Autor Wątek:  Aukcja dla WOŚP - 4h jazdy ET41  (Przeczytany 3173 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline miko22

 • Wiadomości: 616
 • Powoli wracam z "promocją"...
  • Zobacz profil
  • Nasze-Symulatory.pl
 • Otrzymane polubienia: 196
Aukcja dla WOŚP - 4h jazdy ET41
« dnia: 05 Lutego 2022, 00:26:40 »
https://allegro.pl/oferta/4h-jazdy-symulatorem-et41-11790057510

Na powyższej aukcji dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy z okazji 30. Finału pod hasłem „Przejrzyj na oczy. Dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci” do wylicytowania:

4 godziny jazdy symulatorem lokomotywy ET41

Oświęcimskiego Klubu Modelarzy Kolejowych "Piętrusek" na bazie programu MaSzyna - Symulator Pojazdów Szynowych: https://eu07.pl/

Symulator ten był wielokrotnie, bo już aż 28 razy udostępniany zwiedzającym podczas wystaw zarówno o charakterze regionalnym jak i ogólnopolskim oraz międzynarodowym na terenie Polski, w tym na Międzynarodowych Targach Kolejowych TRAKO 2017 w Gdańsku czy podczas pikniku rodzinnego organizowanego przez Urząd Transportu Kolejowego w ramach kampanii "Kolejowe ABC" w Krakowie i przez 6 lat przebył już prawie 18 tys. km wirtualnych szlaków. Lista wszystkich wystaw wraz z galerią zdjęć i filmów dostępna jest na stronie: https://www.nasze-symulatory.pl/dotychczasowe_wystawy/

Cena wywoławcza: 5,80zł - pulpit pochodzi z lokomotywy ET41 o numerze 058. Zakończenie licytacji: w poniedziałek 14 lutego ok. godz. 23:50.

Zwycięzca licytacji będzie miał wyjątkową okazję przejechania tym symulatorem wybranego przez siebie całego scenariusza symulatora MaSzyna w wydaniu z kwietnia 2021r. (tzw. paczka całościowa 21_04) spośród tych scenariuszy, w których domyślnie do prowadzenia wyznaczona jest lokomotywa elektryczna (zostanie ona zamieniona na lokomotywę serii ET41 - dedykowany model dostosowany do obsługi rzeczywistego pulpitu).

Nasz symulator to w pełni oryginalny pulpit z działającą znaczną większością jego elementów, dodatkowymi zależnościami obwodów nieujętymi w samym programie MaSzyna, dwa ekrany wyświetlające obraz symulacji w rozdzielczości 4K oraz stanowisko instruktorskie z możliwością m.in. zmiany warunków pogodowych i pory roku w trakcie symulacji, odtwarzania niektórych sytuacji nietypowych (np. sygnały wątpliwe wyświetlane przez sygnalizatory świetlne), niektórych usterek pojazdu, wstawiania przeszkód na tory czy nawet zmiany drogi przebiegu pociągu. Działanie symulatora zostało krótko pokazane i omówione na filmie opisującym tą aukcję:


Dlaczego akurat 4 godziny? Taki czas umożliwi przejechanie w całości nawet któregoś z najdłuższych scenariuszy mających rozkładowy czas trwania 3 - 3,5 godziny z uwzględnieniem nieplanowych postojów, np. w przypadku prowadzenia pociągu towarowego, a jeśli scenariusz dobiegnie końca przed upływem wyznaczonego czasu, zwycięzca aukcji będzie mógł rozpocząć jazdę na kolejnym scenariuszu. Można zatem przykładowo w pierwszej kolejności wybrać do jazdy krótki scenariusz z pociągiem osobowym (prędkość maksymalna dla lokomotywy ET41 to 125km/h), a następnie drugi scenariusz z ciężkim pociągiem towarowym. Po skończonej przejażdżce zwycięzca aukcji otrzyma dodatkowo na pamiątkę odcinek taśmy z prędkościomierza "Hasler" (tachografu) z zapisanymi parametrami swojej jazdy (m.in. prędkość i czas).

Kiedy? Po zakończeniu aukcji i potwierdzeniu przez Allegro dokonania płatności skontaktujemy się z jej zwycięzcą w ciągu maksymalnie 5 dni w celu ustalenia terminu przejażdżki symulatorem dogodnego dla obu stron, jednak przejażdżka będzie mogła się odbyć NIE PÓŹNIEJ niż w dniu 22 maja bieżącego roku (ze względu na planowane kolejne wystawy symulatora w późniejszych terminach). Istnieje możliwość umówienia się na jazdę symulatorem zarówno w tzw. porze dziennej, jak i w porze nocnej.

Gdzie? Przejażdżka symulatorem będzie możliwa w pomieszczeniu udostępnionym przez Dapanor Sp. z o.o. przy ul. Przemysłowej 10, 32-620 Brzeszcze, gdzie zwycięzca aukcji w celu przejechania się symulatorem będzie musiał dotrzeć we własnym zakresie. Przy budynku udostępnione zostanie miejsce parkingowe, zatem można przyjechać np. samochodem osobowym. Istnieje też możliwość dojazdu pociągiem na dworzec w Oświęcimiu i dalej komunikacją miejską na przystanek autobusowy "Brzeszcze Bór" oddalony od budynku z symulatorem o ok. 450m. Uwaga - budynek w którym będzie udostępniony symulator niestety nie jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych i istnieje konieczność wejścia klatką schodową na pierwsze piętro. W budynku znajduje się natomiast toaleta.

Kto? Symulatorem może się przejechać każda osoba niezależnie od wieku, jednak osoby niepełnoletnie mogą skorzystać z przejażdżki tylko w towarzystwie swojego rodzica lub innego opiekuna prawnego. Ponadto zwycięzca aukcji może przybyć z innymi, maksymalnie trzema osobami towarzyszącymi (łącznie 4 osoby razem ze zwycięzcą aukcji), które również będą mogły skorzystać z przejażdżki w wyznaczonym czasie 4 godzin. Wszystkie wymienione osoby będą zobowiązane do przestrzegania obowiązujących w ustalonym dniu przejażdżki obostrzeń związanych z COVID-19, a bezpośrednio przed ich przybyciem na miejsce, elementy symulatora zostaną zdezynfekowane.

Inne pytania? Chętnie na nie odpowiemy :) Prosimy kierować je przez formularz Allegro "Pytanie do sprzedającego".

Offline Czarodziej

 • Wiadomości: 350
  • Zobacz profil
 • Otrzymane polubienia: 93
Odp: Aukcja dla WOŚP - 4h jazdy ET41
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Stycznia 2023, 13:57:08 »
Dzień dobry. Czy w tym roku również planujecie taką licytację?