Autor Wątek:  Jak myślicie kiedy takie coś pojawi się w polsce <LOL2>  (Przeczytany 15325 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

andrev1989

  • Gość
Jak myślicie kiedy takie coś pojawi się w polsce <LOL2>
« Odpowiedź #30 dnia: 18 Października 2006, 09:38:52 »
Cytat: "Tomcio"
Cytat: "Mariusz1970"

A że tak się jeszcze spytam Gosiewski za swoje pienądze to wybudował, czy sięgnął po cudze?

Siegnal po cudze 3 miliony zl


Dokładnie to 345 tys. było z pieniędzy lokalnych samorządów, a resztę dodało nasze bogate PLK.

Offline EU07-457

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1475
  • dyrektor lokomotywy
    • Zobacz profil
    • Paweł Telega - fotografia kolejowa
  • Otrzymane polubienia: 5
Jak myślicie kiedy takie coś pojawi się w polsce <LOL2>
« Odpowiedź #31 dnia: 18 Października 2006, 17:10:59 »
Cytat: "andrev1989"

 Przecież osobówki można ciągnąć bykami, które są do ruchu towarowego, którym zajmuje się Cargo i które w najbliższej przysłości musi remontować.


Nie jest to takie proste, gdyż niestety stan ET22 niejednokrotnie uniemożliwia "zapinanie" ich do pociągów pasażerskich. Wiele maszyn ma obniżoną prędkość - zwykle do 70 km/h (zwłaszcza te w okolicach naprawy rewizyjnej - a takich nie brakuje), ponadto niewiele ET22 posiada węże powietrzne do sterowania np. drzwiami w przejściach między wagonami (czyli te węże z żółtą końcówką).

Cytuj
Poza tym ostatnio Cargo ma odsprzedać siódemki do PKP PR, oczywiście nie wszystkie (chyba z 50) gdzie przejdą n. g. i będą służyły Przewozom Regionalnym już bez opłat, no chyba że jeszcze będą musieli mechaników wynająć z Cargo, bo ich właśnie zatrudnia Cargo.


Dokładnie 74 sztuki. Z góry jest zaznaczone, że obsługę trakcyjną będą pełnić - tak jak dotychczas - mechanicy z Cargo.

Offline Profeta

  • Wiadomości: 632
  • CM Czechowice-Dziedzice
    • Zobacz profil
    • http://my.opera.com/akvin-profeta/
  • Otrzymane polubienia: 1
Jak myślicie kiedy takie coś pojawi się w polsce <LOL2>
« Odpowiedź #32 dnia: 18 Października 2006, 19:46:25 »
Cytat: "Mariusz1970"
Profeta jesteś za Włoszczową, przeciw, czy za a nawet przeciw?
Może moja percepcja o tej porze jest nienajlepsza, ale jokoś nie wiem po jakiej jesteś stronie?
Moje zdanie- ręce precz polityków od przedsiębiorstw. Oni czego sie nie doktną to spartoczą. To już mieliśmy, malowanie traw na zielono itp. Ta droga prowadzi do nikąd.
A że tak się jeszcze spytam Gosiewski za swoje pienądze to wybudował, czy sięgnął po cudze?
Ponadto słyszłem, iż mają zatrzymywać się tam exspresy i wysiadły tam 2 osoby. Dziękuję za taką kampanię. Im więcej polityków pójdzie tym śladem, to fajnie będzie. Jadąc ekspresem co kawalek przystanek :)

Zacznę od końca ;)... Zatrzymuje się tam jeden Ex i jeden TLK, więc nie można w tym wypadku użyć określenia "ekspresy". Mam nadzieję, że politycy Cię nie posłuchają i w ramach kampanii wyborczych będą inwestować (a raczej wymuszać inwestycje) w kolej a nie w busy.
Co do pieniędzy. Czy ktoś myśli, że za te pieniądze automatycznie zbudowanoby lub wyremontowano cokolwiek? Ja obstawiam, że jak zwykle rozeszłyby się gdzieś i nic by z nich nie było, a tak chociaż jest peron. A może inny polityk zainwestował by je w zakup terenów pod dworzec PKS gdzieśtam. Postulat z usunięciem polityki od przedsiębiorstw jest nierealny na całym świecie. Nie od dziś wiadomo, że obie dziedziny są ze sobą ściśle związane. Ja nie jestem ani za ani przeciw ani za a nawet przeciw... po prostu nie wiem jak się określić w tej sytuacji. Cieszy mnie jedynie, że tym Waszym "błotem" okazała się mimo wszystko kolej. Może warto uruchomić na CMK również Opoczno i pociągi pospieszne z np. ED74? PR by mógł swoje zarobić na CMK. Tyle, że takie teoretyczne dywagacje nie mają zbytniego sensu. Jeszcze raz podkreślam, że ta niesamowicie medialna inwestycja dotyczy KOLEI i dziwi mnie, że MK sączą z tego powodu pianę (dziś nie ważne jak o Ciebie mówią, ważne żeby mówili - zawsze to jakaś reklama PKP).
Pozdrawiam!
EP05 (100%), EU05 (100%), Projekt 201E (100%), Kabina SU46/SP47 (100%), Kabina 4E (100%), 104E (100%), Traxx F140MS (100%), Eurosprinter ES64F4 (80%).
www.my.opera.com/akvin-profeta

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3925
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 277
Jak myślicie kiedy takie coś pojawi się w polsce <LOL2>
« Odpowiedź #33 dnia: 18 Października 2006, 20:54:31 »
Cytuj
....A może inny polityk zainwestował by je w zakup terenów pod dworzec PKS gdzieśtam. ....


Polityk jest do stanowienia prawa i do niczego więcej. Do inwestowania są inwestorzy, a nie politycy. Ponadto polityk sam z siebie nie inwestuje (nie jego pieniądze). Każdy jak wszystko w przyrodzie ma swój porządek. Jeżeli odchodzimy od tego porządku, to z reguły źle się kończy. Polityk może stanowić takie prawo, które nie przeszkadza w rozwoju, a także wymuszać poprzez prawo inwestycje np. ulgi itp.
Ja mam taką nadzieję, że w końcu jednak politycy odczepią się od gospodarki, może nie do końca, ale większym stopniu niż teraz. Należy cieszyć się, że to już częsciowo nastąpiło, bo nie wiem co działoby się z np. naszą walutą, gdyby ten związek polityki z gospodarką był większy.
Cytuj
...Zatrzymuje się tam jeden Ex...

Pytanie  brzmi czy potrzebnie. Ja raczej sądze, że nie.
Niech wszyscy politycy wpadną na ten pomysł i podróż Ex znacznie się wydłuży. Ex jak sama nazwa wskazuje powinien być szybki i ztrzymywać powinien się w miejscach newralgicznych np. duże miejscowości lub stacje węzłowe.
Co do reklamy PKP, to dobry towar nie trzeba reklamować, a zły nawet najlepsza reklama nie pomoże. Ponadto, kto po pół roku będzie pamiętał, że we Włoszczowej są perony, zwłaszcza, jak większość ludzi w Polsce mało to intersuje. Jakby Gosiewski z własnej kieszeni wybulił na 10 nowych wagonów, to i owszem nic nie miałbym przeciw.

Dodano po 30 minutach:

 No trochę przesadziłem z tymi politykami, może jeszcze takie funkcje jak obronność kraju, MSW itp. Nie wiem jak traktować inwestycje nieopłacalne, lub długo zwracające się, ale potrzebne. Najlepszy jest złoty środek, ale jak go znaleźć.

Offline Profeta

  • Wiadomości: 632
  • CM Czechowice-Dziedzice
    • Zobacz profil
    • http://my.opera.com/akvin-profeta/
  • Otrzymane polubienia: 1
Jak myślicie kiedy takie coś pojawi się w polsce <LOL2>
« Odpowiedź #34 dnia: 18 Października 2006, 21:55:27 »
Cytat: "Mariusz1970"
Polityk jest do stanowienia prawa i do niczego więcej. Do inwestowania są inwestorzy, a nie politycy. Ponadto polityk sam z siebie nie inwestuje (nie jego pieniądze). Każdy jak wszystko w przyrodzie ma swój porządek. Jeżeli odchodzimy od tego porządku, to z reguły źle się kończy. Polityk może stanowić takie prawo, które nie przeszkadza w rozwoju, a także wymuszać poprzez prawo inwestycje np. ulgi itp.

Dlaczego nie zacytowałeś całego zdania? W nawiasie wyraźnie napisałem w jakim sensie rozumiem to "inwestuje". Co do polityków jestem tego samego zdania, ale mam też świadomość, że taka sytuacja jest nierealna wszędzie na świecie. Nawet w tych rozwiniętych krajach, na które często się powołujemy i chcemy z nich czerpać wzorce (słusznie). Dlatego też nie określam się w sprawie Włoszczowy, gdyż powstanie peronu mi się podoba, ale nie podoba mi się sposób w jaki tego dokonano (kiełbasa wyborcza).
To aby ktoś pamiętał o peronie (nie peronach) we Włoszczowie (wej?) leży już w gestii PKP. Ale patrząc na marketing tej firmy to chyba masz rację. Ja byłbym za tym, jak już wcześniej wspomniałem, aby powstał jeszcze peron (perony) w Opocznie i CMK mogła być jeszcze efektywniej wykorzystana (np. poprzez pociągi PR). Każdy może mieć swoje zdanie na ten temat i ma do tego prawo. Ja wyrażam jedynie swój pogląd i bynajmniej nie jestem specjalistą tej kwestii (jak pewnie 99% tego forum też nie jest).
Pozdrawiam!
EP05 (100%), EU05 (100%), Projekt 201E (100%), Kabina SU46/SP47 (100%), Kabina 4E (100%), 104E (100%), Traxx F140MS (100%), Eurosprinter ES64F4 (80%).
www.my.opera.com/akvin-profeta

Offline firleju

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1588
  • bawię się (w) exe...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 121
Jak myślicie kiedy takie coś pojawi się w polsce <LOL2>
« Odpowiedź #35 dnia: 18 Października 2006, 22:33:14 »
Cytat: "Mariusz1970"
Nie wiem jak traktować inwestycje nieopłacalne, lub długo zwracające się, ale potrzebne.

Właśnie o to chodzi, że peron we Włoszczowej(wie) jest taką inwestycją, która albo się nie zwróci, albo będzie się zwracać 50 lat. Żaden normalny inwestor nie zainwestuje 3 mln złotych w coś co się nie zwróci w ciągu najbliższych 10 lat. Oczywiście styl w jaki to zostało zrobione może nie być w smak, ale trzeba pamiętać, że chociaż jeden polityk dotrzymał obietnicy wyborczej (reszta obiecywała ten peron i nic). Dla większego sensu ekonomicznego warto by było zainwestować w peron w Opocznie. W Polsce najgorsze są niedokończone inwestycje (grrr).
Skrypty do Blendera dostępne tutaj
W miarę aktualne wiki EXE wiki.eu07.es

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3925
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 277
Jak myślicie kiedy takie coś pojawi się w polsce <LOL2>
« Odpowiedź #36 dnia: 18 Października 2006, 23:59:47 »
Właśnie chodzi o styl:
1)przed wyborami - wiadomo o co chodzi - u polityka jest coś za coś, a powinno być inaczej, powinen nam służyć w sumie za duże pieniądze (nie tylko przed wyborami)
2) Nie z własnej kieszeni, a się pokazuje, jakby to on wybudowal
3)Skromny człowiek w tej sytuacji nie pokazłby się w telewizji, zrobiłby swoje i wporządku, a tubylcy i tak wiedzieliby kto się przyczynił to tego
4)Nie narzekać teraz na rozwalający się tabor, bo politycy teraz budować perony będą
5)Generalnie przerost formy nad treścią
6) Nie lubie tego polityka :) - to wszystko wyjaśniea prawda

No i ten ekspres zatrzymujący się tam, czy to ma sens?

To tyle, jak coś napiszecie, że się nie zgadzacie to się poddaję i z gory przyznaje rację.

Offline Żuk

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1085
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Jak myślicie kiedy takie coś pojawi się w polsce <LOL2>
« Odpowiedź #37 dnia: 19 Października 2006, 06:28:37 »
Chcecie aby nie doszlo do rujnacji kolei jeszcze bardziej? NIe glosujcie na Tuskhasacza i jego inne badziewia z nim zwiazane, jeszcze ta marna reklama lrlrlrlrlrazem. Zle mu z oczu patrzy

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3925
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 277
Jak myślicie kiedy takie coś pojawi się w polsce <LOL2>
« Odpowiedź #38 dnia: 19 Października 2006, 06:53:08 »
I widać tu działania PiSu, każdy kto inaczej myśli niż PiS, to od razu należy do układu i kocha PO, a przecież tak nie jest.
W sumie racja państwo solidarne czyt. socjalne jest lekarstewm na uzdrowienie gospodarki i ogólnie pozimom życia w socjalizmie centralnie sterowanym jest wyższy niż u tych wstrętnych libarałów-kapitalistów.
Przecież, że tak jest wystraczy popatrzeć na inne kraje. To od razu widać, że socjalizm górą.

Offline Patrykos

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Jak myślicie kiedy takie coś pojawi się w polsce <LOL2>
« Odpowiedź #39 dnia: 19 Października 2006, 07:50:19 »
Czy musicie dyskutowac o polityce ? bo to się robi nudne !To jest forum MaSzyny a nie PiSu i PO ! Mamy dyskutować na temat tej lokomotywy a nie na temat PiSu i PO !
Pozdrawiam, Patryk
https://www.facebook.com/WarsztatPatrykosa
Węgrom gratulujemy Ikarusa.

Offline Profeta

  • Wiadomości: 632
  • CM Czechowice-Dziedzice
    • Zobacz profil
    • http://my.opera.com/akvin-profeta/
  • Otrzymane polubienia: 1
Jak myślicie kiedy takie coś pojawi się w polsce <LOL2>
« Odpowiedź #40 dnia: 19 Października 2006, 11:19:05 »
Błagam Was nie mówcie tu o żadnych partiach.
Mariusz tak to już jest, że politycy robią wokół siebie szum. Tak jest na całym świecie i mnie to bynajmniej nie dziwi. Dość ciekawy aspektem tej sprawy jest jednak zrealizowanie obietnicy danej przez polityka. W sumie mnie to pozytywnie zaskoczyło.
A to czy zatrzymywanie się tam ekspresu ma sens to może być dyskusja bez sensu. Wońcu możemy tak dyskutować o kilkunast, a może nawet kilkudziesięciu stacjach gdzie pociągi tej klasy się zatrzymują i wrzeszczeć, że dziś to pięciu pasażerów było, a w zeszłym tygodniu żadnego. W końcu Włoszczowa to jakby nie było miasto powiatowe. Dla mnie się liczy to, że powstało coś dla kolei. Teraz wszystko w rękach PKP... zazwyczaj marnowali wszelki potencjał. Całą sprawa jest pewnie kontrowersyjna ze względu na postać "patrona" inwestycji, który nie ma najlepszej prasy nad Wisłą. Sam Mariusz przyznałeś, że go nie lubisz. Stąd też pewnie spojrzenie przez ten pryzmat nadaje negatywnego wrażenia całej inwestycji.
Jeszcze mam pytanie skąd się wzięły te 3 mln? Jak śledziłem od początku dyskusje na temat tego projektu na pmk to mówiło się wcześniej o 900 tys. zł. Więc to kolejny pomysł naszych wspaniałych i fachowych w dziedzinie kolejnictwa dziennikarzy, czy wybudowanie peronu rzeczywiście kosztuje tyle co pokaźnego domu pewnie nawet z basenem?
Pozdrawiam!
EP05 (100%), EU05 (100%), Projekt 201E (100%), Kabina SU46/SP47 (100%), Kabina 4E (100%), 104E (100%), Traxx F140MS (100%), Eurosprinter ES64F4 (80%).
www.my.opera.com/akvin-profeta

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3925
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 277
Jak myślicie kiedy takie coś pojawi się w polsce <LOL2>
« Odpowiedź #41 dnia: 19 Października 2006, 17:05:53 »
Wiesz o co mi chodzi Profeta, a ano o to, że przykładowo jesteś jakimś bonzem w PKP. Masz określony budżet i środki rozplanowane na cele wedgług Ciebie ważniejsze. I nagle przychodzi do Ciebie polityk i mówi wicie rozumicie jest sprawa, muszę dotrzymać obietnicy wyborczej, coś chlapnąłem na spotkaniu w remizie. Trzeba postawić peron. Ty na to, ale nie ma kasy na to, wszystko jest rozplanowane. On nie interesuje mnie to ma być i koniec, a wszystko ma być gotowe na powiedzmy październik, jeszcze przed wyborami. Nie wiem jak pan to zrobi, ale ma być, chyba, że chce się pan pożegnać z pracą. Co wtedy robisz, ano poddajesz się naciskowi, odwracasz swoje plany i robisz to. Chodzi mi o precedens, że politycy nie są od tego. Można iść dalej w tym kierunku i dawać możliwość coraz większego ingerowania polityków w to co dane przedsiębiorstwo ma inwestować, a co nie.
Pomijam tutaj jakość menagerów PKP i chodzi o zasadę. Trochę również przejaskrawiłem scenariusz, ale jest on możliwy.

Co do przystanku, dyskusja ma sens. Jeżeli w dłuższym okresie, statystycznie będzie tam bardzo mało ludzi wsiadło/wysiadało, to przystanek nie ma racji bytu. Po co wydłużać czas podróży pozostałym. To, że gdzieś tam jest podobnie, to wcale nie oznacza, że we Włoszczowej też ma tam tak być. Tak na moje oko, ludziów tam wsiadących/wysiadających będzie mało, chciaż mogę się mylić. Piszę to na podstawie, tego co widziałem w telewizji.

Offline Profeta

  • Wiadomości: 632
  • CM Czechowice-Dziedzice
    • Zobacz profil
    • http://my.opera.com/akvin-profeta/
  • Otrzymane polubienia: 1
Jak myślicie kiedy takie coś pojawi się w polsce <LOL2>
« Odpowiedź #42 dnia: 19 Października 2006, 22:08:56 »
Masz rację, w 100 procentach. Nie taka jest rola polityków. Choć podejrzewam, że te wszystkie zaplanowene inwestycje były planowane w podobny sposób. Mnie jedynie cieszy, że tym razem padło na kolej. A ewentualne zyski lub straty policzymy za kilka lat.
Pozdrawiam!
EP05 (100%), EU05 (100%), Projekt 201E (100%), Kabina SU46/SP47 (100%), Kabina 4E (100%), 104E (100%), Traxx F140MS (100%), Eurosprinter ES64F4 (80%).
www.my.opera.com/akvin-profeta

Offline Akvin

  • Wiadomości: 1006
  • We Will Rock You
    • Zobacz profil
    • http://my.opera.com/akvin-profeta
  • Otrzymane polubienia: 2
Jak myślicie kiedy takie coś pojawi się w polsce <LOL2>
« Odpowiedź #43 dnia: 19 Października 2006, 22:40:31 »
Zgoda! zgoda! ... Tak jest zgoda, A Bóg wtedy rękę poda...
Pozdrawiam
All you have to do is save the world...