Autor Wątek:  / Pociąg vs pojazdy drogowe /- z cyklu wypadki na przejazdach.  (Przeczytany 425094 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3925
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 277
Odp: / Pociąg vs pojazdy drogowe /- z cyklu wypadki na przejazdach.
« Odpowiedź #30 dnia: 26 Października 2008, 13:12:28 »
Bo to była z jej strony improwizacja i moim zdaniem sama miała świadomość tego, że coś nie teges...
Tutaj się śmiejemy, bo jakoś w mniejszym/większym stopniu się na tym znamy, ale ile jest przypadków takich, iż słyszymy reporterów wypowiadających się na jakiś temat, na który i my nie mamy pojęcia, a przyjmujemy jako prawdę to, co do nas ów reporter mówi i niestety nie mamy tej świadomości.

Innym aspektem jest to, iż niemożliwym jest, aby reporter znał się na wszystkim, ale wtedy o ile są możliwości powinien się z kimś skonsultować, czy to z kimś na miejscu, czy w redakcji.

Offline Negroth

  • Wiadomości: 153
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Krzychu :)

Offline tomasz9992

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 82
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: / Pociąg vs pojazdy drogowe /- z cyklu wypadki na przejazdach.
« Odpowiedź #32 dnia: 16 Listopada 2008, 19:52:49 »
Nie zatrzymał się na przejeździe, zabił siebie i dwoje dzieci.
Trzy osoby zginęły, a jedna została ranna w tragicznym wypadku na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Trawnikach w Lubelskiem. Seat toledo, którym jechał mężczyzna i trzy dziewczynki nie zatrzymał się przed rogatką i wjechał prosto pod pociąg.
http://www.tvn24.pl/-1,1573286,0,1,nie-zatrzymal-sie-na-przejezdzie--zabil-siebie-i-dwoje-dzieci,wiadomosc.html
A wystarczyło zatrzymać się, rozejrzeć i poczekać...

Offline Rudzik

  • Wiadomości: 2028
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 103
Odp: / Pociąg vs pojazdy drogowe /- z cyklu wypadki na przejazdach.
« Odpowiedź #33 dnia: 16 Listopada 2008, 20:51:48 »
Ale jeśli wjechał pod pociąg, to musiał go widzieć... A nie wiecie co z trzecią małą?

Offline Patrykos

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: / Pociąg vs pojazdy drogowe /- z cyklu wypadki na przejazdach.
« Odpowiedź #34 dnia: 16 Listopada 2008, 22:10:07 »
Ja powiem tak, teraz rano są gęste mgły, jak się wjeżdża na przejazd niestrzeżony to praktycznie loteria, trafic na pociąg czy nie. Spotkałem się z takimi sposobami, że przed przejazdem kierowcy uchylali okna i przez kilka sekund nasłuchiwali po czym przejeżdżali przez przejazd.
Pozdrawiam, Patryk
https://www.facebook.com/WarsztatPatrykosa
Węgrom gratulujemy Ikarusa.

Offline ST44-003

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2950
  • EU07-001
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 311
Odp: / Pociąg vs pojazdy drogowe /- z cyklu wypadki na przejazdach.
« Odpowiedź #35 dnia: 16 Listopada 2008, 22:39:49 »
A nie wiecie co z trzecią małą?

W ciężkim stanie w szpitalu. Biedne dziecko... :(

Offline MuNiO

  • Wiadomości: 444
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: / Pociąg vs pojazdy drogowe /- z cyklu wypadki na przejazdach.
« Odpowiedź #36 dnia: 16 Listopada 2008, 23:11:31 »
Spotkałem się z takimi sposobami, że przed przejazdem kierowcy uchylali okna i przez kilka sekund nasłuchiwali po czym przejeżdżali przez przejazd.

Tego ucza na przygotowaniach do egzaminu na Prawo Jazdy.

Offline MaciejZ

  • Wiadomości: 344
  • Latamy by ratować ;) Pozdro z góry!
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 69
Odp: / Pociąg vs pojazdy drogowe /- z cyklu wypadki na przejazdach.
« Odpowiedź #37 dnia: 16 Listopada 2008, 23:12:26 »
Przecież sygnalizacja działa i kierowca w momencie ostrzegania światłem nie miał prawa wjechać na przejazd. To nie jest wina tego, że tam jest tylko znak i światło, bo sam jestem świadkiem głupoty kierowców, którzy wymijają rogatki kiedy są zamknięte.
Sygnalizator świetlny, sygnalizacja dźwiękowa, szlaban z oświetleniem, a i tak wszyscy to mają gdzieś i jak pociągu nie widać, to po co czekać...spieszyć się trzeba.
Sytuacja, której sam byłem wczoraj świadkiem:
Z odległości ok. 100m widzę, że rogatki się zamykają, dźwięk też słychać. W tym momencie jestem w pełnej gotowości do zrobienia zdjęć. Ze stacji Bielsko-Biała Leszczyny rusza EN57. Z drugiej strony jadą dwie luźne ET41. Wymijając rogatki wjeżdża na przejazd białe seicento i zatrzymuje sie na środku. Salwy RP1 kibla nie da sie opisać. Seicento po chwili ruszył i pojechał dalej. Kibel sie zatrzymał. Kiedy samochód przejechał obok mnie, udało mi sie tylko zauważyć, że są to 4 osoby w wieku 18-25 lat, z puszczonym techno na cały regulator. Widocznie oni robili sobie z tego świetną zabawę, ale ja nie mogłem sie opanować przez reszte dnia. Podejżewam, że mechanik czuł sie jeszcze gorzej...

Offline Patrykos

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: / Pociąg vs pojazdy drogowe /- z cyklu wypadki na przejazdach.
« Odpowiedź #38 dnia: 16 Listopada 2008, 23:24:43 »
A gdy na przejeździe jest krzyż św. Andrzeja i znak STOP? To co ma taki kierowca zrobic, kiedy jest gęsta mgła?
Pozdrawiam, Patryk
https://www.facebook.com/WarsztatPatrykosa
Węgrom gratulujemy Ikarusa.

Offline MaciejZ

  • Wiadomości: 344
  • Latamy by ratować ;) Pozdro z góry!
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 69
Odp: / Pociąg vs pojazdy drogowe /- z cyklu wypadki na przejazdach.
« Odpowiedź #39 dnia: 16 Listopada 2008, 23:32:18 »
Znak stop nie jest na ozdobę. Kierowca ma obowiązek stanąć. Jeśli tego nie zrobi i dojdzie do wypadku, to kierowca będzie odpowiadał karnie za spowodowanie niebezpieczeństwa pasażerom i obsłudze pociągu, i osobom mu w samochodzie towarzyszących.

Offline mechatronik

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2416
  • Kierownik sekcji napraw lokomotyw
    • Zobacz profil
    • Filmy kolejowe
  • Otrzymane polubienia: 172
Odp: / Pociąg vs pojazdy drogowe /- z cyklu wypadki na przejazdach.
« Odpowiedź #40 dnia: 17 Listopada 2008, 00:16:39 »
Znak stop nie jest na ozdobę. Kierowca ma obowiązek stanąć.
A ja widziałem wraki samochodów takich kierowców co się zatrzymali przez znakiem "STOP", i co ?
A no to, że kierowca nie ma obowiązku się tylko zatrzymać, ale i zachować szczególną ostrożność przy przekraczaniu przejazdu kolejowego. Co w praktyce oznacza :
-Zatrzymaj się
-Posłuchaj
-Popatrz w lewo, prawo
-Jeszcze raz upewnij się, że nic nie jedzie
-Rusz

Tylko który kierowca w ten sposób robi... . Czasami zatrzymują się na chwilę bo jest znak "STOP" i wogóle nie patrzą się czy jedzie pociąg... -kretynizm.
Cytuj
Jeśli tego nie zrobi i dojdzie do wypadku, to kierowca będzie odpowiadał karnie za spowodowanie niebezpieczeństwa pasażerom i obsłudze pociągu, i osobom mu w samochodzie towarzyszących.
Jeśli przeżyje... .

Może niektórzy znają tę akcję:
http://www.oli.org/
Hasłem przewodnim jest "Look, listen and live", tłumaczenia chyba nie muszę dawać :).
Właśnie o to głównie chodzi. Trzeba popatrzeć i posłuchać a nie gaz do dechy i może się uda.

Chyba w sumie na tym możemy poprzestać komentowanie tego ostatniego wypadku. Znając życie i kierowców za klika/kilkanaście dni będziemy mieli znów o czym dyskutować... ale obym się jednak mylił... .
« Ostatnia zmiana: 17 Listopada 2008, 00:30:52 wysłana przez mechatronik »
Autoryzacja: M62, M62Ko, M62M, BR231, BR232, BR233 060DA, TEM2, S200, t448p, SM42, SM30, SM03, SA105, SA108, SA132, SA134
EU07 (4E, 303E), ET21 (3E/1, 3E/1M), ET22, 111Ed, E4MSU, ES64F4, E186, E189, E140, E181, E182, E183, ET40, EN57, EN57AKW, EN76

Offline Rudzik

  • Wiadomości: 2028
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 103
Odp: / Pociąg vs pojazdy drogowe /- z cyklu wypadki na przejazdach.
« Odpowiedź #41 dnia: 17 Listopada 2008, 12:05:53 »
Co do tej historyjki na przejeździe koło B-B Leszczyn to mogłeś zdjęcia blach zrobić i całej sytuacji i na komisariat albo cuś. I mieliby młodzi zabawę...

Offline MaciejZ

  • Wiadomości: 344
  • Latamy by ratować ;) Pozdro z góry!
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 69
Odp: / Pociąg vs pojazdy drogowe /- z cyklu wypadki na przejazdach.
« Odpowiedź #42 dnia: 17 Listopada 2008, 23:15:36 »
Komisariat jest przejazd dalej. Tylko gdzie jest policja, czy SOK w takich przypadkach? Na przjeździe(dawny posterunek T58), samochody wymijają barierki praktycznie zawsze. Na początku faktycznie, wszyscy się stosowali. Pół rogatki są już ponad dwa miesiące i weszli w nawyk wymijania. Z jednej strony nie widać, bo są garaże i krzaki, a z drugiej jest zakręt. A kierowcy i tak nie robią sobie nic z dźwięku, z zamkniętych barierek i sygnalizacji świetlnej. W głowie mi sie rodzi pytanie: Po co wogóle wydawano pieniądze na te zabezpieczenia skoro i tak wszyscy jadą tak jak uważają, bez względu na to czy coś tam miga i ogranicza im drogę do połowy...

reds0

  • Gość
Odp: / Pociąg vs pojazdy drogowe /- z cyklu wypadki na przejazdach.
« Odpowiedź #43 dnia: 29 Listopada 2008, 10:16:03 »
Przykład głupoty na przejazdach kolejowych.
http://www.tvn24.pl/2178208,28385,0,0,1,wideo.html

Offline uszmen

  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: / Pociąg vs pojazdy drogowe /- z cyklu wypadki na przejazdach.
« Odpowiedź #44 dnia: 01 Grudnia 2008, 01:08:07 »
http://pl.youtube.com/watch?v=we_MmdNOAJE&feature=related aż mnie ciarki przeszły. Miał gość wielkiego farta

Offline EU43-004

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 20
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: / Pociąg vs pojazdy drogowe /- z cyklu wypadki na przejazdach.
« Odpowiedź #45 dnia: 01 Grudnia 2008, 14:35:47 »
Ja jak byłem w Warszawie jechała drezyna WM15 (ok 30km/h) to na przejeździe bez rogatek jeden samochód zwolnił drugi jeszcze satnąoł Rp1 4razy 65m <-> dopiero ruszył już myślałem że dojdzie do tragedii.


???

REWIZOR



« Ostatnia zmiana: 01 Grudnia 2008, 15:21:23 wysłana przez REWIZOR »

Offline Luke

  • Wiadomości: 35
  • Lukaszz07
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: / Pociąg vs pojazdy drogowe /- z cyklu wypadki na przejazdach.
« Odpowiedź #46 dnia: 10 Grudnia 2008, 19:08:55 »
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,O-krok-od-tragedii---14-latkowie-ranili-kamieniem-maszyniste-pociagu,wid,10656079,wiadomosc.html

Przykład trochę innego "wypadku". Wiele słów się na język ciśnie. Powiem najdelikatniej jak mogę - tylko eliminacja takich osobników... Jako przestroga.
Pozdrawiam !

Offline Darth Luk

  • Wiadomości: 367
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: / Pociąg vs pojazdy drogowe /- z cyklu wypadki na przejazdach.
« Odpowiedź #47 dnia: 10 Grudnia 2008, 20:38:45 »
No to rodzice powinni pokryć straty, a jak nie mają z czego to komornik wynosi komputer/ zabiera samochód na rzecz kosztów naprawy. To by było najlepsze rozwiązanie
Zapraszam na Mgławicę Mocy http://mglawicamocy.pl

Offline marcepan

  • Wiadomości: 176
  • Kocham SKM...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: / Pociąg vs pojazdy drogowe /- z cyklu wypadki na przejazdach.
« Odpowiedź #48 dnia: 20 Grudnia 2008, 17:16:02 »
Witam,
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,O-krok-od-tragedii---14-latkowie-ranili-kamieniem-maszyniste-pociagu,wid,10656079,wiadomosc.html

Przykład trochę innego "wypadku"[...]

Kilka miesięcy temu podobny przypadek był niedaleko mojego miejsca zamieszkania- w Pogorzelicach. Jechał sobie IC "Pobrzeże" rel. Warszawa-Kołobrzeg. Kiedy przekroczył już semafory wyjazdowe z Pogorzelic kilku nastolatków obrzuciło pociąg kamieniami. Maszynista prowadzący pociąg został zraniony w głowę i stracił przytomność. Drugi maszynista natychmiast zahamował skład i wezwał pomoc. Obaj trafili do szpitala w Lęborku, a sprawcy zbiegli z miejsca zdarzenia po tym jak pociąg zaczął hamować.

   Pogorzelice to pechowe miejsce dla kolei. Nie raz były przypadki, że pijani ludzie wpadali pod koła SKM-ek, nie wszystkim udało się przeżyć. Rzucanie kamieniami to też wizytówka tamtejszej młodzieży.  Gdy jeżdżę wieczornymi pociągami SKM zawsze mam głupie uczucie gdy jadę przez to pechowe miasto.

pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 20 Grudnia 2008, 17:17:48 wysłana przez marcepan »
SP/ST/SU45 & EN57/71 LOVER. | Za nastawnikiem: SU45-097 i 196: 0,5 km. | Posiadam dokładne opisy i plany wszystkich lokomotyw spalinowych polskiej produkcji.  

Offline tomasz9992

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 82
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: / Pociąg vs pojazdy drogowe /- z cyklu wypadki na przejazdach.
« Odpowiedź #49 dnia: 22 Grudnia 2008, 11:14:03 »
Autobus wjechał w lokomotywę, kilkanaście osób rannych.
12 osób rannych, w tym 3 ciężko, to skutek wypadku do jakiego doszło w Konstancinie na ulicy Mirkowskiej. Podmiejski autobus linii 710 zderzył się z nadjeżdżającą lokomotywą. Według policji zawinić mógł kierowca autobusu. Według ustaleń policji przyczyną zdarzenia mogła być nieuwaga kierowcy autobusu. - Uderzenie w lokomotywę było z boku, a to by oznaczało, że to jednak autobus wjechał na lokomotywę, a nie odwrotnie.
Przejazd jest niestrzeżony, ale dobrze oznakowany. Trudno na razie powiedzieć czemu autobus wjechał na przejazd, być może to niedyspozycja kierowcy autobusu, być może jego błąd - mówi rzecznik Komendy Stołecznej Policji Marcin Szyndler.
http://www.tvn24.pl/-1,1578487,0,1,autobus-wjechal-w-lokomotywe-kilkanascie-osob-rannych,wiadomosc.html

Offline Rudzik

  • Wiadomości: 2028
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 103
Odp: / Pociąg vs pojazdy drogowe /- z cyklu wypadki na przejazdach.
« Odpowiedź #50 dnia: 22 Grudnia 2008, 15:07:09 »
Cytuj
Według policji zawinić mógł kierowca autobusu.
A niby jak mógłby maszynista zawinić?
Cytuj
Uderzenie w lokomotywę było z boku, a to by oznaczało, że to jednak autobus wjechał na lokomotywę, a nie odwrotnie.
Cytuj
No odwrotnie to raczej być nie mogło skoro uderzenie jest z boku... Czasem treść artykułów mnie rozbraja...

Offline Rozi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1931
  • Są zdjęcia = są modele.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 135
Odp: / Pociąg vs pojazdy drogowe /- z cyklu wypadki na przejazdach.
« Odpowiedź #51 dnia: 22 Grudnia 2008, 16:06:28 »
Cytuj
Siła uderzenia była tak duża, że strażacy przy użyciu specjalistycznego sprzętu musieli wycinać kierowcę autobusu.

Trochę śmieszy mnie to zdanie. I co, wycięli go?

Offline tomasz9992

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 82
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: / Pociąg vs pojazdy drogowe /- z cyklu wypadki na przejazdach.
« Odpowiedź #52 dnia: 02 Stycznia 2009, 11:09:45 »
Cytuj
Siła uderzenia była tak duża, że strażacy przy użyciu specjalistycznego sprzętu musieli wycinać kierowcę autobusu.

Trochę śmieszy mnie to zdanie. I co, wycięli go?
Tak, trafił do szpitala w ciężkim stanie.
Tragicznie zaczął się nowy rok na polskich drogach. Trzech mężczyzn zginęło w czwartek wieczorem, kiedy wjechali samochodem pod pociąg na niestrzeżonym przejeździe kolejowym. Do wypadku doszło w Kożuchowie koło Strzyżowa (Podkarpackie).
W Kożuchowie zderzył się opel - kadet z lokomotywą jadącą ze Strzyżowa do Jasła. W aucie osobowym jechały trzy osoby, wszystkie zginęły na miejscu - powiedziała Marta Tabasz z zespołu prasowego podkarpackiej policji.
Jak dodał Stanisław Pelc z policji w Strzyżowie na razie wiadomo, że nie był to planowany przejazd pociągu, nie było go w rozkładach i być może to zgubiło mężczyzn.
Po zderzeniu samochód był pchany przez lokomotywę przez dwieście metrów. Policja bada przyczyny wypadku. Przejazd, na którym doszło do tragedii należy do szczególnie niebezpiecznych. Przed dwoma laty zginęła na nim młoda para jadąca na wesele.
http://www.tvn24.pl/-1,1579693,0,1,lokomotywa-zmiazdzyla-opla-trzy-osoby-nie-zyja,wiadomosc.html

 Naruszenie Regulaminu forum. Samowolne usuwanie podpisu Administratora dotyczące umieszczania userbarów, podpisów obrażających innych userów oraz propagujących treści rasistowskie.

Art. 257 Kodeksu Karnego mówi, iż: "Kto publicznie znieważa grupę ludności albo poszczególną osobę z powodu jej przynależności narodowościowej, etnicznej, rasowej, wyznaniowej albo z powodu jej bezwyznaniowości lub z takich powodów narusza nietykalność cielesną innej osoby, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3"

REWIZOR
« Ostatnia zmiana: 04 Stycznia 2009, 14:29:11 wysłana przez REWIZOR »

Offline Patrykos

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: / Pociąg vs pojazdy drogowe /- z cyklu wypadki na przejazdach.
« Odpowiedź #53 dnia: 02 Stycznia 2009, 11:19:18 »
'Pod jadący w kierunku Jasła parowóz', szkoda, że na nim jest tamara 077 :D
Pozdrawiam, Patryk
https://www.facebook.com/WarsztatPatrykosa
Węgrom gratulujemy Ikarusa.

Offline Rudzik

  • Wiadomości: 2028
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 103
Odp: / Pociąg vs pojazdy drogowe /- z cyklu wypadki na przejazdach.
« Odpowiedź #54 dnia: 02 Stycznia 2009, 11:47:23 »
Cytuj
nie było go w rozkładach i być może to zgubiło mężczyzn.
A to niby mieli oni znać cały rozkład jazdy pociągów + towarowe + luzaki?

Cytuj
parowóz
Fakt, i parowóz i tamara kopci, ale bez przesady, żeby je ze sobą mylić...

Offline Akvin

  • Wiadomości: 1006
  • We Will Rock You
    • Zobacz profil
    • http://my.opera.com/akvin-profeta
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: / Pociąg vs pojazdy drogowe /- z cyklu wypadki na przejazdach.
« Odpowiedź #55 dnia: 02 Stycznia 2009, 17:03:16 »
Teleexpress też twierdzi że to parowóz :)
Pozdrawiam
All you have to do is save the world...

Offline Patrykos

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: / Pociąg vs pojazdy drogowe /- z cyklu wypadki na przejazdach.
« Odpowiedź #56 dnia: 02 Stycznia 2009, 17:05:44 »
To, że ma wydech podobny do komina z parowozu, to nie znaczy, żeby go od razu nazywać parowozem ;D
Pozdrawiam, Patryk
https://www.facebook.com/WarsztatPatrykosa
Węgrom gratulujemy Ikarusa.

Offline uetam

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2641
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
Odp: / Pociąg vs pojazdy drogowe /- z cyklu wypadki na przejazdach.
« Odpowiedź #57 dnia: 02 Stycznia 2009, 17:46:37 »
Bo dla niektorych spalinowka=parowoz...

Offline mechatronik

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2416
  • Kierownik sekcji napraw lokomotyw
    • Zobacz profil
    • Filmy kolejowe
  • Otrzymane polubienia: 172
Odp: / Pociąg vs pojazdy drogowe /- z cyklu wypadki na przejazdach.
« Odpowiedź #58 dnia: 02 Stycznia 2009, 18:44:14 »
Bo dla niektorych spalinowka=parowoz...

Dziwisz się? Jak od małego ludziom wpajają głupoty to tak jest.
Któregoś dnia focę siódemkę na Kaliskim, i obok stoi ojciec z małym synkiem. Na pytanie "tatusiu a co to jest?" (wskazuje na lokomotywę), tatuś odpowiada "parowóz" ... . Już nie chciałem poprawiać faceta, bo skład miał zaraz odjeżdżać i czasu nie było :).

Identyczna sytuacja  była w Jantarze (na kolejce wąskotorowej). Dziecko pyta się co jest z przodu (składu) a tatuś odpowiada: "parowóz"... . Skład prowadziła Lxd2.
Ja wszystko rozumiem, że nie każdy zna się na kolei, ale chociaż niech powie ogólnie  "lokomotywa" a nie "parowóz".

Sorka za OT.
Autoryzacja: M62, M62Ko, M62M, BR231, BR232, BR233 060DA, TEM2, S200, t448p, SM42, SM30, SM03, SA105, SA108, SA132, SA134
EU07 (4E, 303E), ET21 (3E/1, 3E/1M), ET22, 111Ed, E4MSU, ES64F4, E186, E189, E140, E181, E182, E183, ET40, EN57, EN57AKW, EN76

Offline Marcin1992

  • Wiadomości: 327
  • Nokia Modder
    • Zobacz profil
    • Modyfikacje telefonów Nokia - www.NokiaHacking.pl
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: / Pociąg vs pojazdy drogowe /- z cyklu wypadki na przejazdach.
« Odpowiedź #59 dnia: 02 Stycznia 2009, 19:13:25 »
Hahaha :D Teraz w Faktach powiedzieli, że samochód wpadł pod nadjeżdzający parowóz. :D
« Ostatnia zmiana: 02 Stycznia 2009, 19:14:56 wysłana przez Marcin1992 »