Autor Wątek:  Gdyńska siódemka zaliczyła dzwona czyli ..."Ciężarówka zderzyła się z pociągiem"  (Przeczytany 13290 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Patrykos

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Cytuj
I tak na moją logikę lokomotywa po takim zderzeniu powinna przejść naprawę główną, aby wykluczyć wszelkie możliwe uszkodzenia jakichkolwiek podzespołów, które mogłyby rzutować na dalsze bezpieczne jej użytkowanie.
Szanowny kolego to jest PKP... pamiętaj o kosztach :). Naprawy głównej raczej nie przejdzie, co najwyżej zrobią coś w rodzaju "przeglądu głównego" połączonego z naprawą uszkodzeń. Blachę "wyklepią" i odmalują, parę rzeczy dospawają, kilka wytną, resztę sprawdzą i wio na szlak. Nikt raczej nie będzie robił głównej bo to olbrzymie koszta (gdzieś kiedyś mówiono mi, że główna dla siódemki to coś koło 1,5mln zł niezależnie od stopnia zużycia czy uszkodzeń).
"Niestety" lok może przejść chyba 4 NG (co 5mln km każda). Więc nie sądzę by chcieli przez NG skrócić jej żywotność właśnie o te 5mln km z powodu rozwalonego czoła. Może wezmą czoło od jakiegoś trupa.
Zresztą znasz na pewno powiedzenie, że " Polak potrafi" :D.

Pozdrawiam :).
A nie 500 tys km?

Ajć, przepraszam, czytanie ze zrozumieniem.
« Ostatnia zmiana: 17 Kwietnia 2008, 19:32:36 wysłana przez Patrykos »
Pozdrawiam, Patryk
https://www.facebook.com/WarsztatPatrykosa
Węgrom gratulujemy Ikarusa.

Offline werner

  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0


Cytuj
"Niestety" lok może przejść chyba 4 NG (co 5mln km każda). Więc nie sądzę by chcieli przez NG skrócić jej żywotność właśnie o te 5mln km z powodu rozwalonego czoła. Może wezmą czoło od jakiegoś trupa.
Zresztą znasz na pewno powiedzenie, że " Polak potrafi" :D.

Pozdrawiam :).


5mln km? Chyba 500tyś? Na SU jest 400tyś na SM 250tyś bodaj. Czyżby na elektrowozy były aż takie kilometrówki?
Liberate Tutte Me Ex Infernis!

Offline ST44-003

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2950
  • EU07-001
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 311
500 tys. jest na NR ( naprawe rewizyjną ) a Mechatronik podał liczbę kilometrów które musi przejechać lok aby kwalifikował się na NG (naprawę główna). Czytanie ze zrozumieniem się kłania 4 dni przed egzaminem humanistycznym (który mnie czeka we wtorek 22.04 :D ).