Przecież napięcie w sieci już wpływa na wartość prądu w obwodzie głównym, a na podstawie tego prądu jest wyliczana prędkość obrotowa wentylatorów ;) A gęstość powietrza się aż tak bardzo nie zmienia. Poza tym już nie wnikam w szybkość narastania prędkości obrotowej, bo nowy parametr "RVentSpeed" działa i można sobie testować na bazie różnych filmików. Natomiast ta książkowa "największa prędkość obrotowa - 3300 obr/min" (str. 150 książki o EU07 dostępnej tutaj:
http://plany.zonk.pl/lok_elektryczne/EU07/) wpisana także obecnie do *.fiz, to jest raczej największa dopuszczalna przez konstruktora prędkość obrotowa, która jak w każdym silniku może wzrosnąć po podaniu jeszcze większego napięcia. W tych silnikach nie ma przecież żadnych odśrodkowych regulatorów prędkości obrotowej ani innych, które by ograniczały tę prędkość, a mimo to w MaSzynie po osiągnięciu wpisanych w *.fiz 3300 obr/min. prędkość obrotowa przestaje się zwiększać mimo dalszego zwiększania prądu w obwodzie głównym, a tym samym spadku napięcia na oporze R28 (ok. 0,45 Ohm) i R30 (ok. 0,264 Ohm), z których zasilane są silniki wentylatorów. Z opisu pod filmem z wykresem napięcia na silnikach wentylatorów wynika, że przy prądzie 600A w obwodzie głównym napięcie to wynosi 290V, czyli to podane w książce jako "maksymalne napięcie pracy", więc można przyjąć, że dopiero przy takim prądzie w obwodzie głównym wentylatory mają książkową "największą prędkość obrotową - 3300 obr/min", podczas gdy w MaSzynie osiągają ją już przy ok. 480A. Wynika stąd też, że przy prądzie większym niż 600A w obwodzie głównym prędkość ta będzie większa niż 3300 obr/min.
EDIT: Chociaż i tak mi się tu jeszcze coś nie zgadza, bo po zsumowaniu rezystancji tych dwóch oporów rozruchowych na gorąco (0,455 i 0,269 Ohm według DTR 303E - powyżej uśredniłem z wartości na gorąco i na zimno) wychodzi 0,724 Ohm, co przy napięciu 290V daje ok. 400A prądu płynącego przez te opory (290/0,724=~400,5), więc zostaje jeszcze 200A na cztery wentylatory (600A w obwodzie głównym - 400A płynące przez same opory R28 i R30), co z kolei daje po 50A na jeden wentylator, czyli w okolicach książkowego "prądu znamionowego - 52A", a książkowy prąd przy "maksymalnym napięciu pracy" wynosi 60A. W każdym razie te wpisane w *.fiz 3300 obr/min nie powinno być sztywną górną granicą, a wartością dla prądu wpisanego w "ImaxLo", natomiast przy większym prądzie prędkość obrotowa powinna dalej rosnąć łącznie z odpowiednimi efektami dźwiękowymi (dalsze zwiększanie głośności i częstotliwości dźwięku).