Autor Wątek:  Lekcja kultury osobistej  (Przeczytany 29611 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ShaXbee

  • Administrator
  • Wiadomości: 1984
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Lekcja kultury osobistej
« dnia: 02 Marca 2006, 23:59:37 »
Zauważyliśmy że nie podoba się Wam to że nowe modele nie są oficjalnie udostępnione, jesteśmy w stanie to zrozumieć, ale takiego zachowania już nie:

Cytuj

4215541 (21:42)
TY
4215541 (21:42)
IONNY DAJESZ SWOJ TABOR
4215541 (21:42)
Z FOERUM
4215541 (21:43)
WIEM ZE INNI POSIADAJA
4215541 (21:43)
TWOJE LOKI SIUDEMKI DZIEWIATKI
4215541 (21:43)
CZEMU ICH NIE UDOSTEPNISZ CO
4215541 (21:43)
KISISZ NIE PISAL BYM CI NIC JAK TYLKO TY BYS JE MIAL
4215541 (21:44)
ALE MA JE POŁ FORUM A DRUGIE POŁ CO?
4215541 (21:44)
NIC NIE MOGA MIEC BO NIE UDOSTEPNISZ TEGO NAWET
4215541 (21:44)
W DUPE SE WSADZ TE MODELE
4215541 (21:44)
BEDZIEZ LEPIEJ SRAL
4215541 (21:45)
PRZESADZASZ TROCHE I NIE TYLKO TY ALE INNI TEZ
4215541 (21:46)
nie dacie innym nacieszyc sie modelami
4215541 (21:47)
cfanaczki jedne
4215541 (21:47)
jebcie sie wszyscy
4215541 (21:47)
kij wam w oko


Jak widać niektórzy nie panują nad swoimi nerwami, a słownictwo używane powszechnie na boiskach przenoszą na rozmowy gg... Takie zachowanie bynajmniej nie przyspieszy prezentacji modeli, co najwyżej spowoduje że odechce nam się prac nad symkiem.

Z pozdrowieniami
Mocno Wkurzony MaSzyna SPT Team

Offline Grand

  • Wiadomości: 382
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Lekcja kultury osobistej
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Marca 2006, 07:02:40 »
Nie przejmuj sie tym tak, sam przeciez wiesz ze w duzej grupie normalnych ludzi, znajdzie sie jeden czy dwoch debili , tak to juz jest niestety, ale nie nalezy sie tym przejmowac moim zdaniem
Pozdrawiam.
/ \  / \  / \

Offline moko_loko

  • Wiadomości: 189
  • :)
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Re: Lekcja kultury osobistej
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Marca 2006, 07:42:07 »
Cytat: "ShaXbee"
Zauważyliśmy że nie podoba się Wam to że nowe modele nie są oficjalnie udostępnione, jesteśmy w stanie to zrozumieć, ale takiego zachowania już nie:

Cytuj

4215541 (21:42)
TY
4215541 (21:42)
IONNY DAJESZ SWOJ TABOR
4215541 (21:42)
Z FOERUM
4215541 (21:43)
WIEM ZE INNI POSIADAJA
4215541 (21:43)
TWOJE LOKI SIUDEMKI DZIEWIATKI
4215541 (21:43)
CZEMU ICH NIE UDOSTEPNISZ CO
4215541 (21:43)
KISISZ NIE PISAL BYM CI NIC JAK TYLKO TY BYS JE MIAL
4215541 (21:44)
ALE MA JE POŁ FORUM A DRUGIE POŁ CO?
4215541 (21:44)
NIC NIE MOGA MIEC BO NIE UDOSTEPNISZ TEGO NAWET
4215541 (21:44)
W DUPE SE WSADZ TE MODELE
4215541 (21:44)
BEDZIEZ LEPIEJ SRAL
4215541 (21:45)
PRZESADZASZ TROCHE I NIE TYLKO TY ALE INNI TEZ
4215541 (21:46)
nie dacie innym nacieszyc sie modelami
4215541 (21:47)
cfanaczki jedne
4215541 (21:47)
jebcie sie wszyscy
4215541 (21:47)
kij wam w oko


Jak widać niektórzy nie panują nad swoimi nerwami, a słownictwo używane powszechnie na boiskach przenoszą na rozmowy gg... Takie zachowanie bynajmniej nie przyspieszy prezentacji modeli, co najwyżej spowoduje że odechce nam się prac nad symkiem.

Z pozdrowieniami
Mocno Wkurzony MaSzyna SPT Team



Zawsze musi się znaleść czarna owca na forum lub na gg nie warto się przejmować takimi poprostu olać ich i tyle..:):)pozdrawiam
...

Online Kozi

  • Wiadomości: 791
  • Prosto z Serca Europy...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Lekcja kultury osobistej
« Odpowiedź #3 dnia: 03 Marca 2006, 11:08:37 »
no nie irytujcie sie na wszystkich użytkowników :( to, że jeden typ jest jakiś nietego, róbcie swoje i nieprzejmujcie sie takimi osobami :)

Pozdrawiam :)
"... W Moich Snach Wciąż WŁOSZCZOWA !!!"

Offline oko

  • Wiadomości: 283
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Lekcja kultury osobistej
« Odpowiedź #4 dnia: 03 Marca 2006, 12:23:10 »
Widać u kolegi patologia w domu panuje.Ja się ciesze z tego co mam i jest dobrze.Poprostu koleś nie umie być cierpliwy.Poczekał by troche aż prace dobiegną końca i by miał to co chciał.No cóż.Chłopaki nie zwracajcie uwagi na takie typy.Odpalacie dobrą robote i nienależą wam sie takie skandaliczne słowa. Pozdro ;];]

Offline EP08_015

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4330
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 307
Lekcja kultury osobistej
« Odpowiedź #5 dnia: 03 Marca 2006, 13:19:35 »
Powiem od siebie tak ze:

Oczywiście chamstwa i kompletnego braku szacunku nic nie usprawiedliwi. Jednak rozumiem niecierpliwość użytkowników symulatora. Ostatnio mało, co o ile wogule coś się tu dzieje. Pozatym pewne rzeczy były obiecane dużo wcześniej, około rok do 2 lat temu przez pewnych twórców/ pewnego twórcę i nie ujrzało to światła dziennego. Na dodatek pewien twórca powiedział, że "dopiero w SPT będzie". Oczywiście nie tak dawno miał w opisie, że "siódemki gotowe" robiąc nadzieje użytkowników na rychłą ich publikacje. Oczywiście nikt nie ma prawa żądać czegokolwiek od twórcy, ani poganiać go a tym bardziej zmuszać do publikacji swoich dzieł. Pozatym Twórca ma prawo zmienić zdanie. Jednak w tym momencie rozumiem też złość i "wkurzenie się" pewnych użytkowników forum. W tym momencie tez nie dziwie się, iż ci ludzie poszukują źródeł danych, przeszukując czyjeś FTP czy tez nawiązując ciche kontakty w stylu "daj mi ja nic nie powiem, że dałeś" albo "daj mi to a ja ci dam to". W taki sposób wiele rzeczy "wyciekło". A przecież to nie jest dobre dla nikogo. Pozatym z tego, co mi wiadomo (proszę mnie poprawić, jeśli się mylę) tabor stworzony do starej / obecnej wersji symulatora jest w formacie plików T3D, natomiast tabor stworzony, do SPT jest robiony w zupełnie innym formacie niż T3d. Czyli T3d prawdopodobnie nie będzie pasował do SPT i format w SPT nie będzie pasował do starej/obecnej wersji symulatora. W związku z tym moje pytanie do twórców brzmi:

Skoro tabor stworzony do starej wersji nie pasuje do nowej, czyli SPT to... Dlaczego nie chcecie go udostępnić ludziom?
To, że pojawi się on w starej wersji symulatora (daj Boże) wcale nie oznacza ze ludzie nie będą używać nowej, czyli SPT.

Przy okazji przypomina mi się szał z dodatkami to TRS2004. Wielu wspaniałych i dobrych modelarzy pracowało nad dodatkami do TRS2004. Tym czasem za płotem już jest wersja 2006. Ciekawe chodź wątpię w to, że twórcy przestana robić dodatki do wersji 2004 i przerzuca sie na wersje 2006. Moim zdaniem będą robić dodatki do obu wersji.

O to moje zdanie. Pozdrawiam.

Post zmoderowano
Koniec tworczosci unoffowej i prywatnej.
http://chomikuj.pl/EP08-015

Offline Profeta

  • Wiadomości: 632
  • CM Czechowice-Dziedzice
    • Zobacz profil
    • http://my.opera.com/akvin-profeta/
  • Otrzymane polubienia: 1
Lekcja kultury osobistej
« Odpowiedź #6 dnia: 03 Marca 2006, 13:56:11 »
I jeszcze co do lekcji kultury osobistej to podobne słownictwo, "przeniesione z boiska", pojawiło się niedawno w dziale Trasy w wątku "Próbka trasy do ściągnięcia"... dobrze, że po piętnastu minutach to ocenzurowano.
A SPT Team nie ma się co mocno wkurzać, bo to, że jakiś prostak pisze takie rzeczy to nie znaczy, że wszyscy na forum są przeciwko wam i tylko myślą jak tu wykończyć SPT. Swoją drogą takie inwektywy nie biorą się znikąd. Trzeba się było nie chwalić taborem, który nie był przeznaczony póki co do wydania. A tak to tylko było słychać jakie genialne są na przykład nowe siódemki i jakie w nich są super kabiny. I kogoś dziwi, że userzy chcieli/chcą je mieć?
Skoro już się stało jak się stało to należy się nie przejmować tego typu wypowiedziami tylko robić swoje.
Pozdrawiam i życzę wytrwałości w dalszych pracach nad SPT.
EP05 (100%), EU05 (100%), Projekt 201E (100%), Kabina SU46/SP47 (100%), Kabina 4E (100%), 104E (100%), Traxx F140MS (100%), Eurosprinter ES64F4 (80%).
www.my.opera.com/akvin-profeta

Offline |andy|

  • Wiadomości: 960
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Lekcja kultury osobistej
« Odpowiedź #7 dnia: 03 Marca 2006, 14:26:43 »
Cytat: "EP08_015"
Powiem od siebie tak ze:
(...)


Trochę OT.
Weź wrzuć to do Worda i sprawdź pisownię, bo tego się czytać nie da.

Offline Bart

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 415
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Lekcja kultury osobistej
« Odpowiedź #8 dnia: 04 Marca 2006, 14:04:57 »
Oczywiscie tabor miał byc to tego symulatora. Jednak dzięki wam tylko ta wersja symulatora już tak mi zbrzydła, iż moge powiedzieć że jej nienawidze i do niej już palca nie przyłożę choćby to co zostało zrobione miało się zmarnować. SRAM NA TO. Nie jestem MaSzynką do spełniania waszych zachcianek i to co robiłem robiłem wyłącznie dla swojej przyjemności i satysfkacji, a to że chciałem się z tym podzielić - co potem mi przeszło to inna sprawa.

a Ty Epek nie wkurzaj mnie. Mam Ci przypomnieć sprawe passaneger packa? ile się z tym afiszowałeś? ile to już miałeś wczesniej zrobione i zdatne do uzytku? afiszowałeś się z tym że już wkrótce już niedługo lada dzień żeby tylko ludziom slinka ciekła.Co było potem? wystarczył jeden post żebyś powiedział "nie dam. wale to! jak tacy jesteście to się gońcie" nie tak było? i gdyby nie zaczeli Cie po dupie głaskać to byś nie dał. Z tamtymi modelami jest dokładnie taka sama sprawa.
Poza tym dlaczego i komu dawać? widziałeś - odpisało kilka osbów w temacie [pomoc] mam cyfraka i co? gówno! ani jednego zdjęcia NIC nikt NIC nie zrobił. Ty sam obiecałeś przygotować jakieś zdjęcia i to olałeś. KAŻDY TO OLAŁ więc teraz i ja na to LEJE.
NIENAWIDZE TEJ WERSJI SYMULATORA i tak już zostanie - a wy pogłębiacie to z dnia na dzien.
W tej sytuacji wszyscy mądrzy wiedzieli co zrobić:
MCzapkie, Marcin_EU, OlO_EU, Winger, Jaras...

a to
Cytuj
"daj mi ja nic nie powiem, że dałeś" albo "daj mi to a ja ci dam to".
niestety nie działa - takie gówno szybko wyplywa bo ten świat jest mały. Najgorsze jest to że zawodzimy się na ludziach którym najbardziej ufamy - (3 osoby dostały ode mnie model EP09)

Co do taboru (t3d). Tabor jest tworzony w 3ds max i można go konwertować do dowolnego obsługiwanego formatu. Nawet do JPG.


Cytuj
Dlaczego nie chcecie go udostępnić ludziom?

Bo na to nie zasługują (nieliczne wyjątki tylko).

Profeta - sam ocenzurowałem - zastanawiałem się czy... (mniejsza z tym)
Marcin_EU (21-08-2005 20:42) napisał:
wystarczy znalezc wielu frajerow i za 10 lat ze starego symka bedziecie mieli bve, a za 50 to moze i mstsa

Offline EP08_015

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4330
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 307
Lekcja kultury osobistej
« Odpowiedź #9 dnia: 04 Marca 2006, 18:25:30 »
Cytuj
a Ty Epek nie wkurzaj mnie. Mam Ci przypomnieć sprawe passaneger packa? ile się z tym afiszowałeś? ile to już miałeś wczesniej zrobione i zdatne do uzytku? afiszowałeś się z tym że już wkrótce już niedługo lada dzień żeby tylko ludziom slinka ciekła.Co było potem?


A zapomniałeś już, że chcąc wydać pass packa byłem jeszcze uzalezniony od 2 innych osób? Nie ważne już kto to był. Ja swoją część miałem zrobioną planowo na koniec października. Ja się wywiązałem z terminu. Miały być jeszcze 2 elementy, na które niepotrzebnie czekałem. W zasadzie to czekaliśmy na jeden ale ze nie wypaliło to zamkneliśmy pass packa bez tej części. To były te 2 miesiące opóźnienia. Miał być przygotowany instalator całości oraz sceneria pokazowa. Robily to dwie różne osoby. Ja zrobilem swoje na koniec października. Sceneria pokazowa nie wyszla opóźniajac wszystko o 2 miesiące bo byla nadzieja że wyjdzie. Instalator miał zamknąć całość. ALE W KOŃCU WYSZEDL pass pack nie ważne z jakim opóźnieniem ale wyszedł. I nie bawiło mnie to że ludzie czekają. Ja chciałem jak najszybciej im to dać. Nie moja wina że musiałem czekać 2 miesiące na cos czego sie nie doczekałem. Do tego komplikacje z plikami T3d bo autor najpierw nie zgadzal się z ich publikacją a potem admini wyrazili zgode by jednak to udostępnić. W końcu całośc wyszła i maja to wszyscy. Co zrobię to daję, obojętnie co to jest, nigdy nie trzymam dla siebie. Nawet głupiej i badziewnej teksturki.
Koniec tworczosci unoffowej i prywatnej.
http://chomikuj.pl/EP08-015

Offline zbych

  • Wiadomości: 156
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Lekcja kultury osobistej
« Odpowiedź #10 dnia: 04 Marca 2006, 22:40:54 »
Witam Wszystkich..
@Bart zawsze cenie i podziwiam ludzi twórczych takich jak Ty ktorzy potrafili dla tej strony Maszyny zrobić bardzo wiele!
Ale przepraszam twoje obecne zachowanie to Zwykłe "gówniarstwo nie spodziewałem sie tego z twojej strony???
Zawsze jest tak, że wiekszość uzytkowników podchodzi do tego programu wyłącznie, albo przepraszam prawie wyłącznie..Konsumpcyjnie nie wyłanczając siebie ,przyznaje to otwarcie..
Jesteś tu parę lat i nie powinno cię to dziwić???
Na tym Forum jest obecnie zarejestrowanych ponad 1500 kolegów! a kiedyś było paruset, a prawdziwych twórców zawsze było kilkunastu!!!<, i nie spodziewaj sie ze nagle to sie zmieni.
A dziwicie się skąd tyle nagle chamstwa,złości i zawiści? Czytając dokładnie to Forum mozna wywnioskować  że są tu;  tzw. grupa trzymajaca władze, uprzywilejowana, mająca zawsze dostęp do wszystkich Nowosci,i wymieniająca sie nimi tylko miedzy sobą..! ...i to jest własnie WASZA WINA..bo wy doprowadziliście poprzes nieodpowiedzialne pisania żeby takie wnioski wyciągali inni.
...A to Forum jest publicznie udostępnione i przynajmniej ci zarejestrowani mają prawo liczyc na równe traktowanie tak przynajmniej sądzą?

I tu właśnie, jak wszędzie trafi sie paru chamów którzy nie potrafią inaczej wyrazić tej "dyskryminacji reszty..",swojej frustracji z tego że są pomijani a tym samym gorsi?
 I to jest cała filozofia obecnych czasów w naszej POLSCE..! i u nas inaczej też nie będzie chociaż jest to bardzo smutne niestety..!

Pozdrawiam...
Chciałbym iść do nieba ze względu na klimat, ale... w piekle tylu znajomych...
Do Miłego..ZBYCH.

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Lekcja kultury osobistej
« Odpowiedź #11 dnia: 04 Marca 2006, 23:42:32 »
Wtrącę swoje trzy grosze:
Pod koniec roku przed ujawnieniem projektu SPT forum prawie "zdechło". Pokazanie projetu SPT wywołało zachwyt i oczekiwanie na więcej i dobrze. Moim zdaniem prezentacja projektu była trafiona i zebrała owoce, nie zawsze słodkie. Pokazało się kilka tras na starego symka i to też dobrze. Jest na co czekać! Jest cel. Niech ludzie piszą posty, niech marzą i wierzą że te marzenia się spełnią. Czyż nie po to powstała maszyna i forum? Ubolewam nad tym że nie mam czasu na naukę i zrobienie czegoś do symka. Cierpliwie zawsze będę czekał na nowości i aktualizacje. Chylę głowę przed wszystkimi, którzy pracują dla symulatora, bez wyjątku. Chylę głowę za to że chcą coś zrobić dla innych, dla radości, satysfakcji i dobrej zabawy.
Zacytowana na początku wątku wiadomość to funta kłaków nie warte wypociny, nie znającego ortografii, zakompleksionego trzynastolatka, albo pijanego dwudziestolatka o umyśle dziecka.
To nie jest reprezentacja tego forum, wystarczy przejrzeć forum.
Warto wiedzieć że są takie wybryki, trzeba je tępić.  Jeszcze raz - trzeba tępić i krytykować. Miałbym wielką przykrość gdyby taki palant był wstanie storpedować wszelką działalność twórczą kogokolwiek.
Jest nas 1586 mamy 27092 posty. Czy kilka, kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt takich wypowiedzi może rozwalić projekt?
Na 99% nie! I mam nadzieje że się nie mylę.

Przepraszam, tak jakoś z patosem wyszło.
Wszystkich pozdrawiam i trzmam kciuki - za kompilacje.

Offline Bart

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 415
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Lekcja kultury osobistej
« Odpowiedź #12 dnia: 04 Marca 2006, 23:52:52 »
Epek! mi chodziło o co innego. Napisałes że paczki nie będzie (bo ktoś napisał "i czym się tu tak podniecać") i "zostanie ona w gronie najbliższych", a pod Twoim postem ile było głaskania Cię żebyś łaskawie zmienił zdanie?

Zbych - tak to jest moje gówniarstwo bo przecież ja dla was pracuje i WAM SIĘ NALEŻY WSZYSTKO CO ZROBIĘ.
Co do jakiegoś wymieniania się super taborem... ludzie ale wy macie złudzenia, jakbyście wiedzieli jak jest byscie byli tak samo rozczarowani jak po odkryciu "tego całego dobra" z DEVS. Sęk w tym że ci co zostali i sobie dłubią to najczęsciej się tym nie bawią. Sam wiem kto ile narobił i co?... nic! wcale nikogo nie prosze żeby mi wysłał bo to mi wcale nie potrzebne . Jest tak: że ci co zaczynają coś robic dla symulatora przestają się nim bawić - tworzenie jest dużo ciekawsze niż spanie za nastawnikiem z książką na spacji i liczenie słupów trakcyjnych bo na płaskiej scenerii nic poza nimi (i ścianą lasu) nie ma.
Ja nic z forum nie sciągam - i nawet o tej EP09 w paczce z trasą bym się nie dowiedział gdyby nie komentarz "ciekawe kiedy wyniknie afera z wydostaniem się modelu EP09" (chyba tego samego człenia co uraził Epka i passanger pack) - po czym postanowiłem sciągnąć tę paczkę.

Tak wógle... to grupa trzymająca władzę... kto? Admini dali sobie spokój z tym forum, został tylko Shaxbee który też niedługe odłączy się od grupy. Wychodzi na to że grupa trzymająca władzę to są ci którzy coś tam robią przy symku... ja tam się im nie dziwie że darmozjadom którzy twierdzą że im się to należy i w najlepszej jakości nie chcą nic dawać. To jest najlepszy sposób na to żeby ktos inny też coś zaczął robić.
Marcin_EU (21-08-2005 20:42) napisał:
wystarczy znalezc wielu frajerow i za 10 lat ze starego symka bedziecie mieli bve, a za 50 to moze i mstsa

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Lekcja kultury osobistej
« Odpowiedź #13 dnia: 05 Marca 2006, 00:51:03 »
Panowie co to za polityka?
Słownik jak z komisji śledczej.
Ktoś okazał się złodziejem - ban.
Ktoś okazał się chamem - ban.
Jakieś inne przewinienia? - Tępić!

Bart:
Ujawniłeś prowadzenie prac nad SPT. Musiałeś mieć wyobraźnie że będą różne nie zawsze dobre tego konsekwencje. Musiałeś mieć świadomość że będą naciski, próby wyłudzenia, ponaglenia. Tak było ze starym symkiem ze śp. nebulą i paczką całościową. Jestem tu od 2003 roku choć nie rejestrowałem się bo nic przy symku nie umiem i nie mam czasu się uczyć. CZY TO GRZECH? Mam się teraz bić w piersi za jakiegoś ...... bo utwierdził Ciebie w przekonaniu że to nie ma sensu? Rozumiem twoje rozterki i urazy, ale nie win nas wszystkich. Nie chcę się czuć hieną która czyha na to co się ukaże. Piszesz że Praca nad programem jest ciekawsza, więc o co chodzi? Robisz co lubisz? Chcesz wdzięczności? już jest bo to co pokazałeś jest rewelacyjne. Są pochwały i zachwyty. Są pragnienia i życzenia o to czy tamto. Przecież to sukces. Mówi się o tym.

piszesz:

WAM SIĘ NALEŻY WSZYSTKO CO ZROBIĘ.

Kogo masz na myśli? 5% 10% czy 80% rejestrowanych użytkowników?
a ilu nie rejestrowanych?  Mnie też tam umieściłeś?
Chylę czoła.... napisałem wyżej. Zazdroszczę wam umiejętności i czasu do tworzenia. Sam nic nie zrobiłem, ale będę protestował jak wrzucisz mnie do jednego wora z tym ..... co przytoczył ShaXbee, a nawet z tym co ukradł model ep09, o patykach w innym poście nie wspomnę. Nic mi się nie należy od Ciebie, ale jeśli projekt będzie skończony i udostępniony, zrób to z przekonaniem że nas lepszych jest więcej i że warto!

Offline TomaszRT

  • Wiadomości: 6
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Lekcja kultury osobistej
« Odpowiedź #14 dnia: 05 Marca 2006, 01:06:03 »
Cytuj
Pod koniec roku przed ujawnieniem projektu SPT forum prawie "zdechło". Pokazanie projetu SPT wywołało zachwyt i oczekiwanie na więcej i dobrze. Moim zdaniem prezentacja projektu była trafiona i zebrała owoce, nie zawsze słodkie. Pokazało się kilka tras na starego symka i to też dobrze. Jest na co czekać! Jest cel. Niech ludzie piszą posty, niech marzą i wierzą że te marzenia się spełnią. Czyż nie po to powstała maszyna i forum? Ubolewam nad tym że nie mam czasu na naukę i zrobienie czegoś do symka. Cierpliwie zawsze będę czekał na nowości i aktualizacje. Chylę głowę przed wszystkimi, którzy pracują dla symulatora, bez wyjątku. Chylę głowę za to że chcą coś zrobić dla innych, dla radości, satysfakcji i dobrej zabawy.


@Krzysiek626 już mnie uprzedzil ale wiem ze wyraza poglad wielu uzytkownikow symulatora i tego forum (mój także).
Myślę, że znaczna część osób czytających tematy forum to ludzie w sytuacji podobnej do mojej tj: osiemnastke obchodzili kilka/kilkanascie latek temu, pracuja calymi dniami w branzy wcale nie zwiazanej z koleja, a komputer i sumulator traktujac jako bardzo dobre zrodlo wieczornego odprezenia i odpoczynku. Przyznam sie, że ja tez kilkanascie lat temu tez przesiadywalem przed kompem kilka (oby:)) godzinek dziennie i tez tworzylem z nudow  a i satysfakcji jakies "dziela". Ale czlowiek sie starzeje:), zaklada rodzine, i mysli tylko o tym za co zyc i jak i kiedy wypoczac....
Forum czytam od kilku lat i z lezka w oku wspominam czasy gdy bardziej doswiadczeni uzytkownicy wydawali niemal codziennie jakies modele, traski - chocby niedoskonale ale wspolnymi silami udoskonalane... ale jak to mowia... se ne wrati...
Nie chce krytykowac tu nikogo ale dziwi mnie postawa niektorych... cos mam-ale nie dam; moze kiedys; a w zasadzie sie obrazilem; a moze bedzie w XX wersji symka...
Powiadaja: chytry dwa razy traci.
Ciekawy jestem tylko tego... jaka niektorzy Tworcy maja satysfakcje z tego ze cos tam stworzyli i jezdza sobie tym swoim modelem po wlasnej/obcej trasce, w duchu smiejac sie: ale mam super pojazd-inni tego nie maja! jestem lepszy/cwanszy/etc.
Niektorzy @ odeszli, inni sie obrazaja... i czy cos sie stanie strasznego gdy @Bart zrobi to samo? Nie. Modele swoje schowa na zakurzonej plytce CDromu-moze dla swoich potomkow:) - tylko komu to wtedy bedzie potrzebne?
...ale przyjda inni zapalency. I zrobia to co on, moze wpierw nie tak doskonale ale bedzie.
I ku uciesze innych bawic nas beda swoimi modelami,trasami, ciekawymi postami:)...
Pozdrawiam wszystkich zapracowanych czlekow, odprezajacych sie przy Maszynie:)

Offline Bart

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 415
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Lekcja kultury osobistej
« Odpowiedź #15 dnia: 05 Marca 2006, 01:37:19 »
No tak jak panowie napisaliście. Ja też osiemnastkę skonczyłem jakiś czas temu i jestem w trakcie układania sobie życia więc mam gorzej niż te osoby które mają już swoją stabilną sytuację.
W każdym razie wiem też że nie jestem jedyny który nie podzielił się tym co zrobił - no ale wszystko idzie tylko na mnie. Autorzy reszty taboru dawno powiedzieli "nie warto".

Nie rozumiem jednego. Skoro robię coś do SPT to czemu tak naciskacie? Część mojej pracy jest też jako noname w symulatorze - pierwsze moje modele: Gags, Ugpps

Robię to samo co autorzy ET21, czy nowej wersji kabiny EN57...
nie obawiajcie się nie zostanie to gdzieś na CDromie - toć zrobione przeze mnie modele są defaultowo już wgrywane do SPT więc w czym problem?
BTW napisałem kiedyś że "siódemki gotowe" ale okazało się ze mają schrzanione wycieraczki - kto widział pióra wycieraczek o szerokosci 1,5 cm? - idzie to do poprawki, a kto wie? może zanimuje...
Do tego - amperomierze (bardzo ważny przyrząd) są kompletnie źle zrobione - uwaga zwrócona przez samego OlO_EU - fakt jak się wzorowałem na amperomierzach z SP32 - no to takiej chały wystawiać nie będę. Poczekacie aż poprawię? Zapewne nie wczesniej jak po obronie mgr.
Napisałem że siódemki będą w maszynie i słowa dotrzymam. Nigdzie nie napisałem że będą w tej wersji więc odczepta się... :))

Cytuj
Panowie co to za polityka?
Słownik jak z komisji śledczej.
Ktoś okazał się złodziejem - ban.
Ktoś okazał się chamem - ban.
Jakieś inne przewinienia? - Tępić!


Oczywiście, bo nie potrzeba nam ilości tylko jakości (ludzi w projekcie).
Coś mi mówi że forum za jakiś czas zostanie zlikwidowane...(mogę się mylić) i kto zawninił... no jasne - powiecie WŁADZA...
Marcin_EU (21-08-2005 20:42) napisał:
wystarczy znalezc wielu frajerow i za 10 lat ze starego symka bedziecie mieli bve, a za 50 to moze i mstsa

Offline TomaszRT

  • Wiadomości: 6
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Lekcja kultury osobistej
« Odpowiedź #16 dnia: 05 Marca 2006, 01:54:48 »
Cytat: "Bart"

W każdym razie wiem też że nie jestem jedyny który nie podzielił się tym co zrobił - no ale wszystko idzie tylko na mnie. Autorzy reszty taboru dawno powiedzieli "nie warto".

Nie rozumiem jednego. Skoro robię coś do SPT to czemu tak naciskacie? Część mojej pracy jest też jako noname w symulatorze - pierwsze moje modele: Gags, Ugpps

Alez @Bart nie obrazaj sie tak:) Twoj nick padl tylko dlatego ze po prostu jest czesto wymieniany na tym forum a nie dlatego ze akurat mam cos do Ciebie:)
Ja cierpliwie czekam, nigdy nie naciskalem/naciskam- bron Boze. Pisalem tylko bardzo ogolnie o swych subiektywnych odczuciach-zwyklego, szarego uzytkownika Maszyny.
Swoja droga @Bart... nie ludzmy sie. Niektorzy sie wycofali bo" nie warto" a czesc sie wykruszyla bo po prostu albo nie mieli juz czasu, albo nie maja juz za bardzo co do pokazania...a i niektorzy probuja zarobic jakies grosze na allegro...
Pozdrawiam

Offline Bart

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 415
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Lekcja kultury osobistej
« Odpowiedź #17 dnia: 05 Marca 2006, 02:18:19 »
od CTLa się odczep. Od niego można by się wiele nauczyć. W niecały tydzien zaczął robić naprawde porządne modele, ale chyba ich nikomu nie obiecywał - robił bo chciał. Co do Allegro to co? nie miał prawa? wejdźcie na strony MSTS tylko te zagraniczne (głównie niemieckie) - tam ludzie po 100 Euro chcą za swoje trasy i NIKT nie klnie ich za to... ba to nie są wyjątki tylko praktyka.

Co do czasu to się mylisz. Jak jest pasja to się poświęca czas. Poprostu przestaje się chcieć.
Marcin_EU (21-08-2005 20:42) napisał:
wystarczy znalezc wielu frajerow i za 10 lat ze starego symka bedziecie mieli bve, a za 50 to moze i mstsa

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Lekcja kultury osobistej
« Odpowiedź #18 dnia: 05 Marca 2006, 10:18:09 »
Bart
Jestem z Tobą i z Twoją racją. Wyraziłem to jasno wyżej. Jeżeli czujesz nacisk na swoją osobę i nie chcesz tego unieść to nikt nie będzie miał prentensji. Ale nie chowaj głowy w piach, określ jasno cel.
Przwidujesz zamknięcie forum. Od kiedy o tym myślisz? Wspomniałeś o kasie którą można zarobić  i słusznie. Ale to musi być jasno powiedziane, mydlenie oczu idotycznymi wypowiedziami kretynów. rozjuszy resztę towarzystwa. Piszesz o jakości bo ilość Ciebie nie interesuje. Wybacz ale nie w internecie.
A jeżeli już to strona z hasłem za kasę albo za konkretną pracę. Są takie projekty. Jeżeli o tym myślałeś to wyraź to jasno......! Póki co projekt jest bezpłatny i WOLNO MI OCZEKIWAĆ że jak coś opublikujesz z własnej woli to nam nie wypomnisz. Projekt zmierza ku komercjalizacji i ja nie powiem że to źle. Trzeba może nowego forum i tam reklamować SPT a to zostawić w spokoju. Daj znać jak coś takiego powstanie napewno będą chętni.

Piszesz o no name tak:

Część mojej pracy jest też jako noname w symulatorze - pierwsze moje modele: Gags, Ugpps

A gdzie zkładka o autorach i ich pracy na stronach maszyny? To można pokazać i uciąć dyskusje w postach kto zrobił kabinę do siódemki.
Paczka  całościowa nie powstała a czy ktoś napisał dlaczego?
Przecież to trudniejsze niż zrobienie symka od początku! Wiem bo próbowałem. W obecnej chwili nie jest możliwe zrobienie takiej paczki.
Gdzieś napisałem że trasy nie są pisane w/g jednakowych kryteriów, wykorzystują  niezliczoną  już ilośc exe i zmodyfikowanych tekstur inców i sam wiesz najlepiej co jeszcze. To trzeba jasno też wyrazić. Potrafisz?
Sam korzystam z czterech paczek a każda nowa trasa przyprawia mnie o mdłości bo nie wiem w której paczce ją rozpakować żeby czegoś nie sp....
a uruchmić. Prawda że znasz to. Też to można było napisać. Pisać więcej o technicznych problemach projektu a nie zajmować się palantami i ich durnymi postami. trzeba banować nie komentować i w ten sposób wyróżniać.
Mam też pewność  że ilość nacisków spadnie.

Nie ma żadnej grupy trzymającej władzę. Ta grupa o której  ktoś tak napisał to ludzie z ogromną wiedzą i pasją, twórcy, tacy sami jak inni na tym forum, tacy sami jak ci co nic nie potrafią. Ta niby trzymająca władzę grupa bez forum i netu mogła by założyć osiedlowe MK, koło mechaników przy szopie w Bydgoszczy, albo zająć się w samotności zbieraniem znaczków - o wiadomym temacie.

ktoś ułożył:
"Masz pragnienie wyraź to - pij........."


TomaszRT

Dzięki, wiem że na forum są  ludzie w różnym wieku. Sam mam 46.
Pisząc posta myślałem jak wyrazić to co czuję, ale cieszę się że jeszcze ktoś myśli tak jak ja.

Offline Bart

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 415
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Lekcja kultury osobistej
« Odpowiedź #19 dnia: 05 Marca 2006, 13:03:37 »
Mi nie chodzi i zarabianie na MaSzynie. Wcale nie mam zamiaru odpłatnie udostępniać swojej produkcji - u nas jest to nie do pomyślenia. Chodziło mi o wielkie obruszenie, jakie wywołało wystawienie modeli na Allegro. Poprostu nie rozumiem tego oburzenia. Modele w postaci MAX są sprzedawane na specjalnych serwisach i to jest NORMALNE, a oburzenie większości z was jeszcze raz świadczy o tym, że to co kolejowe robione przez ludzi tutaj to WASZE.

Co do zamykania forum. Ja tego nie zrobie, bo nie mam takich uprawnień i nie będę miał. Poprostu usłyszałem kilka tygodni temu takie zdanie z ust jednego z adminów i założycieli "ja bym zamknął już to forum, tylko burdel i nic więcej - projekt już dawno umarł" (same kłótnie i spory) - dlatego napisałem ze forum może zostać zamknięte.

Cytuj
Projekt zmierza ku komercjalizacji i ja nie powiem że to źle

Skąd wyciągnełeś taki wniosek? myślisz że ktoś chce go kupić? Projekt zmierza... 6 stóp pod ziemię...
Marcin_EU (21-08-2005 20:42) napisał:
wystarczy znalezc wielu frajerow i za 10 lat ze starego symka bedziecie mieli bve, a za 50 to moze i mstsa

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Lekcja kultury osobistej
« Odpowiedź #20 dnia: 05 Marca 2006, 14:00:44 »
Próbowałem pokazać swoim postem pewien scenariusz. Jeżeli mówimy o kasie to mówimy o komercjalizacji i nie ma znaczenia czy ktoś to kupi czy nie. Jak kupi będzie sukces jak nie to klapa i tyle. Bardzo bierzesz wszystko do siebie. Skoro tak to przepraszam. Ale ty jeden chciałeś coś tu napisać pomimo że to ShaXbee włożył kij w mrowisko cytatem jakiegoś..... Wyżej poruszyłem więcej wątków ale porusza tylko kasa. Strona techniczna już nie. Ja postów nie dotyczących projektu nie czytam i mam gdzieś czy ktoś za swoją pracę chce kasę i wystawia je na aukcji. Piszesz że nie chodzi Ci o zarabianie na Symku a czy wkurza Cię to u innych?. Trudno jest pisać tak żeby kogoś nie urazić. I mam nadzieje że nie zostanę tak odebrany.

Myślę że na resztę pytań odpowiedzi nie będzie a być może naraziłem się na śmieszność.

Offline Profeta

  • Wiadomości: 632
  • CM Czechowice-Dziedzice
    • Zobacz profil
    • http://my.opera.com/akvin-profeta/
  • Otrzymane polubienia: 1
Lekcja kultury osobistej
« Odpowiedź #21 dnia: 05 Marca 2006, 14:35:02 »
Cytat: "Bart"
Co do zamykania forum. Ja tego nie zrobie, bo nie mam takich uprawnień i nie będę miał. Poprostu usłyszałem kilka tygodni temu takie zdanie z ust jednego z adminów i założycieli "ja bym zamknął już to forum, tylko burdel i nic więcej - projekt już dawno umarł" (same kłótnie i spory) - dlatego napisałem ze forum może zostać zamknięte.


A czy szanowny anonimowy admin pomyślał mówiąc to o takich ludziach jak na przykład ja, @KURS90 i inni. Jak to projekt umarł? To dlaczego siedzę po nocach nad kabiną EP05? To po co @KURS90 robi kabinę EP09 i ED72? Po co @youBy uruchamia ST44? I co należy zamknąć forum, aby ludzie, którzy chcą się podzielić swoją pracą nie mieli takiej możliwości? Ostatnio pojawiły się też nowe trasy... Nie chcę być teraz odebrany jako Wasz wróg, ale pomyślcie też czasem o innych, którzy robią coś do symka, a niekoniecznie są związani z SPT.
Co do tych nieszczęsnych pantografów połówkowych, o których też @Krzysiek626 wspomniał, na screenach jest wcześniejsza wersja EP09, do której daliśmy patyki tylko po to żeby zobaczyć jak to będzie wyglądać, a w ostatecznej wersji będą zupełnie inne zrobione przeze mnie. Też jestem zwolennikiem tego aby nie wydawać rzeczy zrobionych nie przez siebie jeśli nie ma się zgody autora. Co innego jeśli już coś zostało wcześniej oficjalnie udostępnione na forum, czy w download. Też się wkurzyłem jak wypłynęła ta nowa dziewiątka, bo siedziałem 2 tygodnie nad teksturami na stary model, przerabiałem wózki itd. Nie mówiąc już o tym, że @KURS90 dostosowywał kabinę do starego modelu i z tego co wiem do nowego nie będzie dostosowywana, czego choćby na PW domagało się wielu userów. Po prostu @Bart szanujemy Twoją pracę. Najlepiej kończmy już te kłótnie i dramatyczne posty, a zabierajmy się wszyscy do roboty, bo tak chyba będzie najlepiej dla nas wszystkich.
Pozdrawiam!!!
EP05 (100%), EU05 (100%), Projekt 201E (100%), Kabina SU46/SP47 (100%), Kabina 4E (100%), 104E (100%), Traxx F140MS (100%), Eurosprinter ES64F4 (80%).
www.my.opera.com/akvin-profeta

Offline EP08_015

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4330
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 307
Lekcja kultury osobistej
« Odpowiedź #22 dnia: 05 Marca 2006, 16:19:12 »
I bardzo mnie to cieszy, że są ludzie, dla których ważny jest obecny symek. Którzy chcą robić coś dla dobrego i poczciwego starego symka. Ze są ludzie, którzy nie chcą porzucić tego co mamy. Kolego Profeta, KURS90, Youby i Speed oraz wszyscy inni... cieszę się bardzo że robicie te EP05, exeka pod loki spalinowe itd... Oby więcej takich osób jak Wy.  Twórzcie swoje trasy, dodatki, modele, tekstury i inne rzeczy do symka. Każda nowośc bardzo cieszy i to nie tylko mnie ale też i innych. Jesli za pierwszym razem nie wyjdzie Ci tekstura... nie martw się nastepnym razem będzie lepsza.

Podtrzymujmy starego symka !!! Nie pozwólmy by upadł !!!
Koniec tworczosci unoffowej i prywatnej.
http://chomikuj.pl/EP08-015

Offline Tomcio

  • Wiadomości: 186
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Lekcja kultury osobistej
« Odpowiedź #23 dnia: 05 Marca 2006, 17:39:56 »
Witam

Mysle ze dla wszystkich wazny jest i nowy i stary. Po co sie klucicie?? nie lepiej zebrac sily razem?? Jedni dlubia w starym inni tworza nowy. Nie oszukujmy sie. W starym grzebiecie bo juz potraficie. Jak spora czesc forum.
Nowy to narazie abstrakcja. Nie wiadomo co z czym bo jeszcze jest w "pieluchach" ale mysle ze wszyscy czekaja na ten nowy. Ja osobiscie nie potrafie dlubac za bardzo i w starym, ale krew mnie zalewa ze mam przeglad slajdow, dlatego z utesknieniem czekam na nowy.
 Moze sie doczekam.

Pozdrawiam
Tomcio
Poszukuje zdjęć Ep05-03, 22, 26 i Ep09-039 Eu/EP07 - 431 - 1046 najlepiej w rozdzielczości najlepiej minimum 1920/1080 im większe tym lepsze ;) Mogą być skany z dawnych lat. Potrzebne ze względów sentymentalnych. Nie będą rozpowszechniane. Z góry dziękuję

Offline Bart

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 415
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Lekcja kultury osobistej
« Odpowiedź #24 dnia: 05 Marca 2006, 23:18:00 »
Cytat: "EP08_015"


Podtrzymujmy starego symka !!! Nie pozwólmy by upadł !!!


No to przerywamy prace nad nowym symkiem bo co chwila ktoś coś robi do starego więc nie ma czasu na nowy bo... chcemy pobawić się coraz to nowymi dodatkami do starego.
Nowy symek miał obsługiwać diesle, ale skoro poradzono sobie już z tym w starym symku to nic tu po SPT. Multiplayer też pewnie niedługo będzie więc nie ma co nad tym pracować (w SPT).
W takim razie czas wystawić tu cały zrobiony tabor...

Cytat: "Tomcio"
inni tworza nowy

3 osoby.

A podejście Epka jest dokładnie takie:
Nic nie mam przeciwko SPT, ale chciałbym jak najlepiej się bawić (i nie nudzić) czekając na SPT, więc wszyscy do starego symka i PRODUKOWAĆ!.
pozdrawiam
Marcin_EU (21-08-2005 20:42) napisał:
wystarczy znalezc wielu frajerow i za 10 lat ze starego symka bedziecie mieli bve, a za 50 to moze i mstsa

Offline KURS90

  • Wiadomości: 172
    • Zobacz profil
    • http://www.linia.14.prv.pl
  • Otrzymane polubienia: 0
Lekcja kultury osobistej
« Odpowiedź #25 dnia: 05 Marca 2006, 23:26:55 »
Bart, mała uwaga do Twojego podpisu. Nie pisze się "spróbój", tylko spróbuj


Dzięki :)

Offline Akvin

  • Wiadomości: 1006
  • We Will Rock You
    • Zobacz profil
    • http://my.opera.com/akvin-profeta
  • Otrzymane polubienia: 2
Lekcja kultury osobistej
« Odpowiedź #26 dnia: 06 Marca 2006, 00:00:01 »
Cytat: "Krzysiek626"

Paczka  całościowa nie powstała a czy ktoś napisał dlaczego?
Przecież to trudniejsze niż zrobienie symka od początku! Wiem bo próbowałem. W obecnej chwili nie jest możliwe zrobienie takiej paczki.
Sam korzystam z czterech paczek a każda nowa trasa przyprawia mnie o mdłości bo nie wiem w której paczce ją rozpakować żeby czegoś nie sp....
a uruchmić.

No cóż... jak już gdzieś i kiedyś wspominałem to się dało przewidzieć. Tak już musiało być jeżeli od tak długiego czasu jeździ się na unofficial'ach.

Cytat: "Profeta"
A czy szanowny anonimowy admin pomyślał mówiąc to o takich ludziach jak na przykład ja, @KURS90 i inni.

Tak... szanowny admin najwyraźniej upił się wtedy swoją bezradnością.

Cytat: "Bart"
NIENAWIDZE TEJ WERSJI SYMULATORA i tak już zostanie - a wy pogłębiacie to z dnia na dzien.

Całkiem miło. Nie widzę nic co mogło by w przyszłości powstrzymac Cię od znienawidzenia SPT.

Może więc warto przemyślec sprawę i wyciągnąć wnioski na przyszłość. Co zrobić aby przyszły SPT nie powielał błędów poprzedniczki. Jest chyba na to jeszcze wystarczająco dużo czasu. Skasowanie przeszłości nic nie da. Wiele osób najwidoczniej postawiło już grubą kreskę między MaSzyną a SPT. Czemu MaSzyna została znienawidzona i zapomniana... jednym słowem nie dokończona? Co można przeczytać w dziale download? " Aktualizacja do wersji symulatora 220204. Patch jest nieoficjalny i nieukonczony. Moze zawierac pewne bledy. Patch nie dziala samodzielnie - trzeba najpierw Sciagnac pelna wersje 220204, a potem nalozyc patch. Z najwazniejszych nowosci: mozna podnosic i opuszczac pantografy i zapalac swiatla." Przeciez to jest czysta prehistoria. Jakbym był nowym użytkownikiem to chyba bym się wolał powiesić na słupie niż to wszystko wgrywać (żeby jeszcze dodatki były tam gdzie ich miejsce). Czy po tych kilku latach to jest szczytowe osiągnięcie tego programu? Nie wydaje mi się, jednak postanowiłem zadać takie retoryczne pytanie. A może spojrzymy na to z perspektywy "strony głównej"? Czyżby pozostawienie tam tego archaicznego screena miało symbolizować kondycję projektu? Jestem człowiekiem dość sentymentalnym i dlatego osobiście nie mam zastrzerzeń co do tej kwestii. Inaczej sprawa się ma do Galerii i tych flag (angielskiej i niemieckiej) - no przepraszam... kończ waść, wstydu oszczędź. Wcale nie namawiam do umieszczenia tam tekstu w stylu:" Release Next Month" - nie bądźmy sadystami. Ale skoro nikt nie ma w planach zajęcia się tym to może można usunąć opcję wyboru języka - po co ma straszyć. A przeciez MaSzyna jako bardzo ciekawy program napewno byłaby często wymieniana równiez wśród zagranicznej części użytkowników. Naszczęście jest forum i są jeszcze tacy którzy starają sie odpowiadać na ewentualne obcojęzyczne pytania.
Na koniec przesłanie zaczerpnięta z pewnego utworu: So you feel it's the end of the story (...) Well I tell you my friend This might seem like the end But the continuation Is yours for the making :)
Pozdrawiam
All you have to do is save the world...

Offline TomaszRT

  • Wiadomości: 6
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Lekcja kultury osobistej
« Odpowiedź #27 dnia: 06 Marca 2006, 00:20:19 »
Nie wiem, moze sie myle...ale:
1. Wszystkie problemy i flustracje powstaly z tego wzgledu, iz nowy projekt jest dla 99% fanow maszyny tylko jakims nierealym wytworem - mitycznym - do ktorego ma dostep kilku zapalencow. Mysle, ze stary symek umarl by smiercia nauralna w momencie opublikowania chocby jakielkolwiek prawersji z 1 km toru i jakakolwiek fizyka chocby jednego loka. Pewnie wiekszosc z tworzacych w tej chwili ludzi modele i trasy do starego symka przerzucila by sie na spt w mnieniu oka.
2. Z powyzszego - nie dziwmy sie, ze ludzie czekajac prawie 2 lata na cos nowego - tworza i kombinuja w starym symku. Ludzie nie lubia pustki.Obecne  ozywienie w kwesti starego symulatora spowodowane jest wlasnie przedluzajacym sie oczekiwaniem, zniecierpliwieniem i brakiem jakilkolwiek nadziei na to ze cos nowego kiedykolwiek wyjdzie.
3. Boje sie, ze jesli spt bedzie tworzone w zamknieciu tak jak do tej pory, moze umrzec smiercia naturalna podobnie jak mityczna nebula.
4. Moze najlepszym wyjsciem bedzie upublicznienie kodu wraz z jakimis podstawami specyfikacji dla nowej maszyny? - mysle ze wtedy problem starego sym. przestal by istniec.
5. Powie ktos-"ze przeciez mozna pomoc Nowemu przez dolaczenie do SPT Team" - nic tak czesto nie zraza ludzi jak wywiieranie nacisku ze musi sie cos zrobic...to czy tamto... - wielu moze by cos zrobilo dla spt ale nie koniecznie musi to byc caly katalog modeli, cala fizyka...a nie kazdy ma ochote podejmowac sie takiego wyzwania...
To na razie tyle:)
Pozdrawiam i zycze wszystkim luzniejszego podejscia do tematu:)

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3925
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 277
Lekcja kultury osobistej
« Odpowiedź #28 dnia: 06 Marca 2006, 00:34:23 »
Myśle że warto to wszysto uporządkować, a więc dokonam podziału ludzi:

1. Nowicjusze (co nawet nie umieją ruszyć lokiem)
2. Już umieją ruszyć i jeździć i poznają przepisy kolejowe
3. Dokonują zmian w składach w danej scenerii.
4. Wiedzą co zrobić jak np. są białe pojazdy
5. Wiedzą co zrobić, gdy podczas ładowania symek się wywali na jakimś   etapie
6. Zaczynający robić scenerie
7. Umiejący robić scenerie
8. Modelujący kabiny
9. Dokonujących zmian w exe
10. Potrafiących dorównać wiedzą i możliwościami, mogących tworzyć nowe exe czy coś innego do SPT.

Może parę etapów pominąłem i są wyjątki od tej reguły.
W związku z tym:
1. Forum według mnie powinno być dla wszystkich tych osób.
2. Ludzi od 3 do 5 jest najwięcej (czy to źle). Ja gdybym był w grupie 10, byłbym dumny ze swojego dotychczasowego symka (były przecież CD dołączone do gazet komputerowych, wywiady). Ludzie ci z założenia nie będą nic tworzyć z powodów oczywistych (chyba, że przejdą kolejne etapy). Ludki te cieszą się z tego co mają i sprawia im to frajdę i tym większą im więcej dodatków będzie. Jeżeli ludzie z 10 oddadzą swój nowy produkt i będzie o niebo lepszy od dotychczasowego, to  o Boże co się będzie działo ... :). Dotychczasowy pójdzie w zapomnienie.
3. Ludki 6,7,8 "pracują" na 1 do 5 i chwała i za to. Gdy wyjdzie nowy produkt na pewno będą pisać scenerie do nowego.
4. Ludków 9 i 10 jest garsteczka i to normalne (kto jest w stanie rozwiązać to równanie: x+dx = pt1*px1 + 3*pt2*cpx1 + 3*pt3*cpx2 + pt4*px2, gdzie:
pt1 = (1 - t - dt)^3, pt2 = ((1 - t - dt)^2) * (t + dt), pt3 = (1 - t - dt) * ((t + dt)^2), pt4 = (t + dt)^3

z tematu ruch po krzywej Beziera lub kto wie, że

Cytuj
No, można się bawić w matematyków i liczyć, albo zrobić tak jak ja w starym symku: jak przesuwasz wózek to znasz jego stare położenie, nie?
A znając aktualne i poprzednie znasz też kąt obrotu wózka. I wcale nie trzeba skomplikowanych równań, wystarczy arcus tangens policzyć :)

Jedyny problem to to, że wózek nie wie w którą stronę ma być obrócony na początku symulacji, ale przecież przy ustawianu taboru można go delikatnie przesunąć


W tworzeniu fizyki dla SPT wyobrażam sobie, że dużo jest takich zawiłości i jestem pełen podziwu.
Ja sam kiedyś pisałem programy i wiem jakie to jest zawiłe. Niejodnokrotnie musiałem się kogoś poradzić, bo sam już nie panowałem nad tym co zrobiłem, potem czasochłonne testowanie, zastanawianie się nad "głupoto odpornością programu" i wiele innych rzeczy.
Bart nie wiem, czy masz pecha, czy szczęście, ale zaliczasz się do 10 i wszyscy czekają na nowy wspaniały symulator, ale nie odbieraj radości ludziom, którzy są na niższych etapach.
Ja zaliczyłbym się do 5 i chciałbym bardzo już być w 7 (tylko brak czasu i umysł już nie ten).
Nie oczekuj ode mnie, abym pomógł Ci coś zrobić w SPT bo nie umiem, ale nie odbieraj mi radości zabawy na dotychczasowym symku i zniecierpliwością czekam na nowego symka.
Wiem również, że przy takim projekcie nie sami programiści są potrzebni, ale ludzie z cyfrakami, którzy mieliby zrobić fotki taboru czy innych obiektów. Z tego co się zorientowałem, niektórzy oferowali swą pomoc w tym temacie i się nie wywiązali. Jeżeli się Tobie nie wytłumaczyli dlaczego tego nie zrobili i nie było obiektywnych przyczyn to powinni SIĘ WSTYDZIĆ!! i według mnie powinno być takie zachowanie napiętonowane.


Pozdrawiam
Mariusz

Offline Bart

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 415
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Lekcja kultury osobistej
« Odpowiedź #29 dnia: 06 Marca 2006, 00:44:05 »
Cytuj

Tak... szanowny admin najwyraźniej upił się wtedy swoją bezradnością.


Ja tam podzielam jego zdanie. Ani ja ani wy nie robicie niczego konkretnego. Dodawanie nowego taboru, dorabianie scenerii czy sztuczne uruchamianie spalinówek - które można już teraz zrobić modyfikując mmd, podmieniając wpisy wskazówek amperomierzy na obrotomierze i robić cuda inne hacki - to jest tylko upiększanie czegoś baaaardzo niedoskonałego.

Symek umarł gdy odeszli od niego:
Marcin_EU, MCzapkie, Winger, ABu
i nie zmieni tego ani nowa kabina od siódemki ani nowy model EP09 - ba nie zmieni tego nowet boxowy FALNS.
Są zmiany i zmianki - ci co zostali robią (łącznie ze mną) mogą zrobic tylko małe zmianki - co własciwie za różnica czy jedziemy EP09 czy ET22 skoro nagle potrafi nas wbić pod tory, AI nie słucha semaforów, a do zbudowania jakieś scenerii ciutke lepszej niż kilka torów na krzyż potrzeba 3ds max 4 (conajmniej) i inne cuda niewidy.

Co do udostępniania SPT - nie ma co udostępniać. Wszystko to co widzieliście na screenach jest niestety poukładane niczym drzewka na scenerii, nie ma fizyki żadnego loka - tzn ta co jest teraz jest troche gorsza od fizyki Mechanika EN57 bo taką EU07 mozna ze 100km/h wyhamować w kilkanascie metrów.
Potem zamiast zebrać chętnych do pomocy będą szeregi pytań jak to działa, jak uruchomić, czemu mogę ruszyć bez włączania urządzen na EU07. To co  własciwie jest w miarę zrobione to jest to przeniesienie 3ds max na platforme MaSzyny.
Jakiś czas temu już pisałem żeby przerobic ten edytor na exportujący do scn i uzywać go na starej maszynie...

Mariusz 1970 - Dobrze już dobrze... nie będę nikogo piętnował. Niestety ja nie jestem w 10, ani nawet w 9. Osiągnełem 8 i już  zniej nie wyjde. Programować potrafie na poziome BASICA.
To wszystko co się teraz dzieje jest spowodowane pewnym żalem. Gdy widze jak to co zostało zrobione się marnuje:
- już działający multiplayer - można postawić kilka loków na scenerii i bujać się z kolegami (niestety zostawione jako spóścizna - Marcin_EU wiedział jak to uruchomić - teraz zasłania się niepamięcią, ale screeny i świadkowie takiego wyczynu są)
- wgrywanie/sejwowanie scenerii do edytora hm... mamy sporą scenerie a to trwa chyba z 10 sekund
- wczytywanie scenerii do symka - 5 sekund
- obsługiwanie lokomotywy - klawiatura lub za pomocą myszki klikając na przełącznikach
- robienie płynnych przejść między teksturami podtorza i szyn
http://img59.imageshack.us/img59/3051/podklady4xr.jpg

Jednak w samej kwestii jeżdżenia i AI to nie ma kompletnie nic :/ - dlatego nie jest to udostępnione (użytkownicy z grup 1 - 5) by się tylko rozczarowali.
Nie możecie poszukać jakiś programistów C++ wśród znajomych? albo sami się pouczyć :) dobra droga na przyszłość - poczekamy 5 lat a potem ostro do dzieła :).
Marcin_EU (21-08-2005 20:42) napisał:
wystarczy znalezc wielu frajerow i za 10 lat ze starego symka bedziecie mieli bve, a za 50 to moze i mstsa