglądzie na zielono.

8
Trasy / Odp: Wykolejenie lokomotywy na exe291.
« dnia: 31 Stycznia 2012, 22:05:15 »
Czy istnieje jakiś sposób aby to sprawdzić? Cóż może trochę nie na czasie jestem ;)

9
Trasy / Odp: Wykolejenie lokomotywy na exe291.
« dnia: 31 Stycznia 2012, 21:56:42 »
W wyniku postępowania wyjaśniającego nie stwierdzono dwóch torów o równorzędnych współrzędnych ;) Na exe z PC 2010 przejeżdża bez zarzutów, a na exe 292 wykoleja się. Jeszcze spróbuję jutro przejechać lokomotywą przez ten tor na niemodyfikowanym *.scm z brutto-posp.

10
Trasy / Odp: Wykolejenie lokomotywy na exe291.
« dnia: 31 Stycznia 2012, 21:26:27 »
Jeśli by były rzeczywiście dwa tory w tym samym miejscu to wykoleił się i na exe z PC 2010. Przynajmniej tak mi się wydaje.

11
Trasy / Wykolejenie lokomotywy na exe291.
« dnia: 31 Stycznia 2012, 21:23:08 »
W dalszym ciągu piszę misję l053-ctl. Postanowiłem "przesiąść" się na exe291 i wykorzystać jego "bajery". Po przejechaniu kilku metrów lokomotywa zawsze w tym samym miejscu się wykoleja (problem nie występował na exe z PC 2010). Domyślam się że może mieć to związek z niewidzialnym torem wykolejającym i innymi tolerancjami dziur między torami. Plik *.scm z układem torowym taki sam jak na misji butto-posp, zmieniałem w nim tylko przypisy eventów. Proszę o pomoc przy rozwiązaniu problemu. W załączeniu log, $.scm i screen z wykolejenia.

12
Inne niekolejowe / Odp: ACTA - początek końca internetu?
« dnia: 26 Stycznia 2012, 17:55:29 »
Manifestacja w Lublinie zaliczona. Obyło się bez zadym, tylko kierowcy samochodów chcieli nas zlinczować. Na łącznie 20 minut były przyblokowane najważniejsze ulice w mieście.

13
Bieżące Symulatorowe / Odp: Błędy do wyeliminowania w PC2011
« dnia: 23 Stycznia 2012, 12:57:00 »
Ja przetestuję 181_v1. Ostatnio w Skodziance spędzam całe dnie testując eventy do misji L053_służba CTL. Powracam do maszyny na nowym sprzęcie gdzie wszelkie testy są przyjemnością ;)

14
Inne niekolejowe / Odp: Jakie macie komputery?
« dnia: 18 Stycznia 2012, 19:53:28 »
Teraz czas żebym się pochwalił nowym sprzętem ;) Wracam do Maszyny po dość długiej nieobecności, stary laptop w końcowym okresie użytkowania się trochę podpiekał przy grze w Maszynę (95 stopni)

Oto nowy sprzęt:
Procesor: Intel Core i7-2630QM, 2.0 GHz (Turbo 2.9 GHz)
Pamięć RAM: 6 GB
Karta Graficzna: NVIDIA GeForce GT520M 1GB
System operacyjny: Windows 7 Ultimate 64-bit
Dysk twardy: 640 GB

Maszyna śmiga jak rakieta, FPS-y w najbardziej FPSożernych miejscach:
Częstochowa Stradom - 40-45 FPS
Fosowskie - 40 FPS
Drawinowo (sceneria ogólnie) 35-50 FPS
Na pozostałych 60 FPS

15
Szogun, ty siedzisz w Dębicy Towarowej ;) To dowodzi że w naszym symulatorze można także być dyżurnym ruchu oraz zapowiadaczem: "Pociąg InterREGIO "San" spółki Przewozy Regionalne do Krakowa Głównego odjedzie z toru 2 przy peronie 2"

16
Na warsztacie / Odp: Linia 53 - Służba CTL
« dnia: 25 Sierpnia 2011, 12:07:01 »
Kolejna Relacja z prac:
Misja przejezdna na odcinku Dębica - Rudawa. Na tym odcinku przetestowane już są podstawowe eventy. Aktualnie testy zakończyły się czołówką z TeeLką ale poprawi się ;)
Porcja screenów z odcinka Tunel - Rudawa:

17
Na warsztacie / Odp: Linia 53 - Służba CTL
« dnia: 24 Sierpnia 2011, 10:21:49 »
Ja to sobie wymyśliłem tak: tor pod szopą w Dębicy należy do CTL-u i tam stoi nasza skoda (tam zaczynamy). Będzie bardzo dużo ruchu, aktualnie 12xAI, a może i będzie więcej. Tory stacyjne też nie będą puste, Sandomierz wręcz będzie "zawalony" pociągami towarowymi. Nie zabraknie też "ulatniających" się Eaosów i Gagsów w krzakach, lub pod płotem. A co do szopy CTL-u uznajmy że jest gdzieś "w Polsce". Na razie tyle, odpalam misję w nadziei że dojadę do Sandomierza, jak tak się stanie udokumentuję to screenami ;)

18
Na warsztacie / Odp: Linia 53 - Służba CTL
« dnia: 23 Sierpnia 2011, 23:12:21 »
Lubię jeździć tą linią o zmierzchu, ale 4 godzinny zmierzch będzie nie teges. W nocy - mnie osobiście nie jeździ się najprzyjemniej, przez niedostateczne oświetlenie. Sie pomyśli...

19
Na warsztacie / Linia 53 - Służba CTL
« dnia: 23 Sierpnia 2011, 22:34:57 »
Od kilku miesięcy na moim warsztacie jest nowa misja na linii 053 z pociągiem CTL w roli głównej.  Brakuje misji gdze można by było "pośmigać" sobie "odpicowaną" CTLowską Skodą z Eaosami w tymże malowaniu ciężkim bruttem. Stąd też zrodził się pomysł zrobienia od zera tego scenariusza. Jest to zarazem egzamin moich eventowych umiejętność więc różnie może to wyjść, włącznie z nadmiernym rozciągnięciem realizacji projektu w czasoprzestrzeni.

Opis założeń misji:
Stoimy sobie Skodą na bocznym torze w Dębicy, jak zwykle odpalamy SHIFT+1 i jedziemy pod Teemkę. Wjeżdża byk, odjeżdża siódemka z TeeLKą. Podpinamy się do 40 pustych Eaosów, i czekamy na wolną drogę, w międzyczasie odjeżdża byczek z InterREGIO. Po podaniu drogi jedziemy w kierunku Dębicy towarowej, dojeżdżamy i zaczyna się loteria...

W symulacji staram się zastosować jak najwięcej eventów prawdopodobieństwa (propability). Pozwoli to na "nieliniowe" prowadzenie służby. Awaria zwrotnicy - wjazd na zastępczy, opóźnienie pociągu z którym się krzyżujemy, zepsute rogatki i ograniczenie do 20km/h, zadziałanie radiostopu... Zbieżność zdarzeń będzie rzeczywiście przypadkowa, tak samo jak nieprzewidywalna jest praca za nastawnikiem. Więc prawdopodobnie, jak zdarzy Ci się odpalić kilka razy moją misję, co innego zastanie Cię na szlaku.

... a dalej "gonienie" szybkiego kontenerowca, więc przestój może się zdarzyć, w Tunelu krzyżowanie z kiblem przez remont toru, Brzeziny - zjazd na bok, wyprzedzi nas osobowy i także wleczenie się za nim. W Sandomierzu zostawimy puste Eaosy i luzem do Wilisa po 25 ładownych Eaosów które przyprowadzi nam poczciwy Gagarin...
A co wpadnie mi do głowy przy powrocie, tego najstarsi gorole nie wiedzą, mam nadzieję że atrakcyjność misji będzie wprost proporcjonalna do wzrostu kreatywności przy doborze eventów i AI.

Aktualnie misja przejezdna na odcinku Dębica - Tunel, trwa walka z eventami. Mam nadzieję że już niedługo misja po przejściu moich wewnętrznych testów trafi do rąk betatesterów i w końcu dla ogółu użytkowników.

Każdy może pomóc!
Tyle nastawni do obsadzenia. Potrzebne mi głosy kilku osób w szczegółowo opracowanych wypowiedziach z nastawni zgodnie z zapotrzebowaniem wynikającym z sytuacji na szlaku, oraz osobę która nałoży na te wypowiedzi piękne szumy, aby było jakby prosto z radia. Swego czasu podam swego rodzaju wypowiedzi dla każdej roli z wytycznymi jak nagrywać aby było cacy.

Proszę także o propozycję jakie "bajery" by wstawić, oczywiście nie obiecuję że uda się, ale czemu by nie spróbować.

Na razie koniec wypracowania. Poniżej screeny:


20
Ja zaznaczyłem:
1. Zachowanie AI, podczas tworzenia misji ich zachowanie niejednokrotnie doprowadzały mnie do szału.
2. Wydajność (FPS), może udało by się zwiększyć i móc dodawać wiele obiektów bez pokazu slajdów.
3. Oświetlanie scenerii przez lokomotywy. Przyjemnie jeździ się w nocy, nowe smugi mnie do tego zachęciły, jednak to nie to samo co światła przestrzenne.

Co do "niepotrzebnych" funkcji, to proponuję stworzenie ich listy i instrukcje wstawiania tych "bajerów". Chętnie bym przy okazji wydawania misji dołączył te "bajery" do obiektów. Jednak nie zawsze wiem jak, inni pewnie też nie.

21
Inne niekolejowe / Odp: Kup Ikarusa.
« dnia: 07 Maja 2011, 21:23:29 »
Kremowo – Czerwone też ładne ;) Szkoda że Ikarusów coraz mniej na ulicach. Mogę się na szczęście jeszcze nimi nacieszyć przez około rok, w Lublinie jeszcze sztuk 14. W tym roku już 3 poszły na żyletki, dwa niesprawne... Gdybym miał tylko pieniądze to bym przerobił na autobus kempingowy Ikarusa 260, albo Miga xD

22
Wydział zamówień / Materiały na wagon Bdhinu.
« dnia: 25 Kwietnia 2011, 10:17:03 »
Planuję w najbliższym czasie odbudować model wagonu Bdhinu od zera. Potrzebne mi będą plany, zdjęcia na tekstury i poglądowe. Proszę użytkowników o wszelkie dostępne dane na temat tych wagonów. Każdy może mieć wkład w rozwój symulatora, wystarczy tylko dostarczyć materiały. Liczę na Waszą pomoc.


Przenoszę.

REWIZOR

23
Skutki usamorządowienia Przewozów Regionalnych się kłaniają. Napisz może na jakiej trasie chcesz jechać, w jaki dzień i godzinę startu podróży, bo może uda się pojechać kombinacją REGIO <-> InterREGIO na jednym bilecie co da dużą oszczędność.

24
Lokomotywa: ET22-1147
Sceneria:  Tarniowo
Ilość wagonów: 18 eaos-ów
Opis służby: Pociąg towarowy do elektrowni
Panie mechanik! Gdzie HK i 115 km/h towarowym ?!

25
Bocznica / Odp: Materiały na wagon Bdhinu.
« dnia: 25 Kwietnia 2011, 17:25:03 »
Weźcie się ludzie opanujcie, jak nie masz materiałów – nie pisz! Po to chcę zrobić nowy model bo tamten jest przestarzały i odbiega od aktualnych norm, poza tym mogę sobie zbudować do symulatora co tylko zechcę, a bliżej nieistotne dywagacje zostawić dla siebie!

Wyrzucam śmieci na bocznicę.
Krzysiek626

26
Inne niekolejowe / Odp: Jak mocny jest twój sprzęt?
« dnia: 24 Kwietnia 2011, 22:15:58 »
Początek loga?
Jak nie to proszę o bocznicę, ten temat to trochę niewypał.

27
Inne niekolejowe / Odp: Jak mocny jest twój sprzęt?
« dnia: 24 Kwietnia 2011, 12:16:07 »
Myślę że jest, każdy może poznać FPSy przy odpowiedniej konfiguracji, może to pomóc dobraniu odpowiedniego sprzętu po symulator. Myślę że będzie to przydatne jeżeli oczywiście ktokolwiek będzie chciał podzielić się swoimi spostrzeżeniami.

28
Inne niekolejowe / Odp: Jak mocny jest twój sprzęt?
« dnia: 24 Kwietnia 2011, 11:59:21 »
TD odpalamy, patrzymy na FPS, Towarowy2_linia61 odpalamy, podjeżdżamy, patrzymy FPS. Parametry: Panel sterowania>Menedżer urządzeń. Według mnie nic skomplikowanego, całej trasy przejeżdżać nie trzeba, zebranie danych na odpowiedź nie powinna zająć więcej niż 15 minut.

29
Inne niekolejowe / Jak mocny jest twój sprzęt?
« dnia: 24 Kwietnia 2011, 11:49:49 »
Proponuję zacząć dyskusję pod tytułem: Jak mocny jest twój sprzęt?
Polegać będzie ona na wypisaniu podstawowych parametrów:
- procesor
- karta graficzna
- pamięć ram
oraz:
a) FPS na TD (poza kabiną)
b) FPS na stacji Częstochowa Stradom (w kabinie w peronach)
czyli newralgiczne punkty "naj"

Wątek posłuży też przy modernizacji swojego sprzętu, w celu uzyskania lepszej wydajności. Zabawowo i pożytecznie.

Ja zacznę:

Mój standardowy komputer:

Karta graficzna: NVIDIA GeForce9200M GS (sterowniki najnowsze)
Procesor: Intel Core 2 Duo CPU P7350 2.00 GHz
Pamięć RAM: 3,00GB

FPS:
a) ~150 FPS
b) 3 FPS

Złom na którym teraz jestem

Karta graficzna: NVIDIA GeForce FX 5200
Procesor: AMD Athlon XP 2600+
Pamięć RAM: 1,00 GB

FPS:
a) ~40
b) <1

Teraz wasza kolej ;)


30
Inne niekolejowe / Odp: Wasze filmy i zdarzenia
« dnia: 23 Kwietnia 2011, 22:00:18 »
Trzymając się polskiej produkcji: "Sala Samobójców" Bardzo poruszający film, wymierający gatunek w którym kolejne sceny są nie przewidywalne, nie kończy się "happy endem". W dobitny sposób pokazana nietolerancyjność, aktualne realia życia i nieodwołalność podjętych decyzji. Jeżeli ktoś jeszcze na nim nie był, to bardzo polecam, można nad nim solidnie porozmyślać.

Strony: [1] 2 3 ... 7