Autor Wątek:  KIEDY_PACZKA_CAŁOŚCIOWA_DO_DIABŁA_!!??  (Przeczytany 56083 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Helmutt

  • Wiadomości: 78
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
KIEDY_PACZKA_CAŁOŚCIOWA_DO_DIABŁA_!!??
« dnia: 03 Listopada 2005, 13:00:25 »
pytanie jak wyżej.
Sekcja Eksploatacji ISE Wielki Kac

Offline eu07_304

  • Wiadomości: 496
  • Rattus norvegicus
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
KIEDY_PACZKA_CAŁOŚCIOWA_DO_DIABŁA_!!??
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Listopada 2005, 13:15:38 »
Też chciałem to zadać.
Najpierw miała być do końca wakacji, potem do końca września, a potem - ...

D|-8---6-5-
A|-8---4-3-
E|-6---4-3-

Offline CT

  • Wiadomości: 281
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
KIEDY_PACZKA_CAŁOŚCIOWA_DO_DIABŁA_!!??
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Listopada 2005, 13:23:00 »
Helmutt. Nie możesz się wściekać bo paczka całościowa nie wyszła w terminie! MaSzyna to projekt hobbystyczny i twórcy poświęcają temu wolny czas, nie mają z tego żadnych korzyści finansowych wiec nie masz prawa oczekiwać co chwile aktualizacji. Skoro paczka całościowa nie wyszła jeszcze to znaczy, że były ku temu powody.

Ostrzeżenie dla Ciebie.

Marcin_EU

  • Gość
KIEDY_PACZKA_CAŁOŚCIOWA_DO_DIABŁA_!!??
« Odpowiedź #3 dnia: 03 Listopada 2005, 14:39:32 »
Mi tez nikt nie chce powiedziec kiedy bedzie wiec raczej nie robcie sobie nadziei, ta magiczna paczka calosciowa to prawdopodobnie jest taki wirtualny twor majacy na celu udupienie nowego symka, co mu sie zreszta w zupelnosci udalo :)

Offline eu43

  • Wiadomości: 239
    • Zobacz profil
    • http://www.eu43.fora.pl/
  • Otrzymane polubienia: 0
KIEDY_PACZKA_CAŁOŚCIOWA_DO_DIABŁA_!!??
« Odpowiedź #4 dnia: 03 Listopada 2005, 15:27:00 »
Helmutt, powinieneś być wdzięczny, że ktoś chce to robić! Tak jak koledzy dodali, TO JEST PROJEKT HOBBISTYCZNY! Niestety nikt nie wie kiedy?, gdzie?, jak?, co?... Ja też bardzo chciał bym wiedzieć kiedy ona wyjdzie. Pozostaje nam tylko czekać, czekać i jeszcze raz czekać.

Offline Akvin

  • Wiadomości: 1006
  • We Will Rock You
    • Zobacz profil
    • http://my.opera.com/akvin-profeta
  • Otrzymane polubienia: 2
KIEDY_PACZKA_CAŁOŚCIOWA_DO_DIABŁA_!!??
« Odpowiedź #5 dnia: 03 Listopada 2005, 16:01:36 »
No... myślę że ten wątek jest wynikiem szerokiego zainteresowania z jakim spotyka się paczka calościowa. Pomijając już to co ona może zawierać - wszelkie nowości - to bardzo ważny bedzie fakt ujednolicenia. Wreszcie ta gra symulacyjna będzie jednym, kompletnym programem a nie zbiorem kolejnych patch'y. Być może dzięki temu uda sie uniknąć wielu błedów i w związku z tym zapytań typu "dlaczego to nie działa?". Dlatego uważam że w najlepszym interesie Nas wszystkich jest to aby finalna wersja była dopracowana i pozbawiona wszelkich wad.
Z drugiej strony... były już zapowiedzi... terminy... itp. Miło by było wiedzieć co sie dzieje z projektem - czy coś wogóle się dzieje. Napewno ostudziłoby to i ciekawość i wynikającą z niej nerwowość. To już jednak pozostawiam pod rozwagę ludzi mających szerszą władzę w MaSzynie. Przecież to takie proste.
Pozdrawiam
All you have to do is save the world...

Offline Mutopompka

  • Wiadomości: 1155
  • Na IRC-u SPRĘŻAREK vel. tyqtyqtyq
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
KIEDY_PACZKA_CAŁOŚCIOWA_DO_DIABŁA_!!??
« Odpowiedź #6 dnia: 03 Listopada 2005, 16:50:50 »
Wszystko cacy, pięknie... Macie pretensje, że nie wychodzi.. A czy ktoś z Was wie, ile trzeba czasu spędzić nad kodem symka, aby poprawić błędy???
Zresztą @ Marcin_EU sam wie, jak trzeba się "cackać" z kodem....

do tego jeszcze wychwytywać błędy, poprawiać a nie zawsze ma się czas i chęci (gdyż chce się coś zrobić cacy, a coś nie wychodzi)... Do tego poprawki, poprawki i jeszcze raz poprawki, aby wszystko było zapięte i dopasowane na ostatni guzik...

Więc cierpliwości, cierpliwości...

A tym, co nie są polecam "wgryzienie się" w strukturę symka, zaczęcie coś samemu robić, zmieniać wpisy w scenerii, samemu kombinować z symkiem...

Marcin_EU

  • Gość
KIEDY_PACZKA_CAŁOŚCIOWA_DO_DIABŁA_!!??
« Odpowiedź #7 dnia: 03 Listopada 2005, 17:31:40 »
Ale ja tez chcialbym wiedziec kiedy wyjdzie :)

Winger tyle naobiecywal wiec teraz chcialbym zobaczyc te cuda. Chyba ze nic nie zrobili a tylko rozwalili caly projekt obiecywaniem gruszek na wierzbie :)

djabel

  • Gość
KIEDY_PACZKA_CAŁOŚCIOWA_DO_DIABŁA_!!??
« Odpowiedź #8 dnia: 03 Listopada 2005, 21:22:18 »
No niestety nie potrafie odpowiedziec na pytanie kiedy dotrze do mnie paczka calosciowa :(

Pozdrawiam serdecznie :)

Offline Bart

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 415
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
KIEDY_PACZKA_CAŁOŚCIOWA_DO_DIABŁA_!!??
« Odpowiedź #9 dnia: 04 Listopada 2005, 11:26:30 »
To w nowej paczce będą jakieś nowości? A to nowość!! a myślałem że to wszystko co do tej pory znalazło się w download.  Faktycznie, przypomniało mi sie ze będą tam tekstury wagonów EPka. Mam nadzieje że będą na tyle świetne że warte poświęcenia (czytaj "zaprzepaszczenia") Nebuli :)
Marcin_EU (21-08-2005 20:42) napisał:
wystarczy znalezc wielu frajerow i za 10 lat ze starego symka bedziecie mieli bve, a za 50 to moze i mstsa

Offline CT

  • Wiadomości: 281
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
KIEDY_PACZKA_CAŁOŚCIOWA_DO_DIABŁA_!!??
« Odpowiedź #10 dnia: 04 Listopada 2005, 11:47:25 »
No, więc widzicie drodzy userzy. W paczce całościowej cudów nie bedzie. Nebula ma być 100 razy lepsza od starej wersji nie tylko pod względem lepszych scenerii jak i wydajności ( choć tu mam duże obawy co do rzekomego wzrostu FPS,nie mniej jednak czas pokaże co z tego wyjdzie ) ale także bardziej dokładnych modeli taboru, więc dodawanie nowych modeli do paczki to jest nic innego jak uśmiercanie nadchodzącej Nebuli.

Marcin_EU

  • Gość
KIEDY_PACZKA_CAŁOŚCIOWA_DO_DIABŁA_!!??
« Odpowiedź #11 dnia: 04 Listopada 2005, 13:15:05 »
Przeciez pisalem wczesniej ze nebuli nie bedzie bo McZapkie nie ma kiedy a ja sam kodu dlubac nie bede. Dla tego czekam na te wasza cudowna paczke calosciowa coby zobaczyc co za cudo tworzycie. Jak na razie to tylko slysze ze ktostam cos podobno robi, ale nikt nie wie kto, gdzie, kiedy i co robi :)

Offline Przemekm

  • Wiadomości: 161
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
KIEDY_PACZKA_CAŁOŚCIOWA_DO_DIABŁA_!!??
« Odpowiedź #12 dnia: 04 Listopada 2005, 13:58:59 »
I właśnie w tym momencie ktoś kto pracuje nad paczką całościową powinien się wypowiedzieć aby ta bezowocna dyskusja się zakonczyła. nie mam tu na myśli podawania jakichkolwiek terminów tylko raczej info o tym co jeszcze jest do zrobienia bo teraz wydawac sie moze ze prace nad tym przerwano nawet watek autorstwa Olo_EU zniknął z dzialu aktualności.

Nebula powstanie albo nie ale to co juz jest zrobione powinno zostac dopracowane, myśle ze wprowadzenie działajacych pantografów i dobrze dzialającego AI wystarczy dla tej wersji. Do niskiego FPS sie juz przyzwyczaiłem:)

Offline Vasilkov

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 33
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
KIEDY_PACZKA_CAŁOŚCIOWA_DO_DIABŁA_!!??
« Odpowiedź #13 dnia: 04 Listopada 2005, 14:25:52 »
Cytat: "Akvin"
No... myślę że ten wątek jest wynikiem szerokiego zainteresowania z jakim spotyka się paczka calościowa. Pomijając już to co ona może zawierać - wszelkie nowości - to bardzo ważny bedzie fakt ujednolicenia. Wreszcie ta gra symulacyjna będzie jednym, kompletnym programem a nie zbiorem kolejnych patch'y. Być może dzięki temu uda sie uniknąć wielu błedów i w związku z tym zapytań typu "dlaczego to nie działa?". Dlatego uważam że w najlepszym interesie Nas wszystkich jest to aby finalna wersja była dopracowana i pozbawiona wszelkich wad.
Z drugiej strony... były już zapowiedzi... terminy... itp. Miło by było wiedzieć co sie dzieje z projektem - czy coś wogóle się dzieje. Napewno ostudziłoby to i ciekawość i wynikającą z niej nerwowość. To już jednak pozostawiam pod rozwagę ludzi mających szerszą władzę w MaSzynie. Przecież to takie proste.


Zgadzam się!

--------------------------------------------------------------------------------------
Za co to 2 ostrzeżenie ?! (wyrażam tylko swoją opinię!)

Powód przyznania ostrzeżenia masz napisany. Kliknij na Profil
Oli_EU

Offline Mariusz W.

  • Wiadomości: 392
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
KIEDY_PACZKA_CAŁOŚCIOWA_DO_DIABŁA_!!??
« Odpowiedź #14 dnia: 04 Listopada 2005, 15:44:54 »
Cytat: "Bart"
To w nowej paczce będą jakieś nowości?
No przecież będą Twoje nowe modele w tej paczce, a dla zwykłego użytkownika to nowość.

Offline Tomcio

  • Wiadomości: 186
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
KIEDY_PACZKA_CAŁOŚCIOWA_DO_DIABŁA_!!??
« Odpowiedź #15 dnia: 04 Listopada 2005, 17:06:30 »
Witam

Mysle ze nie chodzi o to zeby byly nowosci tylko o to by bylo wszystko razem zebrane do jednej paczki i chodzilo na nowszych sterownikach. Nie wszyscy sobie potrafia poradzic ze zgraniem tego do "kupy". Zreszta jak sami dobrze wiecie wiekszosc linkow nie dziala w dziale Download oraz na calej stronie i forum Maszyny. Chcialbym zauwazyc ze coraz wiecej osob interesuje sie Maszyna. Byla o niej wzmianka w "Komputer Swiecie" i jesli sie nie myle jest dostepna na plycie z tym numerem. Bylo by zatem przykro by sie paczka nie pojawila. Co do Nebuli to szkoda by bylo by sie zmarnowalo to co robicie. Powinniscie pokazywac co robicie i pomalu opisywac to by kazdy mogl sie uczyc. Wtedy nie bedzie praca stala w miejscu i jak wyjdzie pierwsza wersja to nie bedzie glupich pytan, a jesli nawet to wiecej osob bedzie potrafilo na nie odpowiedziec. Jak narazie to dla nowych userow tego forum, Nebula to tylko slowo. Nawet linki do Screenow na stronie glownej sa nie aktualne wiec nie moga zobaczyc jak to wyglada. Jestem pewien ze zagladaja tu ludzie ktorzy potrafia programowac i chcieli by poswiecic swoj cenny czas projektowi tylko ze widza przepychanki na forum i wola sie w to nie mieszac. Zreszta nie widzac na czym stoja postepy nie wiedza co moga zrobic. Nie kazdy jest "orlem" ze wszystkiego z programowania. Jedni robia modele, inni "grzebia" w kodzie a jeszcze inni robia trasy. Pogodzcie to wszystko by wszyscy widzieli co sie z tym dzieje i wtedy kazdy sie zajmie tym w czym jest dobry. Nowi uzytkownicy tez. Wiec pozwolcie by kazdy mial wklad w nowego symka i zacznijcie pisac objasnienia co, jak i z czym dziala w nebuli. Najlepiej tak dobre jak robi kolega @jaras. Nie poddawajcie sie. To co do tej pory stworzyliscie jest super, a sa perspektywy na to by bylo to jeszcze lepsze.
Poszukuje zdjęć Ep05-03, 22, 26 i Ep09-039 Eu/EP07 - 431 - 1046 najlepiej w rozdzielczości najlepiej minimum 1920/1080 im większe tym lepsze ;) Mogą być skany z dawnych lat. Potrzebne ze względów sentymentalnych. Nie będą rozpowszechniane. Z góry dziękuję

Offline |andy|

  • Wiadomości: 960
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
KIEDY_PACZKA_CAŁOŚCIOWA_DO_DIABŁA_!!??
« Odpowiedź #16 dnia: 04 Listopada 2005, 18:26:02 »
Cytat: "Mariusz W."
Cytat: "Bart"
To w nowej paczce będą jakieś nowości?
No przecież będą Twoje nowe modele w tej paczce, a dla zwykłego użytkownika to nowość.


Bart chciał przez to napisać (co zresztą później potwierdził Oli), że nie bedą.

Offline EP08_015

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4330
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 307
KIEDY_PACZKA_CAŁOŚCIOWA_DO_DIABŁA_!!??
« Odpowiedź #17 dnia: 04 Listopada 2005, 19:56:09 »
Bart napisał:

Cytuj
Faktycznie, przypomniało mi sie ze będą tam tekstury wagonów EPka.


Nie prawda!!! nie przekręcaj moich słów. Nie będzie moich teksturek w paczce całościowej tylko po paczce całościowej Napisałem w innym topicu iż tekstury wyjdą dopiero jeśli w paczce całościowej znajdą się modele @Kakisza. A jesli tapaczka będzie niestety tak długo się ociagać, to poproszę @Kakisza o pozwolenie na udostepnienie modeli wraz ze standardowymi teksturami zrobionymi przez niego oraz moimi, bez względu na to kiedy i czy wogule ta paczkacałościowa wyjdzie. Nie po to robiłem i pokazywałem ludziom to... by teraz sobie leżały u mnie na dysku. Ja nie jestem taki by pokazać i potem nie dać na dodatek powiedzieć że to dopiero w nebuli.

Bart twoje siódemki obiecywałeś na listopad,grudzień ale zeszłego roku i co? A teraz piszesz że w nebuli dopiero. Trzeba było od razu tak pisać a nie dopiero teraz.
Koniec tworczosci unoffowej i prywatnej.
http://chomikuj.pl/EP08-015

Offline Methody

  • Wiadomości: 37
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
KIEDY_PACZKA_CAŁOŚCIOWA_DO_DIABŁA_!!??
« Odpowiedź #18 dnia: 04 Listopada 2005, 22:15:45 »
Yo

Zgadzam się i popieram kolegę EP08_015.

Poza tym niektórzy twórcy obiecywali,że udostępnią nowe modele,jak będzie nowe exe...
A nowe exe kiedy i gdzie ma być?
Podobno w ( oczekiwanej przez wszystkich ) paczce całościowej,która... (nie będe nawet kończył tego zdania)
I tu się zaczynacie gubić w swoich wypowiedziach drodzy panowie.

Sami pouczacie innych jak mają postępować ale Wy też w pewnych kwestiach nie jesteście lepsi,więc się nie dziwcie takiego a nie innego zachowania,skoro momentami przykład idzie z góry...

Wolałbym też chyba,żebyście podawali raczej postęp pracy niż przybliżony nawet miesiąc wydania all'pack'a.
Bo teraz każdy tylko wyczekuje zniecierpliwością paczki.
A jakiegokolwiek info na jej temat od jakiegoś czasu znów nie ma.
Potem się denerwujecie,że non stop są pytania typu:kiedy wyjdzie paczka? itp.
Ale poniekąd sami też sobie możecie za to podziękować,gdyż tylko uciszacie i opierniczacie żeby tak nie robić natomiast w tym kierunku też nic nie robicie,co by uniknąć powstawania takich pytań.

Najpierw naobiecujecie,a teraz sobie nic nie robicie z pozostałych użytkowników Maszyny...

I teraz jeszcze wychodzi na jaw,że nic w niej nowego nie będzie prócz paru tekstur...?
W tym momencie nierozumiem:
1)co tak ciągle opóźnia wydanie paczki,jeśli będzie się w niej znajdowało tylko to wszystko co było wcześniej udostępnione dla miłośników Maszyny?
2)Z jakiej przyczyny się niecierpliwie skoro posiadam wszystkie dodatki,które były udostępnione dla ogółu.

A miało być tak pięknie...

Ja rozumiem,że to nie jest łatwa i może zbyt przyjemna praca i nie zawsze istnieje możliwość zrobienia czegokolwiek.

Lecz jeśli się do czegoś deklarujecie to starajcie się też raczej dotrzymać słowa.
A nie puszczać je na wiatr.


Jestem ciekaw jakby się twórcy zachowywali jakby byli na naszym miejscu,czy byliby mili i tylko cicho,potulnie i cierpliwie wiecznie na coś czekali.

Słowa te kieruję do osób,które będą wiedzieć,że to ich własnie dotyczy.
Broń Boże nie chcę tutaj kogoś niepotrzebnie obrazić.
Gdyż wiem,iż są twórcy,którzy potrafią się odpowiednio zachować i widać przez cały czas,że coś robią.

Takie mnie naszły jesienne przemyślenia.

Pokój

Offline ShaXbee

  • Administrator
  • Wiadomości: 1984
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
KIEDY_PACZKA_CAŁOŚCIOWA_DO_DIABŁA_!!??
« Odpowiedź #19 dnia: 04 Listopada 2005, 22:34:45 »
Ależ nikt Cię do bawienia się symulatorem nie zmusza. Jeśli termin wydania allpacka ma być przyczyną Twojego złego humoru to poprostu sobie go odpuść.

Offline Methody

  • Wiadomości: 37
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
KIEDY_PACZKA_CAŁOŚCIOWA_DO_DIABŁA_!!??
« Odpowiedź #20 dnia: 04 Listopada 2005, 22:54:04 »
Cytat: "ShaXbee"
Ależ nikt Cię do bawienia się symulatorem nie zmusza. .


Wiem,że nikt mnie nie zmusza,nie zmuszłą i nie będzie mnie zmuszać.
Ja uwielbiam ten symulator i składam wielki ukłon w stronę tych,dzięki którym on powstał i istnieje.

Cytat: "ShaXbee"
Jeśli termin wydania allpacka ma być przyczyną Twojego złego humoru to poprostu sobie go odpuść..


Jeśli by tak było to już dawno bym sobie go odpuścił.
Nie zrobie tego,choćby w ogóle nie wyszedł allpack.
Moim marzeniem jest zostać maszynistą ale jak wiadomo narazie i pewnie jeszcze długo nie będe miał możliwości nim zostać.
O ile w ogóle będe mieć taką możliwość.
A dzięki Maszynie w dużym stopniu mogę poczuć się jakbym nim był.

Smutne jest tylko to co się dzieje wokól owej paczuszki.

Offline jaras

  • Wiadomości: 224
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 12
KIEDY_PACZKA_CAŁOŚCIOWA_DO_DIABŁA_!!??
« Odpowiedź #21 dnia: 05 Listopada 2005, 02:22:59 »
Cytat: "Marcin_EU"
Jak na razie to tylko slysze ze ktostam cos podobno robi, ale nikt nie wie kto, gdzie, kiedy i co robi :)
No popatrz, a to chyba tak podobnie jak z Nebulą: też się słyszy, że ktoś tam coś tam podobno robi, ale nie wiadomo kto, kiedy i gdzie ;->.

To może najpierw pozwólcie łaskawie, żeby może jednak kiedyś tam ktoś tam gdzieś tam popracował nad paczką całościową, a potem, kiedyś tam ktoś tam gdzieś tam z pewnością popracuje nad Nebulą.

Bo wiesz... takie teksty i to słyszane od samego twórcy projektu, a ponadto administratora na forum zniechęcają w ogóle do odwiedzin tegoż forum.

Pozdrawiam.
Jarosław Krasuski (@ jaras)

Doc: tutaj.
No cóż... trzeba się powoli zbierać do odejścia z tego forum - nic tu po mnie.

Offline uetam

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2641
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
KIEDY_PACZKA_CAŁOŚCIOWA_DO_DIABŁA_!!??
« Odpowiedź #22 dnia: 05 Listopada 2005, 07:34:38 »
Cytat: "EP08_015"
Bart napisał:

Cytuj
Faktycznie, przypomniało mi sie ze będą tam tekstury wagonów EPka.


Nie prawda!!! nie przekręcaj moich słów. Nie będzie moich teksturek w paczce całościowej tylko po paczce całościowej...

To ja przepraszam, ale jaki sens ma ta paczka? To tam miało być niby WSZYSTKO wartosciowe zrobione do tej pory do symka.

Offline Przemekm

  • Wiadomości: 161
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
KIEDY_PACZKA_CAŁOŚCIOWA_DO_DIABŁA_!!??
« Odpowiedź #23 dnia: 05 Listopada 2005, 08:52:39 »
Ja czekam z niecierpliwością na paczke całościową. Dlaczego? Nie dla tego że bedą jakieś nowe modele czy tekstury. Czekam na pantografy Działające, owszem mamy je w wersji nieoficjalnej ale za to brak w niej poprawnie dzxiałającego AI (te zatrzymujące się w szczerym polu pociągi ją dyskwalifikują dla mnie), czekam na przywrócenie możliwości jazdy w drugiej kabinie w SN61, no i EN 57 z w pełni działajacą kabiną też by sie przydał (obecnie mam hybryde którą złożyłem z dwóch różnych wersji tylko już nie pamiętam jak:(. Na deser mogła by być ET21 do jazdy. Tego oczekuje od paczki całościowej i na to z kończącą się cierpliwością czekam

Marcin_EU

  • Gość
KIEDY_PACZKA_CAŁOŚCIOWA_DO_DIABŁA_!!??
« Odpowiedź #24 dnia: 05 Listopada 2005, 10:14:08 »
Cytuj
No popatrz, a to chyba tak podobnie jak z Nebulą: też się słyszy, że ktoś tam coś tam podobno robi, ale nie wiadomo kto, kiedy i gdzie ;->

Zgadzam sie calkowicie, mnie bardzo denerwowaly teksty ze nebula sie robi ktore sugerowaly ze autor postu ciezko tyra na nowego symka. Chyba jako jedyny twierdzilem ze nebula sie nie robi :)


Cytat: "jaras"

To może najpierw pozwólcie łaskawie, żeby może jednak kiedyś tam ktoś tam gdzieś tam popracował nad paczką całościową, a potem, kiedyś tam ktoś tam gdzieś tam z pewnością popracuje nad Nebulą.

No wlasnie pozwalam i zachecam:
1. nebuli juz nie ma wiec nie mozna sie juz tlumaczyc ze w paczce calosciowej czegos nie bedzie bo bedzie w nebuli
2. specjalnie wyjalem ten watek z bocznicy coby zachecic calopaczkowcow do zrobienia czegos a nie tylko twierdzenia ze sie robi tak jak to bylo przy nebuli :)
3. sam w tym watku zadaje slynne pytanie 'kiedy bedzie paczka calosciowa?' :)

Bardziej zachecic juz nie moge :)

Cytat: "jaras"

Bo wiesz... takie teksty i to słyszane od samego twórcy projektu, a ponadto administratora na forum zniechęcają w ogóle do odwiedzin tegoż forum.

A jakich innych tekstow oczekujesz? Mam sciemniac jak Winger ze paczka sie sama robi? To ja juz wole wywolac mala burze wyciagajac niewygodne watki z bocznicy, przynajmniej forum sie rozrusza :)
Poza tym ja juz sie kiedys wypowiadalem co sadze o tym forum :)

Offline Bart

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 415
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
KIEDY_PACZKA_CAŁOŚCIOWA_DO_DIABŁA_!!??
« Odpowiedź #25 dnia: 05 Listopada 2005, 11:38:25 »
No bo nowe modele miały być udostępnione. Była już gotowa strona z działającym DOWNLOAD ale wtedy potraciliśmy konta na eu07.pl.
Siódemki również są gotowe od roku, ale okazało się że przez szyby nie widać połowy innych modeli (w tym również trakcji) i co? takie miałem wypuścić? na poprawionym exe latały nad torem - a może takie miałem wypuścić? W tamtych czasach Nebula też była dla mnie mitem, niestety oczekiwanie na sprawne exe (które nie wyszło w wersji oficjalnej) do tej pory sprawiło że Nebula stała się dla mnie bliższym symulatorem niż ten co jest teraz.
Dlatego podjęta została decyzja (wraz z CTL'em) że nowe modele damy do nowej wersji symulatora żeby tak jak mówił Oli_EU - coś w nim było nowego. Głupio by było żeby okazało się że MaSzyna "2" nieróżniła się niczym. Porównam to do ulubionego przykładu @jarasa: Quake2 od Quake1 różni się troche graficznie, nie? i tak samo ma być z Nebulą.

Cytat: "EP08-015"
Ja nie jestem taki by pokazać i potem nie dać na dodatek powiedzieć że to dopiero w nebuli.

No jednak coś z "takiego" masz. Zobacz ile ludzi tylko coś stworzy  to zaraz daje nowy temat i jest teksturka wagoniku do ściagnięcia. Gdybyś chciał to dawno byś się zapytał, a Kakish dawno by się zgodził bo po to własnie robił.


Cytat: "ten sam co wyżej"
Bart twoje siódemki obiecywałeś na listopad,grudzień ale zeszłego roku i co? A teraz piszesz że w nebuli dopiero. Trzeba było od razu tak pisać a nie dopiero teraz.

Tak jak pisałem wyżej oraz to że własnie od jakiegoś czasu obserwuje co sie dzieje z tym symulatorem (poprzez forum) to wpłyneło na moją decyzje. No cóż... Nebulowy jestem za co bardzo monco przepraszam @ABu :]

Cytat: "Methody"
Wolałbym też chyba,żebyście podawali raczej postęp
Jaki postęp prac? jakich prac? :) Najgorsze że wszystko opiera się na jednym człowieku i opornym pliku exe, który jako najnowszy wywala bład pod koniec ładowania tras i nie wiadomo czemu. No... ale przecież lepiej odesłać tych którzy coś umieją w tej kwestii do pisania tutoriala czy robienia nowej tekstury :]


Cytat: "j/w"
Jestem ciekaw jakby się twórcy zachowywali jakby byli na naszym miejscu,czy byliby mili i tylko cicho,potulnie i cierpliwie wiecznie na coś czekali.
Kto Ci broni być twórcą? ja 3 lata temu mogłem tylko oglądać screeny z symulatora! Potem przeczytałem że coś z tras da sie robić w Gmax i zaraz skorzystałem! Czytałem po 20 razy scenery.doc i porównując z jakimiś prostymi Testowami.scn, potem próba 3ds maxa i tak zaczynała powstawać sceneria lubelska. Na tym skonczyć mi sie nie chciało więc w ruch poszła nauka modelowania...


Cytuj
Najpierw naobiecujecie,a teraz sobie nic nie robicie z pozostałych użytkowników Maszyny...
Tylko trzeba się zastanowić co było obiecywane i przez kogo. Właściwie to co było obiecane nt paczki całosciowej?

Ps. A dlaczego EPek nie chcesz udostępnić Twoich wagonów w paczce całosciowej? :> przecież prawie każdy wie że to Ty je zrobiłeś :]
Marcin_EU (21-08-2005 20:42) napisał:
wystarczy znalezc wielu frajerow i za 10 lat ze starego symka bedziecie mieli bve, a za 50 to moze i mstsa

Offline Mariusz W.

  • Wiadomości: 392
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
KIEDY_PACZKA_CAŁOŚCIOWA_DO_DIABŁA_!!??
« Odpowiedź #26 dnia: 05 Listopada 2005, 13:19:53 »
No dobra, le po co to ma być przetrzymywanie czegoś na siłę? Przecież gdybyście wszystkie nowe modele wypuścili wraz z paczką, a później robili nowe podczas gdy inni robili tę Nebulę, to byłoby okej, a tak to wygląda jakbyście specjalnie przetrzymywali czekając na zbawienie.
Cytat: "Bart"
Ps. A dlaczego EPek nie chcesz udostępnić Twoich wagonów w paczce całosciowej? :> przecież prawie każdy wie że to Ty je zrobiłeś :]
On przynajmniej dotrzyma słowa i jak dotąd nie zmienił go...

Zabawiacie się pomiędzy Devs, a innym nie dacie, bo nie każdy zostać maszynistą (do cudów raczej nie dochodzi).

Offline jaras

  • Wiadomości: 224
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 12
KIEDY_PACZKA_CAŁOŚCIOWA_DO_DIABŁA_!!??
« Odpowiedź #27 dnia: 05 Listopada 2005, 17:18:31 »
Witam.

Cytat: "Marcin_EU"
nebula sie nie robi
Cytat: "Marcin_EU"
nebuli juz nie ma
To ja może zadam konkretne pytanie - bo chyba tutaj brak jakiejś konsekwencji czy logiki...

Kiedy już wreszcie wyjdzie ta nieszczęsna paczka całościowa, nie masz zamiaru kierować dalszej uwagi na plan Nebuli? Znaczy się, twierdzisz, że paczka całościowa "zabije" Nebulę i już nikt nie będzie nad nią pracował? Bo ja myślałem, że Nebula ma być lepsza niż wszystko co do tej pory w symku się pojawiło (włącznie z paczką calosciową i nowym EXEkiem).

Czegoś tu nie rozumiem.

Skoro Ci tak zależy, żeby teraz (jeszcze przed wydaniem paczki całościowej) skupić się nad Nebulą, to czemu, Panie Administratorze (lub ktoś, komu ufasz i z kim współpracujesz) nie stworzyliście na TYM FORUM osobnego działu (np. "Nebula") - jak najbardziej publicznego, w którym wszyscy mogliby się zapoznać z nowym projektem, poznać różnice pomiędzy tym symkiem a nowym, dostrzec miejsca, w których możnaby się dołączyć do pracy przy tym projekcie itp.?

Owszem, macie jakieś swoje tam forum, zupełnie inne i tajne, ale oczekujecie, że wszyscy nagle rzucą to co tutaj mają (i jest to nietajne i nie ukrywane po kątach), a zaczną się dopytywać o coś, co trzeba nieźle rozpracować, żeby w ogóle zrozumieć jak to działa, a do tego trzeba jeszcze pokonać "tajemne kręgi", bo przecież nie wszystko jest wystawione publicznie.

Marcin, jeśli jesteś poważnym człowiekiem, a nie jakąś "rozhisteryzowaną babą", to weź "sprawy w swoje ręce". Masz przecież swoich najbliższych kumpli, z którymi możecie rozpropagować Nebulę na tym forum. Niech ktoś opisze po kolei, co i jak działa (tak jak to np. zrobiliście w starym symku w Scenery.doc - uważam, że to był świetny pomysł, bo pozwolił wiele rzeczy zrozumieć w działaniu symka), pokażcie istotne fragmenty kodu źródłowego (oczywiście tak, żeby nie można było tego wykorzystać w złym celu), pokażcie jak tworzyć skrypty TCL z różnymi aspektami nowego symka itp.

Wtedy, pomału, po kolei, wszystko dla wszystkich stanie się zrozumiałe - nie oczekuj od ludzi, że wszyscy są takimi geniuszami programistycznymi jak Ty, i, że wszyscy od razu zrozumieją jak działa Nebula. Bo, z pewnością to właśnie jest potrzebne do tego, żeby można było pomagać przy tym projekcie.

W między czasie, także pomału by wyszła paczka całościowa i wówczas byłby "wilk syty i owca cała" - nie zależy Ci na tym?

A jeśli twierdzisz, że Nebuli nie będzie - to po co to całe zawracanie głowy?

I jeszcze jedno - chciałem zwrócić uwagę na coś, co naprawdę przeszkadza w podjęciu z Tobą konkretnej dyskusji. Przeczytaj najpierw cały tekst posta i zrozum go, a dopiero odnieś się w swojej wypowiedzi do całości. Bo, na dzień dzisiejszy robisz coś takiego: cytujesz wybrane, pojedyncze zdania lub akapity rozmówców i tylko te wybrane, pojedyncze zdania lub akapity tylko złośliwie komentujesz. Ciebie, jako zwykłego rozmówcy, nie obowiązuje regulamin forum? No sorry, ale tak się zachowują trolle, a nie poważni rozmówcy - Ty też chcesz mieć taką opinię?

Mimo wszystko pozdrawiam Cię serdecznie.
Jarosław Krasuski (@ jaras)

Doc: tutaj.
No cóż... trzeba się powoli zbierać do odejścia z tego forum - nic tu po mnie.

Offline Akvin

  • Wiadomości: 1006
  • We Will Rock You
    • Zobacz profil
    • http://my.opera.com/akvin-profeta
  • Otrzymane polubienia: 2
KIEDY_PACZKA_CAŁOŚCIOWA_DO_DIABŁA_!!??
« Odpowiedź #28 dnia: 05 Listopada 2005, 20:35:47 »
Widzę że dyskusja nabrała rozmachu... czemu zresztą chyba nikt sie nie dziwi. Jako szeregowy urzytkownik też chętnie bym zapytał gdzie są choćby takie rzeczy jak ET42, EP05 - czyli te których screeny dawno już zdążyły obrosnąć w kurz (na tej stronie). Nie wspomnę już o innych cudach które się widziało (ET40, SM30, SM48, EP09). Ktoś kto jednak przeczyta ten wątek dojdzie chyba do wniosku że nikt nic konkretnego nie wie ani w sprawie paczki całościowej, ani mitycznej Nebuli. MaSzyna w jej obecnej wersji graficznej zaczęła powstawać (jak mi sie wydaje) w 2001r. Teraz mamy 2005r (minało 4 lata) i oczekujemy wyjścia paczki całościowej. Pierwsze screen'y z Nebuli są pod rokiem 2004... zakładając więc chyba najbardziej optymistyczne prognozy wydaje sie że Nebula nie wyjdzie szybciej niż za 2 lata. Co przez ten okres będzie sie działo z tym co jest niewydane teraz? Może wsadzimy wszystko do lodówki z nadzieją że po wyjęciu nadal będzie świeże? Rozumiem że paczka całościowa ugrzęzła z powodu exe. Wierzę że robota nad tym wymaga sporo wiedzy, wysiłku i zaangazowania, ale skąd ktokolwiek ma mieć pewność że w trakcie pracy nad Nebulą nie pojawią się jeszcze większe trudności?
Chyba od dawna jedynym żywotnym elementem tej strony jest owe forum. Panowie... to własnie ono jest największym sukcesem projektu MaSzyny. To że skupia ludzi, którzy chcą tu przychodzić, wypowaidać się, dzielić doświadczeniami i uwagami. Bez tego aspektu MaSzyna nie będzie zjawiskiem tylko ciekawym programem komputerowym - niczym więcej. Chyba ktoś odczuwa choć trochę satysfakcji z faktu że ten program jest na tak wielu dyskach, w tak wielu domach. A czasami ma sie wrażenie że na złość komuś tak wiele osób się tym zainteresowało. Można sie jeszcze długo kłócić kto co mówił, co miało wyjść i kiedy. Ale będzie to ze szkodą tylko i wyłącznie dla MaSzyny... dla niczego (nikogo) więcej. Dlatego szanujmy sie wzajemnie... i niech Ci którzy są władni dojdą do jakichś wniosków - niech ten temat nie pójdzie na marne.
Pozdrawiam
All you have to do is save the world...

Offline Gadzina

  • Wiadomości: 49
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
KIEDY_PACZKA_CAŁOŚCIOWA_DO_DIABŁA_!!??
« Odpowiedź #29 dnia: 05 Listopada 2005, 21:34:49 »
Witam

Ja mam inne pytanko..... czy zostanie cofnięte użytkownikowi @Helmutt@ ostrzeżenie ? Bo wygląda na to że Ci którzy napisali cokolwiek w tym temacie tez powinni dostać ostrzeżenie, i za to że zadają pytania o paczkę całościową. Coś tu nie gra.

Pozdrawiam
Gadzina
:)