Autor Wątek:  [MOD] Sortowanie planów przezroczystych w t3d  (Przeczytany 3596 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
[MOD] Sortowanie planów przezroczystych w t3d
« dnia: 11 Kwietnia 2022, 01:24:23 »
Trójkąty w fazie przezroczystych (alfa blend; opacity 0) muszą być rysowane od najdalszych kamery do najbliższych.


Najdalsze od kamery muszą być u dołu pliku t3d, najbliższe kamery u góry. Tyczy się to zarówno trójkątów w ramach jednego submodelu (szyby wiaty, hali dworca, itp) jak i różnych submodeli (podświetlenia i szybki mierników w kabinie).


Dzieci niższego stopnia są rysowane po rodzicu. Więc jeśli plan3 znajduje się technicznie pod planem2 w t3d, ale jego rodzic jest nad planem2 to i tak zostanie namalowany w złej kolejności.
Mój kanał youtube

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3925
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 277
Odp: [MOD] Sortowanie planów przezroczystych w t3d
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Kwietnia 2022, 22:37:17 »
Można by było przypiąć, chociaż w dziale poradniki, wszystko nadaje się do przypięcia :) Przypięcie motywuje tym, iż bywają problemy z tym a o tym się zapomina (przynajmniej ja) a tu elegancko na tacy podane.

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: [MOD] Sortowanie planów przezroczystych w t3d
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Kwietnia 2022, 22:45:26 »
Takie podsumowanie poprawek w prawie wszystkich kabinach impulsa, które zjadły pół niedzieli. :) Sortowanie tak nie boli nowego renderera, ale wyłazi na legacy. Zawsze więc warto swoje dzieło przejrzeć na obu. Do testerów też się to odnosi. Jak gdzieś ginie podświetlenie/szybki, to na 90% ma pomieszane fazy renderowania albo kolejność obiektów w modelu.
Mój kanał youtube