Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Quark-t

Strony: [1]
1
Bieżące kolejowe / Odp: Oznaczenia na pudle
« dnia: 08 Października 2020, 21:01:46 »
A nie masy hamujące przypadkiem?

2
Forum / I Ty możesz zostać moderatorem!
« dnia: 28 Kwietnia 2019, 18:36:49 »
Jesteś stałym bywalcem na forum?
  Lubisz ład i porządek?
    Umiesz pisać poprawnie po polsku i jesteś z tego dumny?
      Cechuje Cię stanowczość, konsekwencja, zdrowy rozsądek i uczciwość?
        Chciałbyś pomóc w społeczności MaSzyny ale nie wiesz jak?
          Wiesz co to jest Regulamin Forum i po co został stworzony?
            Zawsze marzyłeś o przyznaniu WMMB?
ZOSTAŃ MODERATOREM!

Nie, to nie żart. Administracja postanowiła poszerzyć swoje szeregi i przeprowadzić konkurs na stanowisko moderatora forum EU07.pl
Reguły konkursu:
  • Zgłoszenia poprzez wysłanie do mnie PW z tematem "Chcę być moderatorem" w terminie do 05.05.2019, godz. 12:00. Decyduje godzina nadejścia wiadomości wyświetlana w moim panelu PW.
  • Wiadomość ma zawierać treść: "Zgłaszam swoją kandydaturę na moderatora forum EU07.pl" oraz rozwinięcie zdania "Chcę zostać moderatorem, gdyż...".
  • Wśród zgłoszeń dokonamy wyboru kandydatów, którzy przystąpią do kolejnego etapu weryfikacji. Po pomyślnym jego przejściu planujemy przyznać uprawnienia moderatorskie do części forum. A z czasem pełnych.
  • Termin rozpoczęcia drugiego etapu nie jest sztywno określony.
  • Wybór dokonany zostanie subiektywnie przez Administrację.

Przystąpienie do konkursu na moderatora jest dobrowolne, a brak przejścia do kolejnego etapu nie wiąże się z żadnymi obostrzeniami. Administracja zastrzega sobie także prawo do niewybrania któregokolwiek z kandydatów! Z drugiej strony, może zostać wybrany więcej niż jeden moderator.

3
Pomoc doraźna / Odp: Sceneria "Wrocław" i "Legnica"
« dnia: 04 Marca 2019, 17:03:40 »
PS Swoją drogą ciekawe jest to, że relacja z budowy scenerii potrafiła się pojawiać co 2 tygodnie, a teraz ostatnia jest z 2011 roku.
To nie jest ciekawe, to jest zwyczajne. Zwłaszcza przy okrojonym czasie, który możesz na to poświęcić i rozwijających się równolegle innych rzeczach. Zanim skończysz, to już wiesz, że musisz poprawiać to, co robiłeś na początku. I tak na okrągło...

4
Forum / Odp: Budowa i funkcjonowanie forum
« dnia: 04 Marca 2019, 16:06:20 »
I te animacje we flashu... ;) Człowiek był piękny i młody, a teraz to mu już się nawet nick na czerwono świeci, bo na rezerwie życiowej jedzie.
Dzięki za podlinkowanie webarchive!

5
Bieżące Symulatorowe / Odp: Kwestia użycia znaków towarowych
« dnia: 26 Lutego 2019, 18:41:39 »
Co nie zmienia faktu, że nie wiesz czy o takie pozwolenia nie występowali. Jak słusznie zauważono, znak towarowy zastrzeżony podlega ochronie i zawsze właściciel może uznać, że przyczyniasz się do złego budowania świadomości marki, przez co działasz na szkodę firmy. I nie ma znaczenia czy bierzesz za to kasę czy nie.

6
Treści ogólnie pojęte za kontrowersyjne należy wyłączyć do osobnej paczki i zrobić to raz a porządnie. Biadolenie o "klimacie" w postaci plakatu (i to jeszcze za plecami, którego de facto się nie widzi) pozostaje dla mnie nieodgadnione...

EDIT: Dynamic przejrzane - lista w mojej poprzedniej wiadomości.

7
SM03 - Playboy
4E_v1 / 4E - pudełko papierosów (http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU19960100055/U/D19960055Lj.pdf art. 8.1)
4E_v1 / 4E - plakat na pudle SHP
6dg_v1 - 6dg_1]laska.dds
6dg_v1 - szlugi
181_v1 - 181]skrzynki
303e/303e - duperele (paczka papierosów)
303e/303e-hist-universal - 102e]duperele (paczka papierosów)
303e/303e-hist-universal - 303e_1]duperele_hist (paczka papierosów)
ep07_v1 / 4e_2]duperele - paczka papierosów
ep08 /102e_1 - 102e_1]duperele - paczka papierosów
ep08 /102e_2 - 102e_2]duperele - paczka papierosów
et21_v2 - "baba.dds" - piwo (ustawa o wychowaniu w trzeźwości czy jak to tam szło)
et22_v2 - 201e_1]doda
eu04_v1 / elementy2 (paczka papierosów)
eu05_v2 / 05]detale (paczka papierosów)
ew58 / elementy2 (paczka papierosów)
ew60 / elementy2 (paczka papierosów)
sm42_v1 / kabdodat - jest plakat, ale cenzuralny.
sm42_v1 / laska - a to już może podpadać
sp42_v1 / kabdodat - jest plakat, ale cenzuralny (jak w sm42) Paczka papierosów!
sm42_v1 / laska - a to już może podpadać (jak w sm42)
st43 / slupek
st43 / slupeka
su45 / kabdodat1 - jest plakat, ale cenzuralny (jak w sm42). + Paczka papierosów!
su46 / faje
su46 / fajki_z
su46 / inne_z oraz inne_z2 - plakaty z dziewczynami (cenzuralne)

Tyle z dynamic. Nie wiem czy czegoś nie przeoczyłem - ddsy źle się ogląda (do góry nogami i lustrzane odbicie).

8
Bieżące kolejowe / Odp: Modelarstwo kolejowe
« dnia: 05 Stycznia 2019, 22:57:07 »
Na początek, to i nawet Paint wystarczy - we właściwościach rysunku wybierasz jednostki. Potem rysując Paint pokazuje w pasku wymiar obiektu. A na koniec drukujesz ze skalą 100% (a nie dopasowanie do kartki). I już.

9
Symulator / Odp: MaSzynowy WRJ wszystkich scenariuszy
« dnia: 06 Września 2018, 23:25:41 »
A scalenie w jeden plik? Polecam "PDF Split And Merge". Darmowy i świetnie daje radę.

10
Symulator / Odp: MaSzynowy WRJ wszystkich scenariuszy
« dnia: 06 Września 2018, 21:53:46 »
@youBy - jeśli rozkłady w wersji strona po stronie, to w jaki sposób - tak samo po dwie strony A5 na jednej kartce A4 w orientacji poziomej czy po jednej stronie na kartkę w orientacji pionowej i w jakim wtedy formacie zrobić?

Zwyczajnie jak na kartce formatu A4 w orientacji pionowej, bez dzielenia na kolumny czy robienia z tego kartek A5 na siłę.
99% sterowników do drukarek oraz czytników PDF ogarnia coś takiego jak "broszura" - i wydruk sam jest skalowany na format 2xA5 (czyli w sumie A4), odpowiednie strony są dobierane automatycznie, aby były na jednej stronie kartki i wychodzi sama z siebie piękna książeczka, którą tylko trzeba złożyć w pół.

11
Na warsztacie / Odp: Exe - zmiany w stosie graficznym i dźwiękowym
« dnia: 08 Sierpnia 2018, 18:06:49 »
Taką ciekawostkę znalazłem w logu Rainsteda:
Cytat: http://rainsted.com/pl/Wersja/18.7.137
Poprawka rozpoznawania zaników napięcia
Z nieznanych przyczyn została w EU07.EXE wprowadzona niczym nieuzasadniona zmiana w sposobie logowania zaników napięcia na pantografie do pliku errors.txt. W efekcie zaniki te nie były rozpoznawane przez edytor SCM w Rainsted. Obecnie Rainsted został dostosowany do tej patologii.
Z czystej ciekawości - ale o co chodzi? ;)

12
Wystarczy słowa @Pitka wrzucić w Google i wyskakują informacje :) 2016 rok, 14 września. 2 w nocy. Policja udaremnia kradzież 14 chłodnic z lokomotyw na Brochowie we Wrocławiu. Gdy złodzieje zorientowali się, że zostali przyłapani, to próbowali zepchnąć w czasie ucieczki swoim samochodem radiowóz. Policja oddała strzały ostrzegawcze. Ot co.

13
Tabor kolejowy / Odp: Zakładanie sprzęgu.
« dnia: 22 Lutego 2017, 19:30:42 »
Wynika to z kierunku naprężenia aparatów cięgłowych. W trakcie rozruchu, naprężenie powinno rozkładać się równomiernie (od sąsiedniego pojazdu). Wiem, że jest to trudne do zrozumienia, ale ,,po chłopsku": zawsze pozostaje luz pomiędzy pałąkiem a hakiem cięgłowym. Przy ruszaniu (zwłaszcza ,,z kopyta") każda z czołownic dostaje porządnie ,,w d...ę". Pod względem rozkładu sił, lepiej jak obciążenie działa z tyłu, jak z przodu.
O literaturę nie pytaj, gdyż tzw. Naukowcy (mam na myśli młodsze narybki), nie posiadają tzw. wyobraźni i sami nas często pytają ,,jak to działa?".
E no moment - z punktu widzenia czołownic nie ma różnicy czy zarzucony jest pałąk z loko na hak wagonu czy odwrotnie. Przecież za sworzniem mocującym pałąk do haka w kierunku do pojazdu element przenoszący siłę na sprężynę aparatu cięgłowego i dalej na czołownicę jest jeden. Kolokwialnie mówiąc - sprężyna "nie wie" czy od swojej strony ma wykorzystany hak czy pałąk.
Zakładając, że mamy tylko lokomotywę i jeden wagon, skręcone na luźno, to przy rozruchu od momentu zetknięcia się pałąka z wewnętrzną częścią haka naprężenia zostają rozłożone na dalsze punkty tj. od strony haka mamy już sprężynę, a z drugiej mocowanie pałąka - i zakładając jego bezluzowość - drugą sprężynę. i nie ma znaczenia z której strony jest siłą pociągowa a z której siła, nazwijmy to, oporów ruchu.
Uprzejmie proszę o wskazanie luki w rozumowaniu.

14
Pomoc w tworzeniu / Odp: Kabina elfa
« dnia: 28 Stycznia 2017, 23:36:57 »
Skoro tak to wygląda, to ja podziękuję. Nie mam zamiaru brać się za kolejną papierologię i wiązać się jakimiś umowami.
Nie przesadzaj. NDA (ang. non-disclosure agreement, czyli umowa o zachowaniu poufności) nie jest czymś wyjątkowym. Plany, nawet okrojone, są chronioną własnością firmy i nic dziwnego, że proszą o podpisanie stosownej umowy. Zwłaszcza z - nie czarujmy się - "nikim", bo (jeżeli się nie mylę) @Patryk nie jest przedstawicielem firmy, dzięki której użyczający plany może coś zarobić, a prestiż "MaSzyny" też jakoś ogromny nie jest (jest jakikolwiek?). Wręcz nakładają na siebie koszty, bo za przygotowanie okrojonych planów muszą komuś zapłacić, a zysk = 0. To, że się podejmują współpracy, to jest duży +, bo tak na prawdę mogła być z ich strony albo cisza, albo "Szanowny Panie, nie."

15
WWW / Odp: MaSzynowa grupa na Facebooku
« dnia: 14 Stycznia 2017, 18:43:15 »
Co myślicie o moim pomyśle? Jak pomysłodawca chętnie podjąłbym się zadania prowadzenia grupy. Napiszcie co o tym sądzicie, podajcie także swoje propozycje charakteru grupy. :)
Prosiłeś o opinię - dostałeś. Nikt Ci nie napisał "nie wolno Ci zrobić grupy". Chcesz - rób.
chcesz coś zrobić? NIE! Bo coś tam...
To po co pytałeś o opinię? Taka postawa roszczeniowa ("ma być po mojemu, a jak nie to foch") wg mnie właśnie zdyskredytowała Ciebie jako jakiegokolwiek prowadzącego grupę. Masz swoje zdanie - dobrze. Uszanuj zdanie innych (uszanuj =/= przyjmij). A wygląda na to, że nawet nie zastanowiłeś się nad tym jak nasze argumenty odeprzeć.

@Krzysiek mnie własnie ubiegł :)

16
Bieżące Symulatorowe / Odp: Wakacyjne spotkanie MaSzynowców
« dnia: 23 Sierpnia 2014, 19:03:47 »
Jak najbardziej. I nie mam kochanki. I mieć nie zamierzam.

17
Wydział zamówień / Zrób coś dla MaSzyny - też bądź bohaterem!
« dnia: 28 Sierpnia 2011, 23:09:32 »
Drodzy Użytkownicy,
jak wiadomo, w MaSzynie wiele jest jeszcze do zrobienia. I niekoniecznie potrzebna jest do tego wiedza specjalistyczna. Niniejszy wątek ma posłużyć za listę rzeczy, które wykonać może każdy, gdyż nie wymagają one nic poza odrobiną chęci i symulatorem na komputerze. Są to np.:

Ideą tej listy jest stworzenie spisu rzeczy, które mogą wykonać osoby dysponujące komputerem z MaSzyną bez specjalistycznej wiedzy i programów (Painta do robienia miniaturek ma każdy, notatnik do stenogramów/wstawiania ludzi/tworzenia składów - też).

Jak ktoś ma jakąś propozycję, proszę o informację.

Dziękuję @Benkowi za propozycje do listy.

18
Pomoc doraźna / Odp: ZANIM NACIŚNIESZ "WYŚLIJ"
« dnia: 04 Marca 2010, 22:50:10 »
Jeżeli jesteś nowym Forumowiczem, witamy Cię serdecznie z otwartymi ramionami (nie, nie jest to sarkazm). Ale nie musisz (czyt. nie powinieneś/aś) zaznaczać tego faktu w swojej pierwszej wiadomości. Widać to po liczniku ilości napisanych wiadomości pod Twoim nickiem. Zamiast tego, sprawdź zgodność swojej wiadomości z Regulaminem oraz (jeżeli prosisz o pomoc) z informacjami zawartymi w niniejszym wątku. Natomiast nie licz jako nowy członek forum na ulgowe traktowanie w sprawach łamania Regulaminu.

Strony: [1]