Ankieta

Czy jesteś zainteresowany reaktywacją projektu Virtual i udziału w nim?

TAK
63 (87.5%)
NIE
9 (12.5%)

Głosów w sumie: 65

Głosowanie skończone: 06 Czerwca 2008, 20:10:08

Autor Wątek:  Virtual  (Przeczytany 156368 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3926
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 279
Odp: Virtual
« Odpowiedź #60 dnia: 07 Maja 2006, 00:04:47 »
No wiem, że nie wyścigi, ale czy dla lepszego wyniku (np. jak najbardziej płaskiej charakterysyki prędkości na dużej odległości), kto będzie się przejmował oporami. Byleby tylko jak najlepiej wypaść na hasslerze.

Offline uetam

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2641
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
Odp: Virtual
« Odpowiedź #61 dnia: 07 Maja 2006, 00:08:05 »
EU07 jest tak elastyczna pod wzgledem pozycji i pradow, ze praktycznie z kazdym skladem osobowym mozna utrzymac odpowiednia predkosc na odpowiednim ukladzie i odpowiednim boku. Wcale nie trzeba uzywac oporow, poza rozruchem oczywiscie.

Offline EU07-483

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2307
  • EU07-483
    • Zobacz profil
    • Super spółka :)
  • Otrzymane polubienia: 168
Odp: Virtual
« Odpowiedź #62 dnia: 07 Maja 2006, 00:11:57 »
Cytat: "Mateu"
EU07 jest tak elastyczna pod wzgledem pozycji i pradow, ze praktycznie z kazdym skladem osobowym mozna utrzymac odpowiednia predkosc na odpowiednim ukladzie i odpowiednim boku. Wcale nie trzeba uzywac oporow, poza rozruchem oczywiscie.


Ale są też wyjątki potwierdzajace regułe - ale to juz sa linie w wersji hardcore (np Jelenia - Szklarska) Tam to jeździ sie max na 8-10 pozycji :)
Jak będę duży zostanę maszynistą!

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3926
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 279
Odp: Virtual
« Odpowiedź #63 dnia: 07 Maja 2006, 00:21:24 »
Właśnie spróbowałem bocznikowanie na pierwszym układzie. No jest jakaś regulacja, ale czy ja wiem. Więc matematycznie  pozycji w boczniku jest 6 a pomiędzy 1 a 2 układem na EU chyba 15, to gdzie jest większa możliwość regulacji. Wiem, mechanik w relau to inna sprawa, jest również odpowiedzialny za stan techniczny lokomotywy (czy nie zesmażył oporów), ale tutaj w MaSzynie i przy rywalizacji. Ja w tym momencie nie przejmowałbym się oporami. Ważne, że jechałbym z daną szlakową. Próbowałem na 1 układzie bocznik i z ledwością doszedł do 90, jakbym wrzucił więcej wagonów to kto wie.

Dodano po 6 minutach:

 Chociaż może 2 układ bezoporowy i utrzymałbym tą 90. Może macie rację, że jest tak elestyczna. Tylko chodzi mi o jedną sprawę, że przy tej rywalizacji będzie można jeździć jak się chce, bylby wykres był najładniejszy, a tego jak się jechało czy na oporach czy nie już się nie sprawdzi, a mając 15 pozycji regulacji czy 6 wybieram 15.

Offline EU07-483

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2307
  • EU07-483
    • Zobacz profil
    • Super spółka :)
  • Otrzymane polubienia: 168
Odp: Virtual
« Odpowiedź #64 dnia: 07 Maja 2006, 00:21:40 »
Cytat: "Mariusz1970"
Właśnie spróbowałem bocznikowanie na pierwszym układzie. No jest jakaś regulacja, ale czy ja wiem. Więc matematycznie  pozycji w boczniku jest 6 a pomiędzy 1 a 2 układem na EU chyba 15, to gdzie jest większa możliwość regulacji.

Pi razy oko 6 bocznik na szeregowym i bez bocznika na równoległy jest to tak jakby jeden przeskok bocznika (jeśli chodzi o siłe pociągowa)

 
Cytat: "Mariusz1970"
Próbowałem na 1 układzie bocznik i z ledwością doszedł do 90, jakbym wrzucił więcej wagonów to kto wie.


Ale dojść do 90 mozesz na równoległym a potem cofnac na szeregowy i utrzymywac ta 90.
Jak będę duży zostanę maszynistą!

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3926
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 279
Odp: Virtual
« Odpowiedź #65 dnia: 07 Maja 2006, 06:17:14 »
Próbujecie mi teraz udowodnić, że 6 jest lepsze od 15. i że łatwiej jest na równoległy, później cofać na szeregowy i dodać bocznik ok. Ja dodałbym 1,2 lub kilka pozycji nastawnika i święty spokój i jaki będę miał ładny wykresik.

Dodano po 4 godzinach 58 minutach:

 Co do bocznikowania, to teraz sobie skojarzyłem film "Przez szybę EU", tam maszynista bocznikował w pewnym momencie zdaje się na układzie szeregowym. Jak oglądałem, to mi coś nie pasowało :), ale nadal uparcie brnąlem w tym, że bocznikuje się tylko na równoległym. Od samego początku MaSzyny tak się zasugerowałem i tak jeździłem. Czasami, jak coś wejdze do łba to kaplica :) i czasami podziwiam się za mądrość, a czasmi palę się ze wstydu.

Pozdrawiam
Mariusz

Offline Żuk

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1085
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: Virtual
« Odpowiedź #66 dnia: 07 Maja 2006, 08:35:43 »
Mariusz chyba powinienes przejechac sie w realu siodemka. Ja jak kiedys jechalem w zime i nie mialem ukladu rownoleglego tylko na szeregowym i jakos o czasie dojechalem. Na haku 4 osobowki. Nawet przy ograniczeniu do 50km/h zamykam szeregowy zeby utrzymac predkosc. Np jest szlakowa 100km/h  jade 95 km/h widze zaraz bedzie jazda po spadku wyrzucam sie i  gdy juz wskazowka haslera przekracza 100 daje pierwszy stopien hamowania chwila trzymam i daje kran hamulca w jazde. Ale coz tego nie da sie opisac to trzeba czuc i mieć smykałke do jazdy. Dlatego nie smażyć mi oporó bo nie bedzie czym jezdzic w maszynie:)
P.S. Prosze o przesylanie wzorcowych tasm i rozkladow jazdy.Emaile podane w pierwszym poście

Offline Radkos07

  • Wiadomości: 297
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Virtual
« Odpowiedź #67 dnia: 07 Maja 2006, 10:12:16 »
Cytat: "Mariusz1970"
Tylko chodzi mi o jedną sprawę, że przy tej rywalizacji będzie można jeździć jak się chce, bylby wykres był najładniejszy, a tego jak się jechało czy na oporach czy nie już się nie sprawdzi, a mając 15 pozycji regulacji czy 6 wybieram 15.

Kolego Mariusz jesteś niestety w ogromnym błędzie. Bo niestety widzę że nie masz żadnych informacji odnośnie sprawdzania taśm.
Wystarczy że dostanę twoją taśmę i załóżmy będzie długi okres jednostajnej jazdy, to już jesteś wzywany na "dywanik". Bo bez problemu Ci się to udowodni, że nie kręcisz kołem.
I nie wiem, skąd masz informacje, że dobra taśma to ładna taśma.
Dobra taśma to nie przekraczanie dozwolonych prędkości. A to czy ty masz 117 czy 120 na liczniku, nikogo to nie rusza. No chyba że nie potrafisz utrzymać rozkładu.
Ciężka praca i brak rozrywek sprawią,
ze bedziesz cholernym nudziarzem,
a twoja żona bogatą wdową

Offline Żuk

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1085
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: Virtual
« Odpowiedź #68 dnia: 07 Maja 2006, 10:50:55 »
Mariusz zreszta na tym filmiku z nastawnikiem pokazałes jak palisz opory :)
P.S. Kolego Radkos z miłą chęcia widze Cie na stanowisku dyspozytora przy sprawdzaniu tasm. Czy kolega wyraża zgode i chce służyć swoją pomocą??

andrev1989

  • Gość
Odp: Virtual
« Odpowiedź #69 dnia: 07 Maja 2006, 11:03:34 »
Mam takie pytanie odnośnie scenerii w tym projekcie, a więc Wy koordynatorzy tego projektu moglibyście podać, jakie trasy muszą posiadać wirualni mechanicy, bo kilka razy już przewinął się tutaj wątek scenerii Myślenice, szczerze mówiąc pierwszy raz o niej słyszałem, pewnie jest dla betatesterów. Może byc tutaj punktem zaczepienia niedawno opublikowana paczka całościowa i scenerie zawarte w niej? No i jeszcze oczywiście Gnaszyn-Herby Bohuna? Proszę odpowiedzieć na to pytanie, no nie wiem jakie trasy kompletować?

Podrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi mi udzielone.

Offline Radkos07

  • Wiadomości: 297
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Virtual
« Odpowiedź #70 dnia: 07 Maja 2006, 11:34:42 »
Kolego Ż, dlaczego nie, można spróbować...
Ciężka praca i brak rozrywek sprawią,
ze bedziesz cholernym nudziarzem,
a twoja żona bogatą wdową

Offline bohunIC

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1407
  • Ну погоди
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 14
Odp: Virtual
« Odpowiedź #71 dnia: 07 Maja 2006, 11:39:23 »
Andrev trasa Myślenice jest dla Betatesterów, Herby dla wszystkich, możesz ja przejechać zrobić tasme-porównamy :) kto pali opory niech sobie włozy REZYSTOR do marynarki tak jak za komuny :) to bedzie znak opozycji he he. Radkos07 na dyspozytora!!! jest około 18 scenerii do testów wiec wybierajcie...
Cytat: "bohunIC"
Oto przygotowana wspólnie z Żukiem lista scenerii przewidzianych do testów:
1. BAŁTYK,
2. BOCHNIA,
3. BLACHOWNIA,
4. BIZONOWO,
5. JELITKOWO,
6. KREWETKOWO,
7. KOŁTOMOWO,
8. KRZYŻOWA,
9. LINIA 546,
10. MOCZNIKI,
11. MYŚLENICE,
12. NOWY ŚWIAT,
13. SPALINOWO,
14. TARNIOWO,
15. TESTOWO,
16. TRANSYLWANIA,
17. QUARKOWO,
18. ZWROTNICOWO.

Offline EP07-1057

  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Virtual
« Odpowiedź #72 dnia: 07 Maja 2006, 12:07:49 »
Cytat: "bohunIC"
Oto przygotowana wspólnie z Żukiem lista scenerii przewidzianych do testów:
1. BAŁTYK,
2. BOCHNIA,
3. BLACHOWNIA,
4. BIZONOWO,
5. JELITKOWO,
6. KREWETKOWO,
7. KOŁTOMOWO,
8. KRZYŻOWA,
9. LINIA 546,
10. MOCZNIKI,
11. MYŚLENICE,
12. NOWY ŚWIAT,
13. SPALINOWO,
14. TARNIOWO,
15. TESTOWO,
16. TRANSYLWANIA,
17. QUARKOWO,
18. ZWROTNICOWO.
[/quote]

Bałtyk? o ile pamiętam nie była do ściągnięcia i nadal nie jest.
K:83261 Odjazd M:Pan będzie łaskawy spojrzeć na semafor K:Osobówka zasłania pytałem czy wolny pan nie odpowiedział, M:Pan nie pytał tylko gadał odjazd! K: Ja nie wiem co to się dzisiaj z tym radiem u wszystkich dzieje...

Offline EU07-483

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2307
  • EU07-483
    • Zobacz profil
    • Super spółka :)
  • Otrzymane polubienia: 168
Odp: Virtual
« Odpowiedź #73 dnia: 07 Maja 2006, 12:11:01 »
Bo to kolejna trasa tylko dla beta :) A trasy typu transylwania, spalinowo itp to bym wykreślił.
Jak będę duży zostanę maszynistą!

andrev1989

  • Gość
Odp: Virtual
« Odpowiedź #74 dnia: 07 Maja 2006, 12:14:15 »
Ja bym wykreślił także Quarka, bo tam ciężko z fps, a przecież chodzi o dobrą zabawę.

Offline EP07-1057

  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Virtual
« Odpowiedź #75 dnia: 07 Maja 2006, 12:15:23 »
Tez bym wykresił transylwanie nie krytykując  czyjejś pracy nad tą trasy może nie ma to większego znaczenia ale trasa wolno chodzi i jest bez trakcji.

NOWY ŚWIAT nie kojarze tej tarsy w trasie linia 546 do symulatora jest już stacja Nowy Świat

DZIERŻAWA-NOWY ŚWIAT
K:83261 Odjazd M:Pan będzie łaskawy spojrzeć na semafor K:Osobówka zasłania pytałem czy wolny pan nie odpowiedział, M:Pan nie pytał tylko gadał odjazd! K: Ja nie wiem co to się dzisiaj z tym radiem u wszystkich dzieje...

Offline EU07-483

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2307
  • EU07-483
    • Zobacz profil
    • Super spółka :)
  • Otrzymane polubienia: 168
Odp: Virtual
« Odpowiedź #76 dnia: 07 Maja 2006, 12:16:37 »
Usuń sobie auta, poobcinaj składy i juz będzie zjadliwa :) Jak dla mnie to ta trasa powinna być - w końcu to "główna" sceneria maszyny :)
Jak będę duży zostanę maszynistą!

Offline |andy|

  • Wiadomości: 960
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Virtual
« Odpowiedź #77 dnia: 07 Maja 2006, 12:21:01 »
Cytat: "eu07-007"
Tez bym wykresił transylwanie nie krytykując  czyjejś pracy nad tą trasy może nie ma to większego znaczenia ale trasa wolno chodzi i jest bez trakcji.


A ja bym nic nie wykreślał. Może poprostu robić "zapisy" na poszczególne scenerie (każdy wybierałby co mu tam pasuje). Jeśli jakaś sceneria mi nie chodzi czy tnie sie potwornie to logiczne jest, że nie będę tym jeździł. Co Wy na to?

Offline EP07-1057

  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Virtual
« Odpowiedź #78 dnia: 07 Maja 2006, 12:24:01 »
Cytat: "|andy|"

A ja bym nic nie wykreślał. Może poprostu robić "zapisy" na poszczególne scenerie (każdy wybierałby co mu tam pasuje). Jeśli jakaś sceneria mi nie chodzi czy tnie sie potwornie to logiczne jest, że nie będę tym jeździł. Co Wy na to?


ewentualnie niech każdy przygotuje liste te które mu działają dobrze i poprawnie
K:83261 Odjazd M:Pan będzie łaskawy spojrzeć na semafor K:Osobówka zasłania pytałem czy wolny pan nie odpowiedział, M:Pan nie pytał tylko gadał odjazd! K: Ja nie wiem co to się dzisiaj z tym radiem u wszystkich dzieje...

andrev1989

  • Gość
Odp: Virtual
« Odpowiedź #79 dnia: 07 Maja 2006, 12:34:51 »
Cytat: "eu07-007"
Cytat: "|andy|"

A ja bym nic nie wykreślał. Może poprostu robić "zapisy" na poszczególne scenerie (każdy wybierałby co mu tam pasuje). Jeśli jakaś sceneria mi nie chodzi czy tnie sie potwornie to logiczne jest, że nie będę tym jeździł. Co Wy na to?


ewentualnie niech każdy przygotuje liste te które mu działają dobrze i poprawnie


Ewentualnie już, gdyby każdy miał taką listę to można wybrać trasu, które wszystkim działają i tak je pogrupować.

Offline Żuk

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1085
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: Virtual
« Odpowiedź #80 dnia: 07 Maja 2006, 12:53:19 »
NIkt nie bedzie wycinal zadnych scenerii. Zrobcie liste ktore trasy wam dobrze chodza minimum 10 fps i napiszcie. Wowczas bedziecie w grafiku mieli te trasy no i co za tym idzie wiecej wolnego

andrev1989

  • Gość
Odp: Virtual
« Odpowiedź #81 dnia: 07 Maja 2006, 13:42:42 »
Mam jeszcze jedno ytanie odnośnie loków, czy każdy będzie miał swojego loka, ewentualnie jeden na dwóch itd., czy każdy będzie jeździł wszystkimi. I jeszcze jedno pytanie, czy rozkład jazdy, ewentualna rozpiska będzie zawierała jakie wagony mamy wozić, bo całkiem inaczej się jedzie z 5, a całkiem inaczej z 10.


Pozdrawiam.

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Odp: Virtual
« Odpowiedź #82 dnia: 07 Maja 2006, 14:06:12 »
Ja bym proponował, żeby każdy miał swojego loka, na którym by jeździł plus do tego uprawnienia na jazdę określonym typem loków, gdy w przypadku nadzwyczajnych przewozów trzeba zmienić loka (np. EP08 nie nadaje się do ciągnięcia 35 węglarek)

Dodano po 5 minutach:

 
Cytat: "Żuk"
Zapraszam do zgłaszania sie jako maszyniści do Virtualnej zabawy. Proszę zgłaszać swoją chęć w jezdzeniu w maszynie virtualnie. (...)
(...)
13) Dla odważnych :)

no to ja poproszę 13. miejsce

youBy, nr macierzysty: powinno być 160290, ale chcę 013013
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline EU07-483

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2307
  • EU07-483
    • Zobacz profil
    • Super spółka :)
  • Otrzymane polubienia: 168
Odp: Virtual
« Odpowiedź #83 dnia: 07 Maja 2006, 14:12:12 »
Ja generalnie moge smigać na wszystkim byle nie EP05 :) Za muliste to jak na mój temperament :D No i ciężkimi składami nie pogardze :)

Uwazam też ze przydałoby sie zeby w służbie było wpisane jakie zestawienie (przeciez łatwiej pociągnąc 4 wagonowego pospiecha niz 16 wagonowa rzeźnie)

Ps i dopiszcie tam mój numerek :) 070483
Jak będę duży zostanę maszynistą!

Offline EP07-1057

  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Virtual
« Odpowiedź #84 dnia: 07 Maja 2006, 14:16:37 »
Cytat: "youBy"
Ja bym proponował, żeby każdy miał swojego loka, na którym by jeździł plus do tego uprawnienia na jazdę określonym typem loków, gdy w przypadku nadzwyczajnych przewozów trzeba zmienić loka (np. EP08 nie nadaje się do ciągnięcia 35 węglarek)
To ja rezerwuje EU07-403 jeśli można :) jeśli można
K:83261 Odjazd M:Pan będzie łaskawy spojrzeć na semafor K:Osobówka zasłania pytałem czy wolny pan nie odpowiedział, M:Pan nie pytał tylko gadał odjazd! K: Ja nie wiem co to się dzisiaj z tym radiem u wszystkich dzieje...

andrev1989

  • Gość
Odp: Virtual
« Odpowiedź #85 dnia: 07 Maja 2006, 14:37:23 »
Cytat: "eu07-007"
Cytat: "youBy"
Ja bym proponował, żeby każdy miał swojego loka, na którym by jeździł plus do tego uprawnienia na jazdę określonym typem loków, gdy w przypadku nadzwyczajnych przewozów trzeba zmienić loka (np. EP08 nie nadaje się do ciągnięcia 35 węglarek)
To ja rezerwuje EU07-403 jeśli można :) jeśli można


Już rezerwujesz loka? Poczekaj niech wypowiedzą się koordynatorzy projektu, jak to rozwiązać.

Pozdrawiam.[/img]

Offline Mariusz W.

  • Wiadomości: 392
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Virtual
« Odpowiedź #86 dnia: 07 Maja 2006, 14:59:07 »
Do ustalenia jest jeszcze kwestia z jaką prędkością będziemy jeździć na trasach, gdzie nie ma wskaźnika i rozkładu (np. bochnia.scn, albo zwrotnicowo.scn)

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3926
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 279
Odp: Virtual
« Odpowiedź #87 dnia: 07 Maja 2006, 15:17:35 »
Cytuj
Mariusz zreszta na tym filmiku z nastawnikiem pokazałes jak palisz opory :)


Nie, nie palę oporów. Filmik to zupełnie inna sprawa. Starałem się, aby filmik był jak najkrótszy i żeby można było zaprezentować ten nastawnik. Ja tylko nie jeździłem na szeregowym i bocznikiem.

Pozdrawiam
Mariusz

Offline Żuk

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1085
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: Virtual
« Odpowiedź #88 dnia: 07 Maja 2006, 15:39:50 »
Dobra Mariusz wiem wiem ze tu prezentowales nastawnik. Ale mam nadzieje ze tak naprawde nie jezdzisz jak opisales ze na oporach ciagniesz.
P.S. Jezeli macie jakies pomysly to wypowiadajcie sie tak zeby nie pisac 10 postow "a to by sie przydalo a to tamto a pozniej pojde na kible itp:). Umieszczajcie to w jednym poscie.
Youby ale nie bedziesz mial pozniej pretensji jak gdzies na pierwszej sluzbie trafisz jakiegos samobojce albo samochod na przejezdzie ze skutkiem smiertelnym? :)
Jezeli kogos nie ma na liscie maszynistow a chcialby byc zapraszam.
SZukamy z Bohunem osob ktore w razie czego mogliby pomoc przy obecnym  projekcie "Virtual" bo juz wychodzi nowy projekt ale bardziej praktyczny jakiego do tej pory nie bylo wiece ciezko z czasem bedzie. Nic nie mowie i nie pytac co to bedzie. Planowane ukonczenie projektu z zastrzezeniem autorskim juz za pół roku.  Jest ktoś chetny do pomocy:)

Offline |andy|

  • Wiadomości: 960
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Virtual
« Odpowiedź #89 dnia: 07 Maja 2006, 15:42:57 »
Cytat: "Mariusz W."
Do ustalenia jest jeszcze kwestia z jaką prędkością będziemy jeździć na trasach, gdzie nie ma wskaźnika i rozkładu (np. bochnia.scn, albo zwrotnicowo.scn)


W Bochni jest chyba 120 (kiedyś próbowałem jeździć wg cegly i 120 pasowało), a Zwrotnicowo? Tam chyba brakuje wkaźników niektórych (nie tylko tych dotyczących prędkości szlakowej lub, jak kto woli, drogowej), choć sceneria jest niegłupia.