Ankieta

Czy jesteś zainteresowany reaktywacją projektu Virtual i udziału w nim?

TAK
63 (87.5%)
NIE
9 (12.5%)

Głosów w sumie: 65

Głosowanie skończone: 06 Czerwca 2008, 20:10:08

Autor Wątek:  Virtual  (Przeczytany 156239 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Radkos07

  • Wiadomości: 297
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Virtual
« Odpowiedź #30 dnia: 05 Maja 2006, 22:39:09 »
Radkos07 - 280182

z myslenic jest wzorcowa tasma z obu sluzb.

posiadam tez z calkowa dla kilku misji po moich przerobkach paru. jak slimson wyrazi zgode to moge to opublikowac wraz z rozkladami.

Cytat: "adrev1989"
Ja Ci już wysłałem kilka taśm, może nie są wielkim wzorem, ale już 3 lata jeżdżę MaSzyną i myślę, że doświadczenie mam.

Owszem masz doświadczenie ale tylko wirtualne...
Ciężka praca i brak rozrywek sprawią,
ze bedziesz cholernym nudziarzem,
a twoja żona bogatą wdową

Offline EP07-1057

  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Virtual
« Odpowiedź #31 dnia: 05 Maja 2006, 23:25:29 »
eu07-007 NR MAC. 170786 CM ŻURAWICA jeśli się możńa dołączyć do projektu, ja jestem za :)
K:83261 Odjazd M:Pan będzie łaskawy spojrzeć na semafor K:Osobówka zasłania pytałem czy wolny pan nie odpowiedział, M:Pan nie pytał tylko gadał odjazd! K: Ja nie wiem co to się dzisiaj z tym radiem u wszystkich dzieje...

andrev1989

  • Gość
Odp: Virtual
« Odpowiedź #32 dnia: 06 Maja 2006, 08:12:37 »
Cytat: "Radkos07"
Radkos07 - 280182
Cytat: "adrev1989"
Ja Ci już wysłałem kilka taśm, może nie są wielkim wzorem, ale już 3 lata jeżdżę MaSzyną i myślę, że doświadczenie mam.

Owszem masz doświadczenie ale tylko wirtualne...



No tak, dlatego piszę, że moje taśmy nie są wzorcowe, ale prędkości przestrzegam itp.

Offline eu43

  • Wiadomości: 239
    • Zobacz profil
    • http://www.eu43.fora.pl/
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Virtual
« Odpowiedź #33 dnia: 06 Maja 2006, 08:17:38 »
eu43 - 304423
Spoko pomysł ;)

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3925
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 277
Odp: Virtual
« Odpowiedź #34 dnia: 06 Maja 2006, 19:07:11 »
Powinniście jeszcze analizować z tego dat (nie wiem, czy tam jest ten parametr, ale w oryginalnym raczej jest) czas jazdy na oporach, a nie tak łatwo się jeździ, gdy minimalizujemy czas jazdy na oporach i jeszcze dodatkowo średni czas reakcji na czuwak :).
Chyba, że to mieliście w planach, to sorki.


Pozdrawiam
Mariusz

Offline Radkos07

  • Wiadomości: 297
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Virtual
« Odpowiedź #35 dnia: 06 Maja 2006, 19:46:58 »
Cytat: "Mariusz1970"
Powinniście jeszcze analizować z tego dat (nie wiem, czy tam jest ten parametr, ale w oryginalnym raczej jest) czas jazdy na oporach


Na oryginalnej taśmie? Możesz rozwinąć myśl...
Ciężka praca i brak rozrywek sprawią,
ze bedziesz cholernym nudziarzem,
a twoja żona bogatą wdową

Offline EU07-483

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2307
  • EU07-483
    • Zobacz profil
    • Super spółka :)
  • Otrzymane polubienia: 168
Odp: Virtual
« Odpowiedź #36 dnia: 06 Maja 2006, 19:50:23 »
Cytat: "Mariusz1970"
Powinniście jeszcze analizować z tego dat (nie wiem, czy tam jest ten parametr, ale w oryginalnym raczej jest) czas jazdy na oporach,


Eeeee raczej jest pokazywany czas jazdy z poborem prądu...
Jak będę duży zostanę maszynistą!

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3925
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 277
Odp: Virtual
« Odpowiedź #37 dnia: 06 Maja 2006, 19:58:16 »
Taśmę to miałem na myśli wykres (chciaż nie wiem na jakim nośniku jest to zapisywane, ale to nie istotne dla tematu. Hasler kojarzy mi się z taśmą papierową, gdzie za pomocą rysika rysowany jest wykres. Bawiłem się kiedyś takim, mierzył on czas działania jakiegoś urządzenia np. przekaźnika), a gdzieś czytałem na necie wykres z Hasslera i tam był ten parametr, tylko kurde zapomiałem gdzie to czytałem. Był załączony wykres i bardzo mocno wydaje mi się, że rejestrował jazdę na oporach.

Offline Mariusz W.

  • Wiadomości: 392
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Virtual
« Odpowiedź #38 dnia: 06 Maja 2006, 20:03:53 »
Mariuszu1970, o ten opis Ci chodziło?

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3925
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 277
Odp: Virtual
« Odpowiedź #39 dnia: 06 Maja 2006, 20:09:45 »
Wydaje mi się, że była to było zamieszczone na stronie jakieś szkoły kolejnictwa, tylko za cholere nie pamiętam gdzie.

Dodano po 1 minutach:

 o jaki opis?

Dodano po 3 minutach:

 Może skojarzycie tę stronę, było tam dużo róznych rzeczy układ strony był mniej więcej taki (nie ważne jakie tematy):

EN57
EU07
przykładowy wykres z hasslera
itd dużo innych tematów wymienionych w pionie i linki do nich.

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Odp: Virtual
« Odpowiedź #40 dnia: 06 Maja 2006, 20:09:55 »
Cytat: "Mariusz1970"
o jaki opis?
Pod słowem "ten" jest link.
BTW: @Mariusz W. możesz jakoś zaznaczać linki, np. podkreślenie, pogrubienie, bo to nie pierwszy raz, gdy ciężko znaleźć linka w Twoim poście.
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline Mariusz W.

  • Wiadomości: 392
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Virtual
« Odpowiedź #41 dnia: 06 Maja 2006, 20:13:10 »
Cytat: "Mariusz1970"
o jaki opis?
No przecież mówiłeś, że:
Cytat: "Mariusz1970"
[...] gdzieś czytałem na necie wykres z Hasslera i tam był ten parametr, tylko kurde zapomiałem gdzie to czytałem.
To się pytam, czy o ten wykres (z opisem) Ci chodzi? Bo tam nie ma takiego zapisu.

Dodano po 2 minutach:

 
Cytat: "youBy"
BTW: @Mariusz W. możesz jakoś zaznaczać linki, np. podkreślenie, pogrubienie, bo to nie pierwszy raz, gdy ciężko znaleźć linka w Twoim poście.
Dobrze, będe podkreślał.

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3925
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 277
Odp: Virtual
« Odpowiedź #42 dnia: 06 Maja 2006, 21:06:46 »
Nie, nie o ten opis chodziło, inna strona. Ale teraz to już sam mam wątpliwości. Chciałbym dotrzeć do tej strony gdzie to widziałem, szukam jej, ale na razie nie mogę jej znaleźć. Wiem tylko, że to była strona ze szkoły kolejowej.

Dodano po 50 minutach:

 Kurcze szukałem tej strony i nie mogę znależć. Więcej już mi się nie chce szukać. Podsumowując, może rzeczywiście chodziło o jazdę bez poboru prądu, ale upewniłbym się, gdybym widział tamten wykres. Może pomyliłem lub zapamiętałem słowo bez poboru, bez oporu :). Sam już nie wiem, coś mi świta, że było tam użyte zdanie jazda na oporach. Wydaje mi się jeszcze, że tamten był bardziej zagęszczony (więcej parametrów).



Pozdrawiam
Mariusz

PS Nie śmiejcie się ze mnie, ja nie po fachu, a w takie szczegóły nie wchodzę, aby zapamiętywać, co rejestruje hassler. Zapamiętałem to co pisałem wyżej i wydawało mi się, że tak jest. Teraz sam już nie wiem. Wychodzi z tego, że bez poboru, ale łudzę się jeszcze, że tam tak było i że mam rację, której nie mogę teraz udowodnić :)

Offline Radkos07

  • Wiadomości: 297
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Virtual
« Odpowiedź #43 dnia: 06 Maja 2006, 21:39:10 »
Nawet jeśli tak tam było, to były to same głupoty nie mające nic współnego z rzeczywistością...
Ciężka praca i brak rozrywek sprawią,
ze bedziesz cholernym nudziarzem,
a twoja żona bogatą wdową

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3925
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 277
Odp: Virtual
« Odpowiedź #44 dnia: 06 Maja 2006, 21:42:51 »
Przed chwilą obejrzałem link, który ktoś mi przesłał. Nie była co prawda ta strona, ale wykres był bardzo podobny do tego co widziałem i muszę przyznać (z bólem :) ), że mieliście rację. Chodziło o jazdę i pobór prądu.
Sorki, że próbowałem wcisnąć kit, ale nie wiedziałem, że tak jest. Pozytyw to to, że już teraz na pewno zapamiętam na dłuższy czas.


Pozdrawiam
Mariusz

Offline bohunIC

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1407
  • Ну погоди
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 14
Odp: Virtual
« Odpowiedź #45 dnia: 06 Maja 2006, 21:45:20 »
dobra panowie!!! to robimy te rozkładówki, taśmy i inne bajery? ja właśnie skończyłem Blachownie robic i czas na porządny rozkład jazdy i taśme!

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3925
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 277
Odp: Virtual
« Odpowiedź #46 dnia: 06 Maja 2006, 21:54:17 »
Ale, jak mi jeszcze napiszecie, że źle napisałem, że powinno się ograniczać jazdę na oporach, to daję sobie spokuj z MaSzyną i z koleją, gdyż wtedy już zupełnie dodjde do wniosku, że nie jestem dobrym mechanikiem wirtualnym. Szkoda, że nie rejestruje się tego parametru, gdyż lepsza byłaby rywalizacja, trudnniej się jedzie, jak ktoś próbuje minimalizować czas jazdy na oporach.

Offline |andy|

  • Wiadomości: 960
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Virtual
« Odpowiedź #47 dnia: 06 Maja 2006, 21:57:42 »
Cytat: "Mariusz1970"
Ale, jak mi jeszcze napiszecie, że źle napisałem, że powinno się ograniczać jazdę na oporach, to daję sobie spokuj z MaSzyną i z koleją, gdyż wtedy już zupełnie dodjde do wniosku, że nie jestem dobrym mechanikiem wirtualnym. Szkoda, że nie rejestruje się tego parametru, gdyż lepsza byłaby rywalizacja, trudnniej się jedzie, jak ktoś próbuje minimalizować czas jazdy na oporach.


Na oporach powinno się jechać jak najkrócej.

Offline EP07-1057

  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Virtual
« Odpowiedź #48 dnia: 06 Maja 2006, 21:59:22 »
Cytat: "bohunIC"
dobra panowie!!! to robimy te rozkładówki, taśmy i inne bajery? ja właśnie skończyłem Blachownie robic i czas na porządny rozkład jazdy i taśme!


Ja moge uzupełniać grafik bo idealnie to nie jeżdze
K:83261 Odjazd M:Pan będzie łaskawy spojrzeć na semafor K:Osobówka zasłania pytałem czy wolny pan nie odpowiedział, M:Pan nie pytał tylko gadał odjazd! K: Ja nie wiem co to się dzisiaj z tym radiem u wszystkich dzieje...

Offline uetam

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2641
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
Odp: Virtual
« Odpowiedź #49 dnia: 06 Maja 2006, 22:11:41 »
Cytat: "Mariusz1970"
trudnniej się jedzie, jak ktoś próbuje minimalizować czas jazdy na oporach.

To Ty chcesz jezdzic lokomotywa czy smazyc opory ?:)

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3925
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 277
Odp: Virtual
« Odpowiedź #50 dnia: 06 Maja 2006, 22:16:36 »
Jakbym przystąpił do rywalizacji, to aby otrzymać jak najlepszy wynik, smażyłbym opory (przecież tego nie widać nie) :), a Ty co zrobiłbyś, ułatwiłbyś sobie życie w tym momencie, czy nie?. Jestem przekonany, że tak.

Offline EU07-483

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2307
  • EU07-483
    • Zobacz profil
    • Super spółka :)
  • Otrzymane polubienia: 168
Odp: Virtual
« Odpowiedź #51 dnia: 06 Maja 2006, 22:48:55 »
Cytat: "Mariusz1970"
Jakbym przystąpił do rywalizacji, to aby otrzymać jak najlepszy wynik, smażyłbym opory (przecież tego nie widać nie) :), a Ty co zrobiłbyś, ułatwiłbyś sobie życie w tym momencie, czy nie?. Jestem przekonany, że tak.


I co by Ci to dało? Przeciez lepszy jest szybki rozruch na wysokim prądzie i szybsze przejscie na bezoporowa niż długa jazda na oporach. Tak pozatym to patrzac na rozkład np myślenic to bez specjalnego meczenia lokomotywy da sie przyjechać o czasie. Wystarczy wiedzieć gdzie jakie ograniczenia i szybko przeprowdzać rozruchy.
Jak będę duży zostanę maszynistą!

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3925
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 277
Odp: Virtual
« Odpowiedź #52 dnia: 06 Maja 2006, 23:07:34 »
A dało, dało. Nie chodzi o Myślenice (piszecie o Myślenicach, może dacie wszystim tę trasę, pisanie o tej trasie jest dla mnie najdelikatniej pisząc nieeleganckie w stosunku do innych) np Linia_546 z misją EU jest długi odcinek ograniczenia prędkości do 70 km/h i w zależności ile kto ma na haku wagonów róznie się lok zachowuje np. Zadanie utrzymać szlakową 70 km/h na tym odcinku:
Wykonanie:
1) Ze zmażeniem oporów: ustawiam odpowiednią pozyję nastawnika, tak aby była prędkość ni mniej ni więcej tylko 70 km/h i nie przejmuje się oporami.
2) Jazda z uzględnieniem oporów: jadę tak, aby jechać nie na oporach np. na 1 silniku i co jakiś czas dokładam o jedną pozycję nastawnika i za chwilę ją zdejmuję. Z chwilą gdy dodam już jest wahnięcie prędkości z 68 km/h do np. 73 km/h lub jadę na 2 silnikach i pozycji bez oporowej i gałkuję hamulcem.

Jak sądzisz kto po analizie wykresu hasslera będzie miał lepszy wynik?
Kto bardziej się namęczy?

Offline EU07-483

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2307
  • EU07-483
    • Zobacz profil
    • Super spółka :)
  • Otrzymane polubienia: 168
Odp: Virtual
« Odpowiedź #53 dnia: 06 Maja 2006, 23:29:40 »
70 km/h to spokojnie mozna jechec na pierwszym układzie i nie powinien przyspieszac. W czasie przejazdu da Ci to niewiele. Więcej zyskasz hamujac w ostatniej chwili i robiąc szybki rozruch do szlakowej po opuszczeniu ograniczenia
Jak będę duży zostanę maszynistą!

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3925
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 277
Odp: Virtual
« Odpowiedź #54 dnia: 06 Maja 2006, 23:36:18 »
Nie wciskaj mi kitu z kolei Ty. Jak jadę na pierwszym układzie to zwalnia i nie mogę utrzymać 70 km/h, a jak przsesunę nastawnik o jedną pozycję i się włączy drugi silnik, to przyspiesza do grubo ponad 70km/h, chyba, że masz taką ilość wagonów i pasażerów ustaloną, że tak Tobie wychodzi. Dużo czynników się na to składa. Także ja gdybym miał jechać jak się powinno musiałbym gałkować. Jeszcze jedno to jest długi odcinek 70 km/h, nie jest to 100 czy 200 matrów, tylko parę ładnych kilometrów.
Jeszcze jedno nie odpowiedziałeś mi na pytania, które zadałem.

Offline EU07-483

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2307
  • EU07-483
    • Zobacz profil
    • Super spółka :)
  • Otrzymane polubienia: 168
Odp: Virtual
« Odpowiedź #55 dnia: 06 Maja 2006, 23:38:23 »
To jak Ci zwalnia na pierwszym układzie, a na oporach Ci przyspiesza to dajesz w bocznik i po problemie. Nigdy nie stosuje jazdy na oporach - rozruch i tyle.
Jak będę duży zostanę maszynistą!

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3925
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 277
Odp: Virtual
« Odpowiedź #56 dnia: 06 Maja 2006, 23:45:34 »
Bocznik tylko działa na bezoporowych, czyż nie?
Nie zawsze będzie można wykorzystać tą metodę.
Masz 90 km/h (układ pierwszy dużo za mały, układ drugi za duży) i co wtedy?
Co do bocznika na pierwszym układzie w MaSzynie, to nie wiem jak się zachowuje, szczerze powiedziawszy nie próbowałem, ale co by nie pisać, gdy nie przejmuję się oporami jest łatwiej i ładniej pewno wygląda na wykresie, gdyż mam o wiele większą regulację. Spróbuj obalić tą tezę.

Offline EU07-483

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2307
  • EU07-483
    • Zobacz profil
    • Super spółka :)
  • Otrzymane polubienia: 168
Odp: Virtual
« Odpowiedź #57 dnia: 06 Maja 2006, 23:51:59 »
Skąd wiesz ze pierwszy układ dla 90 to za mało skoro do tej pory nie wiedziałes ze mozna na nim bocznikować ? :>
Jak będę duży zostanę maszynistą!

Offline Radkos07

  • Wiadomości: 297
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Virtual
« Odpowiedź #58 dnia: 06 Maja 2006, 23:52:24 »
Wiesz, mechanikowi w końcu płacą za kręcenie kołem, a nie za ustawienie kółka na 15 pozycji i cztery godziny można książkę czytać.

Dlatego polecam spróbować boki na pierwszym układzie.

A co do tych 90km/h (za mało za dużo), to przecież tak jest na dziewiątce. Jeden układzik z bokami za mało, a drugi za dużo. Dlatego też epoka jest niewygodna do  jazdy z takimi prędkościami.
Ciężka praca i brak rozrywek sprawią,
ze bedziesz cholernym nudziarzem,
a twoja żona bogatą wdową

Offline EU07-483

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2307
  • EU07-483
    • Zobacz profil
    • Super spółka :)
  • Otrzymane polubienia: 168
Odp: Virtual
« Odpowiedź #59 dnia: 06 Maja 2006, 23:55:04 »
Cytat: "Mariusz1970"
Jak sądzisz kto po analizie wykresu hasslera będzie miał lepszy wynik?
Kto bardziej się namęczy?


Co znaczy lepszy? Toć to nie wyścigi, chodzi o to aby przyjechac o czasie, nie paląc przy tym oporów, nie rwać sprzegów przy rozruchu oraz nie rozrzucać bagazu pasazerom przy hamowaniu.
Jak będę duży zostanę maszynistą!