Ankieta

Czy jesteś zainteresowany trasą nie-PKP'owską z uwzględnieniem fragmentów LHS i wąskotorówki (bez taboru)

Tak
113 (76.4%)
Nie
22 (14.9%)
Nie mam zdania
13 (8.8%)

Głosów w sumie: 129

Głosowanie skończone: 24 Września 2006, 22:28:12

Autor Wątek:  Realistyczna trasa kolei piaskowych  (Przeczytany 122805 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Żabek

  • Wiadomości: 546
  • Gdzie jest guzik rezygnacji?
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Realistyczna trasa kolei piaskowych
« Odpowiedź #120 dnia: 10 Kwietnia 2007, 22:20:53 »
Nie rozumiemy się chyba :)
Spójrz na to: http://img157.imageshack.us/my.php?image=135708070407ur7.jpg
Nie chodzi o to, że nie ma tekstury podkładów. Tory są złe, bo w pliku scm oba control vectory są ustawione na 0 0 0 (a w przypadku zwrotnicy czy łuku muszą być różen od zera)... Teraz jak je wyliczyć?? :/
The Frog

Offline bohunIC

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1407
  • Ну погоди
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 14
Realistyczna trasa kolei piaskowych
« Odpowiedź #121 dnia: 10 Kwietnia 2007, 22:28:10 »
A teraz wiem o co ci chodzi. Moja metoda jest nastepujaca zwrotnica robie przedluzenie rozgalezienia o dodatkowy track potem wstawiam z drugiej strony zwrotnice ustawiam w maxie wektor X lub Y zalezy jaki kat i przesuwam na powiekszeniu az mi sie nalozy tor przedluzony ramienia z ramieniem przesuwajacej zwrotnicy!

pogladowy rysunek

Prawie jak zabawa w AutoCad'ie tylko ze operujesz katami prostymi i na podstawie przedluzen mozesz dopasoac sobie kat. Pamietaj zeby se blokowac wektor poruszania albo X albo Y i wyjdzie ci elegancko, lepiej jak w REALU. ;) Potem FLEXEM se polaczysz!

Offline Żabek

  • Wiadomości: 546
  • Gdzie jest guzik rezygnacji?
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Realistyczna trasa kolei piaskowych
« Odpowiedź #122 dnia: 11 Kwietnia 2007, 19:25:32 »
Dzięki, ale chyba się tak nie da zrobić... Tzn pokaże dokładnie jak to wygląda w maxie:

.

W praktyce wygląda to tak, że tor zwrotny ani nie jest łukiem ani nie łączy się gładko z następnym torem. Nie da się tego w jakiś łatwy sposób zrobić w maxie, bo po prostu nie da się przesuwać wektora zerowego tak, jak to opisałeś wyżej (wektor to to zielone na końcu toru zwrotnego).
Wygląda na to, że trzeba będzie sięgnąć po narzędzia matematyczne i liczyć na piechotę...
The Frog

Offline bohunIC

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1407
  • Ну погоди
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 14
Realistyczna trasa kolei piaskowych
« Odpowiedź #123 dnia: 11 Kwietnia 2007, 20:36:34 »
Widze to w perspektywie ;) Sluchaj dlaczego nie uzyjesz zrotnicy ze skryptow? Zielona zwrotnica, widok  TOP i zrob tak jak ci opisalem wyzej a wyjdzie elegancko! Albo popros kogos niech ci zrobi taki uklad torow a ty sobie go wstawisz przez MERGE i po zawodach. Pozatym sa FLEXy one ulatwiaja zycie jak sie dobrze wyliczy kat! Jak chcesz to ci wytlumacze na GG

Offline Żabek

  • Wiadomości: 546
  • Gdzie jest guzik rezygnacji?
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Realistyczna trasa kolei piaskowych
« Odpowiedź #124 dnia: 11 Kwietnia 2007, 21:07:57 »
Cytat: "bohunIC"
Sluchaj dlaczego nie uzyjesz zrotnicy ze skryptow?

Trasa została wykonana w jET a potem zaimportowana do maxa. Skrypt się pomylił (a bo to jeden raz w przypadku importu zwrotnic...) i teraz wszystkie 405 zwrotnic w scenerii jest kanciate :/ Najwyraźniej trzeba będzie wykonać mrówczą pracę i wszystkie usunąć i wstawić na nowo...
The Frog

Offline bohunIC

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1407
  • Ну погоди
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 14
Realistyczna trasa kolei piaskowych
« Odpowiedź #125 dnia: 11 Kwietnia 2007, 21:19:13 »
Oooooooooooo to naprawde wspolczuje i zycze cierpliwosci przy przekladaniu! Niemniej jednak musze powiedziec ze sceneria sie ciekawie zapowiada, a planujesz bocznice w Szczakowej? Jak sie przejezdza szlakiem w kierunku do Krakowa widac ja po lewej stronie, chyba ze 20 torow jak nie wiecej pod trakcja ;)

Offline Żabek

  • Wiadomości: 546
  • Gdzie jest guzik rezygnacji?
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Realistyczna trasa kolei piaskowych
« Odpowiedź #126 dnia: 11 Kwietnia 2007, 23:01:42 »
Symek nie da rady :(
Nie ma stacji Jaworzno Szczakowa (jest fragment szlaku Mysłowice - Szczakowa ale zaczyna się za Mysłowicami a kończy na p.odg Długoszyn) - to jest sceneria kolei piaskowej. Gdzieś na poprzedniej stronie jest mapka - możesz porównać z geoportalem :)
The Frog

Offline defiler

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1094
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 81
Realistyczna trasa kolei piaskowych
« Odpowiedź #127 dnia: 11 Kwietnia 2007, 23:04:41 »
Żabek, tylko sie nie zniechecaj tymi zwrotkami. Szkoda by bylo, gdyby tak swietnie zapowiadajaca sie sceneria, nie ujrzala swiatla dziennego :)

PZDR

Offline Żabek

  • Wiadomości: 546
  • Gdzie jest guzik rezygnacji?
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Realistyczna trasa kolei piaskowych
« Odpowiedź #128 dnia: 11 Kwietnia 2007, 23:19:51 »
Nie no, nie zniechęcam się... Tylko perspektywa usunięcia 405 zwrotnic a potem wstawienia ich dopasowując 405 * 3 = 1215 punktów (x y z) jest troszkę dobijająca, nie uważasz??
Za to będę musiał kogoś poprosić o zrobienie inców z teksturą podkładów pod te zwrotnice (wymiary niestandardowe wg. PKP) - w najgorszym wypadku 18 inców (9P i 9L). Wymiary podam, chętni proszeni o PW :D
The Frog

Offline Żabek

  • Wiadomości: 546
  • Gdzie jest guzik rezygnacji?
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Realistyczna trasa kolei piaskowych
« Odpowiedź #129 dnia: 01 Maja 2007, 21:11:21 »
No tak... Chętnych brak... Ale mniejsza o to :P
Prace nad scenerią postępują, mam w planach skończyć dzisiaj eventy dla Boru Górnego i Dolnego - zostanie tylko Szczakowa Północ i 3 x Niwka Modrzejów (+). A potem powrót do modelowania terenu, poprawiania trakcji i tych nieszczęsnych zwrotnic :/
The Frog

Offline Żabek

  • Wiadomości: 546
  • Gdzie jest guzik rezygnacji?
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Realistyczna trasa kolei piaskowych
« Odpowiedź #130 dnia: 12 Maja 2007, 23:10:00 »
Panie i Panowie!

:D

Mam zaszczyt zaprezentować pierwszy w symulatorze most podsadzkowy mojego autorstwa!

Jest to model o tyle ważny o ile kluczowy w tej scenerii. A poza tym to mój pierwszy model z czego jestem bardzo dumny :)

Pozdrawiam
Damian

PS. Przepraszam tych, którzy pomyśleli że ukazuje się beta scenerii... Cierpliwości, cierpliwości. Jak widać prace postępują :)
The Frog

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Realistyczna trasa kolei piaskowych
« Odpowiedź #131 dnia: 12 Maja 2007, 23:14:46 »
Most jak najbardziej, byłem też obejrzeć galerię. Trzymam kciuki za skończenie scenerii.

Offline Helmutt

  • Wiadomości: 78
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Realistyczna trasa kolei piaskowych
« Odpowiedź #132 dnia: 14 Maja 2007, 06:17:09 »
Teraz jeszcze tylko specjalistyczne wagony "rolkowe" zrobić i będzie się można bawić w wyładowywanie tych tam kamieni czy czegoś.
Sekcja Eksploatacji ISE Wielki Kac

Offline RooteK

  • Wiadomości: 1238
    • Zobacz profil
    • Nieoficjalna strona węzła kolejowego Jaworzno.
  • Otrzymane polubienia: 21
Realistyczna trasa kolei piaskowych
« Odpowiedź #133 dnia: 14 Maja 2007, 14:41:26 »
No no. Świetny ten most podsadzkowy :) Mam nadzieję, że nie przycina mocno grafy ;)

Offline Żabek

  • Wiadomości: 546
  • Gdzie jest guzik rezygnacji?
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Realistyczna trasa kolei piaskowych
« Odpowiedź #134 dnia: 14 Maja 2007, 15:01:25 »
Cytat: "glowawojtas0"
No no. Świetny ten most podsadzkowy :) Mam nadzieję, że nie przycina mocno grafy ;)

Raczej nie powinien. Mosty są zlokalizowane w obszarach, gdzie nie ma za dużo do rysowania - na bocznicach kopalnianych (Staszic, Szyb Wschodni - KWK "NM"), wzdłuż szlaków (Kazimierz, Upadowa) czy w rejonie stacji (Wyskoi Brzeg na JCC).
A co do wagonów rolkowych do przewozu piasku to otrzymałem zapewnienia od jednego z kolegów, że wagon jest, tylko wymaga drobnych poprawek (dot. wagonu 401Vc, raczej nie ma wagonów 22W).
The Frog

Offline Helmutt

  • Wiadomości: 78
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Realistyczna trasa kolei piaskowych
« Odpowiedź #135 dnia: 15 Maja 2007, 08:27:04 »
Jednak zdawajmy sobie sprawę, że engine syma chyba nie da rady obsłużyć pełnej procedury "obsługi" wagonów rolkowych na moście podsadzkowym. Pozostanie nam wolne przejechanie ze składem przez most. Oczywiście w odpowiednim kierunku;)
Sekcja Eksploatacji ISE Wielki Kac

Offline Żabek

  • Wiadomości: 546
  • Gdzie jest guzik rezygnacji?
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Realistyczna trasa kolei piaskowych
« Odpowiedź #136 dnia: 23 Maja 2007, 10:22:37 »

Taki komunikat pojawił się dzisiaj przy próbach pracy nad trasą. File -> Open recent. Przy normalnym sposobie otwierania (File -> Open) też wyskakuje ten sam błąd.
Co prawda jest backup, ale stary.
Cofa mnie to o kilka miesięcy w pracach nad scenerią ;( Chyba, że ktoś wie co się stało 3ds-owi...

Pozdro
Damian.

PS. Nie jest to wymówka typu "padł mi dysk"...
The Frog

Offline Sakorius

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 666
  • KB Serwis - Szczecin Dąbie
    • Zobacz profil
    • Sakorius Home Gallery
  • Otrzymane polubienia: 0
Realistyczna trasa kolei piaskowych
« Odpowiedź #137 dnia: 23 Maja 2007, 10:51:31 »
Miałem podobny problem, gdy w czasie zapisu pliku zresetował mi się komputer, wówczas plik ze scenerią się uszkodził i już nie dało się go otworzyć. Ale jest ratunek, otóż 3dmax co kilka minut robi "autosave'y", a znajdują się one w katalogu "autoback" zazwyczaj mają rozszerzenie *.mx lub *.max. Znajdź najnowszy plik w tym katalogu i uruchom go tak jak normalnego *.max-a lub jeśli jest to plik *.mx, zmień jego rozszerzenie na *.max i dopiero wtedy odpal. Ja w ten sposób "uratowałem" spory kawałek swojej trasy, bo - podobnie jak Ty - miałem stary backup ;)
Pozdrawiam, Sławek

Offline Żabek

  • Wiadomości: 546
  • Gdzie jest guzik rezygnacji?
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Realistyczna trasa kolei piaskowych
« Odpowiedź #138 dnia: 23 Maja 2007, 16:18:19 »
Nie wiem jak Ci dziękować :D
Działa bez zarzutu. Jak zobaczyłem tamten mój backup to się złapałem za głowę - tam nawet trakcji nie było!
The Frog

Offline defiler

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1094
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 81
Realistyczna trasa kolei piaskowych
« Odpowiedź #139 dnia: 23 Maja 2007, 19:31:45 »
To masz nauczke, ze nalezy robic backupy i to jak najczesciej. Sam sie o tym przekonalem na wlasnej skorze wiele razy :-)

Offline JONIN_EZT

  • Wiadomości: 918
  • Dalej student. Linia 202 maker
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Realistyczna trasa kolei piaskowych
« Odpowiedź #140 dnia: 23 Maja 2007, 20:30:31 »
jedno dobre że nie przepadło bo by była tragedia. Dobrą metodą jest też nagrywanie na CD. Chociaż ja robie to w inny sposób poprostu zapisuje 3 te same pliki w różnych miejscach i jest GIT.
Linia 202
Układ torowy (tory główne) - 100%
Układ torowy (reszta) - 15%

Offline 201E-003

  • Wiadomości: 252
  • Dyżurny Ruchu
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Realistyczna trasa kolei piaskowych
« Odpowiedź #141 dnia: 28 Maja 2007, 17:57:46 »
Mam skromne pytanie. Czy trasa będzie sięgała bardziej na zachód ? (Pyskowice, Piekary Śląskie) itp. Pytam z ciekawości, więc proszę nie odpowiadać "jak zrobisz to będzie" ;)

Offline Żabek

  • Wiadomości: 546
  • Gdzie jest guzik rezygnacji?
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Realistyczna trasa kolei piaskowych
« Odpowiedź #142 dnia: 29 Maja 2007, 17:40:54 »
Nie mam w zwyczaju odpowiadać w ten sposób :)
Co do rozwijania scenerii - już w chwili obecnej ten wycinek, który jest zrobiony ładuje się prawie 10 minut. A nie jest jeszcze skończony. W planach przyszłych wersji jest przede wszystkim budowa Szczakowej Południe i pól piaskowych (Pole Przymiarki i Ciężkowice). Dopiero później będę myślał o KP Kuźnica Warężyńska i KP Kotlarnia wraz z oboma PTKiGK.
Pozdrawiam
Damian

PS.
Jeśli masz jakieś materiały dot. omawianych przez Ciebie fragmentów to zawsze możesz się podzielić :P
The Frog

ENKA

  • Gość
Realistyczna trasa kolei piaskowych
« Odpowiedź #143 dnia: 10 Czerwca 2007, 13:17:00 »
Żabek:

Możesz wymienić programy z których korzystasz do tworzenia scenerii? ;>

Offline Żabek

  • Wiadomości: 546
  • Gdzie jest guzik rezygnacji?
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Realistyczna trasa kolei piaskowych
« Odpowiedź #144 dnia: 18 Czerwca 2007, 22:15:45 »
Witam!

Najpierw odpowiem - korzystam z 3ds max - do edycji terenu i wszystkiego poza torami; z jETa - do edycji torów, przypisywania nazw itp; z Notatnika - do poprawiania bzdur, głównie z tego pierwszego :P
Może to śmieszne, ale do tworzenia elementarnych eventów korzystałem z Excela :P

A teraz to, co mam do przekazania: podjąłem nierówny bój ze zwrotnicami. Wszystkie trzeba było kłaść od nowa, ale to już za mną. Teraz najwyżej edycja kilku punktów.
Prace nad scenerią postępuja powoli acz stale. Pojawiły się rzeki: Biała i Czarna Przemsza oraz Bobrek. Jeszcze powinien być tzw. Kanał Główny w Jaworznie i różnego typu zbiorniki, osadniki, stawy itp.

W najbliższych planach jest poprawa trakcji w kilku miejscach, tekstury podkładów pod zwrotnice i zabawa z terenem (np. budowa innego typu mostu samorozładowczego).

Pozdro
Damian

PS.
Poważnie się zastanawiam czy nie przydałby się jakiś 'pomocnik' :)
The Frog

Offline Żabek

  • Wiadomości: 546
  • Gdzie jest guzik rezygnacji?
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Realistyczna trasa kolei piaskowych
« Odpowiedź #145 dnia: 07 Lipca 2007, 23:26:04 »
Witam!

Ostatnio w wątku mało się dzieje i nadszedł czas, aby to zmienić :D A jako, że w dacie trzy siódemki, to i wiadomość mam dobrą, jak na ten dzień przystało. Niniejszym ukazuje się wersja beta scenerii kolei piaskowej!
Powodów jest jeden - muszę trochę odpocząć, bo mam wrażenie, że projekt zaczyna mnie przerastać :/
Wiem, że trasa ma masę niedoróbek. Wiem też, że miejscami fps jest fatalny. Wiem również ile pracy trzeba jeszcze włożyć w scenerię, żeby wyglądała jak należy.

Jako, że jest to wersja 'bardzo beta', do prowadzenia są tylko trzy pociągi, z których polecam EN57-402, gdyż jako jedyny jedzie on oryginalną swoją trasą. Pozostałe składy (byk+eaosy) wstawione są dla ściemy, żeby były. W rzeczywistości takich składów nie było.

To tyle tytułem wstępu.
Acha: Vmax=40km/h, na stacjach 15km/h.
Oto link: http://www.sendspace.com/file/jhre3g.
Można przesyłać uwagi na PW, ale nie typu 'Nie ma słupa/odciągu' itp.


Pozdrawiam i miłej jazdy :D
Żabek
The Frog

Offline prof_klos

  • Wiadomości: 618
  • Już nigdy nie będzie takiego lata...
    • Zobacz profil
    • http://www.prof-klos.yoyo.pl
  • Otrzymane polubienia: 4
Realistyczna trasa kolei piaskowych
« Odpowiedź #146 dnia: 08 Lipca 2007, 01:00:15 »
Faktycznie miejscami, robi się pokaz slajdów, ale kurczę no - jakby nie wiedział co to za trasa - od razu zgadłbym, że to jakaś przemysłowa okolica.
Co to oznacza?
Klimat jest niesamowity!
I to jest w trasach najważniejsze!
Ciekawe są modele mostów itp.
Ogółem - gratuluję dobrej roboty!
Z MaSzyną od 2003!

Offline Charlie89

  • Wiadomości: 669
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Realistyczna trasa kolei piaskowych
« Odpowiedź #147 dnia: 08 Lipca 2007, 08:48:28 »
Ufff.. no trasa jest ogromna i posiada olbrzymi potencjał. U mnie w tym "leśnym" odcinku było 18 FPS więc nie jest tak źle:P A najbardziej spodobały mi się modele na trasie zwłaszcza linie wysokiego napięcia!!
Z miasta gdzie początek swój bierze Warta a kończy się CMK :)

Offline REWIZOR

  • Administrator
  • Wiadomości: 3679
    • Zobacz profil
    • www.eu07.pl
  • Otrzymane polubienia: 28
Realistyczna trasa kolei piaskowych
« Odpowiedź #148 dnia: 08 Lipca 2007, 08:54:36 »
Żabek zupełnie niepotrzebne Twoje obawy. Rzeczywiście jak piszesz jest kilka rzeczy do poprawy, nieważne wszak to wersja BETA. Mam nadzieje iż tak jak ja, żaden z forumowiczów nie będzie tutaj się rozpisywał o błędach czy niedoróbkach ( bo Żabek o tym wie ) tylko pochwali za kawał czasu poświęcony stworzeniu tej scenerii. Mnie sie bardzo podoba, ponadto kiedyś całkiem niedaleko tam mieszkałem i mam miłe wspomnienia z okolicznych terenów zalesionych ;).
Pozdrawiam

Offline Grand

  • Wiadomości: 382
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Realistyczna trasa kolei piaskowych
« Odpowiedź #149 dnia: 08 Lipca 2007, 08:57:32 »
No i d. blada bo link nie dziala, nie pojezdze sobie :/
/ \  / \  / \