Autor Wątek:  / Pociąg vs pojazdy drogowe /- z cyklu wypadki na przejazdach.  (Przeczytany 425062 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9217
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 742
Odp: / Pociąg vs pojazdy drogowe /- z cyklu wypadki na przejazdach.
« Odpowiedź #510 dnia: 11 Stycznia 2012, 11:32:52 »
@jageer dlatego napisałem, że maszynista prowadzący drezynę  do końca bez winy nie jest, a nie że jest winny całkowicie. Faktem faktem powinien być trzeźwy i to raczej nie podlega dyskusji. Martwi mnie jedynie to, że to zjawisko robi się coraz bardziej powszechne taka jazda po ileś tam promilach. Nie wyobrażam sobie przypuśćmy sytuacji gdzie wsiadam do pociągu np do Warszawy, a prowadzący lokomotywę jest pijany no po prostu masakra. Przecież on wiezie wiezie ludzi i jest odpowiedzialny w tym momencie za ich życie. Jednak życie nie raz pokazuje, że i tak bywa niestety.
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline Benek

  • Moderator
  • Wiadomości: 4504
  • fb.com/benek.maszyna
    • Zobacz profil
    • Moja strona o MaSzynie
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: / Pociąg vs pojazdy drogowe /- z cyklu wypadki na przejazdach.
« Odpowiedź #511 dnia: 11 Stycznia 2012, 12:06:45 »
Jedynie dziwi mnie w tym wszystkim to, że ten maszynista zdecydował się prowadzić pojazd szynowy po alkoholu według mnie to jest brak odpowiedzialności. Nie wiem co on sobie myślał heh.
Mnie nie dziwi jako człowieka, ale jako MK. Kierowców po pijaku to jeździ wielu. Ja mam za wielki szacunek do kolei, by np. pozwolić sobie na taki wybryk (po pijaku też bym nie wsiadł za kółko). Ale może dla tego faceta praca była rutyną, jak każda inna robota w sklepie czy fabryce. Po prostu o tym się nie mówi, ale alkohol w robocie to wcale nierzadka sprawa.

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9217
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 742
Odp: / Pociąg vs pojazdy drogowe /- z cyklu wypadki na przejazdach.
« Odpowiedź #512 dnia: 11 Stycznia 2012, 12:11:02 »
Benny może i masz racje, ale to co dla jednych jest rutyną, dla drugich jest niespełnionym marzeniem i ja gdybym osobiście trafił na miejsce tego kolesia w sensie był maszynistą to takiej roboty trzymałbym się rękami i nogami i dziękował każdego dnia za to, że ją mam. No, ale jak  sam słusznie zauważyłeś ludzie są różni.
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline darek71wrc

  • Wiadomości: 1364
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 25
Odp: / Pociąg vs pojazdy drogowe /- z cyklu wypadki na przejazdach.
« Odpowiedź #513 dnia: 11 Stycznia 2012, 14:41:47 »
W sprawie wypadku wiadomo, że kobieta nie zwróciła uwagi na drezynę, bo z przeciwka, od strony Strzelina, jechał pociąg towarowy. Chciała po prostu zdążyć przejechać przed pociągiem przez przejazd i wpadła pod drezynę, jadącą od strony Wrocławia. Tematu kolegi nie będę poruszał, bo zrobił coś karygodnego, jeśli chodzi o alkohol. Trochę zdjęć drezyny.

Offline Niebugoclaw

  • Wiadomości: 1222
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 10
Odp: / Pociąg vs pojazdy drogowe /- z cyklu wypadki na przejazdach.
« Odpowiedź #514 dnia: 11 Stycznia 2012, 17:28:38 »
Niestety jeśli chodzi o służbę drogową to jest to zjawisko dosyć częste i nie ma nad tym co gdybać. Dla niektórych Panów z drezyny dzień bez browara to dzień stracony ;P Dobrym przykładem było, jak parę lat temu w Szczecinie Dąbiu SDC wjechali nową drezyną z załadowanym nowym sprzętem na czołówkę Barbakanowi, a następnie uciekali do lasu.

Offline mechatronik

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2416
  • Kierownik sekcji napraw lokomotyw
    • Zobacz profil
    • Filmy kolejowe
  • Otrzymane polubienia: 172
Odp: / Pociąg vs pojazdy drogowe /- z cyklu wypadki na przejazdach.
« Odpowiedź #515 dnia: 13 Stycznia 2012, 11:08:48 »
Dzisiaj około godziny 10 doszło do wypadku na przejeździe kolejowym między stacją Glinnik a przystankiem osobowym Smardzew. Dla pociągów kursujących tą trasą wprowadzono komunikację zastępczą. Więcej informacji odnośnie tego zdarzenia pewnie pojawi się później.
Korzystając z okazji jest nowa odsłona "Bezpiecznego przejazdu". Obecnie istnieje możliwość zgłoszenia do PLK usterki na przejeździe kolejowym: http://www.bezpieczny-przejazd.pl/zglos-usterke-na-przejezdzie/
Autoryzacja: M62, M62Ko, M62M, BR231, BR232, BR233 060DA, TEM2, S200, t448p, SM42, SM30, SM03, SA105, SA108, SA132, SA134
EU07 (4E, 303E), ET21 (3E/1, 3E/1M), ET22, 111Ed, E4MSU, ES64F4, E186, E189, E140, E181, E182, E183, ET40, EN57, EN57AKW, EN76

Offline darek71wrc

  • Wiadomości: 1364
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 25
Odp: / Pociąg vs pojazdy drogowe /- z cyklu wypadki na przejazdach.
« Odpowiedź #516 dnia: 13 Stycznia 2012, 22:16:28 »
Jeszcze raz ja, o wypadku na przejeździe. Kierowca drezyny został zwolniony z aresztu wczoraj. Z dniem dzisiejszym, zakład pracy PLK Wrocław rozwiązał umowę o pracę z pracownikiem (art.52) Po otrzymaniu protokołu z policji, na temat wypadku z udziałem drezyny. Winy wypadku nie ponosi kierowca drezyny, ale zakład pracy uzasadnił zwolnienie w trybie natychmiastowym, po użyciu alkoholu.

Offline Ra

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 6301
  • Ostatni gasi światło...
    • Zobacz profil
    • Instalator+Starter+Edytor
  • Otrzymane polubienia: 330
Odp: / Pociąg vs pojazdy drogowe /- z cyklu wypadki na przejazdach.
« Odpowiedź #517 dnia: 14 Stycznia 2012, 01:26:52 »
Obecnie istnieje możliwość zgłoszenia do PLK usterki na przejeździe kolejowym: http://www.bezpieczny-przejazd.pl/zglos-usterke-na-przejezdzie/
Coś im nie funga...

Cytuj
The original message was received at Fri, 13 Jan 2012 23:58:23 +0100
from static.155.101.63.178.clients.your-server.de [178.63.101.155]

   ----- The following addresses had permanent fatal errors -----
<no-reply@plk-sa.pl>
    (reason: 550 5.1.1 <no-reply@plk-sa.pl>: Recipient address rejected: User
unknown in local recipient table)

   ----- Transcript of session follows -----
... while talking to [172.17.201.10]:
>>> DATA
<<< 550 5.1.1 <no-reply@plk-sa.pl>: Recipient address rejected: User unknown in
local recipient table
550 5.1.1 <no-reply@plk-sa.pl>... User unknown
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ Ra

Polecam: kręgarz Wojciech Walczak, projekt masarni

Offline luiss

  • Wiadomości: 18
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0

Offline amokk6

  • Wiadomości: 61
  • Maszynista
    • Zobacz profil
    • kanł na YT
  • Otrzymane polubienia: 4
Odp: / Pociąg vs pojazdy drogowe /- z cyklu wypadki na przejazdach.
« Odpowiedź #519 dnia: 21 Stycznia 2012, 10:12:42 »
Pociąg Intercity relacji Szczecin - Zakopane staranował samochód.Jedna osoba została ranna w wypadku na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Andrychowie.
http://mamnewsa.pl/newsy,3060-region-wypadek-na-przejezdzie-kolejowym
BZ  Kraków Prokocim

Offline Mati_An

  • Wiadomości: 630
  • Trasopisarz i fotograf
    • Zobacz profil
    • Moje Fotki
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: / Pociąg vs pojazdy drogowe /- z cyklu wypadki na przejazdach.
« Odpowiedź #520 dnia: 21 Stycznia 2012, 10:27:10 »
Do zdarzenia doszło na przejeździe kolejowym na ulicy Grunwaldzkiej, tuż obok przystanku Andrychów Górnica. Swoją drogą nawet wczoraj tam przejeżdżałem.
Bajka o czasie - trza się brać tylko za trasy... a może nie tylko?


Offline Mati_An

  • Wiadomości: 630
  • Trasopisarz i fotograf
    • Zobacz profil
    • Moje Fotki
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: / Pociąg vs pojazdy drogowe /- z cyklu wypadki na przejazdach.
« Odpowiedź #522 dnia: 22 Stycznia 2012, 17:07:57 »
Przy okazji dowiedziałem się, że kierowca wjechał pod skład, bo był święcie przekonany, że to osobówka jedzie i się zatrzyma na przystanku - srogo się przeliczył. EP07-1002 prowadząca pociąg nie wyszła z wypadku całkiem bez szwanku, bo cały czas stoi na stacji w Andrychowie, gdyby nie moje przeziębienie, to już by były foty na teksturę.
Bajka o czasie - trza się brać tylko za trasy... a może nie tylko?

Offline Preki

  • Wiadomości: 309
  • My name's not Shane, kid!
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 42
Odp: / Pociąg vs pojazdy drogowe /- z cyklu wypadki na przejazdach.
« Odpowiedź #523 dnia: 22 Stycznia 2012, 18:01:47 »
http://podlasie24.pl/wiadomosci/sokolow-podlaski/prokurator-bada-sprawe-wypadku-w-bielanach-8fc8.html

Ręce opadają. Na tym przejeździe ciągle nikt nie uważa, i ciągle są wypadki. Nawet pod drezynę się wpakował... To jest po prostu żałosne. A komentarze pod artykułem tym bardziej nie trzymają poziomu ("na ch* te tory!1").
Życie to nie gra... to symulator.

Offline Ra

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 6301
  • Ostatni gasi światło...
    • Zobacz profil
    • Instalator+Starter+Edytor
  • Otrzymane polubienia: 330
Odp: / Pociąg vs pojazdy drogowe /- z cyklu wypadki na przejazdach.
« Odpowiedź #524 dnia: 22 Stycznia 2012, 18:28:26 »
To daje obraz mentalności kierowców
Cytuj
W tym miejscu jak i w Strzale znak STOP powinien być dla kolejarzy a nie dla kierowców. Przy takim ruchu samochodów w porównaniu z ruchem pociągów znak STOP na drodze jest bez sensu. Na ul.Brzeskiej czy Starzyńskiego nie ma STOPu, jest przejazd kolejowy i nie ma wypadków, ale w tych miejscach przed przejazdem pociągu wychodzi kolejarz zatrzymuje ruch drogowy i po chwili wszystko wraca do normy.
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ Ra

Polecam: kręgarz Wojciech Walczak, projekt masarni

Offline Preki

  • Wiadomości: 309
  • My name's not Shane, kid!
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 42
Odp: / Pociąg vs pojazdy drogowe /- z cyklu wypadki na przejazdach.
« Odpowiedź #525 dnia: 22 Stycznia 2012, 18:55:34 »
Cytuj
Na ul.Brzeskiej czy Starzyńskiego nie ma STOPu, jest przejazd kolejowy i nie ma wypadków, ale w tych miejscach przed przejazdem pociągu wychodzi kolejarz zatrzymuje ruch drogowy i po chwili wszystko wraca do normy.
Nikt jednak nie rozumie, że przez Brzeską i Starzyńskiego przebiega bocznica, a nie czynna linia kolejowa.
Życie to nie gra... to symulator.

Offline jageer

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1410
  • Jak Sz to tylko na Tm....
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 48
Odp: / Pociąg vs pojazdy drogowe /- z cyklu wypadki na przejazdach.
« Odpowiedź #526 dnia: 22 Stycznia 2012, 18:58:17 »
Taaa.. ludzie by wszędzie chcieli dróżników, ale i tak omijają półrogatki czy coś .... Najlepiej żeby wychodziła "ściana" przed przejazdem pociągu, której nie da się ominąć... a potem się chowała w drogę....
Musi to robić delikatnie, bo jak nie umie to semafor opadnie...

Offline Sodabeer

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: / Pociąg vs pojazdy drogowe /- z cyklu wypadki na przejazdach.
« Odpowiedź #527 dnia: 22 Stycznia 2012, 18:59:22 »
Ktoś kto to pisał musiał być mądry. Omal nie spadłem z krzesła gdy przeczytałem to:
Cytuj
Na ul.Brzeskiej czy Starzyńskiego nie ma STOPu, jest przejazd kolejowy i nie ma wypadków, ale w tych miejscach przed przejazdem pociągu wychodzi kolejarz zatrzymuje ruch drogowy i po chwili wszystko wraca do normy.
Kolejarz wychodzi z pojazdu trakcyjnego żeby zatrzymać ruch? Czy on jest od tego? Znaki drogowe są dla kierowców. Jest STOP to jest STOP. Kierowca ma obowiązek się zatrzymać widząc taki znak. Moim zdaniem w tych dwóch miejscach które wymienił autor powyższego komentarza powinny znaleźć się znaki STOPu. Nawet jeżeli to prawda, to jak długo już żyję na tej ziemi pierwszy raz słyszę takie coś, że nie ma znaku STOPu.

Offline taper

  • Wiadomości: 208
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: / Pociąg vs pojazdy drogowe /- z cyklu wypadki na przejazdach.
« Odpowiedź #528 dnia: 22 Stycznia 2012, 19:01:20 »

Offline Preki

  • Wiadomości: 309
  • My name's not Shane, kid!
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 42
Odp: / Pociąg vs pojazdy drogowe /- z cyklu wypadki na przejazdach.
« Odpowiedź #529 dnia: 22 Stycznia 2012, 19:02:12 »
@Sodabeer - oczywiście że przed tymi bocznicami są STOPy i Andrzeje.
Życie to nie gra... to symulator.

Offline Benek

  • Moderator
  • Wiadomości: 4504
  • fb.com/benek.maszyna
    • Zobacz profil
    • Moja strona o MaSzynie
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: / Pociąg vs pojazdy drogowe /- z cyklu wypadki na przejazdach.
« Odpowiedź #530 dnia: 22 Stycznia 2012, 19:02:23 »
Kolejarz wychodzi z pojazdu trakcyjnego żeby zatrzymać ruch?
Naprawdę o tym nie wiedziałeś?

Offline Preki

  • Wiadomości: 309
  • My name's not Shane, kid!
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 42
Odp: / Pociąg vs pojazdy drogowe /- z cyklu wypadki na przejazdach.
« Odpowiedź #531 dnia: 22 Stycznia 2012, 19:05:21 »
Kolejarz wychodzi z pojazdu trakcyjnego żeby zatrzymać ruch?
Naprawdę o tym nie wiedziałeś?
Tak robią tylko na liniach zupełnie nieczynnych, np. Łuków-Radzyń w 2007, na imprezie ITK wyskakiwali żeby zamknąć jeden przejazd. A jak linia czynna to STOP bez warunku i już. Ale oczywiście nie, bo linia jednotorowa i bez druta, to nic tu nie jeździ. Myślenie w stylu wieśniaka spod Parczewa.
Życie to nie gra... to symulator.

Offline taper

  • Wiadomości: 208
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: / Pociąg vs pojazdy drogowe /- z cyklu wypadki na przejazdach.
« Odpowiedź #532 dnia: 22 Stycznia 2012, 19:07:03 »
Myślenie w stylu wieśniaka spod Parczewa.
Parczew jest za Radzyniem;]. Ale musztardę maja dobrą.
Inną sprawą jest słaba widoczność na przejazdach. Osobówki są przeszklone, ale busy i ciężarówki nie widzą często prawej strony. Dobrym sposobem jest ustawienie przy takim przejeździe luster, jak ma to miejsce np na trasie Ostrów Mazowiecka -> Łomża.

Offline Sodabeer

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: / Pociąg vs pojazdy drogowe /- z cyklu wypadki na przejazdach.
« Odpowiedź #533 dnia: 22 Stycznia 2012, 19:20:02 »
Naprawdę o tym nie wiedziałeś?
Nie, ponieważ nigdy o czymś takim nie słyszałem.

Offline matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2043
Odp: / Pociąg vs pojazdy drogowe /- z cyklu wypadki na przejazdach.
« Odpowiedź #534 dnia: 22 Stycznia 2012, 19:54:43 »
Przy manewrach na każdym przejeździe bez zapór manewrowy musi zatrzymać ruch. Nawet jak jest SSP obejmująca szlabanami bocznicę równoległą do szlaku, ale nie ma na niej czujników.
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.

Offline Pawel T.

  • Wiadomości: 57
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: / Pociąg vs pojazdy drogowe /- z cyklu wypadki na przejazdach.
« Odpowiedź #535 dnia: 23 Stycznia 2012, 11:53:41 »
To teraz ja może coś i ze szlaku nr 34 i w związku z lustrami itp.

Pierwsze primo jestem kierowcą ciężarówki i pozwolę sobie zabrać głos. Problem jeśli chodzi o duże samochody zachodzi w momencie gdy tory przez przejazd kolejowy przebiegają pod kątem 45*. Jeśli kąt ten jest z prawej strony to niestety ale kierowca ma 0 widoczności. Szlak z prawej strony jest zasłaniany przez zazwyczaj ścianę kabiny. Najpospolitszym manewrem w takim wypadku jest zrobienie łuku i ustawienie się do torów pod kątem 90*. Jednak czasem drogi są tak zatłoczone że taki manewr jest niewykonalny bo zawsze znajdzie się jakiś baran w osobówce z przeciwka który nie zaczeka tylko wwali się przed maskę i uniemożliwi wyjechanie na lewy pas i zrobienie opisanego "łuku". Wtedy dobrym wyjściem są szerokokątne małe lusterka które niestety posiada tylko co 10ta ciężarówka. O busach nie wspomnę.

Druga sprawa wspomniane nawiązanie do szlaku 34.

http://podlasie24.pl/wiadomosci/sokolow-podlaski/2-osoby-zginely-na-przejezdzie-w-gminie-bielany-8fb6.html

Kilka dni temu. Przejazd kolejowy kategorii D. Tory pod kątem 45*. Widoczność z przejazdu około 2km w każdą stronę i to już na odcinku 200m drogi przed przejazdem. Zdawało by się że nie ma takiego bezmyślnego który wjechałby tu pod pociąg zwłaszcza że pociąg jeździ tu tylko raz na dwa dni (para zdawczy - zdawczy powrotny). A jednak. 2 osoby zginęło. Dodajmy że pod nieplanową drezyną która jechała z prędkością 50km/h a więc tak szybko nie jechała żeby jej z dwóch kilometrów nie widzieć.
Jak nazwać takiego kierowcę? Jak można wjechać na przejazd kolejowy i nie rozejrzeć się? Bo on tu jeździ raz na pół roku i nie widział nigdy pociągu to znaczy że tutaj pociągi nie jeżdżą?

A może taki przypadek.

http://www.24informacje.pl/mazowieckie/zderzenie-mercedesa-i-pociagu-w-miejscowosci-strzala-10706.html

Do dobrze oznakowanego przejazdu kat. D, z dobrą widocznością z dużą szybkością zbliża się osobowy mercedes. Nie rozglądając się wjeżdża i z dużą prędkością (około 80km/h) uderza w wjeżdżający na przejazd pociąg zdawczy. Prosto w lokomotywę. Pociąg kilka metrów wcześniej zatrzymał się bo ograniczenie do 20km/h już nie skutkuje.

Jak to skomentować?

Offline mechatronik

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2416
  • Kierownik sekcji napraw lokomotyw
    • Zobacz profil
    • Filmy kolejowe
  • Otrzymane polubienia: 172
Odp: / Pociąg vs pojazdy drogowe /- z cyklu wypadki na przejazdach.
« Odpowiedź #536 dnia: 26 Stycznia 2012, 17:09:07 »
Obecnie istnieje możliwość zgłoszenia do PLK usterki na przejeździe kolejowym: http://www.bezpieczny-przejazd.pl/zglos-usterke-na-przejezdzie/
Coś im nie funga...
Działa, działa :). Zgłosiłem do PLK przejazd który jest niedaleko mnie i od kilku lat nie ma na nim SSP. Mimo, że jest na nim 20 to i tak doszło do kilku poważnych wypadków. Druga sprawa to to, że jeżdżąc tą trasą wkurza mnie to ograniczenie i fajnie by było gdyby coś z tym zrobili. Dziś w odpowiedzi dostałem emalia z pewnym załącznikiem… :)
Autoryzacja: M62, M62Ko, M62M, BR231, BR232, BR233 060DA, TEM2, S200, t448p, SM42, SM30, SM03, SA105, SA108, SA132, SA134
EU07 (4E, 303E), ET21 (3E/1, 3E/1M), ET22, 111Ed, E4MSU, ES64F4, E186, E189, E140, E181, E182, E183, ET40, EN57, EN57AKW, EN76

Offline EU40

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2206
  • MD Kraków Prokocim
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 397
Odp: / Pociąg vs pojazdy drogowe /- z cyklu wypadki na przejazdach.
« Odpowiedź #537 dnia: 26 Stycznia 2012, 17:30:19 »
Hehe..cały Adaś :)
Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę.

Offline Krzysiek

  • Wiadomości: 200
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: / Pociąg vs pojazdy drogowe /- z cyklu wypadki na przejazdach.
« Odpowiedź #538 dnia: 05 Lutego 2012, 21:47:19 »
Witajcie,
Dziś (5 luty 2012) o 20 na TV4 oglądałem program STOP drogówka. W programie tym były zdjęcia ze zderzenia pociągu z tirem na przejeździe bodajże koło Radomia. W wypadku brała udział EU07 w malowaniu tradycyjnym (zielona oliwka). Siódemka była niestety mocno zmasakrowana (zwłaszcza kabina). Elektrowóz wypadł z szyn, wagony były w torze. Na zdjęciach wypadek wyglądał na lato/jesień, linia kolejowa dwu torowa. Z tego co powiedział lektor kierowca zginął na miejscu. Czy ktoś wie coś o tym wypadku (może też oglądał program i numery loka zauważył) czy mechanik przeżył?
Z góry dzięki.
Pozdrawiam
Krzysiek

Offline maciejzkap

  • Wiadomości: 34
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: / Pociąg vs pojazdy drogowe /- z cyklu wypadki na przejazdach.
« Odpowiedź #539 dnia: 15 Lutego 2012, 22:15:52 »
Cytuj
Rozpędzony pociąg staranował Volkswagena Golfa na przejeździe kolejowym w Grębocicach (woj. dolnośląskie). (...) Mężczyzna zdążył uciec z pojazdu tuż przed przejazdem pociągu.
http://kontakt24.tvn.pl/temat,uciekl-z-auta-tuz-przed-przejazdem-pociagu,35714.html?categoryId=0