Autor Wątek:  Maszyna 18.10 - Problemy  (Przeczytany 22610 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline XRafcioX

  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Maszyna 18.10 - Problemy
« Odpowiedź #60 dnia: 13 Listopada 2018, 22:11:00 »
Witam szanownych Kolegów i Koleżanki

Starałem się znaleźć rozwiązanie mojego problemu lecz bez efektów.
W losowych momentach symulacji program przestaje reagować na klawisze, działają dźwięki i kamera i.t.p
Za to nie działa jakikolwiek klawisz i sprawa wygląda tak, że po x minutach miłej symulacji muszę ją najzwyczajniej w świecie opuścić, coś jakby symulator został zamrożony.
Oczywiście symulacja się dalej toczy.

Pozdrawiam

P.S- załączam loga.

-Jedzie?
-Ta,jedzie TLK!
-To uciekaj z kadru, I nagrywamy!

.........i RP1

Offline Szybki Wiewiór

  • Wiadomości: 38
    • Zobacz profil
    • Jedyni słuszni na Mazowszu!
  • Otrzymane polubienia: 5
Odp: Maszyna 18.10 - Problemy
« Odpowiedź #61 dnia: 14 Listopada 2018, 15:07:57 »
Mam podobny problem, ale pojawia się wtedy, gdy przechodzę na sterowanie myszą, aby móc skorzystać z innych programów np. Mozilla, również, gdy chcę zrobić screenshota, bo inaczej nie ujdzie. Wtedy tak samo zamraża symulację i nic nie można zrobić. Loga załącze jak najszybciej, gdyż piszę z telefonu.
Bo My nie prosimy o wolność, My o nią walczymy.

Offline Sandworm

  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Maszyna 18.10 - Problemy
« Odpowiedź #62 dnia: 20 Listopada 2018, 18:07:05 »
Witam szanownych Kolegów i Koleżanki

Starałem się znaleźć rozwiązanie mojego problemu lecz bez efektów.
W losowych momentach symulacji program przestaje reagować na klawisze, działają dźwięki i kamera i.t.p
Za to nie działa jakikolwiek klawisz i sprawa wygląda tak, że po x minutach miłej symulacji muszę ją najzwyczajniej w świecie opuścić, coś jakby symulator został zamrożony.
Oczywiście symulacja się dalej toczy.

Dzień dobry.
Ja tak długo walczyłem z tym błędem, że znalazłem nawet „rozwiązanie”, które u mnie pomaga. Problem pojawia się gdy mam wyłączone te okienka, co są pod F1 i F2. Wciśnięcie Esc czyli pauzy powoduje, że klawisze przestają działać w grze. Czasem może wystąpić po pierwszej pauzie, a czasem po kilku – kilkunastu. U mnie dość szybko tak się dzieje. Można potestować na scenerii testowej. Rozwiązanie jest takie, że mam załączony podgląd na rozkład jazdy (F2). Wtedy można pauzować grę ile wlezie i nie ma ryzyka, że po godzinie symulacji obserwujesz i słuchasz czuwak, a potem wiadomo...

Offline Konrad_74

  • Wiadomości: 55
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 10
Odp: Maszyna 18.10 - Problemy
« Odpowiedź #63 dnia: 26 Listopada 2018, 05:32:50 »
Witajcie. Czy tylko do mojej wersji tej scenerii zawitali zlomiarze w Ozimku, czy mial moze ktokolwiek podobna sytaucje na aktualnej paczce? Sciagane oraz instalowane dwukrotnie za pomoca instalatorka za kazdym razem do czystego katalogu, wiec chyba to nie kwestia bledu rozpakowania. Brakuje tylko tekstur, jazda jest mozliwa. Edytuje, bo okazuje sie, ze cala infrastruktura torowa jest widoczna ale pod poziomem terenu. Calosc tyczy sie oczywiscie scenerii L61+l144-pospieszny. Pozdrawiam

« Ostatnia zmiana: 26 Listopada 2018, 05:58:11 wysłana przez Konrad_74 »

Offline misiekmaszynista

  • Wiadomości: 6
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Maszyna 18.10 - Problemy
« Odpowiedź #64 dnia: 29 Listopada 2018, 14:52:36 »
Dzień dobry,
Mam dwa problemy z Maszyną. Jak sie wybiera scenariusz a w scenariuszu lokomotywy. Na komputerze firmowym widzę w np w Bałtyku cztery pociągi a na kompie prywatnym po aktualizacji na 18.1 nie widze żadnego pociągu do symulacji. Dodatkowo jakies godziny pojawiły sie nowa kolumna przed wyborem skłądu. Godzina 00:00 oraz 10:30. dodatkowo ni emoge uruchomić w obojętnie jakim scenariuszu lokomotywy EU07. Inne działają. A EU07 nie. Robię tak - zapalam akumulator J potem czuwak, pantograf oraz X i C. Pozostaje tylko M i gotowe. Ale nie. Zapala się czerwona lampka przekaźnik nadmiarowy przetwornicy i kicha. Loko stoi i nie pojedzie. Wszystko działa tylko lampa świeci i nie da rady odpalić lokomotywy. W wersji 15 Maszyny tak zawsze odpalałem eu07 i jezdziłem. a tutaj nagle zong. co robie źle? I dlaczego ja jednym kompie mam więcej składów do wyboru niż na drugim. Jednego dnia aktualizowałem maszynę.

Offline Joachimowicz

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 1701
  • Nazywam się N'Avoie
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1950
Odp: Maszyna 18.10 - Problemy
« Odpowiedź #65 dnia: 29 Listopada 2018, 15:03:21 »
Z Twojego opisu uruchamiania wynika, że robisz to w sposób nieprawidłowy. Musisz najpierw załączyć wyłącznik szybki przytrzymując klawisz M, potem przetwornica X, a następnie, odczekując dwie sekundy, załączasz sprężarkę C. https://eu07.pl/theme/Maszyna/dokumentacja/inne/readme_pliki/sterowanie.html
| Z maszyną od 20 Kwietnia 2010! |

Offline misiekmaszynista

  • Wiadomości: 6
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Maszyna 18.10 - Problemy
« Odpowiedź #66 dnia: 29 Listopada 2018, 15:57:44 »
Ok, dzięki. Nie jeżdziłem 1,5 roku i zapomniałem coś. Ale to zadziałało na innych lokomotywach:)
A co z tematem tych dziwnych godzin 0:00  i 10:30 w wyborze scenariusza? i Dlaczego na dwóch kompach mam inną ilość scenariuszy?

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2610
Odp: Maszyna 18.10 - Problemy
« Odpowiedź #67 dnia: 29 Listopada 2018, 17:35:43 »
Coś namieszałeś w starterze. Wywal pliki dynamic/textures.ini oraz rainsted.ini. Uruchom Rainsted ponownie by wrócił do ustawień domyślnych i powinno być dobrze.

@Konrad_74
Nie przeprowadzałeś aktualizacji z jakiejś starej wersji? Usuń pliki *.sbt z katalogu scenery. Wygląda jakbyś miał zapisany teren binarny ze starszej wersji, niż tory.
Mój kanał youtube

Offline misiekmaszynista

  • Wiadomości: 6
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Maszyna 18.10 - Problemy
« Odpowiedź #68 dnia: 29 Listopada 2018, 20:29:49 »
Tak, aktualizacja w domu była ze starszej wersji a w pracy pobrałem najnowszą wersję. Dzięki za podpowiedz, jak pobiorę nową wersję czystą  i zainstaluje to dam info czy jest ok. 

Offline joey

  • Deweloper
  • Wiadomości: 422
  • the Invisible Man
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 209
Odp: Maszyna 18.10 - Problemy
« Odpowiedź #69 dnia: 30 Listopada 2018, 19:59:45 »
Calkowo retro zima: SM42-2622 (AI) wykonujaca manewry w Wilisiu po przyciagnieciu w peron wagonow dla SU45-089 i powrocie na zeberko wylacza silnik i baterie, w rezultacie olej i woda szybko (o okolo 10° w 5 minut) traca temperature i zamarzaja. Gdy nadchodzi czas na kolejne manewry, wlacza sie kontrolka "Uszkodzenie silnika spalinowego", Wilis jest blokowany.

Offline misiekmaszynista

  • Wiadomości: 6
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Maszyna 18.10 - Problemy
« Odpowiedź #70 dnia: 01 Grudnia 2018, 11:52:09 »
Wracając do tematu znikających scenariuszy z programu RAINSTED. Usunąłem folder z Maszyną eu07. pobrałem czystą nową instalkę. zainstalowałem od nowa dla pewności na innej partycji dysku. było C a jest teraz D. inna nazwa folder. i kicha. uruchamiam linie053 służba brutto czy całkowo niebezpieczny pociąg. i w polu wyboru składu pusto. większość działa ale nie wszystkie składy mogę wybrać. zadziała pod jednym warunkiem. Tryb pracy specjalny dla trasopisarzy to widzę wszystko. nawet te skłądy co komputer steruje. i coś jeszcze. np całkowo niebezpieczny pociąg. są skłądy do wyboru SM48-017 oraz ST43-05. Jak ustawie tryb pracy specjalny to widze je ale ikonek wagonówi lokomotyw nie ma. są tylko czarne ze znakiem zapytania. scenariusz działa bo przed chwilą jezdziłem po wilisiu.  Ktoś coś wie co jest nie tak z moim kompem?:)

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2610
Odp: Maszyna 18.10 - Problemy
« Odpowiedź #71 dnia: 01 Grudnia 2018, 13:29:52 »
Wina startera. Jak zainstalowałeś na czysto, to nie mam pojęcia o co chodzi. Przy pierwszym uruchomieniu, Rainsted powinien pobrać sobie aktualizacje i przetworzyć cały tabor.
Mój kanał youtube

Offline Joachimowicz

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 1701
  • Nazywam się N'Avoie
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1950
Odp: Maszyna 18.10 - Problemy
« Odpowiedź #72 dnia: 01 Grudnia 2018, 13:50:32 »
Wydaje mi się, że kiedyś miałem podobny problem i ponowne sprawdzenie taboru pomogło.
| Z maszyną od 20 Kwietnia 2010! |

Offline misiekmaszynista

  • Wiadomości: 6
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Maszyna 18.10 - Problemy
« Odpowiedź #73 dnia: 01 Grudnia 2018, 14:21:28 »
Tzn ręcznie dodawać wagoniki i loko do składu? I jeszcze jedno pytanie skoro tyle chętnych osób dobre rady daje:) elektrociepłownia dobre. pozbierałem wagoniki, podpiąłem pod su45 (chyba) i SHIFT+9. i nic. ptaszki śpiewają a skład stoi. od nowa uruchomiłem i od razu SHIFT+9. su odjechała pusta:) a dlaczego z podpiętymi wagonikami stoi? Stoi bo coś wcześniej zawaliłem w scenariuszu? czy shift+9 aktywuje się dopiero jak bezbłędnie dojde do tego etapu scenariusza? 

Offline Joachimowicz

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 1701
  • Nazywam się N'Avoie
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1950
Odp: Maszyna 18.10 - Problemy
« Odpowiedź #74 dnia: 01 Grudnia 2018, 14:33:14 »
To znaczy, że trzeba wejść w zakładkę tabor i kliknąć sprawdź posiadany tabor.
| Z maszyną od 20 Kwietnia 2010! |

Offline misiekmaszynista

  • Wiadomości: 6
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Maszyna 18.10 - Problemy
« Odpowiedź #75 dnia: 01 Grudnia 2018, 15:59:24 »
Dziękuje wszystkim za pomoc. Kilka razy kliknąć w aktualizuj Rainsted plus aktualizowanie taboru. No i w końcu zatrybiło wszystko i  mam full składów do zabawy z ikonkami i opisami. Może dzisiaj jeszcze uda się późno w nocy jakąś misję zaliczyć. Mam ochotę SM podziałać.