Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - Malk_18

Strony: [1]
1
Tabor kolejowy / 81-717.3 i 81-714.3 - wątek zbiorczy
« dnia: 26 Października 2022, 23:53:03 »
Ze względu na to, że wycofywanie pierwszych wagonów rosyjskiej produkcji na rzecz czeskich Škód przewidywane jest już za mniej więcej dwa lata (2024), a nadal nie ma ich w symulatorze, zainspirowany wątkiem o Metrze Bałtyckim i symulatorem Metrostroi postanowiłem podjąć się odwzorowania tych pociągów dla MaSzyny w niedalekiej przyszłości. W związku z tym, że obecnie moje możliwości przerobowe są dosyć mocno ograniczone, na ten moment moim priorytetem zostaje zebranie jak największej ilości materiałów w postaci wszelkiego rodzaju zdjęć, dźwięków, modeli, filmów, dokumentacji, przepisów, schematów i tp. o których udostępnienie chciałbym się zwrócić do każdego, kto takowe posiada i ma taką możliwość. Przyda się wszystko, począwszy od zdjęć podłogi, przez dźwięki przetwornic, po dokumentację systemu SOP i schematy tuneli metra. 81-717 to dość skomplikowana konstrukcja, więc wierne odwzorowanie będę stawiał na pierwszym miejscu.

Może to jest porywanie się z motyką na słońce i przyznaję, że może mi się to nie udać, jednak lepiej trzymać wszystkie potrzebne informacje w jednym miejscu - a nóż ktoś inny, jeśli nie ja, podejmie się tego w przyszłości.

2
Bieżące Symulatorowe / Okno "Raport szkolenia"
« dnia: 03 Kwietnia 2022, 14:38:12 »
Chciałbym się dowiedzieć, w jakich celach podane w temacie okno (na screenie) pojawiło się w symulatorze, oraz jak powinno się go używać, ewentualnie gdzie zapisują się te raporty. Będę wdzięczny za odpowiedź.

Jeżeli napisałem w złym dziale, poproszę o przeniesienie.

3
Bocznica / SimRail 2021 jako maszynowa konkurencja
« dnia: 18 Października 2020, 23:46:17 »
Zostawię tutaj tylko ten filmik. Jeżeli post nie powinien się tutaj pojawić, to niech zjeżdża na bocznicę.


4
Bocznica / Skriny z maSZyny - Malkowa galeria screenów.
« dnia: 31 Maja 2020, 13:13:53 »
Cześć wszystkim! Malk z tej strony.

Dziś postanowiłem założyć wątek, w którym publikował będę swoje screeny ze służb. Udało mi się pomikolić trochę w maszynie, to się paroma pochwalę. Postaram się wrzucać je regularnie, z każdej służby wraz z taśmami.

Oto parę z nich:


Zapraszam do kreatywnej dyskusji.

Fajnie, że obciążasz serwer td2.info a nie eu07.pl, ale regulamin, to regulamin. Zapraszam do zbiorczego wątku i przypominam o zasadach wrzucania grafik. @Stele

5
Pomoc doraźna / Edytor scenerii - od czego zacząć?
« dnia: 08 Października 2019, 19:06:49 »
Chciałbym poprosić o poradę odnośnie edytora i tworzenia scenariuszy, ponieważ sam chciałbym stworzyć prostą scenerię.

1. Czy ktoś mógłby mi pomóc z obsługa edytora?
2. Czy mógłby ktoś wtajemniczyć mnie w tworzenie scenariuszy?
3. Czy sceneria większa od Drawinowa przejdzie egzamin?

Z góry dzięki,
Malk :)

6
Pomoc doraźna / Quarkmce2007 - czyli dwie scenerie w jednej.
« dnia: 24 Sierpnia 2019, 18:22:43 »
Kiedy skończyłem scenariusz z lokomotywą EP07, postanowiłem sobie pozwiedzać scenerię. Nagle natrafiłem na: UWAGA!!! Scenerię Zwierzyniec, od stacji Psiary zagroda do stacji Kociary, jednak za Jelonkowem, jednotor w kierunku Kociar się urywa i zostają same obiekty otoczenia. Do stacji Psiary Zagroda prowadzą dwa szlaki: urywający się dwutor i jednotor. Znaleźć je można niedaleko podg. Dejawy. Bardzo chciałbym się dowiedzieć, dlaczego sceneria Quarkmce2007 jest jakimś cudem połączona ze scenerią Zwierzyniec. Aby znależć tą scenerię, warto jednak poczekać do rana :D

Prosiłbym o wyjaśnienie mi tej sytuacji, za co będę bardzo wdzięczny.

Malk :)

7
Pomoc doraźna / Zmiana składu i magazyn RAINSTED.INI
« dnia: 05 Czerwca 2019, 23:13:46 »
Witam.
Przychodzę z zapytaniem o magazyn RAINSTED.INI w zakładce "Składy".
Kiedy zespalam skład z poziomu startera, czasami chcę go zapisać i być może pojechać nim w przyszłości. Kiedy zapisuje skład w ww. magazynie on się tam pojawia (naprawdę?!), ale kiedy chcę go użyc jeszcze raz i klikając PPM, pojawia się okno dialogowe z opcjami: "Kopiuj skład do schowka" i "Usuń skład z magazynu". Po wybraniu pierwszej opcji, wybieram zakładkę "Składy na scenerii" i chcę ten skład wkleić w miejsce poprzedniego. Jak wskazuje intuicja, klikam PPM i szukam opcji wklej, czy coś w tym rodzaju, ale pojawia się podobne, wcześniej wspomniane okno dialogowe, tylko z dodatkowa opcją "Usuń pojazdy z tego składu". Nic nie ma o wklejaniu.
Co trzeba zrobić, aby skład w magazynie RAISTED.INI zamienił się ze składem np. np. ze składem na scenerii TD?
Proszę o fachową poradę,

Malk :)

8
Pomoc doraźna / Dzień w nocy
« dnia: 26 Maja 2019, 20:11:16 »
Dzień dobry, chciałbym się spytać, jak rozwiązać problem z dniem w nocy.

Jak to wygląda:

Uruchamiam scenerię, typu Quarkmce2007, Drawinowo noc i inne scenerie rozgrywające się wieczorem, w nocy lub rano, to gdy zapalam reflektory lub mijam inny pociąg, w promieniu około 500 metrów, teren rozjaśna sie jak w dzień. Jak temu zaradzić? Narazie radzę sobie z tym przyciemnieniem reflektorów w sceneriach porannych, typu Zwierzyniec i l056 poranek, ale chciałbym jeździć również na sceneriach nocnych, a dzień z reflektorów niszczy klimat. Jak temu zaradzić?

Liczę na fachową poradę,

Malk :)

Strony: [1]