Ankieta

Czy jesteś za tym, aby zrobić wszystko to co jest do zrobienia w MaSzynie, a jeszcze nie jest

Tak
59 (78.7%)
Nie
8 (10.7%)
Nie wiem
2 (2.7%)
Obojętnie
6 (8%)

Głosów w sumie: 73

Autor Wątek:  zy jesteś za tym, aby zrobić wszystko to co jest do zrobienia w MaSzynie, a jesz  (Przeczytany 19304 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3925
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 277
j. w.

Przenoszę do Testu.
Akvin
« Ostatnia zmiana: 16 Kwietnia 2008, 18:12:53 wysłana przez Akvin »

Offline Akvin

  • Wiadomości: 1006
  • We Will Rock You
    • Zobacz profil
    • http://my.opera.com/akvin-profeta
  • Otrzymane polubienia: 2
Bardzo dobra ankieta. Ale czy powstrzyma ilość bzdurnych pytań... pewnie nie.
Pozdrawiam
All you have to do is save the world...

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3925
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 277
Można też w tym wątku wypisywać wszystkie swoje propozycje dotyczące MaSzyny, takie, które Wam wyobraźnia podpowiada.
Ja obiecuję, iż dołożę wszelkich starań, aby je zrealizować.

Offline mk1992

  • Wiadomości: 435
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: zy jesteś za tym, aby zrobić wszystko to co jest do zrobienia w MaSzynie, a
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Kwietnia 2008, 21:18:58 »
To ja może zaczne. Wygórowane to nie jest, aczkolwiek myśle że będzie miał Pan z tym troszke roboty...

Otóż, EN57 który sobie stoi i ma załączoną sprężarke, to sylniki chodzą ne pewnych obrotach, lecz gdy sprężarka się wyłączy silniki odrazu inaczej chodzą, jest to bardzo dobrze zauważalne, wystarczy iść na pierwszą lepszą stacje gdzie są EZTy i można posłuchać. W symku niestety tego nie ma...

Pozdrawiam i czekam na opinie!


Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Jakie, które silniki?
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline Grzegorz KK

  • Wiadomości: 672
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Witam.
1).Z prawdziwego zdarzenia radiotelefon z kanałami.
-pociągowy
-ratunkowy(dyspozytorzy)
-manewrowy itd...
(tutaj oczywiście służe pomocą nagraniami).
Jak coś mi się przypomni to dopisze.

Chyba koledze chodzi o przetwornice??.Mam te dźwięki jak na wysokich obrotach jak i niskich jak znajde to podeśle na rapida czy sendspace.
« Ostatnia zmiana: 15 Kwietnia 2008, 21:58:36 wysłana przez Grzegorz KK »
Nikon D60+18-55 II
PMR Twintalker 5710 X2 (Niezawodna łączność na szlaku i w terenie)
Sony Full HD HDR-CX-115 (uzupełnienie siatki jakością FUll HD)

Offline AIR

  • Deweloper
  • Wiadomości: 654
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 505
Odp: zy jesteś za tym, aby zrobić wszystko to co jest do zrobienia w MaSzynie, a
« Odpowiedź #6 dnia: 15 Kwietnia 2008, 21:47:57 »
Jakie, które silniki?


zapewne chodzi mu o przetwornice
Niebo jest Bogiem, a skoki nałogiem...->
http://www.youtube.com/watch?v=nE9G-qiZqSU

Offline Żuk

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1085
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Cytuj
Silniki
pfff, coś tłumacząc to najpierw samemu się należy dobrze nauczyć a nie klepać jak stara pudernica 3 po 3 zasłyszane przez dekiel od studzienki.
Lol dnia!!! I tak powiem, jestem b.w. bo mnie boli nie, 500 postów .... oszukali mnie banda .....k....  takich jak tu p....szą nie. :D
« Ostatnia zmiana: 15 Kwietnia 2008, 21:57:21 wysłana przez Żuk »

Offline mk1992

  • Wiadomości: 435
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: zy jesteś za tym, aby zrobić wszystko to co jest do zrobienia w MaSzynie, a
« Odpowiedź #8 dnia: 15 Kwietnia 2008, 21:53:20 »
Przyznaje, mój błąd, moja niewiedza. Oczywiście chodziło o przetwornice pod wagonem silnikowym, nie wiem skąd mi się wzięło sliniki. Przepraszam raz jeszcze.

Ale do rzeczy, czy będzie problem z zrobieniem tego tak jak napisał GrzegorzKK, na wysokich i niskich obrotach?

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: zy jesteś za tym, aby zrobić wszystko to co jest do zrobienia w MaSzynie, a
« Odpowiedź #9 dnia: 15 Kwietnia 2008, 22:05:42 »
Przyznaje, mój błąd, moja niewiedza. Oczywiście chodziło o przetwornice pod wagonem silnikowym, nie wiem skąd mi się wzięło sliniki. Przepraszam raz jeszcze.

Ale do rzeczy, czy będzie problem z zrobieniem tego tak jak napisał GrzegorzKK, na wysokich i niskich obrotach?
To chyba chodzi o sprężarkę, po jej wyłączeniu powinno być słychać przetwornicę. Tyle że tutaj jest mały zgrzyt. Nie ma moim zdaniem dwóch identycznie brzmiących EZT. Moim zdaniem bez sensu jest tworzenie wielkiej ilości dźwięków. 

Offline mk1992

  • Wiadomości: 435
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: zy jesteś za tym, aby zrobić wszystko to co jest do zrobienia w MaSzynie, a
« Odpowiedź #10 dnia: 15 Kwietnia 2008, 22:06:54 »
Panie Krzyśku, również nie ma we wszystkich EZT tej samej kabiny, w symku jednak są. Na to samo wychodzi...

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Odp: zy jesteś za tym, aby zrobić wszystko to co jest do zrobienia w MaSzynie, a
« Odpowiedź #11 dnia: 15 Kwietnia 2008, 22:25:36 »
Ogólnie mówiąc: jestem na nie.
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline Darth Luk

  • Wiadomości: 367
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Dobrze, moją propozycją jest multiplayer.
Zapraszam na Mgławicę Mocy http://mglawicamocy.pl

Offline Żuk

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1085
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: zy jesteś za tym, aby zrobić wszystko to co jest do zrobienia w MaSzynie, a
« Odpowiedź #13 dnia: 15 Kwietnia 2008, 22:30:51 »
To chodzi o to, że przetwornica jak sama nazwa wskazuje przetwarza prąd STAŁY O NAPIĘCIU 3000 [V] (VOLT) na PRĄD STAŁY O NAPIĘCIU 110[V] (9VOLT) (tym napięciem zasilana jest sprężarka główna). Przetwornica chodzi nam cały czas, słychać taki szum. Przetwornica wykonuje swoją jałową pracę i zasila baterię akumulatorów. Gdy mamy pełny zbiornik powietrza sprężarka nie chodzi, po spadnięciu powietrza w zbiorniku do określonej wartości, następuję załączenie sprężarki. Skorohttp://eu07.pl/forum/index.php sprężarka jest na 110[v] a przetwornica wytwarza takie napięcie wówczas, po załączeniu sprężarki przetwornica musi wykonać dodatkową pracę i wytworzyć więcej prądu, stąd słyszymy pracę przetwornicy inaczej (szybciej).
Jasniej chyba się nie da

Żuk popraw troche tego posta, powstawiaj spacje przed ( i za ), za skoro itd. Moderatorowi tak pisac nie wypada... Iwan
« Ostatnia zmiana: 16 Kwietnia 2008, 19:07:33 wysłana przez Żuk »

Offline Żabek

  • Wiadomości: 546
  • Gdzie jest guzik rezygnacji?
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Przyczepie sie i pewnie wyladuje na zeberku...

prąd 3000 [v] na 110[v](tym napięciem zasilana jest sprężarka główna).
Prąd a konkretniej jego wartość mierzymy w amperach i oznaczamy duza litera A. Napiecie mierzymy w woltach i oznaczamy dużą litera V, w dodatku nie w nawiasach.

przetwornica musi wykonać dodatkową pracę i wytworzyć więcej prądu
Wytwarza się energię elektryczną w postaci różnicy potencjałów. Przepływ prądu jest zjawiskiem wtórnym wynikającym z prawa Ohma.

To tyle jeśli chodzi o ścisłość.

A ze swej strony to co do Maszyny a konkretniej jednej osoby zajmującej się tworzeniem kodu exe... blagam, skoncz z ta mania ze wszyscy chca kod tylko po to zeby go sprzedac!
« Ostatnia zmiana: 15 Kwietnia 2008, 22:46:23 wysłana przez Żabek »
The Frog

Offline Żuk

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1085
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Prąd stały miało być.
P.S. Żabek dlaczego nie w nawiasach? Mnie w szkole tak uczono.
« Ostatnia zmiana: 15 Kwietnia 2008, 23:03:52 wysłana przez Żuk »

Offline AtapiCl

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4426
    • Zobacz profil
    • O warszawskiej części linii kolejowej nr 7 Warszawa – Lublin i nie tylko ;)
  • Otrzymane polubienia: 212
Odp: zy jesteś za tym, aby zrobić wszystko to co jest do zrobienia w MaSzynie, a
« Odpowiedź #16 dnia: 15 Kwietnia 2008, 23:24:54 »
Dobrze, moją propozycją jest multiplayer.

Porządny engine, a dopiero potem 'dodatki'...

Offline Charlie89

  • Wiadomości: 669
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Pierwszy raz słyszę żeby jednostkę pisać w nawiasach... A jeśli chodzi Ci o prąd stały przed wartością możesz dać "-" a jeśli zmienny to "~" i wszystko jasne:P
Z miasta gdzie początek swój bierze Warta a kończy się CMK :)

Offline MuNiO

  • Wiadomości: 444
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
po załączeniu sprężarki przetwornica musi wykonać dodatkową pracę i wytworzyć więcej prądu, stąd słyszymy pracę przetwornicy inaczej (szybciej).
Jasniej chyba się nie da

Gdy dziala sprezarka nieznacznie spada predkosc obrotowa zespolu maszynowego z powodu zwiekszonego poboru pradu. Do tego dochodza tez wachania napiecia sieci co przeklada sie na zmiane napiecia wyjsciowego.


A jeśli chodzi Ci o prąd stały przed wartością możesz dać "-" a jeśli zmienny to "~" i wszystko jasne:P

"~" prad przemienny - zmienia sie biegunowosc a nie wartosc napiecia.
« Ostatnia zmiana: 15 Kwietnia 2008, 23:39:14 wysłana przez MuNiO »

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3925
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 277
Cytuj
Pierwszy raz słyszę żeby jednostkę pisać w nawiasach
No to mało zadań liczyłeś...
W nawiasach, dlatego, iż niektóre przyjęte oznaczenia jakiś wielkości mogą pokrywać się w zadaniach z jednostkami innych wielkości. Na końcu zadania musimy wiedzieć, przecież w jakich  jednostkach owo zadanie jest wyliczone.
Aby się nie pomieszało co jest co, przyjęto dla ułatwienia pisanie jednostek w nawiasach.
http://www.ee.pw.edu.pl/~szewczyk/dydaktyka/zasady_pisania_sprawozdan.pdf

Offline Darth Luk

  • Wiadomości: 367
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: zy jesteś za tym, aby zrobić wszystko to co jest do zrobienia w MaSzynie, a
« Odpowiedź #20 dnia: 15 Kwietnia 2008, 23:58:05 »
Dobrze, moją propozycją jest multiplayer.

Porządny engine, a dopiero potem 'dodatki'...

Racja - to może połączenie EXE KURS'a90 i youBy jest w miarę realne?
Zapraszam na Mgławicę Mocy http://mglawicamocy.pl

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: zy jesteś za tym, aby zrobić wszystko to co jest do zrobienia w MaSzynie, a
« Odpowiedź #21 dnia: 15 Kwietnia 2008, 23:58:51 »
Cytuj
"~" prad przemienny - zmienia sie biegunowosc a nie wartosc napiecia.
Noc cudów się zapowiada, @Munio, nie truj.
W przypadku prądu sinusoidalnego przemiennego zmienia się wartość jego napięcia.

Offline MuNiO

  • Wiadomości: 444
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: zy jesteś za tym, aby zrobić wszystko to co jest do zrobienia w MaSzynie, a
« Odpowiedź #22 dnia: 16 Kwietnia 2008, 00:01:30 »
Noc cudów się zapowiada, @Munio, nie truj.
W przypadku prądu sinusoidalnego przemiennego zmienia się wartość jego napięcia.

Nie truje, tylko poprawiam bledne interpretowanie slowa zmienny/ przemienny.
Na wielu forach elektryczno elektronicznych bylo o tym walkowane. W gniazdku masz prad przemienny. Jezeli podlaczymy do gniazdka autotransformator to mozemy mowic ze mamy prad/napiecie zmienne.

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3925
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 277
Cytuj
Jezeli podlaczymy do gniazdka autotransformator to mozemy mowic ze mamy prad/napiecie zmienne

Też będziemy mieli nadal przemienne.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Autotransformator
W ogóle to przemienny jest typem prądu zmiennego.
« Ostatnia zmiana: 16 Kwietnia 2008, 00:09:08 wysłana przez Mariusz1970 »

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: zy jesteś za tym, aby zrobić wszystko to co jest do zrobienia w MaSzynie, a
« Odpowiedź #24 dnia: 16 Kwietnia 2008, 00:17:05 »
Już raz na ten temat dyskutowałem, dziękuję za powtórkę.
@Munio, napisałeś:prad przemienny - zmienia sie biegunowosc a nie wartosc napiecia.
Później tłumaczysz się nie na temat:
Cytuj
W gniazdku masz prad przemienny. Jezeli podlaczymy do gniazdka autotransformator to mozemy mowic ze mamy prad/napiecie zmienne.
Co ma jedno do drugiego? Nic.
Napisałeś wcześniej że nie zmienia się napięcie, przecież to absurd.

Offline MKaczy

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 485
  • ^Służbowe BMW^
    • Zobacz profil
    • http://zyciekolei.blox.pl/html
  • Otrzymane polubienia: 53
Odp: zy jesteś za tym, aby zrobić wszystko to co jest do zrobienia w MaSzynie, a
« Odpowiedź #25 dnia: 16 Kwietnia 2008, 02:28:44 »
Witam!
Ciekawy temat, ciekawy, zresztą co niektórzy wiedzą o co tak naprawde chodzi :). Wracając jednak do sprawy, mimo iż nie mam nic wspólnego z pracą nad exe, to jednak pozwolę sobie skomentować Wasze propozycję:

Otóż, EN57 który sobie stoi i ma załączoną sprężarke, to sylniki chodzą ne pewnych obrotach, lecz gdy sprężarka się wyłączy silniki odrazu inaczej chodzą
Czy to jest naprawdę potrzebne? Nie sadzę... Dlaczego? Mamy do czynienia z symulatorem, więc de fakto cały czas przebywamy w kabine. Siedząc w niej, praktycznie nie słychać przetwornicy, nawet na postoju, no, może przesadzam, ale jak juz to bardzo słabo ją słychać, więc nie wiem po co miało by to być.

1).Z prawdziwego zdarzenia radiotelefon z kanałami.
Z kim byś chciał rozmawiać?

Dobrze, moją propozycją jest multiplayer.
Ta propozycja wygrała... Ludzie, zrozumcie to w końcu, w tej wersji nie da się zrobić multi. Tu w cale nie chodzi o zdolnego programiste, czy mase wolnego czasu, tu się poprostu nie da. Faktem jest, ze pewnej osobie już cos tam sie w tym kierunku może i udało zrobić, ale jak można było się spodziewać nie było najlepiej. Nie w tej wersji. I najważniejsze, ten cały "multiplayer" juz sie robi nudny...

Teraz jeszce ja dodam od siebie propozycje którą można by postawić na równi z Waszymi:
"To ja bym chciał podłączyć do usb zmodyfikowaną grzałkę i zagotować przy jej pomocy wodę na herbatę, jak mam postój"
 
Nie wiem, czy Wy robicie sobie "jaja" czy naprawdę nie macie pojęcia o czym mówicie. Temat, może wydaję się taki trochę na wesoło, ale można też potraktować go poważnie....
__________________________________
Wiec teraz juz całkiem poważnie, co mogło by się znależć w jednym* exe :
  • Poprawić ustawienie kamery po wcisnieciu f4 (jestem koło loka, gdzies w polu drzwi);
  • Zwiększyć czas podnoszenia się pantografów (eztY, loki), idą zdecydowanie za szybko w górę;
  • Poprawić "coś"(nie wiem co), by częściej załączała się sprężarka (Lok i EzT);
  • Rozrząd, (oraz jego przełacznik w kabine);
  • Baterie;

Takie zmiany, raczej nie wymagają dużo czasu pracy przy kodzie, a zaraz jakość sie poprawi. Ale to oczywiście tylko i wyłacznie sa propozycję, gdyż osoby pracujące nad exe, i tak wiedzą co przyda się najbardziej.

*-Piszę w "jedenym exe", gdyż np. baterie i inne ciekawe elementy zawarł w exe Kurs, dla tego wydaję mi sie iż współpraca youBy'ego i Kursa, znacznie by polepszyła sytuację. :)

Pozdrawiam.
"Wsiąść do pociągu... towarowego..." :)
Maszynista - PKP Cargo CTOE-Szczecinek - ET22, 201EK, EU06, EU07, ET41, ET42, SM42, ST44-ko, SM42-6dg, ST48-Da

Offline _KAT_

  • Wiadomości: 425
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: zy jesteś za tym, aby zrobić wszystko to co jest do zrobienia w MaSzynie, a
« Odpowiedź #26 dnia: 16 Kwietnia 2008, 06:56:27 »
Mi najbardziej brakuje jakiegoś w miarę rozbudowanego tutoriala, w którym opisane by było jak tworzyć budynki (w 3DSie) etc.

Oraz jestem za zrobieniem kabiny do tamary, o ile nikt jeszcze jej nie stworzył/tworzy.

Cytuj
1).Z prawdziwego zdarzenia radiotelefon z kanałami.
Z kim byś chciał rozmawiać?

Tu chodzi chyba przede wszystkim o to, by nie odtwarzać nagrań w winampie, tylko by były one wbudowane w scenerie.
« Ostatnia zmiana: 16 Kwietnia 2008, 07:25:44 wysłana przez _KAT_ »

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
NIE!

To ja się tu z KURSem90 dogaduje, próbujemy coś zrobić porządnego, ale nie.... Co chwila słychać hasła: może współpraca yB i Kursa (lub o zgrozo youBy'ego). Mam rozumieć, że niewydanie (kulawego) exeka zaraz po nawiązaniu współdziałania jest znakiem, że nie pracujemy?! Dlatego piszę:
Cytuj
Racja - to może połączenie EXE KURS'a90 i youBy jest w miarę realne?
NIE!
I rozwiązanie pozostawiam Wam.
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline bohunIC

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1407
  • Ну погоди
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 14
Odp: zy jesteś za tym, aby zrobić wszystko to co jest do zrobienia w MaSzynie, a
« Odpowiedź #28 dnia: 16 Kwietnia 2008, 08:50:28 »
A z mojej strony zwracając się do kolegów youBy i Kurs90 chciałbym aby w exe był działający tryb free fly. Działający przy braku wyboru pojazdu do sterowania. Na dzień dzisiejszy używam starego chyba nawet pierwszego exe jakie wyszło do testowania scenerii itd. To z mojej strony prośba.

Pozdrawiam

Offline ABu

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 45
Odp: zy jesteś za tym, aby zrobić wszystko to co jest do zrobienia w MaSzynie, a
« Odpowiedź #29 dnia: 16 Kwietnia 2008, 12:28:42 »
Możliwość obracania modelu o 180 stopni za pomocą wpisu w scenerii.
O ile dobrze pamiętam nie powinno być z tym wielkich problemów, a przecież niedawno toczyła się o tym ożywiona dyskusja.

Pozdrawiam
ABu
ABu