Autor Wątek:  Malowania PKP Cargo - co jedno to lepsze  (Przeczytany 152686 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Patrykos

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: Malowania PKP Cargo - co jedno to lepsze
« Odpowiedź #30 dnia: 24 Lipca 2008, 18:37:58 »
Oliwkowe malowanie, listwa itd.
Pozdrawiam, Patryk
https://www.facebook.com/WarsztatPatrykosa
Węgrom gratulujemy Ikarusa.

Offline El Mecánico

  • Wiadomości: 1067
  • Dawniej El Driver
    • Zobacz profil
    • Stowarzyszenie POLARIS - OPP
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Malowania PKP Cargo - co jedno to lepsze
« Odpowiedź #31 dnia: 27 Lipca 2008, 19:09:32 »
No pulpit raczej nie jest oryginalny;]
www.polaris.org.pl
www.ciemneniebo.pl
MaSzyna_LD w trakcie tworzenia...

Offline Ajusto

  • Wiadomości: 150
  • Notatnik;] A nawet ostatnio trasy tworze;]
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Malowania PKP Cargo - co jedno to lepsze
« Odpowiedź #32 dnia: 11 Sierpnia 2008, 13:47:02 »
Znalazłem stronkę gdzie jest sporo zdjęć zmodernizowanych Gagarów (ST44-12xx)
http://bisik.cba.pl/st44-12xx.html
Jest też kilka fot kabiny;]

PS
Jak by ktoś mi wysłał na PW zdjęcia tej zmodernizowanej kabiny ST44 to się nie obraże;>Głównie Prawa część kabiny bo jej nie ma na zdjęciach.
Przydadzą mi się one.
Pozdrawiam!
« Ostatnia zmiana: 11 Sierpnia 2008, 13:49:30 wysłana przez Ajusto »

Offline _KAT_

  • Wiadomości: 425
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Malowania PKP Cargo - co jedno to lepsze
« Odpowiedź #33 dnia: 02 Września 2008, 17:52:52 »
http://www.gmfk.nazwa.pl/cpg144/displayimage.php?pos=-45169

Masakra, maskarada, maskara?... poprostu nie wiem jak to nazwać.

Offline tomasz9992

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 82
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Malowania PKP Cargo - co jedno to lepsze
« Odpowiedź #34 dnia: 02 Września 2008, 18:27:46 »
http://www.gmfk.nazwa.pl/cpg144/displayimage.php?pos=-45169

Masakra, maskarada, maskara?... poprostu nie wiem jak to nazwać.
Samo logo by wystarczyło... Jak dla mnie to takie "policyjne" malowanie, ST44-1099 ma podobne tzw. "policjant".

Offline Grzegorz KK

  • Wiadomości: 672
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Malowania PKP Cargo - co jedno to lepsze
« Odpowiedź #35 dnia: 02 Września 2008, 18:29:24 »
Panowie już nie róbcie na każdym kroku durniów z kolejarzy ktoś tak zaprojektował i raczej nie jest to przypadkowe malowanie, a że komuś się nie podoba cóż, o gustach się nie dyskutuje.:)
Zauważyłem że Cargo strasznie lubi "odpicowywać/malować" swoje loki :D, no prawie jak "PIMP MY RIDE"
« Ostatnia zmiana: 02 Września 2008, 18:32:39 wysłana przez Grzegorz KK »
Nikon D60+18-55 II
PMR Twintalker 5710 X2 (Niezawodna łączność na szlaku i w terenie)
Sony Full HD HDR-CX-115 (uzupełnienie siatki jakością FUll HD)

Offline 201E-003

  • Wiadomości: 252
  • Dyżurny Ruchu
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Malowania PKP Cargo - co jedno to lepsze
« Odpowiedź #36 dnia: 02 Września 2008, 18:31:38 »
http://www.gmfk.nazwa.pl/cpg144/displayimage.php?pos=-45169

Masakra, maskarada, maskara?... poprostu nie wiem jak to nazwać.
Jak to jak? "Nowe malowanie PKP Cargo". Ten wzór malowania byków był znany od jakichś dwóch miesięcy ..
Nie widzę więc powodów do zdziwienia.

Offline _KAT_

  • Wiadomości: 425
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Malowania PKP Cargo - co jedno to lepsze
« Odpowiedź #37 dnia: 02 Września 2008, 18:43:14 »
Nooo efekt końcowy nie wyszedł za ciekawy...

Offline Patrykos

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: Malowania PKP Cargo - co jedno to lepsze
« Odpowiedź #38 dnia: 02 Września 2008, 19:21:07 »
Niezła 'burdel' panuje na tym PKP, każda lokomotywa ma inne malowanie...ciekawie będzie wyglądał ten byk. Jestem ciekaw, czy nowe malowanie nie będzie obowiązywać na kilku egzemplarzach, wkońcu nie każda siódemka dostaje cargowskie malowanie, a przynajmniej dostawała jak wychodziła z jakiegoś zakładu.
Pozdrawiam, Patryk
https://www.facebook.com/WarsztatPatrykosa
Węgrom gratulujemy Ikarusa.

Offline lukasz92

  • Wiadomości: 231
  • Nowy Sącz
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Malowania PKP Cargo - co jedno to lepsze
« Odpowiedź #39 dnia: 02 Września 2008, 19:29:38 »
Niezła 'burdel' panuje na tym PKP, każda lokomotywa ma inne malowanie...ciekawie będzie wyglądał ten byk. Jestem ciekaw, czy nowe malowanie nie będzie obowiązywać na kilku egzemplarzach, wkońcu nie każda siódemka dostaje cargowskie malowanie, a przynajmniej dostawała jak wychodziła z jakiegoś zakładu.

Zapewne za pół roku znowu wymyślą nowy schemat malowania...

Offline Popkorn667

  • Wiadomości: 45
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Malowania PKP Cargo - co jedno to lepsze
« Odpowiedź #40 dnia: 02 Września 2008, 20:08:52 »
I oby jak najszybciej, bo to jest już wręcz wstrętne.

Offline EU07-483

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2307
  • EU07-483
    • Zobacz profil
    • Super spółka :)
  • Otrzymane polubienia: 168
Odp: Malowania PKP Cargo - co jedno to lepsze
« Odpowiedź #41 dnia: 02 Września 2008, 20:24:21 »
Niezła 'burdel' panuje na tym PKP, każda lokomotywa ma inne malowanie...
Eeee? Ja bym powiedział, ze właśnie teraz każdy przewoźnik ujednolica swoje maszyny

Jestem ciekaw, czy nowe malowanie nie będzie obowiązywać na kilku egzemplarzach, wkońcu nie każda siódemka dostaje cargowskie malowanie, a przynajmniej dostawała jak wychodziła z jakiegoś zakładu.
Na pewno będzie obowiązywał dla ET22, EU07 i SM42. Ale i zapewne inne serie się doczekają.
Jak będę duży zostanę maszynistą!


Offline REWIZOR

  • Administrator
  • Wiadomości: 3679
    • Zobacz profil
    • www.eu07.pl
  • Otrzymane polubienia: 28
Odp: Malowania PKP Cargo - co jedno to lepsze
« Odpowiedź #43 dnia: 02 Września 2008, 21:31:09 »
Z tymi fotami EU07-111 to nie było śmieszne :/
« Ostatnia zmiana: 02 Września 2008, 21:33:33 wysłana przez REWIZOR »
Pozdrawiam

Offline Charlie89

  • Wiadomości: 669
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Malowania PKP Cargo - co jedno to lepsze
« Odpowiedź #44 dnia: 02 Września 2008, 22:20:09 »
Ludzie nie wybrzydzajcie że byczek jest nie tego bo siódemki w barwach KM wyglądają jak by się do nich dorwała kompania przedszkolaków uzbrojonych w farbki i kredki :)
Z miasta gdzie początek swój bierze Warta a kończy się CMK :)

Offline Kozi

  • Wiadomości: 791
  • Prosto z Serca Europy...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Malowania PKP Cargo - co jedno to lepsze
« Odpowiedź #45 dnia: 02 Września 2008, 22:24:07 »
Wstretne było to zielono-zielone malowanie... Wszelkie odcienie zieleni jakież to pikne :/. Poplamiona zieleń, ciemna zieleń, jasna zieleń, zielona zieleń itd. itp. A każde inne malowanie jest syfskie, wstrętne, ohydne. Jak czytam takie głupoty to nie wiem czy się śmiać czy płakać. Niektórzy są gorsi niz ten cały PKP-owski beton(niereformowalni). Niebieska siódemka jaka ona syfska. a niebieska ósemka która z zewnatrz nie różni sie niczym od eu07(4e) są ok. A teraz malowanie PKP Cargo. Tak drodzy MK cofajcie sie w rozwoju... Płaczcie nad przemalowaniem waszych ukochanych zielenych siódemek, dwudziestekdwójek i innych lokomotyw. Jakbyście nie mieli innych problemów.
"... W Moich Snach Wciąż WŁOSZCZOWA !!!"

Offline EU07-457

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1475
  • dyrektor lokomotywy
    • Zobacz profil
    • Paweł Telega - fotografia kolejowa
  • Otrzymane polubienia: 5
Odp: Malowania PKP Cargo - co jedno to lepsze
« Odpowiedź #46 dnia: 03 Września 2008, 08:35:26 »
Tak właściwie @Kozi to masz rację. Myślę, że wynika to po prostu z przyzwyczajenia. Prywatnie też może nie jestem za niebieską ET22, EP08, czerwoną, czy fioletową EP09 oraz EU07 w barwach KM, ale z drugiej strony wiem, że teraz każdy przewoźnik stara się wyodrębnić swój tabor - stąd te wszystkie malowania "budyniowe" (jeszcze niedawno krzyczeliście, że syf, a teraz jakoś nikt nic nie mówi), "KM-owe", "denaturatowe", "jagodziankowe" czy "PR-owe". Wszystko to jest kwestią gustu i wykrzykiwanie jakie to "pekape" jest głupie i beznadziejne, bo maluje lokomotywy na inny kolor, niż jedynie słuszny zielony jest bo prostu śmieszne. Tak więc aparaty w dłoń i fotografować to, co jeszcze zostało z "zieleni"....

Offline EP08_015

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4330
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 307
Odp: Malowania PKP Cargo - co jedno to lepsze
« Odpowiedź #47 dnia: 03 Września 2008, 09:57:16 »
A ostała się jeszcza jakakolwiek pomaranczowa Ep08? Czy już wszystkie granatowe. Przyznam że kiedyś przeszkadzał mi brązowy pas w EP08, z czasem się przyzwyczaiłem, ale litości fioletowa? Toć świnia już nie świnia tylko jakiś zapijaczony denaturat. Niestety ubolewam nad tym że zniszczono tyle ładnych malować. Pewne serie mogli zostawić niezmienne. Niecierpię ep09, jednak uważam że pomaranczowo-brązowa była najładniejsza. Ale nie ukrywam że np SU46 w biało-niebiesko-czerwonym, nawet jej do twarzy, albo EP05 cargowa. Nawet nie najgorzej się prezentuje.
« Ostatnia zmiana: 03 Września 2008, 10:00:46 wysłana przez EP08_015 »
Koniec tworczosci unoffowej i prywatnej.
http://chomikuj.pl/EP08-015

Offline EU07-457

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1475
  • dyrektor lokomotywy
    • Zobacz profil
    • Paweł Telega - fotografia kolejowa
  • Otrzymane polubienia: 5
Odp: Malowania PKP Cargo - co jedno to lepsze
« Odpowiedź #48 dnia: 03 Września 2008, 10:17:19 »
A ostała się jeszcza jakakolwiek pomaranczowa Ep08?

Tak, 006 i 009.

Monczan_SP32

  • Gość
Odp: Malowania PKP Cargo - co jedno to lepsze
« Odpowiedź #49 dnia: 03 Września 2008, 12:10:12 »
Jak to poprzednicy mówili, wszystko kwestią gustu jest, i tu się zgodzę. Od siebie dodam jeszcze, że niezmiernie irytujący dla mojego poczucia estetyki był widok, jak zielona siódemka ciągnie zielone, czerwone, czasem i jeszcze brązowe wagony, i wychodzi taka pstrokatość na wszystkie strony. Teraz przynajmniej będzie jednolitość: np. na KM: siódemka ciągnie wagony pokolorowane tak samo, lub na IC, dziewiątka niebieska, i wagony w odcieniach niebieskiego, a pierwzsa klasa się odróżnia pasem nad oknami tylko, i wystarczy, przecież nie jesteśmy idiotami, by mylić cyferki, jak się nam nie walnie całego wagonu na czerwień...
Jest teraz wrażenie spójności, i wygląda to wszystko elegancko i świeżo. Ja tam gratuluję zmysłu estetyki ludziom z odpowiednich spółek PKP, którzy odważyli się wreszcie o tej jednolitości pomyśleć.

Offline EP08_015

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4330
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 307
Odp: Malowania PKP Cargo - co jedno to lepsze
« Odpowiedź #50 dnia: 03 Września 2008, 14:37:00 »
Ale zauwaz, że np schemat Km bardziej pasuje do kibla nic na eu07. Zeby byly te barwy troche stonowane a nie jakies takie agresywne i jaskrawe jednym slowem oczojebne. Niechby byly barwy Km na eu07, ale czolo mogli zostawic jednolite np biale. A co do dziewiatek lub ep08 lub wszystkiego made in IC po co na fiolety malowac? Jak juz to nie lepiej by bylo poskladac z tych samych barw jak wagony? niebieski bialy pasek pomaranczowy i niebieski. Moze by to lepiej wygladalo niz jednolity denaturat. Podobno kiedyś ep08byly malowane na zolto-zielono jakoś. Nigdy nie widzialem takiego zdjęcia. Napewno kiedyś się ktoś buntowal ze przemalowali na pomarańcz, tak jak teraz ja buntuje sie ze pomalowali ep08 jak plug odsniezny.

Epek, zacznij zwracać uwagę na pisownię. W tej wypowiedzi jest gigantyczna ilość błędów. Wolniej, ale staranniej.
Profeta
« Ostatnia zmiana: 03 Września 2008, 21:52:25 wysłana przez Profeta »
Koniec tworczosci unoffowej i prywatnej.
http://chomikuj.pl/EP08-015

Offline przem710

  • Wiadomości: 600
  • Tczew miasto kolejarzy :)
    • Zobacz profil
    • ForumKolejowe.pl
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Malowania PKP Cargo - co jedno to lepsze
« Odpowiedź #51 dnia: 03 Września 2008, 15:53:52 »
Cóż co tu dużo mówić, ja również jestem przeciwny nowym trendem na kolei czyli "pomaluj swoją lokomotywę". Wydaje mi się że mamy najbardziej kolorowa flotę w całej europie, co to za różnica dla podróżnego czy jego skład ciągnie filetowa, zielona , czy czerwona lokomotywa? Zobaczcie jak to wygląda w Niemczech. Jeden kolor lokomotyw czerwony bez względu na spółkę, widniej tylko napis DB lub RAILION. Czy tak w Polsce też by nie mogło być? czy nie było by to lepsze przecież PKP CARGO , PR , IC to nadal  jedna firma PKP. Co do modernizacji to poco zmieniać numery to również jest przygłupawe ale to tylko moje zdanie. Najbardziej podoba mi się malowanie ST44-12xx myślę że tak powiny wyglądać lokomotywy było by zupełnie inaczej.

Pozdrawiam

Tak jak poprzednik... Wolniej, ale staranniej i wszystko będzie bardziej czytelne.
Profeta


 
« Ostatnia zmiana: 03 Września 2008, 21:54:12 wysłana przez Profeta »

Offline JONIN_EZT

  • Wiadomości: 918
  • Dalej student. Linia 202 maker
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Malowania PKP Cargo - co jedno to lepsze
« Odpowiedź #52 dnia: 03 Września 2008, 16:35:26 »
To i tak nic. Kiedyś wszystko oliwkowe było. Jedynki, dwójki, bagażówki, Warsy, pocztówki i bipy które jeszcze są oliwkowe gdzieniegdzie. Prawda jest taka teraz będzie rządzic polityka kolorów. Nawet kiedyś widziałem PRowskiego Bohuna (w nowe barwy Kibli PR)

A ostała się jeszcza jakakolwiek pomaranczowa Ep08?

Tak, 006 i 009.
[/quote]

Już myślałem że są same denaturaty.
Linia 202
Układ torowy (tory główne) - 100%
Układ torowy (reszta) - 15%

Monczan_SP32

  • Gość
Odp: Malowania PKP Cargo - co jedno to lepsze
« Odpowiedź #53 dnia: 03 Września 2008, 17:02:27 »
Ale zauwaz, że np schemat Km bardziej pasuje do kibla nic na eu07.
Cena konsekwencji. Nie przemalują stada kibli pod garść siódemek. Osobiście uważam, że pomalowanie czoła siódemki żeby wyglądała na zmodernizowanie kible (ten zielony półokrąg u dołu czoła), to zabieg dość infantylny, bo nawet człowiek nie będący miłośnikiem kolei zauważy różnicę ;-) Oceniałem bardziej trend, z wykonaniem jest oczywiście gorzej.

Zostało powiedziane, że co za różnica, czy lok będzie niebieski, czy czerwony - otóż to, troche śmieszniej, troche dziwniej, ale to wciąż są epoki, siódemki, stonki... Bebechów im nie wymieniają (wyobrażacie sobie, co by to było, jakby każdy przewoźnik preferował np. przetwornice innej firmy? :P)

Offline EP08_015

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4330
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 307
Odp: Malowania PKP Cargo - co jedno to lepsze
« Odpowiedź #54 dnia: 03 Września 2008, 18:42:34 »
Niestety, w wiekszości przypadkóe, kolej nam brzydnie. Niebieskie to kiedyś były jedynie pojazdy techniczne. Zgadzam sie niech maluja po swojemu ctl rybnik itd ale w koncu tak jak wyzej napisano, mamy jedno PKP nie istotne że podzielone. Moim zdaniem jakby wszystko było w pkp cargo to mogło by ostatecznie zostac. Cos na wzor gagara, zielone pudlo i napis jakis. Jesli kolei zalezy by być kolorową to ok zresztą co tu gadać i tak oni zrobią co chcą. Pewnie niedługo zaczną ciąć EP08 aż w końcu seria wyginie na amen, a i tak nie będe nmiał na to wpływu.

A przy okazji, posiada ktoś w z Was malowanie fabryczne EP08 z lat ich produkcji i pierwszych lat eksploatacji? Oczywiście kolorowe zdjęcie.
Koniec tworczosci unoffowej i prywatnej.
http://chomikuj.pl/EP08-015

Offline Rudzik

  • Wiadomości: 2028
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 103
Odp: Malowania PKP Cargo - co jedno to lepsze
« Odpowiedź #55 dnia: 04 Września 2008, 07:45:40 »
A co do 07-111 to na prawdę zaczynają przesadzać z tymi malowaniami. Jeszcze niedawno ją w Bielsku-Białej na głównym widziałem w "normalnym" malowaniu. I serio zmartwiłem się, że już jej nie zobaczę zielonej... Po prostu malując tak 111 popsuli mi bardzo humor, jako, że to jeden z moich ulubionych loków. A taka ładna czysta była: http://www.zelazneszlaki.cba.pl/gz/em/eu/eu07-111.jpg

Offline Żuk

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1085
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: Malowania PKP Cargo - co jedno to lepsze
« Odpowiedź #56 dnia: 04 Września 2008, 10:54:14 »
EP08_015 napisałeś, że
"mamy jedno PKP nie istotne że podzielone" Moim zdaniem jakby wszystko było w pkp cargo to mogło by ostatecznie zostac. Cos na wzor gagara, zielone pudlo i napis jakis. Jesli kolei zalezy by być kolorową to ok zresztą co tu gadać i tak oni zrobią co chcą.
Dzisiaj już nie ma jednej kolei. To wszystko jest państwa w państwie- każdy sobie. PR, IC, Cargo, KM, i inni przewoźnicy prywatni. Jeszcze rok temu PKP Cargo była jedną z najlepszych spółek w Grupie PKP. Dzisiaj po relokacji majątku już tak nie jest. Obecne zadłużenie Cargo wynosi w granicach 80 mln zł. Moim zdaniem patrząc i analizując statystyki PKP IC odniesie największy sukces. Jak by nie było IC to firma rozwojowa. Ale poczekajmy do wydania nowego rozkładu jazdy i zobaczymy jak to wszytko będzie wyglądało. Z pewnością żeby udać się w dalszą podróż będziemy skazani jednak na przesiadki.
« Ostatnia zmiana: 04 Września 2008, 10:58:46 wysłana przez Żuk »

Offline Radkos07

  • Wiadomości: 297
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Malowania PKP Cargo - co jedno to lepsze
« Odpowiedź #57 dnia: 04 Września 2008, 16:25:35 »
Czekaj czekaj, zobaczymy jak IC poprzejmuje pospieszne, maszynistów z CARGO itp. To będą przecież spore dodatkowe koszta... To już może nie być tak różowo. A CARGO myślę że wyjdzie ze strat...
« Ostatnia zmiana: 04 Września 2008, 16:28:46 wysłana przez Radkos07 »
Ciężka praca i brak rozrywek sprawią,
ze bedziesz cholernym nudziarzem,
a twoja żona bogatą wdową

Offline EU07-483

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2307
  • EU07-483
    • Zobacz profil
    • Super spółka :)
  • Otrzymane polubienia: 168
Odp: Malowania PKP Cargo - co jedno to lepsze
« Odpowiedź #58 dnia: 04 Września 2008, 16:38:34 »
Ale poczekajmy do wydania nowego rozkładu jazdy i zobaczymy jak to wszytko będzie wyglądało. Z pewnością żeby udać się w dalszą podróż będziemy skazani jednak na przesiadki.

Rozkład nie będzie raczej rewolucyjny, bo pociągi zamawiane są przez PKP PR. Zmienić się może taryfa, tabor, ogolne zasady.

Czekaj czekaj, zobaczymy jak IC poprzejmuje pospieszne, maszynistów z CARGO itp. To będą przecież spore dodatkowe koszta... To już może nie być tak różowo. A CARGO myślę że wyjdzie ze strat...

Nie wiem jak w innych zakładach, ale Południowy przejął już pracowników i warsztaty (przynajmniej w Krakowie).
Jak będę duży zostanę maszynistą!

Offline EU07-457

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1475
  • dyrektor lokomotywy
    • Zobacz profil
    • Paweł Telega - fotografia kolejowa
  • Otrzymane polubienia: 5
Odp: Malowania PKP Cargo - co jedno to lepsze
« Odpowiedź #59 dnia: 05 Września 2008, 08:01:56 »
Nie wiem jak w innych zakładach, ale Południowy przejął już pracowników i warsztaty (przynajmniej w Krakowie).

w Północnym jest tak samo - od 1.09. część maszynistów, dyspozytorów jak i pracowników warsztatowych jest już w barwach IC .