Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - kolejorz

Strony: [1]
1
No właśnie. Nic nie rozumiesz, a do powiedzenia masz dużo. Służba publiczna to właśnie pociągi, które są dofinansowane przez państwo - Regio oraz TLK. Pociagi EIC, czy EIC Premium kursują na zasadach rynkowych.
Jeszcze TLK na trasie Łódź-Warszawa, też nie dotowane.

2
Na warsztacie / Odp: Skrypty do 3ds max
« dnia: 19 Listopada 2013, 22:23:08 »
No właśnie nie wiem, co było nie tak, niestety nikt nie wie. Wstawiam je teraz nowym sposobem.

3
Na warsztacie / Odp: Skrypty do 3ds max
« dnia: 19 Listopada 2013, 21:08:17 »
Warstwy świetnie organizują pracę, należy to robić od samego początku (chociażby sam podział elementów w 3ds'ie).
Wiem, w 3dsie mam wszystko podzielone, tylko na razie eksportuję wszystko do jednego pliku, bo jest mało wszystkiego. Zajmę się wstawianiem słupków od nowa, ech... Trzeba było postawić jeden i przetestować a nie wszystkie od razu wstawiać :P

4
Bieżące kolejowe / Odp: PKP IC organizuje szkolenia na maszynistę
« dnia: 18 Listopada 2013, 19:41:55 »
Mój kolega składał jakiś czas temu papiery i z 2-3 tygodnie się do niego odezwali ale zaciągnął się już do innej spółki i (z lekkim bólem serca) musiał podziękować :P

5
Na warsztacie / Odp: Skrypty do 3ds max
« dnia: 17 Listopada 2013, 22:03:09 »
Na razie nie używałem warstw (ale wszystko mam podzielone w 3dsie tylko eksportuję jako jedno), bo na razie jest tak mało, że do testów nie warto. Tu jednak z braku innych pomysłów wyeksportowałem słupki do oddzielnej warstwy, ale też klapa.

Przykładowy wpis słupka, którego nie widać, w oddzielnym pliku scm, który jest wpisany do głównego pliku scn:
include;slupek-waski.inc;0_7_hekto;715.025;0.0;-338.233;-65.0;slupek-0.t3d;slupek-7.t3d;end

6
Bocznica / Odp: Wydzielone z: Linia 11 Łowicz Główny - Skierniewice
« dnia: 17 Listopada 2013, 21:01:17 »
Idą nie za szybko ale też nie stoją. Na razie próbuję zrozumieć co zrobiłem źle, że nie widać słupków hektometrowych, których zdążyłem wstawić ponad 100... :P Jeśli masz aparat/możliwość robienia zdjęć to możesz przyczynić się do znacznego wzrostu tępa prac. Pisałem w temacie, czego na tę chwilę potrzebuję.

7
Na warsztacie / Odp: Skrypty do 3ds max
« dnia: 17 Listopada 2013, 19:23:48 »
Raczej nie bo u mnie prawie trawy nie ma :P W załączniku widać jak to wygląda w 3dsie i w MaSzynie. Postawiłem stary i nowy obok siebie a widać tylko nowy.

8
Poszukuję, chcę zrobić / Odp: Linia 11 Łowicz Główny - Skierniewice
« dnia: 16 Listopada 2013, 19:05:25 »
Właśnie to sam znalazłem :P A więc drzwi dworca na peron. Nawet się zgadza, mierzyłem od krawędzi peronu i w Bełchowie brakowało mi 50 metrów, które są od drzwi stacji do końca peronu. Dzięki, przez te 50 metrów prace mogły stanąć :P

9
Poszukuję, chcę zrobić / Odp: Linia 11 Łowicz Główny - Skierniewice
« dnia: 16 Listopada 2013, 18:42:02 »
Tylko co wyznacza oś w Skierniewicach? Środek peronów?

10
Poszukuję, chcę zrobić / Odp: Linia 11 Łowicz Główny - Skierniewice
« dnia: 16 Listopada 2013, 14:26:40 »
Tyle wiem. Chodzi mi o dokładne miejsce. Tuż za peronami, od pierwszego rozjazdu, od semafora wyjazdowego?

11
Na warsztacie / Odp: Skrypty do 3ds max
« dnia: 15 Listopada 2013, 19:47:31 »
Ostatnio zacząłem wstawiać słupki hektometrowe. W skrypcie są dwie wersje. Dla mnie wygodniejsza była starsza ale słupków wstawionych przez nią nie widać po eksporcie :( a wstawiłem ich już ze 100... Te wstawione nowszym sposobem widać.

12
Poszukuję, chcę zrobić / Odp: Linia 11 Łowicz Główny - Skierniewice
« dnia: 15 Listopada 2013, 19:23:28 »
Dzięki galeria zdjęć na pewno bardzo się przyda :) Co do odległości, mam już co jest na jakim kilometrze, ale to zeszło się z czymś, z czym mam mały problem, a mianowicie od jakiego konkretnie punktu zaczyna się liczenie kilometrów na linii 11?

13
Poszukuję, chcę zrobić / Odp: Linia 11 Łowicz Główny - Skierniewice
« dnia: 09 Listopada 2013, 22:05:16 »
Poprawione. Przepraszam, będę już pamiętał.

Czyżby P.O. Mokra? Widok w stronę Skierniewic?
Zgadza się. Jutro albo pojutrze chcę tam pojechać po materiały.

14
Poszukuję, chcę zrobić / Odp: Linia 11 Łowicz Główny - Skierniewice
« dnia: 09 Listopada 2013, 19:46:34 »
Coś już powoli wyłania się z nicości, na razie tylko tory, drogi, drzewa i wskaźniki oraz semafory, ale jak widać nad terenem też już zacząłem pracować.

Reg. obowiązki 2.
Zwracałem Ci już uwagę na wagę załącznika. Proszę poprawić i w przyszłości stosować się do tej zasady.
Benek

15
Poszukuję, chcę zrobić / Odp: Linia 11 Łowicz Główny - Skierniewice
« dnia: 31 Października 2013, 15:57:55 »
Spokojnie, tory będą jeszcze się ciągnęły przez kilometr.

  Dodano: 06 Listopada 2013, 21:56:31
Nie chcę dublować tematu w wydziale zamówień, więc tutaj proszę już teraz o zdjęcia tablic z nazwami prawie wszystkich przystanków i stacji na trasie linii (Bobrowniki, Bełchów, Sierakowice Skierniewickie, Mokra i Skierniewice, Łowicza nie trzeba) oraz zdjęcie peronu (jeden z tych na odcinku Bobrowniki-Mokra), ale tak aby dało się je wykorzystać na teksturę, czyli np. robione z okna jednostki, ale nie zza szyby tylko podczas postoju, wychylić się i zrobić zdjęcie. Oprócz tego wszystkie budki dróżnicze, nastawnie, magazyny, dworce, dosłownie wszystko, co znajduje się w zasięgu wzroku na szlaku :) Zmieniłem taktykę, zamiast budować całą linię od razu najpierw zbuduję cały odcinek Skierniewice - Bełchów, nie chcę poprawiać błędów na całej scenerii, jak doszlifuję umiejętności na tym odcinku to dobuduję kolejny. Chodzi o to, że to moja pierwsza poważna sceneria i pewnie będzie trochę błędów a łatwiej je będzie poprawiać na dwa razy krótszym odcinku. Poza tym jak już będę dokładnie wiedział co i jak to drugi odcinek do Łowicza na pewno powstanie szybciej.

Jeśli chodzi o zdjęcia, to na forum jest napisane co i jak robić ;) Od siebie tylko proszę aby nie były przejarane, za ciemne (czyli nie walić z automatu) oraz aby na zdjęciach budynków nie było efektu soczewki czyli zaokrągleń. Najlepiej odejść parę kroków do tyłu i użyć zooma.

Czekam na odzew i liczę na materiały dobrej jakości :)

16
Pomoc doraźna / Odp: Problem ze wstawianiem drzew przez skrypt w 3dsie
« dnia: 05 Listopada 2013, 23:15:52 »
Niedawno (z miesiąc, półtora) pobrałem nowe skrypty, bo te, które miałem wcześniej były mocno ograniczone w porównaniu z tymi obecnymi, więc chyba nie zdążyłyby się zdezaktualizować. W każdym razie już jest ok, @macius5991, dzięki :)

Niedawno piszemy łącznie. Poprawiłem.
Benek

17
Pomoc doraźna / Problem ze wstawianiem drzew przez skrypt w 3dsie
« dnia: 05 Listopada 2013, 20:23:49 »
Witam, Szukałem czegoś na ten temat i nic nie znalazłem dlatego zakładam ten temat.

Próbowałem, do scenerii linii 11 wstawić drzewa, no i udało się ale... eksportując scenerię i odpalając symulator zastałem same gołe modele, czyli po prostu białe płachty na krzyż. Szybko sam ustaliłem, że w skrypcie są źle nazwane tekstury (?) (na początku każdej nazwy widnieje #) a nawet podane są ścieżki do tekstur, których nie ma, np. "plants/#buk1". Co z tym zrobić? Dopasować wszystko do skryptu, czyli pozmieniać nazwy i lokalizacje? Jeśli gdzieś problem już był poruszany, przepraszam za niedopatrzenie.

18
Poszukuję, chcę zrobić / Odp: Linia 11 Łowicz Główny - Skierniewice
« dnia: 28 Października 2013, 12:43:18 »
@Kolejorz, skromnie, nie skromnie, byle do przodu. Fajnie, że bierzesz się za coś takiego, więc powoli do przodu. W trakcie na pewno wyjdzie jeszcze dużo nieścisłości itd. Nie zniechęcaj się jednak. W tym czym będę mógł, z pewnością pomogę. Powodzenia.
Dzięki, na pewno się przyda. Jak skończę budować tory to będzie mi potrzebny materiał, bo samemu jeździć do Skierniewic za każdym razem gdy czegoś będę potrzebował to trochę słabo.

Trochę już na wschodzie powstało, ale całego układu nie będę budował, bo nie będzie się tam jechało, więc jest zbędny. Zacząłem też parowozownie. A jeśli chodzi o podg. Skierniewka to rzeczywiście problem. Może do czasu skończenia scenerii to przebudują ;)

Był zwrócona Ci uwaga byś wstawiał przecinki. Następnym razem ostrzeżenie.
Proszę powstawiać brakujące znaki interpunkcyjne.
Rozi

19
Poszukuję, chcę zrobić / Odp: Linia 11 Łowicz Główny - Skierniewice
« dnia: 26 Października 2013, 19:22:33 »
Twu, oczywiście wschodnią, pomyłka. Jeśli chodzi o modele budynków to wszystko będzie tak jak w rzeczywistości, nie takie rzeczy (realne) już się modelowało ;) O to możecie być raczej spokojni, umiem w miarę modelować ale to już sami ocenicie jak postawię te budynki. Skierniewka prezentuje się następująco. Rozjazd krzyżowy uświadomił mi, że wszystkie tory będę musiał (znowu...) wymieniać, bo w ogóle nie zwróciłem uwagi na szyny :( Rozjazdy powinny być elektryczne, wymieni się je, ale czy jest krzyżowy rozjazd elektryczny? I czy można zmienić tekstury w rozjeździe krzyżowym (jeśli w ogóle są jakieś inne)? Widać jak to wygląda.

20
Poszukuję, chcę zrobić / Odp: Linia 11 Łowicz Główny - Skierniewice
« dnia: 26 Października 2013, 17:19:11 »
To są Skierniewice może?
Na pierwszym planie po lewej stronie jest SkB?
Wszystko się zgadza. Wiem, na razie wygląda bardzo skromnie ale się rozwija :) Ech, jednak to nie jest takie proste jak myślałem, ale mnie to nie zniechęca. Za kilka(naście?) dni może pokażę zachodnią głowicę, na razie są tam tylko dwa tory do Warszawy.

21
Poszukuję, chcę zrobić / Odp: Linia 11 Łowicz Główny - Skierniewice
« dnia: 25 Października 2013, 19:56:01 »
No masz, przeglądałem i tego nie zauważyłem... Przepraszam, jestem bardziej ślepy niż myślałem...

  Dodano: 25 Października 2013, 23:43:08
No, układ zachodniej głowicy po raz trzeci w ciągu ostatnich dni całkowicie przebudowany :) Mam nadzieję, że teraz wszystko dobrze. Załączam screena, żeby były dowody pracy. Po lewo będzie bocznica dla KMów, po prawo parowozownia, daleko po prawej widać tory skręcające w kierunku Łowicza.

22
Poszukuję, chcę zrobić / Odp: Linia 11 Łowicz Główny - Skierniewice
« dnia: 25 Października 2013, 19:48:47 »
@Rozi, mój błąd, źle zmierzyłem ze zdjęć satelitarnych i zamiast 4,5 miałem 4. Wiem co to skrajnia ale źle myślałem, że 4 m są zawsze, a błędny pomiar to potwierdził i tak budowałem :/

Poza tym chciałem zapytać o jeszcze jedną kwestię a mianowicie o odległość od początku do początku rozjazdów przy przejeździe z jednego toru na sąsiedni. Ze zdjęć wychodzi równo 70 m ale przy 4,5 m rozstawu osi toru kiepsko to wychodzi. Tory w rozjeździe mają po 34 m więc ~2 m zostaje na tor pomiędzy nimi ale szerokość przy 4,5 m jest zbyt duża aby flex ładnie to połączył. Jako tako zobrazowałem to na "rysunku".
Nie jestem ekspertem w tej dziedzinie, więc za wszystkie błędy przepraszam i proszę o nie linczowanie mnie od razu ;) Wszelką pomoc przyjmę z wdzięcznością i się do niej zastosuję ale też nie oczekuję prowadzenia za rączkę i sam postaram się zrobić tyle ile mogę.

@matek123, dzięki za ten link. Kiedyś sam trafiłem na to ale zapomniałem gdzie to było ;)

23
Poszukuję, chcę zrobić / Odp: Linia 11 Łowicz Główny - Skierniewice
« dnia: 24 Października 2013, 00:24:36 »
@Tomaszek_Łódź, miałem na myśli tylko samo torowisko, wiem, że na skończenie całej linii, choć ma tylko 21 km, będzie trzeba wielu miesięcy.

@Tolein, tworzę w 3ds. W tym programie siedzę już z 2,5 roku.

  Dodano: 25 Października 2013, 11:37:36
No, myślałem, że pójdzie troszkę szybciej ale jak przy wszystkim pojawiają się nieoczekiwane kłopoty.

Boleśnie (wykolejając się) odkryłem, że zwrotnic nie można łączyć ze zwrotnicami :/ Jeśli gdzieś było o tym na forum to przegapiłem. Szkoda, że nie można tak łączyć zwrotnic, bo łatwo się łączyło i byłoby ładne przejście (screen nr 1), a tak wyszło co wyszło (screen nr 2).

Reg. obowiązki 2.
Załącz zdjęcie tak, jak jest napisane w Regulaminie.
Benek

24
Poszukuję, chcę zrobić / Odp: Linia 11 Łowicz Główny - Skierniewice
« dnia: 23 Października 2013, 12:29:37 »
Dobra, najpierw tory, potem budynki. Faktycznie, lepiej jest mieć skończony jeden etap niż rozgrzebywać wszystko naraz. Po torach będę wstawiał trakcję a potem budynki. Nie wiem czy szybko skończę, (tory ze stacjami) bo mam mało wolnego czasu ale postaram się.

@Arni556, dzięki za link, już się przydał ;)

25
Poszukuję, chcę zrobić / Odp: Linia 11 Łowicz Główny - Skierniewice
« dnia: 22 Października 2013, 15:03:39 »
Schematy mam, dokończenie torów (bez Łowicza Gł.) to 1 dzień roboty, to praktycznie prosty odcinek z dwoma łukami, a tak można by jakieś perony już ustawić ;)

26
Poszukuję, chcę zrobić / Odp: Linia 11 Łowicz Główny - Skierniewice
« dnia: 22 Października 2013, 14:48:11 »
Na razie nie ma się czym chwalić. Odcinek Skierniewice - Bełchów, same tory. Stacji Bełchów jeszcze nie ma, Skierniewice tylko głowica zachodnia.

27
Poszukuję, chcę zrobić / Linia 11 Łowicz Główny - Skierniewice
« dnia: 22 Października 2013, 14:22:54 »
Witam, proszę ludzi mieszkających lub często przejeżdżających w okolicy tej linii o zdjęcia na tekstury oraz zdjęcia poglądowe. Najbardziej potrzebne są teraz zdjęcia stacji Skierniewice i Bełchów. O ile do Bełchowa może uda mi się wybrać, to do Skierniewic tak prędko nie pojadę. Oczywiście kiedyś na pewno znajdę czas, ale jak zdjęcia będą szybciej, to może szybciej uda się skończyć trasę.

Może i na forum nie jestem aktywny, ale często je przeglądam, a w 3dsie i ogólnie modelowaniu siedzę już trochę, więc jest nadzieja, że linia powstanie :P Krótka, ale jeśli prace będą szły dobrze, pomyśli się nad przedłużeniami do Kutna, Zgierza -> Łodzi i Sochaczewa -> Warszawy.

Pozdrawiam i liczę na jakiś odzew ;)

Wstawiłem aż 8 przecinków. Z bełkotu powstały normalne zdania.
Benek

28
Tabor / Odp: Dodanie EN94
« dnia: 03 Czerwca 2011, 14:52:10 »
Aha, dzięki za odpowiedź i przepraszam za błąd, szybko pisałem.

29
Tabor / Dodanie EN94
« dnia: 03 Czerwca 2011, 14:07:23 »
Witam.
Chciałbym umieścić na trasie Linia61_osobowy1 EN94. Przeczytałem wątek o ET22 i SN61 ale nie udaje mi się go dodać. Podejrzewam, że to sprzęg. W EN57 jest 55 ale do EN94 nie działa. Próbowałem też 3 i 7 i nic. Dodawałem inne kible, nawet trójskład ;-) i mi się udawało więc dlatego myślę, że chodzi o sprzęg.

Przeniosłem do działu Tabor.
Quark-t

Strony: [1]