Autor Wątek:  Lekcja kultury osobistej  (Przeczytany 29604 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3925
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 277
Lekcja kultury osobistej
« Odpowiedź #30 dnia: 06 Marca 2006, 01:16:56 »
Smutne to co piszesz Bart :(
Myślę, że w takim układzie najlepiej zawiesić pracę nad nowym symkiem, gdyż głową muru nie przebijesz. Szkoda tylko Waszego czasu. Ja kiedyś też się poddałem, a zanim się poddałem zmaronowałem multum czasu i pieniędzy nad rozwiązaniem mojego problemu.
Wiem, że będzie bolało zwłaszcza jak należycie do osób upartych i dotychczas problemy, na które trafiliście udawało się rozwiązać.
Dla mnie i tak jesteście WIELCY.

Pozdrawiam
Mariusz

Offline adamst

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 354
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 75
Lekcja kultury osobistej
« Odpowiedź #31 dnia: 06 Marca 2006, 10:45:06 »
Hmm... rzeczywiście nieciekawie sytuacja wygląda.... Z drugiej strony jak pomyślę, że kolejny projekt, który miał (ma) szansę zostawić daleko w tyle komercyjną konkurencję (MSTS, TRS etc) ma pójść do piachu z powodu problemów logistycznych, to.... :-/
      Czy nie ma już żadnych szans, żeby dawnych autorów przekonać do współpracy przy SPT, skoro tyle ważnych rzeczy zostało zrobione?
     Jeżeli jednak prace SPT miały by zostać porzucone, to chyba wartoby faktycznie do istniejącego edytora dodać eksport do *.scn . Wówczas zyskalibyśmy nad np TRS-em przewagę w postaci łatwości tworzenia tras realnych i lepszej fizyki (bo fizyka w TRS w sumie nie istnieje - tam wszystkie loki spalinowe mają przekładnię mechaniczną, czyli tak jak w starej MaSzynie, a fizyka elektrowozów to jakaś parodia), a jedynym minusem byłaby wydajność (chociaż engine TRS'a też do najwydajniejszych nie należy).

Offline kruger

  • Wiadomości: 362
  • Maszynista metra
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Lekcja kultury osobistej
« Odpowiedź #32 dnia: 06 Marca 2006, 12:01:22 »
Cytat: "adamst"
tam wszystkie loki spalinowe mają przekładnię mechaniczną

Po czym to wnosisz ?

Offline Loui

  • Wiadomości: 238
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 5
Lekcja kultury osobistej
« Odpowiedź #33 dnia: 06 Marca 2006, 12:09:46 »
Przysłuchuje się tej i innym dyskusją na temat starego i nowego symka od dłuższego czasu i w końcu postanowiłem zabrać głos w tej sprawie. Moim skromnym zdaniem wszyscy ci którzy tworzą coś do starej Maszyny powinni przeżucić się do prac nad SPT. Dalsze prace nad starym symkiem nie mają najmniejszego sensu, zatrzymał on się na pewnym etapie rozwoju którego się nie da przeskoczyć i to czy ktoś dorobi do niego pseudo spalinówkę czy inne rzeczy tego nie zmieni. Im szybciej wszyscy sobie z tego zdadzą sprawę tym lepiej. Z przysłowiowej Syrenki się Mercedesa nie zrobi. SPT otwiera nowe większe możliwości przed symkiem. Wszyscy nażekają że prace tak długo trwają ale nikt sobie nie zdaje sprawy że część osób które trzymają się starej Maszyny te prace opóźnia. Im więcej osób będzie pracowało przy nowym projekcie tym szybciej będzie się on rozwijał. Chcecie mieć dwa symki to w efekcie nie będzie żadnego. Wszystko do tego zmierza że Maszyna podzieli los Mechanika. Nie chciał bym bardzo żeby tak się stało ponieważ obserwuje rozwój projektu od trzech lat i widziałem jak się rozwijał, ile przynosił radości gdzie każdy cieszył się z najdrobiejszego dodatku, wtedy była zupełnie inna atmosfera, inni ludzie ale obawiam się że te czasy się nie wrócą.
Koleje Mazowieckie
Sekcja Warszawa Grochów
Maszynista

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3925
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 277
Lekcja kultury osobistej
« Odpowiedź #34 dnia: 06 Marca 2006, 12:24:04 »
Dobra Loui, kto z nas umie dobrze C++, kto umie dobrze matmę, kto umie dobrze fizykę może Ty?

Offline Bart

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 415
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Lekcja kultury osobistej
« Odpowiedź #35 dnia: 06 Marca 2006, 12:46:41 »
Cytat: "Loui"
...Wszyscy nażekają że prace tak długo trwają ale nikt sobie nie zdaje sprawy że część osób które trzymają się starej Maszyny te prace opóźnia. Im więcej osób będzie pracowało przy nowym projekcie tym szybciej będzie się on rozwijał. Chcecie mieć dwa symki to w efekcie nie będzie żadnego....


... bez dwóch zdań... ja bym temu człowiekowi nobla dał... - lepiej się tego określić nie dało...
Marcin_EU (21-08-2005 20:42) napisał:
wystarczy znalezc wielu frajerow i za 10 lat ze starego symka bedziecie mieli bve, a za 50 to moze i mstsa

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3925
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 277
Lekcja kultury osobistej
« Odpowiedź #36 dnia: 06 Marca 2006, 12:53:45 »
Nie umiejszając nikomu, ale z motyką na księżyc....

Offline EP08_015

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4330
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 307
Lekcja kultury osobistej
« Odpowiedź #37 dnia: 06 Marca 2006, 13:22:56 »
No dobra i co? Przezucimy sie wszyscy na SPT. Bedziemy robic modele, budynki, scenerie jakies tekstury i inne bzdety ale na litosc boską zaden z nas nie napisze fizyki. A przynajmniej jesli ktoś nawet by umiał z tych wszystkich uzytkowników forum, to jedynie małe nieliczne jednostki.

Co z tego ze Bart, ZTpoznań, CTL Oli_EU i inni łacznie z niektórymi z nas, porobimy piekne modele pojazdów, budynków, porobimy tekstury itp.... jak poprostu nic pozatym się nie zrobi z tym, bo jak napisałeś to tylko jest na scenerii poustawiane. Nie da się nawet tym 100 m przejechać.

Ok to moje zdanie. Nie jestem przeciwko SPT ale też popieram to co namacalne, udowodnione i zdatne do uzytku czyli MASZYNA EU07-424, której będę wierny do końca. Z miłą chęcią "kiedyś" pomoge przy SPT robiąc chociaż głupie tekstury ale niech on chociaż DZIAŁA jak stary symek. Daj mi Boże bym doczekał świetności SPT.

A co do budynków gospodarczych to podaj mi na PW lub gg Bart twoje imie nazwisko i adres a płytkę wyslę jutro i to piorytetem ze zdjęciami. Pisałem Ci że za dużo tego by na FTP umieszczać.
Koniec tworczosci unoffowej i prywatnej.
http://chomikuj.pl/EP08-015

Offline adamst

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 354
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 75
Lekcja kultury osobistej
« Odpowiedź #38 dnia: 06 Marca 2006, 13:38:52 »
Cytat: "kruger"
Cytat: "adamst"
tam wszystkie loki spalinowe mają przekładnię mechaniczną

Po czym to wnosisz ?


trochę to OT, ale najwyżej niech ktoś kompetentny przeniesie.
Może źle to ująłem. W TRS2004 tak naprawdę w spalinówkach i elektrykach praca napędu nie jest liczona. Program tylko wylicza sobie prędkość (czy też położenie) na podstawie ciężaru składu i tabelek w configu loka podających zależność między pozycją nastawnika, prędkością, a siłą pociągową. Natomiast prowadzenie jakiegokolwiek loka (nawet elektrycznego, hehe :-) ) z punktu widzenia użytkownika przypomina prowadzenie Ganza w Maszynie - głównie za sprawą dźwięków, które są na stałe przypisane do poszczególnych pozycji nastawnika, a przełączając nastawnik słyszymy zmianę 'biegów' (nawet w EU07 :-P ). Tak więc na dobrą sprawę w zasadzie faktycznie nie powinienem mówić o przekładni, bo to pojęcie w TRS wogóle nie istnieje - fizyka tam jest niestety uproszczona aż do bólu - a szkoda, bo cała reszta jest naprawdę niezła. Dlatego ciągle liczę na to że jednak SPT ujrzy światło dzienne...

Offline kruger

  • Wiadomości: 362
  • Maszynista metra
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Lekcja kultury osobistej
« Odpowiedź #39 dnia: 06 Marca 2006, 13:42:34 »
Cytat: "adamst"
W TRS2004 tak naprawdę w spalinówkach i elektrykach praca napędu nie jest liczona. Program tylko wylicza sobie prędkość (czy też położenie) na podstawie ciężaru składu i tabelek w configu loka podających zależność między pozycją nastawnika, prędkością, a siłą pociągową. Natomiast prowadzenie jakiegokolwiek loka (nawet elektrycznego, hehe :-) ) z punktu widzenia użytkownika przypomina prowadzenie Ganza w Maszynie - głównie za sprawą dźwięków, które są na stałe przypisane do poszczególnych pozycji nastawnika, a przełączając nastawnik słyszymy zmianę 'biegów' (nawet w EU07 :-P ). Tak więc na dobrą sprawę w zasadzie faktycznie nie powinienem mówić o przekładni, bo to pojęcie w TRS wogóle nie istnieje - fizyka tam jest niestety uproszczona aż do bólu - a szkoda, bo cała reszta jest naprawdę niezła. Dlatego ciągle liczę na to że jednak SPT ujrzy światło dzienne...

Akurat to, ze w trs fizyka przypomina dzem z miodem to wiem :P bawie sie nim od paru ladnych lat :> szczegolnie wkurzajace jest to, ze jak zdjedziesz nastawnikiem do zera i przelaczysz od razu nawrotnik wstecz to lok hamuje jakby mu lancuch na szyje zarzucilo.

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3925
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 277
Lekcja kultury osobistej
« Odpowiedź #40 dnia: 06 Marca 2006, 13:54:42 »
Czy w tej chwili TRS jest ważne!!??

Offline kruger

  • Wiadomości: 362
  • Maszynista metra
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Lekcja kultury osobistej
« Odpowiedź #41 dnia: 06 Marca 2006, 13:57:00 »
Cytat: "Mariusz1970"
Czy w tej chwili TRS jest ważne!!??

A dlaczego nie? jedna rzecz ma byc wazna - inna nie? jak chcesz to przenies temat, bo ja nie mam takich uprawnien.

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3925
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 277
Lekcja kultury osobistej
« Odpowiedź #42 dnia: 06 Marca 2006, 14:08:40 »
No dobra skoro tak to jaka jest u was pogoda??

Offline kruger

  • Wiadomości: 362
  • Maszynista metra
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Lekcja kultury osobistej
« Odpowiedź #43 dnia: 06 Marca 2006, 14:13:21 »
Cytat: "Mariusz1970"
No dobra skoro tak to jaka jest u was pogoda??

Zjadliwie, choc mogloby byc cieplej... Tak na powaznie, nie mam zamiaru wprowadzac tu klotni czy czegos w tym rodzaju, niemniej jednak mala wymiana zdan z @adamst chyba nie spowodowala calkowitej destrukcji dyskusji ? ale ok, siedze juz cicho.

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3925
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 277
Lekcja kultury osobistej
« Odpowiedź #44 dnia: 06 Marca 2006, 14:31:09 »
Nie o to chodzi. Jak zuważyliście nie ma ludzi, którzy zajeliby się fizyką do SPT i wedlug mnie w tym wątku powinno się tym zająć. Rozmyślałem i nic nie wykombinowałem. Znałem gostka, który świetnie pisał w C++, ale niestety jako młody człowiek umarł :(, pozostałych których znam zapierdzielają w firmie po 12 godzin i do tego jeszcze rodzina.
Można we wszystkich stronach dotyczących kolei pisać ogłoszenia w odpowidniej formie (reklamować co zostało zrobione i jaki będzie efekt końcowy SPT), że są tacy poszukiwani zwiększając tym prawdopodobieństwo, że ktoś się zgłosi.
Inny pomysłem jest to aby przenieść fizykę ze starego symka do nowego.
Jeżeli nawet ktoś nie umie C++, tylko coś innego, to na zasadzie analogii lub innych porównań można dojść o co chodzi (no może nie całkiem).  Nie wiem jak jest w starym symku czy była prowadzona dokumentacja co do zmiennych i czy są jakieś komentarze ułatwiające dojście co autor miał na myśli.

Offline ABu

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 45
Lekcja kultury osobistej
« Odpowiedź #45 dnia: 06 Marca 2006, 15:06:01 »
Cytuj
Nie wiem jak jest w starym symku czy była prowadzona dokumentacja co do zmiennych i czy są jakieś komentarze ułatwiające dojście co autor miał na myśli.


Komentarzy jest bardzo niewiele. Jakby ktoś chciał rozgrzebywać to będzie potrzebował ok. miesiąca intensywnego wpatrywania się w kod, żeby mniej więcej zrozumieć gdzie co siedzi. Do biegłego poruszania się po kodzie trzeba miesięcy o ile nie lat...

A co do tego, że tu nie ma fizyków: ja też nie jestem fizykiem, ale z pomocą "Małego Poradnika Fizycznego", "Encyklopedii Fizycznej" i googli jakoś udało mi się rozpracować ruchy amortyzowanego pudła loka, chociaż kiedyś z podobnych zagadnień na fizyce z trudem wyciągnąłem dst...
ABu

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3925
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 277
Lekcja kultury osobistej
« Odpowiedź #46 dnia: 06 Marca 2006, 15:34:51 »
ABu Bart pisał, że się wycofałeś jak jest?
Nie wiem, czy ktoś temu w ogóle podoła o czym pisałeś

Offline PEKAP

  • Wiadomości: 588
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Lekcja kultury osobistej
« Odpowiedź #47 dnia: 06 Marca 2006, 15:44:28 »
A ja mam taki pomysł: gdyby przy programowaniu SPT wystąpiły jakieś problemy lub ktoś z twórców miałby jakiś pomysł, którego nie umie zrealizować, zaprogramować, obliczyć itd. można by było utworzyć na forum specjalny temat, w którym zostanie to opisane i wszyscy użytkownicy forum razem, wspólnymi siłami kombinowali jak to zrobić. A mogło by się udać bo na forum jest około 1500 (niewiem ile dokładnie) użytkowników i każdy specjalizuje się w po trochu w innej dziedzinie: jeden w programowaniu, drugi troszkę w fizyce, a jeszcze następny w matematyce... Sądzę, że gdyby tak rozwiązać problem całe programowanie poszłoby szybciej a w przyszłości symulator oferowałby więcej możliwości.
-//-

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Lekcja kultury osobistej
« Odpowiedź #48 dnia: 06 Marca 2006, 15:57:34 »
Cytat: "PEKAP"
na forum jest około 1500 (niewiem ile dokładnie) użytkowników
Z czego 1/3 nie napisała żadnego posta
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline Loui

  • Wiadomości: 238
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 5
Lekcja kultury osobistej
« Odpowiedź #49 dnia: 06 Marca 2006, 16:14:35 »
Narzekacie że nie ma komu pisać fizyki bo ci co umieli ja pisać to poodchodzili. A czy zastanawialiście się dlaczego to zrobili ? Właśnie przez atmosferę panującą wokół tego projektu. Może gdyby zobaczyli że coś się zmieniło na lepsze to może by wrócili. Ale dopuki będą trwać przepychanki między starym a nowym symkiem to podejrzewam że tego nie zrobią. Także czas zakończyć te kłótnie i wspólnie zacząć pracować nad jedną wersją symka. Może to brzmi jak slogan z poprzedniej epoki ale to prawda. Teraz jest taka sytuacja że wszyscy się bawią starą Maszyną a Bart twoży SPT i jak mu wyjdzie coś sensownego to zaraz wszyscy zaczną go chwalić i bedą chcieli się dołączyć, ale jak mu coś nie wyjdzie to zaraz będą komentarze w stylu " a nie mówiliśmy że stara Maszyna jest lepsza ? Trzeba było się nie wygłupiać i pracować nad starym symulatorem." Do czyjegoś sukcesu łatwo się podpiąć. Ale nie oto chodzi panowie.

Cytuj
No dobra i co? Przezucimy sie wszyscy na SPT. Bedziemy robic modele, budynki, scenerie jakies tekstury i inne bzdety ale na litosc boską zaden z nas nie napisze fizyki.


Te bzdety też są bardzo potrzebne. Co z tego że będziesz miał odwzorowane zachowanie np. EU07 jak będziesz jeździł po trawiastej pustyni. A co do fizyki której nie ma kto pisać to napewno się ktoś znajdzie jeśli zobaczy że wszystkim zależy na tym symku, zobaczy wasze zaangażowanie w projekt. A nie że jeden robi a reszta czeka na gotowe.
Koleje Mazowieckie
Sekcja Warszawa Grochów
Maszynista

Offline Tomcio

  • Wiadomości: 186
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Lekcja kultury osobistej
« Odpowiedź #50 dnia: 06 Marca 2006, 16:20:11 »
Witam
Cytat: "youBy"
Cytat: "PEKAP"
na forum jest około 1500 (niewiem ile dokładnie) użytkowników
Z czego 1/3 nie napisała żadnego posta

Ale  2/3 napisalo i posrod nich napewno znajdzie sie ktos kto choc troche rozumie w tej dziedzinie. Pomyslcie ze na forum zagladaja ludzie ktorzy nie sa zarejestrowani. Napewno jest wsrod Nich ktos kto moglby pomoc. Tylko trzeba to pomalenku opisywac co z czym, a nie brnac w nieskonczonosc w starego symka. Im wczesniej zaczniemy sie uczyc tym szybciej powstanie nowy (mam nadzieje).

@youBy jestes niezly w te klocki. Dlaczego bawisz sie w cos co u wiekszosci wyswietla sie jako pokaz slajdow?

Nie mowie ze stary symek jest zly, ale czas moze zamknac rozdzial i zaczac otwierac nowy.
 
Pozdrawiam
Tomcio
Poszukuje zdjęć Ep05-03, 22, 26 i Ep09-039 Eu/EP07 - 431 - 1046 najlepiej w rozdzielczości najlepiej minimum 1920/1080 im większe tym lepsze ;) Mogą być skany z dawnych lat. Potrzebne ze względów sentymentalnych. Nie będą rozpowszechniane. Z góry dziękuję

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3925
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 277
Lekcja kultury osobistej
« Odpowiedź #51 dnia: 06 Marca 2006, 16:31:51 »
Jeszcze inny pomysł. Z uporem wrócę do starego symka i jego fizyki. Jakby starego symka tak przerobić, aby do pliku zapisywał wartości "podejrzanych zmiennych", a potem by się ten zapis analizowało i w konsekwencji można dojść do wzóru patrząc na kod źródłowy danej zmiennej lub pewnych zależności.
Np.
prędkość, nastawnik pozycja,hamulec pozycja, zmienna 1,zmienna2, itd..
Wiem, że jeżeli zmiennych będzie za dużo to można się będzie pogubić, ale szukam jakiegoś rozwiązania.

Pozdrawiam
Mariusz

Dodano po 5 minutach:

 Loui konkretnie co masz na myśli o atmoswerze na forum? Krótkie przykłady. Każdy z tych przykładów weź skonrontuj z podziałem ludzi o którym wcześniej pisałem. To się tylko tak ładnie mówi zbierzmy siły. Zebrać możemy, ale co dalej. Staniemy w tym samym puncie co jesteśmy. Teraz konkrety: Loui co potrafisz robić?

Offline adamst

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 354
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 75
Lekcja kultury osobistej
« Odpowiedź #52 dnia: 06 Marca 2006, 16:43:04 »
Jeżeli chodzi o wzory i model to dla loków elektrycznych fizykę McZapkie opisał w pliku FIZYKA.doc w dziale 'dokumentacja'. Nie wiem czy to coś pomoże, bo podejrzewam że autorzy SPT znają ten plik na wylot, ale jakby ktoś przeoczył albo chciał zacząć coś robić to myślę że warto ten plik przeczytać.
Chyba że teraz głównym problemem jest nie sam model fizyczny ale jego implementacja programowa?

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3925
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 277
Lekcja kultury osobistej
« Odpowiedź #53 dnia: 06 Marca 2006, 16:48:17 »
fizyka.doc jak przypuszczam to tylko preludium

Offline kruger

  • Wiadomości: 362
  • Maszynista metra
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Lekcja kultury osobistej
« Odpowiedź #54 dnia: 06 Marca 2006, 17:01:07 »
Takie pytanie mi sie nasunelo: czy osoba posiadajaca podstawowa wiedze na temat C++, i potrafiaca costam wyrzezbic w tymze jest w stanie pomoc? oczywiscie nie mowimy o pisaniu calego programu tylko jakies (zawsze pomocne) drobiazgi itp

Offline Loui

  • Wiadomości: 238
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 5
Lekcja kultury osobistej
« Odpowiedź #55 dnia: 06 Marca 2006, 17:21:44 »
Cytuj
Loui konkretnie co masz na myśli o atmoswerze na forum? Krótkie przykłady. Każdy z tych przykładów weź skonrontuj z podziałem ludzi o którym wcześniej pisałem. To się tylko tak ładnie mówi zbierzmy siły. Zebrać możemy, ale co dalej. Staniemy w tym samym puncie co jesteśmy. Teraz konkrety: Loui co potrafisz robić?


  Nie wiem jak długo czytasz to forum ale kiedy ja poraz pierwszy zawitałem na to forum w czerwcu 2003 to atmosfera była zupełnie inna. Nie było tych wiecznych kłótni, przepychanek o to który symek jest lepszy, nawet zwykłe relacje między użytkownikami były jakieś takie bardziej przyjazne. Na tym forum przebywało bardzo wielu wartościowych ludzi (nie mówie że teraz nie ma) tworzyliśmy zgraną społecznośc. Tego nie da się opisać suchymi przykładami. Trzeba było wtedy być żeby wiedzieć o co mi chodzi.
  Co do zebrania sił to jeśli ktoś tylko chce to wystarczy żeby zgłosił się do np. Barta i on napewno znajdzie mu jakąś robotę i nikt nie będzie bezrobotny.
   Co do konkretów to posiadam materiały na temat EP01, EU05, EP09, ET21, SM40, SM41, SM42, ST43, ST44, SU45, SU46, SP47 które zresztą kilka razy udostępniałem.
Poza tym mam dostęp do EN94, w razie czego też do EN57 zarówno do dziewietnastek jak i do zwykłych. Mogę też testować co po niektóre serie taboru pod względem zgodności z oryginałem.
 Także staram się pomagać w miarę swoich możliwości i czasu co kilka razy robiłem.
Koleje Mazowieckie
Sekcja Warszawa Grochów
Maszynista

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3925
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 277
Lekcja kultury osobistej
« Odpowiedź #56 dnia: 06 Marca 2006, 17:44:41 »
Dobra fajnie, że posiadasz matriały ale co dalej? Nie ma fizyki do nowego symka i tu jest główna przeszkoda.
Ja czytam forum od niedawna, ale nie zuważyłem, aby ktoś napisał, że stary jest lepszy od nowego. Jedynie zauważyłem, że ludzie zajmują się starym symkiem, bo nie ma nowego. Ci ludzie raczej nie napiszą fizyki do nowego, a więc co mają teraz robić?
Masz rację co do przyjaznej atmosfery, ale to już jest inna sprawa. Myślę, że każdy prędzej czy później dojdzie do wniosku, że przyjazna atmosfera buduje, chamstwo dzieli (no może przesadziłem co najmniej oschłość).

Pozdrawiam
Mariusz

Offline Loui

  • Wiadomości: 238
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 5
Lekcja kultury osobistej
« Odpowiedź #57 dnia: 06 Marca 2006, 18:01:04 »
To że nie ma fizyki to nie znaczy że mamy nic nie robić i czekać z założonymi rękami aż ktoś ją zrobi. Jest napewno wiele rzeczy po za fizyką do zrobienia. Ale o tym to już Bart nie raz mówił co jest potrzebne, i z tego co się orientuje odzew był znikomy.
Koleje Mazowieckie
Sekcja Warszawa Grochów
Maszynista

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3925
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 277
Lekcja kultury osobistej
« Odpowiedź #58 dnia: 06 Marca 2006, 18:09:15 »
Odwieczny problem co kupić najpierw adapter czy płytę. Jeżeli nie ma szans na fizykę co po co modele?
Proszę popatrzeć na ewolucje starego symka. Najpierw był model fizyczny, a później dopiero inne bajery.

Offline Bart

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 415
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Lekcja kultury osobistej
« Odpowiedź #59 dnia: 06 Marca 2006, 18:20:36 »
Mariusz_1970 - sprawa aż taka beznadziejna nie jest. Jest napisany częściowy wrapper starej fizyki i można tej fizyki użyć, tzn. można pojeździć EU07 z jej fizyką ze starego symka. Nie jest to 100% przeniesienie bo wystarczy odhamować i już można smigać (bez włączania wszystkiego), koła się nie kręcą a i wagonów pod taki podpiąć się nie da.
Jest też druga fizyka (co miała być nowa). Na dziś przypomina dumba AI. Koła się kręcą i da się podpiąc wagony (hamulec działa tylko na loka) no ale nawet wagony sprężynują na (sztywnych) buforach.

Proponowałem ABu żeby można było podpiąć starą fizykę do końca żeby symkiem można było się zacząć bawić, ale nie spotkało to aprobaty z dwóch powodów:
- rozwiązanie tymczasowe/mało wydajne któro mogłoby okazać się ostatecznym
- kod zostawiony przez Marcina_EU nie ma ani jednego komentarza więc prościej jest coś napisać od nowa niż szukać w setkach kb kodu czegoś co nie wiadomo jak wygląda.
- do zabawy służy stary symek :)

No faktycznie, jeśli się nie wie jak wygląda to czego się szuka to ABu ma racje.
Własnie co do śmierci symka i ABu. Ów admin mówił o starym symku i nie skłamałem mówiąc że ABu odszedł od starego symka wprost do SPT :)

@Loui - masz może aparat cyfrowy? :)

No i jeszcze raz wspomne. Ja nie programuje. Do nowego symka robie modele i ogólnie staram się trzymać go w ryzach. Już raz projekt wyciągałem ze śmieci - a raczej naciskałem programistę żeby go wyciągnał bo w ciągu nocy zdąrzył się wkurzyć i skasować projekt z SVNa.

Na początku był Marcin_EU potem już tylko MCzapkie :)) i nastały tłuste lata dla symulatora. No własnie. Który z was wie kiedy się to zaczeło?

Teraz przyadło by się pozyskać YouBy'ego
Marcin_EU (21-08-2005 20:42) napisał:
wystarczy znalezc wielu frajerow i za 10 lat ze starego symka bedziecie mieli bve, a za 50 to moze i mstsa