Autor Wątek:  Jazda w kabinie elektrowozu  (Przeczytany 18164 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kolejarz15

  • Wiadomości: 87
  • Za nastawnikiem :)
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Jazda w kabinie elektrowozu
« dnia: 17 Stycznia 2008, 18:02:27 »
CZy znacie takich mechów ktorzy zgadzają sie na pobyt  osób trzecich( nieuprawnioonych) w kabinie jakiegoś elektrowozu podczas jazdy???? A może jakiś maszynista , zaproponowałby jakąś przejażdżke???? :)

Offline Patrykos

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: Jazda w kabinie elektrowozu
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Stycznia 2008, 18:05:12 »
Znamy, ale po co Ci to ? Po to żebyś miał problemy albo, żeby ktoś Cię wywalił w środku pola?
Pozdrawiam, Patryk
https://www.facebook.com/WarsztatPatrykosa
Węgrom gratulujemy Ikarusa.

Offline kolejarz15

  • Wiadomości: 87
  • Za nastawnikiem :)
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Jazda w kabinie elektrowozu
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Stycznia 2008, 18:07:22 »
Znamy, ale po co Ci to ? Po to żebyś miał problemy albo, żeby ktoś Cię wywalił w środku pola?

Bardzo chcialbym zaliczyc sobie taka jazde lokiem .

Offline kgb

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 203
  • PTKiGK Zabrze
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Jazda w kabinie elektrowozu
« Odpowiedź #3 dnia: 17 Stycznia 2008, 18:09:41 »
najlepiej to mieć jakiegoś znajomego, bo do niego będziemy mieli większe zaufanie niż do jakiegoś przypadkowego maszynisty.

Offline Patrykos

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: Jazda w kabinie elektrowozu
« Odpowiedź #4 dnia: 17 Stycznia 2008, 18:10:23 »
Zagadaj o jakiejś pierdółce mecha, ale pamiętaj, że od momentu wejścia na loka, Ty ponosisz odpowiedzialność, za to co się stanie.
Pozdrawiam, Patryk
https://www.facebook.com/WarsztatPatrykosa
Węgrom gratulujemy Ikarusa.

Offline kolejarz15

  • Wiadomości: 87
  • Za nastawnikiem :)
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Jazda w kabinie elektrowozu
« Odpowiedź #5 dnia: 17 Stycznia 2008, 18:15:41 »
najlepiej to mieć jakiegoś znajomego, bo do niego będziemy mieli większe zaufanie niż do jakiegoś przypadkowego maszynisty.
A znasz jakiegos takiego mecha w Okolicach Katowic.
Prosze równiez o kontakt na gg 549883

Offline RooteK

  • Wiadomości: 1238
    • Zobacz profil
    • Nieoficjalna strona węzła kolejowego Jaworzno.
  • Otrzymane polubienia: 21
Odp: Jazda w kabinie elektrowozu
« Odpowiedź #6 dnia: 17 Stycznia 2008, 18:19:19 »
Powiem tyle. Najbezpieczniej do EZeTa sie załapać, bo w razie czego wypad do przedziału ;) Albo na liniach kolejowych takich jak  na śląsku, co chwile stacja, po środku miasta, zawsze sie można połapać kaj jestem :)

Offline przem710

  • Wiadomości: 600
  • Tczew miasto kolejarzy :)
    • Zobacz profil
    • ForumKolejowe.pl
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Jazda w kabinie elektrowozu
« Odpowiedź #7 dnia: 17 Stycznia 2008, 18:40:35 »
Cytuj
Znamy, ale po co Ci to ? Po to żebyś miał problemy albo, żeby ktoś Cię wywalił w środku pola?

Sam osobiście nie miałem okazji znajdować się na lokomotywie podczas jazdy, lecz od pewnego czasu zamierzam zafundować sobie taka frajdę.
Możesz mi wyjaśnić jakie to mogą być problemy, i dlaczego może ktoś mnie wywalić w środku pola?


Offline mechatronik

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2416
  • Kierownik sekcji napraw lokomotyw
    • Zobacz profil
    • Filmy kolejowe
  • Otrzymane polubienia: 172
Odp: Jazda w kabinie elektrowozu
« Odpowiedź #8 dnia: 17 Stycznia 2008, 18:44:43 »
Cytuj
i dlaczego może ktoś mnie wywalić w środku pola?
Dlaczego? Bo jazda bez pisemnego zezwolenia jest nielegalna i w takim przypadku to mech decyduje gdzie Cię po drodze wyrzucić.
Autoryzacja: M62, M62Ko, M62M, BR231, BR232, BR233 060DA, TEM2, S200, t448p, SM42, SM30, SM03, SA105, SA108, SA132, SA134
EU07 (4E, 303E), ET21 (3E/1, 3E/1M), ET22, 111Ed, E4MSU, ES64F4, E186, E189, E140, E181, E182, E183, ET40, EN57, EN57AKW, EN76

Offline kgb

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 203
  • PTKiGK Zabrze
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Jazda w kabinie elektrowozu
« Odpowiedź #9 dnia: 17 Stycznia 2008, 18:52:17 »
Szczerze mówiąc to nie iść na trase, ale na bocznice.

po pierwsze to jest większe prawdobodobieństwo że mech Cię weżmie

a po drugie to w tym wypadku nie ma Cię gdzie wywalić.

Offline kolejarz15

  • Wiadomości: 87
  • Za nastawnikiem :)
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Jazda w kabinie elektrowozu
« Odpowiedź #10 dnia: 17 Stycznia 2008, 19:10:47 »
Dlaczego? Bo jazda bez pisemnego zezwolenia jest nielegalna i w takim przypadku to mech decyduje gdzie Cię po drodze wyrzucić.

Jak można zdobyc takie pisemne zezwolenie na jazde w kabinie ????

Offline nail_bomb

  • Wiadomości: 73
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Jazda w kabinie elektrowozu
« Odpowiedź #11 dnia: 17 Stycznia 2008, 19:23:09 »
Razem z moim ojcem spędziłem dużo czasu na ET41-118 - ale tylko na nocnej zmianie.
Ryzyko jest, a po prawdzie mechanik nie może nawet zabrać drugiego aby go podwiezć.

Offline mechatronik

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2416
  • Kierownik sekcji napraw lokomotyw
    • Zobacz profil
    • Filmy kolejowe
  • Otrzymane polubienia: 172
Odp: Jazda w kabinie elektrowozu
« Odpowiedź #12 dnia: 17 Stycznia 2008, 19:26:02 »
Dlaczego? Bo jazda bez pisemnego zezwolenia jest nielegalna i w takim przypadku to mech decyduje gdzie Cię po drodze wyrzucić.

Jak można zdobyc takie pisemne zezwolenie na jazde w kabinie ????

Udaj się do dyrektora PKP (najlepiej jakiejś szopy) w Twoim okręgu.
Autoryzacja: M62, M62Ko, M62M, BR231, BR232, BR233 060DA, TEM2, S200, t448p, SM42, SM30, SM03, SA105, SA108, SA132, SA134
EU07 (4E, 303E), ET21 (3E/1, 3E/1M), ET22, 111Ed, E4MSU, ES64F4, E186, E189, E140, E181, E182, E183, ET40, EN57, EN57AKW, EN76

Offline Darth Luk

  • Wiadomości: 367
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Jazda w kabinie elektrowozu
« Odpowiedź #13 dnia: 17 Stycznia 2008, 19:27:10 »
Razem z moim ojcem spędziłem dużo czasu na ET41-118 - ale tylko na nocnej zmianie.
Ryzyko jest, a po prawdzie mechanik nie może nawet zabrać drugiego aby go podwiezć.

Właśnie sprawiłeś że twój ojciec może mieć problemy - to raz. Bo takimi rzeczami się nie chwalimiy jak numerki i czas.
Dwa jak nie może to czemu Ciebie brał?
Zapraszam na Mgławicę Mocy http://mglawicamocy.pl

Offline kolejarz15

  • Wiadomości: 87
  • Za nastawnikiem :)
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Jazda w kabinie elektrowozu
« Odpowiedź #14 dnia: 17 Stycznia 2008, 19:28:10 »
Udaj się do dyrektora PKP (najlepiej jakiejś szopy) w Twoim okręgu.

I dadzą mi takie zezwolenie od tak??? Czy musze miec jakis powod , dlaczego chce miec te zezwolenie.

Offline Patrykos

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: Jazda w kabinie elektrowozu
« Odpowiedź #15 dnia: 17 Stycznia 2008, 19:29:35 »
Razem z moim ojcem spędziłem dużo czasu na ET41-118 - ale tylko na nocnej zmianie.
Ryzyko jest, a po prawdzie mechanik nie może nawet zabrać drugiego aby go podwiezć.

Właśnie sprawiłeś że twój ojciec może mieć problemy - to raz. Bo takimi rzeczami się nie chwalimiy jak numerki i czas.
Dwa jak nie może to czemu Ciebie brał?

Hahah :D Wiesz, a ja jeździłem z kolegą maszynistą na ET22-666 ale tylko na dniówce. <= To oczywiście żart.
Ale powiedz mi, dlaczego ma mieć problemy? I co, że powiedział jaki lok, jakie zmiany jak nie podał konkretnej daty, miesiąca.
Pozdrawiam, Patryk
https://www.facebook.com/WarsztatPatrykosa
Węgrom gratulujemy Ikarusa.

Offline Darth Luk

  • Wiadomości: 367
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Jazda w kabinie elektrowozu
« Odpowiedź #16 dnia: 17 Stycznia 2008, 19:34:05 »
Lepiej Go uczulać niż jakby ktoś miał mieć później problemy że za dużo powiedział. Napisałem że takimi rzeczami jak numerki i data się nie chwalimy - to na przyszłość.
No przesadziłem trochę z tą ostrożnością:)
Zapraszam na Mgławicę Mocy http://mglawicamocy.pl

Offline Patrykos

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: Jazda w kabinie elektrowozu
« Odpowiedź #17 dnia: 17 Stycznia 2008, 19:35:16 »
Lepiej Go uczulać niż jakby ktoś miał mieć później problemy że za dużo powiedział. Napisałem że takimi rzeczami jak numerki i data się nie chwalimy - to na przyszłość.

Ale widocznie, wie czego ma nie paplać bo taki leszcz zaraz by się pochwalił kiedy jeździł. Widać ojciec go przeszkolił :)
Pozdrawiam, Patryk
https://www.facebook.com/WarsztatPatrykosa
Węgrom gratulujemy Ikarusa.

Offline MKdudu

  • Wiadomości: 360
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Jazda w kabinie elektrowozu
« Odpowiedź #18 dnia: 17 Stycznia 2008, 19:59:32 »
Witam.
 Jeśli chodzi o pozwolenie na jazde w kabinie to nie prubować, bo napewno Wam nie dadzą, kiedyś jak miałem okazje się przejechać z Panem który jest pomocnikiem a podszył sie za instruktora powiedział że takiego pozwolenia nikt nie otrzyma, bo nawet pracownikom koleii nie można przebywać na lokomotywie a już nie mówiąc o MK ;). A co do tgo wysadzania w polu to fakt, mój znajomy jechał kiedyś SU45, gdy mech zobaczył instruktora na stacji to kazał koledze wyskoczyć podczas jazdy no i niestety kolega musiał polecenie wykonać:)

Pozdrawiam.
^^PR Rzeszów^^

Offline RooteK

  • Wiadomości: 1238
    • Zobacz profil
    • Nieoficjalna strona węzła kolejowego Jaworzno.
  • Otrzymane polubienia: 21
Odp: Jazda w kabinie elektrowozu
« Odpowiedź #19 dnia: 17 Stycznia 2008, 20:01:12 »
Ale jaja :o a zwolnił chociaż czy ciął setką :D?

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Jazda w kabinie elektrowozu
« Odpowiedź #20 dnia: 17 Stycznia 2008, 20:05:34 »
Temat wielokrotnie omawiany. Nic więcej nie można napisać.
Czy znacie takich mechów ktorzy zgadzają sie na pobyt  osób trzecich( nieuprawnioonych) w kabinie jakiegoś elektrowozu podczas jazdy???? A może jakiś maszynista , zaproponowałby jakąś przejażdżke???? :)
Czy Ty uważasz, że tu są kanalie i donosiciele? Takie informacje każdy powinien zachować dla siebie. Jeśli ktoś odbył jazdę w kabinie nielegalnie niech zachowa dla siebie. Tu nie ma rozmów w cztery oczy, forum czytają różne osoby. Kilku kolegów miało już w pracy problemy.
Będąc mechanikiem i czytając ten wątek nie zabrałbym żadnego z Was bojąc się o własną skórę.
Temat niepoważny i szkodliwy.

Offline MKdudu

  • Wiadomości: 360
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Jazda w kabinie elektrowozu
« Odpowiedź #21 dnia: 17 Stycznia 2008, 20:06:12 »
Ale jaja :o a zwolnił chociaż czy ciął setką :D?
Prędkość nie była taka fascynująca ponieważ to był podjazd pod skład i mechanik powoli zwalniał, z tego co mi kolega mowił to bylo ok. 25km/h. A jakby ciął setką to by nic z niego nie zostało;P.
^^PR Rzeszów^^

Offline mechatronik

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2416
  • Kierownik sekcji napraw lokomotyw
    • Zobacz profil
    • Filmy kolejowe
  • Otrzymane polubienia: 172
Odp: Jazda w kabinie elektrowozu
« Odpowiedź #22 dnia: 17 Stycznia 2008, 20:09:25 »
Udaj się do dyrektora PKP (najlepiej jakiejś szopy) w Twoim okręgu.

I dadzą mi takie zezwolenie od tak??? Czy musze miec jakis powod , dlaczego chce miec te zezwolenie.

Raczej musisz mieć jakiś powód bo od tak to można tylko kopa zarobić ;).
Najlepiej powiedz, że jesteś MK i Twoim marzeniem jest się przejechać lokomotywą i, że przyszłościowo chcesz pracować na PKP (po prostu wciskaj kit i ostro koloryzuj :) ). Jak człowiek będzie w porządku to Ci wypisze jednorazowe pozwolenie a jak nie to powie Ci dowidzenia i nigdy tu nie wracaj... .

EDIT
Cytat: krystiano89lodz
Sadzisz ze ktos ci da takie zezwolenie ? Takiego zezwolenia napewno nie dadza MK nawet nie masz sie co ludzic

I tu się mylisz. Olechowska szopa nie jednemu już takowe wypisała :>.
« Ostatnia zmiana: 17 Stycznia 2008, 20:12:16 wysłana przez mechatronik »
Autoryzacja: M62, M62Ko, M62M, BR231, BR232, BR233 060DA, TEM2, S200, t448p, SM42, SM30, SM03, SA105, SA108, SA132, SA134
EU07 (4E, 303E), ET21 (3E/1, 3E/1M), ET22, 111Ed, E4MSU, ES64F4, E186, E189, E140, E181, E182, E183, ET40, EN57, EN57AKW, EN76

Offline Grzywa

  • Wiadomości: 51
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Jazda w kabinie elektrowozu
« Odpowiedź #23 dnia: 17 Stycznia 2008, 20:09:45 »
Cytat: GlowaWojtas
Powiem tyle. Najbezpieczniej do EZeTa sie załapać, bo w razie czego wypad do przedziału ;)

Co wiecej najlatwiej sie wbic ;) przeciez tak na dobra sprawe stoisz w przedziale sluzbowym a na to chyba przepisow nie ma ? :P jesli sie myle niech mnie ktos poprawi ;) sam nie raz zalapalem sie na taka podroz EZeTem :) bylo fajnie, raz tylko wbilem sie na stonke na manewry fartownie ;) a jesli chodzi o bezpieczenstwo to racja, w razie powaznego wypadku mechanik ucieka (jak zdazy) do przedzialu maszynowego a jak sa dwie osoby w loku to nie ma szans na ucieczke ... albo ucieknie tylko mechanik a pasazer zostaje i bach ... koniec zycia. Aha i jak bedziesz sie chcial wbic na EZT to lepiej kup bilet bo kierownik pociagu nie pozwoli ci jechac bez biletu jak gdzies dalej (czasem nawet o jedna stacje odmawia)

Cytat: kolejarz15
Jak można zdobyc takie pisemne zezwolenie na jazde w kabinie ???? ... (cut) ... I dadzą mi takie zezwolenie od tak??? Czy musze miec jakis powod , dlaczego chce miec te zezwolenie.

Sadzisz ze ktos ci da takie zezwolenie ? Takiego zezwolenia napewno nie dadza MK nawet nie masz sie co ludzic


Offline Dolmio89

  • Wiadomości: 1185
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: Jazda w kabinie elektrowozu
« Odpowiedź #24 dnia: 17 Stycznia 2008, 20:21:10 »
Co do tego zezwolenia to chyba jeszcze zależy od wieku zaineresowanego, jeśli nie jesteś pełnoletni to raczej nie masz co liczyć na poważne traktowanie. Ja rozumiem, że takie pozwolenie może dostać jakiś MK który powiedzmy działa aktywnie w jakimś klubie, często robi zdjęcia na stacji, i ogólnie wiadomo, że jest to człowiek na poziomie i nie zrobi nic głupiego w kabinie. Wielu ludzi pracujących na PKP to też pasjonaci i jeśli się trafi na kogoś takiego i pokażemy, że sprawe traktujemy poważnie to pewnie da się załatwić wejście na szope, albo nawet to pozwolenie. Ale jeśli ktoś pójdzie i powie: "pseplasam chciałbym sie przejechac lokomotywą bo zawsze o tym marzyłem" to raczej nie ma na co liczyć.

Offline mechatronik

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2416
  • Kierownik sekcji napraw lokomotyw
    • Zobacz profil
    • Filmy kolejowe
  • Otrzymane polubienia: 172
Odp: Jazda w kabinie elektrowozu
« Odpowiedź #25 dnia: 17 Stycznia 2008, 20:29:30 »
O właśnie @Dolmio89 dobrze że napisałeś o pełnoletności bo ja zapomniałem... :).
A co do tego, że trzeba być jakimś "działaczem" kolejowym to nie do końca tak jest. Jeden z maszynistów (przy okazji MK) mówił mi, że nie ma żadnego problemu (przynajmniej w Łodzi) tylko trzeba napisać podanie jakim pociągiem chciałoby się przejechać i kiedy. I wcale nie trzeba być "działaczem", ew należałoby się wykazać znajomością tematu :). A co do pozwolenia to bez dowodu osobistego to nie ma szans. Ja idąc tylko na rozmowę z dyrektorem PKP CARGO musiałem okazać dowód i wpisać się na listę w portierni, a następnie dostałem przepustkę (nie na teren zakładu a budynku biurowego...). Gdybym nie miał żadnego dokumentu to zapewne by mnie nie wpuścili... .

Pozdrawiam.
Autoryzacja: M62, M62Ko, M62M, BR231, BR232, BR233 060DA, TEM2, S200, t448p, SM42, SM30, SM03, SA105, SA108, SA132, SA134
EU07 (4E, 303E), ET21 (3E/1, 3E/1M), ET22, 111Ed, E4MSU, ES64F4, E186, E189, E140, E181, E182, E183, ET40, EN57, EN57AKW, EN76

Offline EU07-457

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1475
  • dyrektor lokomotywy
    • Zobacz profil
    • Paweł Telega - fotografia kolejowa
  • Otrzymane polubienia: 5
Odp: Jazda w kabinie elektrowozu
« Odpowiedź #26 dnia: 17 Stycznia 2008, 20:36:40 »
[...]a po prawdzie mechanik nie może nawet zabrać drugiego aby go podwiezć.

No nie do końca. Jeśli wraca pasażerem do domu, a nie ma żadnego połączenia pociągiem pasażerskim może śmiało jechać np. w lokomotywie jadącej z poc. towarowym, gdyż "pasażera" ma wbitego w karcie pracy i przebywa tam zupełnie legalnie.

Offline nail_bomb

  • Wiadomości: 73
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Jazda w kabinie elektrowozu
« Odpowiedź #27 dnia: 17 Stycznia 2008, 20:46:54 »
Razem z moim ojcem spędziłem dużo czasu na ET41-118 - ale tylko na nocnej zmianie.
Ryzyko jest, a po prawdzie mechanik nie może nawet zabrać drugiego aby go podwiezć.

Właśnie sprawiłeś że twój ojciec może mieć problemy - to raz. Bo takimi rzeczami się nie chwalimiy jak numerki i czas.
Dwa jak nie może to czemu Ciebie brał?

Spoko, spoko , mój ojciec siedzi na emeryturce parę lat i zagrywa ze mną w Maszynę.
O 118 wspomniałem aby ją uwiecznić na tym forum.
p.s. Mój ojciec uważa , że jest wspaniałe to co Wszyscy robicie i cały Wasz(nasz) symulator

Offline Dolmio89

  • Wiadomości: 1185
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: Jazda w kabinie elektrowozu
« Odpowiedź #28 dnia: 17 Stycznia 2008, 20:53:30 »
No nie mówiłem, że trzeba być jakimś "działaczem", chciałem tylko zwrócić uwage, że nie można ot tak przyjść z ulicy i wbić sie na loka. Głównie chodziło mi o to, że dobrze jest wykazać się znajomością tematu, można się pochwalić choćby znajomością E-1, podstawowych danych o lokomotywie, itd. Ogólnie myśle, że jeśli ktoś pokaże, że jest prawdziwym MK i sprawe traktuje poważnie to ma większe szanse na uzyskanie pozwolenia.

Offline nail_bomb

  • Wiadomości: 73
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Jazda w kabinie elektrowozu
« Odpowiedź #29 dnia: 17 Stycznia 2008, 20:59:38 »
Lepiej Go uczulać niż jakby ktoś miał mieć później problemy że za dużo powiedział. Napisałem że takimi rzeczami jak numerki i data się nie chwalimy - to na przyszłość.

Ale widocznie, wie czego ma nie paplać bo taki leszcz zaraz by się pochwalił kiedy jeździł. Widać ojciec go przeszkolił :)
Ojciec mnie szkolił to fakt, ale to były stare dzieje i było inaczej . Naprawdę 10 lat temu nie był to  taki
wielki problem.