Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - Pendolino

Strony: [1]
1
Bocznica / Linia 053 - służba 1 - dopracowanie eventów.
« dnia: 15 Sierpnia 2013, 13:34:25 »
Chcę poruszyć kwestię dopracowania "radiowych" eventów. Pociągi pasażerskie prowadzę dość dynamicznie i zdarza mi się, oczywiście przestrzegając wszelkich ograniczeń prędkości, dojechać na stację gdzie jest postój handlowy 2-3 minuty przed planowym czasem przyjazdu. Mimo to kierowniczka nadaje przez radio odjazd po planowych 2 minutach postoju (bez względu na to że przyjechałem za wcześnie) co w rzeczywistości mogło by kosztować ją rachunek na taksówkę dla pasażera który woli dotrzeć do pociągu na ostatnią chwilę. Jeśli jest taka możliwość, przydało by się zabezpieczyć przedwczesne wykonanie eventu.

Było, niedawno o tym pisaliśmy. Poszukaj na forum.
Benek

2
Trasy / Wykolejenie lokomotywy na exe291.
« dnia: 31 Stycznia 2012, 21:23:08 »
W dalszym ciągu piszę misję l053-ctl. Postanowiłem "przesiąść" się na exe291 i wykorzystać jego "bajery". Po przejechaniu kilku metrów lokomotywa zawsze w tym samym miejscu się wykoleja (problem nie występował na exe z PC 2010). Domyślam się że może mieć to związek z niewidzialnym torem wykolejającym i innymi tolerancjami dziur między torami. Plik *.scm z układem torowym taki sam jak na misji butto-posp, zmieniałem w nim tylko przypisy eventów. Proszę o pomoc przy rozwiązaniu problemu. W załączeniu log, $.scm i screen z wykolejenia.

3
Na warsztacie / Linia 53 - Służba CTL
« dnia: 23 Sierpnia 2011, 22:34:57 »
Od kilku miesięcy na moim warsztacie jest nowa misja na linii 053 z pociągiem CTL w roli głównej.  Brakuje misji gdze można by było "pośmigać" sobie "odpicowaną" CTLowską Skodą z Eaosami w tymże malowaniu ciężkim bruttem. Stąd też zrodził się pomysł zrobienia od zera tego scenariusza. Jest to zarazem egzamin moich eventowych umiejętność więc różnie może to wyjść, włącznie z nadmiernym rozciągnięciem realizacji projektu w czasoprzestrzeni.

Opis założeń misji:
Stoimy sobie Skodą na bocznym torze w Dębicy, jak zwykle odpalamy SHIFT+1 i jedziemy pod Teemkę. Wjeżdża byk, odjeżdża siódemka z TeeLKą. Podpinamy się do 40 pustych Eaosów, i czekamy na wolną drogę, w międzyczasie odjeżdża byczek z InterREGIO. Po podaniu drogi jedziemy w kierunku Dębicy towarowej, dojeżdżamy i zaczyna się loteria...

W symulacji staram się zastosować jak najwięcej eventów prawdopodobieństwa (propability). Pozwoli to na "nieliniowe" prowadzenie służby. Awaria zwrotnicy - wjazd na zastępczy, opóźnienie pociągu z którym się krzyżujemy, zepsute rogatki i ograniczenie do 20km/h, zadziałanie radiostopu... Zbieżność zdarzeń będzie rzeczywiście przypadkowa, tak samo jak nieprzewidywalna jest praca za nastawnikiem. Więc prawdopodobnie, jak zdarzy Ci się odpalić kilka razy moją misję, co innego zastanie Cię na szlaku.

... a dalej "gonienie" szybkiego kontenerowca, więc przestój może się zdarzyć, w Tunelu krzyżowanie z kiblem przez remont toru, Brzeziny - zjazd na bok, wyprzedzi nas osobowy i także wleczenie się za nim. W Sandomierzu zostawimy puste Eaosy i luzem do Wilisa po 25 ładownych Eaosów które przyprowadzi nam poczciwy Gagarin...
A co wpadnie mi do głowy przy powrocie, tego najstarsi gorole nie wiedzą, mam nadzieję że atrakcyjność misji będzie wprost proporcjonalna do wzrostu kreatywności przy doborze eventów i AI.

Aktualnie misja przejezdna na odcinku Dębica - Tunel, trwa walka z eventami. Mam nadzieję że już niedługo misja po przejściu moich wewnętrznych testów trafi do rąk betatesterów i w końcu dla ogółu użytkowników.

Każdy może pomóc!
Tyle nastawni do obsadzenia. Potrzebne mi głosy kilku osób w szczegółowo opracowanych wypowiedziach z nastawni zgodnie z zapotrzebowaniem wynikającym z sytuacji na szlaku, oraz osobę która nałoży na te wypowiedzi piękne szumy, aby było jakby prosto z radia. Swego czasu podam swego rodzaju wypowiedzi dla każdej roli z wytycznymi jak nagrywać aby było cacy.

Proszę także o propozycję jakie "bajery" by wstawić, oczywiście nie obiecuję że uda się, ale czemu by nie spróbować.

Na razie koniec wypracowania. Poniżej screeny:


4
Wydział zamówień / Materiały na wagon Bdhinu.
« dnia: 25 Kwietnia 2011, 10:17:03 »
Planuję w najbliższym czasie odbudować model wagonu Bdhinu od zera. Potrzebne mi będą plany, zdjęcia na tekstury i poglądowe. Proszę użytkowników o wszelkie dostępne dane na temat tych wagonów. Każdy może mieć wkład w rozwój symulatora, wystarczy tylko dostarczyć materiały. Liczę na Waszą pomoc.


Przenoszę.

REWIZOR

5
Inne niekolejowe / Jak mocny jest twój sprzęt?
« dnia: 24 Kwietnia 2011, 11:49:49 »
Proponuję zacząć dyskusję pod tytułem: Jak mocny jest twój sprzęt?
Polegać będzie ona na wypisaniu podstawowych parametrów:
- procesor
- karta graficzna
- pamięć ram
oraz:
a) FPS na TD (poza kabiną)
b) FPS na stacji Częstochowa Stradom (w kabinie w peronach)
czyli newralgiczne punkty "naj"

Wątek posłuży też przy modernizacji swojego sprzętu, w celu uzyskania lepszej wydajności. Zabawowo i pożytecznie.

Ja zacznę:

Mój standardowy komputer:

Karta graficzna: NVIDIA GeForce9200M GS (sterowniki najnowsze)
Procesor: Intel Core 2 Duo CPU P7350 2.00 GHz
Pamięć RAM: 3,00GB

FPS:
a) ~150 FPS
b) 3 FPS

Złom na którym teraz jestem

Karta graficzna: NVIDIA GeForce FX 5200
Procesor: AMD Athlon XP 2600+
Pamięć RAM: 1,00 GB

FPS:
a) ~40
b) <1

Teraz wasza kolej ;)


6
Na warsztacie / Dodatki by Pendolino
« dnia: 24 Stycznia 2011, 19:48:26 »
Przedstawiam screeny z mojego pierwszego dodatku do Maszyny. Proszę o opinię osób władających lepiej ode mnie 3ds max'em, czy 158 poly to dużo, pousuwałem wszystkie zbędne płaszczyzny, jako że to ma być na peronach dałem 20 Sides na cylindrze, i czy to się w ogóle do czegokolwiek nadaje ;)

7
Pomoc w tworzeniu / Odpalanie AI przez Memcell
« dnia: 15 Stycznia 2011, 10:48:09 »
Jeszcze raz poproszę o pomoc. Chciałbym się dowiedzieć jak odpalić AI przez Memcelle. Proszę o wyjaśnienie tego zagadnienia.

8
Pomoc w tworzeniu / Zdarzenia prawdopodobieństwa
« dnia: 08 Stycznia 2011, 10:07:22 »
O ile mi wiadomo istnieją eventy wyzwalane losowo, np. chcę aby podczas jazdy osobowym mógł losowo na stacji usłyszeć "zatrzymaj się, jeszcze ktoś biegnie" poproszę o wyjaśnienie działania i przykłady zastosowań eventów tego typu.

9
Co ma do tego trzeźwość maszynisty, przecież by nie skręcił, a taki kibelek o około 300m żeby wyhamować, aż nie da się czytać takich artykułów "pociąg staranował quada, pociąg uderzył w samochód, pociąg zabił człowieka" ludzie sami, albo z pojazdami wpie******* pchają się pod pociąg z własnej głupoty, pośpiechu czy woli.

Zrobiło się nie na temat i brakło Ci właściwego słowa. Bocznica.
Krzysiek626

10
Kierowca TIR-a powinien posiedzieć kilka lat w więzieniu, za spowodowanie katastrofy w ruchu lądowym i nieumyślne spowodowanie śmierci, aby nauczył się że przed przejazdami się zatrzymuje, niestety większość lokomotyw/ szynobusów nie ma szans w zderzeniu z załadowanym TIR-em.

11
Pomoc doraźna / Problem z pisaniem własnej misji
« dnia: 21 Września 2010, 20:14:00 »
Mam problem z moją misją, jest ona tworzona za pomocą narzędzi Mariusza, Visual Basic wywala mi błąd widoczny na screenie, nic w kodzie programu nie zmieniałem, bo nie ruszam tego na czym się nie znam, proszę o pomoc, w załączeniu pliki scn., scm.

12
Bocznica / Odp: Dźwięki do SP42
« dnia: 17 Września 2010, 15:19:18 »
Nie można pobrać, brak pliku...

13
Bocznica / Odp: Co to za maszyna?
« dnia: 13 Sierpnia 2010, 08:34:12 »
Myślę że Husarz na Dniach Techniki Kolejowej w Warszawie.

14
Pomoc doraźna / Problem ze screenerem.
« dnia: 10 Sierpnia 2010, 17:11:11 »
Do głównego folderu Maszyny wpakowałem folder screenera a w nim folder Screeny gdzie powinny zapisywać się screeny, oto ścieżka tego ustawienia: C:\Users\Michał\Desktop\EU07\screener\Screeny po kilkukrotnym wciskaniu F6 i wyłączeniu symulatora nic w folderze się nie wyświetliło, wiem że było już kilka podobnych postów na ten temat, jednak żaden na mój problem nie pomógł, proszę o pomoc.

15
Trasy / SU45
« dnia: 17 Czerwca 2010, 11:50:17 »
Wspomniana suka nie stosuje mi się do sygnału Sr1, przerżneła semafor, rozpruła zwrotnicę i na czołówkę. Czy u was też tak się dzieje? Jak to można naprawić? Z moich obserwacji wynika że zatrzymuje się przed S1.

16
Trasy / Problem z plikiem .scm
« dnia: 27 Maja 2010, 15:42:13 »
Od niedawna tworzę misje do linii 053, stworzyłem plik sluzba_7.scm (przekopiowałem z brutto posp, usunąłem eventy, prędkości, nadałem nazwy torom narzędziem Mariusza) przy próbie ładowania wywala mi dziesiątki błędów dotyczących torów (nienazwanych przeze mnie) i eventów (których nie powinno być) Proszę o pomoc.

Log (fragment):

InitNormals
InitNormals OK
InitTracks
InitTracks OK
InitEvents
Track "wilisprz2b" does not exist
Track "wilisprz2a" does not exist
Track "wilisprz1b" does not exist
Track "wilisprz1a" does not exist
Track "lalala" does not exist
Track "lalala2" does not exist
Track "pom_prz1" does not exist
Track "pom_prz1" does not exist
Track "pom_prz1" does not exist
Track "pom_prz1" does not exist
Event "furmany_zwr03_v40" cannot find track"furmany_zwr03"
Event "furmany_zwr03_vmax" cannot find track"furmany_zwr03"
Event "furmany_zwr03_1" cannot find track"furmany_zwr03"
Event "furmany_zwr03_0" cannot find track"furmany_zwr03"
Event "furmany_zwr04_v40" cannot find track"furmany_zwr04"
Event "furmany_zwr04_vmax" cannot find track"furmany_zwr04"
Event "furmany_zwr04_1" cannot find track"furmany_zwr04"
Event "furmany_zwr04_0" cannot find track"furmany_zwr04"
Event "furmany_zwr02_v40" cannot find track"furmany_zwr02"
Event "furmany_zwr02_vmax" cannot find track"furmany_zwr02"
Event "furmany_zwr02_1" cannot find track"furmany_zwr02"
Event "furmany_zwr02_0" cannot find track"furmany_zwr02"
Event "furmany_zwr01_v40" cannot find track"furmany_zwr01"
Event "furmany_zwr01_vmax" cannot find track"furmany_zwr01"
Event "furmany_zwr01_1" cannot find track"furmany_zwr01"
Event "furmany_zwr01_0" cannot find track"furmany_zwr01"
Event "pm_zw11_v40" cannot find track"pm_zw11"
Event "pm_zw11_vmax" cannot find track"pm_zw11"
Event "pm_zw11_1" cannot find track"pm_zw11"
Event "pm_zw11_0" cannot find track"pm_zw11"
Event "pm_zw10_v40" cannot find track"pm_zw10"
Event "pm_zw10_vmax" cannot find track"pm_zw10"
Event "pm_zw10_1" cannot find track"pm_zw10"
Event "pm_zw10_0" cannot find track"pm_zw10"
Event "wpb_zw2_v60" cannot find track"wpb_zw2"
Event "wpb_zw2_vmax" cannot find track"wpb_zw2"
Event "wpb_zw2_1" cannot find track"wpb_zw2"
Event "wpb_zw2_0" cannot find track"wpb_zw2"
Event "wpb_zw1_v60" cannot find track"wpb_zw1"
scn.:
//$n Dębica - Sandomierz
//$d LINIA053 v1.0 by Driver24                       copyright 2006/2008
//$d--------------------------------------------------------------------------------------------------
//$d Prowadzimy skład towarowy.
//$d
//$d Sluzba-7 by Pendolino
//$d
//$d
//$d
//$d
//$d
//$d
//$i linia053.JPG

time 4:20 0:00 23:59 endtime
sky cgskj_sunset008.t3d endsky
atmo 0 0 0 1000 2000 0.412 0.424 0.341 endatmo
light 1000 200 -3000 0.102 0.102 0.102 0.933 0.816 0.275 0.945 0.914 0.478 endlight


include linia053/linia053_sluzba-7.scm end
include linia053/slupki.scm end
include linia053/L053-sluzba-brutto-posp_nullstop.scm end
include linia053/L053-sluzba-brutto-posp_rezonatory.scm end
include linia053/lampy_L053-sluzba-brutto-posp.scm 0 end


FirstInit

trainset rozklad none3951 100.0 0.0
node 800 0 EN57-694ra dynamic PKP\EN57_v1 EN57-694ra.dds 6baII 0.0 headdriver 55 0 enddynamic
node 800 0 EN57-694s dynamic PKP\EN57_v1 EN57-694s.dds 6bsII 0.0 connected 55 0 enddynamic
node 800 0 EN57-694rb dynamic PKP\EN57_v1 EN57-694rb.dds 6bbII 0.0 connected 55 0 enddynamic
node 800 0 EN57-837ra dynamic PKP\EN57_v1 EN57-837ra.dds 6baII 0.0 connected 55 0 enddynamic
node 800 0 EN57-837s dynamic PKP\EN57_v1 EN57-837s.dds 6bsII 0.0 connected 55 0 enddynamic
node 800 0 EN57-837rb dynamic PKP\EN57_v1 EN57-837rb.dds 6bbII 0.0 connected 0 0 enddynamic
endtrainset
scm.:
http://eu07.pl/userfiles/7848/priv-misja7.scm.txt

17
Tabor / Błąd we wpisie?
« dnia: 15 Maja 2010, 13:17:19 »
Po wczytaniu modeli i tektur, loka i wagonów z niewiadomych przyczyn wywala symulator("program Maszyna EU07-424 przestał działać - zamknij program), jak testowałem zestawienie na TD wszystko działało. Oto log (fragment):
Loading - text model: dynamic\pkp\4e_v1\4e.t3d
dynamic\pkp\4e_v1\shp.dds
OK
dynamic\pkp\4e_v1\antena.dds
OK
dynamic\pkp\4e_v1\wozek-07.dds
OK
dynamic\pkp\4e_v1\element_wozka.dds
OK
dynamic\pkp\4e_v1\koloalst.dds
OK
dynamic\pkp\4e_v1\panto-a.dds
OK
dynamic\pkp\4e_v1\lacznik_dachowy.dds
OK
dynamic\pkp\4e_v1\izolator.dds
OK
dynamic\pkp\4e_v1\dach_pomost.dds
OK
dynamic\pkp\4e_v1\#sprzeg.dds
OK
dynamic\pkp\4e_v1\cien4e.dds
OK
dynamic\pkp\4e_v1\4e-134.dds
OK
Loading - text model: dynamic\pkp\1xxa_v1\1xxa.t3d
dynamic\pkp\1xxa_v1\cien1xxa.dds
OK
tabor\dol.dds
OK
tabor\wozek1xx.dds
OK
tabor\kolopeln.dds
OK
tabor\pradnica.dds
OK
tabor\klocekham.dds
OK
dynamic\pkp\1xxa_v1\#sprzeg.dds
OK
dynamic\pkp\1xxa_v1\syp4.dds
OK
dynamic\pkp\1xxa_v1\syp.dds
OK
dynamic\pkp\1xxa_v1\wrbd_140.dds
OK
dynamic\pkp\1xxa_v1\adnu_120.dds
OK
dynamic\pkp\1xxa_v1\112a9.dds
OK
dynamic\pkp\1xxa_v1\111a18.dds
OK
dynamic\pkp\1xxa_v1\111a8.dds
OK
dynamic\pkp\1xxa_v1\111a22.dds
OK
dynamic\pkp\1xxa_v1\111a23.dds
OK
dynamic\pkp\1xxa_v1\ds_n.dds
OK
dynamic\pkp\1xxa_v1\abdnu_160a.dds
OK
dynamic\pkp\1xxa_v1\111a28.dds
OK
dynamic\pkp\1xxa_v1\111a17.dds
OK
dynamic\pkp\1xxa_v1\noc1.dds
OK

Wpis na linii 61, pospieszny1:
trainset rozklad Bolko_nasze 10.0 0.1
//$o Pociag IC - Mala Panew z Wroclawia do Katowic. Pociag zatrzymuje sie w Lublincu i Czestochowie Stradom. (pociag IC czasowo jezdzi objazdem przez Lubliniec i Czestochowe - z powodu prac na odcinku  Opole - Gliwice)
node 800 0 EU07-134 dynamic PKP\4E_v1 4E-134.dds 4E 0.0 headdriver 3 0 enddynamic
node 800 0 505120-00256-5 dynamic PKP\1xxa_v1 syp4.dds 111a 0.0 nobody 3 1 Passengers enddynamic
node 800 0 505136-10135-3 dynamic PKP\1xxa_v1 syp.dds 111a 0.0 nobody 3 1 Passengers enddynamic
node 800 0 562511-20004-0 dynamic PKP\1xxa_v1 wrbd_140.dds 111a 0.0 nobody 3 1 Passengers enddynamic
node 800 0 533290-03112-7 dynamic PKP\1xxa_v1 Adnu_120.dds 111a 0.0 nobody 3 1 Passengers enddynamic
node 800 0 504200-01902-9 dynamic PKP\1xxa_v1 112A9.dds 111a 0.0 nobody 3 1 Passengers enddynamic
node 800 0 503601-22188-5 dynamic PKP\1xxa_v1 111A18.dds 111a 0.0 nobody 3 1 Passengers enddynamic
node 800 0 503178-98723-3 dynamic PKP\1xxa_v1 111A8.dds 111a 0.0 nobody 3 1 Passengers enddynamic
node 800 0 598364-09384-4 dynamic PKP\1xxa_v1 111A22.dds 111a 0.0 nobody 3 1 Passengers enddynamic
node 800 0 505134-93876-8 dynamic PKP\1xxa_v1 111A23.dds 111a 0.0 nobody 3 1 Passengers enddynamic
node 800 0 593685-23857-4 dynamic PKP\1xxa_v1 DS_n.dds 111a 0.0 nobody 3 1 Passengers enddynamic
node 800 0 587433-98743-1 dynamic PKP\1xxa_v1 ABDNU_160a.dds 111a 0.0 nobody 3 1 Passengers enddynamic
node 800 0 547277-23656-7 dynamic PKP\1xxa_v1 111A28.dds 111a 0.0 nobody 3 1 Passengers enddynamic
node 800 0 215566-23455-9 dynamic PKP\1xxa_v1 111A17.dds 111a 0.0 nobody 3 1 Passengers enddynamic
node 800 0 505354-06346-1 dynamic PKP\1xxa_v1 noc1.dds 111a 0.0 nobody 0 1 Passengers enddynamic
endtrainset

Proszę o pomoc przy rozwiązaniu tego problemu.

18
Trasy / Nazywanie torów
« dnia: 11 Maja 2010, 17:04:06 »
Nadeszła mnie chęć zrobić misję do linii 053, niestety tory nie są nazwane, czy istnieje jakiś inny sposób niż siedzenie tydzień w notatniku i ręczne nazywanie torów? Proszę o pomoc.

19
Bieżące Symulatorowe / Oświetlenie kabiny do PC 2009
« dnia: 16 Lutego 2010, 17:15:42 »
Czy istnieje jakieś oświetlenie kabiny do PC 2009? Jazda np. na linii 053 w nocy jest niestety niemożliwa, nie widać nic w kabinie.

20
Pomoc w tworzeniu / Problem: Unrecognized command: sound
« dnia: 15 Stycznia 2010, 16:29:56 »
Mam powyższy problem. Tworzę nowe eventy do scenerii i wywala mi ten błąd. Może problem tkwi w eventach?
Oto one:
event zs1 multiple 0.0 none przejazd_sz_zamykaj mws1_zamykaj Przejazd1_zamykaj przejazd_ns_zamykaj endevent

event przebieg_711_1 multiple 150.0 ns31 nsg06+ nsg04+ nsg02+ zg01+ Nowy_Sad_C_S2 Nowy_Sad_Sklep_A_S2 Nowy_Sad_Sklep_E_S2 Zagorz_A_S1 condition trackoccupied endevent // ^

event przebieg_711_2 multiple 120.0 z01b7qvz Zagorz_E_S2 zg01- Miesiska_Wielkie_A_Sr3 Miesiska_Wiekie_D_Sr2 condition trackoccupied endevent

event przebieg_711_3 multiple 140.0 049hff5 Ozorkow_A_Sz1 jwyjazd+ jw2a+ jw1b+ Jelitkowowj_B_S13 j_01_b+ j_02_a+ j_03_ab+ condition trackoccupied endevent

event sygnal_odjazdu_1 multiple 200.0 ns31 odjazd_01 odjazd_02 odjazd_03 condition trackoccupied endevent // ^

event sygnal_odjazdu_2 multiple 40.0 ns02b77fa odjazd_01 odjazd_02 odjazd_03 condition trackoccupied endevent

event sygnal_odjazdu_3 multiple 140.0 z01b7qvz odjazd_01 odjazd_02 odjazd_03 condition trackoccupied endevent

event sygnal_odjazdu_4 multiple 50.0 12ooo odjazd_01 odjazd_02 odjazd_03 condition trackoccupied endevent

event sygnal_odjazdu_5 multiple 60.0 mieswlk_01b odjazd_01 odjazd_02 odjazd_03 condition trackoccupied endevent

event sygnal_odjazdu_6 multiple 40.0 040yva odjazd_01 odjazd_02 odjazd_03 condition trackoccupied endevent

event sygnal_odjazdu_7 multiple 180.0 049hff5 odjazd_01 odjazd_02 odjazd_03 condition trackoccupied endevent

event sygnal_odjazdu_8 multiple 40.0 j24b6fpo odjazd_01 odjazd_02 odjazd_03 condition trackoccupied endevent

node 100000 0 odjazd_03_wav sound -5188.97 8.2 663.775 rp14_711.WAV endsound
node 100000 0 odjazd_02_wav sound -5188.97 8.2 663.775 gwizdek2.Wav endsound
node 100000 0 odjazd_01_wav sound -5188.97 8.2 663.775 gwizdek.Wav endsound

event odjazd_01 sound 1.0 odjazd_01_wav 1
      odjazd_02 sound 4.0 odjazd_02_wav 1
      odjazd_03 sound 8.0 odjazd_03_wav 1
endevent
Proszę o pomoc.

21
Pomoc w tworzeniu / Edycja Scenerii, pytania
« dnia: 14 Listopada 2009, 09:52:31 »
Mam kilka pytań odnośnie edycji scenerii.

1. Jak zaeksportować importować scenerię do 3ds maxa/ G maxa w celu jej tam p odpalenia. ?
2. Jak znaleźć nazwę zwrotnicy/ toru w danej scenerii (Jelitkowo)
3. Czy po napisaniu zdarzenia i opóźnieniu jednego z pociągów składy nie pozderzają się?

Jeśli to już było to przepraszam.

22
Bocznica / Techniki jazdy w EN57
« dnia: 13 Listopada 2009, 19:17:48 »
Przedstawiajcie tu swoje techniki jazdy w EN57.
Ja ruszam z trzeciego biegu, jeżeli prędkość szlakowa jest większa niż 60 to daję na ostatni bieg (nie znam fachowych nazw) przy hamowaniu przed stacją, lub większym ograniczeniem hamuję pozycją "2" rzadko "5" a w kryzysowych sytuacjach "8" i "0" przy małym zwalnianiu o 15 km/h stosuję hamulec pomocniczy.

Zapraszam do dzielenia się swoimi technikami jazdy

23
Trasy / Jak dodać niebo?
« dnia: 13 Listopada 2009, 08:10:21 »
Witam wszytkich!
Może ktoś pomoże:
jak dodać/zmienić niebo w scenerii? Może gdzieś było to opisywane, ale nie znalazłem.

Strony: [1]