Dla prasy

Nazwa

Dopuszczalne nazwy:

  • "MaSzyna" - Symulator Pojazdów Szynowych
  • Symulator Pojazdów Szynowych "MaSzyna"
  • Symulator "MaSzyna"
  • Symulator MaSzyna EU07-424 (pierwsza nazwa projektu, obecnie historyczna o dużym znaczeniu sentymentalnym wśród twórców oraz użytkowników)

Nazwa najnowszego wydania Symulatora "MaSzyna": MaSzyna 18.01. Nazwy należy odmieniać zgodnie z zasadami języka polskiego.

Logo

Pobierz archiwum ZIP z logo Symulatora: download (90 KB).

Logo jako grafika PNG:

Autorem logo jest użytkownik forum projektu @ABu, który posiada prawa majątkowe wobec logo.

 

Grafiki

Grafika przedstawiająca "flagowy pojazd" Symulatora "MaSzyna" - lokomotywa EU07-424: pobierz.
Grafiki przedstawiające widok z perpektywy maszynisty w lokomotywie EU07: pobierz / pobierz.
Grafika przedstawiająca lokomotywę EU07: pobierz.
Grafika przedstawiająca wagony osobowe PR: pobierz.
Grafika przedstawiająca lokomotywę serii E6ACT: pobierz / pobierz / pobierz.
 

 

Gadżety

Ze środków prywatnych kilkanaście osób w całej Polsce, które związane są z rozwojem Symulatora zakupiło smycze do kluczy ze wzorem z logo Symulatora "MaSzyna". W sumie zamówionych zostało nawet ponad 1000 sztuk smyczy, które od kilku lat przekazywane są twórcom Symulatora, osobom wspierającym rozwój czy też podczas wystaw i imprez, gdzie pojawia się Symulator.

Aby uzyskać smycz należy: 1) znaleźć osobę, która smycze zakupiła i jeszcze je posiada; 2) poprosić ją o możliwość uzyskania smyczy w formie darowizny. Drugą opcją jest zakup smyczy podczas aukcji charytatywnych prowadzonych w serwisie Allegro.pl. Co roku (od 2013) jeden z członków Wydziału Promocji Symulatora "MaSzyna" wystawia smycze (dotychczas w sumie wystawionych zostało ~8 sztuk) na aukcji charytatywnej podczas finału Wielkiej Orkiesrty Świątacznej Pomocy, zazwyczaj w okolicy grudnia / stycznia. Będzie to, w miarę możliwości, kontynuowane w latach następnych, a informacja o aukcjach pojawiać się będzie na forum projektu oraz na stronie Symulatora "MaSzyna" na Facebook'u. Trzecią możliwością jest przygotowanie własnego wzoru graficznego i przygotowanie smyczy wg własnych upodobań. Logo można pobrać powyżej.

Na próbę jeden z twórców przygotował też małą partię długopisów z logo Symulatora, jednakże ich jakość pozostawiała wiele do życzenia, dlatego też w kwestii gadżetów wolimy skupić się na smyczach, które w tym samym przedziale cenowym są o wiele bardziej praktyczniejszym przedmiotem.

Jak wspominieliśmy - wszystkie gadżety (smycze, długopisy) zostały sfinansowane i rozdystrubuowane ze środków własnych twórców / użytkowników na forum projektu. Ponadto jeden z twórców / użytkowników na forum projektu jest właścicielem praw majątkowych wobec logo Symulatora "MaSzyna".

Tak się prezentuje smycz Symulatora "MaSzyna". Długość paska - 80 cm. Zakończenie - karabińczyk.

 

Adresy internetowe

www.eu07.pl - strona internetowa projektu

www.eu07.pl/forum - forum projektu

www.facebook.com/MaSzynaeu07pl - strona Symulatora "MaSzyna" na Facebook'u.