Ankieta

Czy jesteś zainteresowany trasą nie-PKP'owską z uwzględnieniem fragmentów LHS i wąskotorówki (bez taboru)

Tak
113 (76.4%)
Nie
22 (14.9%)
Nie mam zdania
13 (8.8%)

Głosów w sumie: 129

Głosowanie skończone: 24 Września 2006, 22:28:12

Autor Wątek:  Realistyczna trasa kolei piaskowych  (Przeczytany 122837 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline hejnal

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Realistyczna trasa kolei piaskowych
« Odpowiedź #60 dnia: 04 Stycznia 2007, 17:53:58 »
Te krzaki śmiesz nazywać lasem? Przyjedź do nas to zobaczysz co to takiego jest ten las.

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Realistyczna trasa kolei piaskowych
« Odpowiedź #61 dnia: 04 Stycznia 2007, 18:10:49 »
Cytat: "Żabek"
Powiedz mi, który komp udżwignie scenerię zawierającą, dajmy na to 1 000 - 10 000 drzew?? Większość terenu wokół torów porośnięta jest lasem (choć pewnie niektórych zdziwi, że mamy tu drzewa :P ) Wystarczy na GoogleMapach zobaczyć...
Policzmy, jedno drzewko to 4 ściany po 2 trójkąty - czyli 8 tri. Razy 10 000 daje nam 80 tys. tri. Mało ;) Pomijając straty na wskutek przeliczania tylu obiektów, to bywają gorsze rzeczy :)
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline Żabek

  • Wiadomości: 546
  • Gdzie jest guzik rezygnacji?
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Realistyczna trasa kolei piaskowych
« Odpowiedź #62 dnia: 04 Stycznia 2007, 20:40:11 »
Skoro tak twierdzisz, to w weekend dostanę ataku szalonego klikacza i bedzie sadził drzewo gdzie popadnie :)chyba, ze mi babel na palcu wyskoczy :P
The Frog

Offline Żabek

  • Wiadomości: 546
  • Gdzie jest guzik rezygnacji?
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Realistyczna trasa kolei piaskowych
« Odpowiedź #63 dnia: 06 Stycznia 2007, 20:00:55 »
Tak, jak obiecałem, poklikałem troszkę. A oto efekt:
         

To narazie tyle... wiecie, rozumiecie... sesja, trudny czas...
Pzdr
The Frog

Offline Grand

  • Wiadomości: 382
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Realistyczna trasa kolei piaskowych
« Odpowiedź #64 dnia: 07 Stycznia 2007, 12:10:37 »
Troche galezie na tory wlaza, ale po za tym ladnie to wyglada. Jeszcze trawe na koncu poprawisz i bedzie git. Powodzenia w tworzeniu trasy.
/ \  / \  / \

Offline hejnal

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Realistyczna trasa kolei piaskowych
« Odpowiedź #65 dnia: 08 Stycznia 2007, 18:15:11 »
Cytat: "Grand"
Troche galezie na tory wlaza

To niestety jest zgodne z realem.

Offline Żabek

  • Wiadomości: 546
  • Gdzie jest guzik rezygnacji?
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Realistyczna trasa kolei piaskowych
« Odpowiedź #66 dnia: 09 Stycznia 2007, 19:00:13 »
Cytat: "Grand"
Troche galezie na tory wlaza
Krzaki to nawet na torach mogą być :) Jak pociąg raz czy dwa razy dziennie łącznicą przejedzie, to natura ma pole do popisu :P
The Frog

Offline Żabek

  • Wiadomości: 546
  • Gdzie jest guzik rezygnacji?
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Realistyczna trasa kolei piaskowych
« Odpowiedź #67 dnia: 16 Stycznia 2007, 21:47:16 »
Postanowiłem wystosować mały apel:

Wiem, iż użytkownicy forum sami tworzą modele wagonów i lokomotyw i udostępniają je kilku znajomym a ogółowi udostępnią jak ukaże się "oficjalna paczka". Potem okazuje się, że oficjalna pczka nie może się ukazać i zamiast tego pojawia się nieoficjalna, która owych modeli nie posiada. Wiem, że istnieją jeżdżące i możliwe do prowadzenia modele lok. TEM2, wagonów 401V, 418V. Tyle, że ktoś słyszał, że ktoś widział, że ktoś ma.

Ja tworzę trasę, na której z założenia nie będzie cudów jak EP09, EU07, ET41 itp. Eaosów też prawie nie będzie, bo one w tej scenerii w oryginale nie występują. Ja mogę stworzyć scenerię żeby każdy mógł sobie polatać albo pojeżdzić ET21 bez wagonów. Tylko po co?

Dlatego proszę, jeżeli macie modele o których tutaj mówie, mogą być wersje bardzo beta i zgadzacie się na ich upublicznienie wraz z nowobudowaną trasą - dajcie znać.

Dostaję sygnały od wielu osób z pytaniami na jakim etapie znajduje się budowana trasa. Są nawet tacy, którzy pomagają i motywują do dalszej pracy (ukłony w Twoją stronę, Michale!). Anieta na górze wskazuje, że są osoby, które chca pomóc...

Ta sceneria nie ukaże się bez Waszej pomocy. Uwierzcie mi, to nie jest takie proste jak niektóre scenerie z 50 km prostego toru i dwiema stacjami - na początku i na końcu budowane tylko po to, żeby rozpędzic się EPoką do 140 km/h... Ta sceneria jest na tyle realistyczna na ile to możliwe - promienie łuków wyznaczane są z dokładnością do 5m, wzniesienia, spadki, nasypy, wykopy. Tylko po co to wszystko, gdy nie ma czym jeździć??

Pozdrawiam

PS. Na chwilę obecną zbudowane są 4 stacje z dokładnym odwzorowaniem układów torowych - Bór Górny, Bór Dolny, Jęzor Centralny i Szczakowa Północ. Pogooglujcie trochę to zobaczycie, że nie są to małe stacyjki...

PS2. Proszę nie scalać tego postu z poprzednim.
The Frog

Offline KowiEU

  • Wiadomości: 236
    • Zobacz profil
    • http://www.fotokolej.pl/search.php?search_user=KowiEU
  • Otrzymane polubienia: 0
Realistyczna trasa kolei piaskowych
« Odpowiedź #68 dnia: 16 Stycznia 2007, 23:12:36 »
Rozumiem cie ale niestety taka jest prawda ze ten tabor( co w orginale tu jezdzi) przewidziany jest do SPT i co poradzic. Najlepiej wywiazal sie z tego problemu kolega @kudlacz ktory stworzyl tabor orginalny w odniesieniu do trasy ktorej tworzy, ale wiadomo nie kazdy ma do tego smykalke.

Offline hejnal

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Realistyczna trasa kolei piaskowych
« Odpowiedź #69 dnia: 17 Stycznia 2007, 09:36:56 »
Cytat: "Żabek"
Wiem, że istnieją jeżdżące i możliwe do prowadzenia modele lok. TEM2, wagonów 401V, 418V. Tyle, że ktoś słyszał, że ktoś widział, że ktoś ma.

Wagony 401V i 401Vc są ale do Trainz. Jesli chodzi o Tamare to zrób pożądne tekstury to będziesz miał model!!

Cytat: "Żabek"
Eaosów też prawie nie będzie, bo one w tej scenerii w oryginale nie występują.

Kto ci takich bzdór naopowiadał? A czym się wozi węgiel do elektrowni Jaworzno III? Taczkami?

Offline Żabek

  • Wiadomości: 546
  • Gdzie jest guzik rezygnacji?
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Realistyczna trasa kolei piaskowych
« Odpowiedź #70 dnia: 17 Stycznia 2007, 13:52:43 »
Cytat: "hejnal"
Cytat: "Żabek"
Eaosów też prawie nie będzie, bo one w tej scenerii w oryginale nie występują.

Kto ci takich bzdór naopowiadał? A czym się wozi węgiel do elektrowni Jaworzno III? Taczkami?

Szlaku JIII - KWK Sobieski nie ma w scenerii.
Cytat: "CTL w innym wątku dotyczącym poprzedniego podejścia do trasy"
Spoko spoko Panie Żabku Pan sie nie boi o samorozładowcze. Wagony 15W, 401V i 401Vc sa gotowe, ponizej od prawej 401Vc i 401V:-)

Myślisz, że miał na myśli modele do Traniza??
The Frog

Offline hejnal

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Realistyczna trasa kolei piaskowych
« Odpowiedź #71 dnia: 17 Stycznia 2007, 14:16:51 »
W tym wypadku myślę że to on (CTL) zrobił te modele.

Offline Żabek

  • Wiadomości: 546
  • Gdzie jest guzik rezygnacji?
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Realistyczna trasa kolei piaskowych
« Odpowiedź #72 dnia: 17 Stycznia 2007, 21:50:48 »
Cytat: "kowi"
Najlepiej wywiazal sie z tego problemu kolega @kudlacz ktory stworzyl tabor orginalny w odniesieniu do trasy ktorej tworzy, ale wiadomo nie kazdy ma do tego smykalke.

Jeśli ktoś pokaże (powie np. na gg) w jaki sposób zrobić model wagonu to nie ma problemu - foty na tekstury się zrobi - 3km do przejścia to wszak nie daleko jest. Tylko te pliki mmd i chk - dla mnie to zagadka.
Bo tak jak powiedziałem - byk będzie jeden, na Borze Górnym. Kibel będzie jeden - na Jęzorze Centralnym. Reszta to prawie wyłącznie tamary, radwany, automaty i sputniki. Prawdę powiedziawszy powinny być też parowozy Ty2, ale cóż...
The Frog

Offline hejnal

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Realistyczna trasa kolei piaskowych
« Odpowiedź #73 dnia: 17 Stycznia 2007, 22:10:11 »
Zrób tylko fotki. Reszte zrobi kto inny. ;)

Offline Żabek

  • Wiadomości: 546
  • Gdzie jest guzik rezygnacji?
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Realistyczna trasa kolei piaskowych
« Odpowiedź #74 dnia: 20 Stycznia 2007, 21:23:50 »
Spoko.
Żeby nie było, że się pienię i nic nie robię - dwa skriny z dzisiaj. Troszkę drzewa podrosły i się namnożyły.
         
Oba w rejonie JCB.
Pozdrawiam
The Frog

Offline hejnal

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Realistyczna trasa kolei piaskowych
« Odpowiedź #75 dnia: 21 Stycznia 2007, 10:08:14 »
O, nasypy.
Robisz też wysokości torów? Spadki i zjazdy itp?

Offline Żabek

  • Wiadomości: 546
  • Gdzie jest guzik rezygnacji?
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Realistyczna trasa kolei piaskowych
« Odpowiedź #76 dnia: 21 Stycznia 2007, 11:03:11 »
Oczywiście, że tak. Wyobraź sobie - jeden tor idzie dołem, drugi mostem nad nim a między nimi są łącznice. Czyli musi być podjazd pod róznymi kątami - np. róznica poziomów ok 3m na długości około 700m.
[EDIT]
Dzisiaj zauważyłem, że z sadzonek wyrosły semafory :P Narazie tylko w rejonie JCB i Boru Kamień, ale zawsze to coś :D Ciekawe czy trakcja też rośnie z sadzonek? Hmm..
         
The Frog

Offline Żuk

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1085
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Realistyczna trasa kolei piaskowych
« Odpowiedź #77 dnia: 22 Stycznia 2007, 02:10:42 »
Rabit Rabit chrum chrum, na pierwszym screenuchu wydaje mi sie ze semafory sa za blisko ustawione od osi toru. Gdyby takowe semafory byly odchylone na zewnatrz od toru mogloby byc. Daj dalej ciupenke semafory a dochowamy sie zachowanie skrajni.

Offline Żabek

  • Wiadomości: 546
  • Gdzie jest guzik rezygnacji?
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Realistyczna trasa kolei piaskowych
« Odpowiedź #78 dnia: 22 Stycznia 2007, 20:53:00 »
Cytat: "Żuk"
Rabit Rabit chrum chrum,

Ale poza tym to ok?? :P

Dzisiaj pojawiły się semafory na Szczakowej Północ. Dziwne tylko, że semafory rosną a tarcze manewrowe nawet nie kiełkują :/
           
Odpowiednio od lewej - wyjazd ze Szczakowej Północ w kierunku Jęzora i wjazd na Szczakową Północ od strony Szczakowej Południe :)
The Frog

Offline RooteK

  • Wiadomości: 1238
    • Zobacz profil
    • Nieoficjalna strona węzła kolejowego Jaworzno.
  • Otrzymane polubienia: 21
Realistyczna trasa kolei piaskowych
« Odpowiedź #79 dnia: 23 Stycznia 2007, 15:06:50 »
fajnie ;D nareszcie ktoś wziął się za moją miejscowość (szczakowę)
Czy uwzględniasz w szczakowej DZIAŁAJĄCĄ  górkę rozrządową i misje na niej??

Offline hejnal

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Realistyczna trasa kolei piaskowych
« Odpowiedź #80 dnia: 23 Stycznia 2007, 16:50:36 »
Jesli "Szczakwę" to w "Szczakowie" wg mnie nieprawidłowo. Jeśli w "Szczakowej" to "Szczawkową" wg mnie prawidłowo.
Odpowiadając co do górki rozrządowej to nie jest ona w żaden sposób związana z Kolejami Piaskowymi mimo iż tak blisko się znajduje.

Offline Żabek

  • Wiadomości: 546
  • Gdzie jest guzik rezygnacji?
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Realistyczna trasa kolei piaskowych
« Odpowiedź #81 dnia: 23 Stycznia 2007, 17:50:36 »
Cytat: "hejnal"
Odpowiadając co do górki rozrządowej to nie jest ona w żaden sposób związana z Kolejami Piaskowymi mimo iż tak blisko się znajduje.

Dokładnie. Musiałem postawić grubą kreskę oddzielającą PKP i kolej piaskową, bo za dużo byłoby do zrobienia i nie wiem jaki komp by uciągnął scenerię giganta. Może będą pojawiały się patche jak komuś spodoba się sceneria i dodatki typu trasa Mysłowice - Szczakowa, czy Dąbrowa Górnicza. Ale pomalutku, pomalutku :)
The Frog

Offline hejnal

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Realistyczna trasa kolei piaskowych
« Odpowiedź #82 dnia: 09 Lutego 2007, 12:54:01 »
Cytat: "Żabek"
Na odzwierciedlanych przeze mnie trasach występują różne dziwolągi, których modeli nie spotkałem nigdy w symku (np. semafor świetlny jednokomorowy podający jedynie S1 albo SBL trzystawna bez górnej - zielonej komory).

W końcu ją znalazłem. Najciemniej pod latarnią. Ostatni SBl przed stacją Szczakowa Południe od strony Północy :).

Offline Żabek

  • Wiadomości: 546
  • Gdzie jest guzik rezygnacji?
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Realistyczna trasa kolei piaskowych
« Odpowiedź #83 dnia: 10 Lutego 2007, 20:29:15 »
Mam pytanie - czy ktoś posiada model mostu samorozładowczego do rozładunku wagonów z piaskiem czy będę musiał sam sobie poradzić?
Pozdro
Damian
The Frog

Offline hejnal

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Realistyczna trasa kolei piaskowych
« Odpowiedź #84 dnia: 10 Lutego 2007, 20:50:12 »
Widziałem te modele do Trainza. Można je gdzieś sciągnąć.
Do Maszyny to chuba trza je dopiero zrobić. Który most chcesz? zrobisz zdjęcia na tekstury? O zdjecia taboru się nie można było ciebie doprosić czy zwykłych mostów.

Offline Żabek

  • Wiadomości: 546
  • Gdzie jest guzik rezygnacji?
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Realistyczna trasa kolei piaskowych
« Odpowiedź #85 dnia: 10 Lutego 2007, 23:30:02 »
Cytat: "hejnal"
O zdjecia taboru się nie można było ciebie doprosić czy zwykłych mostów.

Bo czasami na przeszkodzie stają różne "siły wyższe" typu OCHRONA, która zamiast łapać grasujących tam złodzieji urządza sobie polowanie na ludzi z cyfrakiem. A drugie to że nie mam ochoty brnąć po kolana w błocie tudzież odpadach poprzemysłowych żeby strzelić parę fot. Wolę zaczekać aż wyschnie/zamarznie. A ani na jedno ani na drugie się nie zanosi. A co do tekstur - w Pomocy prosiłem o wykonanie wysięgników ze ZROBIONYCH ZDJĘĆ i tylko jeden ludek się zgłosił. Obaj wiemy że to nie Ty :)
The Frog

Offline hejnal

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Realistyczna trasa kolei piaskowych
« Odpowiedź #86 dnia: 11 Lutego 2007, 09:13:55 »
Bo ja ci moge zrobic model nie teksture. No chyba że chodzi o tekstire do modelu który sam robie.

Co do ochrony to ona czycha tylko tam gdzie węgiel wożą. Idź tam gdzie nie ma tak cennych towarów. Zdjęcia taboru mozesz zrobić koło szopy. sporo ludzi tam foci.

Offline Grzegorz KK

  • Wiadomości: 672
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Realistyczna trasa kolei piaskowych
« Odpowiedź #87 dnia: 11 Lutego 2007, 09:18:20 »
Cytat: "hejnal"
Bo ja ci moge zrobic model nie teksture. No chyba że chodzi o tekstire do modelu który sam robie.

Co do ochrony to ona czycha tylko tam gdzie węgiel wożą. Idź tam gdzie nie ma tak cennych towarów. Zdjęcia taboru mozesz zrobić koło szopy. sporo ludzi tam foci.


Witam.
Tak to prawda koło szopy najlepiej się foci potwierdzam :) ja także  foce w Olsztynie pod szopa;) no i na stacji jeśli ktoś by chciał moge porobic zdjęcia na tekstury wybranych loków.:)
Pozdrawiam.
Nikon D60+18-55 II
PMR Twintalker 5710 X2 (Niezawodna łączność na szlaku i w terenie)
Sony Full HD HDR-CX-115 (uzupełnienie siatki jakością FUll HD)

Offline Żabek

  • Wiadomości: 546
  • Gdzie jest guzik rezygnacji?
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Realistyczna trasa kolei piaskowych
« Odpowiedź #88 dnia: 11 Lutego 2007, 12:43:54 »
Cytat: "hejnal"
Co do ochrony to ona czycha tylko tam gdzie węgiel wożą. Idź tam gdzie nie ma tak cennych towarów. Zdjęcia taboru mozesz zrobić koło szopy. sporo ludzi tam foci.

No ale mostów pod szopę nie przeniosę :P A traf chce, że mosty są właśnie na trasie gdzie nosi się węgiel (w workach, wiadomo jak). To i ochrona tam jest :)
The Frog

Offline hejnal

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Realistyczna trasa kolei piaskowych
« Odpowiedź #89 dnia: 11 Lutego 2007, 15:00:22 »
Poważnie? Myślałem że mosty są na końcu trasy i że węgla się tam nie wozi.