Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Malk_18

Strony: [1]
1
Tabor kolejowy / 81-717.3 i 81-714.3 - wątek zbiorczy
« dnia: 26 Października 2022, 23:53:03 »
Ze względu na to, że wycofywanie pierwszych wagonów rosyjskiej produkcji na rzecz czeskich Škód przewidywane jest już za mniej więcej dwa lata (2024), a nadal nie ma ich w symulatorze, zainspirowany wątkiem o Metrze Bałtyckim i symulatorem Metrostroi postanowiłem podjąć się odwzorowania tych pociągów dla MaSzyny w niedalekiej przyszłości. W związku z tym, że obecnie moje możliwości przerobowe są dosyć mocno ograniczone, na ten moment moim priorytetem zostaje zebranie jak największej ilości materiałów w postaci wszelkiego rodzaju zdjęć, dźwięków, modeli, filmów, dokumentacji, przepisów, schematów i tp. o których udostępnienie chciałbym się zwrócić do każdego, kto takowe posiada i ma taką możliwość. Przyda się wszystko, począwszy od zdjęć podłogi, przez dźwięki przetwornic, po dokumentację systemu SOP i schematy tuneli metra. 81-717 to dość skomplikowana konstrukcja, więc wierne odwzorowanie będę stawiał na pierwszym miejscu.

Może to jest porywanie się z motyką na słońce i przyznaję, że może mi się to nie udać, jednak lepiej trzymać wszystkie potrzebne informacje w jednym miejscu - a nóż ktoś inny, jeśli nie ja, podejmie się tego w przyszłości.

2
Jak oni wyglądają?

Planuję zeskanować całą instrukcję w najbliższym czasie, więc jak znajdę czas to podeślę pdfa.

3
A ile? I jakie miały znaczenia?

Trzeba na samym początku zaznaczyć, że niektóre obecnie występujące wskaźniki w E-1 z 1930 roku były zaklasyfikowane jako sygnały, czego przykładem są dzisiejsze wskaźniki zwrotnicowe - dzisiaj seria Wz, ówcześnie sygnały 7 i 8. Wskaźniki były umieszczone w instrukcji jako dodatek I i w porównaniu do dzisiejszej Ie-1 było ich stosunkowo niewiele (naliczyłem 14). Znaczenie wskaźników, których wygląd zachował się do dzisiaj raczej nie uległ dużej zmianie.


4
Bieżące Symulatorowe / Okno "Raport szkolenia"
« dnia: 03 Kwietnia 2022, 14:38:12 »
Chciałbym się dowiedzieć, w jakich celach podane w temacie okno (na screenie) pojawiło się w symulatorze, oraz jak powinno się go używać, ewentualnie gdzie zapisują się te raporty. Będę wdzięczny za odpowiedź.

Jeżeli napisałem w złym dziale, poproszę o przeniesienie.

5
Na warsztacie / Odp: Metro bałtyckie
« dnia: 29 Września 2020, 21:08:19 »
Dobry Wieczór, lekko odkopię ten wątek i zapytam jak trwają prace nad innymi rzeczami np.: wskaźniki. Jeszcze powiem, że wskaźniki Wm4 (odpowiednik W4 jeśli dobrze mówię) na każdej stacji powinny być przeniesione trochę dalej (tak jak wypada to w Metrze Warszawskim) i dodać słupki lub pasy na ścianach również jako Wm4. Przydało by się też wydłużyć perony do Warszawskich 120 metrów oraz zrobić dłuższe tunele między stacjami. (To tylko propozycja). Gdybym łamał Regulamin proszę o usunięcie.

Dziękuję i Pozdrawiam autora tej świetnej scenerii.

Edit: Też przydało by się zrobić oczywiście dłuższe tory postojowe i zwiększyć ich liczbę żeby pociągi kursowały co najmniej 2-3 minuty, bo 5 minut, to trochę za rzadko jak na metro.

Edit2: Wydłużenie tuneli tyczy się: Muranów-Dw. Główny oraz Pl. Konstytucji-Stare Miasto. Nie namawiam nikogo.

Jak chcesz, notatnik stoi otworem. Wszystko można zrobic od początku, a to, o czym wspomniałeś możesz zrealizować we własnym zakresie. Zwróć uwage na to, że metro w Bałtyku, czyli stosunkowo małej miejscowości nie potrzebuje kursowania częściej niż 5 minut, ani dłuższych tuneli.

Już na twoim miejscu z twoją postawą można zamienić turbokible na impulsy i EW58.

Pozdrowionka.

6
Na warsztacie / Odp: Metro bałtyckie
« dnia: 04 Czerwca 2020, 10:56:08 »
To ja lekko obudzę ten wątek i tylko nadmienię, że odkąd EW58 daje się prowadzić, to można kiblowe asynchrony zamienić :)
Świetne wrażenia z prowadzenia tego EW58 właśnie w metrze bałtyckim. Dobre przyspieszenie i zdecydowane, stanowcze hamowanie ED, które właśnie w metrze jest najbardziej porządane.

Miłego dnia życzę.

7
Screeny / Odp: Rotfl!
« dnia: 31 Maja 2020, 13:22:35 »
Kiedy maszyna czeka zbyt długo...

Obowiązki pkt. 2. Proszę skompresować załączniki. @Stele

EDIT: Screeny w zipie

8
Pomoc doraźna / Odp: Edytor scenerii - od czego zacząć?
« dnia: 10 Października 2019, 17:08:06 »
Właśnie w pierwszym poście, czy tam drugim wspamniałem o pomocy w ogarnięciu tego edytora. Masz jakieś rozeznanie? Jak tak, to serdecznie prosiłbym cię o pomoc :)

I chętnie zajmę się tym oroczeniem w Drawinowie, bo ubogie to jest :D

Będę wdzięczny.

Strony: [1]