Autor Wątek:  Wybór Telewizora LCD  (Przeczytany 8496 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Groszek

  • Wiadomości: 39
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Wybór Telewizora LCD
« dnia: 25 Października 2008, 12:56:39 »
Witam,
w niedalekiej przyszłości planuje zakup telewziora LCD, chciałbym się poradzić szanownych forumowiczów odnośnie marki i parametrów matryc poszczegolnych firm. Słyszałem, że najlepsze LCD robi Sharp (jako nieliczni matryce wytwarzają w Japoni), jeśli ktoś posiada TV tej firmy prosiłbym o opinie. Chciałbym TV 32" (pokój nie jest za wielki) do oglądania programów z kablówki, ewentualnie jakis film na DVD. Mam jeszcze dylemat odnośnie wyboru parametrów, lepiej kupić TV z technologią 100 hz czy Full HD? Czytałem, że przy takim "małym" ekranie nie bedzie widać różnicy pomiędzy Hd ready a Full HD.
Barzdo proszę o poradę.

Pozdrawiam

Offline franki

  • Wiadomości: 21
  • Ja w Byku
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Wybór Telewizora LCD
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Października 2008, 13:35:22 »
Zobacz to i sam osądz. http://plazma-lcd-fakty.pl/

Offline Akvin

  • Wiadomości: 1006
  • We Will Rock You
    • Zobacz profil
    • http://my.opera.com/akvin-profeta
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Wybór Telewizora LCD
« Odpowiedź #2 dnia: 25 Października 2008, 14:36:33 »
Wybór nie będzie łatwy, wiem bo sam przez to przeszedłem gdy posłuszeństwa odmówił 20 letni kineskop. Co do Full HD to również czytałem takie opinie że różnica jest widoczna dopiero od 37" w górę. Technologia 100 Hz daje podobno bardziej płynny obraz ale i tu zdania są podzielone. Jedni widzą kolosalną różnicę - inni uważają to za zbędny bajer - jeszcze inni twierdzą że przy 100Hz ruch jest oddawany w sposób dość nienaturalny.
Ja jak na razie jestem zadowolony z tego co wybrałem (Philips PFL9603D). Pierwsze wrażenie było zaskakująco pozytywne... tym bardziej że TV jest podłączony do zwykłej anteny (4 kanały odbieram w DVB-T [MPEG2], resztę analogowo). Kilka meczy oglądałem i nie dostrzegłem denerwującego smużenia (czas reakcji matrycy na poziomie 4 ms - bez 100Hz). Obraz z odległości >2m też wydaje się już bardzo ładny.
Ostatecznie powiem Ci że po 2-3 tygodniach czytania opinii na necie, oglądania TV w sklepach, porównywania parametrów... byłem tak samo niezdecydowany jak na początku. Co zdecydowało - chyba stylistyka obudowy ;)
Pozdrawiam
All you have to do is save the world...

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3925
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 277
Odp: Wybór Telewizora LCD
« Odpowiedź #3 dnia: 25 Października 2008, 14:47:26 »
http://telewizor.eu/

Ja tam jestem zdania, iż dopóki nie będzie mnie stać na plazmę, to stanowczo wolę CRT, mimo, że mejsce zajmują i są obecnie passe (choć nie jestem w tej opinii odosobniony).
« Ostatnia zmiana: 25 Października 2008, 14:58:07 wysłana przez Mariusz1970 »

Offline jageer

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1410
  • Jak Sz to tylko na Tm....
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 48
Odp: Wybór Telewizora LCD
« Odpowiedź #4 dnia: 25 Października 2008, 15:09:21 »
Ja mam Samsunga 32 Full HD. Różnice pewno odczuje dopiero, jak będę miał Polsat Cyfrowy HD, na razie mam SD :) Póki co nie narzekam....  Co do plazmy to jest droższa, pobiera więcej prądu, grzeje się, ale za to ma dłuższą żywotność.
Nie jestem mega maniakiem TV, ale trzeba było wymienić, więc wybór tak padł i już, nie chodziłem po sklepach nie szukałem, kupiłem tam skąd mam większość RTV/AGD w domu :D Jednak monitora CRT do kompa raczej nie zamienię na LCD, gdyż zwykłe LCD są kiepskie dla grafików komputerowych.. 
Musi to robić delikatnie, bo jak nie umie to semafor opadnie...

Offline El Mecánico

  • Wiadomości: 1067
  • Dawniej El Driver
    • Zobacz profil
    • Stowarzyszenie POLARIS - OPP
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Wybór Telewizora LCD
« Odpowiedź #5 dnia: 25 Października 2008, 15:12:45 »
U mnie w domu pojawił sie LCD po padzie bańki. Kupiony najtańszu w rozmiarze, obraz żyleta:D Tak na prawdę żeby coś tam zobaczyć różnice między matrycami, SD a HD to musiałbyć siedzieć z lupą na tym TV i szybkim aparatem foto.
www.polaris.org.pl
www.ciemneniebo.pl
MaSzyna_LD w trakcie tworzenia...

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3925
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 277
Odp: Wybór Telewizora LCD
« Odpowiedź #6 dnia: 25 Października 2008, 15:32:14 »
A w ogóle jak Wy możecie patrzeć na obraz panoramiczny :P ?
Przez ten nieproporcjonalny prostokąt (długi wzdłuż, mały w poprzek), to chudy wygląda jak pakier, pakier jak king kong :)
Ponoć kwestia przyzwyczajenia, ale jak jestem u kogoś i ma taką panoramę, strasznie mnie męczy to i patrzę z przerażeniem, czy jak mi padnie TV, czy kupie normalny, czyli bardziej zbliżony do kwadratu ekran.
« Ostatnia zmiana: 25 Października 2008, 15:35:04 wysłana przez Mariusz1970 »

Offline pol102

  • Wiadomości: 959
  • Geoinformatyk kolejowy
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 35
Odp: Wybór Telewizora LCD
« Odpowiedź #7 dnia: 25 Października 2008, 16:31:49 »
Włączmy tryb 4:3 i nie mamy kłopotu. J zdecydowałem się na telewizor pod wpływem promocji - 32" za 1200zł - taka sobie promocja w Auchan, póki co telewizor działa bez zarzutu, a obraz igła :D

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3925
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 277
Odp: Wybór Telewizora LCD
« Odpowiedź #8 dnia: 25 Października 2008, 16:39:59 »
Cuda może są, ale w nie nie wierzę za bardzo, jak coś jest długie i krótkie (ekran), no to co bym nie ustawił, zawsze będzie długie a krótkie, chyba, że "wyłączę" część ekranu i powstanie ekran niejako w kwadracie, ale wtedy pytanie, to po co mi reszta ekranu i za co ja zapłaciłem?
« Ostatnia zmiana: 25 Października 2008, 16:47:34 wysłana przez Mariusz1970 »

Offline Akvin

  • Wiadomości: 1006
  • We Will Rock You
    • Zobacz profil
    • http://my.opera.com/akvin-profeta
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Wybór Telewizora LCD
« Odpowiedź #9 dnia: 25 Października 2008, 17:27:06 »
chyba, że "wyłączę" część ekranu i powstanie ekran niejako w kwadracie, ale wtedy pytanie, to po co mi reszta ekranu i za co ja zapłaciłem?

Właśnie to miał Pol102 na myśli mówiąc o trybie 4:3. Mariusz... jedno słowo "przyzwyczajenia"... i tyle w tym temacie. Po dniu oglądania 16:9 przestaje się dostrzegać różnicę w wyświetlaniu i nic nie przeszkadza.
Pozdrawiam
All you have to do is save the world...

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Odp: Wybór Telewizora LCD
« Odpowiedź #10 dnia: 25 Października 2008, 17:29:04 »
Poza tym programy 16:9 nadawane w 4:3 (z paskami na górze i dole) można rozciągnąć ładnie na cały ekran :)
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3925
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 277
Odp: Wybór Telewizora LCD
« Odpowiedź #11 dnia: 25 Października 2008, 17:41:26 »
Mój avatar w wersji panoramicznej:
http://img222.imageshack.us/my.php?image=abcjb4.jpg
Jasne, że się mogę przyzwyczaić, jak i przyzwyczaiłem się do mojego słabego wzroku.
http://img222.imageshack.us/my.php?image=cdeox5.jpg
Wyłączyłem kawałek ekranu.
A mój oryginalny avatar, to kinol, którego teraz używam i taki chcę kupić, ale obawiam się, że będzie ciężko, no bo moda...
« Ostatnia zmiana: 25 Października 2008, 17:45:22 wysłana przez Mariusz1970 »

Monczan_SP32

  • Gość
Odp: Wybór Telewizora LCD
« Odpowiedź #12 dnia: 25 Października 2008, 17:48:57 »
Poza tym programy 16:9 nadawane w 4:3 (z paskami na górze i dole) można rozciągnąć ładnie na cały ekran :)

Więcej, gdy się przyjrzymy, to większość filmów jest nadawana z czarnymi paskami...
Tak więc można by wyciągnąć z tego taką poradę, że jeżeli ktoś ogląda w większości seriale i wiadomości, to niech kupi coś w proporcjach 4:3, jednak telewizyjni kinomani na pewno będą prawie* zadowoleni z wyboru ekranu 16:9.

*Wiele osób sądzi, że ekran kinowy ma proporcje 16:9. (1,77:1) Bzdura. Jest to dokładnie 2,35:1. Zastanawiam się więc, po jakiego czorta ten dziwny standart rozmiarów, nazywany "kinowym", a nie mający z kinem za wiele wspólnego.

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Wybór Telewizora LCD
« Odpowiedź #13 dnia: 25 Października 2008, 18:35:25 »
Chyba tylko kino niskobudżetowe ma ekran 2,35:1.
Szanujące się produkcje są panoramiczne, ale tu nadal jest problem bo to też nie jest standart 16:9.
Telewizor jak najbardziej należy kupić 16:9, coraz więcej produkcji telewizyjnych realizowane jest właśnie w ten sposób. Także transmisje sportowe. Po za tym to jednak przyszłość i jest to powód by zadbać o nią już teraz.  Ceny TV 16:9 też już nie różnią się od dotychczasowych.
No jest jeszcze kwestia przyzwyczajeń, ale z tym każdy musi uporać się sam.
Mam taki telewizor od 6 lat, nie wyobrażam sobie wrócić do 4:3.
Mariusz, popieram TV CRT - jakość obrazu jest o niebo lepsza od LCD i plazmy.
Tylko że to już pomału też przeżytek.

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Odp: Wybór Telewizora LCD
« Odpowiedź #14 dnia: 25 Października 2008, 18:43:15 »
LucasFilm to juz nie jest kino niskobudżetowe. :)
Gwiezdne Wojny kręcili właśnie 2,35:1. Ato jest właśnie taka duuża panorama.
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Wybór Telewizora LCD
« Odpowiedź #15 dnia: 25 Października 2008, 19:05:01 »
Racja, niezła gafa.
Jednak dalsza część postu nadal aktualna.

Offline El Mecánico

  • Wiadomości: 1067
  • Dawniej El Driver
    • Zobacz profil
    • Stowarzyszenie POLARIS - OPP
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Wybór Telewizora LCD
« Odpowiedź #16 dnia: 25 Października 2008, 20:30:15 »
Ja niestety nie mogę się zgodzić ze zdaniem, że jakość obrazu na CRT jest lepsza niżna LCD. Ślepy nie jestem, ale dla mnie róźnicy żadnej niema;]
www.polaris.org.pl
www.ciemneniebo.pl
MaSzyna_LD w trakcie tworzenia...

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3925
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 277
Odp: Wybór Telewizora LCD
« Odpowiedź #17 dnia: 25 Października 2008, 20:51:33 »
Cytuj
Telewizor jak najbardziej należy kupić 16:9, coraz więcej produkcji telewizyjnych realizowane jest właśnie w ten sposób. Także transmisje sportowe.
Jakoś tego nie zuważam. W tej chwili lece po kanałach i na 19 ustawionych w moim TV (reszta to badziew moim zdaniem, dlatego tylko 19) w tym 16:9 widzę 3 a reszta normalnie, tak po ludzku...
Zresztą ja nie widzę w tym nic co byloby dla mnie pocieszacjące, iż coraz więcej.... Możliwe, ale to akurat mnie martwi :(

Offline Charlie89

  • Wiadomości: 669
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Wybór Telewizora LCD
« Odpowiedź #18 dnia: 28 Października 2008, 20:23:44 »
Jeśli planujecie zakup telewizora gdzieś w przyszłości i macie troche kasy to prosponuje postawić na telewizor z technologii OLED lub lepiej PLED, są o wiele lepsze od wyświetlaczy LCD zwłaszcza jeśli chodzi o wyświetlanie barw, potrafi też w odróznieniu od LCD wyświetlać prawdziwą czerń. Oczywiście są one o wiele droższe i jeszcze mało popularne ale za rok kto wie czy nie będą w cenie dzisiejszych LCD.
Z miasta gdzie początek swój bierze Warta a kończy się CMK :)

Offline heniokopara

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 22
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Wybór Telewizora LCD
« Odpowiedź #19 dnia: 25 Grudnia 2008, 15:46:44 »
Ja mam "SONY Bravia" i mi wystarcza! :P
Uciszajcie mnie do woli grzesznicy!!! xD