Ankieta

Jakie modele chciałbyś widzieć w MaSzynie

Maksymalnie szczegółowe, odwzorowane możliwie do każdej śrubki - nawet tej której nie widać [male FPS]
27 (24.3%)
Modele maksymalnie uproszczone do elementów które rzucają się w oczy, ale starannie wykonane [wysokie FPS]
84 (75.7%)

Głosów w sumie: 100

Głosowanie skończone: 18 Sierpnia 2006, 15:24:12

Autor Wątek:  Jakość taboru  (Przeczytany 31260 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline bohunIC

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1407
  • Ну погоди
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 14
Jakość taboru
« Odpowiedź #30 dnia: 19 Sierpnia 2006, 15:24:58 »
Dodam swoja opinie na temat FPS, otóż uważam że super dokładne odwzorowanie Modeli daje jedynie satysfakcje autora że zrobił wybitne dzieło, podczas jazdy w scenerii, raczej rozglądamy sie po otaczającym nas terenie, po szlaku, mijające nas co 2min składy i zawalone bocznice na stacjach to naprawde żadkość. Jestem zwolennikiem modeli z ładnymi jakościowo texturami i dobrze odwzorowanymi kształtami, pamiętajcie że jeżdzimy dla przyjemności a nie dla pokazu slajdów. Wiadomo że zielony sześcian "box" z napisem eu07 nie bedzie dobrze wyglądał chociaż FPS wynesie 100, także optyimum bedzie wersja pośrednia.
Przykład: http://img175.imageshack.us/img175/3762/27bk.jpg a model http://img291.imageshack.us/my.php?image=screen022yn6.jpg Ten drugi wygląda super, ale mój z uwagi na prostote wykonania "prawie" jest nieodczuwalny dla FPS. Niechce by wszystkie modele były takie jak mój bo to byłaby kara dla symka :) ale odwzorowywanie każdej rurki, każdej śrubki mija sie na dzień dzisiejszy z celem, a celem jest jak najbardziej płynna jazda po torach, bo to wszyscy uwielbiamy robić. Że od razu nadmienie też że to samo tyczy sie scenerii a konkretnie terenu, jeśli umiejetnie rozplanujemy obszar i nie nawalimy super skomplikowanych modeli w obszarze 100m to możemy również liczyć na dobry FPS, można modele gorsze zamiennie stosowac z lepszymi. Na dużej stacji wstawiać modele gorszej jakości ale z ładnymi texturami, a na szlaku 1 torowym wpuscić np. Super dopracowany lok z wagonami Queud'a. To tyle z mojej strony. POZDRAWIAM

Offline Profeta

  • Wiadomości: 632
  • CM Czechowice-Dziedzice
    • Zobacz profil
    • http://my.opera.com/akvin-profeta/
  • Otrzymane polubienia: 1
Jakość taboru
« Odpowiedź #31 dnia: 19 Sierpnia 2006, 21:44:59 »
Ja ze swojej strony dodam jeszcze, że nieraz element w postaci fototekstury wygląda lepiej od wymodelowanego. Niestety renderowanie w symku nie jest w najwższej jakości co można łatwo dostrzec porównując screeny wykonane w symku z tymi pochodzącymi z rendera w 3ds maxie. Byćmoże nie jest tak, że element będzie dużo gorszej jakości, ale będzie się prezentował porównywalnie do tego zawierającego elementy płaskich fototekstur. A skoro nie widać różnicy to po co przepłacać ;) ??? Moje uwagi dotyczą raczej wagonów, gdyż jestem zwolennikiem szczegółowego wykonania lokomotyw, ale ze szczególnym naciskiem na kabiny. W końcu symek to nie targi TRAKO i tu się raczej prowadzi maszyny, a nie podziwia :). Ale chwała autorom, którzy mają tyle energii do realizacji bardzo szczegółowych modeli.
Pozdrawiam zwolenników FPS, szczegółów i tych, którzy zachowali neutralność :) !!!
EP05 (100%), EU05 (100%), Projekt 201E (100%), Kabina SU46/SP47 (100%), Kabina 4E (100%), 104E (100%), Traxx F140MS (100%), Eurosprinter ES64F4 (80%).
www.my.opera.com/akvin-profeta

Offline pudel

  • Wiadomości: 111
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Jakość taboru
« Odpowiedź #32 dnia: 19 Sierpnia 2006, 22:00:16 »
zagłosowalem na opcje nr 2 :D

Converter

  • Gość
Jakość taboru
« Odpowiedź #33 dnia: 20 Sierpnia 2006, 11:33:19 »

Popieram Cię , że tekstury powinny być wysokiej jakości, ale co do szczegółowości to mam wątpliwości. Przecież nie ma najmniejszego sensu tworzyć modele i scenerie  ponad możliwości SPT ! Umiarkowanie jest najważniejsze. Zgadzam się, że modele i scenerie powinny być bardziej dokładne - wszakże to MaSzyna 2, graficznie ma się prezentować dużo lepiej od starszej. Popieram fakt, iż trzeba iść z duchem czasu. Lecz nie można też przesadzać z nadgorliwością szczegółowego modelowania. Realistycznie...czy uważasz,że jak modele będą takie... cukierowate, zbyt szczegółowe oraz jazda pociągiem nie będzie płynna (szarpanie - FPS) to ma być realistycznie ? Chyba nie jesteś za jak najbardziej szczegółowymi modelmi. Nie zgadzam się, żeby nie patrzeć na FPS - kto kupuje/modernizuje kompy co pół roku ?!
Trzeba uważać i na wydajność i na jakość modeli.
Pozdrawiam,
Converter
« Ostatnia zmiana: 11 Września 2017, 14:31:05 wysłana przez Converter »

Offline defiler

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1094
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 81
Jakość taboru
« Odpowiedź #34 dnia: 20 Sierpnia 2006, 12:05:37 »
Cytat: "amator"
Róbcie sobie SPT/Rozwijajcie MaSzynę jak chcecie. Tylko żeby się później nie okazało, że kilku userów z potężniejszymi komputerami się cieszy, a pozostałe setki/tysiące mają pokaz slajdów...


Z takim podejsciem, do dnia dzisiejszego gralibysmy w różnego rodzaju Wolfenstein'y 3D. Uwazam, ze nie mozna sie tak ograniczac. Jaki teraz jest standardowy komputer ? Na pewno nie taki, na ktorym MaSzyna wyciaga max 10 FPS ! Wyobrazasz sobie, jak wygladalyby teraz najnowsze gry, w ktore na takim komputerze moglbys spokojnie pograc ?
Az ciarki przechodza :P Wszystko idzie do przodu, jezeli juz poruszamy temat komputerow PC. SPT to chyba ma byc nowa, lepsza pod kazdym wzgledem (?) MaSzyna a ograniczajac sie do komputerow sprzed 5 czy wiecej lat ( spora wiekszosc userow MaSzyny, jak mniemam ) to chyba za wiele nie mozna oczekiwac.
Bedzie co bedzie, na pewno tworcy SPT postaraja sie aby było dobrze.

pozdrawiam

Offline Kozi

  • Wiadomości: 791
  • Prosto z Serca Europy...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Jakość taboru
« Odpowiedź #35 dnia: 20 Sierpnia 2006, 16:24:39 »
Bart jesli wolno spytac: Jaki to blad? I nie widzialem co by betatesterzy mieli twoje siodemki.

I tak szczerze mowiac to nie wiem na co oddac glos. Jak na moj komputer  to moglyby byc bardzo szczegolowe modele.

Pozdrawiam Maciek KoZi
"... W Moich Snach Wciąż WŁOSZCZOWA !!!"

Offline uetam

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2641
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
Jakość taboru
« Odpowiedź #36 dnia: 20 Sierpnia 2006, 16:53:44 »
Cytat: "Kozi"
Bart jesli wolno spytac: Jaki to blad? I nie widzialem co by betatesterzy mieli twoje siodemki.

Ale ekpia devsow kiedys miala... Skoro Bart powiedzial ze wypuscin niedlugo, to wypusci :] Zawierzmy mu.

Offline Kozi

  • Wiadomości: 791
  • Prosto z Serca Europy...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Jakość taboru
« Odpowiedź #37 dnia: 20 Sierpnia 2006, 19:17:14 »
Nie no wierze ze wypusci :) Tylko chcialem wiedziec co to za blad. Taka zwykla ciekawosc.
"... W Moich Snach Wciąż WŁOSZCZOWA !!!"

Offline uetam

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2641
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
Jakość taboru
« Odpowiedź #38 dnia: 20 Sierpnia 2006, 19:25:50 »
Cytat: "Kozi"
Nie no wierze ze wypusci :) Tylko chcialem wiedziec co to za blad.

ZTCP cos z kanalem alpha w szybach.

Offline Kozi

  • Wiadomości: 791
  • Prosto z Serca Europy...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Jakość taboru
« Odpowiedź #39 dnia: 20 Sierpnia 2006, 22:25:58 »
Znaczy sie to ze przez szyby nie bylo widac tga czy cos w te klocki. Podobne cos jest w sm03 o ile sie nie myle.
"... W Moich Snach Wciąż WŁOSZCZOWA !!!"

Offline Bart

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 415
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Jakość taboru
« Odpowiedź #40 dnia: 21 Sierpnia 2006, 12:36:15 »
Co do błędu w siódemkach to chodzi o amperomierze - są takie rumuńskie:) i wycieraczki.
Co do najnowszych sprzętów i ich mocy. Symek opiera się cały czas na mocy procesora i jest lekko wspomagany kartą graficzną. We wszystkich nowych grach jest na odwrót. Kiedy się spodziewacie przekroczyć barierę 6 GHz procesora? Jakoś ostatnio wzrost GHz przystopował.

BohunIC dobrze powiedział: szczegółowe modele dają jedynie satysfakcje autorowi :).
Dalej czekam na resztę Waszych opinii i komentarzy (ciekawe ile jest aktywnych użytkowników na tym forum).
Marcin_EU (21-08-2005 20:42) napisał:
wystarczy znalezc wielu frajerow i za 10 lat ze starego symka bedziecie mieli bve, a za 50 to moze i mstsa

Offline defiler

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1094
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 81
Jakość taboru
« Odpowiedź #41 dnia: 21 Sierpnia 2006, 14:38:46 »
Twoje modele ztcw na screenach, sa imo idealne. Nie sa jakies super ultra szczegółowe, maja dorzucone bajerki, ale bez przesadyzmu. Posiadaja takze przepiekne tekstury.

Offline uetam

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2641
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
Jakość taboru
« Odpowiedź #42 dnia: 21 Sierpnia 2006, 14:53:16 »
Cytat: "defiler"
Twoje modele ztcw na screenach, sa imo idealne. Nie sa jakies super ultra szczegółowe, maja dorzucone bajerki, ale bez przesadyzmu. Posiadaja takze przepiekne tekstury.

Tych siodemek to bedzie juz z 70. Jeszcze z 30 i bedziemy mieli wszystkie ktore nie stoja w krzakach :0)

Offline defiler

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1094
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 81
Jakość taboru
« Odpowiedź #43 dnia: 21 Sierpnia 2006, 15:34:36 »
A wiesz ile mogloby byc bykow ? :P Ja mam w ch** fot na tekstury :> Grzecznie czekaja u mnie na hdd na lepsze czasy ;)

Offline Kozi

  • Wiadomości: 791
  • Prosto z Serca Europy...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Jakość taboru
« Odpowiedź #44 dnia: 21 Sierpnia 2006, 15:43:01 »
Cytat: "Mateu"

Tych siodemek to bedzie juz z 70. Jeszcze z 30 i bedziemy mieli wszystkie ktore nie stoja w krzakach :0)


wow, az tyle ich juz?
"... W Moich Snach Wciąż WŁOSZCZOWA !!!"

Offline EU05

  • Wiadomości: 536
  • Tekstury produkuję!
    • Zobacz profil
    • http://www.tgk.rail.pl
  • Otrzymane polubienia: 0
Jakość taboru
« Odpowiedź #45 dnia: 21 Sierpnia 2006, 16:00:57 »
Moich to jest 35 (and still counting), a przecież nie tylko ja robię ;).
Chętnie przyjmę zdjęcia na tekstury lokomotyw serii EU06, EU07, EP07, EP08 a także ET21, ET22, ET40, ET41 i ET42.

Kontakt mailowy.

Offline defiler

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1094
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 81
Jakość taboru
« Odpowiedź #46 dnia: 21 Sierpnia 2006, 16:16:21 »
Ja mam samych bykow 25, czyli jednak nie tak "w ch**" jak mi sie wydawalo :) aaale, jak to kolega wyzej napisal "still counting" ]:->

EDIT: chodzi o foty ofkors:P

Offline EU05

  • Wiadomości: 536
  • Tekstury produkuję!
    • Zobacz profil
    • http://www.tgk.rail.pl
  • Otrzymane polubienia: 0
Jakość taboru
« Odpowiedź #47 dnia: 21 Sierpnia 2006, 16:25:43 »
Tyle, że Ty mówisz o zdjęciach, a ja mówię o gotowych teksturach pod nowy model siódemki (stil testing :P ).
Chętnie przyjmę zdjęcia na tekstury lokomotyw serii EU06, EU07, EP07, EP08 a także ET21, ET22, ET40, ET41 i ET42.

Kontakt mailowy.

amator

  • Gość
Jakość taboru
« Odpowiedź #48 dnia: 23 Sierpnia 2006, 11:03:01 »
Cytuj
Jaki teraz jest standardowy komputer ? Na pewno nie taki, na ktorym MaSzyna wyciaga max 10 FPS !


A czy ja gdzieś napisałem, że wyciąga MAX 10 fps? :>
Tyle mam na stacjach ze zwykłym taborem, nie mówiąc już np. o wagonach Q.

Zresztą już nie ważne. Chodziło mi o to, że jak widzę jak ktoś pisze, że "Na Quarku-T na głównej stacji z 200 wagonami Q mam płynne fps" albo że ktoś "zmienia komputer co 6 miesięcy" to nie pozostaje mi nic innego jak wyrazić taki właśnie pogląd, jaki wyraziłem.

No, a tak w ogóle to zależało mi żeby scenerie były ładne, bardziej szczegółowe. Przynajmniej żeby nie było samych pustyń, pare drzewek i "ściany lasu".


Cytuj
Bedzie co bedzie, na pewno tworcy SPT postaraja sie aby było dobrze.


A w to nie wątpię :)

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Jakość taboru
« Odpowiedź #49 dnia: 23 Sierpnia 2006, 12:10:10 »
Cytat: "amator"
Cytuj
Jaki teraz jest standardowy komputer ? Na pewno nie taki, na ktorym MaSzyna wyciaga max 10 FPS !


A czy ja gdzieś napisałem, że wyciąga MAX 10 fps? :>
Tyle mam na stacjach ze zwykłym taborem, nie mówiąc już np. o wagonach Q.

Zresztą już nie ważne. Chodziło mi o to, że jak widzę jak ktoś pisze, że "Na Quarku-T na głównej stacji z 200 wagonami Q mam płynne fps" albo że ktoś "zmienia komputer co 6 miesięcy" to nie pozostaje mi nic innego jak wyrazić taki właśnie pogląd, jaki wyraziłem.

No, a tak w ogóle to zależało mi żeby scenerie były ładne, bardziej szczegółowe. Przynajmniej żeby nie było samych pustyń, pare drzewek i "ściany lasu".


Cytuj
Bedzie co bedzie, na pewno tworcy SPT postaraja sie aby było dobrze.


A w to nie wątpię :)


FPS i płynnośc animacji - dla mnie to nie to samo.
Co  mi po 25 czy nawet 50 FPS kiedy będą zacięcia.
Tak może się zdarzyć na bardzo mocnym sprzęcie, dużo FPS i zacięcia czyli chwilowy spadek fps do 0.  
16 klatek nie jest komfortowe, ale jeżeli są równomiernie rozłożone to ja nie widzę powodu do narzekań.
Przykład prosty jak kino, dawne kino - bo teraz są 24 klatki, ale tylko dlatego by lepiej postrzegać kolor.
Amatorskie kamery filmowe super8 - 16 klatek/s
Nie preferuje małej ilości FPS. Modele muszą być takie żeby wydajność nie spadłła i nie zepsuła wszystkiego. Głosowałem jak większość w tej ankiecie.

I jeszcze jedno. Mam 2 systemy operacyjne, Symka mam na partycji 8gb
pod win xp. i tylko to. Nic więcej. Używam też najnowszego exe 674 kb.
Wszystkie inne programy używam pod innym systemem operacyjnym.
Sprzęt mam stary, 2,5 roku opisywałem już.

@Bart zrobi modele (już zrobił ) takie jak trzeba. Nie mam żadnych wątpliwości. Exe też będzie lepsze więc nie ma się co martwić o jakość i ilość FPS.

Offline piotrek-

  • Wiadomości: 169
    • Zobacz profil
    • http://www.ts.kolej.szczecin.pl
  • Otrzymane polubienia: 1
Jakość taboru
« Odpowiedź #50 dnia: 26 Sierpnia 2006, 10:48:42 »
Nie zagłosowałem na żadną opcje, bo obie sa zbyt skrajne. Pewnie ze nie ma sensu modelować co do każdej śróbki (nawet samochody w NFS MW nie sa tak wymodelowane), ale po co znówi zbyt upraszczać. Teraz większego realizmu obiektu nie uzuskuje się tylko przez zwiekszenie ilosci wielokątów ale takze stosując zaawansowane techniki texturowania. Niestety SPT pewnie nie słyszał o czyms takim jak bump mapping, dynamiczne ościetlenie nie mówiac już o shaderach.
Lokomotywa sm31: prace wstrzymane
model 100%,

Offline ROBO89

  • Wiadomości: 93
    • Zobacz profil
    • Robert Kupis software
  • Otrzymane polubienia: 0
Jakość taboru
« Odpowiedź #51 dnia: 26 Sierpnia 2006, 10:59:32 »
Zgadzam się z powyższą opinią. Trzeba znaleźć złoty środek.
@ RK Generator wpisów taboru 1.alfa.4 - przeszedł dawno do historii.

Offline Bart

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 415
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Jakość taboru
« Odpowiedź #52 dnia: 26 Sierpnia 2006, 14:46:29 »
Cytat: "piotrek-"
Nie zagłosowałem na żadną opcje, bo obie sa zbyt skrajne.

Jest wyjaśnione czemu są skrajne. Chodzi o to która odpowiedz jest Tobie bliższa. Przecież nikt nie zacznie robić teraz boxowych modeli!!. Znam też takich, którzy pisali mi że choćby mieli mieć 2 FPS wolą super model.

Cytat: "piotrek-"
Niestety SPT pewnie nie słyszał o czyms takim jak bump mapping, dynamiczne ościetlenie nie mówiac już o shaderach.

Tu Cie zawiodę. Wszystko to w SPT jest ;]. No może poza dynamicznym oświetleniem. Jednak nikt na razie nie bawił się żeby to wykorzystać. Baaa.. są nawet refleksy i bez problemu można zrobić chromowaną EU07, ale czy ktoś widział kiedyś taką?
Marcin_EU (21-08-2005 20:42) napisał:
wystarczy znalezc wielu frajerow i za 10 lat ze starego symka bedziecie mieli bve, a za 50 to moze i mstsa

Offline ShaXbee

  • Administrator
  • Wiadomości: 1984
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Jakość taboru
« Odpowiedź #53 dnia: 26 Sierpnia 2006, 14:51:57 »
Oświetlenie per-pixel również.

Offline qamil

  • Wiadomości: 46
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Jakość taboru
« Odpowiedź #54 dnia: 27 Października 2006, 20:46:19 »
Mój komentarz:
Co nam po super modelach,jeżeli na fajnych trasach będzie się zacinało,a jazda na takich przeciętnych to (dla mnie) żadna przyjemnośc??

Offline Bart

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 415
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Jakość taboru
« Odpowiedź #55 dnia: 28 Października 2006, 16:36:27 »
Cytat: "qamil"
Mój komentarz:
Co nam po super modelach,jeżeli na fajnych trasach będzie się zacinało,a jazda na takich przeciętnych to (dla mnie) żadna przyjemnośc??


He, ale dla 25% naszej społeczności jazda modelem nie majacym 30tys poly to też żadna przyjemność :D. Wszak widok z kabiny robi się coraz mniej popularny - najlepiej prowadzi się pociąg siedząc na pięknych wózkach :). Prawda youBy?
Marcin_EU (21-08-2005 20:42) napisał:
wystarczy znalezc wielu frajerow i za 10 lat ze starego symka bedziecie mieli bve, a za 50 to moze i mstsa

Offline Driver24

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 258
  • inż. Maszynista PKP IC
    • Zobacz profil
    • http://www.beladeda.cba.pl/palac_kultury.m3u
  • Otrzymane polubienia: 4
Jakość taboru
« Odpowiedź #56 dnia: 28 Października 2006, 17:35:00 »
hmmm...

to w takim razie mam pomysła...

Skoro budujecie SPT to zróbice 2 odłamy:

1 primo.

"SPT GRA" dla tych co lubią sie bawic i podziwiac piekno taboru w mega pokazie slajdowym

2 primu ultimo.

"SPT SYMULATOR" dla tych co chcą zostac virtualnymi maszynistami i wczuwac sie w realizm jazdy.

:)))
Partia "Ruch poparcia Twarożka" ;) wcześniej Stowarzyszenie Wąchaczy Kota

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3925
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 277
Jakość taboru
« Odpowiedź #57 dnia: 28 Października 2006, 18:19:30 »
3 pośrednia pomiędzy 1 a 2
4 pośrednia pomiędzy 1 a 3
5 pośrednia pomiędzy 2 a 3
6............
7.......
 to wtedy będzie gites majonez  od wyboru do koloru :)

Pozdrawiam

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Jakość taboru
« Odpowiedź #58 dnia: 29 Października 2006, 10:36:45 »
Cytat: "Bart"
Cytat: "qamil"
Mój komentarz:
Co nam po super modelach,jeżeli na fajnych trasach będzie się zacinało,a jazda na takich przeciętnych to (dla mnie) żadna przyjemnośc??


He, ale dla 25% naszej społeczności jazda modelem nie majacym 30tys poly to też żadna przyjemność :D. Wszak widok z kabiny robi się coraz mniej popularny - najlepiej prowadzi się pociąg siedząc na pięknych wózkach :). Prawda youBy?
Będziesz mi to wypominał do końca symka i o jeden dzień dłużej? :P
Ja akurat wolę wypaśny modelik który jest przykładowo TEM2U, niż takiego boxika, co ma udawać loka ;)

A teraz tak bardziej serio. Wózki mają wstawione maxdistance na elementy, więc też dużej różnicy nie ma. Pamiętam z testów: 120 siódemek vs 120 TEM2U. Wyszło tak we freefly: 13 na EU07, 11 na TEM2U, więc różnica bardzo duża nie jest :P. W kabinie wyszło coś 86 do 54, ale dokładnie nie pamiętam już tego.
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline piotrek-

  • Wiadomości: 169
    • Zobacz profil
    • http://www.ts.kolej.szczecin.pl
  • Otrzymane polubienia: 1
Jakość taboru
« Odpowiedź #59 dnia: 29 Października 2006, 12:28:07 »
Cytat: "Bart"
Tu Cie zawiodę. Wszystko to w SPT jest ;]. No może poza dynamicznym oświetleniem. Jednak nikt na razie nie bawił się żeby to wykorzystać. Baaa.. są nawet refleksy i bez problemu można zrobić chromowaną EU07, ale czy ktoś widział kiedyś taką?


są nawet refleksy, ha ha :D Przecież to wygląda ohydnie (prymitywny efekt z  czasów gdy nie istniał jeszcze shadery w wersji 1.1 ) i jeśli się tym chwalisz to nie ma shaderów na pewno wiec jak wszystko jest jak nic nie ma :D Bez shaderów nie można mówić o nowoczesnym silniku (a tak się tym zachwycacie, gdyby tak nie było to bym się przecież nie czepiał bo w końcu czego można oczekiwać od darmowego engine).
Lokomotywa sm31: prace wstrzymane
model 100%,