Ankieta

Czy jesteś zainteresowany reaktywacją projektu Virtual i udziału w nim?

TAK
63 (87.5%)
NIE
9 (12.5%)

Głosów w sumie: 65

Głosowanie skończone: 06 Czerwca 2008, 20:10:08

Autor Wątek:  Virtual  (Przeczytany 156241 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Żuk

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1085
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: Virtual
« Odpowiedź #270 dnia: 02 Sierpnia 2006, 09:22:49 »
Cytuj
Jezeli jest dowolna kombinacja swiatel + biale migajace to Sz, a jezeli nie to sygnal watpliwy = stoj.

Ale co oznacza tylko jedno dowolnie jakie swialto oproc S1?
Cytuj
Sam w sobie nic nie oznacza :) W zestawieniu z pom/pom lub ziel/pom ... 100 km/h dla jazdy po zwrotnicach w bok lub po angliku na wprost. S6 - tu 100/potem vmax, S9 tu 100 potem stoj.

Nie mowie tu o sygnalach watpliwych na ktore reaguje sie jak na sygnal S1 tylko o podstawach
Takie pytania na myślenie dostawałem gdy zaliczałem praktyki w technikum. Te pytania to są najprościejsze.
[/quote]To zalezy od linii, predkosci szlakowej, widocznosci na odcinku. Generalnie droga hamowania + 200m.
Ztcp to bylo tak
Cytuj

Odległości podaj według kategorii linii na sieci PKP

andrev1989

  • Gość
Odp: Virtual
« Odpowiedź #271 dnia: 02 Sierpnia 2006, 10:15:17 »
UWAGA ROZKŁADY JAZDY DO KILKU SCENERII!

Wstawiam tutaj rozkłady jazdy, stworzone przeze mnie, oczywiście zatwierdzone przez Mariusza W.

Mam tutaj rozkłady do scenerii:
Nowy Sad->Jelitkowo misja EN57*2 i EU06
Kałowo->Moczniki Zdrój misja EU06
Moczniki Zdrój->Kałowo misja EN57.

Prędkości na poszczególnych odcnikach wyjaśnione są w pliku Nowy Sad-Jelitkowo. Śmiem sądzić, że owe rozkłady jazdy stają się na tę chwilę obowiązującymi! Co do Jelitkowa to starajcie się trzymać prędkości szlakowej 80km/h, a w razie opóźnienia (oczywiście tam gdzie można) osiągaćprędkość rozkładową.
Życzę miłego ściągania i jazdy zgodnej z rozkładami:)

Oto link do paczki:
http://hyperupload.com/download/02b7d90f22/Rozk_ady_Jazdy.RAR.html

EDIT: Dodaje jeszcze linka do serweru "megaupload", bo z "hyperuploadem jakieś problemy. Zaś na megaupload, trzeba wyczkę pobrać, więc nie wiem co jest lepsze, dać "...otwórz za pomocą", czy pobierać wtyczkę.

Oto link do paczki:
http://www.megaupload.com/?d=2NYHK0C4

Offline glog

  • Wiadomości: 66
    • Zobacz profil
    • http://www.mkwojciech.republika.pl
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Virtual
« Odpowiedź #272 dnia: 02 Sierpnia 2006, 10:24:32 »
Cytat: "Żuk"
Mariusz W. Gloga trzeba oddelegować na szkolenia przynajmniej z 3 dni niech doczyta troche o przepisach i pytanie do Gloga inni nie podpowiadać:
1) Co oznacza jedno dowolnie jakie światło na semaforze oprócz sygnału "STÓJ"?
2) Jak i kiedy wykonujemy hamowanie kontrolne?
3) Co oznacza zielony pas na semaforze?
4) Jakie są odległości semafora od tarczy ostrzegawczej?
5) Z jaką prędkością wykonujemy manewry i jakie oznaczenia wówczas stosujemy na taborze?
To są podstawowe pytania na które powinienes znac odpowiedzi.

Mariusz W. na następny miesiąc musimy ułożyć zestawy testów szkoleniowych w formie testu i przeprowadzić szkolenie. Wniosek?
Kto nie rozwiąże testu nie otrzyma prawa kierowania.


Ad1. podaj konkretne światła bo znam ich dużo S2 czyli zielone to jazda z najw. dozw. prędk.
Ad2. wczoraj powiedzieliście mi że po odjeździe ze stacji poraz 1
Ad3. w połączeniu z innymi światłami daje naprzykład S6
Ad4. tego niewiem ale zawsze jakoś zatrzymuje sie w miare dobrze
to chyba zależy  od drogi hamowania a więc prędkości na danym odcinku
Ad5. Świecimy jedno światło po stronie maszynisty i jeździmy chyba 25-30km/h[/img]

a jakim programem mam otworzyć paczke ????

andrev1989

  • Gość
Odp: Virtual
« Odpowiedź #273 dnia: 02 Sierpnia 2006, 10:33:51 »
Cytat: "glog"
a jakim programem mam otworzyć paczke ????


WIN RAR.

Offline glog

  • Wiadomości: 66
    • Zobacz profil
    • http://www.mkwojciech.republika.pl
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Virtual
« Odpowiedź #274 dnia: 02 Sierpnia 2006, 10:34:32 »
mam win rara a i tak mi pokazuje że programui nimom

andrev1989

  • Gość
Odp: Virtual
« Odpowiedź #275 dnia: 02 Sierpnia 2006, 10:38:15 »
Cytat: "glog"
mam win rara a i tak mi pokazuje że programui nimom


Po pierwsze: pisz po polskiemu;)
Po drugie: naciśnij prawym i daj "otwórz za pomocą..." i z listy wybierasz WINRAR. Coś się pochrzaniło w huperuploadzie z formatem pliku. Pokazuje, że jpeg. Nie wiem co się stało, ale zaraz spróbuję jeszcze raz wrzucić na serwer.

Offline Żuk

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1085
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: Virtual
« Odpowiedź #276 dnia: 02 Sierpnia 2006, 10:53:56 »
Glog niestety zostajesz oddelegowany az do odwołania na lekture przepisów PKP. Nie znasz podstaw i Ty chcesz jezdzic? Zanim tu zajzales dlaczego nie przeczytałes całego wątku Virtual? Tam było juz dawno wzmianka o hamowaniu kontrolnym.
Co do pytania pierwszego z tym jednym światłem i co to oznacza nie ma różnicy czy to bedzie pomaranczowe czy zielone czy pomaranczowe migajace czy zielone migajace nie ma róznicy oczywiście nie bierzemy pod uwage sygnału S1 "Stój"
Czy usłysze wkoncu odpowiedz na to logiczne pytanie ?
Co oznacza jedno swiatlo na semaforze oprocz sygnału S1 i sygnału manewrowego zezwalajacego na jazde?

P.S. Na PKP nie ma chyba to albo to jest to nałożone na mechaników i nieprzestrzeganie tego skutkuje Twoim tymczasowym zwolniniem od jazdy az do momentu opanowania przepisów.

andrev1989

  • Gość
Odp: Virtual
« Odpowiedź #277 dnia: 02 Sierpnia 2006, 10:56:50 »
Cytat: "Żuk"
(...)
Co oznacza jedno swiatlo na semaforze oprocz sygnału S1 i sygnału manewrowego zezwalajacego na jazde?


Oznacza zezwolenie do jazdy;) Z maksymalną dozwoloną prędkością;)

Offline Żuk

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1085
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: Virtual
« Odpowiedź #278 dnia: 02 Sierpnia 2006, 11:01:03 »
Wkoncu moje uznanie mechaniku.
Przypominam o programie Team Speak 2
serwer : ts1.cod2hq.com  
pokoj MASZYNA   hasło: eu07

Offline glog

  • Wiadomości: 66
    • Zobacz profil
    • http://www.mkwojciech.republika.pl
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Virtual
« Odpowiedź #279 dnia: 02 Sierpnia 2006, 11:59:30 »
phi znam sie na przepisach jeśli chcesz wiedzieć to naprzykład zielone (jedno ramie w góre) to jazda z największą dozwoloną prędkością. Żółte że nast semafor wskazuje światło czerwone! dwa żółte że trzeba jechać 40 km/h a przy nast semaforze stop. zielone i żółte (lub dwa ramiona w górze) jazda z prędkością 40 na godzine a potem z najw. dozw. prędk.  czerwone lub raie w dół do stop. Białe top jazda manewrowa dozwolona a niebieskie to jazda man. zabr.  RP1 brzmi : O.  W1 oznacza miejsce umieszczenia tarczy ostrzegawczej. W4 zatrzymanie czoła pociągu. W5 granica przetaczania w6,w6a,w7 to czeba podać RP1 w9a to pocz. odr. prędk. w9b to koniec ogr. prędk. w11 to wskaźniki odliczające odległość do TO 300m-200m-100m-TO
w12 zamknąć i zakropić klapy popielnika w15 pokazuje do jakiego toru semafor  sie odnosi w16 oznacza przystanek osobowy W17 to ukres w18 oznacza ostatni semafor sbl w24 to wjazd na tory w kierunku niewłaściwym w31 to unieważnienie semafora. co jeszcze chcesz żuku z E1 sie dowiedzieć[/img]

andrev1989

  • Gość
Odp: Virtual
« Odpowiedź #280 dnia: 02 Sierpnia 2006, 12:24:17 »
No dobrze, a jaką mamy pewność, że przed chwilą nie spisałeś tego z E1? Tylko mówisz z pamięci?

Offline EU07-483

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2307
  • EU07-483
    • Zobacz profil
    • Super spółka :)
  • Otrzymane polubienia: 168
Odp: Virtual
« Odpowiedź #281 dnia: 02 Sierpnia 2006, 12:28:36 »
Cytat: "Żuk"
Wkoncu moje uznanie mechaniku.
Przypominam o programie Team Speak 2
serwer : ts1.cod2hq.com  
pokoj MASZYNA   hasło: eu07


No to moze kto ma dzis sluzbe (albo i nie ma) to o 16 za nastawnik i na TS-a :)
Jak będę duży zostanę maszynistą!

Offline Żuk

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1085
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: Virtual
« Odpowiedź #282 dnia: 02 Sierpnia 2006, 12:31:08 »
Wejdz na TS2 i wtedy Cie sprawdzimy bo patrzac co wczesniej pisales to teraz wskazuje ze zywcem skopiowałes to do swojego postu.

andrev1989

  • Gość
Odp: Virtual
« Odpowiedź #283 dnia: 02 Sierpnia 2006, 12:39:59 »
Ja mam jeszcze jedno pytanko odnośnie Virtuala: Czy osoby zajmujące się projektem dadzą mi jakąś odpowiedź, po obejrzeniu taśmy i screenów? Czy jeżeli np. złamałem przepisy, to dostane mejlowe upomnienie? Albo jeśli jechałem zgodznie z przepisami, to czy dostanę właśnie taką odpowiedź?

I jeszcze jedno, czy pobrał już ktoś moje rozkłady? Jak się podobają?

Mam jeszcze jedno pytanie: czy tutaj aby napewno nie ma błędu?

12 - Jelitkowo.scn / Jelitkowo_EU06.scn EU06-02 ROPEr 3014 Jelitkowo – Nowy Sad

Wydaje mi się, że tutaj powinna być odwrotna relacja, tak jak jest w scenerii zaraz po ściągnięciu?

Aha dzisiaj dodam kolejny rozkład/rozkłady.

Offline Mariusz W.

  • Wiadomości: 392
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Virtual
« Odpowiedź #284 dnia: 02 Sierpnia 2006, 13:32:03 »
Cytat: "andrev1989"
Ja mam jeszcze jedno pytanko odnośnie Virtuala: Czy osoby zajmujące się projektem dadzą mi jakąś odpowiedź, po obejrzeniu taśmy i screenów? Czy jeżeli np. złamałem przepisy, to dostane mejlowe upomnienie? Albo jeśli jechałem zgodznie z przepisami, to czy dostanę właśnie taką odpowiedź?
Nie wiem jak Żuk, ale ja nie bede odpowiadac na prawidlowo przejechane sluzby - jesli zas zobacze nieprawidlowosc, to wtedy napisze (czesto niekoniecznie poprzez poczte elektroniczna, tylko np. przez GG).
Cytat: "andrev1989"
Mam jeszcze jedno pytanie: czy tutaj aby napewno nie ma błędu?12 - Jelitkowo.scn / Jelitkowo_EU06.scn EU06-02 ROPEr 3014 Jelitkowo - Nowy SadWydaje mi się, że tutaj powinna być odwrotna relacja, tak jak jest w scenerii zaraz po ściągnięciu?
W pliku /trasa_jelitkowo.txt jest wpisane i tym sie zasugerowalem, ale patrzac na wpis w pliku /scenery/Jelitkowo_EU06.scn to rzeczywiscie, sklad stoi na torze ns, wiec zmieniam i dziekuje.

Dodano po 3 minutach:

 A co do tych szkolen, to myslalem nad FunTest. Zeby nie bylo podejrzen, to dany uzytkownik po potwierdzeniu jego obecnosci mialby okreslony czas na wykonanie go, zeby nie bylo ze szuka informaji w Internecie, ale to pomysl chybiony.

Offline glog

  • Wiadomości: 66
    • Zobacz profil
    • http://www.mkwojciech.republika.pl
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Virtual
« Odpowiedź #285 dnia: 02 Sierpnia 2006, 13:48:57 »
macie moje słowo że tego niespisałem przysięgam n własną matke.  naprawde  inaczej jó\uż dawno widzielibyście moje błędy E1 na taśmach. jeszcze raz mówie że niekłamie a TS2 to mi rodzice niepozwalają (co za rozpacz)

andrev1989

  • Gość
Odp: Virtual
« Odpowiedź #286 dnia: 02 Sierpnia 2006, 16:12:10 »
Jak wcześniej zapewniłem oddaję do Waszej dyspozycji rozkład jazdy dla scenerii Jelitkowo.
Tym razem misja Jelitkowo->Nowy Sad EN57 solo;)

Proszę o pobranie rozkładu i mam nadzieję, że zarządający projektem uznają rozkład za obowiązujący.

Oto link do paczuszki, a raczej linki:
http://hyperupload.com/download/02f0d6a777/Jelitkowo-Nowy_Sad._Misja_EN57_rozk_ad.txt.html
http://rapidshare.de/files/27916795/Jelitkowo-Nowy_Sad._Misja_EN57_rozk__322_ad.txt.html

Offline glog

  • Wiadomości: 66
    • Zobacz profil
    • http://www.mkwojciech.republika.pl
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Virtual
« Odpowiedź #287 dnia: 02 Sierpnia 2006, 16:37:52 »
to jak będzie z moją pracą??

Offline Mariusz W.

  • Wiadomości: 392
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Virtual
« Odpowiedź #288 dnia: 02 Sierpnia 2006, 17:19:04 »
Cytat: "glog"
to jak będzie z moją pracą??
Poki co jestes zawieszony w obowiazkach, a dalej to zobaczymy co.

Offline glog

  • Wiadomości: 66
    • Zobacz profil
    • http://www.mkwojciech.republika.pl
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Virtual
« Odpowiedź #289 dnia: 02 Sierpnia 2006, 17:20:02 »
aaa na ile to zawieszenie bo przed wrześniem chcę sobie jeszcze z 2 razy pojechać bo potem...(czytaj we wcześniejszych postach)

Offline Mariusz W.

  • Wiadomości: 392
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Virtual
« Odpowiedź #290 dnia: 02 Sierpnia 2006, 17:27:29 »
Cytat: "andrev1989"
Proszę o pobranie rozkładu i mam nadzieję, że zarządający projektem uznają rozkład za obowiązujący.
Rozklad jest obowiazujacym od dzis.

Taka mala prosba, by MaSzynisci bioracy udzial w projekcie Virtual w miare codziennie na biezaca zagladali w ten temat.

Aha, i mala aktualizacja planu - w koncu ktos musial przejac sluzby gloga: http://mariusz.1990.fm.interia.pl/PLAN_SIERPIEN.doc

Dodano po 3 minutach:

 
Cytat: "glog"
aaa na ile to zawieszenie bo przed wrześniem chcę sobie jeszcze z 2 razy pojechać bo potem...(czytaj we wcześniejszych postach)
To ustali naczelnik sekcji° w prozumieniu z koordynatorem.

° - naczelnikiem sekcji jest glowny tworca i pomyslodawca tego projektu, czyli Żuk.

Offline glog

  • Wiadomości: 66
    • Zobacz profil
    • http://www.mkwojciech.republika.pl
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Virtual
« Odpowiedź #291 dnia: 02 Sierpnia 2006, 17:35:20 »
no to czekam na werdykt 8)  

i jeszcze jedno dziś rano zrobiłem służbę którą miałem (ale mnie zawiesili) zrobić jutro i rano ją wysłałem. czy będzie zignorowana?

Offline Butchy_83

  • Wiadomości: 174
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Virtual
« Odpowiedź #292 dnia: 02 Sierpnia 2006, 17:58:06 »
Cytat: "glog"


i jeszcze jedno dziś rano zrobiłem służbę którą miałem (ale mnie zawiesili) zrobić jutro i rano ją wysłałem. czy będzie zignorowana?

Człowieku, a jaki to ma sens? po co cały grafik? se w 1 dzień przejade służby z całego miesiaca i po robocie? troche bez sensu..
'Ruszyła MaSzyna po szynach..'


Offline uetam

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2641
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
Odp: Virtual
« Odpowiedź #293 dnia: 02 Sierpnia 2006, 20:34:23 »
Cytat: "Żuk"

Co oznacza jedno swiatlo na semaforze oprocz sygnału S1 i sygnału manewrowego zezwalajacego na jazde?

Myslalem, ze chodzi tutaj o czerwone+jakies inne swiatlo :)

Offline Mariusz W.

  • Wiadomości: 392
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Virtual
« Odpowiedź #294 dnia: 02 Sierpnia 2006, 20:49:34 »
Ja tylko powiem, ze daty utworzenia zrzutow rowniez bede sprawdzal i bedzie to brane pod uwage.

Dodano po 12 minutach:

 http://mariusz.1990.fm.interia.pl/PLAN_SIERPIEN.doc - aktualizacja.

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3925
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 277
Odp: Virtual
« Odpowiedź #295 dnia: 02 Sierpnia 2006, 23:00:40 »
Cytuj
Ja tylko powiem, ze daty utworzenia zrzutow rowniez bede sprawdzal i bedzie to brane pod uwage.


Jeżeli chodzi o daty utworzenia plików dat, to na to są sposoby :)
Ponadto jak ktoś prześle nie spakowany, to data pliku będzie równa dacie ściągnięcia na dysk.
Można przesyłać pliki zaraz po skończeniu służby i sprawdzać datę, godzinę e-maila. Ale jak ktoś się uprze to też można zakombinować np. jechać w inny dzień, przemianować dat na prawidłowy i tylko wysłać go mniej więcej o datcie i godzinie co powinien.
Rygorystycznie podchodzicie do sprawy.

Pozdrawiam
Mariusz

Offline Żuk

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1085
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: Virtual
« Odpowiedź #296 dnia: 03 Sierpnia 2006, 08:58:11 »
A ja uważam że to jest porządne forum i we wspólnej społeczności MK nie będzie przekrętów. Obecnie sam nie jestem w stanie przejechac wszystkich tras tak jak w grafiku ponieważ wiek po 20 ogranicza możliwości czasowe obywatela naszej wspałaniałej RP.

Offline Mariusz W.

  • Wiadomości: 392
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Virtual
« Odpowiedź #297 dnia: 03 Sierpnia 2006, 11:01:46 »
Cytat: "Żuk"
Obecnie sam nie jestem w stanie przejechac wszystkich tras tak jak w grafiku ponieważ wiek po 20 ogranicza możliwości czasowe obywatela naszej wspałaniałej RP.
Dlatego sa pewne uproszczenia, ze mozna wziac wolne na zadanie (wz), ale dni te u nas nie sa limitowane - w rzeczywistej pracy przysluguje bodajze 5 dni w roku.

andrev1989

  • Gość
Odp: Virtual
« Odpowiedź #298 dnia: 03 Sierpnia 2006, 11:14:49 »
UWAGA! Oddaję w Wasze ręcę kolejny rozkład jazdy, tym razem Bochnia-Brzesko Okocim misja EU07-007. Nazwy stacji i przystanków są, jak pewnie niektórzy zauważą realne.
Jak zawsze przy udostępnianiu proszę zarządzających projektem o uznanie rozkładu jako obowiązujący. Prędkość rozkładowa na wszystkich odcinkach wynosi 100km/h.
Wszelkie poprawki do rozkładu proszę przesyłać na mój adres e-mail podany w profilu;).

OTO LINKI


http://hyperupload.com/download/02a0bff730/Bochnia-Brzesko_Okocim_misja_EU07-007.txt.html
http://rapidshare.de/files/28011385/Bochnia-Brzesko_Okocim_misja_EU07-007.txt.html

Jak zawsze podałem dwa linki, ponieważ komuś może jeden z wybranych serwerów nie pasować.

UWAGA! Dzisiaj postaram się stworzyć kolejny/e rozkład/y jazdy.

Życzę miłej jazdy zgodnej z rozkładem.

Offline EU07-483

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2307
  • EU07-483
    • Zobacz profil
    • Super spółka :)
  • Otrzymane polubienia: 168
Odp: Virtual
« Odpowiedź #299 dnia: 03 Sierpnia 2006, 12:39:08 »
Cytat: "andrev1989"
UWAGA! Oddaję w Wasze ręcę kolejny rozkład jazdy, tym razem Bochnia-Brzesko Okocim misja EU07-007. Nazwy stacji i przystanków są, jak pewnie niektórzy zauważą realne.
Jak zawsze przy udostępnianiu proszę zarządzających projektem o uznanie rozkładu jako obowiązujący. Prędkość rozkładowa na wszystkich odcinkach wynosi 100km/h.


Wiec jak są realne to predkosc rozkładowa dla pociągu osobowego zestawionego ze składu wagonowego powinna wynosić 120km/h (poc. 129)
Jak będę duży zostanę maszynistą!