Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - bprog

Strony: [1]
1
Ja oglądałem live Stelego i bardzo mi ten pomysł ujął, przepięknie autor podkreślił dzisiejsze Święto Niepodległości.
Nic nie ma ani z polityki, ani przyśpiewek czy z kibicami nic wspólnego. Wiem są duże różnice społecznie , w MaSzynie również, ale to nie Święto nienawieści i pogardy. Właśnie w takie Święto jak te powinniśmy się trzymać razem jako wszyscy Polacy , każdy na swój sposób. Różnijmy się pięknie, dajmy jako społeczność symulatorowa dowód na to , że umiemy przynajmniej być razem w takim dniu.
Jakby autor wsadził tu manifestacje i kontrmanifestacje z antysymbolami Polskimi jak co roku w Warszawie, wtedy moglismy poróżnić się i być źli dla autora.


2
Z całym szacunkiem, ale nie popadajmy w paranoje. Chyba, że ktoś naprawdę chce robić z igły widły, musi się na każdy temat odezwać, bo trzeba być w centrum uwagi i kręcić aferę. Świętować można we wszelaki sposób zgodny z prawem, czy to śpiewem, czy flagą, banerem czy też racą - o ile nie jest to zabronione i nie stwarza zagrożenia dla innych. Autor pomysłu nie miał nic złego na myśli, po prostu jest to podkreślenie tego wyjątkowego dla naszego Narodu dnia. Jeśli ktoś ma ochotę - ściąga i sobie jedzie. Jeśli znajdzie się wśród nas twórca - homoseksualista, który zechce zrobić paradę równości, albo scenariusz z tęczowym pociągiem, to też ma do tego prawo, ale niekoniecznie muszę mieć ochotę to ściągać. Czepiać byśmy się mogli, gdyby wirtualne ludziki na peronie stali ubrani w swastyki czy z flagami organizacji terrorystycznych. Wtedy można kręcić aferę... ale teraz nie przesadzajmy proszę i cieszmy się, że żyjemy w wolnym kraju. Dzięki @Stele za ten miły akcent w symulatorze.

3
Czy po instalacji dodatku sklady beda obrzucane kamieniami, a hamulce zrywane?

4
Na warsztacie / Odp: Exe - zmiany w stosie graficznym i dźwiękowym
« dnia: 10 Listopada 2019, 17:56:51 »
Gdzie napisalem ze kaliska mi nie dziala? Czytaj sam ze zrozumieniem. Napisalem ze podczas GRY przestaly dzialac klawisze funkcyjne. Jak inaczej mialem to ujac? Jesli mamy przestac zglaszac problemy z exe to powiedzcie od razu bo jeszcze jakis pieniacz sie zburzy ze jakim prawem to robimy ze cokolwiek zglaszamy.

5
Na warsztacie / Odp: Exe - zmiany w stosie graficznym i dźwiękowym
« dnia: 05 Listopada 2019, 12:58:45 »
Podpisuję się pod tym wszystkim co mam pod ręką. Ostatnie zmiany sprawiły, że mój komputer wymięka. A nie jest zły. Chyba że są problemy z optymalizacją. Przy procesorze czterordzeniowym pamięcią ram 32gb i dyskiem ssd symulator ma olbrzymie problemy, to coś jest nie tak. Jeśli na mój komputer jest w stanie udźwignąć o wiele cięższe programy do kompozycji a z symulatorem ma problem...

6
Screeny / Odp: Rotfl!
« dnia: 08 Września 2019, 18:19:20 »
W ramach akcji pt. Redukcja siudemek, tniemy je i przetapiamy na zabawki dla mikoli.

7
Mmm wybornie jeszcze wincej trzeba, a z tym ET41 to fallstart nie liczy się (tak wiem, że to 07x2) :P.

8

Myślę że więcej nie trzeba dodawać. Należy zwrócić uwagę na to co się najbardziej powtarza, malowań wyjątkowych jest mały procent.

9
EP08 czeka. Nie lepiej uzupełnić ten park. Zdjęcia wersji pomarańczowej leżą i żółkną.

10
Nie tedy droga zapychac repo dodatkami ktore niczym sie nie roznia poza cyferka i to jeszcze na widoku zewntrznym - kabiny, dzwieki, fizyka sa identyczne co sztuka wiec po co tyle klonow?

11
Symulator / Odp: SA134
« dnia: 01 Września 2019, 20:06:26 »
Tego modelu, który już jest w MaSzynie? :P

12
Pomoc doraźna / Odp: Maszyna 19.08 - problemy
« dnia: 11 Sierpnia 2019, 17:23:09 »
Uhm, panowie, one nigdy nie były oteksturowane.

13
Pomoc doraźna / Odp: Maszyna 19.08 - problemy
« dnia: 09 Sierpnia 2019, 22:45:05 »
Nie potwierdzam - na paczce 19.08 z paczkowym exe dym z SU45 mam.

14
Publikacje / MaSzyna 19.08
« dnia: 09 Sierpnia 2019, 21:39:40 »
Zapraszamy do zapoznania się z ostatnim wydaniem Symulatora "MaSzyna" - MaSzyna 19.08! Prezentuje stan prac nad Symulatorem na początek sierpnia 2019 roku.
Jest to patch zawierający zmiany w rewizjach 3702-4216.
Paczka zawiera dodatkowo eksperymentalny plik wykonywalny eu07_gl33.exe. EXE GL3.3 posiada wiele znanych błędów, proszę nie zgłaszać usterek dotyczących wyglądu graficznego, jedynie te z całkowitym zawieszeniem symulatora.Osoby posiadające szybki upload i chcące wesprzeć nasz serwer, mogą pobrać paczkę bezpośrednio przez torrent celem seedowania.

15
Bieżące kolejowe / Odp: Symulator Rewidenta Taboru Kolejowego - SRTK
« dnia: 02 Sierpnia 2019, 15:01:54 »
W celach czysto promocyjnych proponuję jednakże wydać tą waszą Wersję 0.1.0b "Łoś" nie "tylko dla dla developerów oraz testerów", lecz dla ogółu. Nawet tutaj to dać. Szczególnie, że na razie nie macie ani jednego użytkownika z zewnątrz, a tym bardziej "developerów oraz testerów" :)

Nie jest to żaden MaSzynowy Elf lub inna woda na pustyni....
Symulator MaSzyna, TD 2 zaczynały na innych forach i teraz mamy to co mamy. Tworzyć forum, żeby napisać regulamin, napisać że została wydana wersja "tylko dla developerów oraz testerów" oraz utworzyć wątek, aby ludzie pisali błagalne "zgłoszenia na stanowiska" (jakie?) to czysty bezzasadny narcyzm. Równie dobrze można wziąć kartkę A4 i napisać sobie na biurku to samo.

16
Tabor kolejowy / Odp: Zdjęcia taboru na tekstury
« dnia: 28 Czerwca 2019, 17:36:29 »
Może to nie jest typowo tabor, ale do kabin EN57/71 się nada.

W paczce są zdjęcia sterowników:
+ PIXEL AsteriX -  z każdej strony
+ R&G STI-4 -  z każdej strony
+ R&G STI-2K -  z każdej strony

https://eu07.pl/userfiles/23756/foto-sterowniki.7z - 165MB

Zezwalam na użycie do MaSzyny i każdego innego symulatora po uprzednim skontaktowaniu się ze mną ;)

17
Forum / Odp: "Znikające" polubienia
« dnia: 27 Czerwca 2019, 19:53:24 »
Wyłączyć polubienia i po problemie, to nie facebook czy jakiś inny (s)twór.
Facebooka nie mam, ale to się tu moim zdaniem sprawdza, bo można łatwo wyrazić np. poparcie czyjegoś pomysłu bez zaśmiecania tematu postami w rodzaju: "podoba mi się", "też tak uważam", "dobry pomysł"; co z resztą jest nieregulaminowe (zakazy pkt. 13.).

18
Na warsztacie / Odp: Exe - zmiany w stosie graficznym i dźwiękowym
« dnia: 14 Czerwca 2019, 21:25:20 »
W dzisiejszym uaktualnieniu:

- funkcjonalnosc, wstepnie zaimplementowana obsluga pradnicy jako zrodla pradu dla ogrzewania skladu. Przykladowa konfiguracja pradnicy dla SU45 w pliku .fiz wyglada nastepujaco:
Clima: Heating=Generator HGeneratorEngine=Main HGeneratorMinRPM=696 HGeneratorMinVoltage=2400 HGeneratorMaxRPM=1500 HGeneratorMaxVoltage=3300
gdzie:
HGeneratorEngine // typ silnika napedzajacego pradnice; na ten moment faktycznie obslugiwany jest tylko typ Main oznaczajacy spiecie z 'glownym' silnikiem pojazdu
HGeneratorMinRPM // dolna wartosc zakresu 'roboczego' pradnicy, w obrotach na minute
HGeneratorMinVoltage // napiecie generowane przy dolnej roboczej predkosci obrotowej
HGeneratorMaxRPM // gorna wartosc zakresu 'roboczego' pradnicy, w obrotach na minute
HGeneratorMaxVoltage // napiecie generowane przy gornej roboczej predkosci obrotowej

- szamynstwu mowimy stanowcze nie, zasilanie ogrzewania pradem z glownego ukladu pojazdu nie jest od tej pory zachowaniem standardowym dla kazdego pojazdu, ale powinno byc sygnalizowane wpisem w pliku .fiz:
Clima: Heating=Main


19
Tu się pojawia problem, bo zarówno budynki jak i węglarki są tworzone z prawdziwych zdjęć. Mamy zakłamywać? To samo z realnymi sceneriami? (co prawda tą jest tylko L61, ale w Lublincu był też chyba jakiś ładny napis. Dzisiaj poszukam).

20
Króciutki post po pokazie mojego miniaturowego pulpitu EU07 na dzień dziecka w Toruniu, który odbył się 1 i 2 czerwca. Pulpit przeszedł chyba największa próbę wytrzymałościową w jego historii. Dzieci jak to dzieci wiedziały lepiej co, w którą stronę się kręci i jakie przełączniki powinny być powłączane na pulpicie. Jeśli chodzi o jazdę to udało się im uruchomić wszystkie możliwe zabezpieczenia działające w symulatorze, ale dzięki temu miałem sprawdzone wszystkie lampki kontrolne i przyciski odblokowujące. Myślę, że nie był to ostatni pokaz bo zainteresowanie było ogromne. Poniżej kilka zdjęć.

21
Na warsztacie / Odp: Chłodzenie SM42
« dnia: 16 Kwietnia 2019, 23:17:42 »
Akurat wentylatory w stonce chodzą na maksymalnych obrotach od temperatury wody 83 st. C. Myślałem żeby ustawić taką wydajność wentylatorów chłodnic, aby dla ostatnich pozycji jednak po czasie się zagotowała, a schodząc na niższe obroty, wtedy wentylatory by już dawały radę.

PS. Dodałem też chłodzenie ST43. Pompy hydrostatyczne, to dopiero szamaństwo!

PS2. Smród zmodyfikowany tak, że na maksymalnych obrotach można ja jednak zagotować.

22
Bieżące Symulatorowe / Odp: Prędkościowa zagwozdka
« dnia: 14 Kwietnia 2019, 21:45:42 »
Odkąd sygnały na semaforach zostały uzależnione z położeniem rozjazdów na drodze przebiegu.

23
Na warsztacie / Odp: Metro bałtyckie
« dnia: 13 Kwietnia 2019, 15:59:51 »
Przedstawiam scenerię dostosowaną do MaSzyny 19.04. Zmiany w porównaniu z ostatnią paczką są niewielkie, ale mimo wszystko:
  • Poprawa źle wpisanych wektorów normalnych, co skutkowało niewyświetlaniem niektórych ścian.
  • Naprawa scenariusza – był błąd, który blokował pociąg na stacji Nowy Slimsonów.
  • Pociągnięta trzecia szyna na prawie całej długości, choć są jeszcze krótkie odcinki bez niej.
  • Po dojechaniu do stacji Kolumba i otrzymaniu Ms2, możemy nacisnąć Shift+0. Wyjedziemy wtedy na STP Kamienny Potok (stacja nie w pełni gotowa, ale już coś niecoś na niej jest).
  • Wymiana taboru – wszystkie kursy obstawione przez EN57-AKŁ. Ciągle nie jest to samo co prawdziwy pociąg metra, ale jeździ się zdecydowanie lepiej niż zwykłym EN57 – porządny rozruch, łatwo się nauczyć hamować. Polecam się też przejechać jako pasażer.
O ile na zwykłym exe z paczki wygląda nawet nieźle, o tyle na shaderowym exe wszystko wygląda po prostu źle. Widzę wprawdzie, że możliwości poprawy są, i że chyba wszystko będzie wyglądać bardzo dobrze, jeżeli do tekstur stworzy się pliki .mat z odniesieniami do shaderów – ale tutaj przydałaby się pomoc, bo nie mam zielonego pojęcia o shaderach.

Link do paczki zamieściłem w pierwszym poście wątku.

24
Pomoc doraźna / Odp: Maszyna 19.04 - problemy
« dnia: 06 Kwietnia 2019, 19:27:46 »
A może byś przestał do każdej pierdoły doradzać reinstall maszyny? Coś jest skopane, plik pythona w folderze 6dg jest pusty.

25
Na warsztacie / Odp: Exe - zmiany w stosie graficznym i dźwiękowym
« dnia: 04 Kwietnia 2019, 01:23:22 »
W dzisiejszym uaktualnieniu:

- lekcje dla AI, jadac luzem traksem ai nie powinna juz generowac raportow do UTK pod co drugim semaforem

- przygotowane przez youBy poprawka w obsludze poslizgu oraz eksperymentalny wariant hamulca lokalnego dla traksowatych

- w ramach koncertu zyczen, dzwiek kol szorujacych po lukach moze byc rowniez dzwiekiem skladanym; wybor probki dokonywany jest na podstawie predkosci pojazdu

26
Bieżące Symulatorowe / Tak na szybko.
« dnia: 05 Marca 2019, 21:42:08 »
Siema. Postanowiłem napisać pare słów, aby nie zaśmiecać forum pisze specialnie tu.
Tak sobie minęło 9 lat, i w koncu znalazłem chwile by odpalić sobie naszego symka, ale mówie co tam, nie bede smigał po swojej starej zmodyfikowanej Krzyzowej na paczce z 2006roku, sciągne sobie najnowszą paczkę. I do sedna sprawy:
Gratuluje Wam, bo odwaliliście kawał dobrej roboty! w 2008 roku było to nie do pomyślenia co teraz jest tu osiągniete. Robi to na mnie wrażenie bo Ci co mnie pamiętają to wiedzą jaka wage przykładałem do niektórcyh szczegołów, i sposobu grania w ów symulator.  Powodzenia i działajcie dalej!

Tyle ode mnie - srednio-starej ekipy ;)
MKaczy pozdrawiam ; - )

27
A na Steamie nie można dorzucić moda jako "Polish Rail Real +18 MOD" z ograniczeniem wiekowym?

28
Z tego co sobie przypominam to większość wulgaryzmów na radiu już usunięto. Na pewno to słynne słuchaj k...

29
Bocznica / Odp: Odp: Exe - zmiany w stosie graficznym i dźwiękowym
« dnia: 16 Lutego 2019, 09:01:35 »
Nawet tego exe nie odpalales, nie wiesz co tam jest napisane i co pokazuje a krecisz od 3 rano pseudo-filozoficzne wywody chyba dla sztuki (nie pierwszy raz z reszta).

A co to jest brutto zostalo napisane, a jak nadal ni wisz to sa google.

30
Gdzieś w górach...

Strony: [1]