Autor Wątek:  / Pociąg vs pojazdy drogowe /- z cyklu wypadki na przejazdach.  (Przeczytany 425154 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline |andy|

  • Wiadomości: 960
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: / Pociąg vs pojazdy drogowe /- z cyklu wypadki na przejazdach.
« Odpowiedź #120 dnia: 18 Marca 2009, 18:28:06 »
Nic (chyba) nie wspomniano o maszyniście.

Maszyniście nic się nie stało.

Offline Winger

  • Administrator
  • Wiadomości: 1466
    • Zobacz profil
    • http://www.winger.eu07.pl
  • Otrzymane polubienia: 25
Odp: / Pociąg vs pojazdy drogowe /- z cyklu wypadki na przejazdach.
« Odpowiedź #121 dnia: 18 Marca 2009, 18:31:15 »
Jeśli częstotliwość tego typu wypadków nie spadnie to za jakiś czas dojdzie do takiej sytuacji, że lokomotyw braknie, bo większość porozbijana będzie...
Pozdrawiam,
Winger

Offline Patrykos

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: / Pociąg vs pojazdy drogowe /- z cyklu wypadki na przejazdach.
« Odpowiedź #122 dnia: 18 Marca 2009, 18:52:15 »
Jeśli częstotliwość tego typu wypadków nie spadnie to za jakiś czas dojdzie do takiej sytuacji, że lokomotyw braknie, bo większość porozbijana będzie...
Dokładnie i wyjdzie głupota masowej kasacji lokomotyw na przełomie lat 90-tych i początku 2000.
Pozdrawiam, Patryk
https://www.facebook.com/WarsztatPatrykosa
Węgrom gratulujemy Ikarusa.

Offline Żuk

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1085
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: / Pociąg vs pojazdy drogowe /- z cyklu wypadki na przejazdach.
« Odpowiedź #123 dnia: 18 Marca 2009, 19:30:07 »
Niedługo będzie tak że na każdym przejeździe będą stałe ograniczenia prędkości dla pociągów do 20 km/h. Już częściej takie ograniczenia można spotkać na przejazdach kolejowych.
Podam może przykład: podobno liczą iloczyn ruchu pojazdów w ciągu jakiegoś tam czasu i jeżeli zostanie ten iloczyn przekroczony wówczas należy zastosować ograniczenie. Wszystko ładnie pięknie tylko ten iloczyn liczony był podczas remontu/modernizacji drogi krajowej po której poruszały się w "te" i we "fte" ciężarówki ( wywrotki, maszyny budowlane ). Teraz stanąć z zeszytem i zapisując ile samochodów przejedzie przez przejazd na godz przez przejazd- hmm wyszłoby mało ( nie przekroczyłoby z pewnością iloczynu ruchu ). A na hamowaniu pociągu ze 100km/h do 20km/h + rozpędzenie go ponownie do prędkości rozkładowej wymaga trochę czasu i kosztów ( Szybsze zużycie klocków ham, większy pobór prądu z sieci itp ).
     Ostatnio analizując rozkłady jazdy z lat '90 okazało się że przejazd pociągu na odległości 70km/h trwał o 10 min szybciej niż jak to się ma w obecnej sytuacji. => a wszyscy tak mówią mamy 21 wiek, a tak naprawdę cofamy się w rozwoju.
Ale kiedyś przejazd był obsadzony w dróżników przejazdowych i było mniej wypadków niż z obecną techniką 21 wieczna.
Uważali że jak zlikwidują dróżników nie będą musieli płacić im co miesiąc wynagrodzenia to i koszty się obniżą.
A ile wypłat dla takiego dróżnika wyszłoby z takiego jednego wypadku jaki miał miejsce dzisiaj? Tutaj sami sobie odpowiedzcie. No i te niemyślące betony kolejowe może to też przeczytają.


Offline Tomiexpress

  • Wiadomości: 91
    • Zobacz profil
    • kilka fotek kolejowych w tym jt42c66
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: / Pociąg vs pojazdy drogowe /- z cyklu wypadki na przejazdach.
« Odpowiedź #124 dnia: 19 Marca 2009, 12:02:46 »
ciach... No i te niemyślące betony kolejowe może to też przeczytają.
Przeczytać to jedno, zrozumieć i wnioski wyciągnąć to zupełnie inna sprawa a jak sam zauważyłeś to mają kłopoty z logicznym myśleniem
Pozdrawiam Tomiexpress

Offline Negroth

  • Wiadomości: 153
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: / Pociąg vs pojazdy drogowe /- z cyklu wypadki na przejazdach.
« Odpowiedź #125 dnia: 19 Marca 2009, 12:51:27 »
ciach

Mnie i kilku innych zaczęło to mocno irytować i postanowiliśmy z tym powalczyć - juz odpowiednie kroki zostały poczynione apropo bezmyslnych ograniczeń na szlaku Dębieńsko-Leszczyny - zobaczymy co z tego wyjdzie ale łatwo nie odpuscimy :)
Krzychu :)

Offline Dolmio89

  • Wiadomości: 1185
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: / Pociąg vs pojazdy drogowe /- z cyklu wypadki na przejazdach.
« Odpowiedź #126 dnia: 19 Marca 2009, 15:35:18 »
Uważali że jak zlikwidują dróżników nie będą musieli płacić im co miesiąc wynagrodzenia to i koszty się obniżą.
A ile wypłat dla takiego dróżnika wyszłoby z takiego jednego wypadku jaki miał miejsce dzisiaj? Tutaj sami sobie odpowiedzcie. No i te niemyślące betony kolejowe może to też przeczytają.
Pensje dróżnikowi płaci PLK, za szkody powstałe w wyniku wypadku płaci ubezpieczyciel sprawcy. Poza tym na przejazdach z dróżnikami też zdarzają się wypadki, kierowcy wymuszają na dróżniku aby jak najpóźniej zamykał zapory. Przy automacie każdy jednak się boi, że mu auto przytrzaśnie.

Offline Driver24

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 258
  • inż. Maszynista PKP IC
    • Zobacz profil
    • http://www.beladeda.cba.pl/palac_kultury.m3u
  • Otrzymane polubienia: 4
Odp: / Pociąg vs pojazdy drogowe /- z cyklu wypadki na przejazdach.
« Odpowiedź #127 dnia: 26 Marca 2009, 21:30:04 »
Popatrzcie na tą sytuacje...

http://video.interia.pl/obejrzyj,film,107050
Partia "Ruch poparcia Twarożka" ;) wcześniej Stowarzyszenie Wąchaczy Kota

Offline Rozi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1931
  • Są zdjęcia = są modele.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 135
Odp: / Pociąg vs pojazdy drogowe /- z cyklu wypadki na przejazdach.
« Odpowiedź #128 dnia: 26 Marca 2009, 21:50:42 »
Popatrzcie na tą sytuacje...

http://video.interia.pl/obejrzyj,film,107050

Było już chyba ze 3 razy na tym forum :)

Offline pozdze

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 490
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 266
Odp: / Pociąg vs pojazdy drogowe /- z cyklu wypadki na przejazdach.
« Odpowiedź #129 dnia: 26 Marca 2009, 22:30:30 »
Co do tych dwudziestek na przejazdach to regulują to przepisy ministerialne i PLK musi je stawiać jeśli iloczyn jest przekroczony na przejazdach bez sygnalizacji i rogatek. Ja jako pasażer odbieram to jako jawną dyskryminacje przez państwo zbiorowego środku trasnsportu na rzecz ignorantów jeżdżących puszkami. Nie wiem jak jest w przypadku przepisów dot. przejazdów z SSP. Są na szlaku Otok-Poddębice dwa ograniczenia do 20km/h na przejazdach z działającym SSP. No jak już takie coś widzę to mnie krew zalewa. Szkoda słów. W jakim my kraju żyjemy...
Łukasz Jachimek

reds0

  • Gość

Offline buczo

  • Wiadomości: 311
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
« Ostatnia zmiana: 06 Kwietnia 2009, 16:41:31 wysłana przez buczo »
Gdy zbudzi nas dźwięk potłuczonego szkła....

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3925
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 277
Odp: / Pociąg vs pojazdy drogowe /- z cyklu wypadki na przejazdach.
« Odpowiedź #132 dnia: 06 Kwietnia 2009, 16:39:01 »
Co to się dzieje?
Nie wiem co musi się wydarzać i jak często, aby dotrzeć do świadomości ludzi. Teraz paradoksalnie zauważam, że im więcej tego typu wypadków, tym częściej to się zdarza, a logika wskazuje, iż powinno być na odwrót.
Pewno też taki czynnik ma wpływ, iż samochodów jest coraz więcej.
Też mam wątpliwości, czy wszystkie te wypadki są z winy kierowcy, bo to wydaje mi się wręcz niemożliwe, aby było tylu debili.

Offline Żuk

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1085
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: / Pociąg vs pojazdy drogowe /- z cyklu wypadki na przejazdach.
« Odpowiedź #133 dnia: 06 Kwietnia 2009, 16:44:04 »
Mariusz1970 wystarczy, że pojeździsz dobry miesiąc w charakterze kierowcy po Polsce i zobaczysz nieodpowiedzialność polskich kierowców. Można orzec- 1/2 polskich kierowców to istne bezmózgowie.

Offline Quork QTar

  • Wiadomości: 201
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: / Pociąg vs pojazdy drogowe /- z cyklu wypadki na przejazdach.
« Odpowiedź #134 dnia: 06 Kwietnia 2009, 17:07:11 »
...i zlosliwce, mialem kila razy okazje zobaczyc, z LADY Samary, jadac do Muszyny; pedzi taki ciezarowka jak glupi, a ledwie sie zrobi podwojna linia, to sie wlecze 30km/h. A sprobuj wyprzedzic... A jakie cyrki wyprawiaja, zeby tylko bron Boze nie jechac za nami, bo kto to widzial, zeby on swoja Toyota jechal za "Iwanem"? Co z tego, ze LADA czysta, bez ani jednej plamy rdzy (!!!), a jego Toyota to uzywany powypadkowy grat kupiony na zachodzie, z ktorego lakier schodzi platami? Ale nie jest Iwan, i on za Iwanem jechac nie bedzie, woli n.p. w dolinie Poradu na zakrecie z widocznoscia ~30m na podwojnej ciaglej wyprzedzac. A potem sie wlecze jak, za przeproszeniem, "smrod za wojskiem", a jak otworzal przejazd, to po dziesieciu sekundach zaczyna ruszac jak by mial 100 Eaosow przyczepionych z tylu. Ten sam typ co w miescie jedzie 160km/h gdzie jest ograniczenie do 90, a potem nie potrafi ruszyc spod swiatel. Tu, w Niemczech, to zapala sie zolte, wszyscy puszczaja hamulec, zielone, to wszyscy ruszaja jednoczesnie; im dalej z tylu tym wolniej oczywiscie, bo odstep trza miec, ale ruszaja szybko. A potem jestem w Warszawie, i stoje pod swiatlami i nie moge sie nadziwic jak to wszystko rusza, n.p. pod GUSem na Ochocie, to skrzyzowanie jest dosc porzadnie zaprojektowane, a i tak co i ra takie sie korki robia ze nie daj Boze; albo pod pomnikiem lotnika, tragedia, autobus tam to przez trzy fazy potrafi sie wlec...
Zostan, Neda/Spojrz na to miasto
Na wstrzesione fundamenty palacow/Na wysokosc platanow Teheranu
Zwa nas "kurzem", a jesli maja racje/Zanieczyscmy powietrze gnebicielom
Nie idz, Neda

Offline EU07-457

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1475
  • dyrektor lokomotywy
    • Zobacz profil
    • Paweł Telega - fotografia kolejowa
  • Otrzymane polubienia: 5
Odp: / Pociąg vs pojazdy drogowe /- z cyklu wypadki na przejazdach.
« Odpowiedź #135 dnia: 06 Kwietnia 2009, 17:36:42 »
@Mariusz_1970, niestety tak to w naszym kraju wygląda. Dla żądnych wrażeń polecam jazdę w kabinie maszynisty. Niestety normą są sytuacje, gdzie kierowcy dosłownie tuż przed pociągiem omijają półrogatki byle by tylko być chwilę szybciej. Niestety, ta chwila czasami kosztuje życie...

Offline HornExpert371

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 97
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: / Pociąg vs pojazdy drogowe /- z cyklu wypadki na przejazdach.
« Odpowiedź #136 dnia: 06 Kwietnia 2009, 17:58:42 »
Niestety normą są sytuacje, gdzie kierowcy dosłownie tuż przed pociągiem omijają półrogatki byle by tylko być chwilę szybciej. Niestety, ta chwila czasami kosztuje życie...

Ale ludzie tego jeszcze nie zrozumieli - widać to po ilości wypadków.

Trzeba im to tak wytłumaczyć: KOLEJ jest jak pan, władca, król, master i king, a ci w samochodach są poddanymi :P
Jak nie spodobasz się królowi (wjedziesz pod pociąg), to król da nakaz egzekucji (czyli z samochodu nic nie zostaje).

Offline Charlie89

  • Wiadomości: 669
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: / Pociąg vs pojazdy drogowe /- z cyklu wypadki na przejazdach.
« Odpowiedź #137 dnia: 06 Kwietnia 2009, 18:39:19 »
Po prostu duża część polskich kierowców to CHOŁOTA, która zachowuje się chamsko i agresywnie w stosunku do innych kierowców. Nie mówiąc już o przejazdach ale na samych drogach gdzie wyprzedają na 3-go żeby być u celu o pare minut szybciej, pfff! Wystarczy zobaczyć jak jest z kulturą jazdy w Czechach czy w Skandynawii, tam jak jest ograniczenie do 60km/h to wszyscy jadą ładnie 60 a nie 2x tyle. Oczywiście wyjście jest jedno: kolosalne kary pieniężne uzależnione od majętności kierującego (patrz Finlandia).
Z miasta gdzie początek swój bierze Warta a kończy się CMK :)

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Odp: / Pociąg vs pojazdy drogowe /- z cyklu wypadki na przejazdach.
« Odpowiedź #138 dnia: 06 Kwietnia 2009, 18:43:43 »
Inna sprawa, że np. w Niemczech z reguły ograniczenia stanowią granicę bezpieczeństwa i jadąc szybciej wylatujesz z drogi (np. zjazdy na autostradach).
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline Krzysiek

  • Wiadomości: 200
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: / Pociąg vs pojazdy drogowe /- z cyklu wypadki na przejazdach.
« Odpowiedź #139 dnia: 06 Kwietnia 2009, 20:50:16 »
jak jest ograniczenie do 60km/h to wszyscy jadą ładnie 60 a nie 2x tyle.

[OT]
To chyba kolega nie jeździ w naszym pięknym kraju. U nas ograniczenia się stawia po to, aby były... Jadąc samochodem do Wrocławia mijam znak ograniczenie 50 km/h pod spodem jest napisane "wyjazd z budowy" tylko budowa skończyła się 3 lata temu. A ograniczenie zostało. I tak na 30 km trasy mogę podać parę innych przykładów. Linia podwójnie ciągła z przerywaną w środku i inne debilizmy... To jak kierowcy mają poważnie traktować ograniczenia? Z resztą kiedyś już o tym pisałem w jakimś innym temacie.
Reasumując:
Jak widzisz drogę dobrze oznakowaną, nie dziurawą, z wymalowanymi pasami i nikt nie przecinał wstęgi to znaczy... że jesteś w Niemczech
Pozdrawiam
Krzysiek

Offline Żuk

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1085
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: / Pociąg vs pojazdy drogowe /- z cyklu wypadki na przejazdach.
« Odpowiedź #140 dnia: 06 Kwietnia 2009, 21:15:41 »
A wliczając w to głupotę podkreślam GLUPOTĘ polskich drogowców to już inna kwestia. Wszędzie są idiotycznie, chaotycznie poustawiane znaki różnego rodzaju. Ale to przecież super drogowcy "inżyniery"
( za kasiorkę to i nawet dr.hab. można w Polsce kupić i w dodatku wykonywać operacje na ludziach. Taki mamy kraj więc co możemy zrobić? ... wszyscy wiedzą co:] )

Offline mechatronik

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2416
  • Kierownik sekcji napraw lokomotyw
    • Zobacz profil
    • Filmy kolejowe
  • Otrzymane polubienia: 172
Odp: / Pociąg vs pojazdy drogowe /- z cyklu wypadki na przejazdach.
« Odpowiedź #141 dnia: 06 Kwietnia 2009, 21:43:46 »
Któregoś dnia jadąc do szkoły zauważyłem bardzo ciekawe ograniczenie prędkości. Na słupie wisiał znak ograniczenie do 50km/h, pod nim uwaga roboty drogowe a pod tym drugim znakiem ograniczenie do V=30km/h :). Wisiało to cudo przeszło tydzień i nawet nikt się nie pofatygował aby zasłonić te 50km/h... . I teraz pytanie która prędkość obowiązywała ? Wg mnie 30km/h ale ktoś inny mógł powiedzieć, że skoro jest też znak na 50km/h to 50, - a może średnią trzeba by wyliczyć ;).

Kolejny ciekawy absurd to to, że po generalnym remoncie drogi obniża się dozwoloną szybkość zamiast ją podwyższyć.
Pamiętam jak jeszcze w Łodzi na Al. Włókniarzy było 80km/h, później 70km/h. Po generalnym remoncie nawierzchni, gdy nie było już dziur i zapadających się pokryw kanalizacji, prędkość obniżono do 60km/h... .

ps Przed chwilą wiadomościach było soć na temat katastrofy kolejowej, jedyne co zdążyłem zobaczyć to rozwalony kibelek -975, na 99.9% czeka go złom, -masakryczny widok :|. Oczywiście pociąg Vs samochód ciężarowy... .

EDIT
http://www.tvn24.pl/-1,1594397,0,1,tir-wjechal-pod-pociag--1-zabity--ponad-30-rannych,wiadomosc.html
-kierowca ciężarówki nie żyje
-30osób rannych
-maszynistę czeka operacja :|

EDIT2
@Żuku, ;) to nie było na szlaku a przy jezdni ;). Napisałem to odnośnie "pomysłowości" drogowców ;).
« Ostatnia zmiana: 06 Kwietnia 2009, 21:54:58 wysłana przez mechatronik »
Autoryzacja: M62, M62Ko, M62M, BR231, BR232, BR233 060DA, TEM2, S200, t448p, SM42, SM30, SM03, SA105, SA108, SA132, SA134
EU07 (4E, 303E), ET21 (3E/1, 3E/1M), ET22, 111Ed, E4MSU, ES64F4, E186, E189, E140, E181, E182, E183, ET40, EN57, EN57AKW, EN76

Offline Żuk

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1085
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: / Pociąg vs pojazdy drogowe /- z cyklu wypadki na przejazdach.
« Odpowiedź #142 dnia: 06 Kwietnia 2009, 21:51:47 »
Zawsze lepiej stosować się do tej prędkości niższej, a nawet jeżeli nie jesteśmy pewni danej sytuacji to należy się zatrzymać i skonsultować zaistniałą sytuację z dyżurnym ruchu.

Offline HornExpert371

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 97
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: / Pociąg vs pojazdy drogowe /- z cyklu wypadki na przejazdach.
« Odpowiedź #143 dnia: 07 Kwietnia 2009, 14:08:42 »
Już wiem ! :) Wiem jak zapobiec takim wypadkom...

Trzeba zlikwidować WSZYSTKIE przejazdy przez tory i wybudować mosty (ale będzie ich bardzo mało).
Co z tego że kierowcy czasem będą musieli jechać przez pół kraju żeby przejechać przez tory.
Jak ich nie obchodzi śmierć maszynisty to nas nie obchodzi opłacalność przewozów drogowych !!!

PS: możliwe że wtedy Cargo będzie miało więcej zleceń :P

Offline Charlie89

  • Wiadomości: 669
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: / Pociąg vs pojazdy drogowe /- z cyklu wypadki na przejazdach.
« Odpowiedź #144 dnia: 07 Kwietnia 2009, 14:35:15 »
[OT]
To chyba kolega nie jeździ w naszym pięknym kraju. U nas ograniczenia się stawia po to, aby były... Jadąc samochodem do Wrocławia mijam znak ograniczenie 50 km/h pod spodem jest napisane "wyjazd z budowy" tylko budowa skończyła się 3 lata temu. A ograniczenie zostało. I tak na 30 km trasy mogę podać parę innych przykładów. Linia podwójnie ciągła z przerywaną w środku i inne debilizmy... To jak kierowcy mają poważnie traktować ograniczenia? Z resztą kiedyś już o tym pisałem w jakimś innym temacie.
Reasumując:
Jak widzisz drogę dobrze oznakowaną, nie dziurawą, z wymalowanymi pasami i nikt nie przecinał wstęgi to znaczy... że jesteś w Niemczech

Nie zrozumiałeś mnie, to był tylko przyklad. Chodzi mi o to że jak masz w Czechach z jakiego kolwiek powodu ograniczenie, nieważne czy rememont czy ostre zakręty, to wszyscy ładnie jadą te przepisowe +/- 15km. A znajdź mi taką sytuacje w Polsce.
Z miasta gdzie początek swój bierze Warta a kończy się CMK :)

reds0

  • Gość
Odp: / Pociąg vs pojazdy drogowe /- z cyklu wypadki na przejazdach.
« Odpowiedź #145 dnia: 07 Kwietnia 2009, 14:35:51 »
Następny wypadek na przejeździe, dziś pod Warszawą, kolejka WKD
http://www.tvn24.pl/0,1594560,0,1,kolejka-uderzyla-w-tir_a,wiadomosc.html

Monczan_SP32

  • Gość
Odp: / Pociąg vs pojazdy drogowe /- z cyklu wypadki na przejazdach.
« Odpowiedź #146 dnia: 07 Kwietnia 2009, 14:44:15 »
Nie zrozumiałeś mnie, to był tylko przyklad. Chodzi mi o to że jak masz w Czechach z jakiego kolwiek powodu ograniczenie, nieważne czy rememont czy ostre zakręty, to wszyscy ładnie jadą te przepisowe +/- 15km. A znajdź mi taką sytuacje w Polsce.
I tutaj się pod Charlie'm89 podpisuję. Można przecież popaść w skrajność. Powiedzieć, że wszyscy naginają ograniczenia, bo są nieżyciowe. Tylko jak, przepraszam bardzo, mam wiedzieć, czy widząc ograniczenie, jest ono życiowe, czy nie jest? A może skończyła się, jak to było w przykładzie Krzyśka, budowa, ale zaistniały inne okoliczności? Dlatego już rzymianie mawiali dura lex, sed lex.

Durne prawo, ale prawo. Do czegoś trzeba się stosować, by nie popaść w anarchię.

reds0

  • Gość

Offline Szymoniak

  • Wiadomości: 317
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: / Pociąg vs pojazdy drogowe /- z cyklu wypadki na przejazdach.
« Odpowiedź #148 dnia: 09 Kwietnia 2009, 14:23:48 »
Trochę się spóźniłem ale wypadek miał miejsce w Białogardzie dn. 6.04.2009r na niestrzeżonym przejeździe.Powiem tylko że wspułczuje koledze ofiary, który wszystko widział na własne oczy i nie mógł pomóc.
Artukuł:
http://www.gk24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20090406/BIALOGARD/206897383
Foto:
http://www.gk24.pl/apps/pbcs.dll/tngallery?Site=GG&Date=20090406&Category=GALERIA&Artno=335950121&Ref=PH

Dziś przeprowadzono sekcję zwłok, która najprawdopodobniej wykaże co było przyczyną wypadku, a najcięższym stanie znajduje się maszynista.

P.S.
Wiadomość napisałem ze względu na foto.
Pozdrawiam.

Offline ST44-003

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2950
  • EU07-001
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 312