Autor Wątek:  O tym jak niektórzy panowie z Traizna nie szanują praw autorskich...  (Przeczytany 16915 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline EU05

  • Wiadomości: 536
  • Tekstury produkuję!
    • Zobacz profil
    • http://www.tgk.rail.pl
  • Otrzymane polubienia: 0
Dostałem dziś ciekawego maila.

Niejaki Aleksander Migoń wysłał do mnie prośbę z pytaniem o zgodę na publikację na stronie jego i Piotrka99 tekstury SU45-097 do gry TRS2004, opartej na mojej teksturze tej lokomotywy do MaSzyny.

W liście zawarty był adres owej strony.

http://www.alextrs.bnx.pl

Wszedłszy na stronę, zauważyłem bardzo ciekawą rzecz. Moja tekstura lokomotywy CTL 3E/1-71 została tam opublikowana! Dokonano przeróbki (przeróbki tandetnej co gorsza) tekstury na model TRSowy - bez mojej zgody!

Co gorsza, panom będącym autorami strony nie chciało się nawet poprawnie wpisać mojego imienia (co tam, Juliusz, Janusz... jedno z imion greckie, drugie polskie - żadna różnica!).

Panowie są także bardzo pewni siebie. Wysłali maila z pytaniem o zgodę, a równocześnie umieścili news z informacją o przygotowywanych teksturach. Wśród nich - SU45-097...

Naprawdę polecam Szanownych Panów stronę:

http://www.alextrs.bnx.pl

Oto piękny przykład, jak coś zrobić a się nie narobić. Panowie biorą cudzą teksturę, powtarzają kilkanaście razy zaznaczanie oraz kopiuj-wklej i mamy nowe dzieło. Genialne w swej prostocie.

Wierzę w Panów autorów strony. Wierzę, że Panowie pewnie przeczytają tę notatkę, dlatego chcę Panom przekazać informację:
Coś takiego, czego Panowie dokonaliście, jest łamaniem praw autorskich. Jest to czyn nielegalny!

Gdyby w podejrzany sposób notatki zniknęły ze strony Panów, forumowicze - bądźcie spokojni, zrobiłem wszystkiemu screeny.

Oby takich przypadków mniej.
Chętnie przyjmę zdjęcia na tekstury lokomotyw serii EU06, EU07, EP07, EP08 a także ET21, ET22, ET40, ET41 i ET42.

Kontakt mailowy.

Online ST44-003

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2950
  • EU07-001
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 311
Odp: O tym jak niektórzy panowie z Traizna nie szanują praw autorskich...
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Lutego 2008, 16:49:55 »
Matko, świat schodzi na psy. Przykład:
http://gmfk.pl/cpg144/thumbnails.php?album=175

Co to się w państwie polskim dzieje :/

Offline Wilu

  • Wiadomości: 343
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 4
Odp: O tym jak niektórzy panowie z Traizna nie szanują praw autorskich...
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Lutego 2008, 18:19:54 »
Tak to jest, jak się nie podchodzi do takich rzeczy poważnie. Dla akselmena to zabawa farbami a nie porządne texturowanie :/

Offline Patrykos

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: O tym jak niektórzy panowie z Traizna nie szanują praw autorskich...
« Odpowiedź #3 dnia: 05 Lutego 2008, 18:30:54 »
Swego czasu, na PTT była chaja o tego akselwomen, który ładował nieswoje dodatki na stronę, nie ma się co przejmować, gościu jest spisany na stratę, myślę, że jednak nikt nie będzie oceniał TRainzowców jako największych n00bów którzy tylko potrafią kopiować tekstury. Jest to wybryk i to nie jeden, ten chłopczyk się kompromituje w internecie, np. na serwisie YouTube dawając filmy gdzie przeklina itd. Usunął te filmiki, ale leżał kiedyś taki tytuł "Lepiej tego nie oglądaj" gdzie męczył trąbkę SMki i po chwili wyskakiwał z niej jak poparzony i coś tam mamroczył pod nosem. Nie przejmuj się Juliusz.
Pozdrawiam, Patryk
https://www.facebook.com/WarsztatPatrykosa
Węgrom gratulujemy Ikarusa.

Offline mechatronik

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2416
  • Kierownik sekcji napraw lokomotyw
    • Zobacz profil
    • Filmy kolejowe
  • Otrzymane polubienia: 172
Odp: O tym jak niektórzy panowie z Traizna nie szanują praw autorskich...
« Odpowiedź #4 dnia: 05 Lutego 2008, 18:39:52 »
Cytuj
leżał kiedyś taki tytuł "Lepiej tego nie oglądaj" gdzie męczył trąbkę SMki
@Patrykos to już przynajmniej wiem o którą ofiarę chodzi. Był faktycznie taki [cenzura] na youtube.
ps Może by mu zrobić taki nalot na stronkę/forum i dać kilkadziesiąt (a może i kilkaset) komentów "Ty złodzieju " itp. ? :D
Wiem że to dużo nie da, ale może po takiej akcji będzie się zastanawiał czy warto kraść czyjąś pracę.
ew można dać cynk do admina serwera na której jest www żeby mu jakiś "komunikat" wysłał bo gościu ewidentnie łamie Polskie prawo.

@EU05 nie daj się !

Pozdrawiam.
Autoryzacja: M62, M62Ko, M62M, BR231, BR232, BR233 060DA, TEM2, S200, t448p, SM42, SM30, SM03, SA105, SA108, SA132, SA134
EU07 (4E, 303E), ET21 (3E/1, 3E/1M), ET22, 111Ed, E4MSU, ES64F4, E186, E189, E140, E181, E182, E183, ET40, EN57, EN57AKW, EN76

Offline Patrykos

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: O tym jak niektórzy panowie z Traizna nie szanują praw autorskich...
« Odpowiedź #5 dnia: 05 Lutego 2008, 18:44:24 »
Cytuj
leżał kiedyś taki tytuł "Lepiej tego nie oglądaj" gdzie męczył trąbkę SMki
@Patrykos to już przynajmniej wiem o którą ofiarę chodzi. Był faktycznie taki [cenzura] na youtube.
ps Może by mu zrobić taki nalot na stronkę/forum i dać kilkadziesiąt (a może i kilkaset) komentów "Ty złodzieju " itp. ? :D
Wiem że to dużo nie da, ale może po takiej akcji będzie się zastanawiał czy warto kraść czyjąś pracę.
ew można dać cynk do admina serwera na której jest www żeby mu jakiś "komunikat" wysłał bo gościu ewidentnie łamie Polskie prawo.

@EU05 nie daj się !

Pozdrawiam.

To Cię jego matka zrąbie przez gadulca, PW czy inne świństwa, co Ty sobie nie myślisz, oskarżając jej syna złodziejem.
Najlepiej takiemu obić buzię i po sprawie, nie będzie wiedział nawet kto to zrobił. Jest to dzieciak, który wychodzi z założenia, że myślenie boli, a co mu prawo zrobi, jest niepełnoletni.
« Ostatnia zmiana: 05 Lutego 2008, 18:54:04 wysłana przez Patrykos »
Pozdrawiam, Patryk
https://www.facebook.com/WarsztatPatrykosa
Węgrom gratulujemy Ikarusa.

Offline hejnal

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: O tym jak niektórzy panowie z Traizna nie szanują praw autorskich...
« Odpowiedź #6 dnia: 05 Lutego 2008, 18:53:09 »
Dajcie se spokój.

Offline mechatronik

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2416
  • Kierownik sekcji napraw lokomotyw
    • Zobacz profil
    • Filmy kolejowe
  • Otrzymane polubienia: 172
Odp: O tym jak niektórzy panowie z Traizna nie szanują praw autorskich...
« Odpowiedź #7 dnia: 05 Lutego 2008, 18:54:35 »
Cytuj
przez gadulca, PW czy inne świństwa
Niech tylko spróbuje przez PW to ban poleci z życzeniami poprawy wzroku ( Nakazuje tymczasowe wstrzymanie... ) od moderatorów eu07.pl :] .

Cytuj
Najlepiej takie obić buzię i po sprawie, nie będzie wiedział nawet kto to zrobił.
hmmm ... :).

W sumie to, jak za "młodu" nie wbije się takiemu cepowi do łba, że takie rzeczy to też kradzież i łamanie praw autorskich to na starość będziemy go żywic w kiciu z własnych podatków. Od takich błahostek się zaczyna... . (no może troszkę przesadziłem z tym kiciem, ale tylko troszkę :D)


EDIT
Cytuj
Dajcie se spokój.
W sumie racja :). Ja już kończę :).
Autoryzacja: M62, M62Ko, M62M, BR231, BR232, BR233 060DA, TEM2, S200, t448p, SM42, SM30, SM03, SA105, SA108, SA132, SA134
EU07 (4E, 303E), ET21 (3E/1, 3E/1M), ET22, 111Ed, E4MSU, ES64F4, E186, E189, E140, E181, E182, E183, ET40, EN57, EN57AKW, EN76

Offline kilof

  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
    • Kolejowa Strona Kilofa
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: O tym jak niektórzy panowie z Traizna nie szanują praw autorskich...
« Odpowiedź #8 dnia: 05 Lutego 2008, 19:00:41 »
Brak mi słów. Juz wczesniej była z nim afera ... to dwa dni później jego mamusia mi zrobiła nalot na gg. Cóż. Myślę że to pomoże. Napisałem w imieniu TRS i MaSzyny, mam nadzieję że nie będziecie mieli mi tego za złe.. Jak cos to się dopiszcie.
http://www.webmasterzy.org/viewtopic.php?id=15052

Damian
Zapraszam na www.kilof.cal.pl ;-)

Offline Dolmio89

  • Wiadomości: 1185
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: O tym jak niektórzy panowie z Traizna nie szanują praw autorskich...
« Odpowiedź #9 dnia: 05 Lutego 2008, 19:11:32 »
Cytuj
Dajcie se spokój.

Błąd, to już nie pierwszy jego wybryk, poza tym mówicie, że rodzice go bronią, więc jeśli teraz nikt nic nie zrobi to dalej będzie już tylko gorzej. Na miejscu @EU05 ja bym wycenił każdą swoją teksture skradzioną przez tego kolesia powiedzmy na 300 zł, (jest to Twoje dzieło i możesz je wycenić na ile chcesz, nawet jeśli udstępniasz je za darmo to nie wyraziłeś zgody na jej przerabianie) i normalnie możesz zgłosić naruszenie praw autorskich na policji. Sprawa jest właściwie oczwista, możesz zażądać jakiegoś symbolicznego odszkodowania, ale najważniejsze żeby ten gość i jego rodzice zrozumieli, że jest to zupełnie poważna sprawa.

Offline Patrykos

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: O tym jak niektórzy panowie z Traizna nie szanują praw autorskich...
« Odpowiedź #10 dnia: 05 Lutego 2008, 19:12:50 »
Cytuj
Dajcie se spokój.

Błąd, to już nie pierwszy jego wybryk, poza tym mówicie, że rodzice go bronią, więc jeśli teraz nikt nic nie zrobi to dalej będzie już tylko gorzej. Na miejscu @EU05 ja bym wycenił każdą swoją teksture skradzioną przez tego kolesia powiedzmy na 300 zł, (jest to Twoje dzieło i możesz je wycenić na ile chcesz, nawet jeśli udstępniasz je za darmo to nie wyraziłeś zgody na jej przerabianie) i normalnie możesz zgłosić naruszenie praw autorskich na policji. Sprawa jest właściwie oczwista, możesz zażądać jakiegoś symbolicznego odszkodowania, ale najważniejsze żeby ten gość i jego rodzice zrozumieli, że jest to zupełnie poważna sprawa.

Dziecko dostało neo na urodziny, to teraz takie fikołki stroi.
Pozdrawiam, Patryk
https://www.facebook.com/WarsztatPatrykosa
Węgrom gratulujemy Ikarusa.

Online ST44-003

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2950
  • EU07-001
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 311
Odp: O tym jak niektórzy panowie z Traizna nie szanują praw autorskich...
« Odpowiedź #11 dnia: 05 Lutego 2008, 19:24:52 »
Wiecie, ci z Trainz mogą się schować. U nich większość modeli jest niedopracowana i nie ciekawa, np: my mamy ładnego gagara i kabine do niego. Modele @Barta a on i jakieś tandety, bez kabiny. My mamy fizyke modeli, oni fizyke C++ gdzie nie ma nawet poślizgu, a czuwak jest w Kiblu i Siódemce. Jedyną zaletą TRS są ładne scenerie i ciekawe dodatki statyczne.
Rzekłem.

Offline Patrykos

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: O tym jak niektórzy panowie z Traizna nie szanują praw autorskich...
« Odpowiedź #12 dnia: 05 Lutego 2008, 19:29:55 »
Wiecie, ci z Trainz mogą się schować. U nich większość modeli jest niedopracowana i nie ciekawa, np: my mamy ładnego gagara i kabine do niego. Modele @Barta a on i jakieś tandety, bez kabiny. My mamy fizyke modeli, oni fizyke C++ gdzie nie ma nawet poślizgu, a czuwak jest w Kiblu i Siódemce. Jedyną zaletą TRS są ładne scenerie i ciekawe dodatki statyczne.
Rzekłem.

Daruj sobie takie teksty. TRS ma swoje zalety i wady, tak samo maszyna.

P.S TRS też ma ładną kabinę i model. Nawet kilka.
« Ostatnia zmiana: 05 Lutego 2008, 19:37:51 wysłana przez Patrykos »
Pozdrawiam, Patryk
https://www.facebook.com/WarsztatPatrykosa
Węgrom gratulujemy Ikarusa.

Online ST44-003

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2950
  • EU07-001
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 311
Odp: O tym jak niektórzy panowie z Traizna nie szanują praw autorskich...
« Odpowiedź #13 dnia: 05 Lutego 2008, 19:39:59 »
@Patrykos, zgodze się że MaSzyna też ma wady. Ale ma przynajmniej fizyke, gdzie można poczuć moc loka, a nie jak w TRS. TRS może się pochwalić scenerią, my modelami retro których nie ma na PKP i w TRS. Zgodze się na kilka loków z kabiną: SM42, EN57 i EU07. A reszta?
[/OT]

Offline hejnal

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: O tym jak niektórzy panowie z Traizna nie szanują praw autorskich...
« Odpowiedź #14 dnia: 05 Lutego 2008, 19:44:52 »
@Patrykos, zgodze się że MaSzyna też ma wady. Ale ma przynajmniej fizyke, gdzie można poczuć moc loka, a nie jak w TRS. TRS może się pochwalić scenerią, my modelami retro których nie ma na PKP i w TRS. Zgodze się na kilka loków z kabiną: SM42, EN57 i EU07. A reszta?
[/OT]
a co ty stworzyłeś do TRSa a co do MaSzyny?

Offline Popkorn667

  • Wiadomości: 45
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: O tym jak niektórzy panowie z Traizna nie szanują praw autorskich...
« Odpowiedź #15 dnia: 05 Lutego 2008, 20:05:35 »
No te trzy kabiny są najładniejsze, ale są jeszcze kabiny SN61, EN81, niepolska kabina do EP05, wnętrza wagonów Bh, Bipy i Bohunów, i naprawdę świetny tabor wąskotorowy (Lxd2; Px48 [jak dla mnie cudo], Lyd2; Mbxd2; wnętrza wagonów Bxhpi w wersji rumuńskiej). A z płatnych dodatków to mamy tabor z Steam Locomotives Works. Chyba nie powiecie, że to wszystko jest do kitu. Co prawda fizyki takiej nie ma jak MaSzyna, ale nadrabia wyglądem.

A co do alexmena to on ma już przechrzanione i to ostro m.in. z Polską Stacją Załadowczą, ponieważ opublikował bez ich zgody wagony Bh (przynajmniej pisze o ich dodaniu, lecz nigdzie ich nie widzę, tak samo jak z teksturami naszego kolegi EP05). Jeżeli tak dalej pójdzie to wątpię, aby długo sobie podziałał (na stronce nie ma prawie niczego).

Offline EU05

  • Wiadomości: 536
  • Tekstury produkuję!
    • Zobacz profil
    • http://www.tgk.rail.pl
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: O tym jak niektórzy panowie z Traizna nie szanują praw autorskich...
« Odpowiedź #16 dnia: 05 Lutego 2008, 20:07:29 »
No te trzy kabiny są najładniejsze, ale są jeszcze kabiny SN61, EN81, niepolska kabina do EP05, wnętrza wagonów Bh, Bipy i Bohunów, i naprawdę świetny tabor wąskotorowy (Lxd2; Px48 [jak dla mnie cudo], Lyd2; Mbxd2; wnętrza wagonów Bxhpi w wersji rumuńskiej). A z płatnych dodatków to mamy tabor z Steam Locomotives Works. Chyba nie powiecie, że to wszystko jest do kitu. Co prawda fizyki takiej nie ma jak MaSzyna, ale nadrabia wyglądem.

A co do alexmena to on ma już przechrzanione i to ostro m.in. z Polską Stacją Załadowczą, ponieważ opublikował bez ich zgody wagony Bh (przynajmniej pisze o ich dodaniu, lecz nigdzie ich nie widzę, tak samo jak z teksturami naszego kolegi EP05). Jeżeli tak dalej pójdzie to wątpię, aby długo sobie podziałał (na stronce nie ma prawie niczego).

Po moim mailu teksturę usunięto.

Ale spokojnie, mam na dysku screeny jako dowód rzeczowy.
Chętnie przyjmę zdjęcia na tekstury lokomotyw serii EU06, EU07, EP07, EP08 a także ET21, ET22, ET40, ET41 i ET42.

Kontakt mailowy.

Offline Popkorn667

  • Wiadomości: 45
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: O tym jak niektórzy panowie z Traizna nie szanują praw autorskich...
« Odpowiedź #17 dnia: 05 Lutego 2008, 20:17:04 »
No i teraz można go ewentulanie poszantażować. Przynajmniej niektórzy tak porobili i teraz mają święty spokój. Mam nadzieję, że to poskutkuje, bo tacy tylko wystawiają złe świadectwo całej społeczności.

Offline Mihau

  • Wiadomości: 1696
  • Grafika - brak ciągnie z procka
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: O tym jak niektórzy panowie z Traizna nie szanują praw autorskich...
« Odpowiedź #18 dnia: 05 Lutego 2008, 20:25:13 »
Dajcie mi jego numer gg już ja sobie z nim pogadam a jeszcze chetniej z jego rodzicami;)
Strażak-ratownik, kierowca OSP Susz

Offline iwan

  • Administrator
  • Wiadomości: 596
    • Zobacz profil
    • Fotki na TWB
  • Otrzymane polubienia: 30
Odp: O tym jak niektórzy panowie z Traizna nie szanują praw autorskich...
« Odpowiedź #19 dnia: 05 Lutego 2008, 21:43:33 »
Juz wczesniej była z nim afera ... to dwa dni później jego mamusia mi zrobiła nalot na gg.

Ja pierdziu jaki infantylizm. Ile to dziecko ma lat? Gosciowi nie wstyd? :)
/Krzysztof Waszkiewicz/ <iwan@eu07.pl> http://www.eu07.pl
tel: +48667841589
********* Non sunt multiplicanda entia sine necessitate *********

Offline SP47-001

  • Wiadomości: 71
  • SU46 i Chevy Suburban - ulubione maszynki :)
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: O tym jak niektórzy panowie z Traizna nie szanują praw autorskich...
« Odpowiedź #20 dnia: 05 Lutego 2008, 22:32:45 »
No i teraz można go ewentulanie poszantażować.

Z szantażem to może sobie darujmy. Jak jest niepełnoletni to jeszcze samemu można se biedy narobić...
Fakt, on popełnił pierwszy wykroczenie, ale to nie zwalnia nas z przestrzegania prawa w ten czy inny sposób... 
Jak sytuacja będzie się powtarzać to 997 i tyle, bo jak ma starszych którzy "nie pozwolą synka skrzywdzić" to się pokomplikuje sprawa.

Pozdrawiam 


Offline tomasz9992

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 82
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: O tym jak niektórzy panowie z Traizna nie szanują praw autorskich...
« Odpowiedź #21 dnia: 05 Lutego 2008, 22:48:39 »
Witam.No cóż, co się dziwicie z tego co mi wiadomo gościu ma chyba, ale nie jestem pewny 13 lat i ma dziecinny rozum, i nie zdaję sobię sprawy jakie popełnił wykroczenie łamiąc prawa autorskie.
Brak mi słów. Juz wczesniej była z nim afera ... to dwa dni później jego mamusia mi zrobiła nalot na gg.
<lol2>.Przecierz by sam nie napisał do Ciebię, od obrony synków są mamusie :]
Pozdrawiam.

Offline kilof

  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
    • Kolejowa Strona Kilofa
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: O tym jak niektórzy panowie z Traizna nie szanują praw autorskich...
« Odpowiedź #22 dnia: 06 Lutego 2008, 06:01:06 »
@EU05. Widać że administratorzy bnx.pl są zainteresowani a więc pojawiło się take cuś:

Cytat: Administrator "Smokie" www.webmasterzy.org
Aby strona mogła być usunięta należy przedstawić dowody. Proszę o PW.

Więc myślę że nie będziesz miał problemów z ich przedstawieniem tutaj, albo bezpośrednio do administratorów.

PS zmienili skórke i logo żebyśmy nie poznali ;P

PS2 @EU05 jeżeli możesz podeślij te screeny do mnie albo sam bezpośrednio wyślij do administratora "Smokie" z www.webmasterzy.org i wtedy mamy niemal 100% pewnosci ze strona zniknie. Wiem że Twoje tekstury zniknęły, ale myślę że nie chcesz aby ta sytuacja się powtórzyła, oraz mam nadzieję że także pomożesz 'nam' czyli TRS-owiczom gdyż także znajduja się tam dodatki bez zgody. Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 06 Lutego 2008, 06:14:58 wysłana przez kilof »
Zapraszam na www.kilof.cal.pl ;-)

Offline uetam

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2641
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
Odp: O tym jak niektórzy panowie z Traizna nie szanują praw autorskich...
« Odpowiedź #23 dnia: 06 Lutego 2008, 10:57:36 »
Jedyną zaletą TRS są ładne scenerie i ciekawe dodatki statyczne.
Trainzem mozna sie pobawic. Mozna sobie sciagnac ladna scenerie, wstawic Ty2 z ryflami czy TKt48 i poogladac jak to ladnie wszystko wyglada z boku. Po prostu symulator makiety ;)

Offline Sakorius

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 666
  • KB Serwis - Szczecin Dąbie
    • Zobacz profil
    • Sakorius Home Gallery
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: O tym jak niektórzy panowie z Traizna nie szanują praw autorskich...
« Odpowiedź #24 dnia: 06 Lutego 2008, 11:21:00 »
http://www.alextrs.bnx.pl/downloads.php?cat_id=1 - hmmm, @EU05 chyba nie tylko Ty jesteś poszkodowany w tej sprawie, jak widać są tutaj także moje tekstury wagonów Gbs, a ja o tym nic nie wiem... :/
Pozdrawiam, Sławek

Offline bohunIC

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1407
  • Ну погоди
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 14
Odp: O tym jak niektórzy panowie z Traizna nie szanują praw autorskich...
« Odpowiedź #25 dnia: 06 Lutego 2008, 12:11:07 »
Panowie, konkurencja, konkurencją ale skoro macie dowody to nie wiem na co czekacie. Ja bym zarządał w zamian za dość uczynienia wykonania np. zdjęć na textury loków które potrzebujemy odświerzyć w umownym terminie, w dobrej jakości i niech szorują z cyfrówką i robią, a jak nie to pozew! Taka przysługa za przysługę, może przy okazji nauczy ich to że chcesz coś zrobić, zrób to SAM.

Offline Popkorn667

  • Wiadomości: 45
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: O tym jak niektórzy panowie z Traizna nie szanują praw autorskich...
« Odpowiedź #26 dnia: 06 Lutego 2008, 14:39:10 »
Święte słowa bohun.

A co do podania do sądu tego gnojka (wybaczcie za zwrot, ale to co on zrobił było naprawdę ochydne) to może być mały problem, ponieważ MaSzyna jest na licencji Freeware, a niestety nigdzie nie ma zastrzeżeń dotyczących przeróbek i modyfikacji całego symulatora ( i co za tym idzie dodatków itd.). Zresztą wszyscy znamy (tak mi się wydaje) zasady licencji Freeware. Więc w świetle prawa polskiego ten gnojek nie złamał prawa (ale prawo etyczne jak najbardziej). Ale skoro usunął ten tabor to najwidoczniej nic o tym nie wie (i dobrze).

I wpadłem na pomysł jak zapobiec takim problemom. Można by tworzyć licencje (np. w notatniku i dorzucać do dodatku), w której autor by zaznaczał czy chce by jego dodatki można było dowolnie przerabiać i publikować, czy też tylko za jego zgodą, bądź wcale. Tak przynajmniej zrobili twórcy z TRSa i nie widzę by były jakieś większe problemy.

Offline DiDok

  • Wiadomości: 114
  • Precz z dynamic.dat! Niech żyje STV!
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: O tym jak niektórzy panowie z Traizna nie szanują praw autorskich...
« Odpowiedź #27 dnia: 06 Lutego 2008, 16:51:36 »
A licencja freeware nie określa przypadkiem, że program/paczkę itp. można dystrybuować i rozpowszechniać tylko jako całość? Zresztą licencja dotyczy symulatora, a nie dodatków do niego tworzonych przez osoby trzecie (chyba, że o czymś nie wiem...)

http://www.dzyszla.aplus.pl/download-35.html
^ Tu znajdziesz bardzo loader do MaSzyny ^

Offline ET22_RULZ

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 592
  • User #13
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 24
Odp: O tym jak niektórzy panowie z Traizna nie szanują praw autorskich...
« Odpowiedź #28 dnia: 06 Lutego 2008, 16:55:59 »
Zresztą licencja dotyczy symulatora, a nie dodatków do niego tworzonych przez osoby trzecie (chyba, że o czymś nie wiem...)
3. Kopiowanie, rozprowadzanie lub uzywanie oryginalnych, jak i zmodyfikowanych na zasadach opisanych w punkcie 2, czesci Symulatora, w szczególnosci tekstur, dzwieków i zbiorów binarnych, do celów nie zwiazanych z uzyciem ich w Symulatorze, wymaga zgody Autora odpowiedniej czesci Symulatora.

Wystarczy przeczytac licencje...
"Nudzą Jacka takie sprawy, ciągła praca, brak zabawy"
Pozdrawiam,
Bartosz "ET22_RULZ" Wojciechowski

Offline DiDok

  • Wiadomości: 114
  • Precz z dynamic.dat! Niech żyje STV!
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: O tym jak niektórzy panowie z Traizna nie szanują praw autorskich...
« Odpowiedź #29 dnia: 06 Lutego 2008, 17:36:42 »
No to wszystko jasne - licencja, a więc i prawa autorskie zostały złamane - i sprawę trzeba ciągnąc, ile się da, byleby ukrócić proceder...

http://www.dzyszla.aplus.pl/download-35.html
^ Tu znajdziesz bardzo loader do MaSzyny ^