Autor Wątek:  Lekcja kultury osobistej  (Przeczytany 29606 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline EP08_015

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4330
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 307
Lekcja kultury osobistej
« Odpowiedź #60 dnia: 06 Marca 2006, 18:25:00 »
No własnie wracająć do pierwszej z pierwszych wersji symka, tak na moje kulawe oko najpierw wykonali podstawy fizyki. Potem była taka pseudo kabina i jedna sceneria testowa. W dziale scxreny mozna było to zaobserwować. Model eu07 to był kawałek prostokata z tekstura a wagony przypominały tylko jakieś zwykłe pudełka zapałek.

A co w przypadku SPT jest? Nie ma fizyki (przynajmniej mam takie informacje na dzisiaj od pewnej osoby) za to powstaja piekne modele taboru, o którym my szaraczki nawet nie wiemy. Mam nadzieje że szanowni twórcy SPT chociaz nam pokażą screny tego co zrobili, pomijam Ep09 EP05 Eu07 i SM48 - bo to chyba już każdy widzial no i wagony pasazerskie. Tyle wiem o SPT ze takie coś ma byc w nim zawarte. O niczym nowym nie wiadomo mi. Nikt się niczym nie chwali oczywiście pomijam kilka screnów kolegi Barta, które umieścil na tym forum.

Czy nie lepiej b było najpierw całe swe siły skupić na fizyce? A potem jak ta fizyka osiagnie stan starego symka, to zabrac sie za reszte.

Pamietam wersje SPT, kiedy jezdzilo / przesuwało się jednym lokiem w kółko i nic pozatym. Po zmianie karty grafiki na ati radeon i po dolozeniu pamięci ram do 1 GB niestety ta wersja już nie chciala mi się uruchomić natomiast starego symka nic nie ruszyło.
Koniec tworczosci unoffowej i prywatnej.
http://chomikuj.pl/EP08-015

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3925
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 277
Lekcja kultury osobistej
« Odpowiedź #61 dnia: 06 Marca 2006, 19:32:54 »
Bart, w końcu coś pozytywnego:
Cytuj
ABu odszedł od starego symka wprost do SPT :)

Teraz: YouBy proszę Cię bardzo z całych sił pomóż przy SPT, please :)
Czy Marcin_EU, MCzapkie, Winger oni żyją? :)
Na pewno tak. Nie znam powodu ich odejścia, ale może dałoby się jakoś ich namówić do powrotu. Ile zajełoby to czasu napisanie dobrej fizyki przy takiej załodze. Myślę, że nie ciągnełoby się miesiącami. Jeżeli problem jest w czasie, a jak widomo czas to pieniądz jestem nawet skłonny wpłacić do kasy 50 zł. Nawet jakby miało się okazać, że nic z tego nie wyszło to od 50 zł nie zbiednieje.

Dodano po 28 minutach:

 Kurcze zapomniałem, że jeszcze jest ShaXbee, za co go gorąco przepraszam.

No jakby się udało zebrać wszytkich to ho ho.

Dodano po 8 minutach:

 Dodam, bo pominąłem Quark-t, Slimson i wiele innych warościowych osób.

Offline Bart

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 415
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Lekcja kultury osobistej
« Odpowiedź #62 dnia: 06 Marca 2006, 19:43:04 »
Cytat: "EP08_015"
...Mam nadzieje że szanowni twórcy SPT chociaz nam pokażą screny tego co zrobili, pomijam Ep09 EP05 Eu07 i SM48 - bo to chyba już każdy widzial no i wagony pasazerskie. Tyle wiem o SPT ze takie coś ma byc w nim zawarte. O niczym nowym nie wiadomo mi.


No własnie nic nowego się nie robi. Nie ma potrzeby tracić czasu na tłuczenie modeli jak SPT stoi w miejscu. Na ten czas modeli wystarczy. Z chęcią powróce do tworzenia ich dalej, ale wtedy jak już obecne będą obsługiwane.

Cytat: "EP08_015"

Pamietam wersje SPT, kiedy jezdzilo / przesuwało się jednym lokiem w kółko i nic pozatym. Po zmianie karty grafiki na ati radeon i po dolozeniu pamięci ram do 1 GB niestety ta wersja już nie chciala mi się uruchomić natomiast starego symka nic nie ruszyło.


Ciągle jest ta sama wersja. Scenerie możesz zrobić sobie sam. Wiele razy mówiłem Ci że moge Ci pomóc uruchomić, a Ty nic. Błagać Cię nie będę. To że nie chce się uruchomić to wcale nie wina karty tylko bibliotek dll które trzeba co jakis czas aktualizować.

Cytuj
Czy Marcin_EU, MCzapkie, Winger oni żyją? :)

Tak jak najbardziej. Marcin_EU nie zna się na fizyce. Dużo już się samotnie namęczył. Napisał: jak będzie fizyka niegorsza niż w starym symku to wróci - a kurcze tylko on rozumiał kod symka.
MCzapkie - założył rodzine i zajął się modelarstwem HO
Winger - dawno napisał że chce znów programować i... znów cisza...[/quote]
Marcin_EU (21-08-2005 20:42) napisał:
wystarczy znalezc wielu frajerow i za 10 lat ze starego symka bedziecie mieli bve, a za 50 to moze i mstsa

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3925
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 277
Lekcja kultury osobistej
« Odpowiedź #63 dnia: 06 Marca 2006, 20:02:45 »
A kto właściwie (bo zgłupiałem) jest twórcą fizyki starego symka?
Trzeba za wszelką cenę w jakiś sposób do nich dotrzeć i ubłagać.

Offline EP08_015

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4330
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 307
Lekcja kultury osobistej
« Odpowiedź #64 dnia: 06 Marca 2006, 20:12:05 »
Bart z miłą chęcią dosłownie błagam... niech mi to zadziała. A tak pozatym tamtą wersję miałem od pewnej osoby na płycie Cd. Juz tego nie mam a więc musze to skąś zdobyć. Za to w goglach znalazłem tę o to strone > http://svn.berlios.de/viewcvs/eu07/

Co to jest i jak to ugryźć?
Koniec tworczosci unoffowej i prywatnej.
http://chomikuj.pl/EP08-015

Offline Profeta

  • Wiadomości: 632
  • CM Czechowice-Dziedzice
    • Zobacz profil
    • http://my.opera.com/akvin-profeta/
  • Otrzymane polubienia: 1
Lekcja kultury osobistej
« Odpowiedź #65 dnia: 06 Marca 2006, 21:23:54 »
Nie rozumiem co znaczy określenie: "po co tworzą tabor do starego symka". Przecież jak zrobię kabinę do EP05 to co stoi na przeszkodzie aby mogła być przeniesiona wprost do SPT? Jedynie chyba to czy będzie się podobała szefostwu. Na fizyce, ani na programowaniu się nie znam. A skoro w SPT nie ma jeszcze fizyki to chyba jest ze wszech miar oczywiste, że tworzę do starego symka. Jeśli ktoś ma mi to za złe to już jego sprawa. Wiadomo, że w starym symku fizyka do EP05 jest byle jaka, ale to nie znaczy, że nie należy nic robić. Przecież to wszystko zostanie, nikt tego nie zje. Tak samo jak zrobię kabinę do SU46 to może chyba funkcjonować w starym symku (z fizyką przygotowaną przez @youBy) póki nowego nie ma? A jeśli już ktoś nie zrobił jej do SPT to co za problem, aby ta sama była i w MaSzynie 2. No powiedzcie, czy tworzenie nowego taboru neguje powstanie SPT, bo ja nie widzę tutaj zależności (wręcz przeciwnie). A jakoś się tak dziwnie składa, że milej są tutaj widziani twórcy, którzy nie udostępniają swoich modeli tylko trzymają je do SPT, w której nie wiadomo kiedy będzie można nimi jeździć (za pół roku, za rok, a może za dwa?). To tyle...
EP05 (100%), EU05 (100%), Projekt 201E (100%), Kabina SU46/SP47 (100%), Kabina 4E (100%), 104E (100%), Traxx F140MS (100%), Eurosprinter ES64F4 (80%).
www.my.opera.com/akvin-profeta

Offline zbych

  • Wiadomości: 156
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Lekcja kultury osobistej
« Odpowiedź #66 dnia: 06 Marca 2006, 22:59:24 »
Cytuj
No powiedzcie, czy tworzenie nowego taboru neguje powstanie SPT, bo ja nie widzę tutaj zależności (wręcz przeciwnie). A jakoś się tak dziwnie składa, że milej są tutaj widziani twórcy, którzy nie udostępniają swoich modeli tylko trzymają je do SPT, w której nie wiadomo kiedy będzie można nimi jeździć (za pół roku, za rok, a może za dwa?). To tyle...

Oczywiście że nie..
To tylko chore ambicje niektórych śmiertelnie obrażonych kolegów, którzy nie moga znieś że oni odeszli a Symek nadal ma się nie najgorzej???
Szanowni koledzy wy jesteście tutaj w tej chwili kolejnym pokoleniem twórców, bo życie nie znosi pustki..nie ma ludzi niezastąpionych!!!
I tak trzymac dalej..
@Bart a tobi życze naprawdę wielkich sukcesów w tworzeniu nowego programu,i zmiany zdania co do jednak Wielce Zasłużonego starego symka..!!!
Pozdrawiam..
Chciałbym iść do nieba ze względu na klimat, ale... w piekle tylu znajomych...
Do Miłego..ZBYCH.

Offline Bart

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 415
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Lekcja kultury osobistej
« Odpowiedź #67 dnia: 06 Marca 2006, 23:48:54 »
Z modelami to próba promowania SPT. Nawet jak będzie dało się już jeździć lepiej czy gorzej to i tak wiele rzeczy będzie jeszcze dużo gorsze. Zdradze wam że ten symek powstaje od 2001r. To oznacza że w tym tempie SPT dogoni (o ile wogóle dogoni) starego symka w jakimś 2012 roku. Fajnie by było gdyby chociaż miał ładniejsze modele. Znam takich dla których FPS i nic innego sie nie liczy - tylko oglądanie ładnych loków na scenerii :))

Zdania nie zmienię co do tego symka. Bo w razie złego to on będzie odpowiedzialny za śmierć SPT - przez ślepotę moją i waszą - sam namawiałem ABu do robienia tego i owego do starego symka gdy Marcin_EU potrzebował pomocy w pisaniu kodu - za to teraz cierpię - gdy już ja z kilkoma osobami się przestawiliśmy to jedyny rozumiejący wtedy kodziarz Marcin_EU powiedział "teraz to ja mam was w dupie".

Po "wykonczeniu" starego symka jak chce to zrobić NKT może sie okazać że SPT już dawno zdechł.
Co do modelarzy - Profeta ma racje - można przenieść tu i tu modele choć faktem będzie że w maxie trzeba będzie dorobić dużo rzeczy celem obsługi przełączników i innych dupereli (i porobić animacje). Ja traktuje to jako chłit materkingowy. Czy widzieliście jakąś "grę" w której w drugiej jej częsci była taka sama (jak nie ta sama grafika)?
No chyba że coniektórzy zapaleńcy dalej twierdzą że w drugiej części IM SIĘ NALEŻY lepsza grafika i mam zrobić. Tak jak pewien etuzjasta starego symka napisał: "bart daj siódemki, przecież do SPT i tak coś w nich dorobisz" - bardzo w to wątpie (no chyba że pantografy) :)
Marcin_EU (21-08-2005 20:42) napisał:
wystarczy znalezc wielu frajerow i za 10 lat ze starego symka bedziecie mieli bve, a za 50 to moze i mstsa

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3925
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 277
Lekcja kultury osobistej
« Odpowiedź #68 dnia: 07 Marca 2006, 00:37:16 »
Bart ja już kołowacieje. Zakładając, że uda się skompeltować z wielkim bólem mocną ekipę, to ile czasu potrzeba, aby fizyka w szerokim rozumieniu dorównywała staremu. Jeżeli to ma być w latach to uważam, że trzeba dać sobie spokój. Mówmy otwarcie. Stary symek i pokaz slajdów: trzeba również zdać sobie sprawę, że sprzęt komputerowy idzie do przodu (jakieś tam prawo, że co roku szybkość komputerów się podwaja) i za kilka lat nawet przy rozbudowanej scenerii już nie będzie pokazu slajdów.

Offline Akvin

  • Wiadomości: 1006
  • We Will Rock You
    • Zobacz profil
    • http://my.opera.com/akvin-profeta
  • Otrzymane polubienia: 2
Lekcja kultury osobistej
« Odpowiedź #69 dnia: 07 Marca 2006, 08:52:34 »
Cytat: "Mariusz1970"
Stary symek i pokaz slajdów: trzeba również zdać sobie sprawę, że sprzęt komputerowy idzie do przodu (jakieś tam prawo, że co roku szybkość komputerów się podwaja) i za kilka lat nawet przy rozbudowanej scenerii już nie będzie pokazu slajdów.

Też prawda... jeżeli MaSzyna będzie chciała chodzić na coraz nowszym sprzęcie. Jednak to też jest rozwiązanie zastępcze. Docelowym jest własnie SPT. Przecież wiele osób które tworzą teraz do MaSzyny może w przyszłosci tworzyć do SPT. Narazie stale podnoszą oni swoje umiejętności własni dzięki pracy na rzecz MaSzyny. Szkoda tylko że w tym gronie brakuje kogoś od programowania. Najgorzej jest właśnie zebrać odpowiednią grupę ludzi... takich którzy będą mieli odpowiednią wiedzę i pasję... żeby po miesiącu nie rzucili tego w kąt.
Pozdrawiam
All you have to do is save the world...

Offline EP08_015

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4330
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 307
Lekcja kultury osobistej
« Odpowiedź #70 dnia: 07 Marca 2006, 13:04:55 »
Co do spraw sprzętowych to się zgadzam. Niecałe 2 lata temu kiedy miałem celerona 1,2 karte 32 mb Nvida riva tnt i pamięci 256 na sd ram niestety ale na trasie quarka przy maximum przeszkadzajek i po skróceniu składów, na stacjach uzyskiwałem okolo 3,8 do 4 fps. Dało się jedynie jeżdzić na sceneriach o dużo mniejszej szczegułowości.

Obecnie posiadając procesor P4 2,8 HT pamięci 1GB dual ram 400 i karcie grafiki ati radeon 9600, symak ne tej samej trasie uzyskuje mi w tych samych miejscach okolo 10 fps. Dodatkowo powydłużałem składy ruznymi wagonami do okolo 46 wagonow dla et41. Pasazerskie składy maja u mnie okolo 10 do 12 wagonow. Zapomnialem juzco znaczy problem z Fps. Średnia na szlaku u mnie wynosi na ruznych trasach okolo 30 do 40 fps. Tak więc juz niedługo jak wejda jeszcze mocniejsze kompy to naprawde zapomnimy w starym symku o problemie wydajnosci grafiki.
Koniec tworczosci unoffowej i prywatnej.
http://chomikuj.pl/EP08-015

Offline Bart

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 415
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Lekcja kultury osobistej
« Odpowiedź #71 dnia: 07 Marca 2006, 13:41:31 »
[kwestia FPS]: Aż wierzyć mi się nie chce w moc procesorów. Chyba MaSzyna lubli moje kompy :). Celeron 1.2 Ghz, riva TNT2 i 3,8 FPS na Quarku? ja 3.5 FPS bez skracania czegokolwiek osiągałem na PII 350 MHz i GF2 MX400 z 192 MB ram na mobo:). Widać też że i Pentiumy są do bani. PIV 2.8 GHz z HT, ATI 9600 i 1GB ramu i FPS Epek zwiększyłeś 3 krotnie? U mnie na AMD 2GHz (3000+), ATI 9550XT i 512MB ram mam na Quarku bez skracania składów 24 FPS :).
Faktycznie Pentiumy coś zawodzą. Testowałem swoją scenerię na PIV 3.0GHz z ATI 9550XT u kumpla i miał 4,5 FPS gdy u mnie pokazywało 7FPS :) (stery te same).
Niestety co do podwajania się mocy obliczeniowej kompów to możecie się srogo zawieść. Ponad 1,5 roku temu kupowałem kompa, a widzę że teraz za te same pieniądze mógłbym wziąć procesor tylko o 200MHz szybszy. No i problem karty graficznej. Im nowsze będą GFy to może okazać się że na takim GF 7800 nie będą działąć żadne sterowniki pozwalające uruchomić MaSzynę. Idźmy dalej:
Na tej scenerii:
http://pronet.lublin.pl/~mjacekm/Lbn (nie dostępna dla nikogo:))
jak pisałem mam 7FPS . To żeby mieć te płynne 21 FPS potrzebujemy 3 krotnego wzrostu mocy. Czyli trzeba będzie poczekać na jakieś AMD 9000+ :)... wtedy będzie płynność. No ale ta sceneria to trawiasta pustynia więc muszę dodać troche miasta, fabryk, wsi, lasów i pól więc znów FPS spadnie... czyli czekamy do AMD 12000+ :) - w tych czasach będą zapewne karty grafiki PCI-E x512 na sterach nie obsługujących MaSzyny :)
Poczekamy zobaczymy.
Marcin_EU (21-08-2005 20:42) napisał:
wystarczy znalezc wielu frajerow i za 10 lat ze starego symka bedziecie mieli bve, a za 50 to moze i mstsa

Offline Mariusz W.

  • Wiadomości: 392
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Lekcja kultury osobistej
« Odpowiedź #72 dnia: 07 Marca 2006, 14:58:10 »
O propos taboru, to Bart, skoro miałeś nikomu nie dawać, bo ma być do SPT, to po co dawałeś niektórym osobą swój tabor? Po co w ogóle go eksportowałeś do formatu obsługiwanego przez starą wersję MaSzyny? Jakbyś trzymał EP09 tylko dla siebie, to by ona nie wyciekła.

Offline Akvin

  • Wiadomości: 1006
  • We Will Rock You
    • Zobacz profil
    • http://my.opera.com/akvin-profeta
  • Otrzymane polubienia: 2
Lekcja kultury osobistej
« Odpowiedź #73 dnia: 07 Marca 2006, 15:17:50 »
Cytat: "Mariusz W."
O propos taboru, to Bart, skoro miałeś nikomu nie dawać, bo ma być do SPT, to po co dawałeś niektórym osobą swój tabor? Po co w ogóle go eksportowałeś do formatu obsługiwanego przez starą wersję MaSzyny? Jakbyś trzymał EP09 tylko dla siebie, to by ona nie wyciekła.

Trochę racji w tym jest... jednak bez przesady. Zawsze przed wydaniem, czy w trakcie tworzenia przydaje się opinia innych. Zawsze mogą podsunąć jakiś pomysł, albo wskazać jakiś bład. Nie można mówić że Bart udostępnił 09 wybranym osobom i teraz sam sobie jest winien. Poprostu ktoś okazał sie nie godny zaufania.
Pozdrawiam
All you have to do is save the world...

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3925
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 277
Lekcja kultury osobistej
« Odpowiedź #74 dnia: 07 Marca 2006, 16:20:49 »
Cytuj
...tych czasach będą zapewne karty grafiki PCI-E x512 na sterach nie obsługujących MaSzyny :)


Nawet, jakby teraz powstało SPT czy cos innego, to też wielka zagadka czy za parę lat stery grafiki będą obsługiwały.

Offline Profeta

  • Wiadomości: 632
  • CM Czechowice-Dziedzice
    • Zobacz profil
    • http://my.opera.com/akvin-profeta/
  • Otrzymane polubienia: 1
Lekcja kultury osobistej
« Odpowiedź #75 dnia: 07 Marca 2006, 18:07:25 »
Ja widziałem gry gdzie w poszczególnych częściach jest bardzo podobna grafika np. w GTA (oprócz dwóch pierwszych części ;) ) a zmieniają się jedynie możliwości. Bo np. co chcecie poprawić w EP01 i w EP02? Tego się już chyba nie da zrobić lepiej. A sam piszesz Bart, że do SPT w kabinach trzeba podorabiać kilka rzeczy - to zwiększa ich atrakcyjność w porównaniu ze starym symkiem. Choćby sprawa oświetlenia kabiny w nocy. Poza tym np. w EP05 jest zrobiony bardzo dobry model zewnętrzny przez Oli_EU do SPT. A do starego zrobiłem tylko przeróbkę 141 w notatniku. Podobnie jest np. z EP09. W starym symku stary model, a w SPT ten Twój, który jest o niebo lepszy. Tak samo gotową kabinę można w nim zastosować, skoro piszesz, że Ty kabiny nie robiłeś. Oczywiście obie kabiny można upiększać do SPT, dodawać jakieś pierdółki, szczegółowe tekstury itd., których nie robi się do starego symka w trosce o FPS. Bo trzeba też mieć tą świadomość, że nie każdy user będzie kupował co 2 lata komputer z powodu symka.
Pozdrawiam!
EP05 (100%), EU05 (100%), Projekt 201E (100%), Kabina SU46/SP47 (100%), Kabina 4E (100%), 104E (100%), Traxx F140MS (100%), Eurosprinter ES64F4 (80%).
www.my.opera.com/akvin-profeta

Offline Bart

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 415
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Lekcja kultury osobistej
« Odpowiedź #76 dnia: 07 Marca 2006, 21:48:59 »
Profeta: nie zrozumiałeś. Dla formatu SPT trzeba sporo dorobić w kabinach żeby były obsługiwane przełaczniki, nastawnik, dzwignie i pokrętła. Za to nie trzeba definiować tego w żadnych mmd. Poprostu robisz animacje i w SPT zostaje ona wyświetlona.

Mariusz W: Eksportowane były do starego symka dlatego że o nowym jeszcze wtedy nie miałem pojęcia (EU07), a EP09 żeby sprawdzić czy wszystko jest w porządku...
Zresztą dawanie modeli niektórym ludziom naprawde się opłaciło...

Cytat: "Mariusz1970"
Nawet, jakby teraz powstało SPT czy cos innego, to też wielka zagadka czy za parę lat stery grafiki będą obsługiwały.

Myśle że akurat o to bie musimy się martwić. Silnik OSG jest ciągle udoskonalany i co dwa miechy wychodzą do niego aktualizacje.
Tak wyglądają projekty gier i programów budowanych na tym samym silniku co SPT: http://www.openscenegraph.org/osgwiki/pmwiki.php/Screenshots/Screenshots
Zobaczcie Pirates of the XXI century - jakieś wątpliwości?
Ps. Znajdziecie tam nawet symulator kolejowy :)
Marcin_EU (21-08-2005 20:42) napisał:
wystarczy znalezc wielu frajerow i za 10 lat ze starego symka bedziecie mieli bve, a za 50 to moze i mstsa

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3925
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 277
Lekcja kultury osobistej
« Odpowiedź #77 dnia: 07 Marca 2006, 22:03:50 »
Cytuj
Myśle że akurat o to bie musimy się martwić. Silnik OSG jest ciągle udoskonalany i co dwa miechy wychodzą do niego aktualizacje.


No to fajnie, ale i tak nie można wykluczyć, że roku pańskiego xxxx przejedzie walec i wyrówna. Życie pokaże co obędzie obowiązywało za powiedzmy 6 lat.

Offline Profeta

  • Wiadomości: 632
  • CM Czechowice-Dziedzice
    • Zobacz profil
    • http://my.opera.com/akvin-profeta/
  • Otrzymane polubienia: 1
Lekcja kultury osobistej
« Odpowiedź #78 dnia: 07 Marca 2006, 23:00:08 »
Cytat: "Bart"
Profeta: nie zrozumiałeś. Dla formatu SPT trzeba sporo dorobić w kabinach żeby były obsługiwane przełaczniki, nastawnik, dzwignie i pokrętła. Za to nie trzeba definiować tego w żadnych mmd. Poprostu robisz animacje i w SPT zostaje ona wyświetlona.

No OK, ale lepiej to dorobić do istniejącej kabiny niż budować ją od podstaw... chyba, że się mylę. Chętnie udostępnię mój model po ukończeniu, z resztą nawet się tak umawiałem z Oli_EU.
Pozdrawiam!
EP05 (100%), EU05 (100%), Projekt 201E (100%), Kabina SU46/SP47 (100%), Kabina 4E (100%), 104E (100%), Traxx F140MS (100%), Eurosprinter ES64F4 (80%).
www.my.opera.com/akvin-profeta